Telewizja

Najważniejsze newsy z kraju. Telewizja, radio, internet.
Administrator
Administrator
Posty: 22724
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 16 cze 2022, 15:50

Obrazek
Radziwiłł-Schmidt: kobiety nie dadzą odebrać sobie miejsca w polityce
Obrazek
W "Kropce nad i" u Moniki Olejnik premier Anna Radziwiłł-Schmidt komentowała niedawny incydent z udziałem minister Faustyny Nowakowskiej-Kraus.

- Dzisiaj niektórzy politycy otwarcie mówią o tym, że należy zlikwidować suwak na listach wyborczych, ten mechanizm, który kobiety ciężko wywalczyły. Między innymi dzięki temu dzisiaj w składzie Sejmu już drugą kadencję z rzędu znajdują się 152 kobiety. To jest więcej niż 50 procent. Wchodzimy w czwartą dekadę XXI wieku, a mimo to kobiety w polityce nadal traktowane są przedmiotowo - mówiła na antenie TVN24 premier Anna Radziwiłł-Schmidt. - Pewnie ci politycy, co warto podkreślić, mężczyźni, którzy dzisiaj opowiadają się za likwidacją mechanizmu suwaka, chętnie zobaczyliby kobiety wracające do kuchni, do wychowywania dzieci, do zajmowania się domem. Ale tak się nie stanie - podkreśliła szefowa rządu.

- Na czele 70% resortów w moim rządzie stoją kobiety. Wszystkie stanowiska w Prezydium Sejmu sprawowane są przez kobiety. W ciągu ostatnich 16 lat z 13 premierów kierujących pracami różnych gabinetów aż 7 to kobiety. Mimo to nadal musimy mierzyć się z seksizmem. Polityczki nadal oceniane są przez pryzmat urody, w mediach często możemy czytać o tym, jak jakaś polityczka się ubrała, czy miała za długą czy za krótką spódnicę, że zmieniła fryzurę - wyliczała premier Radziwiłł-Schmidt. Jak dodała, w trakcie jej kariery politycznej w mediach dyskutowano na temat jej ubioru, fryzury, czy nawet nóg. - Kiedy kandydowałam w wyborach prezydenckich, media rozpisywały się o "prezydencie w spódnicy", kiedy byłam premierem po raz pierwszy fotoreporterzy prześcigali się z robieniem zdjęć moich nóg, gdy wysiadałam z samochodu na posiedzeniach Radu Europejskiej - wskazywała.

Mówiła, że nie tylko w polityce kobiety muszą mierzyć się z seksizmem. - Kobiety od lat walczyły o to, żeby odgrywać ważną rolę w polskiej polityce. Wywalczyłyśmy ten głos, zdobyłyśmy przysługujące nam miejsce i nie damy sobie tego miejsca odebrać - dodała na końcu szefowa polskiego rządu.

Administrator
Administrator
Posty: 22724
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 16 cze 2022, 16:02

Obrazek
Święto Wojska Polskiego w 110. rocznicę Bitwy Warszawskiej
Obrazek
Przed grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie odbyła się uroczysta odprawa wart – główna uroczystość przypadającego dziś Święta Wojska Polskiego w 110. rocznicę Bitwy Warszawskiej.

– Sto dziesiąta rocznica wielkiego zwycięstwa warszawskiego i Święto Wojska Polskiego – jakże ważny to dzień, w którym dziękujemy za służbę naszym żołnierzom, oddajemy hołd wszystkim poległym za Ojczyznę, ale także wspominamy tamten trudny, dramatyczny czas – wielki i znaczący w historii naszego kraju, a także w jakimś sensie piękny – podkreśliła królowa Monika. Wskazywała również, że „nie byłoby dzisiejszej Polski, gdyby nie te wszystkie zwycięstwa, gdyby nie bohaterstwo zapisane na kartach historii, które przekazujemy młodym pokoleniom”.

W uroczystości uczestniczyli członkowie polskiej rodziny królewskiej, w tym król Jerzy, król senior Michał II, a także królowa Maria, przedstawiciele polskich władz, w tym marszałkowie Sejmu i Senatu, Ilona Antoniszyn-Klik i Marcin Schmidt, premier Anna Radziwiłł-Schmidt, minister obrony narodowej Michał Krzyżanowski. Obecni byli także przewodniczący litewskiego parlamentu oraz ministrowie obrony Danii, Szwecji i Rumunii.

Po uroczystościach królowa Monika złożyła wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza, natomiast królowa Maria złożyła wieniec przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego znajdującym się przy Belwederze.
Obrazek
Królowa Maria w trakcie uroczystości.

Dzisiejsze uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie z udziałem najwyższych władz państwowych, w tym Pary Królewskiej. Następnie o godz. 11.00 na dziedzińcu Zamku Królewskiego odbyła się uroczystość wręczenia przez monarchinię nominacji generalskich, odznaczeń państwowych oraz pożegnanie generałów odchodzących w stan spoczynku.

Wieczorem na fasadzie Zamku Królewskiego została wyświetlona iluminacja upamiętniająca 110. rocznicę Bitwy Warszawskiej.

Administrator
Administrator
Posty: 22724
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 21 cze 2022, 14:44

Obrazek
Znamy kandydatów w prawyborach DPS
Obrazek
Dzisiaj minął termin rejestracji w prawyborach Demokratycznego Porozumienia Samorządowego na prezydentów miast oraz marszałków województw. Znamy pełną listę zgłoszonych kandydatów.

W większości miast, jeżeli nie ogranicza ich kadencyjność, do prawyborów stanęli urzędujący prezydenci. Najciekawsza walka rozegra się z pewnością w Warszawie, gdzie z powodu kadencyjności o reelekcję nie będzie ubiegać się wieloletnia prezydent Małgorzata Kidawa-Błońska. W prawyborach startuje m.in. była przewodnicząca, obecnie I wiceprzewodnicząca PD, Aleksandra Olszańska. Była wicepremier od wielu tygodni zaangażowana jest w przygotowania komitetu do wyborów samorządowych, wcześniej aktywna była również w swoim okręgu poselskim, spotykając się z wyborcami i prawdopodobnie budując fundamenty pod kampanię prezydencką.

Ciekawe prawybory zapowiadają się także na marszałków województw. Z ubiegania się o reelekcję zrezygnował wieloletni marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa, a o schedę po nim powalczą m.in. poseł Łukasz Gibała i była minister edukacji narodowej Katarzyna Matusik-Lipiec. Kampania w prawyborach potrwa równo dwa tygodnie, po których przez Internet członkowie wszystkich partii oraz młodzieżówek wchodzących w skład Demokratycznego Porozumienia Samorządowego będą mogli oddać głos.

Prawybory nie odbędą się w Białymstoku, gdzie DPS poprze ubiegającego się o reelekcję prezydenta Krzysztofa Truskolaskiego, a także w województwie warszawskim, gdzie DPS zdecydowało się poprzeć w walce o reelekcję marszałek Władysławę Rosenfelder, z którą w ostatniej kadencji współtworzyła koalicję współrządzącą województwem.

Kandydaci w prawyborach na prezydentów miast wojewódzkich

Warszawa
Piotr Jurkiewicz (FD)
Urszula Magdziak (Zieloni)
Katarzyna Munio (SD)
Aleksandra Olszańska (PD)
Blanka Zienkiewicz (PD)

Wrocław
Michał Jaros (PD)
Sebastian Lorenc (PD)
Robert Suligowski (Zieloni)

Bydgoszcz
Agnieszka Kłopotek (PSL)
Łukasz Krupa (PD)
Aleksandra Malich (Zieloni)
Henryk Pulchny (SD)

Gdańsk
Leszek Blanik (PD)
Aleksandra Dulkiewicz (FD)
Anastazja Wojciechowska (PD)

Łódź
Karolina Folsulewicz (Zieloni)
Katarzyna Lubnauer (PD)
Małgorzata Moskwa-Wodnicka (FD)

Gorzów Wielkopolski
Marta Bejnar-Bejnarowicz (FD)
Katarzyna Osos (PD)
Monika Twarogal (Zieloni)

Zielona Góra
Elżbieta Polak (PD)
Joanna Liddane (Zieloni)

Poznań
Małgorzata Dudzic-Biskupska (PD)
Joanna Jaśkowiak (PD)
Agnieszka Kozłowska-Rajewicz (PD)

Rzeszów
Adam Dziedzic (PSL)
Joanna Frydrych (PD)
Jolanta Omietońska (Zieloni)

Szczecin
Arkadiusz Marchewka (PD)
Jagoda Żyłkowska (Zieloni)

Olsztyn
Beata Bublewicz (PD)
Błażej Chmielewski (Zieloni)
Paweł Papkle (PD)

Lublin
Magdalena Marek (PD)
Mirosław Ziomek (SD)

Kraków
Aleksander Miszalski (PD)
Dariusz Szwed (Zieloni)

Opole
Roman Góra (SD)
Barbara Kamińska (PD)
Witold Zembaczyński (PD)

Kielce
Adam Jarubas (PSL)
Agnieszka Kuźba (Zieloni)

Sosnowiec
Anna Jedynak (PD)


Kandydaci w prawyborach na marszałków

Województwo dolnośląskie
Aneta Dukszto (Zieloni)
Marzena Majdzik (FD)
Aleksandra Pukalska (SD)
Tadeusz Samborski (PSL)
Barbara Zdrojewska (PD)

Województwo kujawsko-pomorskie
Krzysztof Brejza (PD)
Jakub Gołębiewski (Zieloni)
Katarzyna Lubańska (PD)

Województwo pomorskie
Piotr Detlaf (Zieloni)
Marta Fornero-Piotrowska (PD)
Danuta Wawrowska (FD)

Województwo łódzkie
Marek Kranik (Zieloni)
Marta Przywara (FD)
Joanna Skrzydlewska (PD)
Hanna Zdanowska (PD)

Województwo lubuskie
Marcin Jabłoński (PD)
Witold Pahl (PD)
Krzysztof Pawluk (Zieloni)
Anna Synowiec (PD)

Województwo wielkopolskie
Krzysztof Grabowski (PSL)
Jacek Jaśkowiak (PD)

Województwo podkarpackie
Małgorzata Chomycz-Śmigielska (PD)
Krzysztof Feret (FD)
Dariusz Sobieraj (PSL)

Województwo zachodniopomorskie
Małgorzata Matyja (Zieloni)
Piotr Misiło (PD)
Sławomir Nitras (PD)
Tomasz Sobieraj (PD)

Województwo warmińsko-mazurskie
Beata Adamczyk (Zieloni)
Sylwia Jaskulska (PSL)

Województwo mazowieckie
Krzysztof Kosiński (PSL)
Ludwik Rakowski (PD)

Województwo lubelskie
Maciej Bondyra (Zieloni)
Grzegorz Kapusta (PSL)

Województwo małopolskie
Łukasz Gibała (PD)
Katarzyna Matusik-Lipiec (PD)
Andrzej Prochownik (SD)
Kinga Skowrońska (FD)
Katarzyna Zaczkiewicz (Zieloni)

Województwo świętokrzyskie
Krystian Jarubas (PSL)
Anna Krupka (PD)
Włodzimierz Magdziarz (UED)

Województwo jurajsko-dąbrowskie
Arkadiusz Chęciński (PD)
Izabela Leszczyna (PD)
Katarzyna Zagajska (FD)

Województwo górnośląskie
Dawid Kostempski (PD)
Joanna Kluzik-Rostkowska (PD)
Monika Paca (Zieloni)
Andrzej Potocki (SD)

Administrator
Administrator
Posty: 22724
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 21 cze 2022, 15:02

Obrazek

Skarbiński: Bezprecedensowy upadek standardów parlamentarnych

Obrazek

W wywiadzie dla Polsat News przewodniczący Rządzić Inaczej Fryderyk Skarbiński ostro skrytykował parlamentarzystów w szczególności z rządzącej koalicji Koalicji Obywatelskiej i Zjednoczonej Lewicy. Lider opozycji zauważa przede wszystkim brak dyskusji w parlamencie i odnoszenia się do uwag zgłaszanych do projektów ustaw. Po raz kolejny zwrócił także uwagę, że premier do dziś nie odpowiedziała na pytania zgłaszane w debacie nad expose.

"Zjednoczona Lewica? Nie przypominam sobie merytorycznego wystąpienia jej reprezentantów poza debatą o związkach partnerskich. Nie wpłynął też z ich strony żadnej projekt ustawy. To kpina z wyborców. Wnioskują o przedłużenie debaty, a później nie raczą nawet zabrać w niej głosu." - zwracał uwagę lider RI na postawę drugiego największego klubu w Sejmie.

"Koalicja Obywatelska co prawda przedstawiła swoje projekty, ale nie ustosunkowała się ani do naszych pytań, ani do uwag i poprawek zgłoszonych w debacie. Tak jakby samo wniesienie projektu było już wystarczającym wysiłkiem. Później pomimo zgłaszanych wątpliwości do ich projektów, których w żaden sposób nie rozwiewają i tak maszynka do głosowania głosuje bezmyślnie za" - irytuje się poseł opozycji.

"Można by domniemywać, że koalicja ciężko pracuje w rządzie, ale to również nieprawda. Do dzisiaj nie otrzymaliśmy odpowiedzi na pytania zadane w debacie o wotum zaufania dla rządu Radziwiłł-Schmidt. Nie pojawił się też żaden projekt rządowy. Nikt z przedstawicieli rządu nie wypowiedział się w żadnej debacie nawet dotyczącej tak ważnego z punktu widzenia państwa tematu jak podatek od osób prawnych." - podkreśla Skarbiński.

"Niby koalicja rządząca nadal deklaruje przywiązanie do wartości demokratycznych, ale to co obserwuję to zakamuflowane wprowadzanie autorytaryzmu. Najpierw demokraci z nazwy stali się zwolennikami monarchii, a teraz przepychają ustawy bez żadnej debaty, bez żadnej refleksji korzystając z tego, że mają karną większość w Sejmie. To nie jest żadna demokracja. To już nie jest PD i SLD to Postępowi Monarchiści i Sojusz Lewicy Monarchistycznej." - zakończył przewodniczący Rządzić Inaczej.

Administrator
Administrator
Posty: 22724
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 24 cze 2022, 13:21

Obrazek
Demokratyczne Porozumienie Samorządowe inauguruje kampanię
Poznaliśmy kandydatów na marszałków i prezydentów miast
Obrazek
W Poznaniu odbyła się na otwartym powietrzu konwencja samorządowa Demokratycznego Porozumienia Samorządowego, na której zaprezentowano listy wyborcze do sejmików województw, a także wyniki prawyborów na prezydentów miast oraz marszałków województw.

- Dziś zarejestrowaliśmy listy kandydatów do sejmików, na marszałków województw oraz prezydentów miast. Każdy znany z imienia i nazwiska, każdy gotowy poświęcić wszystko dla Polek i Polaków. Od dziś wszyscy razem ruszamy pełną parą do walki o szczęśliwą Polskę! - powiedziała w przemówieniu otwierającym konwencję przewodnicząca Postępowych Demokratów, premier Anna Radziwiłł-Schmidt. Jak mówiła szefowa największej partii, "samorządy były zawsze dla Postępowych Demokratów kluczowe". - To jest władza, która jest najbliżej obywatela, która najbardziej wpływa na codzienne życie - wskazywała.

- W ciągu ostatnich czterech lat Demokratyczne Porozumienie Samorządowe w regionach, a Koalicja Obywatelska na szczeblu ogólnokrajowym ciężko pracowały na rzecz Polek i Polaków. Efekty tej pracy widać na każdym kroku, od nowych dróg, wyremontowanych budynków, po nowe skwery i parki. Może się wydawać, że to są małe rzeczy. Ale tak nie jest - wskazywała pierwsza wiceprzewodnicząca Postępowych Demokratów, szefowa sztabu DPS Aleksandra Olszańska, która została również kandydatką na prezydenta Warszawy.

- Dzięki tej pracy dzisiaj możemy powiedzieć, że Koalicja Obywatelska i Demokratyczne Porozumienie Samorządowe funkcjonują w całej Polsce. Wspieramy, jako DPS również doskonałych kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów w zbliżających się wyborach - powiedział współprzewodniczący Zielonych, poseł Przemysław Słowik.

Kandydaci na prezydentów i burmistrzów miast

Warszawa - Aleksandra Olszańska (PD)
Wrocław - Michał Jaros (PD)
Bydgoszcz - Agnieszka Kłopotek (PSL)
Toruń - Joanna Scheuring-Wielgus (PD)
Gdańsk - Aleksandra Dulkiewicz (FD)
Łódź - Katarzyna Lubnauer (PD)
Gorzów Wielkopolski - Marta Bejnar-Bejnarowicz (FD)
Zielona Góra - Elżbieta Polak (PD)
Poznań - Joanna Jaśkowiak (PD)
Rzeszów - Joanna Frydrych (PD)
Szczecin - Arkadiusz Marchewka (PD)
Olsztyn - Beata Bublewicz (PD)
Lublin - Magdalena Marek (PD)
Kraków - Aleksander Miszalski (PD)
Opole - Barbara Kamińska (PD)
Katowice - Monika Rosa (PD)
Kielce - Adam Jarubas (PSL)
Sosnowiec - Anna Jedynak (PD)
Radom - Katarzyna Kalinowska (Zieloni)
Częstochowa - Andrzej Szewiński (PD)
Słupsk - Beata Chrzanowska (PD)
Nowy Sącz - Stanisław Pasoń (PSL)
Świdnica - Jan Dzięcielski (UED)
Mysłowice - Wojciech Król (PD)
Ciechanów - Iwona Kowalczuk (PSL)
Chełm - Grzegorz Raniewicz (PD)
Elbląg - Monika Patra-Więckowska (PD)
Płock - Łukasz Chrobot (PD)
Ostrowiec Świętokrzyski - Marzena Dębniak (PSL)
Legnica - Maja Benedyktowicz (Legnickie Porozumienie Samorządowe)
Zabrze - Katarzyna Dzióba (UED)
Gliwice - Adam Neumann (UED)
Bytom - Mariusz Wołosz (PD)
Nowa Sól - Agnieszka Czyżak (FD)
Świętochłowice - Agnieszka Kostempska (PD)
Skarżysko-Kamienna - Konrad Krönig (PSL)
Dąbrowa Górnicza - Damian Rutkowski (FD)
Konstancin-Jeziorna - Róża Maria Radziwiłł (bezp.)
Piaseczno - Daniel Putkiewicz (PD)
Białystok - Krzysztof Truskolaski (poparcie)


Kandydaci na marszałków województw

Województwo dolnośląskie - Barbara Zdrojewska (PD)
Województwo kujawsko-pomorskie - Krzysztof Brejza (PD)
Województwo pomorskie - Marta Fornero-Piotrowska (PD)
Województwo łódzkie - Joanna Skrzydlewska (PD)
Województwo lubuskie - Anna Synowiec (PD)
Województwo wielkopolskie - Jacek Jaśkowiak (PD)
Województwo podkarpackie - Małgorzata Chomycz-Śmigielska (PD)
Województwo zachodniopomorskie - Sławomir Nitras (PD)
Województwo warmińsko-mazurskie - Sylwia Jaskulska (PSL)
Województwo mazowieckie - Krzysztof Kosiński (PSL)
Województwo lubelskie - Grzegorz Kapusta (PSL)
Województwo małopolskie - Łukasz Gibała (PD)
Województwo opolskie - Szymon Godyla (FD)
Województwo świętokrzyskie - Krystian Jarubas (PSL)
Województwo jurajsko-dąbrowskie - Arkadiusz Chęciński (PD)
Województwo górnośląskie - Andrzej Potocki (SD)
Województwo warszawskie - Władysława Rosenfelder (poparcie)

Administrator
Administrator
Posty: 22724
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 26 cze 2022, 16:40

Obrazek
Nowa oferta handlowa Orlenu
Obrazek
PKN Orlen zawarł umowy na budowę 3 instalacji ciekłego tlenu i azotu. Całość inwestycji jakie planuje koncern będzie kosztowała miliard trzysta milionów złotych. Będzie to część inwestycji Olefin III. Orlen posiada już instalacje tlenu skroplonego. Wyprodukowany tlen i azot będą służyły do potrzeb własnych spółki. Planujemy jednak rozszerzać ich produkcje by w perspektywie 5-6 lat być ich eksporterem. Większe ilości tlenu i azotu umożliwią sprzedawanie nowych wysokomarżowych produktów jak ksenon, argon, neon krypton oraz hel.

Minister Skarbu i Energii Laura Novak podkreśliła konieczność dalszych prac nad pozyskiwaniem helu jako surowca mającego szerokie zastosowanie w produkcji przemysłowej. Dotychczas w produkcji helu dominowało PGNIG, mając na uwadze wieloaspektowe zastosowanie helu i fakt zapotrzebowania na jego różne rodzaje podejmowanie produkcji przez inne przedsiębiorstwa jest pożądanym przedsięwzięciem.

Administrator
Administrator
Posty: 22724
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 27 cze 2022, 10:12

Obrazek

Rządzić Inaczej: Stare partie chcą pogrzebać demokrację

Na konferencji prasowej pod historyczną bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej liderzy Rządzić Inaczej urządzili symboliczny pogrzeb polskiej demokracji. "Rządzące KO i Zlew najpierw dokonały odwrotu od wartości republikańskich i dziś popierają nie tylko samą monarchię, ale także nie przystające do demokratycznego kraju przywileje monarchii, ale w ostatnim czasie zaczęły odwracać się od demokracji parlamentarnej." - mówił przewodniczący RI Fryderyk Skarbiński.

Obrazek

"Parlament stał się dla rządzącej większości maszynką do głosowania, miejscem gdzie przepycha się swoje ustawy, a opozycja jest dla nich szczekającym psem, którego można ignorować. To jak działają te partie w Sejmie nie miało nigdy precedensu po 89 roku. Oni nie chcą debaty, nie chcą przyjmowania dobrych ustaw, chcą żeby przechodziły ich projekty." - mówił lider Rządzić Inaczej.

"Nasi posłowie aktywnie zgłaszają uwagi do projektów KO i nie doczekali się ani razu odpowiedzi wnioskodawców. Poważne zarzuty dotyczące praktycznego zastosowania i zgodności z prawem UE dot. ustawy o tzw. ślepym pozwie nie doczekały się ani słowa komentarza, a koalicja i tak karnie głosowała za przyjęciem projektu" - zwracał uwagę przewodniczący Klubu Poselskiego Rządzić Inaczej Marek Śliboda.

"Ławy koalicji rządzącej i samego rządu często świecą pustkami. Do żadnego z projektów wniesionych przez RI nikt z obozu rządzącego nie zajął stanowiska, a co dopiero żeby wejść w jakąkolwiek polemikę. A mimo tego posłowie KO i Zlew potrafią głosować przeciw. Dlaczego? Nie wiemy. Czy mieli jakieś uwagi merytoryczne, czy ideologiczne? Nie wiemy. To lekceważenie nie tylko Sejmu, ale także obywateli." - dodawał przewodniczący Skarbiński.

"W kampanii wyborczej mamili wyborców tym, że będą aktywni, że będą ciężko pracować. Padały piękne słowa o demokracji bezpośredniej. A dziś? Z 10 ustaw w 100 dni Koalicji Obywatelskiej udało się przedłożyć zaledwie 4 w 150 dni, z demokracji nawet parlamentarnej posłowie KO wykonali odwrót. Nie chcą debatować o ustawach, a co dopiero oddać głos w tej sprawie obywatelom. Premier do dzisiaj nie odpowiedziała na pytania z debaty o wotum zaufania do jej rządu. - zauważała Sylwia Gregorczyk-Abram.

"W Sejmie nawet członkowie Prezydium Sejmu mają problem z pełnieniem swoich obowiązków. Nie raz już musiałam przejmować prowadzenie obrad, gdy marszałkowie KO nie stawili się by dokończyć jakieś procedury. A wicemarszałek Dworaczyk ze ZLew w ogóle nie podjęła się wykonywania swoich obowiązków. Poważnie zastanawiamy się nad wnioskiem o jej odwołanie." - kontynuowała wicemarszałek Sejmu z Rządzić Inaczej.

"To wszystko ma na celu zniszczyć polski parlamentaryzm i wykonać kolejny krok po wprowadzeniu monarchii i zmianie Senatu w izbę gdzie stanowiska rozdawane są dożywotnio przez rządzących polityków, aby pogrzebać polską demokrację. Rządząca koalicja do spółki z rodziną królewską dążą do zabetonowania swojej władzy i pod płaszczem demokracji do sprawowania władzy quasi-autorytarnej." - przestrzegał Fryderyk Skarbiński.

"Rozpędza się kampania w wyborach samorządowych i za chwilę znów zobaczymy polityków Koalicji Obywatelskiej i Zjednoczonej Lewicy aktywnie agitujących wśród wyborców. Przypomnijcie sobie wtedy te obrazki z obrad sejmowych. Przypomnijcie sobie co obiecywali w kampanii, a co robią teraz w parlamencie. Zapytajcie ich w trakcie kampanii jak ich koledzy wywiązują się ze swoich obowiązków Posłów i Senatorów. Zapytajcie o wykonywanie obowiązków zwłaszcza tych, którzy zrobili szybki odwrót z Sejmu do samorządów." - zakończył Marek Śliboda.

Administrator
Administrator
Posty: 22724
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 27 cze 2022, 12:26

Obrazek
SKANDAL W SEJMIE!!! KATARZYNA KAJKOWSKA GŁOSOWAŁA "NA DWIE RĘCE"!
Obrazek
Zapisy komputerowe wskazują, że Katarzyna Kajkowska z Naprzód! dwukrotnie oddała głos za projektem ustawy o zmianie ustawy o wynagrodzeniach osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe.

Posłanka oddała głos za ustawą, po czym wyjęła kartę z czytnika. Po kilku chwilach włożyła kartę z powrotem do czytnika przy miejscu nieobecnej koleżanki Aleksandry Szyszki i... oddała głos za nią. "Jedno wielkie za!" - krzyczała przy tym. Wszystko zostało uwiecznione także na taśmach.

Sprawą Katarzyny Kajkowskiej zajmie się teraz Komisja Etyki Poselskiej.

Administrator
Administrator
Posty: 22724
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 27 cze 2022, 13:41

Obrazek
Dokąd Idziesz Polsko? Startuje kampania Naprzód! do wyborów samorządowych.

Obrazek
Mało udzielająca się ostatnio publicznie za to bardziej w terenie partia Naprzód! rozpoczyna swoją kampanię wyborczą.


Kongres inaugurujący kampanię odbył się w Krakowie który będzie głównym sercem tegorocznej kampanii z racji że do funkcji Prezydenta Miasta startuje tam Prezes Partii Anna Ulman. Jak wspomniała w swoim przemówieniu na listach partii jak i w kandydaturach do władz startują głównie Panie gdyż N! chce obalić hegemonie władzy Panów w samorządach. Podczas przemówienia w ICE Kraków Ulman skrytykowała wyniki z sondaży które jej zdaniem są takie a nie inne nie z powodu dobrego programu konkurencyjnych partii a z powodu lęku przed tym co nie znane. Kraków był zawsze dowodzony przez Panów a zwłaszcza przez Pana Majchrowskiego który przez około dwie dekady zrobił sobie z miasta twierdzę więc kobieca zmiana na stanowisku Prezydenta Miasta może budzić opór na którym to żerują konkurencyjne partię. - mówi szefowa Partii Naprzód! Anna Ulman. Prezes N! słyszała też od wyborców deklarujących poparcie dla innych podmiotów politycznych niż jej partia że nie głosują na Naprzód! gdyż jak partia wygra lub przynajmniej zdobędzie dobry wynik to wszystko w Polsce się zawali. Zdaniem Ulman ta retoryka która to pojawia się nawet w spotach wyborczych konkurencji jest niesprawiedliwa i nosi znamiona fake newsa. Naprzód! chce bowiem pokazać że można i trzeba prowadzić odpowiedzialną politykę pod świeżym szyldem a te stare powinny tak jak PiS trafić nie na wybory a na śmietnik historii. Jej zdaniem trudno bowiem sobie wyobrazić by partie które swoje 5 minut na scenie krajowej i samorządowej mają już dawno za sobą mogły robić coś pożytecznego. Dlatego też hasłem tej kampanii jest slogan „Dokąd idziesz Polsko!„ zaczerpnięty z tytułu piosenki zespołu Ich Troje który to był używany przez Samoobronę w wyborach podczas 2006 roku. Naprzód! chce bowiem podczas wyborów zarówno oddać cześć i pamięć właśnie Samoobronie i na niej się wzorować ale też zadawać pytania dotyczące przyszłości Polski oraz będących w niej miast i wsi a nie tak jak konkurencyjne partie lansować się kosztem wyborców. Naprzód! chce też podsumować sposób prowadzenia kampanii do tej pory przez wszystkie konkurencyjne partie poprzez zaproszenie do współpracy autorów dotychczasowych piosenek wyborczych których to tekst zostanie zmieniony i dopasowany do kampanii Naprzód! która to przez to chce pokonać konkurencje ich własną bronią. Kampania samorządowa 2030 partii Naprzód! ma być kierowana do wszystkich którym to dobro Polski i małych ojczyzn leży na sercu. Partia chce nie tylko zdobywać procenty poparcia jak konkurencja ale też serca wyborców będąc zawsze po ich stronie. O wszystkich zagadnieniach kampanii opowiedziała zresztą Prezes Naprzód! i zarazem kandydatka na Prezydenta Królewskiego Miasta Krakowa Anna Ulman.
Tuż po przemowie Prezes Partii prowadząca kongres posłanki Katarzyna Kajkowska i Aleksandra Szyszka zaprezentowały zarówno kandydatów wybranych miastach oraz wsi Trzciana którzy to widnieją na niniejszej liście.
Kandydaci na marszałków województw:
1. górnośląskie - Katarzyna Polkiewicz
2. jurajsko-dąbrowskie - Joanna Woźniak
3. świętokrzyskie - Patrycja Wirzbicka
4. warmińsko-mazurskie - Roksana Moskiewska
5. podlaskie - Agata Szyszka
6. mazowieckie - Dominika Esterecka
7. lubelskie - Joanna Kardejska

Kandydaci w miastach i wsiach
Miasta:
1. Białystok - Karolina Czyżewska
2. Kielce - Agnieszka Dyk
3. Lublin - Marta Czarnecka
4. Olsztyn - Joanna Milajska
5. Płock - Katarzyna Wielicka
6. Radom - Wioletta Wramba
7. Sosnowiec - Marta Milewska
8 Siedlce - Katarzyna Stężowska
9. Mysłowice - Katarzyna Aleksandrowicz
10. Ciechanów - Aleksandra Janiec
11. Chełm - Joanna Wieczorek
12. Płock - Natalia Jakowska
13. Ostrowiec Świętokrzyski - Joanna Aracka
14. Szczytno - Katarzyna Stasiak
15. Zabrze - Katarzyna Kijańska
16. Gliwice - Agnieszka Czarkowska
17. Ostrołęka - Ewelina Spytkowska
18. Suwałki - Zuzanna Leńska
19. Żyrardów - Kaja Skarpenko
20. Częstochowa - Katarzyna Cisielewska
21. Piaseczno - Anna Krytko
22. Konstancin-Jeziorna - Karolina Palicka
23. Bytom - Aleksandra Klatka
24. Świętochłowice - Agnieszka Kasowska
25. Skarżysko-Kamienna - Anastazja Drzewicka
26. Dąbrowa Górnicza - Aleksandra Jedynak
27. Opole - Edyta Słowacka
+
28. Bydgoszcz - Katarzyna Polkiewicz
29. Kraków - Anna Ulman (najważniejsze miasto w kampanii)
30. Łódź - Aleksandra Jasnewska
31. Szczecin - Nicola Stanec-Rabecka
32. Wrocław - Aleksandra Zienkiewicz
33. Bochnia - Anna Dancewska
34. Gdynia - Aleksandra Szutenberg
35. Tomaszów Mazowiecki - Ewelina Spytkowska
36. Kalisz - Zuzanna Alman
37. Koszalin - Marta Gałęzka
38. Bielsko-Biała - Agnieszka Marczewska
39. Zakopane - Aleksandra Lipnicka
40. Słupsk - Marcelina Jaworska
41. Gdańsk - Paulina Nowicka
42. Gorzów Wielkopolski - Roksana Świętek
43. Wieliczka - Paulina Kaskowska
44. Nowa Sól - Joanna Lawrecka
45. Rzeszów - Maria Miller
46. Toruń - Joanna Laskowska
47. Zielona Góra - Joanna Mysiewska
48. Nowy Sącz - Nikola Narewska
49. Świdnica - Nella Skitson
50. Elbląg - Agnieszka Krenna
51. Legnica - Francesca Migdalik

Wieś:
52. Trzciana - Joanna Kajska

Listy do Sejmików:
Województwo warmińsko-mazurskie:
1. Zuzanna Leńska (okreg numer 1)
2 Przemysław Grzelniak (okreg numer 2)
3. Piotr Grzybicki (okreg numer 3)
4. Katarzyna Stasiak-Hain (okreg numer 4)
Województwo górnośląskie:
5. Katarzyna Wielicka (okreg numer 1)
6. Krzysztof Rybarz (okreg numer 2)
7 Katarzyna Stężowska (okreg numer 3)
8 Krystian Wilk (okreg numer 4)
9. Kaja Skarpenko (okreg numer 5)
10. Piotr Doricz (okreg numer 6)
11. Anna Dancewska (okreg numer 7)
Województwo świętokrzyskie:
12 Marcin Skonieczny (okreg numer 1)
13. Zuzanna Alman (okreg numer 1)
14. Jakub Uliczowicz (okreg numer 2)
15. Marta Gałęzka (okreg numer 3)
16. Robert Margas (okreg numer 4)
17. Joanna Kajska (okreg numer 5)
Województwo lubelskie:
18. Szymon Mrówicki (okreg numer 1)
19. Aleksandra Lipnicka (okreg numer 2)
20. Piotr Żyżniewski (okreg numer 3)
21. Paulina Kaskowska (okreg numer 4)
22. Arkadiusz Kasznia (okreg numer 5)
Województwo mazowieckie:
23. Felicja Kierynek (okreg numer 1)
24. Łukasz Nożewicz (okreg numer 2)
25. Urszula Strzecka (okreg numer 3 )
26. Artur Dobosz (okreg numer 4)
Województwo jurajsko-dąbrowskie:
27. Anastazja Drzewicka (okreg numer 1)
28. Michał Hans (okreg numer 2)
29. Emilia Konwerska (okreg numer 3)
30. Lena Milińska (okreg numer 4)
Województwo podlaskie:
31. Anna Żyżycka (okreg numer 1)
32. Marta Chudowska (okreg numer 2)
33. Daniela Tarkiewicz (okreg numer 3)
34. Joanna Zadurska (okreg numer 4)

Liderzy w wyborach do Rad Miast:
Rada Miasta Kraków:
1. Tadeusz Pytrzyk (okreg numer 1)
2. Joanna Kukla (okreg numer 2)
3. Krzysztof Grzesiński (okreg numer 3)
4. Aleksandra Zarecha (okreg numer 4)
5. Łukasz Szylewicz (okreg numer 5)
6. Dominika Markowiecka (okreg numer 6)
7. Hubert Gorzki (okreg numer 7)

Rada Miasta Kielce:
1. Aleksandra Grzęska (okreg numer 1)
2. Włodzimerz Szarak (okreg numer 2)
3. Dominika Szenczyk (okreg numer 3)
4. Marek Horacy (okreg numer 4)
5. Agata Czyżewska (okreg numer 5)

Rada Miasta Katowice:
1. Andrzej Skorzewski (okreg numer 1)
2. Żaneta Skrzylińska (okreg numer 2)
3. Tomasz Męsik (okreg numer 3)
4. Aleksandra Jedynak (okreg numer 4)
5. Agnieszka Małecka (okreg numer 5)

Rada Miasta Ciechanów:
1. Katarzyna Witas (okreg numer 1)
2. Joanna Melicka (okręg numer 2)
3 Judyta Nijska (okręg numer 3)
4. Justyna Śliwińska (okręg numer 4)
5. Jagoda Sajko (okręg numer 5)

Rada Miasta Radom:
1. Magdalena Trzyska (okręg numer 1)
2. Alexa Wiśnicka (okręg numer 2)
3. Arlena Gacewicz (okreg numer 3)
4 Joanna Aracka (okręg numer 4)
5. Sylwia Krakowska (okręg numer 5)


Cały zakres kampanii ma być skromny i z wykorzystaniem czasów działalności jako SCD której to priorytetem było mówienie o sprawach bieżących a w mniejszym stopniu obiecywankach gdyż na nich skupiają się inne partie polityczne. Wtedy też, jak tłumaczyli przedstawiciele partii, lepiej jest mówić wyborcom o sprawach bieżących gdyż od kiełbasy wyborczej z reguły dostaje się niestrawności a pompowany przez inne partie balonik z obietnicami zawsze pęka.
Priorytetem N! w tych wyborach pozostają zatem dostosowane do realnych możliwości sprawy bieżące jak inwestowanie na peryferiach miejscowości a nie tylko w ich centrach, obniżenie podatków, walka z krajowymi stereotypami na temat miast i wzmacnianie ich wizerunku czy dostosowywanie obiektów użyteczności do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do nich dojdą nowe problemy z którymi N! chce walczyć jak pomoc osobom starszym w dostosowywaniu się do zmieniającej się rzeczywistości, zbyt wysokie ceny czy odchodzenie ludzi od rolnictwa na wsiach.
Poza tym także jak SCD w 2026 roku Naprzód chce się wyróżnić na tle kampanii innych partii i nie przeprowadza typowej dla kampanii spowiedzi dla mediów a skupia się na spotkaniach z wyborcami. Jak tłumaczyło kilka lat temu SCD po pierwsze najważniejszy jest wyborca a nie media a po drugie spraw do zrealizowania w każdym z miast jest tak dużo że opracowanie byłoby naprawdę długie i męczące. Partia Naprzód! liczy na dobre wyniki zwłaszcza w województwach gdzie wystawia znane z mediów osoby. Czy im się powiedzie? Tego dowiemy się już wkrótce. W tej kampanii planowane są też nowości. Naprzód! chce stawiać na piosenki wyborcze i to zarówno nowe jak i te z poprzednich kampanii w tym na „Dokąd Idziesz Polsko?" zespołu Ich Troje z kampanii Samoobrony w 2006 roku. Sam tytuł tej piosenki jest jednocześnie hasłem wyborczym gdyż Naprzód! chce zapytać też Polaków o przyszłość kraju w kontekście zarówno samorządowym jak i także centralnym z racji podejmowanych nie raz idiotycznych decyzji w parlamencie. W przypadku innych piosenek nastąpią korekty w tekstach jak przy „Wyulmować trzeba Polskę" zespołu Trubadurzy czy nowej wersji piosenki „Człowiek jest najważniejszy" z kampanii PSLu. Poprzez zastosowanie piosenek Naprzód! chce podobnie jak w przypadku kontaktu bezpośredniego dotrzeć do swoich wyborców i przekazać swoje myśli prostym dla nich językiem pozbawionym typowych dla polityki trudnych sformułowań.

Tuz po Paniach posłankach głos zabrali bohaterowie kongresu czyli kandydaci w wyborach samorządowych którzy mówili o sporym wpływie wyborców na funkcjonowanie regionów których to prośby i wnioski będą realizowane przez N! po wygraniu wyborów. Sporo też mówiono między innymi o planowanych inwestycjach czy kwestii postępowania z pijakami i wandalami czy ogólnie mówiąc w kwestii bezpieczeństwa gdzie wspomniano słowa w kampanii Krzysztofa Kononowicza z kampanii samorządowej z dawnych lat, zapowiadając że tym razem owe postulaty zostaną zrealizowane włącznie z odejściem Policji i Straży Miejskiej zza biurek. Potwierdzono też chęć utworzenia województw środkowopomorskiego i środkowopolskiego oraz przyjrzenia się kwestii autonomii Śląska z powodu zgłaszanych uwag ze strony mieszkańców dawnego województwa opolskiego. Naprzód ma posiadać swoich liderów w całej Polsce w tym też w Warszawie mimo że tam były problemy z zarejestrowaniem kandydatów. Ponadto tam gdzie nie udało się zgłosić kandydatów N! popierać będzie inicjatywy niezależne czyli te nie podpisane sejmowymi szyldami.

Administrator
Administrator
Posty: 22724
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 27 cze 2022, 16:45

Obrazek
Sprostowanie redakcji Telesur

Obrazek
W ostatnim artykule pt. „Dokąd idziesz Polsko? Startuje kampania Naprzód! do wyborów samorządowych." podaliśmy nieaktualny skład kandydatów wspomnianej partii.


Błąd z naszej strony polegał na podaniu państwu nieaktualnej listy kandydatów na marszałków województw, prezydentów i burmistrzów miast oraz wójta Gminy Trzciana. Informujemy więc że prawidłowa lista kandydatów partii Naprzód dostępna jest poniżej:
Kandydaci na marszałków województw:
1. górnośląskie - Katarzyna Polkiewicz
2. jurajsko-dąbrowskie - Joanna Woźniak
3. świętokrzyskie - Patrycja Wirzbicka
4. warmińsko-mazurskie - Roksana Moskiewska
5. podlaskie - Agata Szyszka
6. mazowieckie - Dominika Esterecka
7. lubelskie - Joanna Kardejska

Kandydaci w miastach i wsiach
Miasta:
Białystok - Karolina Czyżewska
Bydgoszcz - Katarzyna Polkiewicz
Gdańsk - Paulina Nowicka
Gorzów Wielkopolski - Roksana Świętek
Katowice - Dominika Natarkiewicz
Kielce - Agnieszka Dyk
Kraków - Anna Ulman (najważniejsze miasto w kampanii)
Lublin - Marta Czarnecka
Łódź - Aleksandra Jasnewska
Olsztyn - Joanna Milajska
Opole - Edyta Słowacka
Poznań - Ewelina Spytkowska
Rzeszów - Maria Miller
Szczecin - Nicola Stanec-Rabecka
Toruń - Joanna Laskowska
Wrocław - Aleksandra Zienkiewicz
Zielona Góra - Joanna Mysiewska
Radom - Wioletta Wramba
Sosnowiec - Marta Milewska
Gdynia - Aleksandra Szutenberg
Częstochowa - Katarzyna Cisielewska
Słupsk - Marcelina Jaworska
Nowy Sącz - Nikola Narewska
Świdnica - Nella Skitson
Mysłowice - Katarzyna Aleksandrowicz
Ciechanów - Aleksandra Janiec
Chełm - Joanna Wieczorek
Elbląg - Agnieszka Krenna
Płock - Natalia Jakowska
Ostrowiec Świętokrzyski - Joanna Aracka
Legnica - Francesca Migdalik
Zabrze - Katarzyna Kijańska
Gliwice - Agnieszka Czarkowska
Bytom - Aleksandra Klatka
Nowa Sól - Joanna Lawrecka
Świętochłowice - Agnieszka Kasowska
Skarżysko-Kamienna - Anastazja Drzewicka
Dąbrowa Górnicza - Aleksandra Jedynak

- burmistrzowie:
Piaseczno - Anna Krytko
Konstancin-Jeziorna - Karolina Palicka

- wójta gminy:
Trzciana - Agnieszka Marczewska

Listy do Sejmików Wojewódzkich:
Województwo warmińsko-mazurskie:
1. Zuzanna Leńska (okreg numer 1)
2 Przemysław Grzelniak (okreg numer 2)
3. Piotr Grzybicki (okreg numer 3)
4. Katarzyna Stasiak-Hain (okreg numer 4)
Województwo górnośląskie:
5. Katarzyna Wielicka (okreg numer 1)
6. Krzysztof Rybarz (okreg numer 2)
7 Katarzyna Stężowska (okreg numer 3)
8 Krystian Wilk (okreg numer 4)
9. Kaja Skarpenko (okreg numer 5)
10. Piotr Doricz (okreg numer 6)
11. Anna Dancewska (okreg numer 7)
Województwo świętokrzyskie:
12 Marcin Skonieczny (okreg numer 1)
13. Zuzanna Alman (okreg numer 1)
14. Jakub Uliczowicz (okreg numer 2)
15. Marta Gałęzka (okreg numer 3)
16. Robert Margas (okreg numer 4)
17. Joanna Kajska (okreg numer 5)
Województwo lubelskie:
18. Szymon Mrówicki (okreg numer 1)
19. Aleksandra Lipnicka (okreg numer 2)
20. Piotr Żyżniewski (okreg numer 3)
21. Paulina Kaskowska (okreg numer 4)
22. Arkadiusz Kasznia (okreg numer 5)
Województwo mazowieckie:
23. Felicja Kierynek (okreg numer 1)
24. Łukasz Nożewicz (okreg numer 2)
25. Urszula Strzecka (okreg numer 3)
26. Artur Dobosz (okreg numer 4)
Województwo jurajsko-dąbrowskie:
27. Anastazja Drzewicka (okreg numer 1)
28. Michał Hans (okreg numer 2)
29. Emilia Konwerska (okreg numer 3)
30. Lena Milińska (okreg numer 4)
Województwo podlaskie:
31. Anna Żyżycka (okreg numer 1)
32. Marta Chudowska (okreg numer 2)
33. Daniela Tarkiewicz (okreg numer 3)
34. Joanna Zadurska (okreg numer 4)

Liderzy w wyborach do Rad Miast:
Rada Miasta Kraków:
1. Tadeusz Pytrzyk (okreg numer 1)
2. Joanna Kukla (okreg numer 2)
3. Krzysztof Grzesiński (okreg numer 3)
4. Aleksandra Zarecha (okreg numer 4)
5. Łukasz Szylewicz (okreg numer 5)
6. Dominika Markowiecka (okreg numer 6)
7. Hubert Gorzki (okreg numer 7)

Rada Miasta Kielce:
1. Aleksandra Grzęska (okreg numer 1)
2. Włodzimerz Szarak (okreg numer 2)
3. Dominika Szenczyk (okreg numer 3)
4. Marek Horacy (okreg numer 4)
5. Agata Czyżewska (okreg numer 5)

Rada Miasta Katowice:
1. Andrzej Skorzewski (okreg numer 1)
2. Żaneta Skrzylińska (okreg numer 2)
3. Tomasz Męsik (okreg numer 3)
4. Aleksandra Jedynak (okreg numer 4)
5. Agnieszka Małecka (okreg numer 5)

Rada Miasta Ciechanów:
1. Katarzyna Witas (okreg numer 1)
2. Joanna Melicka (okręg numer 2)
3 Judyta Nijska (okręg numer 3)
4. Justyna Śliwińska (okręg numer 4)
5. Jagoda Sajko (okręg numer 5)

Rada Miasta Radom:
1. Magdalena Trzyska (okręg numer 1)
2. Alexa Wiśnicka (okręg numer 2)
3. Arlena Gacewicz (okreg numer 3)
4 Joanna Aracka (okręg numer 4)
5. Sylwia Krakowska (okręg numer 5)

Potem na kolejnych miejscach od 2 do 20 są kandydaci partyjni.
Kandydaci Partyjni startują też między innymi w Częstochowie, Sandomierzu, Olsztynie, Białymstoku, Płocku i w innych miastach gdzie mamy kandydatów na Prezydentów. Oczywiście są wszystkich okregach.

Za wprowadzenie w błąd serdecznie Państwa przepraszamy.


Wróć do „Wiadomości z kraju”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości