Pomaska:
Przechodzimy do wyboru sędziego Trybunału Konstytucyjnego w miejsce prof. Sabiny Grabowskiej, której kadencja kończy się w sierpniu. Proszę o zgłaszanie kandydatur.
Og: do północy 7 stycznia
Katarzyna Myszona-Kostrzewa– polska prawnik, doktor habilitowany nauk prawnych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Warszawskiego, specjalistka w zakresie prawa międzynarodowego publicznego.
Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Tam też w 1999 na podstawie napisanej pod kierunkiem Zdzisława Galickiego rozprawy pt. Status prawny przewoźnika lotniczego w świetle prawa Wspólnoty Europejskiej otrzymała stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa, specjalność: prawo międzynarodowe, a w 2012 na podstawie dorobku naukowego oraz rozprawy pt. Nawigacja satelitarna w świetle prawa międzynarodowego uzyskała stopień doktora habilitowanego nauk prawnych w dyscyplinie prawo, specjalność: prawo międzynarodowe publiczne. Została nauczycielem akademickim macierzystego Wydziału, w którym pełni funkcję kierownika Zakładu Międzynarodowego Prawa Lotniczego i Kosmicznego w Instytucie Prawa Międzynarodowego. Odbyła stypendia Królowej Elżbiety II i Josepha Conrada w Uniwersytecie w Oxfordzie. Została sekretarzem naukowym Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych Polskiej Akademii Nauk
Fryderyk Andrzej Zoll (ur. 27 lutego 1970 w Krakowie) – polski prawnik, profesor nauk prawnych, nauczyciel akademicki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu w Osnabrück oraz Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Syn Andrzeja Zolla, prawnuk Fryderyka Zolla (młodszego), praprawnuk Fryderyka Zolla (starszego), prapraprawnuk Józefa Chrystiana Zolla.
Studia prawnicze ukończył z wyróżnieniem na Wydziale Prawa i Administracji UJ w 1992. W 1995 ukończył aplikację sędziowską i złożył egzamin sędziowski. Stopień doktora nauk prawnych otrzymał w 1997 na podstawie rozprawy Kontrola ogólnych warunków umów i innych klauzul narzuconych na tle prawnoporównawczym, której promotorem był Bogusław Gawlik, zaś habilitował się w roku 2001 na podstawie dorobku naukowego oraz dysertacji Klauzule dokumentowe. Prawo dokumentów dłużnych ze szczególnym uwzględnieniem papierów wartościowych. W 2011 otrzymał tytuł doctora honoris causa Narodowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Tarnopolu. Od 2012 profesor nauk prawnych.
Profesor gościnny na Uniwersytetach w Orleanie, Caen, Wiedniu, Moguncji, Kilonii, Münster, Waszyngtonie (CUA), Antwerpii, Wilnie i Osnabrück.
Członek Komisji Kodyfikacyjnej ds. prawa cywilnego w latach 2011–2015, Komitetu Nauk Prawnych PAN, Deutsch-Polnische Juristen-Vereinigung e.V., Acquis Group on Existing Principles of European Contract Law oraz członek stowarzyszony International Academy of the Comparative Law.
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości