Biografie działaczy PLK

Liczba posłów: 7 Liczba senatorów: 9
Prezes: Gabriela Dawidowska
Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Biografie działaczy PLK

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 20 lis 2017, 0:12

Łukasz Wójtowicz - ur. 3 grudnia 1994 r. w Sosnowcu. Polityk, samorządowiec.

Życiorys.
Ukończył Liceum ogólnokształcące w Sosnowcu, a później studia lekarskie w Bytomiu. W 2022 zaangażował się w działalność partyjną w ramach Partii Polaków, gdzie był jednym ze współpracowników Karola Malinowskiego (zm. 2024) i dostał się do rady miasta Sosnowca. Po smierci Malinowskiego odszedł z Partii Polaków i zaangażowal się w Partię Liberalno-Konserwatywną.

Życie prywatne
Jest żonaty, ma córkę i syna, jego matka jest Nigeryjką.
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Biografie działaczy PLK

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 12 mar 2018, 19:25

Paweł Malinowski - ur. 5 sierpnia 1998 r. w Będzinie. Polski polityk.

Życiorys
Ukończył Liceum ogólnokształcące w Dąbrowie Górniczej.
Do śmierci Karola Malinowskiego nie angażował się politycznie, ani publicznie, prowadził warsztat samochodowy.
Po jego śmierci dzięki namowie Łukasza Wójtowicza zaangażował się w działalność polityczną w Partii Liberalno-Konserwatywnej.

Życie prywatne
Zaręczony z Ewą, nie ma dzieci. Jego bratem był Karol Malinowski.
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Awatar użytkownika
Mateusz Goldenberg
Posty: 130
Rejestracja: 08 kwie 2022, 23:20

Re: Biografie działaczy PLK

Postautor: Mateusz Goldenberg » 10 kwie 2022, 13:36

Mateusz Goldenberg (ur. 27 grudnia 1992 w Kłodzku) - polski polityk, przedsiębiorca, samorządowiec.

Obrazek

Radny Rady Miasta Duszniki-Zdrój w latach 2014-2022, Burmistrz Miasta Duszniki-Zdrój od 2022, właściciel firmy transportowej GoldenTrans, grupy sklepów internetowych Just4 (Just4you, Just4pets, Just4sports, Just4home), właściciel hotelu Złote Duszniki w Dusznikach-Zdrój, Złota Polanica w Polanicy-Zdrój oraz Złota Kudowa w Kudowie-Zdrój.

Życiorys

Syn Szymona Goldenberga (1959-2018) oraz Jolanty z domu Witkowskiej. Jego rodzina od strony ojca posiada korzenie niemiecko-żydowskie. Wychowywał się w Dusznikach-Zdrój. W młodości uprawiał biathlon, lecz bez większych sukcesów.

W 2014 roku ukończył studia I stopnia na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku Zarządzanie w specjalizacji Zarządzanie przedsiębiorstwem. W tym samym roku wystartował w wyborach samorządowych z listy KWW Piotra Lewandowskiego niespodziewanie zdobywając mandat.
W 2016 roku ukończył studia II stopnia na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku Zarządzanie w specjalizacji Zarządzanie w biznesie i sektorze publicznym. W tymże roku ukończył zaocznie studia II stopnia na kierunku Międzynarodowe stosunki gospodarcze w specjalności Biznes międzynarodowy.

W 2018 roku ukończył zaoczne studia II stopnia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Bezpieczeństwo Międzynarodowe. Po ukończeniu studiów planował podjęcie nauki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, ale zrezygnował z podjęcia kolejnych studiów z powodu poważnej choroby ojca. W lipcu 2018 roku u jego ojca wykryto rak trzustki, dwa miesiące później jego ojciec zmarł. Po śmierci ojca przejął kontrolę nad firmą GoldenTrans. W tym samym roku z powodzeniem ubiegał się o reelekcję mandatu radnego w wyborach samorządowych 2018. Ponownie wystartował z listy KWW Piotra Lewandowskiego.

W 2019 roku otworzył swój pierwszy sklep internetowy Just4you. Po sukcesie pierwszego sklepu postanowił otworzyć kolejne sklepy Just4pets, Just4sports oraz Just4home. W tym samym roku rozpoczęta została budowa jego pierwszego hotelu Złote Duszniki w Dusznikach-Zdrój.

W 2020 roku ożenił się ze swoją wieloletnią partnerką Anną (1990-2028). W tym samym roku odszedł ze stronnictwa burmistrza Duszników-Zdrój Piotra Lewandowskiego. Swoją decyzję uzasadniał pogarszającym się stanem budżetu miejskiego Duszników-Zdrój. Od tego czasu został głównym przeciwnikiem burmistrza Piotra Lewandowskiego. W kuluarach dużo mówiło się o romansie Piotra Lewandowskiego z jego ówczesną narzeczoną. O romansie Goldenberg miał dowiedzieć się na otwarciu hotelu Złote Duszniki.

W 2022 roku postanowił wystartować w wyborach samorządowych na stanowisko burmistrza miasta Duszniki-Zdrój. W pierwszej turze wyborów uzyskał 48% głosów, o jeden punkt procentowy mniej od swojego oponenta Piotra Lewandowskiego. W drugiej turze wyborów uzyskał 51% głosów, wygrywając wybory.

W 2023 roku urodził się jego pierwszy syn Mieszko. W 2025 roku urodziła się jego drugi syn Leon.

W 2026 roku skutecznie ubiegał się o reelekcję na stanowisko burmistrza miasta Duszniki-Zdrój, wygrywając wybory już w pierwszej turze, uzyskując 66% głosów. Tuż po wyborach u jego żony Anny został wykryty rak złośliwy szyjki macicy. Pomimo długiej walki Anna zmarła w 2028 roku.

W 2029 roku otrzymał propozycję startu w wyborach parlamentarnych z list Partii Liberalno-Konserwatywnej.

Do 2028 roku był praktykującym katolikiem, od śmierci żony uważa siebie za agnostyka. Nie jest w żadnym stałym związku od 2028 roku.
Mateusz Goldenberg Burmistrz Dusznik-Zdroju od 2022 roku, wiceprezes Partii Liberalno-Konserwatywnej, lider Prawicy Razem

Obrazek

Awatar użytkownika
Wincenty Nowak
Posty: 2498
Rejestracja: 07 lip 2015, 11:57

Re: Biografie działaczy PLK

Postautor: Wincenty Nowak » 08 maja 2023, 19:56

Obrazek
Bartosz Kucharski - ur. 26 listopada 1988 r. w Suwałkach, informatyk, przedsiębiorca, polityk, radny sejmiku województwa podlaskiego.

W młodości grał na regionalnych turniejach szachowych. W 2013 roku skończył studia na kierunku informatyka na Politechnice Wrocławskiej. Po ukończeniu studiów pracował jako informatyk dla koncernu Siemens, opracowując m.in. oprogramowania do produktów kolejowych, medycznych. Z czasem zajął kierownicze stanowisko w ramach tego koncernu. W 2021 roku powrócił do Suwałk, zakładając przedsiębiorstwo, które działa w branży IT, odchodząc tym samym z Siemensa. W 2024 roku jego przedsiębiorstwo miało zatrudnionych 40 osób, w tym większość stanowili mieszkańcy Suwałk i okolic. Od czasu powrotu do Suwałk aktywnie angażuje się w wiele inicjatyw lokalnych.

W 2024 roku dołączył też do Partii Liberalno-Konserwatywnej, w której działał na poziomie lokalnym. W 2025 roku został kandydatem PL-K w wyborach uzupełniających w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym nr 135 (Suwałki), rozpisanych na skutek rezygnacji posła PL-K Krzysztofa Kowalewskiego z mandatu. Przegrał te wybory z kandydatką Zjednoczonej Lewicy, Aleksandrą Trosą. W 2026 roku startował znowu do Sejmu w tym samym okręgu, ale nie uzyskał mandatu. W 2026 roku startował w wyborach samorządowych jako kandydat PL-K i PPol do sejmiku podlaskiego, ale nie został wybrany radnym. W 2030 roku startował z list Prawicy Razem w wyborach do sejmiku woj. podlaskiego i został wybrany radnym. W 2035 roku został wybrany na wiceprezesa lokalnych struktur PL-K w woj. podlaskim.

Jest żonaty, ma dwójkę dzieci.


Obrazek
Wiktoria Morawska - ur. 11 lutego 1997 r. w Łodzi, administratywistka, samorządowiec, polityk.

W młodości uczyła się baletu, osiągając niemałe sukcesy. Jako nastolatka angażuje się w działalność organizacji monarchistycznych, a z czasem dołączyła do Młodych Razem dla Najjaśniejszych. W latach 2014-2016 była członkiem Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi. W 2021 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku administracja na Uniwersytecie Łódzkim.

W 2018 roku została kandydatką na radną z list Koalicji Prawicy do sejmiku woj. łódzkiego z rekomendacji MRdNu. Na początku 2021 roku dołącza do nowopowstałej Partii Liberalno-Konserwatywnej, z której ramienia w 2022 roku startuje do sejmiku woj. łódzkiego, uzyskując mandat radnej. W 2022 roku została wybrana jako członek zarządu województwa łódzkiego VIII kadencji. Nie uzyskała reelekcji w wyborach samorządowych w 2026 roku, startując z list PL-K, po czym pracowała w urzędzie marszałkowskim w Łodzi. W 2030 roku ponownie kandydowała do sejmiku woj. łódzkiego z list Prawicy Razem. W 2035 roku została wybrana na szefową lokalnych struktur PL-K w woj. łódzkim.

W 2023 roku wyszła za mąż za Adriana Góreckiego, byłego działacza MRdN, a obecnie radca prawny, z którym ma syna i córkę. Angażuje się w lokalne inicjatywy i akcje społeczne.


Obrazek
Sonia Jakubowska - ur. 18 lipca 1999 r. w Mysłowicach, samorządowiec, urzędnik.

Jako nastolatka dołączyła do Młodych Razem dla Najjaśniejszych, określając się jako monarchistka. W 2018 roku została kandydatką do sejmiku woj. śląskiego z list Koalicji Prawicy z rekomendacji MRdN. W 2021 roku przeszła z MRdNu do PL-K. W 2022 roku została kandydatką PL-K do sejmiku woj. górnośląskiego, ale nie została wybrana. W 2023 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku Transport na Politechnice Śląskiej, a po stażu w Ministerstwie Infrastruktury zaczęła pracę w departamencie odpowiedzialnym za organizację transportu kolejowego w urzędzie marszałkowskim woj. śląskiego, a później pracowała w Kolejach Śląskich. W 2033 roku wznowiła swoją działalność polityczną w Partii Liberalno-Konserwatywnej. W 2034 roku została wybrana z list Prawicy do sejmiku woj. górnośląskiego i została później członkiem Górnośląskiej Rady Wojewódzkiej ds. transportu publicznego, infrastruktury i inwestycji.

Ma męża i dziecko. Jest zaangażowana w lokalne inicjatywy promowania transportu zbiorowego, a także brała udział jako ekspertka w panelach dot. transportu kolejowego.


Obrazek
Sylwia Czartoryska - ur. 3 października 1996 r. we Włoszczowie, lekarka, samorządowiec, polityk

Pochodzi z arystokratycznej rodziny Czartoryskich. Jej rodzice są lekarzami, którzy to przenieśli się do Włoszczowej po przemianach ustrojowych, angażując się w działalność charytatywną. W młodości trenowała taniec. W 2021 roku ukończyła studia medyczne na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W 2017 roku zaangażowała się w działalność Młodych Razem dla Najjaśniejszej, stając się rok później kandydatką z listy Koalicji Prawicy do sejmiku woj. świętokrzyskiego. W 2018 roku została wybrana do sejmiku woj. świętokrzyskiego. Pod koniec 2021 roku brała udział w powstawaniu Partii Liberalno-Konserwatywnej. W 2022 roku została wybrana na posłankę liczbą 20 060 głosów w JOW nr 286 (Włoszczowa). Nie uzyskała reelekcji w 2026 roku, kandydując w JOW nr 167 (Jędrzejów). Po porażce w wyborach postanowiła zawiesić swoją karierę polityczną i skupić się na karierze medycznej, aż do 2034 roku, kiedy powróciła do działalności w PL-K. W 2035 roku została wybrana na szefową lokalnych struktur PL-K w woj. świętokrzyskim.

Ma męża-lekarza, z którym ma trójkę dzieci. Jak jej rodzice działa charytatywnie, angażując się także w działalność społeczną. Jest damą z prawa Zakonu Rycerzy św. Łazarza. Jest katoliczką. Określa się jako zielona konserwatystka i po 2026 roku była inicjatorką akcji popularyzujących zieloną energię, do której zalicza także atom.

Awatar użytkownika
Jakub Nowak
Posty: 15
Rejestracja: 27 paź 2023, 21:48

Re: Biografie działaczy PLK

Postautor: Jakub Nowak » 28 paź 2023, 10:01

Obrazek
Jakub Nowak - ur. 19 marca 2009 roku w Łodzi, prawnik, samorządowiec.

Ukończył jednolite studia magisterskie na kierunku prawo (specjalizacja publicznoprawna) na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

W latach 2026-2028 członek Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi, wchodząc w skład Komisji Transportu oraz Komisji Sportu i Rekreacji. Na początku 2029 roku dołączył do Partii Liberalno-Konserwatywnej, angażując się w działania łódzkiej struktury tej partii. W 2030 roku został radnym miasta Łodzi z ramienia Prawicy Razem. W swojej działalności jako radny skupiał się, oprócz spraw mieszkańców dawnych dzielnic Śródmieście i Widzewa, na transporcie zbiorowym, a także kwestiach rozwoju sportu na terenie miasta Łodzi. Angażował się też w działania, mające na celu tworzenie w Łodzi nowych obszarów zielonych i ogólne tzw. "odbetowywanie" miasta. W marcu 2034 roku uzyskał mandat posła z listy krajowej Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Prawica z poparcia PL-K. Rok później został opiekunem Młodych Liberalno-Konserwatywnych, młodzieżówki PL-K, która powstała z połączenia wielu organizacji młodzieżowych współpracujących z PL-K.

Syn byłego wicepremiera i ministra spraw skarbowych, a obecnego kasztelana wolborskiego Wincentego Nowaka i Kai Górskiej. Jest fanem piłki nożnej i kibicem Widzewa Łódź, a także entuzjastą kolei. Był długoletnim wolontariuszem Caritas Archidiecezji Łódzkiej.


Wróć do „Partia Liberalno-Konserwatywna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości