Klub parlamentarny Reformatorskie Zjednoczenie Obywatelskie zgłasza kandydatury Anny Korneckiej, Katarzyny Nocuń i Michała Zacharskiego.
Anna Kornecka (ur. 15 lutego 1984 w Częstochowie) - polska prawnik, menedżer i urzędniczka państwowa.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (2008), na tym wydziale ukończyła studia doktoranckie w Katedrze Prawa Własności Intelektualnej (2016). Kształciła się podyplomowo w ramach studium prawa autorskiego, prasowego i wydawniczego na UJ oraz w Europejskiej Akademii Dyplomacji, podjęła także studia typu Executive MBA współorganizowane przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Była wykładowcą w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej i na szkoleniach dla pracowników administracji i inżynierów budownictwa. Autorka publikacji z dziedziny prawa budowlanego, zagospodarowania przestrzennego i postępowania administracyjnego.
Ukończyła aplikację w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie, prowadziła własną kancelarię radcowską obsługującą przedsiębiorstwa. Zasiadła w radach nadzorczych kilku podmiotów i objęła funkcję wiceprezesa Krakowskiego Parku Technologicznego, kierowała też spółką Nowe Centrum Administracyjne. W latach 2011–2019 była pozaetatowym członkiem Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie.
Później została dyrektorką Instytutu Stowarzyszenia Program Czysta Polska i była prezesem Zarządu stowarzyszenia ESG Impact Network. Pomysłodawczyni i współautorka „Dekalogu Polskiej Transformacji Energetycznej”. Przez wiele lat prowadziła własną kancelarię prawną, gdzie doradzała przedsiębiorcom i samorządom. Propagatorka energetyki obywatelskiej i rozwoju OZE w Polsce. Ekspert w zakresie zrównoważonego rozwoju.
Była działaczką PL-K i wiceprezesem regionu małopolskiego tego ugrupowania. Z ramienia PL-K w wyborach samorządowych w 2035 roku zdobyła mandat radnej Sejmiku Województwa Małopolskiego. Została wybrana wiceprzewodniczącą Sejmiku. Była w gronie współzałożycieli Nowej Nadziei. W ostatnich wyborach do Sejmu zdobyła mandat z listy krajowej RZO.
Katarzyna Nocuń (ur. 1986 w Tychach) - dziennikarka, posłanka na Sejm, działaczka polskiej i niemieckiej Partii Piratów.
W wieku trzech lat wyemigrowała wraz z rodzicami do Niemiec. Jej matka jest administratorem baz danych, a ojciec kierownikiem projektów informatycznych. Posiada zarówno polskie, jak i niemieckie obywatelstwo. Do polski wróciła na stałe już jako dorosła kobieta.
Studiowała politykę i biznes na Westfalskim Uniwersytecie Wilhelma w Münsterze oraz równolegle ekonomię i filozofię na Uniwersytecie Hamburskim. Do grudnia 2012 pracowała jako oficer ds. praw cyfrowych konsumentów w Federacji Niemieckich Organizacji Konsumentów. Później była redaktorką w portalu informacyjnym o technologiach netzwel.
Od 2012 roku należała do niemieckiej Partii Piratów, a w latach 2013-2016 była jej sekretarzem generalnym. Po powrocie do Polski dołączyła do Polskiej Partii Piratów. W wyborach do Sejmu w 2034 roku zdobyła mandat z listy krajowej Rządzić Inaczej. Sukces ten powtórzyła ponownie w 2038 z listy Reformatorskiego Zjednoczenia Obywatelskiego.
Michał Zacharski (ur. 1987 w Warszawie) - adwokat, partner zarządzający i współzałożyciel kancelarii Zacharski Rudol, członek zarządu Obywatelskiej Rewolucji, poseł.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Stypendysta w University College London. Ukończył z wyróżnieniem studia w dziedzinie filologii klasycznej w Instytucie Filologii Klasycznej Uniwersytetu Warszawskiego. W 2020 r. z wyróżnieniem obronił pracę doktorską na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, uzyskując tytuł doktora nauk prawnych.
Zdobywał doświadczenie jako wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Jagiellońskim oraz w Akademii Leona Koźmińskiego. Prowadzi zajęcia szkoleniowe dla aplikantów adwokackich, a także wykłady organizowane przez Komisję Doskonalenia Zawodowego Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Jest jednocześnie aktywnym publicystą i autorem opracowań naukowych.
Jest adwokatem, członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie, gdzie angażował się w działalność na rzecz samorządu adwokackiego w ramach prac Komisji Etyki Adwokackiej przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, Komisji ds. Współpracy z Zagranicą przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, a także jako zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Izby Adwokackiej w Warszawie.
W 2018 r. został zwycięzcą konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra, organizowanego przez Wolters Kluwer i Dziennik Gazetę Prawną. Jest prawnikiem rekomendowanym w rankingu Legal 500 EMEA.
Był jednym ze współzałożycieli Obywatelskiej Rewolucji i jest jej członkiem zarządu. W wyborach do Sejmu w 2038 roku zdobył mandat w JOW 198 w Warszawie. Jest prezesem think-tanku OR "Prawo do wolności".
Współprowadzący podcast "Prawilnie Przypominamy" dla newonce.radio. Zapalony żeglarz, narciarz oraz pasjonat kolarstwa. Gra na gitarze i fortepianie. Biegle włada językiem angielskim.