Telewizja

Najważniejsze newsy z kraju. Telewizja, radio, internet.
Awatar użytkownika
Człowiek-Media
Posty: 630
Rejestracja: 28 lip 2015, 13:25

Re: Telewizja

Postautor: Człowiek-Media » 11 sty 2016, 21:17

Obrazek
Małgorzata Fuszara zrezygnowała ze stanowiska
Zastąpi ją Marzena Okła-Drewnowicz
Obrazek
Pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Małgorzata Fuszara podała na konferencji prasowej, że złożyła dymisję ze sprawowanej funkcji na ręce premier Anny Radziwiłł-Schmidt. - Po trzech latach odchodzę w pełni usatysfakcjonowana. - powiedziała. Zastąpi ją wicemarszałek Marzena Okła-Drewnowicz.

- Zrobiłam wszystko, aby zasypywać tą przepaść podziałów, dołożyłam wszelkich starań, żeby równo traktowane były kobiety i mężczyźni, wykluczani społecznie. - powiedziała na konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Małgorzata Fuszara. Pełniła ona swoją funkcję w trzech rządach - w 2014 roku została powołana przez Donalda Tuska i następnie utrzymała stanowisko w rządach Ewy Kopacz i Anny Radziwiłł-Schmidt. Fuszara podała, że dzisiaj rano złożyła rezygnację na ręce szefowej rządu, która ją przyjęła.

- Bardzo dziękuję pani minister za te trzy lata pracy. Te wszystkie osiągnięcia na pewno nie zostaną zaprzepaszczone. - powiedziała premier Anna Radziwiłł-Schmidt. Wręczyła jej również bukiet kwiatów w podziękowaniu za trzy lata pracy. Szefowa rządu powiedziała, że na stanowisku pełnomocniczki rządu ds. równego traktowania zastąpi ją Marzena Okła-Drewnowicz, obecna wicemarszałek Sejmu.

Prof. Małgorzata Fuszara pełniła swoją funkcję od 2014 roku. Jest zaangażowana w działalność Kongresu Kobiet. Deklaruje się jako zwolenniczka parytetów płci na listach wyborczych, przyjęcie przez parlament tzw. ustawy kwotowej określiła jako największy sukces polityczny kobiet od 1918 roku.

Na stanowisku wicemarszałka Sejmu Okłę-Drewnowicz zastąpi prawdopodobnie Grażyna Piotrowska-Oliwa, lub Beatrice Delaunay.

Administrator
Administrator
Posty: 22694
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 12 sty 2016, 19:40

Obrazek
Pierwsze Centrum Doradztwa i Pomocy w Poznaniu
Inicjatywa Wolność otwiera pierwsze Centrum Doradztwa i Pomocy w Poznaniu. Według ustaleń najpierw takie centra mają powstać w każdym mieście wojewódzkim. Celem takich miejsc będzie udzielenia darmowej pomocy mieszkańcom.

- Chciałbym otworzyć dzisiaj pierwsze Centrum Doradztwa i Pomocy w Poznaniu. W przyszłości chcielibyśmy otworzyć takie centra w każdym mieście wojewódzkim, a przede wszystkim w tych miastach, gdzie poziom nierówności, bezrobocia i ogólnych problemów jest największy. Już jutro powstanie kolejne centrum w Olsztynie. - zapowiadał kandydat IW na króla, koordynator pierwszego CeDiP'u, Aleksander Poniatowski

- W centrach będziemy razem rozwiązywać problemy, dotyczące spraw urzędowych, prawnych itp. Pomożemy bezrobotnym i biernym zawodowo wrócić do pracy. Wspólnie będziemy pisać CV, szukać pracy, przygotowywać do rozmów kwalifikacyjnych. Prawdopodobnie będą z nami współpracować mediatorzy. W każdej chwili będziemy zmieniać sposób działania, jeśli będzie taka potrzeba. - powiedziała Joanna Schmidt

- W Polsce jest wiele problemów, których nie da się rozwiązać przez ustawę lub rozporządzenie. Najlepiej rozwiązuje się problemy wspólną pracą. Dlatego chcemy razem z innymi te problemy rozwiązywać. Do współpracy zapraszamy inne partie, stowarzyszenia i organizacje, nawet nie zgadzające się z naszymi poglądami. - mówił wiceprzewodniczący IW, Leo Beenhakker

- Dość sporym impulsem do założenia właśnie takiej pomocy była historia pani Danuty, która nie miała się do kogo zwrócić z prośbą o pomoc. - mówi prawnik, Edyta Wojciechowska- Glińska

Administrator
Administrator
Posty: 22694
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 13 sty 2016, 11:31

Obrazek
Lewica wspomina rząd Ignacego Daszyńskiego.

Koalicja Zjednoczonej Lewicy uczciła w Lublinie 99 rocznicę powstania rządu Ignacego Daszyńskiego. Tymczasowy Rząd Republiki Polskiej powstał w Lublinie w nocy z 6 na 7 listopada 1918 roku. Był to gabinet, który symbolicznie zwiastował niepodległość. Pomimo krytycyzmu części środowisk politycznych i odmowie Wincentego Witosa socjaliści zdecydowali się na sformowanie gabinetu. Jak powiedział Piotr Ikonowicz ,,postulaty wysuwane wówczas w sferze ochrony praw pracowniczych są aktualne do dziś. Dzisiaj także trzeba walczyć o 8 godzinny dzień pracy, który często jest fikcją, pracownicy pracują dłużej, zarabiając zbyt mało aby bezpiecznie żyć. podnoszono kwestię poprawy warunków pracy, sprawiedliwego podziału dóbr i budowy przemysłu. Laura Novak powiedziała ,,że jest to ważny dzień w historii Polski, w odbudowie niepodległości, który stanowi piękną kartę w historii Polski, wyrzeczeń społeczeństwa polskiego oraz polskiej lewicy, która zainicjowała instytucjonalną niepodległość Polski. Rząd przetrwał kilka dni, ale ideały bliskie jego twórcom pozostały''

Awatar użytkownika
Człowiek-Media
Posty: 630
Rejestracja: 28 lip 2015, 13:25

Re: Telewizja

Postautor: Człowiek-Media » 13 sty 2016, 17:52

Obrazek
Bieńkowska obniży ceny za przesyłki zagraniczne?
Obrazek
Koszty przesyłek zagranicznych są czasem nawet prawie pięć razy większe niż krajowych. Tak wynika z najnowszego badania opublikowanego przez Komisję Europejską.

Bruksela zapowiada, że chce walczyć ze sztucznie napompowanymi cenami, które utrudniają konsumentom dostęp do pełnej gamy unijnych towarów.

Rocznie w Unii Europejskiej dostarczanych jest około 4 miliardów paczek. Europejczycy dużo rzadziej robią jednak zakupy online w innych krajach, bo obawiają się o wysokie koszty wysyłki. Ich obawy wcale nie są bezpodstawne, co widać chociażby na przykładzie Austrii i Włoch. Cena wysyłki dwukilogramowej paczki z pierwszego kraju do drugiego to 14 euro, podczas gdy krajowa cena w Austrii to niecałe 4,5 euro. Włoch, wysyłając paczkę do Austriaka zapłaci już 25 euro, podczas gdy przesyłka dla jego przyjaciół w kraju kosztuje go już tylko 9 euro.

Według Komisji Europejskiej unijni obywatele mogliby zaoszczędzić ponad 11 miliardów rocznie, gdyby nie byli narażeni na tak duże różnice cen i mieli pełny dostęp do towarów we Wspólnocie. Dlatego też Bruksela zapowiedziała, że na wiosnę przestawi propozycje mające na celu ułatwienia w zakupach online. Komisarz ds. rynku wewnętrznego Elżbieta Bieńkowska oświadczyła, że nie chodzi o regulację cen, a o zwiększenie konkurencji i przejrzystości w handlu.

Administrator
Administrator
Posty: 22694
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 13 sty 2016, 19:53

Obrazek
Politycy odchodzą z PiS. Powstało nowe koło parlamentarne.
Obrazek
Punktualnie w południe na konferencji prasowej czterech dotychczasowych posłów PiS i jedna senator ogłosili, że odchodzą z partii i tworzą własne koło parlamentarne. Twarzą i przewodnicząca koła została posłanka Mirosława Stachowiak-Różecka.

Posłowie Mirosława Stachowiak-Różecka, Piotr Jaki, Paweł Szałamacha i Iwona Arent, oraz senator Izabela Kloc poinformowali na konferencji prasowej w Sejmie, dokładnie o godzinie 12:00, o utworzeniu nowego koła parlamentarnego - Porozumienie Centroprawicy. Przewodniczącą koła została Stachowiak-Różecka, zaś wiceprzewodniczącym - Paweł Szałamacha.

Stachowiak-Różecka, która jako pierwsza zabrała głos powiedziała, że partia mimo zmian w kierownictwie nadal jest bardzo ospała. - Widać poruszenie, widać pojedyncze działania. Ale to jest nadal za mało. My chcielibyśmy działać aktywnie w pracach Sejmu i Senatu, dlatego tworzymy nowe koło. - powiedziała przewodnicząca. Z kolei Paweł Szałamacha mówił, że nowo utworzone koło będzie otwarte na każde propozycje i inicjatywy. - Oczywiście rozsądne i zgadzające się z naszymi poglądami. - zastrzegł.

Klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości będzie liczyć 132 posłów i 34 senatorów. Wcześniej posłowie tej partii odchodzili m.in.: do Polskiego Stronnictwa Ludowego, czy Razem dla Najjaśniejszej!, a Prawica RP przerwała wieloletnią współpracę z największą partią opozycyjną, opuszczając klub.

Administrator
Administrator
Posty: 22694
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 15 sty 2016, 18:52

Obrazek
Ustawa o ochronie zwierząt w Trybunale Konstytucyjnym
Obrazek
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Regent Królestwa Polskiego Mikołaj Liściowski poinformował, że zdecydował się złożyć wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności z konstytucją uchwalonej przez parlament ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt. Ocenie zaproponowane w niej rozwiązania łamią prawo do wolności religijnej poprzez utrzymanie niekonstytucyjnego zakazu uboju rytualnego. - Zakaz uboju rytualnego został uznany za niezgodny z konstytucją w 2014 roku. Niestety od tego czasu parlament nie zajął się nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt. Przyjęta ustawa nie tylko nie rozwiązuje problemu, a jeszcze go powiększa, zwiększając kary za ubój rytualny z dwóch, do pięciu lat więzienia. - mówił Liściowski.
Konkretnie zdaniem prezydenta przyjęta z inicjatywy PSL ustawa jest niezgodna z art. 52 ust. 1, 2 i 5 oraz art. 34 ust. 1 w związku z art. 30 ust. 3 Konstytucji w związku z art. 9 ust. 1 i 2 Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, sporządzonej w Rzymie dnia 4 listopada 1950 r. oraz art. 31 ust. 1 i 2 Konstytucji w związku z art. 14 Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności.

Awatar użytkownika
Człowiek-Media
Posty: 630
Rejestracja: 28 lip 2015, 13:25

Re: Telewizja

Postautor: Człowiek-Media » 16 sty 2016, 22:56

Obrazek
Premier Radziwiłł-Schmidt w USA
Obrazek
Premier Anna Radziwiłł-Schmidt udała się w trzydniową podróż do Stanów Zjednoczonych. Pierwszego dnia spotka się m.in. z prezydentem Jebem Bushem, wiceprezydent Carly Fioriną, drugiego odwiedzi akademię wojskową West Point i spotka się z sekretarz stanu Kelly Ayotte, a trzeciego odwiedzi Polonię w Chicago. W skład polskiej delegacji weszli również minister spraw zagranicznych Alicja Mikołajczyk, minister obrony narodowej Czesław Mroczek i wicemarszałek Sejmu Maria Karwicka.

W poniedziałek rozpoczęła się wizyta premier Anny Radziwiłł-Schmidt w Stanach Zjednoczonych. Wraz z nią udała się delegacja, w której skład weszli minister spraw zagranicznych Alicja Mikołajczyk, minister obrony narodowej Czesław Mroczek i wicemarszałek Sejmu Maria Karwicka. Pierwszego dnia polska delegacja spotka się z prezydentem USA Jebem Bushem i wiceprezydent Carly Fioriną. Będą rozmawiać m.in.: o relacjach dwustronnych, a także wojskowej współpracy obu krajów. Szefowa polskiego rządu zapowiedziała, że zaprosi prezydenta Busha na przyszłoroczne obchody 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

We wtorek premier Radziwiłł-Schmidt wraz z ministrem obrony Czesławem Mroczkiem odwiedzi akademię wojskową West Point, gdzie spotka się z rektorem uczelni, złoży kwiaty przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki i zje lunch z kadetami. Akademia Wojskowa Stanów Zjednoczonych w West Point powstała w 1802 roku. Wśród absolwentów West Point byli m.in. generałowie: George Patton, który dowodził w bitwach II wojny światowej czy David Petraeus, dowodzący wojskami amerykańskimi w Afganistanie, a także prezydent USA w latach 1953-1961 Dwight Eisenhower i astronauta Buzz Aldrin. Obecnie w akademii studiuje jeden polski kadet.

Również drugiego dnia wizyty premier Anna Radziwiłł-Schmidt i szefowa dyplomacji Alicja Mikołajczyk spotkają się z sekretarz stanu Kelly Ayotte.

W środę, ostatniego dnia wizyty, Radziwiłł-Schmidt, Mikołajczyk i Karwicka spotkają się w Chicago z przedstawicielami młodej Polonii, osobami, które pracują i studiują w Stanach Zjednoczonych. Spotkają się również z prezesem Kongresu Polonii Amerykańskiej Franciszkiem Spulą oraz przedstawicielami polsko-amerykańskich izb handlowych i firm polskich aktywnych na rynku amerykańskim.

Administrator
Administrator
Posty: 22694
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 16 sty 2016, 23:20

Obrazek

Poseł Piotr Michał Wiśniewski był gościem programu "Fakty po Faktach", gdzie rozmawiał o nowej konstytucji, ustawie o ochronie zwierząt oraz tłumaczył się z podwójnego głosowania.

- Od niedawna mamy nową Konstytucję, która przywraca monarchię, ja osobiście jestem z niej bardzo zadowolony jako zwolennik monarchii. Jest doskonałym początkiem do zbudowania jeszcze silniejszej i lepszej Polski, naszego wspólnego dobra, która będzie bodaj pierwszym państwem, w którym monarchię się przywraca, a nie się ją obala. Oczywiście, panie redaktorze, domyśla się pan, kogo poprę. - powiedział w programie poseł PSL.

Spytany o projekty ustaw złożone przez Regenta był zdziwiony. - Żadnych projektów nie widziałem, mógłby pan redaktor mnie uświadomić? - po czym po chwili powiedział - Wcale nie jestem zaskoczony pierwszym z projektów, tym dotyczącym aborcji. Nie od dziś wiadomo, że Regent Liściowski jest raczej konserwatywny w kwestiach światopoglądowych.

- Chciałbym tylko wyjaśnić to, co wydarzyło się podczas jednego z głosowań. Wraz z dwojgiem innych posłów mieliśmy problem z urządzeniami, wyskoczył jakiś błąd, w związku z czym, myśleliśmy, że urządzenie nie przyjęło naszych głosów, wobec czego zagłosowaliśmy drugi raz. Okazało się, że głosy przyjęto, mam nadzieję, że taka sytuacja nie wystąpi drugi raz. - tłumaczył się poseł.

Natomiast o ustawie o ochronie zwierząt, który gorąco popierał, mówił: - Szkoda, że tak się stało i ustawa została skierowana do Trybunały Konstytucyjnego. Nie może być tak, że ludzie, podchodzący bez szacunku do istot żywych, jakimi są zwierzęta będą praktycznie bezkarni. Zaostrzenie przepisów miało wyeliminować przynajmniej część takich działań. Mam ogromną nadzieję, że TK nie stwierdzi niekonstytucyjności, dlatego ja zamierzam być przedstawicielem na rozprawie.

Administrator
Administrator
Posty: 22694
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 17 sty 2016, 15:46

Obrazek
Emil Rau: Liczę, że posłowie podpiszą się pod ustawą Inicjatywy Wolność

- Ustawa Inicjatywy Wolność likwidująca dwa prawa Straży Miejskiej to krok w dobrym kierunku. - mówi Emil Rau, polski kierowca z Zielonej Góry, która kilka lat temu rozpoczął wojnę z fotoradarami, prowadzący program w TVN Turbo

Obrazek

- Liczę, że jakaś grupa posłów podpisze się pod projektem ustawy Inicjatywy Wolność, który odpierze Straży Miejskiej takie uprawnienia, które robią ze Straży instytucję opresyjną, a nie pomocniczą. - mówi Emil Rau

- Likwidacja fotoradarów Strażnikom Miejskim to likwidacja wykorzystywania fotoradarów do łatania dziur budżetowych. Nie mam nic do fotoradarów, ale sprzeciwiam się łapankom, które polegają na ukrywaniu ich w krzakach, a Straż Miejska jest z tego najbardziej znana. - powiedział Emil Rau

Awatar użytkownika
Człowiek-Media
Posty: 630
Rejestracja: 28 lip 2015, 13:25

Re: Telewizja

Postautor: Człowiek-Media » 17 sty 2016, 20:36

Obrazek
Mikołajczyk i Ayotte rozmawiały o relacjach dwustronnych
Obrazek
Minister spraw zagranicznych RP Alicja Mikołajczyk odbyła dzisiaj w Waszyngtonie spotkanie z sekretarz stanu USA Kelly Ayotte. Obie panie rozmawiały o relacjach dwustronnych Stanów Zjednoczonych i Polski. Wtorek to drugi dzień wizyty polskiej delegacji, w której skład wchodzą premier Radziwiłł-Schmidt, ministrowie Mikołajczyk i Mroczek oraz wicemarszałek Karwicka.

Szefowa polskiej dyplomacji Alicja Mikołajczyk i szefowa departamentu stanu USA Kelly Ayotte potwierdziły trwałe zobowiązania na rzecz Sojuszu Północnoatlantyckiego. Omówiły również znaczenie utrzymywania trwałej obecności wojskowej na wschodnich obrzeżach NATO, obejmującej dalszy rotacyjny pobyt oddziałów amerykańskich. Sekretarz Ayotte potwierdziła zobowiązanie USA na rzecz budowy europejskiej obrony antyrakietowej.

Wtorek jest drugim dniem wizyty polskiej delegacji w Stanach Zjednoczonych. Pierwszego dnia spotkała się z prezydentem USA Jebem Bushem i wiceprezydent Carly Fioriną. Rano, dzisiejszego dnia premier Radziwiłł-Schmidt i minister Mroczek odwiedzili akademię wojskową West Point. Trzeciego i ostatniego dnia Radziwiłł-Schmidt, Mikołajczyk i Karwicka spotkają się z Polonią w Chicago.


Wróć do „Wiadomości z kraju”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości