Komentarze do wiadomości z kraju

Najważniejsze newsy z kraju. Telewizja, radio, internet.
Awatar użytkownika
Katarzyna Kajkowska
Posty: 1374
Rejestracja: 09 sie 2018, 22:24

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Katarzyna Kajkowska » 13 lis 2022, 13:25

Nicola Stanec-Rabecka w TVN24 o wynikach wyborów uzupełniających:
Jeżeli chodzi o słynny już okręg numer 109 w wyborach uzupełniających to można rzec że pycha kroczy przed upadkiem. Postępowi Demokraci za bardzo bowiem uwierzyli w swój sukces i zaczęła się puszyć co zauważyli wyborcy na czym z kolei skorzystała kandydatka z Rządzić Inaczej. Myślę też że wielu partiom za wyjątkiem RI przydałaby się spektakularna porażka w wyborach na przykład na rzecz Naprzód! czy Samoobrony tak by bardziej doceniali swoje mandaty i pełnioną rolę w Sejmie. Tak już robi PiS więc przydałaby się też taka nauczka Postępowych Dekokratów, Zjednoczonej Lewicy i Prawicy Razem. Często jest bowiem tak że członkowie partii wyborczych po sukcesie ich ugrupowań dostają wody sodowej i stają się zarozumiali ignorując nawet swych wyborców przez swoje decyzje czy przejawy luksusu. Zło w tej kwestii najbardziej wypływa nie tylko z parlamentu ale i dworu gdzie członkowie obrażają się gdy nazywa się ich celebrytami choć to jest akurat czysta prawda.
Podsumowując opanowanej przez pychę polskiej polityce brakuje skromności. Efekty tej pychy były zresztą widoczne w wyborach. Zresztą też ja i Naprzód! nie wierzymy sondażom gdyż one tylko falszują rzeczywistość a poparcie dla PD w okręgu numer 109 momentami przypomino wybory na Białorusi za czasów Aleksandra Łukaszenki gdzie sondaże jak i wybory były sfałszowane. Zastanawiam się czy tak wysokie poparcie dla KO w sondażach nie było właśnie próbą fałszerstwa a sytuacja wymknęła im się spod kontroli gdy wyborcy ich przejrzeli stawiając na konkurencje nie jako bojkotując potencjalną faworytkę z ustawionego sondażu.
Obrazek
Katarzyna Kajkowska
Więcej Słońca!

Awatar użytkownika
Aleksander Beski
Posty: 2028
Rejestracja: 31 lip 2017, 20:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Aleksander Beski » 12 gru 2022, 18:10

Aleksander Beski o wypowiedzi Alicji Karczmarskiej
W Radzie Bezpieczeństwa Narodowego, której członkiem jest pani Kaczmarska, przedstawiłem projekt uchwały o potępieniu działań księcia Wiktora oraz wsparciu wielkiej księżnej Emilii, mam nadzieję, że wszystkie strony polityczne w parlamencie wyrażą solidarność z prawowitym rządem, i poprą.
Aleksander Beski - Poseł IV kadencji, członek Rządzić Inaczej.

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5317
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Michał Ajna » 12 gru 2022, 22:59

Puczyści to szaleńcy, nie wiedzą co robią atakując państwo członkowskie NATO.
Kondolencje dla rodzin ofiar.
Michał II, Król Senior

Awatar użytkownika
Iwona Malinowska
Posty: 255
Rejestracja: 08 kwie 2022, 5:27

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Iwona Malinowska » 12 gru 2022, 23:00

Paweł Malinowski w TVN i TVN24 (OG: Uznajmy, że TVN retransmituje TVN24):
Stało się to, czego się obawiałem. Łukaszenkowcy napadli na Polskę. Wyrazy współczucia dla rodzin ofiar tego ataku. Liczę, że Polski rząd teraz podejdzie do tematu bardzo poważnie i w związku z tym Polska uruchomi art. 5 traktatu NATO, bowiem innego rozwiązania, gdzie zostaliśmy bezpośrednio włączeni w ten konflikt po prostu nie widzę.
Prezes Ruchu Konserwatywnego, wicemarszałek Sejmu RP, była wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa jurajsko-dąbrowskiego

Awatar użytkownika
Aleksander Beski
Posty: 2028
Rejestracja: 31 lip 2017, 20:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Aleksander Beski » 12 gru 2022, 23:11

Aleksander Beski
Od początku wyrażałem stanowisko, że powinna odbyć się militarna misja pokojowa, żeby powtrzymać Łukaszenkę, bez względu na to, czy zachód poprze, czy nie. Dziś o 8 osób za dużo zginęło w naszym kraju, wcześniej o setki Białorusinów za dużo. Teraz chyba nikt nie ma wątpliwości, co trzeba zrobić, żeby skończyć ten koszmar.
Aleksander Beski - Poseł IV kadencji, członek Rządzić Inaczej.

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5317
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Michał Ajna » 14 gru 2022, 14:33

Spadł na mnie cios, jakiego się nie spodziewałem.
Nie żyje kobieta, którą kochałem. Kobieta, dla której gotów byłem zrezygnować ze stabilizacji małżeńskiej i rodzinnej. Dla której, w pewnym sensie, gotów byłem zrezygnować nawet z korony.

Wiem, że prasa i opinia publiczna nie oddawały dotąd sprawiedliwości Paulinie, głównie z uwagi na to jaka była geneza naszego związku. Znałem jednak Paulinę jakiej nikt inny nie znał. Oddaną, wspierającą i wyrozumiałą żonę oraz czułą, kochającą i troskliwą matkę. Księżną czerską z oddaniem wywiązującą się ze swojej funkcji. Wreszcie reformującą swoje życie nawróconą chrześcijankę-ewangeliczkę. Myślę, że mogę to zdradzić, ale jakiś czas temu doszło do naszego pełnego pojednania z królową Marią i w ostatnim półroczu zaczęliśmy spotykać się razem. Szczególnie cieszyło mnie, że moje dzieci z obydwu tych małżeństw mogły spędzać ze sobą jeszcze więcej czasu.

Prosiłem Paulinę, by została w Konstancinie. Mogła tam bezpiecznie, wygodnie i spokojnie spędzać czas. Ona wolała jednak być w Białymstoku, skąd miałaby lepsze kontakt ze mną i z Emilią, jednocześnie cały czas przekazywała światu fakty o sytuacji na Białorusi. Zginęła, bo nie wahała się narazić swojego życie by ratować innych. Ewangelista Jan przekazał nam, że "Większej miłości nikt nie ma nad tę, jak gdy kto życie swoje kładzie za przyjaciół swoich" (J 15, 13). Moja ukochana żona dała wyraz najwyższemu poświęceniu.

Moja żona jest jedną z trzydziestu Polek i Polaków poległych w ataku przeprowadzonym przez zbrodniarzy i szaleńców. Wiemy, że nie są to żadne zbłąkane rakiety, a podjęty świadomie i z premedytacją atak na terytorium Rzeczypospolitej.
Wielka Rzeczpospolita nie daje się jednak zastraszać bandytom i tchórzom. Atak nie powstrzymał nas od pomocy legalnym władzom Białorusi. On wręcz podjętą wspólnie z Cesarstwem Rosyjskim interwencję stabilizacyjną przyspieszył. Na najbliższym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego poruszę kwestię ewentualnego uruchomienia art. 4 i art. 5 Traktatu Północnoatlantyckiego w związku z atakiem na terytorium naszego kraju.

Nie spoczniemy, dopóki nie przywrócimy legalnym władzom kontroli nad całym terytorium Białorusi. Osobiście dołożę też starań, aby osoby odpowiedzialne za śmierć naszych rodaków - osoby decyzyjne z Wiktorem Łukaszenką na czele, ale też w miarę możliwości bezpośrednich sprawców - dosięgła sprawiedliwość. Nikt nie uderza w Polskę, w Polki i Polaków bez konsekwencji.
Michał II, Król Senior

Awatar użytkownika
Aleksander Beski
Posty: 2028
Rejestracja: 31 lip 2017, 20:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Aleksander Beski » 21 gru 2022, 0:37

Aleksander Beski o programie "Aktywny Senior"
Pomijam już to, że wystarczy zapewnić samorządom odpowiedną subwencję, żeby mogły realizować już teraz przydzielone cele. Nie mam zielonego pojęcia, czy te 8 godzin w tym przypadku to w intencji rządu substytut pracy, czy jednak zapełnienie czasu wolnego? Jeśli to pierwsze, to wbrew nazwie seniorzy nadal nie będą aktywni zawodowo, korzystając z definicji w prawie unijnym, osoba aktywna zawodowo to ta, która wykonuje pracę najemną oraz działalność na własny rachunek, tu tego nie ma. Jeśli to drugie, to wracamy do punktu wyjścia, do tego co powiedziałem na początku, samorządowcy od lat tworzą inicjatywy tego typu dla seniorów. Pozwólmy im po prostu działać, oni najlepiej wiedzą, czy na taki Dzienny Dom jest zapotrzebowanie.
Aleksander Beski - Poseł IV kadencji, członek Rządzić Inaczej.

Awatar użytkownika
Gabriela Dawidowska
Posty: 378
Rejestracja: 14 paź 2017, 14:17

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Gabriela Dawidowska » 28 gru 2022, 11:18

Gabriela Dawidowska w TVP info:
Pan komisarz Schmidt ewidentnie przesadza mówiąc, jak to w Polsce źle się żyje społeczności LGBT. Ja od lat żyję z moją partnerką i nie spotkałam się z dyskryminacją, niedawno zresztą zawarłyśmy formalny związek partnerski. Mówienie o śmierci kobiet ze względu na prawo aborcyjne jest jakąś kompletną aberracją, obecnie obowiązujące prawo dopuszcza przecież spędzenie płodu w sytuacji zagrożenia życia a nawet tylko zdrowia matki. Także zmiana płci, o której mówi Ignacy Schmidt, jest obecnie o wiele łatwiejsza, niż jeszcze kilka lat temu. Prawica zwracała zresztą uwagę, że może to prowadzić do nadużyć.
PSL reprezentowane przez pana Schmidta ma kilkudziesięciu przedstawicieli w parlamencie, gdyby chciało, to zgłosiłoby projekty ustaw, o których on mówi, a jakoś tego nie robi. Wydaje się, że Ignacy Schmidt liczy na wzmocnienie swojej pozycji w nowym układzie rządowym, który niewątpliwie powstanie po ustąpieniu pani premier Radziwiłł-Schmidt. Może chciałby zostać premierem?
Gabriela Dawidowska - senator, sekretarz stanu w KPRM ds. społeczeństwa obywatelskiego

Frakcja:
Sejm:
Paweł Pudłowski, Jan-Roman Potocki, Paulina Matuszewska
Senat:
Marcin Zamoyski

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8238
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 28 gru 2022, 12:34

Agnieszka Pomaska w TVN24:

Nie zgodzę się z oceną pana komisarza Schmidta, nie wiem też, jakie dane podpierają jego wypowiedzi. Polska jest dzisiaj państwem znacznie bardziej progresywnym, niż jeszcze kilka, kilkanaście lat temu. A to dlatego, że ewoluowało przede wszystkim podejście Polek i Polaków do spraw światopoglądowych. Również w ciągu ostatnich choćby kilku lat do polskiego porządku prawnego została wprowadzona instytucja związków partnerskich, z inicjatywy rządu została również uchwalona ustawa o uzgodnieniu płci, w ramach której wprowadzono prostą oraz rzetelną procedurę postępowania w sprawach o uzgodnienie płci osób transpłciowych. Obecny rząd zrobił też wiele na rzecz równouprawnienia kobiet, chociażby poprzez uchwalenie ustawy zakładającej walkę z luką płacową pomiędzy kobietami, a mężczyznami. Nie muszę także chyba panu komisarzowi przypominać, że Rada Ministrów nie jest władna, żeby zgłosić projekt zmiany Konstytucji RP, a w kwestii prawa aborcyjnego, właśnie taki musiałby zostać złożony. Ale może to uczynić np. grupa posłów. Więc ten personalny atak na premier Annę Radziwiłł-Schmidt uważam zdecydowanie za niepotrzebny, ale oczywiście, pan komisarz jest uprawniony do swojej opinii.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Aleksander Beski
Posty: 2028
Rejestracja: 31 lip 2017, 20:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Aleksander Beski » 06 sty 2023, 11:41

Aleksander Beski na korytarzu sejmowym o kryzysie w koalicji
A nie mówiłem, że lewicowcy kłócą się z PSL, stąd wtedy był ten wniosek o wotum zaufania? Jeżeli w ciągu jednej kadencji mamy dwie koalicje, najpierw KO-ZLew, potem KO z rozłamowcami z lewicy, a teraz ma dojść trzecia, KO z lewicowcami oraz sojuszem partii prawicowych, to udowadnia niestabilność rządów Koalicji Obywatelskiej. Będziemy poważnie rozważać wniosek o wotum nieufności już teraz, dla rządu Radziwiłł-Schmidt, nie będziemy czekać na Fornero-Piotrowską, to jest tylko kosmetyka.
Aleksander Beski - Poseł IV kadencji, członek Rządzić Inaczej.


Wróć do „Wiadomości z kraju”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości