Naprzód — informacje, zarząd, komitety regionalne, komitet poparcia

Liczba posłów: 1
Prezes: Nicola Stanec-Rabecka

Populistyczna partia rozwiązana w 2032 r.

Moderator: Aleksander Lichtenberg

Awatar użytkownika
Aleksander Lichtenberg
Posty: 402
Rejestracja: 23 gru 2018, 11:05

Naprzód — informacje, zarząd, komitety regionalne, komitet poparcia

Postautor: Aleksander Lichtenberg » 29 gru 2018, 15:40

Obrazek

Zarząd SCD:
Prezes: Aleksander Lichtenberg
Wiceprezesi: Aleksandra Satorka
Roksana Świętek
Marcin Filipiak
Urszula Michielin
Aleksandra Grzęska

Członkowie zarządu:
Arkadiusz Kasznia
Joanna Kajska
Dominika Markowiecka
Włodzimerz Szarak
Karolina Czyżewska
Agnieszka Czarkowska
Maria Miller

Frakcja w PE: Zjednoczona Lewica Europejska– Nordycka Zielona Lewica

Awatar użytkownika
Aleksander Lichtenberg
Posty: 402
Rejestracja: 23 gru 2018, 11:05

Re: SCD — informacje, zarząd

Postautor: Aleksander Lichtenberg » 31 gru 2018, 17:20

Deklaracja programowa Stronnictwa Centrowo - Demokratycznego
Aby zbudować nową Polskę musimy wynaleźć nowy polityczny język i nową formułę istnienia w polityce. Słowa takie jak socjalizm czy liberalizm opisują przeszłość. Nowoczesność to różnorodność i taka musi być nasza demokracja.
1. Zniesienie monarchii. Powrót do republiki.
Jesteśmy przeciwnikami obecnego ustroju politycznego. Monarchia doprowadziła do powstania nowej klasy społecznej - szlachty, która posiada zbyt wiele przywilejów wynikających z przepisów prawa i przychylności polityków. Szacuje się, że Skarb Państwa mógł utracić nawet kilkadziesiąt miliardów złotych na reprywatyzacji. Te odszkodowania i grunty zostały przeznaczone głównie na osoby zamożne. Razem z powrotem stanowiska prezydenta proponujemy system parlamentarno - gabinetowy, ale z większą rolą prezydenta niż w III RP.
2. Jednoizbowy parlament. Likwidacja Senatu.
Senat nie pełni swojej roli. Nie jest izbą namysłu. Senat pełni rolę biura legislacyjnego, a podejmowane przez niego działania praktycznie nie istnieją. Inicjatyw o charakterze merytorycznym jest bardzo mało. Senat w IV RP nie jest również w pełni demokratycznym organem - większość senatorów pochodzi z politycznego nadania Króla.
3. Likwidacja powiatów.
Należy zlikwidować nieefektywne powiaty, zwiększając za to kompetencje gmin i województw - czemu towarzyszyć musi zapewnienie odpowiednich źródeł finansowania. Powiaty mają niewielkie kompetencje i w większości niewystarczające zasoby finansowe, które zużywają na rozbudowaną administrację, będącą nieraz głównym pracodawcą w okolicy– lecz zupełnie bezproduktywną.
4. Dwa Trybunały Konstytucyjne i likwidacja Sądu Najwyższego.
Proponujemy, aby Trybunał Konstytucyjny składał się z dwóch izb (jedna z 16 sędziów, druga z 57 sędziów) na wzór niemiecki. Jedna izba TK wybierana byłaby przez Sejm i Prezydenta co 6 lat, druga przez obywateli w bezpośrednim głosowaniu co 3 lata. Każda sprawa toczona byłaby w składzie zawierającym równą liczbę sędziów z każdej izby TK. W przypadku braku zgodności sędziów decydowałyby głosy sędziów wybranych przez obywateli. Kompetencje Sądu Najwyższego przejęłaby obywatelska izba TK.
5. Proporcjonalna ordynacja wyborcza
Jednomandatowe Okręgi Wyborcze zabetonowały polską scenę polityczną. Nowe inicjatywy pojawiają się w Sejmie, ale mogą liczyć na kilka mandatów. Zwycięzcy wyborów są nadmiernie premiowani. Ordynacja proporcjonalna z systemem pojedynczego głosu przechodniego (z 3% - owym progiem wyborczym) pozwoli nowym komitetom mieć większy wpływ na politykę, a jednocześnie nie pozwoli na duże rozdrobnienie Sejmu.
6. Wielkość Sejmu uzależniona od frekwencji wyborczej.
Rozwiązanie takie promuje aktywne postawy obywatelskie (mieszkańcy regionów, w których jest wyższa frekwencja, będą mieć więcej przedstawicieli). Zmieni się logika kampanii wyborczej (zamiast zniechęcać do głosowania w ogóle, kandydaci różnych partii wspólnie przekonują do pójścia na wybory). Głos obywateli będzie bardziej równy. W obecnym Sejmie, za sprawą różnej frekwencji w różnych okręgach, jeden poseł wybrany z Radomska reprezentuje 60 tys. głosujących, podczas gdy w Warszawie około 120 tys.
7. Czynne prawo wyborcze od 16 roku życia.
Młodzi ludzie mają moc pomysłów. Nie mogą być wykorzystywani jako zbieracze podpisów czy tło dla konwencji wyborczych. Dopuszczenie do głosowania 16-latków w długofalowej perspektywie przyczyni się do poprawy frekwencji wyborczej. Jeżeli dopuścimy do głosu 16 - latków, zwrócimy uwagę na problemy młodych ludzi, które w konsekwencji staną się ważnym obszarem debaty publicznej. Dzisiaj o młodych Polakach w mediach mówi się głównie przedmiotowo– jako o grupie społecznej, która sprawia problemy.

Wojna zawsze oznacza wiele ofiar. Nowoczesny świat nie może pozwolić na wybuch kolejnego konfliktu zbrojnego. Ciągłą militaryzacja nie jest rozwiązaniem.
8. Zmniejszenie wydatków na wojskowość.
Polska nie szykuje się do żadnej wojny. Wydawanie więcej pieniędzy na obronę kraju, niż na politykę społeczną czy służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo jest nierozsądne. Zmniejszymy drastycznie wydatki na wojsko (nawet o 40%), a nadwyżkę przeznaczymy na bezpieczeństwo (straż pożarną, policję) oraz świadczenia społeczne.
9. Wojna nigdy nie jest rozwiązaniem.
Nigdy nie pozwolimy na wysłanie polskich wojsk na misje za granicami Europy. Pokój i wczesne rozwiązywanie potencjalnych konfliktów będą w centrum polskiej polityki zagranicznej. Wzywamy do zakończenia obecnych misji wojskowych wszystkie narody. Zakończymy sprzedaż broni bandyckim reżimom.
10. Polski przemysł wojskowy.
Zakupy dla wojska należy planować w ten sposób, by uzbrojenie służyło obronie terytorium Polski oraz rozwojowi krajowego przemysłu obronnego. Miliardy wydawane na wojsko powinny tworzyć nowe miejsca pracy.
11. Nowa Obrona Terytorialna.
Dzisiaj Wojska Obrony Terytorialnej są bezużytecznym tworem. W przypadku konfliktu zbrojnego nie będą w stanie walczyć nawet jednego dnia. Dzisiaj realia wojenne wyglądają inaczej - nie liczy się ilość wojsk, a jakość. Dlatego zmienimy zadania WOT. Będą odpowiedzialne tylko za pomoc po klęskach żywiołowych.
12. Nowe priorytety armii.
Armia powinna w większym stopniu stawiać na szkolenie wojsk specjalnych, na ich mobilność, na obronę przestrzeni powietrznej kraju, na zapobieganie aktom terroryzmu i cyberterroryzmu. Ograniczeniu do sprawnego i niezbędnego trzonu powinna ulec marynarka wojenna.
13. Koniec z obowiązkową kwalifikacją wojskową.
Kategoria zdrowia kategoria zdolności do służby wojskowej to relikt i bezsensowny wyraz kontroli państwa nad obywatelami. Koszty zarządzania tym systemem przewyższają korzyści. Zmienimy przepisy, aby Król nie mógł na wniosek Rady Ministrów wznowić poboru.

System podatkowy w Polsce jest niesprawiedliwy. W za dużym stopniu obciąża biednych, a w za małym bogatych. Jednak samo obniżanie lub podwyższanie wysokości podatków nie wystarczy.
14. Niższy i prostszy VAT.
Proponujemy obniżenie wysokości podatku VAT do 19%. Regulacje powinny być ograniczone do minimum wymaganego przez nowe prawo unijne, a liczba stawek zmniejszona do dwóch. Jednak wciąż należy walczyć z oszustwami na podatku VAT.
15. Wyższa akcyza na towary luksusowe.
Towary luksusowe takie jak futra, napoje alkoholowe, wyroby tytoniowe czy samochody osobowe powinny być objęte wyższą akcyzą. Bogaci, którzy w nadmiarze kupują te dobra, powinni w większym stopniu dokładać się do budżetu państwa. Energia elektryczna czy paliwo to nie są towary luksusowe.
16. Progresywne podatki.
Podatki są też sposobem na zmniejszanie nierówności społecznych. Podatek od funduszu wynagrodzeń musi być progresywny, a maksymalna stawka powinna wynosić 85%. Po wprowadzeniu dodatkowych stawek firmom będzie się bardziej opłacało inwestować w nowe miejsca pracy czy podwyżki dla pracowników niskiego i średniego szczebla niż wypłacać kolejne miliony na pensje dla prezesów. Wprowadzimy progresywny podatek dla firm. Wielkie międzynarodowe korporacje powinny płacić wyższe podatki niż małe, dopiero rozwijające się firmy.
17. Wyższa kwota wolna od podatku.
Stawki kwoty wolnej od podatku są znacząco wyższe w większości krajów Europy Zachodniej. Obecny niski poziom kwoty wolnej od podatku jest rażąco niesprawiedliwy, demotywujący i podważający zaufanie obywateli do systemu podatkowego. Obywatele zmuszeni do płacenia podatku od kwoty, która nie wystarcza nawet na podstawowe koszty utrzymania, postrzegają państwo jako uciskające podatnika. Postulujemy, aby kwota wolna od podatku wynosiła ponad 30 tysięcy złotych.
18. Koniec z ulgami podatkowymi.
Ulgi podatkowe bardzo komplikują polski system prawny i drenują finanse publiczne. Często są również wykorzystywane przez przestępców. Dlatego należy zlikwidować wszystkie możliwe ulgi podatkowe i zamienić je w zasiłki i dotacje. Będzie to również rozwiązanie sprawiedliwe- osoby bez dochodu będą otrzymywały pomoc ze strony państwa.
19. Podatek od spadków i darowizn.
Bogaci dziedziczą bogactwo, co prowadzi do jeszcze większych nierówności społecznych. Dlatego proponujemy podatek od spadków i darowizn przekraczających 2 miliony złotych w wysokości 10%, bez względu na pokrewieństwo ze spadkobiercą lub darczyńcą.

Polska polityka społeczna przez lata była szczątkowa i niekompleksowa. Rozwiązania w tej dziedzinie muszą być konkretne, bo wszyscy chcemy godnie żyć. Potrzebujemy państwa opiekuńczego.
20. Program "Dla Rodziny".
Wychowywanie dzieci to duże wyzwanie. Nie każdy ma tyle szczęścia, że może zapewnić swoim dzieciom najlepsze warunki. Każda rodzina, której dochody są drastycznie niskie powinna otrzymywać 5000 złotych miesięcznie na wychowywanie dziecka, a na każde kolejne dziecko 1000 złotych. Dla osób o wyższych dochodach ta kwota będzie mniejsza. Finansowanie zapewni likwidacja ulg, progresywne podatki oraz niższe wydatki na wojsko.
21. Emerytura obywatelska od 60 roku życia.
Będziemy dążyć do wprowadzenia równej dla wszystkich emerytury obywatelskiej w wysokości wystarczającej na solidne utrzymanie. Obniżymy wiek emerytalny do 60 lat.
22. Realnie darmowa edukacja.
Nauka od żłobka do studiów powinna być realnie darmowa. Za zeszyty, książki, posiłki w szkołach, ubrania dla dzieci, składki na radę rodziców czy nawet wycieczki szkolne powinno płacić państwo. Zapewnimy miejsca w przedszkolach i żłobkach dla wszystkich dzieci, które tego potrzebują. Zapewnimy opiekę popołudniową i weekendową.
23. Nowa polityka alimentacyjna.
Długotrwałe i uporczywe unikanie płacenia zasądzonych na utrzymanie dzieci alimentów jest hańbiącym problemem polskiego społeczeństwa. Zniesiemy kryterium uprawniające do pobierania świadczeń z Funduszu Alimentacyjnego. Przeniesiemy obowiązek ścigania osób uchylających się od płacenia alimentów na państwo.
24. Aktywizujące zasiłki dla bezrobotnych.
W Polsce jest system, w którym znaczna część ludzi, którzy tracą pracę po prostu nie ma prawa do wsparcia. Zasiłki dla bezrobotnych są istotnym elementem aktywizacji zawodowej. Powinny być wyższe i powszechniejsze. Tylko tak bezrobotni wejdą na rynek pracy.
25. Niepełnosprawni zasługują na więcej.
W chwili obecnej sytuacja osób niesamodzielnych i ich opiekunów jest dramatyczna – żyją oni w głębokim niedostatku, system świadczeń finansowych jest chaotyczny, niewydolny i niesprawiedliwy. Będziemy konsekwentnie realizować postanowienia Konwencji ONZ o prawach osób z niepełnosprawnością, dążąc do likwidacji barier wykluczających osoby z niepełnosprawnością z życia społecznego i rynku pracy. Zapewnimy wszystkim opiekunom niepełnosprawnym prawo do zasiłku dla bezrobotnych i świadczeń przedemerytalnych.

Żądamy godnej pracy zapewniającej godziwą płacę, czyli wynagrodzenie zaspokajające nie tylko podstawowe potrzeby człowieka, ale dające możliwość rozwoju osobistego. Ludzie pracy stanowią większość społeczeństwa i wszyscy zasługują na lepsze życie.
26. 7 - godzinny dzień pracy.
W Polsce pracujemy najdłużej w Europie. Chcemy, żeby ustawowy tydzień pracy został skrócony do 35 godzin, czyli 7 godzin pracy dziennie. Odsiadywanie długich godzin pracy jest nieproduktywne. Wypoczęci pracownicy rzadziej chorują i pracują bardziej wydajnie.
27. Odmrożenie płac pracowników budżetówki.
Nauczyciele, urzędnicy, lekarze zasługują na lepsze płace. Podwyżka płac w budżetówce zwiększy konsumpcję i spowoduje zwiększenie wzrostu gospodarczego.
28. Silne związki zawodowe.
Zbiorowe układy pracy powinny być wpierane przez państwo także w sektorze prywatnym. Polska mając na uwadze historyczne znaczenie organizacji pracowniczych, powinna dążyć do ciągłego wzrostu uzwiązkowienia, świadczącego o demokratyzacji gospodarki. W przedsiębiorstwach, w których nie ma związków zawodowych, zapewnimy wybieranym przez pracowników reprezentantom załogi te same uprawnienia, które mają zakładowe organizacje związkowe.
29. Koniec z wyzyskiem.
Zwiększymy uprawnienia Państwowej Inspekcji Pracy. Wprowadzimy prawo do przeprowadzania niezapowiedzianych kontroli i zwiększymy kary za łamanie praw pracowniczych. W spółkach publicznych wprowadzimy zakaz wypłacania nagród zarządom ukaranym za nieprzestrzeganie prawa pracy. Zakażemy darmowych staży. Wprowadzimy minimalne wynagrodzenie godzinowe dla stażystów. Uregulujemy instytucję wolontariatu i ukrócimy nadużywanie jej w celach komercyjnych. Ciężar dowodu w sprawach o mobbing lub dyskryminację powinien zostać przeniesiony z ofiary na sprawcę– czemu towarzyszyć musi prawne skatalogowanie działań niedozwolonych.

Edukacja i kultura nie może być ignorowana. Musimy dostosować polskie szkoły do wymogów współczesności. Kultura nie może być elementem politycznej gry.
30. Bezpłatne dodatkowe zajęcia i korepetycje
Szkoła często nie zaspokaja wszystkich potrzeb edukacyjnych młodych ludzi. Wielu z nich, przede wszystkim przed maturą i innymi egzaminami zewnętrznymi, uczęszcza na korepetycje lub kursy przygotowawcze. Młodsze dzieci biorą udział w odpłatnych zajęciach sportowych lub rozwijających inne zainteresowania. Zajęcia te nie są jednak dostępne dla wszystkich, w szczególności dzieci i młodzieży, które pochodzą z mniej zamożnych rodzin. Wprowadzimy darmowe korepetycje i inne zajęcia.
31. Koniec ze szkołami prywatnymi.
Wszystkie zajęcia z dziećmi powinny być prowadzone według programu i przez kadrę z 
uprawnieniami pedagogicznymi. Szkoły prywatne często nie realizują podstaw nauczania. Wprowadzimy zakaz dotowania prywatnych szkół z budżetu państwa.
32. Nowe programy nauczania.
Nauka na pamięć formułek, które i tak zapominamy jest bezwartościowa. Szkoła powinna uczyć pracy zespołowej i krytycznego myślenia. W świecie łatwego dostępu do informacji przekazanie encyklopedycznej wiedzy– suchych faktów, które szybko ulegają zmianie i które i tak łatwo można sprawdzić– jest o wiele mniej istotne niż przygotowanie wychowanków do życia w społeczeństwie i dalszego samodzielnego rozwoju przez całe życie.
33. Edukacja zdrowotna.
Postulujemy wprowadzenie wiedzy o zdrowiu jako obowiązkowego przedmiotu we wszystkich klasach szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. Oprócz zasad zdrowego żywienia, rozpoznawania i leczenia chorób oraz profilaktyki medycznej, zajęcia te powinny zawierać także program edukacji seksualnej i prelekcje o rozsądnym obchodzeniu się z alkoholem i innymi używkami.
34. Powszechna kultura.
Finansowanie działalności kulturalnej należy traktować jako kontynuację wydatków oświatowych oraz jako inwestycję w potencjał rozwojowy społeczeństwa. Każdy powinien mieć równy dostęp do kultury. Uczestnictwo w kulturze stanowi bowiem warunek indywidualnej kreatywności.
35. Nowa telewizja publiczna.
Kultura to również telewizja. Zlikwidujemy reklamy w telewizji publicznej. TVP będzie całkowicie finansowana z państwa. Program telewizji nie będzie zależał od oglądalności, a od jakości produkcji. Zmniejszymy pensje gwiazd TVP.
36. Koniec z reklamami.
Dziś w Polsce reklamy są wszędzie. Ogromne płachty reklam zaśmiecają polskie miasta. Szpecą zabytki, parki i bulwary. Reklamowy chaos zwiększa poziom stresu i utrudnia koncentrację. Dlatego zabronimy reklam w miejscach publicznych (przy drogach, na elewacjach budynków). Zobowiążemy stacje telewizyjne do wyświetlania podczas bloku reklamowego informacji, ile czasu pozostało do jego końca. Usuniemy reklamy, również w formie lokowania produktu, z mediów publicznych. Wprowadzimy zakaz wrzucania ulotek do skrzynek pocztowych. Zakażemy reklam akustycznych z pojazdów.

Najczęściej życzymy innym zdrowia. Jednak my chcemy żyć w państwie w którym zdrowie nie jest marzeniem. Tylko zdrowe społeczeństwo ma szansę na rozwój i szczęście.
37. Profilaktyka jest istotniejsza.
Racjonalnie zorganizowany system ochrony zdrowia powinien opierać się na rozwiniętej profilaktyce oraz powszechnej edukacji zdrowotnej. Zakres kompetencji i odpowiedzialności lekarzy rodzinnych powinien być zwiększony, obejmując przeprowadzanie badań profilaktycznych wszystkich osób w wieku 20, 40 i 60 lat.
38. Profesjonalna, darmowa opieka stomatologiczna
W dzisiejszej Polsce opieka dentystyczna uległa prawie całkowitemu urynkowieniu. Profilaktyka dentystyczna nie jest kosztem, ale inwestycją w zdrowe społeczeństwo. Etaty lekarzy mogą być finansowane w ramach systemu rezydentur. Innym rozwiązaniem są mobilne gabinety stomatologiczne.
39. Walka z antyszczepionkowcami.
Antynaukowe dążenia antyszczepionkowców są niebezpieczne dla całego społeczeństwa. Wprowadzamy kary finansowe za niepoddawanie się obowiązkowym szczepieniom. Jesteśmy gotowi na wprowadzenie realnych środków przymusu bezpośredniego.
40. Przeciw klauzuli sumienia
Powoływanie się na klauzę sumienia utrudnia dostęp do usług zdrowotnych. Domagamy się skutecznego karania lekarzy i pielęgniarek nadużywających klauzuli sumienia. Sprzeciwiamy się klauzuli sumienia dla aptekarzy.
41. Tańsze leki
Obecne prawo patentowe działa na korzyść korporacji i uderza w interesy pacjentów. Jeśli niemożliwa będzie rewizja Konwencji o udzielaniu patentów europejskich wypowiemy ją. Leki będą produkowane wtedy przez państwowe przedsiębiorstwa, co znacznie obniży cenę leków. Najbiedniejsi wciąż będą mogli liczyć na dofinansowywanie.

Kościół nie może mieć tak dużego wpływu na nasze życie. Świeckie państwo to państwo w którym sfera sacrum jest rozdzielona od sfery profanum.
42. Opodatkowanie Kościoła.
Księża powinni być opodatkowani według normalnych zasad. Dzisiaj wolne od podatku są dochody kościelnych osób prawnych. Wszyscy chcemy, aby każdy płacił podatki na równych zasadach.
43. Renegocjacja konkordatu z Watykanem.
Będziemy dążyć do renegocjacji umowy konkordatowej ze Stolicą Apostolską. Został on przyjęty niezgodnie z prawem. W tej chwili Kościół dostaje dużo więcej pieniędzy i dużo więcej uprawnień niż wynika z samego konkordatu.
44. Legalna aborcja.
Aborcja to niezwykle poważny temat. Przypisywanie zygocie lub płodowi statusu człowieka jest przejawem obłędnej ideologii – tym bardziej szkodliwej, że zakaz aborcji uderza głównie w kobiety uboższe, nie mające dostępu do drogich środków antykoncepcyjnych ani do prywatnych lub zagranicznych klinik. Dlatego proponujemy legalną aborcję do 14 tygodnia ciąży.
45. Eutanazja
Odmawianie osobom cierpiącym na nieuleczalne choroby prawa do szybkiej i bezbolesnej śmierci jest niepotrzebnym okrucieństwem. Do przeprowadzenia procedury eutanazyjnej byłoby uprawnionych zaledwie 50 lekarzy anestezjologów, cieszących się nieposzlakowaną opinią. Procedura eutanazyjna wszczynana byłaby poprzez podpisanie przez pacjenta specjalnego oświadczenia. Samą eutanazję poprzedzałby okres czterech tygodni oczekiwania, w którym pacjent miałby czas na rozważenie swojej decyzji.
46. Lekcje religii poza szkołą
Lekcje religii nie powinny być finansowane przez państwo. Coraz mniej uczniów uczęszcza na katechezę. Informacje przekazywane na tych lekcjach nie są często zgodne z podstawami programowymi, ani z zasadami świeckiego państwa.
47. Związki partnerskie
Chcemy wprowadzenia związków partnerskich obejmujących pary heteroseksualne i homoseksualne. Zadaniem państwa jest tworzenie warunków i powoływanie takich instytucji, które ułatwiają obywatelom realizację ich pragnień i aspiracji.

Chcemy żyć w Polsce, która ma silną gospodarkę. Której innowacyjność pozwala nam lepiej żyć. Która dba o środowisko.
48. Dalsza modernizacja energetyki.
Modernizacja polskiej energetyki będzie ogromnym przedsięwzięciem, które może dać impuls do rozwoju gospodarki. Stworzymy atmosferę prawną przyjazną tworzeniu i użytkowaniu odnawialnych źródeł energii przez osoby fizyczne i spółdzielnie. Będziemy wspierać wytwarzanie energii za pomocą kogeneracji. Docelowo ponad 75% energii cieplnej w systemach ciepłowniczych powinno pochodzić z kogeneracji lub ze źródeł odnawialnych. Stworzymy system zachęt do podnoszenia efektywności energetycznej przemysłu i zmniejszania jego energochłonności.
49. Górnicy i rolnicy
Celem polityki państwa wobec górnictwa powinno być zapewnienie Polsce bezpieczeństwa energetycznego, a górnikom i pracownikom branż związanych z górnictwem miejsc pracy. Powinna nastąpić integracja branży wydobywczej z branżą energetyczną w postaci koncernów energetycznych łączących wydobycie surowców z produkcją energii. Rolnicy nie mogą być skazani na warunki pogodowe, zwłaszcza w erze globalnych zmian klimatu. Należy stworzyć realny system pomocy rolnikom.
50. Ochrona środowiska priorytetem.
Odejdziemy od planów budowy nowych odkrywek węgla brunatnego, zagrażających lokalnemu rolnictwu i zasobom wodnym oraz czystości powietrza w okolicznym regionie. Znowelizujemy ustawę o ochronie przyrody celem „odblokowania” możliwości poszerzania i tworzenia nowych parków narodowych. Włączymy całą Puszczę Białowieską w obszar parku narodowego oraz będziemy dążyć do stworzenia nowych parków takich jak: Jurajski, Turnicki, Dolnej Odry, Mazurski, Szczeciński. Przekształcimy Lasy Państwowe w agencję rządową i tym samym zakończymy proceder czerpania zysków z eksploatacji polskiej przyrody. Wpiszemy prawo do wody pitnej do Konstytucji.

Awatar użytkownika
Aleksander Lichtenberg
Posty: 402
Rejestracja: 23 gru 2018, 11:05

Re: SCD — informacje, zarząd

Postautor: Aleksander Lichtenberg » 03 sty 2019, 18:35

Komitety Regionalne:
dolnośląskie: Łukasz Milewski
górnośląskie: Józef Górnik
jurajsko-dąbrowskie: Tomasz Usenko
kujawsko-pomorskie: Urszula Strzecka
lubelskie: Mirosław Wójcicki
lubuskie: Roksana Świętek
łódzkie: Dominika Szenczyk
małopolskie: Michał Hans
mazowieckie: Katarzyna Kajkowska
podlaskie: Felicjan Rępała
podkarpackie: Marta Milewska 
pomorskie: Agnieszka Krenna
świętokrzyskie: Patrycja Wirzbicka
warmińsko-mazurskie: Karolina Czyżewska
warszawskie: Zbigniew Miras
wielkopolskie: Natalia Jakowska
zachodniopomorskie: Aleksandra Jasnewska

Awatar użytkownika
Katarzyna Kajkowska
Posty: 1374
Rejestracja: 09 sie 2018, 22:24

Re: SCD — informacje, zarząd

Postautor: Katarzyna Kajkowska » 21 kwie 2022, 0:24

Obrazek
Jesteśmy dla Ciebie
Zarząd SCD od 1 do 19 stycznia 2030 roku:
Prezes: Aleksander Lichtenberg
Wiceprezesi:
Katarzyna Kajkowska (główna zastępczyni Prezesa)
Aleksandra Jasnewska
Aleksandra Szyszka
Agnieszka Marczewska
Joanna Milajska
Marcin Filipiak
Paulina Nowicka
Doradcy zarządu:
Nella Skitson
Joanna Zadurska
Nikola Narewska
Magdalena Trzyska
Rzecznik Prasowy: Anna Krytko
Sekretarz Generalny: Ewelina Spytkowska
Skarbnik: Anna Nieszkowska
Członkowie zarządu:
Arkadiusz Kasznia
Maria Miller,
Joanna Kajska
Włodzimerz Szarak
Michał Hans
Anna Dancewska
Katarzyna Polkiewicz

Frakcja w PE: Zjednoczona Lewica Europejska– Nordycka Zielona Lewica
Ostatnio zmieniony 03 maja 2022, 23:52 przez Katarzyna Kajkowska, łącznie zmieniany 10 razy.
Obrazek
Katarzyna Kajkowska
Więcej Słońca!

Awatar użytkownika
Katarzyna Kajkowska
Posty: 1374
Rejestracja: 09 sie 2018, 22:24

Re: SCD — informacje, zarząd

Postautor: Katarzyna Kajkowska » 21 kwie 2022, 23:08

Obrazek
Jesteśmy dla Ciebie
Zarząd SCD od 20 stycznia do 19 marca 2030 roku:
Prezes: Katarzyna Kajkowska
Wiceprezesi:
Aleksandra Jasnewska (główna zastęczyni Prezesa)
Aleksandra Szyszka
Agnieszka Marczewska
Joanna Milajska
Marcin Filipiak
Paulina Nowicka
Doradcy zarządu:
Nella Skitson
Joanna Zadurska
Nikola Narewska
Magdalena Trzyska
Rzecznik Prasowy: Anna Krytko
Sekretarz Generalny Ewelina Spytkowska
Skarbnik: Anna Nieszkowska
Członkowie zarządu:
Agnieszka Marowska
Arkadiusz Kasznia
Maria Miller
Joanna Kajska
Włodzimerz Szarak
Michał Hans
Anna Dancewska
Katarzyna Polkiewicz

Frakcja w PE: Zjednoczona Lewica Europejska– Nordycka Zielona Lewica
Ostatnio zmieniony 03 maja 2022, 23:52 przez Katarzyna Kajkowska, łącznie zmieniany 4 razy.
Obrazek
Katarzyna Kajkowska
Więcej Słońca!

Awatar użytkownika
Katarzyna Kajkowska
Posty: 1374
Rejestracja: 09 sie 2018, 22:24

Re: SCD — informacje, zarząd

Postautor: Katarzyna Kajkowska » 25 kwie 2022, 21:04

Komitety regionalne SCD (i Naprzód!) od lutego 2030 roku:
dolnośląskie: Łukasz Milewski (w Naprzód: Paweł Laskoś-Grabowski )
górnośląskie: Agnieszka Marczewska
jurajsko-dąbrowskie: Aleksandra Szyszka
kujawsko-pomorskie: Katarzyna Polkiewicz (w Naprzód: Paweł Tkaczkowski)
lubelskie: Marta Czarnecka (w Naprzód! Grzegorz Sybilski )
lubuskie: Roksana Świętek (w Naprzód: Adrianna Ruszkowska )
łódzkie: Aleksandra Jasnewska
małopolskie: Michał Hans (w Naprzód! : Jan Hartman)
mazowieckie: Dominika Esterecka
podlaskie: Karolina Czyżewska
podkarpackie: Maria Miller
pomorskie: Paulina Nowicka (w Naprzód! : Olga Strojny)
świętokrzyskie: Katarzyna Kijańska (w Naprzód!: Patrycja Wirzbicka)
warmińsko-mazurskie: Joanna Milajska (w Naprzód!: Emilia Konwerska)
warszawskie: Katarzyna Kajkowska
wielkopolskie: Natalia Jakowska (w Naprzód!: Zuzanna Alman)
zachodniopomorskie: Nikola Stanec - Rabecka (w Naprzód!: Elżbieta Dymitriadis )
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2022, 11:52 przez Katarzyna Kajkowska, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Katarzyna Kajkowska
Więcej Słońca!

Awatar użytkownika
Katarzyna Kajkowska
Posty: 1374
Rejestracja: 09 sie 2018, 22:24

Re: SCD — informacje, zarząd

Postautor: Katarzyna Kajkowska » 30 kwie 2022, 11:15

Honorowy Komitet Poparcia - stan na luty 2030:
Agnieszka Dyk - piosenkarka, zespół Brathanki
Wioleta Wramba - dziennikarka
Aleksandra Janiec - dziennikarka
Aleksandra Szutenberg - dziennikarka
Aleksandra Zienkiewicz - aktorka, Pierwsza Miłość
Anna Ulman - dziennikarka
Obrazek
Katarzyna Kajkowska
Więcej Słońca!

Awatar użytkownika
Katarzyna Kajkowska
Posty: 1374
Rejestracja: 09 sie 2018, 22:24

Re: SCD — informacje, zarząd, komitety regionalne, komitet poparcia

Postautor: Katarzyna Kajkowska » 03 maja 2022, 23:51

Obrazek
Jesteśmy dla Ciebie
Zarząd SCD od 20 marca 2030 do 1 grudnia 2031 roku:
Prezes: Anna Ulman
Wiceprezesi:
Aleksandra Jasnewska (główna zastęczyni Prezesa)
Aleksandra Szyszka (przewodnicząca koła poselskiego - od 11 lutego 2031 roku do momentu zrzeknięcia się mandatu poselskiego)
Agnieszka Marczewska
Joanna Milajska
Marcin Filipiak
Paulina Nowicka
Aleksandra Janiec
Aleksandra Sztutenberg
Wioletta Wramba
Doradcy zarządu:
Nella Skitson
Joanna Zadurska
Nikola Narewska
Magdalena Trzyska
Nicola Stanec-Rabecka
Patrycja Wirzbicka
Rzecznik Prasowy: Anna Krytko
Sekretarz Generalny Ewelina Spytkowska
Skarbnik: Anna Nieszkowska
Członkowie zarządu:
Agnieszka Marowska
Arkadiusz Kasznia
Maria Miller
Joanna Kajska
Włodzimerz Szarak
Michał Hans
Anna Dancewska
Katarzyna Polkiewicz
Aleksandra Zienkiewicz
Agnieszka Dyk

Frakcja w PE: Zjednoczona Lewica Europejska– Nordycka Zielona Lewica
Ostatnio zmieniony 28 paź 2022, 22:45 przez Katarzyna Kajkowska, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek
Katarzyna Kajkowska
Więcej Słońca!

Awatar użytkownika
Katarzyna Kajkowska
Posty: 1374
Rejestracja: 09 sie 2018, 22:24

Re: SCD — informacje, zarząd, komitety regionalne, komitet poparcia

Postautor: Katarzyna Kajkowska » 16 maja 2022, 21:28

Obrazek
Od 10 kwietnia 2030 roku Stronnictwo Centrowo-Demokratyczne działa jako Naprzód! Zmienia się też slogan na Zawsze Naprzód!, Nigdy Wstecz.
Zarząd pozostaje bez zmian. Natomiast w programie usunięta zostaje usunięta wrogość do monarchii na rzecz stosunku obojętnego z akceptacją dla budowania większości rządowej.
Obrazek
Katarzyna Kajkowska
Więcej Słońca!

Awatar użytkownika
Katarzyna Kajkowska
Posty: 1374
Rejestracja: 09 sie 2018, 22:24

Re: SCD — informacje, zarząd, komitety regionalne, komitet poparcia

Postautor: Katarzyna Kajkowska » 20 maja 2022, 13:24

Od połowy kwietnia 2030 roku Naprzód zrezygnowało z postulatów z programu wyborczego i deklaracji programowej powstałej w czasie koalicji z RadLew i rządów Aleksandra Liechtenberga w partii. Wkrótce zostanie przedstawiona nowa deklaracja programowa.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2022, 20:15 przez Katarzyna Kajkowska, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Katarzyna Kajkowska
Więcej Słońca!


Wróć do „Naprzód!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron