Platforma Obywatelska – 34%
Prawo i Sprawiedliwość – 15%
Razem dla Najjaśniejszej – 15%
Sojusz Lewicy Demokratycznej – 14%
Polskie Stronnictwo Ludowe – 10%
Inicjatywa Wolność 8%
Inne - 4%
Podział mandatów na liście krajowej:
PO 25
PiS 11
RdN 11
SLD 10
PSL 7
IW 6
Komentarz politologa Kosmy Drzewickiego:
Na prowadzeniu wciąż utrzymuje się Platforma Obywatelska, choć poparcie dla niej słabnie. Mimo wielu działań, część z nich jest – zdaje się, że słusznie - krytykowana. Wielu jej dotychczasowych wyborców woli poprzeć Inicjatywę Wolność, która wydaje się "świeższa". Nie pomagają też głosy o konfliktach w koalicji.
Traci Prawo I Sprawiedliwość. Partia jest niemal całkowicie nieaktywna.
Na tym samym poziomie utrzymuje swoje poparcie Razem dla Najjaśniejszej. Mimo aktywności partia zaliczyła w minionym miesiącu kilka "wpadek", jak otwarte krytykowanie rządu z udziałem swojej partii czy odrzucenie jej ustawy o broni i amunicji. Wydaje się, że ugrupowanie mimo udziału w koalicji nie jest w stanie przeforsować swoich propozycji – wciąż nie przedstawiono projektu wprowadzenia monarchii, mimo, że od referendum w tej sprawie minęło już ponad pół roku.
Wzrasta poparcie dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Ugrupowanie jest szczególnie aktywne w terenie, a i w sejmie nie próżnuje.
Ze wzrostu poparcia może się również cieszyć PSL, który nie wchodzi w konflikty z innymi ugrupowaniami i organizuje liczne spotkania w terenie.
Duży wzrost poparcia osiągnęła Inicjatywa Wolność. Konflikt we władzach jak się wydaje nie przyniósł jej kryzysu. Wręcz odwrotnie – nowy lider wydaje się być bardziej wiarygodnym liderem partii i wyborcy dażą Petru większym zaufaniem, niż Nowacką. Partia jest aktywna w mediach oraz zyskała przedstawicieli w sejmie, co także pozytywnie wpływa na jej wizerunek.