Wybory samorządowe 2035 - kampania

Liczba posłów: 62 Liczba senatorów: 49
Liderka: Oliwia Popowska
Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 2125
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Wybory samorządowe 2035 - kampania

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 18 lis 2023, 16:02

Kampania Demokracji i Postępu w województwie małopolskim
Obrazek
W województwie małopolskim kandydaci Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Demokracja i Postęp na marszałka województwa, prezydentów Krakowa i Nowego Sącza oraz do sejmiku wojewódzkiego prowadzą intensywną kampanię przed nadchodzącym głosowaniem.

- Tworzenie warunków zapewniających utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa w różnym jego wymiarze jest istotnym elementem wpływającym na jakość życia mieszkańców regionu i odwiedzających go turystów. Ważne jest ciągłe budowanie świadomości społecznej – uwrażliwianie mieszkańców na różnego rodzaju sytuacje kryzysowe, podnoszenie kompetencji dotyczących unikania zagrożeń i prawidłowych reakcji w przypadku ich wystąpienia. Niezbędne jest zwiększenie gotowości służb do reagowania w przypadku zdarzeń zagrażających życiu, zdrowiu i mieniu. Istotnym elementem działań samorządu województwa powinno być doposażanie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, porządek publiczny i ratownictwo w specjalistyczny sprzęt ratunkowy i szkoleniowy, a także poprawa warunków lokalowych oraz ciągła aktualizacja wiedzy i umiejętności - podkreślił kandydat na marszałka województwa małopolskiego, były burmistrz Chrzanowa, a obecnie radny sejmiku Robert Maciaszek. W jego programie znalazły się również takie punkty jak tworzenie odpowiednich warunków umożliwiających rozwój sportu i rekreacji w Małopolsce, rozwój infrastruktury i wyposażenia podmiotów świadczących usługi diagnostyczne, lecznicze oraz rehabilitacyjne, czy działania na rzecz nadawania obiektom zabytkowym, odtwarzanym i rekonstruowanym wraz z ich otoczeniem nowych funkcji użytkowych.

Ubiegający się o reelekcję prezydent Krakowa Aleksander Miszalski spotykał się z wyborcami na terenie całego miasta, mówiąc o dotychczasowych osiągnięciach, ale także przede wszystkim o planach na kolejne pięć lat. - Po dekadach betonozy drzewa wreszcie wróciły na Rynek Główny, przywracając mu jego historyczną aranżację. Zrealizowaliśmy szereg inwestycji infrastrukturalnych, m.in. odnowiony dworzec kolejowy Kraków Bonarka. Kraków staje się globalnym zagłębiem nowych technologii, a zauważalny wszędzie rozwój firm, uniwersytetów, kultury i sztuki korzystnie wzajemnie się napędzają. Podróżując po świecie obserwuję jak dobrze postrzegany jest dziś Kraków – mamy wizytówkę pięknego, pełnego zabytków i kościołów miasta nauki i sztuki. W najbliższych latach planuję wspierać rozwój kluczowej infrastruktury kolejowej, drogowej i lotniczej, poprawiającej dostępność przestrzenną i włączającej Kraków w sieć powiązań krajowych i europejskich. Należy również wzmocnić współpracę pomiędzy środowiskami nauki, biznesu i samorządu oraz zwiększać atrakcyjność Krakowa dla lokowania konkurencyjnych w skali międzynarodowej usług badawczo-rozwojowych, w tym technologicznych i laboratoryjnych - mówił.

- Rewitalizacji, poprzez odpowiednie urządzenie i pielęgnację, wymagają historyczne tereny zielone, w tym wszystkie parki i cmentarze, oraz przedpola Starego Miasta. Wskazana jest również odnowa terenów i obiektów związanych tradycją kolejarską Miasta: Starej i Nowej Kolonii, budynków użyteczności publicznej przy Starej Kolonii oraz ewentualnie wybranych zabytków przemysłu kolejowego. Istotnym elementem jest uporządkowanie przestrzenne całego terenu Al. Wolności i Al. Batorego. Konieczna jest również poprawa walorów technicznych, funkcjonalnych, przestrzennych i estetycznych osiedli mieszkaniowych - mówił kandydat na prezydenta Nowego Sącza Krzysztof Głuc, którego wspierała wieloletnia prezydent a obecnie eurodeputowana Barbara Liściowska-Zachara.

W okręgu nr 1 były wieloletni marszałek województwa, startujący z pierwszego miejsca Marek Sowa mówił o potrzebie stymulowania współpracy podmiotów sektora edukacji i kultury w celu realizacji programów kulturalnych rozwijających umiejętności uniwersalne, w szczególności kompetencje kreatywne dzieci i młodzieży, oraz sprzyjających międzypokoleniowej wymianie wartości kulturowych. W okręgu nr 2 działaczka Stowarzyszenia Młodzi Demokraci Oliwia Jastrząb mówiła o wdrażaniu rozwiązań z zakresu kształtowania przyjaznego, prozdrowotnego środowiska pracy, zwłaszcza w kontekście zagrożeń psychospołecznych. Była minister edukacji, radna sejmiku Katarzyna Matusik-Lipiec w okręgu nr 3 mówiła o konieczności poprawy jakości kształcenia na poziomie wyższym, w szczególności poprzez jego umiędzynarodowienie oraz modernizację i rozbudowę infrastruktury dydaktycznej.

W okręgu nr 4 Sebastian Mlak, działacz Stowarzyszenia Młodzi Demokraci zwrócił uwagę na promowanie postawy otwartości na zmiany i chęci wdrażania innowacji wśród przedsiębiorców, naukowców i administracji publicznej. Lider listy w okręgu nr 5 Jacek Krupa mówił, że samorząd powinien podjąć działania na rzecz poprawy poziomu obsługi inwestorów przez sektor publiczny oraz wsparcia rozwoju wysokiej jakości rolnictwa w regionie. Radny sejmiku Grzegorz Fecko w okręgu nr 6 zapowiedział budowę i modernizację linii kolejowych, umożliwiających sprawne połączenia międzynarodowe, z głównymi ośrodkami w kraju oraz integrację regionu, z uwzględnieniem zapewnienia wysokiej dostępności obszarów o dużym potencjale gospodarczym i turystycznym.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Marta Fornero-Piotrowska - posłanka na Sejm RP (od 2034)

Premier RP (2020; 2032-37), minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 2125
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Wybory samorządowe 2035 - kampania

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 19 lis 2023, 15:36

Kampania Demokracji i Postępu w województwie lubuskim
Obrazek
Kandydaci Demokracji i Postępu na marszałka województwa lubuskiego, prezydentów Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego i Nowej Soli, a także do sejmiku województwa prowadzą intensywną kampanię.

Kandydat na marszałka województwa lubuskiego, poseł Tomasz Aniśko prowadził aktywną kampanię na terenie całego województwa. - Warunkiem poprawy gospodarczej pozycji konkurencyjnej regionu jest odpowiednia implementacja polityki innowacyjnej, obejmująca wsparcie działalności badawczo – rozwojowej oraz wzmocnienie mechanizmów transferu innowacji. Rozwój regionalnych inteligentnych specjalizacji, reindustrializacja, wsparcie sektora przedsiębiorstw i wzmocnienie atrakcyjności inwestycyjnej stworzy firmom dobre warunki rozwoju oraz poprawi ich konkurencyjność na rynkach nie tylko lokalnych, ale również krajowych i zagranicznych. Inteligentna, zielona gospodarka regionalna wymaga wzmocnienia sektora B+R oraz mechanizmów transferu innowacji, szczególnie w obszarach regionalnych inteligentnych specjalizacji, rozwoju zielonej gospodarki, w tym energetyki przyjaznej środowisku oraz wzmocnienie atrakcyjności inwestycyjnej i powiązań gospodarczych regionu - mówił.

- Gorzów Wielkopolski jest miastem starzejącym się. Nowe wymiary polityki społecznej, na których powinniśmy się skupiać, to m.in. polityka senioralna. Rosnąca liczba osób starszych w mieście oznacza, że rosną potrzeby w zakresie aktywności tych osób. Dotyczy to zarówno infrastruktury, jak też rozwiązań organizacyjnych, np. usług opiekuńczych. Rośnie także potrzeba w zakresie rozwiązań aktywizujących dla tej grupy osób. Szczególnym narzędziem do prowadzenia polityki społecznej jest strategia rozwiązywania problemów społecznych. Potrzeby systemu pomocy społecznej dotyczą m.in. kwestii zwiększania liczby miejsc w domach pomocy społecznej, domach dziennego pobytu, tworzenia mieszkań wytchnieniowych, zwiększania dostępu do usług pielęgniarskich i opiekuńczych - mówiła kandydatka na prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego, radna sejmiku Anna Synowiec.

Kandydat na prezydenta Zielonej Góry Marcin Pabierowski wśród swoich najważniejszych punktów programowych wymienił m.in. usprawnienie układu komunikacyjnego na terenie miasta, poprawę jakości i konkurencyjności transportu miejskiego, wprowadzanie nowatorskich rozwiązań komunikacyjnych, zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych mieszkańców Zielonej Góry, pozyskanie nowych i zatrzymanie obecnych mieszkańców, szczególnie ludzi młodych, przeciwdziałanie spekulacji gruntami, miasto modne do zamieszkania, uwzględnienie możliwości systemów alternatywnych źródeł energii, a także rozwój budownictwa socjalnego, komunalnego i społecznego. Kandydatka na prezydenta Nowej Soli Monika Owczarek mówiła, że jednym z kluczowych działań będzie inteligentne rozwiązania w zakresie transportu i zintegrowanej mobilności miejskiej, m.in. sterowanie ruchem ulicznym, wprowadzenie inteligentnych stref parkingowych, wprowadzenie zintegrowanego biletu, promocja transportu ekologicznego i przyjaznego środowisku oraz uruchomienie nowoczesnych, miejskich rozwiązań transportowych i inne.

W okręgu nr 2 działaczka Stowarzyszenia Młodzi Demokraci, liderka listy Nadia Oleszczuk-Zygmuntowska mówiła o potrzebie wzrostu dostępności i efektywności kształcenia oraz wychowania przedszkolnego i opieki nad najmłodszymi dziećmi a także o zwiększeniu jakości i dostępności usług medycznych oraz upowszechnianie profilaktyki zdrowotnej i zdrowego stylu życia. W okręgu nr 3 Joanna Liddane postuluje rozbudowę oraz modernizację infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, a także upowszechnianie i promocję sportu. Liderka w okręgu nr 4, ustępująca prezydent Zielonej Góry Elżbieta Polak wskazywała na konieczność rozbudowy, odbudowy i modernizacji linii kolejowych, w celu skrócenia czasów przejazdu oraz zwiększenia udziału transportu szynowego w przewozach pasażerskich i towarowych.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Marta Fornero-Piotrowska - posłanka na Sejm RP (od 2034)

Premier RP (2020; 2032-37), minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 2125
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Wybory samorządowe 2035 - kampania

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 19 lis 2023, 20:18

Kampania Demokracji i Postępu w województwie mazowieckim
Obrazek
W województwie mazowieckim kandydaci Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Demokracja i Postęp na marszałka, prezydenta Płocka, a także do sejmiku wojewódzkiego prowadzili intensywną kampanię przed wyborami zaplanowanymi na 21 października.

- W celu zapewnienia efektywnego funkcjonowania gospodarki województwa niezbędne jest tworzenie odpowiednich warunków do prowadzenia działalności gospodarczej na całym jego obszarze, sprzyjających rozwojowi przedsiębiorstw, wzmacnianiu ich konkurencyjności i innowacyjności oraz wzrostowi zatrudnienia. Obejmiemy wsparciem przedsiębiorstwa na każdym etapie rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem małych i średnich przedsiębiorstw w fazie wchodzenia na rynek, wdrażających nowe produkty i usługi, a także przechodzących od fazy start-up do działalności masowej scale-up. Działania ukierunkowane będą na rozwój profesjonalnych usług otoczenia biznesu oraz instrumentów finansowych wspomagających funkcjonowanie przedsiębiorstw. Zadbam również o to, aby przedsiębiorstwa otrzymały pomoc m.in. w zakresie doskonalenia kompetencji, w tym zwłaszcza kompetencji kluczowych, nowoczesnych metod zarządzania, zwiększania wydajności produkcji, ekspansji i współpracy międzynarodowej oraz wykorzystania dostępnych instrumentów finansowych, jak również w zakresie radzenia sobie z wyzwaniami na rynku pracy, takimi jak na przykład dostęp do wysokiej klasy specjalistów - mówił kandydat na marszałka województwa mazowieckiego, Mariusz Popielarz.

Aktywną kampanię prowadziła również kandydatka na prezydenta Płocka, radna Marta Krasuska. - Strategicznym celem mojej prezydentury, jeśli zostanę wybrana, będzie prowadzenie prowadzenie proinwestycyjnej polityki gospodarczej wspierającej tworzenie nowych miejsc pracy oraz rozwój przedsiębiorczości mieszkańców. Wprowadzę ułatwienia w zakresie zakładania działalności gospodarczej, w tym postawię na tworzenie inkubatorów oraz na szkolenia i dotacje na prowadzenie firm. Kluczowe jest również wspieranie rozwoju oraz ułatwianie inwestowania w nowoczesne firmy tworzące nowe miejsca pracy i rozwijanie nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych w usługach miejskich, czyli e-usługi - powiedziała.

Liderka w okręgu nr 1, Magdalena Bylińska, mówiła że potrzeby jest rozwój programowy oraz infrastrukturalny szkolnictwa zawodowego, promocja i system zachęt w celu zwiększenia liczby uczniów wybierających szkoły kształcące zawodowo, oraz utworzenie systemu współpracy placówek edukacyjnych z płockimi firmami i przedsiębiorcami przy wsparciu województwa. W okręgu nr 2 wieloletnia radna i wicemarszałek województwa Urszula Kierzkowska zapowiedziała, że w celu zwiększenia konkurencyjności gospodarstw rolnych wspierała będzie zwiększanie ich towarowości i produktywności oraz rozwój wykształconych kierunków produkcji rolniczej i specjalizacji przemysłu rolno-spożywczego, przy zachowaniu odpowiednich standardów ochrony środowiska.

Radny i przewodniczący sejmiku Ludwik Rakowski, lider w okręgu nr 3 mówił, że konieczne jest zwiększenie dostępności transportowej i spójności przestrzennej regionu oraz udziału środków transportu przyjaznych dla środowiska, mieszkańców i przestrzeni. Radna Maria Szygoska w okręgu nr 4 zwracała uwagę, że w mniejszych miastach i na obszarach wiejskich powinny zostać zapewnione wysokiej jakości usługi komunikacji zbiorowej, co umożliwi dogodne połączenia komunikacyjne wewnątrz subregionów.
Obrazek
Obrazek
Marta Fornero-Piotrowska - posłanka na Sejm RP (od 2034)

Premier RP (2020; 2032-37), minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 2125
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Wybory samorządowe 2035 - kampania

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 20 lis 2023, 12:38

Kampania Demokracji i Postępu w województwie podkarpackim
Obrazek
W województwie podkarpackim kandydaci Demokracji i Postępu na marszałka, prezydenta Rzeszowa, a także do sejmiku wojewódzkiego spotykali się z mieszkańcami regionu we wszystkich pięciu okręgach, zachęcając do oddawania głosów na komitet.

- Ze względu na rozwój gospodarczy regionu zapotrzebowanie na energię stale wzrasta, co wraz ze zwiększającą się liczbą instalacji źródeł OZE, wymaga ciągłej rozbudowy i modernizacji sieci przesyłowej, dystrybucyjnej i rozdzielczej, a także poprawy efektywności istniejących elementów. Mając na uwadze, iż stan sieci ciepłowniczych w miastach wpływa na straty produkcyjne i przesyłowe, niezbędna jest ich stała modernizacja i rozbudowa. Jako marszałek podejmę w tym zakresie działania takie jak m.in. budowa nowych i rozbudowa istniejących sieci elektrycznych, ciepłowniczych i gazowych oraz promocja i ekonomiczne zachęty dla podmiotów podłączających się do istniejących sieci, modernizacja i rozbudowa węzłów cieplnych, likwidacja węzłów grupowych na rzecz indywidualnych oraz rozwój inteligentnych sieci ciepłowniczych, czy budowa stacji do ładowania pojazdów elektrycznych - podkreśliła była wieloletnia eurodeputowana z regionu, kasztelanowa sanocka Elżbieta Łukacijewska, która kandyduje na marszałka województwa podkarpackiego.

Radny sejmiku, były wieloletni wiceprezydent Rzeszowa Marek Ustrobiński, który ubiega się o prezydenturę w mieście, prowadził intensywną kampanię, spotykając się z wyborcami. - Opowiadam się za tworzeniem sprzyjających warunków dla rozwoju Rzeszowa jako atrakcyjnego miejsca dla prowadzenia działalności gospodarczej oraz rozwoju edukacji, szkolnictwa wyższego, nauki i kultury. W tym celu konieczne jest Zapewnienie Miastu terenów dla dalszego rozwoju funkcji metropolitalnych, lokalizacja – stref zwiększonej aktywności gospodarczej, a także rozwijanie nowoczesnego zaplecza badawczego i infrastruktury dydaktycznej uczelni - podkreślił.

Senator Małgorzata Chomycz-Śmigielska, liderka w okręgu nr 1, mówiła że potrzeba usprawnienia systemu drogowego województwa poprzez budowę dodatkowych łączników autostradowych i łączników na drogach ekspresowych oraz rozbudowę dróg kierujących ruch do i z węzłów autostradowych i węzłów na drodze ekspresowej. W okręgu nr 2 radny Marek Poręba zaznaczył, że w regionie potrzebne są działania na rzecz ochrony jakości powietrza poprzez realizowanie programów mających na celu ograniczanie smogu i niskiej emisji, utrzymania właściwego monitoringu czystości powietrza w województwie oraz wymiana dużej części transportu publicznego na pojazdy niskoemisyjne i neutralne w zakresie hałasu.

Tomasz Lignar w okręgu nr 3 zwrócił uwagę, że istnieje potrzeba utrzymania i poprawy różnorodności biologicznej cennych przyrodniczo terenów łąkowopastwiskowych w ramach prowadzonej na nich ekstensywnej gospodarki pasterskiej oraz prowadzonej na nich produkcji rolniczej. Marcin Piotrowski i Maria Januszczyk w okręgu nr 4 mówili o cyfryzacji nowych i zwiększeniu dostępu do już istniejących zasobów w zakresie ilości danych cyfrowych oraz wzroście umiejętności ich wykorzystania. W okręgu nr 5 działacz Stowarzyszenia Młodzi Demokraci Marek Chludziński mówił o tworzeniu i udostępnieniu wysokiej jakości przestrzeni publicznej oraz poprawie jakości jej wykorzystania z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Obrazek
Obrazek
Marta Fornero-Piotrowska - posłanka na Sejm RP (od 2034)

Premier RP (2020; 2032-37), minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 2125
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Wybory samorządowe 2035 - kampania

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 20 lis 2023, 19:50

Kampania Demokracji i Postępu w województwie świętokrzyskim
Obrazek
W województwie świętokrzyskim aktywnie o głosy wyborców zabiegali kandydaci Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Demokracja i Postęp na marszałka województwa, prezydenta Radomia, prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego, a także do sejmiku.

- W czasach gospodarki opartej na wiedzy, niepokojący jest słaby poziom innowacyjności regionalnej gospodarki. Od lat w województwie utrzymują się niskie wskaźniki innowacyjności, m.in. małe nakłady B+R na działalność innowacyjną wszystkich sektorów oraz niewielka liczba patentów i wzorów użytkowych. Oznacza to konieczność wsparcia potencjału świętokrzyskiej nauki i gospodarki. Jako marszałek pragnę stworzyć warunki do prowadzenia działań na rzecz wzmacniania współpracy sektora nauki i biznesu, w tym realizacji projektów przez świętokrzyskie uczelnie wyższe: Politechnikę Świętokrzyską i Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Realizowane będą również między innymi przedsięwzięcia mające na celu rozwój infrastruktury badawczej, wsparcie prac B+R, ich wdrażania i komercjalizacji, a także projekty wprowadzające innowacyjne technologie w medycynie - przekonywała ubiegająca się o stanowisko marszałka województwa świętokrzyskiego radna sejmiku Anna Krupka.

Ubiegający się o prezydenturę Radomia Konrad Frysztak, w przeszłości wiceprezydent miasta, aktywnie spotykał się z wyborcami miasta na jego ulicach, a także prowadząc kampanię "door to door". - Jeśli zostanę prezydentem, mam kilka priorytetów, którymi chciałbym się zająć już od pierwszego dnia urzędowania. Przede wszystkim kluczowa jest poprawa jakości przestrzeni publicznej i dostępności dla różnych grup osób w tym działania termomodernizacyjne, poprawa efektywności energetycznej struktur miejskich i promocja gospodarki niskoemisyjnej oraz przebudowa układu komunikacyjnego ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb transportu zbiorowego, pieszego i rowerowego - mówił.

- Moim głównym celem będzie zbudowanie takiego lokalnego rynku pracy, który jest jednocześnie bogaty ilościowo i jakościowo, posiada spójną strukturę i jest elastycznie zdolny do stałych przekształceń dostosowawczych. W tym celu powinniśmy stworzyć przyjazny ekosystem rezylientnej przedsiębiorczości, a także zainwestować w nowoczesne, wielofunkcyjne i proekologiczne rolnictwo podmiejskie i śródmiejskie - podkreślił kandydujący na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego miejski radny Kamil Stelmasik.

Radna sejmiku Monika Gawron w okręgu nr 1 mówiła, że samorząd województwa za kluczową powinien uznawać konieczność budowy przewag konkurencyjnych świętokrzyskich firm. - Konieczna jest poprawa zdolności systemu edukacji do formowania kompetencji kluczowych wśród wychowanków i uczniów, na każdym etapie wychowania i edukacji, począwszy od żłobka i przedszkola oraz potwierdzania kwalifikacji w obszarach kluczowych. Szczególny nacisk należy położyć na kompetencje językowe, cyfrowe i matematyczno-przyrodnicze - mówiła działaczka Stowarzyszenia Młodzi Demokraci, kandydująca z pierwszego miejsca w okręgu nr 2 Wiktoria Mazurczak.

- Cenne przyrodniczo obszary regionu, bogate dziedzictwo kulturowe oraz unikalne walory uzdrowiskowe tworzą wysoki potencjał turystyczny województwa świętokrzyskiego. Samorząd powinien wspierać działania ukierunkowane na dalszy rozwój tego sektora - zauważył kandydujący w okręgu nr 3 radny sejmiku Artur Gierada. Krzysztof Janda w okręgu nr 4 zwrócił uwagę na potrzebę zwiększenia inwestycji w regionalną infrastrukturę na rzecz oczyszczania ścieków komunalnych. - W związku ze zmianami demograficznymi, a co za tym idzie postępującym procesem starzenia się społeczeństwa, bardzo ważne jest dopasowanie działań do istniejących potrzeb. Konieczne jest tworzenie placówek opieki całodobowej, placówek opieki dziennej i profilaktyki niesamodzielności - postulowała z kolei kandydująca w okręgu nr 5 Anna Białkowska.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Marta Fornero-Piotrowska - posłanka na Sejm RP (od 2034)

Premier RP (2020; 2032-37), minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 2125
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Wybory samorządowe 2035 - kampania

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 21 lis 2023, 13:11

Kampania Demokracji i Postępu w województwie lubelskim
Obrazek
Koalicyjny Komitet Wyborczy Demokracja i Postęp i jego kandydaci na marszałka województwa lubelskiego, prezydenta Lublina oraz Chełma, a także do sejmiku wojewódzkiego spotykają się z wyborcami na ulicach miast i miasteczek, organizują pogadanki programowe, a także prowadzą transmisje live na swoich portalach społecznościowych.

- Samorząd województwa powinien postawić na rozwój przedsiębiorczości wykorzystującej surowce rolne. Jeśli zostanę marszałkiem, będę wspierała budowę sieci powiązań producentów rolnych, maszyn rolniczych oraz środków produkcji i przedsiębiorców rolno-spożywczego, rozwój agroturystyki i turystyki wiejskiej jako istotnego elementu regionalnej oferty turystycznej oraz ważnego czynnika poprawy ekonomicznej gospodarstw rolnych, rozwój podmiotów przetwórstwa rolno-spożywczego, rozwój infrastruktury i obiektów przechowalniczych, a także rozwój branż wykorzystujących surowce rolne na cele nieżywnościowe. Kluczowy jest również wzrost efektywności energetycznej procesów produkcyjnych oraz wytwarzanie i wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych - podkreśliła kandydatka na marszałka województwa lubelskiego, posłanka Beata Stepaniuk-Kuśmierzak.

W Lublinie aktywną kampanię prowadziła ubiegająca się o reelekcję prezydent Magdalena Marek. - W mijającej kadencji w naszym mieście powstał pierwszy w regionie Family Spot, który stał się miejscem miejscem edukacji, podnoszenia kompetencji rodzicielskich, warsztatów dedykowanych konkretnym grupom odbiorców, spotkań ze specjalistami z zakresu psychologii, pedagogiki, prawa, jak również strefą rozwoju talentów i kreatywnych pomysłów. Bardzo ważna jest dla mnie polityka społeczna i dbanie o to, aby Lublin był miastem prawdziwie otwartym, włączającym i społecznie zaangażowanym. Dlatego w nadchodzącej kadencji chciałabym podejmować działania z zakresu polityki samorządowej na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu i włączać w życie społeczne seniorów, osoby z niepełnosprawnościami, mniejszości i wszystkich zagrożonych ekskluzją. Przewiduję przebudowę i rozbudowę obiektów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej oraz utworzenie Centrum kompleksowego wsparcia edukacyjnego, rewalidacyjnego oraz integracyjnego dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami - mówiła.

- Chcemy jako wspólnota i samorząd wyjść na pozycję lidera wśród ośrodków subregionalnych Lubelszczyzny, poprzez wykreowanie się jako komplementarny ośrodek względem stolicy województwa. Z punktu widzenia rozwoju gospodarczego miasta kluczowe znaczenie odgrywa poprawa dostępności komunikacyjnej oraz zaplanowana do realizacji inwestycja związana z budową obwodnicy południowej miasta. Istotne znaczenie w kontekście dostępności odgrywa również budowa obwodnicy północnej oraz rozbudowa dróg ekspresowych - mówił na spotkaniach wyborczych ubiegający się o reelekcję prezydent Chełma, Grzegorz Raniewicz.

Michał Krawczyk i Filip Jastrzębski w okręgu nr 2 mówili o wykorzystaniu potencjału badawczo-rozwojowego jednostek naukowych oraz wspierania transferu wiedzy i technologii poprzez m.in. wspieranie profesjonalizacji oraz współpracy sieciowej jednostek i organizacji zajmujących się transferem wiedzy i technologii oraz podnoszenie jakości badań naukowych, m.in. przez współpracę zespołów badawczych jednostek naukowo-badawczych, wzmacnianie ich powiązań w układzie krajowym i międzynarodowym, a także rozwój kadr. Senator Luiza Fronczewska w okręgu nr 3 zwróciła uwagę na potrzebę wspierania rozwoju nowoczesnych rozwiązań w medycynie, usługach prozdrowotnych, opiekuńczych oraz profilaktyce zdrowotnej i rehabilitacji.

Liderka w okręgu nr 4 Marta Wcisło mówiła o podnoszeniu kwalifikacji kadry pedagogicznej, w tym zapewniających efektywne kształcenie branżowe oraz kształtowanie umiejętności kluczowych u uczniów oraz o dostosowaniu działalności instytucji rynku pracy do potrzeb zmieniającej się gospodarki. Krzysztof Grabczuk, startujący z 1 miejsca w okręgu nr 5, postulował rozwój lokalnych specjalizacji rolnych m.in. w oparciu o odtworzenie historycznie ukształtowanych lub wykorzystanie nowych, niszowych kierunków produkcji, rozwój rolnictwa ekologicznego, a także zwiększenie efektywności energetycznej gospodarstw.
Obrazek
Obrazek
Marta Fornero-Piotrowska - posłanka na Sejm RP (od 2034)

Premier RP (2020; 2032-37), minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 2125
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Wybory samorządowe 2035 - kampania

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 21 lis 2023, 16:39

Kampania Demokracji i Postępu w województwie jurajsko-dąbrowskim
Obrazek
W województwie jurajsko-dąbrowskim kandydaci Demokracji i Postępu na marszałka województwa, prezydentów Sosnowca, Częstochowy i Dąbrowy Górniczej, a także do sejmiku, prowadzili intensywną kampanię przed zbliżającym się głosowaniem w pierwszej turze wyborów samorządowych.

- Jako marszałek województwa będę zabiegała o większe wykorzystanie potencjału społeczno-gospodarczego Zespołu Terminali Przeładunkowych Linii Hutniczej Szerokotorowej w Sławkowie, a w szczególności utworzenie Międzynarodowego Centrum Logistycznego w Sławkowie. Postawię również na rozwój nowoczesnego rynku pracy poprzez budowę inkubatorów przedsiębiorczości, parków przemysłowo-technologicznych i naukowych oraz centrów kształcenia ustawicznego. Będę również dążyła do tworzenia zintegrowanego systemu wspierania MŚP w zakresie nowoczesnych technik zarządzania, marketingu, i finansowania działalności gospodarczej - mówiła kandydująca na marszałka województwa jurajsko-dąbrowskiego senator Izabela Leszczyna.

W Sosnowcu o głosy wyborców zabiegała ubiegająca się o reelekcję prezydent Anna Jedynak. - Aby zwiększyć komfort życia mieszkańców, trzeba zmniejszyć zanieczyszczenia przemysłowe oraz komunikacyjne. W tym celu będziemy prowadzić działania motywujące do wdrożenia nowoczesnych technologii produkcji, do zwiększenia sprawności urządzeń odpylających oraz w dalszym ciągu będziemy inwestować w nowoczesny tabor miejski, aby w pełni przejść na autobusy elektryczne - podkreśliła. W Dąbrowie Górniczej z wyborcami spotykał się ponownie kandydujący prezydent Damian Rutkowski. - Moim priorytetem numer jeden jest Dąbrowa Górnicza o wysokiej jakości życia dla wszystkich. Moje kierunki działań na najbliższe pięć lat to m.in. dążenie do zrównoważonego rozwoju przestrzeni publicznych oraz ułatwienia dostępu do usług publicznych we wszystkich 18 dzielnicach, rozbudowa małej architektury przy szlakach komunikacyjnych pieszych i rowerowych, poprawa bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników dróg w dzielnicach oraz kompleksowa rewitalizacja miasta, w tym obszarów zdegradowanych - zapowiedział.

- Dzięki zastosowaniu standardów urbanistycznych przestrzeń miejska stanie się zagospodarowana w sposób racjonalny, charakteryzując się ładem przestrzennym. Centrum miasta będzie nie tylko dobrą lokalizacją dla siedzib firm i instytucji, ale również miejscem, w którym chętnie osiedlają się ich mieszkańcy, korzystając między innymi z wysokiej jakości przestrzeni publicznych. Energochłonny transport samochodowy wewnątrz miasta będzie skutecznie zastępowany przez zintegrowane systemy transportu publicznego, co przeciwdziała zanieczyszczeniu środowiska. Zmodernizowany i uzupełniony układ drogowy zapewni płynny tranzyt przez miasto oraz między dzielnicami miasta, by w ten sposób ograniczyć energochłonność transportu i jego negatywny wpływ na środowisko - zapowiedział ubiegający się o reelekcję prezydent Częstochowy Andrzej Szewiński.

Kandydująca w okręgu nr 1 Maria Salwierak mówiła, że samorząd wojewódzki powinien aktywnie wspierać lokalną małą i średnią przedsiębiorczość, promując zwłaszcza gospodarcze wykorzystanie lokalnych produktów, materiałów, usług oraz chroniąc lokalne, wynikające z tradycji specjalizacje i technologie. Były prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, jedynka w okręgu nr 3, mówił o konieczności dążenia do właściwego i zgodnego z przepisami sposobu zagospodarowania odpadami przemysłowymi. Lider w okręgu nr 4, radny sejmiku Wojciech Saługa zwracał uwagę na potrzebę kompleksowego uporządkowania gospodarki wodnościekowej, m.in. poprzez unowocześnienie sieci wodnokanalizacyjnej sanitarnej i deszczowej.
Obrazek
Obrazek
Marta Fornero-Piotrowska - posłanka na Sejm RP (od 2034)

Premier RP (2020; 2032-37), minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 2125
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Wybory samorządowe 2035 - kampania

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 21 lis 2023, 19:20

Kampania Demokracji i Postępu w województwie górnośląskim
Obrazek
Na Górnym Śląsku - mimo że wybory na marszałka oraz do sejmiku wojewódzkiego odbyły się w zeszłym roku - aktywną kampanię prowadzili kandydaci Demokracji i Postępu na prezydentów Katowic, Mysłowic, Świętochłowic, Bytomia i Zabrza.

- Jest bardzo wiele projektów, które w mijającej kadencji udało się zrealizować i z których jestem ogromnie dumna. To m.in. zazielenienie placu Sejmu Śląskiego przy Górnośląskim Urzędzie Wojewódzkim, rewitalizacja ul. Warszawskiej, budowa stadionu miejskiego w obrębie dzielnic Osiedle Witosa, Załęska Hałda-Brynów część Zachodnia i Załęże, czy trzeci basen miejski przy ul. Wczasowej. W nadchodzącej kadencji chciałabym, aby celem strategicznym władz miasta było tworzenie dynamicznego ekosystemu przedsiębiorczości i innowacji, który będzie źródłem źródłem przewagi konkurencyjnej lokalnego sektora MMŚP. W tym celu będę prowadziła działania mające na celu wzmacnianie zdolności adaptacyjnych, innowacyjnych i konkurencyjnych lokalnego sektora MMŚP, w tym firm rodzinnych, w szczególności w kontekście cyfryzacji, stymulowanie postaw przedsiębiorczych wśród osób młodych wraz z wspieraniem start-upów we współpracy z katowickimi szkołami podstawowymi, średnimi, branżowymi, uczelniami oraz firmami i instytucjami otoczenia biznesu, a także programowanie długofalowego rozwoju katowickiego ekosystemu przedsiębiorczości i innowacji wraz ze skuteczną komunikacją z przedsiębiorcami - mówiła ubiegająca się o reelekcję prezydent Katowic Monika Rosa w trakcie spotkań z wyborcami.

Ubiegający się o reelekcję prezydent Mysłowic Wojciech Król prowadził spotkania z wyborcami w formie prezentacji swoich postulatów, a także postawił na kampanię "door to door" i bezpośrednie spotkania z mieszkańcami miasta. - Położenie Mysłowic stanowi kluczowy atut rozwojowy. Położenie przy głównych szlakach komunikacyjnych, w bezpośrednim sąsiedztwie Katowic i w obszarze metropolitalnym gwarantuje korzyści dla niektórych działalności gospodarczych, ale także w wymiarze społecznym. Pozytywny wpływ sąsiedztwa dużych, dynamicznie się rozwijających miast związany jest z dostępem do usług metropolitalnych i miejsc pracy. Jednocześnie należy pokreślić, iż Mysłowice konkurują z innymi miastami w obrębie metropolii. Kluczowe jest zatem budowanie przewag konkurencyjnych. Atutem Mysłowic są między innymi niższe koszty zamieszkania i inwestowania. Aby wykorzystać te atuty w nadchodzącej kadencji postawię na inwestowanie w rozwój usług publicznych, w tym komunikacji zbiorowej, usług społecznych i gwarantujących ofertę czasu wolnego. Ważne przy tym będzie wyeksponowanie sąsiedztwa i dostępu do terenów zieleni - zapowiedział.

- W strategicznej perspektywie w Świętochłowicach konieczne jest położenie nacisku na rozwój nowych inicjatyw i działalności gospodarczych dostarczających mieszkańcom możliwości poprawy sytuacji materialnej oraz będących podstawą dla rozwoju funkcji miejskich. Stabilna i nowoczesna gospodarka jest także warunkiem dla zachowania potencjału demograficznego miasta. Dlatego w nadchodzącej kadencji będę stawiać na rozwój nowej przedsiębiorczości wyzwalającej kreatywność mieszkańców i potencjał rynku metropolii, a także na tworzenie wyprofilowanej, atrakcyjnej oferta kierowanej przez miasto bezpośrednio do inwestorów kreujących miejsca pracy i sieci kooperacji - powiedziała ubiegająca się o reelekcję prezydent Świętochłowic Agnieszka Kostempska.

Przewodniczący rady miejskiej Bytomia, Michał Staniszewski, który w tych wyborach ubiega się w mieście o prezydenturę, prowadził aktywną kampanię przedwyborczą. - Jako prezydent podejmę działania na rzecz uzupełniania kompetencji technologicznych, w tym cyfrowych wśród mieszkańców, zwłaszcza seniorów, podnoszenia kompetencji językowych wspierających funkcjonowanie na współczesnym rynku pracy oraz korzystanie z udogodnień dostępnych w przestrzeni wirtualnej, a także podnoszenia kompetencji mieszkańców w zakresie korzystania z usług i udogodnień oferowanych przez różne instytucje w mieście i poza nim. Ważny jest rozwój inteligentnych technologii wspierających zrównoważone korzystanie z zasobów lokalnych - zauważył.

- Będę zabiegać o zwiększenie bezpieczeństwa w najbardziej zagrożonych dzielnicach. W tym celu konieczne jest opracowanie i wdrożenie rozwiązań monitoringu wizyjnego niebezpiecznych obszarów miasta, współpraca z instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo publiczne oraz tworzenie infrastruktury odpornej na akty wandalizmu. Jako prezydent postawię także na wzmacnianie działań w ramach aktywnej polityki społecznej, w tym minimalizację wykluczenia społecznego seniorów poprzez m.in. wspieranie inicjatyw w zakresie tworzenia usług zdrowotnych dla seniorów oraz inicjowanie tworzenia dziennych domów pobytu i klubów seniora - mówiła przewodnicząca rady miasta Zabrza Łucja Chrzęstek-Bar, która kandyduje na prezydenta tego miasta.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Marta Fornero-Piotrowska - posłanka na Sejm RP (od 2034)

Premier RP (2020; 2032-37), minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 2125
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Wybory samorządowe 2035 - kampania

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 22 lis 2023, 1:14

Liderzy DiP i ministrowie wspierają kandydatów do samorządu
Obrazek
Liderzy partii wchodzących w skład Demokracji i Postępu, a także ministrowie rządu Marty Fornero-Piotrowskiej pojawili się na spotkaniach z wyborcami w całej Polsce, aby przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi wesprzeć kandydatów komitetu na różnych szczeblach samorządu terytorialnego.

We Wrocławiu wicepremier i minister innowacyjności i technologii Barbara Nowacka wspierała kandydatkę na marszałka województwa, Małgorzatę Tracz oraz ubiegającego się o reelekcję prezydenta Wrocławia Michała Jarosa. - Wrocław jest dzisiaj pionierem w stawianiu na innowacyjne technologie. Komunikacja miejska jest już w pełni obsługiwana przez autobusy elektryczne, prezydent Jaros postawił również na zakup innowacyjnych autobusów napędzanych wodorem. Oprócz tego jest również skuteczny w pozyskiwaniu inwestycji dla miasta, jak choćby powstająca tutaj pierwsza w Polsce fabryka cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych wykorzystującą najnowszą technologię CIGS, która nie tylko napędzi miejscową gospodarkę, ale także stworzy nowe miejsca pracy. Uważam, że świetnie sprawdza się jako prezydent i zasługuje na Wasz kredyt zaufania na kolejne pięć lat - mówiła wiceprzewodnicząca Kongresu na rzecz Demokracji i Postępu.

Jak dodała, województwo dolnośląskie przoduje w wielu krajowych i międzynarodowych rankingach, co jest zasługą ciężkiej pracy przez ostatnich kilkanaście lat, wykonanej przez marszałek Barbarę Zdrojewską. - W tych wyborach Demokracja i Postęp postawiła na wybitną polityczkę, byłą marszałek Sejmu, europosłankę Małgorzatę Tracz, która ma świetną wizję dalszego rozwoju regionu. W swojej dotychczasowej działalności politycznej dała się poznać jako osoba naprawdę skuteczna, co potwierdzają jej kolejne wyniki wyborcze. Głos na Małgosię Tracz to głos na dynamiczny rozwój regionu - przekonywała wicepremier Nowacka.

Obrazek
Na Górnym Śląsku - gdzie nie odbywają się wybory ani na marszałka województwa, ani do sejmiku - wicepremier Barbara Nowacka wspierała kandydatów na prezydentów w szeregu miast. Jej poparcie uzyskali ubiegający się o reelekcję prezydenci: Katowic, Monika Rosa, Mysłowic, Wojciech Król, Świętochłowic, Agnieszka Kostempska oraz kandydująca na prezydenta Zabrza przewodnicząca rady miejskiej, Łucja Chrzęstek-Bar.

- Monika Rosa od zawsze była w pełni zaangażowana w rozwój regionu, czy to w Parlamencie Europejskim, czy obecnie jako prezydent Katowic. Pod jej rządami miasto prawdziwie rozkwita, staje się zieloną stolicą Górnego Śląska. Betonowe place zastępują piękne parki, ludzie wreszcie mają gdzie wypoczywać. Prezydent Rosa realizuje również kluczowe inwestycje infrastrukturalne, jak gruntowna rewitalizacja ul. Warszawskiej, nowy stadion miejski zintegrowany z halą sportową na południu miasta, czy trzeci miejski basen. Uważam, że świetnie spisuje się jako prezydent i gorąco zachęcam do oddawania na nią głosu - powiedziała.

Obrazek
Minister Infrastruktury, członkini zarządu KNDP Faustyna Nowakowska-Kraus w województwie kujawsko-pomorskim zachęcała do poparcia ubiegającego się o reelekcję marszałka Krzysztofa Brejzę, oraz kandydatek na prezydentów Torunia, Moniki Gotlibowskiej i Bydgoszczy, Doroty Brejzy.

- Warto głosować na kandydatów Demokracji i Postępu, bo dotrzymują słowa. Władze województwa pod przywództwem Krzysztofa w ostatnich pięciu latach prowadziły aktywną politykę mieszkaniową mającą na celu zapewnienie prawa do mieszkania dla każdego. Dorota od lat zaangażowana była w inicjatywy społeczne, od czterech lat jest również senatorką reprezentującą region w Warszawie i zabiegającą o jego interesy. Monika jako self-made przedsiębiorczyni doskonale zna się na bolączkach, z którymi borykają się przedsiębiorcy i będzie w stanie przetransformować Toruń w miasto przyjazne dla inwestycji. Gorąco zachęcam, abyście państwo zaufali im w nadchodzących wyborach - przekonywała Nowakowska-Kraus w trakcie spotkań.

Obrazek
W województwie zachodniopomorskim członkini zarządu KNDP, wicemarszałek Sejmu Agnieszka Dziemianowicz-Bąk wsparła w kampanii wyborczej kandydującą na marszałka województwa Katarzynę Kotulę, a także kandydującego na prezydenta Szczecina Przemysława Słowika.

- Kasia jest od lat aktywną działaczką społeczną. Uczestniczyła w Kongresach Kobiet, brała udział w założeniu społecznego komitetu "Jesteśmy", zrzeszającego opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Jako nauczycielka z zawodu z pierwszej ręki wie, jak zająć się poprawą sytuacji edukacji w regionie. Gorąco zachęcam, abyście państwo oddali na nią swój głos - mówiła Dziemianowicz-Bąk. Z kolei Przemysława Słowika, współprzewodniczącego Zielonych, chwaliła za jego dotychczasową pracę w Sejmie, a także w ministerstwie klimatu i środowiska. - Szczecin potrzebuje aktywnego i zaangażowanego prezydenta, którym Przemek bez wątpienia będzie, udowodnił to swoją dotychczasową pracą - podkreśliła.

W innych regionach kraju kandydatów Demokracji i Postępu wspierali również m.in. marszałek Sejmu Oliwia Popowska, współprzewodnicząca Zielonych, minister klimatu i środowiska Urszula Zielińska, minister gospodarki i rozwoju Grażyna Piotrowska-Oliwa, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Kapała-Sokalska, a także wiceprzewodnicząca KNDP europosłanka Barbara Liściowska-Zachara.
Marta Fornero-Piotrowska - posłanka na Sejm RP (od 2034)

Premier RP (2020; 2032-37), minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Administrator
Administrator
Posty: 22682
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Wybory samorządowe 2035 - kampania

Postautor: Administrator » 22 lis 2023, 11:05

Demokracja i Postęp kończy kampanię przed pierwszą turą
Obrazek
Konwencją w Białymstoku Koalicyjny Komitet Wyborczy Demokracja i Postęp zakończył oficjalnie kampanię wyborczą przed pierwszą turą wyborów samorządowych.

- Jesteśmy sprawdzoną i niezawodną marką. Demokracja i Postęp jest synonimem spokoju i stabilności. Tego właśnie nam, Polkom i Polakom, teraz potrzeba. Nie potrzebujemy kolejnej rewolucji, kolejnych reform ustroju, potrzebujemy pracy nad codziennymi, realnymi problemami. Mój rząd codziennie ciężko pracuje nad tym, aby Polska była krajem nowoczesnym i innowacyjnym, rozwijamy kontakty gospodarcze z państwami na całym świecie. Inwestujemy ogromne środki w mieszkalnictwo, w przyszłym roku przeznaczymy rekordowe środki na ochronę zdrowia, systematycznie naprawiamy sytuację, którą odziedziczyliśmy po poprzednikach. Nasi kandydaci do samorządów, na marszałków, prezydentów i na radnych wszystkich szczebli będą orędownikami tego spokoju i stabilizacji, a także przede wszystkim ciężkiej pracy na rzecz ich lokalnej społeczności - mówiła w swoim przemówieniu premier i liderka Kongresu na rzecz Demokracji i Postępu, Marta Fornero-Piotrowska, zachęcając do głosowania na komitet.

Po niej głos zabrali również liderzy pozostałych partii wchodzących w skład DiP - współprzewodniczący Zielonych, Urszula Zielińska i Przemysław Słowik, przewodniczący Stronnictwa Demokratycznego Mirosław Suchoń, prezes Ligi Polskich Rodzin Natalia Dębicka, a także lider Stowarzyszenia Młodzi Demokraci Jacek Schmidt. - Dzisiaj słyszymy głosy od naszych oponentów politycznych, że zielona transformacja to nie jest priorytet, ale czy uważają, że czyste powietrze i otoczenie, czysta energia, ochrona środowiska naturalnego, od lat tak przecież dewastowanego przez człowieka, komfort Polek i Polaków, nie wpłynie pozytywnie na społeczeństwo? Czy chcą powrócić do niezdrowych praktyk z przeszłości? My chcemy zadbać o nasz kraj nie tylko tu i teraz, ale także dla przyszłych pokoleń, dla naszych dzieci i wnuków - mówiła minister klimatu i środowiska Urszula Zielińska w swoim przemówieniu.

- Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w trakcie tej kampanii. Wykonaliście kawał dobrej roboty, ale to nie jeszcze nie koniec naszego marszu. W wielu województwach, wielu miastach najprawdopodobniej odbędą się drugie tury wyborów. My jesteśmy gotowi, aby przez następne dwa tygodnie nadal walczyć o głosy w każdym, nawet najmniejszym mieście. A po wyborach jesteśmy gotowi na to, aby od razu podwinąć rękawy i brać się do roboty - mówiła szefowa ogólnopolskiego sztabu wyborczego DiP, kandydująca do sejmiku łódzkiego młoda działaczka społeczna Aleksandra Wiśniewska, dziękując sztabowi i kandydatom. Wiśniewska gorąco zachęcała do jak najliczniejszego udziału w głosowaniu, wskazując, że wybory samorządowe to te, w których wybieramy reprezentantów sobie najbliższych.

Głos zabrała również kandydująca na marszałka województwa podlaskiego, senator Beata Lindholm. - W 2040 roku województwo podlaskie widzę jako przedsiębiorcze, partnerskie, perspektywiczne. Jest to z pewnością ambitny cel, ale moja wizja rozwoju to właśnie Ambitne Podlaskie. To wyjątkowy region. A jego największy potencjał stanowią mieszkańcy, którzy silnie utożsamiają się ze swoją "małą ojczyzną". Są przedsiębiorczy, pracowici, kreatywni. Niestety, wieloletnia dysproporcja pomiędzy naszym regionem a innymi rejonami kraju, powoduje, że rozwój gospodarczy i związana z nim jakość życia wciąż odbiegają od poziomu innych regionów. Postawione przeze mnie cele są więc ambitne. Nie wdroży ich samodzielnie samorząd województwa. W ich realizację muszą zaangażować się wszyscy mieszkańcy: przedsiębiorcy, samorządy lokalne, organizacje pozarządowe, środowiska naukowe. Każdy z nas. Dlatego gorąco zachęcam, abyście w tych wyborach oddali głos na mnie, na naszych kandydatów, razem poprowadzimy Podlasie ku ścieżce rozwoju - powiedziała.

Obrazek
W trakcie konwencji na telebimie wyświetlony został krótki film, w trakcie którego wyrazy poparcia wobec komitetu i jego kandydatów wyrazili m.in. przewodnicząca Europejskiej Partii Ludowej, była przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola, były przewodniczący PE Manolis Kiefalojanis, jeden z obecnych wiceprzewodniczących PE Marcin Schmidt, były premier Finlandii Jyrki Katainen, były premier Szwecji Ulf Kristersson oraz była kanclerz Niemiec Ursula von der Leyen.

Konwencja zakończyła się krótkim koncertem, w trakcie którego wystąpili m.in. Dawid Podsiadło, Natalia Szroeder, Young Leosia, Mery Spolsky i Maria Peszek.


OG: Wrzucam na prośbę Marty.


Wróć do „Demokracja i Postęp”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron