Spotkania kandydatów Prawicy z Polakami w całym krajuKandydaci Prawicy do Parlamentu Europejskiego i Senatu prowadzą kampanię w całej Polsce, spotykając się z Polakami. RELACJALider listy Prawicy do Parlamentu Europejskiego, Wincenty Grabowski prowadzi swój objazd po Polsce. W Warszawie wziął udział w Marszu Suwerenności (link:
http://symulacja-polityczna.cba.pl/viewtopic.php?f=7&t=5&start=800#p84053), później prowadził kolejne spotkania z Polakami w Warszawie. W Radomiu mówił o potrzebie radykalnego cięcia brukselskiej biurokracji. W Poznaniu mówił o potrzebie zachowania suwerenności w ramach Unii Europejskiej, podkreślając prowadzenie reform tej organizacji w tym duchu. W Bochni mówił o potrzebie zatrzymania procesu integracji. Był też na spotkaniu w Częstochowie.
Dwójka na liście Prawicy, Beata Kempa prowadzi bardziej lokalne spotkania. W Brzegu rozmawiała o potrzebie rozwoju regionów w ramach UE. - W rozwoju Unii Europejskiej, jako wspólnoty narodów, nie możemy zapomnieć o potrzebie małych wspólnot, ich poszanowania. - mówiła. Na spotkaniu pojawił się też minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Grzegorz Witkowski. - Uważam, że Beata będzie najlepszym kandydatem reprezentującym Polskę w Parlamencie Europejskim. - mówił. Zapowiedział też, że istotnym aspektem w UE powinna być gospodarka wodna w związku ze zmianami klimatycznymi. Spotkała się też z kołem gospodyń wiejskich w Lutomi Dolnej, odbyła spotkanie otwarte w OSP Skąpe niedaleko Świebodzin. Była też w m.in. Legnicy, Sobótce, Opolu. Podkreślała też, że w swojej pracy jako europoseł działała i będzie dalej działać na rzecz poszanowania tradycji i tożsamości.
Trójka na liście Prawicy, Marszałek Sejmu III kadencji Jacek Żalek skupia się w swojej kampanii m.in. na postulacie wzmocnienia roli parlamentów narodowych. - Nie może być tak, że parlamenty narodowe mają tylko iluzoryczne narzędzia wpływu na Unię Europejską, powodujące tylko kolejne dyskusje i refleksje w ramach instytucji UE. Jeśli chcemy zachować suwerenność to parlamenty narodowe muszą mieć realny głos i nawet możliwość postawienia czerwonej kartki dla danego projektu unijnego aktu. - mówił na spotkaniu wyborczym w Białymstoku. Na tym spotkaniu poparcia udzielił mu prezydent Białegostoku Krzysztof Truskolaski. Odbył też spotkania m.in. w Olsztynie, Ełku, Augustowie, Bielsku Podlaskim, Radzyniu Podlaskim, Ostrołęce, ale także w Piotrkowie Trybunalskim. - Unia Europejska powinna się skupić na działaniach wspierających ochronę granic, nie wkraczając tym samym w cele polityki migracyjnej Polski, aby nie dyktować nam niezgodnych działań z naszymi tradycjami i potrzebami narodowymi. - mówił na spotkaniu w Augustowie.
Ostatni na liście Prawicy, były minister obrony narodowej, Jerzy Rawski też prowadzi swój objazd po Polsce. W Krakowie mówił o zmniejszeniu kompetencji Unii po to, aby wykonywała pozostałe bardziej efektywnie. W Dąbrowie Tarnowskiej mówił o zmniejszeniu biurokracji unijnej. W Kielcach podkreślał, że istotnym postulatem Prawicy oraz Europejskich Konserwatystów i Reformatorów jest zwiększenie demokratycznej kontroli realizacji budżetu UE, ale także całej Unii. Udzieliła mu tam poparcia liderka PL-K, Scholastyka Kowalska. W Kielcach mówił o tym, że głównym celem Unii Europejskiej powinno być rozwijanie w realistyczny sposób konkurencyjną, zrównoważoną gospodarkę, która chroni nasze środowisko, nie powodując większego bezrobocia czy ubóstwa. Nie mogło go też zabraknąć na spotkaniach wyborczym w Warszawie. - Polska ani żaden inny kraj nie może za darmo pobierać cła bez żadnych zwrotów kosztów jego pobrania. To szkodliwe, a tego chcą nasi rywale. - mówił na spotkaniu we Włodawie. Mówił też o potrzebie zmniejszenia niepotrzebnych regulacji unijnych. Na spotkaniu w Bydgoszczy poparcia udzielił mu prezydent tego miasta Piotr Najzer. Nie oszczędzał też czasu na spotkaniach z Polakami w mniejszych miejscowościach.
Na spotkaniu wyborczym europoseł UPR Elżbieta Zielińska podkreślała potrzebę przeorientowania Unii Europejskiej. - Państwa Unii Europejskiej powinny się głównie skupić na współpracy gospodarczej, pozostawiając kwestie takie jak społeczne państwom z poszanowaniem tradycyjnych wartości. - mówiła na spotkaniu z Polakami w Gorlicach. - Polska powinna jak najdłużej pozostawać poza strefom euro, ponieważ korzyści właśnej waluty przeważają nad wspólną. - mówiła na spotkaniu w Nowym Sączu. Była też na spotkaniu m.in. w Siedlcach, Jaśle, Chojnicach.
Dominik Radziwiłł podkreślał znaczenie zmniejszenia regulacji Unii Europejskiej, a zwłaszcza dla przedsiębiorców, ale też jasnych i równych zasad. - Unia Europejska potrzebuje przepisów, które pozwoliłyby na stworzenie równych zasad działania dla przedsiębiorstw, przy jednoczesnej ochronie konsumentów i zapobieganiu nierównomiernemu wdrażaniu w UE. - mówił na spotkaniu wyborczym w Łodzi, na którym był też wspierający go Wincenty Nowak, z którym współpracował w Ministerstwie Spraw Skarbowych. Spotkał się też w Koninie, Gdańsku, Wieluniu. - Unia powinna wspierać pieniężnie rozwój transportu publicznego, bo tak można przeciwdziałać zmianą klimatu i równomiernemu rozwojowi gospodarki. - mówił na spotkaniu w Turku.
Spotkania wyborcze prowadzi też Weronika Przebierała, kandydatka Prawicy z ramienia SN-K. Na spotkaniach mówi, że chce w Parlamencie Europejskim chronić obywateli Unii Europejskiej przed przemycaną w prawodawstwie unijnym indoktrynacją i opowiadać się po stronie tradycyjnych europejskich wartości. Była m.in. na spotkaniach w Gdańsku, Rzeszowie, Zamościu, a także wzięła udział w marszu suwerenności w Poznaniu.
Dziesiątka na liście Prawicy, doktor Edyta Krzysztofik podczas spotkań z Polakami podkreślała istotę zasady tożsamości narodowej państw członkowskich w Unii Europejskiej, o której większe poszanowanie chce walczyć w Parlamencie Europejskim. - Jest to bardzo ważna zasada, która ma chronić państwa członkowskie przed naruszaniem ich rdzeni konstytucyjnych przez instytucje UE. - mówiła na spotkaniu w Lublinie. Była też na spotkaniach m.in. w Łodzi, Warszawie, Radomiu, Gdańsku, Zamościu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim.
Ogólnopolską kampanię prowadzi też Tomasz Scheffler, a także Zofia Sokołowska, kandydatka Prawicy z ramienia PL-K z dwunastego miejsca. - Powinniśmy jako Unia Europejska działać w tworzeniu państw trzecich takich porozumień o współpracę, aby zniechęcić migrantów do udawania się w zagrażającą życiu podróż przez Morze Śródziemne do Europy. - mówiła na spotkaniu w Radomiu.
Kandydat Prawicy z miejsca nr 13, Kacper Kita spotyka się z Polakami. Odbył już spotkania m.in. w Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, Lublinie, Białymstoku, Suwałkach, Olsztynie. Zaznacza, że chce abyśmy nauczyli się w Unii Europejskiej wygrywać swoje interesy oraz pomóc w znalezieniu nowej drogi dla Unii, która będzie w większym stopniu szanować niezależność Państw Członkowskich.
Miriam Shaded podczas swoich spotkań podkreśliła wagę polityki migracyjnej i walki o poszanowanie godności i praw chrześcijan na świecie. - Unia Europejska w swojej polityce zagranicznej powinna być zgodna w jednym i tym warunkować współpracę gospodarczą, mianowicie ochronie chrześcijan, w wielu zakątkach świata chrześcijanie są dyskryminowani, szykanowani, Unia Europejska oparta na chrześcijańskich wartościach nie powinna tego tolerować. - mówiła na spotkaniu w Płocku. - UE potrzebuje systemu migracyjnego, który działa w duchu poszanowania opinii i woli państw członkowskich oraz ich obywateli. - mówiła na spotkaniu w Sandomierzu.
Swoją kampanię w województwie pomorskim, a ściślej senackim okręgu elbląskim prowadzi kandydat Prawicy w wyborach uzupełniających do Senatu, Kacper Płażyński. Podkreśla on istotę programu Prawicy do Sejmu i obiecuje, że będzie chciał pomóc w jego realizacji jako senator. - System prawa podatkowego wymaga odważniejszych reform, jak i całe państwo w obszarze gospodarczym i systemu społecznego. Chcę w tym pomóc jako senator. - mówił na spotkaniu w Malborku. Udzielił mu tam też poparcia wicepremier Roman Liściowski i lider listy Prawicy do PE Wincenty Grabowski. Na spotkaniu w Nowym Dworze Gdańskim podkreślał ważny aspekt wprowadzanie jasnych i prostych reguł prowadzenia biznesów w Polsce, na którym poparcia udzielili mu wicemarszałek woj. pomorskiego Wojciech Szczurek, a także członek zarządu tego województwa Tadeusz Schtolerberg. Spotkał się też m.in. z podelbląskim kołem gospodyń wiejskich, był na m.in. spotkaniu otwartym w OSP Subkowy pod Tczewem.
W województwie górnośląskim aktywną kampanię prowadzi kandydat Prawicy z 9 miejsca, obecny europoseł, hrabia Jan Henryk XXI Hochberg-Pszczyński. - Będziemy dalej walczyli, aby regulacje unijne nie dławiły przedsiębiorców. - mówił na spotkaniu w Katowicach. Na swoich spotkaniach podkreśla też istotę walki ze zmianami klimatycznymi z jak najmniejszymi szkodami społecznymi. - Walcząc ze zmianami klimatycznymi musimy dążyć do bezpiecznego i trwałego dobrobytu, a nie pogłębiającego się ubóstwa. - mówił na spotkaniu w Gliwicach.
W województwie podkarpackim intensywną kampanię prowadzi Małgorzata Strzecharz, była wiceminister obrony narodowej. Na swoich spotkaniach wyborczych podkreśla istotę poprawy bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego w UE. - Odpowiednia i pogłębiona wymiana informacji między organami ścigania państw członkowskich ma zasadnicze znaczenie w walce z przestępczością transgraniczną, cyberprzestępczością i terroryzmem. - mówiła na spotkaniu w Rzeszowie.
W województwie zachodniopomorskim swoją kampanię prowadzi Paweł Szefernaker, kandydat Prawicy do PE z 7 miejsca. - Trzeba dążyć coraz większej przejrzystości budżetu, polityki i działań instytucji i agencji UE oraz możliwości ich rozliczenia. - mówił na spotkaniu w Szczecinie. Na spotkaniu w Kamieniu Pomorskim mówił o tym, że chce w PE walczyć o interesy Polski i Polaków.
Swoją kampanię wyborczą lokalnie prowadzą inni kandydaci Prawicy. Wszyscy kandydaci zachęcają też do głosowania na listę paneuropejską Europejskich Konserwatystów i Reformatorów oraz na jej lidera Tomasza Porębę.