Nuda

Wszystko o wszystkim.
Administrator
Administrator
Posty: 22474
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Nuda

Postautor: Administrator » 27 maja 2024, 15:51

Wiem, co nie znaczy, że nie może wciąż mieć wpływów.

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5310
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Nuda

Postautor: Michał Ajna » 26 cze 2024, 14:12

Początki relacji Emilii z Mikołajem Łukaszenką:
https://youtu.be/QWoVojox4Mk?si=N8KVlK36rC6cq9PZ
Michał II, Król Senior

Administrator
Administrator
Posty: 22474
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Nuda

Postautor: Administrator » 19 sie 2024, 17:27

Chcecie jakąś debatę przed wyborami do Senatu?

Awatar użytkownika
Nikodem Kepp
Posty: 534
Rejestracja: 29 wrz 2022, 20:33

Re: Nuda

Postautor: Nikodem Kepp » 19 sie 2024, 17:28

Tak.

Administrator
Administrator
Posty: 22474
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Nuda

Postautor: Administrator » 19 sie 2024, 17:56

Przypominam Nikodem, że ostatnio chciałeś wystąpić w Gościu Wydarzeń, a potem nie odpowiedziałeś nawet na pierwsze pytanie.
viewtopic.php?f=10&p=90327#p90327

Awatar użytkownika
Marta Fornero-Piotrowska
Posty: 2031
Rejestracja: 27 gru 2022, 16:50

Re: Nuda

Postautor: Marta Fornero-Piotrowska » 19 sie 2024, 18:50

Ja trochę mam w tym tygodniu napięty grafik, więc nie za bardzo miałabym czas żeby to ogarnąć. Przy ostatnich wyborach senackich nie było, a za chwilę będą do Sejmu, to chyba można teraz też pominąć, a wtedy zrobić.
Marta Fornero-Piotrowska - posłanka na Sejm RP (od 2034)

Premier RP (2020; 2032-37), minister sprawiedliwości (2015-22), senator RP (2015-34), marszałek woj. pomorskiego (2026-32), przewodnicząca Postępowych Demokratów (2032-35) oraz KNDP (2035-36)

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5310
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Nuda

Postautor: Michał Ajna » 06 wrz 2024, 14:11

Pisałem już, że zasadniczym błędem przy elekcji na monarchę było to, że Inicjatywa Wolność nie poparła Marii, a poparła potem mnie. Rozumiem, że od aktywnej polityczki jednego z obozów wolano senatora będącego tak bardziej z boku. Tymczasem ta monarchia była wprowadzana w dużej mierze z myślą o Marii i właśnie ona bardziej byłaby takim monarchą, jakiego byście chcieli, a nie ja. Byłaby taką królową jak była prezydentką w poprzedniej grze, albo taką głową państwa, jak 20 lat temu ludzie wyobrażali sobie, że byłaby Jolanta Kwaśniewska.

Ale powiem więcej. Tak jak chyba niedobrze jest, żeby gracz odgrywał prezydenta, tak samo błędem było, że monarchy szukaliśmy wśród postaci graczy, wśród czynnych polityków. To co nam naprawdę wyszło, to ten mariaż Moniki z Wettynami. Udało nam się tu odwołać do czegoś, co możnaby nazwać polskim legitymizmem w duchu Konstytucji 3 Maja i Księstwa Warszawskiego (choć akurat prof. Bartyzel przeczy oczywistości takiej sukcesji). Co więcej, przez mariaż z domem wielkoksiążecym Liechtensteinu, potomkowie Anny Marii z d. Stern będą pretendentami do tronów Anglii, Szkocji i Irlandii w jakobickim porządku sukcesji.

Ale powiem tak - trzeba było po prostu powołać na tron Aleksandra margrabiego Miśni.

Może też znalazłyby się alternatywne kandydatury.
Podczas WW2 była koncepcja, by tron Polski (a może nawet Polsko-Czecho-Słowacji) objął Jerzy książę Kentu.
Zatem hipotetycznie królem mógłby być jego wnuk i imiennik
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Win ... St_Andrews)
następstwo tronu byłoby zapewnione, a Amelia Windsor, uważana za najatrakcyjniejszą członkinię brytyjskiej rodziny królewskiej, byłaby polską królewną.

Alternatywnie można by bawić się w "piastowski legitymizm" i szukać potomków Władysława Wygnańca:
http://www.legitymizm.org/krol-z-prawa
Dla tych co tl;dr - mamy tutaj wywód, w kórym pojawia się i "ostatni Piast" Jerzy Wilhelm, którego pamięć czcili jakiś czas temu Bartłomiej z Małgorzatą, i znany skądinąd Talleyrand.
Dziedzicami korony okazywałaby się rodzina książąt raciborskich
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rodzina_k ... und_Corvey
Królem byłby obecny książę Wiktor V Marcin - który u nas ig zasiada z racji dzierżenia księstwa w senacie.

Co ciekawe, przedstawiciele obydwu tych linii utrzymywali związki z Polską.

Szkoda, że o tym nie pomyśleliśmy przy wprowadzaniu monarchii.
Michał II, Król Senior

Awatar użytkownika
Aleksander Sternicki
Posty: 495
Rejestracja: 22 paź 2023, 10:39

Re: Nuda

Postautor: Aleksander Sternicki » 06 wrz 2024, 14:22

nigdy nie rozumiałem tej fascynacji dywagacjami kto mógłby zasiąść na polskim tronie :D


Wróć do „Spamowisko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości