Media regionalne

Najważniejsze newsy z kraju. Telewizja, radio, internet.
Administrator
Administrator
Posty: 22694
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Media regionalne

Postautor: Administrator » 26 gru 2018, 15:43

Obrazek
Braterska pomoc Liściowskiego
Obrazek
Były prezydent i regent Mikołaj Liściowski w trakcie kilkunastu spotkań w województwie małopolskim wspierał swoją siostrę, kandydatkę do Parlamentu Europejskiego Barbarę Liściowską-Zacharę.

- W tych wyborach popieram Basię. Widzę, jak w ciągu tych dziesięciu lat udało jej się zmienić Nowy Sącz i wierzę, że będzie aktywnie wykonywać mandat deputowanej do Parlamentu Europejskiego. Ona może tam wiele zdziałać. - mówił były prezydent RP Mikołaj Liściowski podczas wiecu poparcia dla Barbary Liściowskiej-Zachary. Prezydent Nowego Sącza podziękowała bratu za ciepłe słowa oraz zaangażowanie w jej kampanię. Były regent wspierał kandydatkę Koalicji Obywatelskiej podczas spotkań w Nowym Sączu, Krakowie, Tarnowie, Oświęcimiu, Chrzanowie, Olkuszu i Nowym Targu.

Administrator
Administrator
Posty: 22694
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Media regionalne

Postautor: Administrator » 27 gru 2018, 11:32

Obrazek
Frydrych: Najlepszą regulacją jest brak regulacji
Obrazek
- Najlepszą regulacją jest brak regulacji. My natomiast – i w Unii Europejskiej, i w państwach członkowskich – idziemy w zupełnie odwrotnym kierunku. Niemalże każdego dnia tworzy się nowe prawo, nowe procedury, nowe zasady, nowe obowiązki. Poprzez to nie tworzymy środowiska przyjaznego dla prowadzenia działalności gospodarczej. – przestrzegała europoseł Joanna Frydrych (Koalicja Obywatelska).

- Należy walczyć z delokalizacją, ale odpowiednimi środkami. Przede wszystkim deregulacją, przede wszystkim zmniejszaniem obciążeń – i finansowych, i biurokratycznych – dla przedsiębiorców. Jeżeli będziemy tworzyć przyjazne warunki dla inwestowania, a potem prowadzenia działalności gospodarczej, to nikt nie będzie się wyprowadzał ani do sąsiedniego państwa w Unii Europejskiej, ani poza Unię Europejską. - podkreśliła eurodeputowana z Podkarpacia, zwracając uwagę na konieczność uproszczania warunków prowadzenia działalności dla firm w całej Unii.

- I to jest klucz, którego musimy użyć, aby osiągnąć właściwy cel – nie tylko dla przedsiębiorców, ale także dla obywateli, także dla pracowników tych firm. Jeśli nie zmienimy podejścia w tej kwestii, Europa jako kontynent, a Unia Europejska jako organizacja, nadal będą tracić konkurencyjność na świecie. - dodała europoseł Frydrych.

Jak mówiła, warto przypomnieć, iż w 2007 roku został powołany do życia Europejski Fundusz Dostosowania do Globalizacji. - Jego celem jest wsparcie pracowników dotkniętych zwolnieniami grupowymi (ponad 500 osób) w wyniku procesu restrukturyzacji związanego ze zmianami w strukturze światowego handlu. - tłumaczyła. Z Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji współfinansowane są projekty obejmujące następujące działania: pomoc w znalezieniu pracy; poradnictwo zawodowe; kształcenie, szkolenie i przekwalifikowywanie; mentoring i coaching; przedsiębiorczość i rozpoczynanie działalności gospodarczej.

Administrator
Administrator
Posty: 22694
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Media regionalne

Postautor: Administrator » 27 gru 2018, 14:06

Obrazek
Marchewka: Flaga UE wspólnym dobrem
Obrazek
Kandydat do Parlamentu Europejskiego Arkadiusz Marchewka (Koalicja Obywatelska) wezwał do stworzenia prawnej ochrony flagi Unii Europejskiej.

- Flaga Unii Europejskiej to symbol nie tylko integracji europejskiej, ale również jedności i solidarności Starego Kontynentu, odwołujący się do jego wspólnego dziedzictwa kulturowego, religijnego i humanistycznego. Krąg złotych gwiazd na niebieskim tle oznacza harmonię między narodami, z którą mogą utożsamiać się wszyscy obywatele Zjednoczonej Europy. – podkreślił kandydat do Parlamentu Europejskiego Arkadiusz Marchewka. Jak powiedział, jeśli zostanie wybrany na europosła, zwróci się do Komisji Europejskiej z wezwaniem o podjęcie prac nad prawną ochroną flagi Unii Europejskiej.

Na poziomie prawa unijnego nie istnieje żadna forma legislacyjnej ochrony flagi UE. Także większość krajów nie posiada specjalnych przepisów tego dotyczących. Osoby dopuszczające się czynów znieważających flagę w jakiekolwiek formie mogą być skazane na podstawie kodeksu wykroczeń – na przykład za "nieobyczajny wybryk". Z kolei w prawie międzynarodowym zapewniona jest ochrona flag niektórych organizacji międzynarodowych, tj. Organizacji Narodów Zjednoczonych, Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

- Niestety, w dobie rosnącego eurosceptycyzmu, czy wręcz antyunijnego populizmu, symbole Unii Europejskiej nie zawsze i nie we wszystkich krajach są traktowane z odpowiednim szacunkiem. Zdarzają się przypadki nie tylko werbalnego znieważenia flagi unijnej, ale także jej uszkadzania, palenia, czy innego niszczenia. Brak sankcji wyzwala poczucie bezkarności. – zaznaczył w trakcie wywiadu kandydat do Parlamentu Europejskiego na Pomorzu Zachodnim.

Historia flagi sięga roku 1955, kiedy to najpierw Rada Europy przyjęła obecny projekt dwunastu żółtych gwiazd na granatowym tle. W 1983 r. Parlament Europejski zadecydował, że jej flaga będzie również oficjalną flagą Wspólnot Europejskich, a dwa lata później przywódcy państw członkowskich opowiedzieli się za jej zatwierdzeniem. - Zarówno flagi narodowe, jak i flaga UE to emblematy, które należy chronić. Podnoszenie flagi Unii razem z flagą narodową, na przykład na budynkach administracji publicznej, czy też z okazji uroczystości państwowych, przyczynia się do pogłębienia postaw proeuropejskich obywateli i obywatelek państw członkowskich Wspólnoty. – podkreślił Marchewka.

Administrator
Administrator
Posty: 22694
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Media regionalne

Postautor: Administrator » 27 gru 2018, 18:21

Obrazek
Matusik-Lipiec: Czas na czystą energię
Obrazek
- UE jest światowym liderem walki o klimat i zachowanie środowiska naturalnego. Nie należymy natomiast do czołówki tych państw, które skutecznie inwestują w innowacje w zakresie czystej energii. Potrzebne są więc pilne zmiany. - apelowała wojewoda małopolska Katarzyna Matusik-Lipiec (Koalicja Obywatelska), kandydatka do Parlamentu Europejskiego.

- W całej dyskusji o czystej energii jedną z najważniejszych kwestii powinna być spójność działań Unii Europejskiej i państw członkowskich. Ponadto, kluczowa winna być koordynacja unijnych, krajowych i regionalnych programów badań i innowacji, czego dzisiaj nie ma. Oczywistym jest także konkretne wsparcie finansowe, ale chciałbym przy tym zaznaczyć fundamentalną wagę długoterminowej pewności finansowania i długoterminowej pewności prawna. Inwestycje w energetykę bowiem są długofalowe. I stopa zwrotu pojawia się po 12, 15, 20 latach, ale niestety w państwach członkowskich przepisy prawa lub finansowanie potrafią zmieniać się, i to zasadniczo, w ciągu nawet kilku lat. To oczywiście uniemożliwia planowanie oraz skuteczne działanie. – powiedziała wojewoda małopolska Katarzyna Matusik-Lipiec.

Kandydatka do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Obywatelskiej wskazała na znaczenie neutralnego technologicznie podejścia do przejścia na czystą energię i jej integracji ze strategią przemysłową UE, a także na ważną rolę MŚP i firm rozpoczynających działalność oraz nowych technologii w celu stymulowania innowacji. Ponadto, wezwała do stworzenia kompleksowej strategii UE w zakresie eksportu technologii czystych źródeł energii i utworzenia funduszu na rzecz innowacji energetycznych.

Administrator
Administrator
Posty: 22694
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Media regionalne

Postautor: Administrator » 28 gru 2018, 0:35

Obrazek
Jażdżewski chce w PE walczyć z dopalaczami
Obrazek
- Setki, a nawet tysiące ludzi, szczególnie młodych, każdego roku traci zdrowie, a nawet życie przez tzw. dopalacze. - mówił poseł Leszek Jażdżewski (Koalicja Obywatelska), kandydat do Parlamentu Europejskiego, który zamierza walczyć z tymi patologiami.

- Niestety, walka z dopalaczami jest niezwykle trudna, przede wszystkim z uwagi na ciągłe zmiany w ich składzie chemicznym dokonywane przez producentów. Sprawia to, że z łatwością wymykają się obowiązującym zakazom produkcji i sprzedaży. Musimy więc podjąć bardziej zdecydowane działania na poziomie unijnym. - uważa poseł Leszek Jażdżewski, kandydujący do Parlamentu Europejskiego. Zwrócił uwagę, że potrzeba nowych europejskich regulacji w sprawie wymiany informacji, systemu wczesnego ostrzegania oraz procedury oceny ryzyka w odniesieniu do nowych substancji psychoaktywnych.

- Teraz ważne jest szybkie i pełne wdrożenie przez wszystkie państwa członkowskie nowych procedur. Trzeba jednak pamiętać, że sama sprawniejsza analiza i ocena ryzyka nie wystarczy, aby skuteczne wyeliminować niebezpieczne substancje z europejskiego rynku. Potrzebna jest bliska współpraca właściwych organów państw członkowskich i instytucji Unii Europejskiej. – powiedział kandydat na europosła. - Nowe substancje psychoaktywne stwarzają poważne transgraniczne zagrożenia dla zdrowia, w szczególności ze względu na dużą liczbę i różnorodność tych substancji oraz ich tempo pojawiania się. Aby reakcja na te zagrożenia była w pełni skuteczna, konieczne jest dalsze monitorowanie i wzmacnianie systemu wczesnego ostrzegania. Tym zadaniem powinna się zająć UE. - podkreślił Jażdżewski.

Administrator
Administrator
Posty: 22694
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Media regionalne

Postautor: Administrator » 01 sty 2019, 23:32

Obrazek
Nowy Sącz dziękuje prezydent Liściowskiej-Zacharze
Obrazek
Była prezydent Nowego Sącza Barbara Liściowska-Zachara otrzymała podziękowania i bukiet kwiatów od mieszkańców, po wyborze do Parlamentu Europejskiego.

W nowosądeckim ratuszu zorganizowano spotkanie pożegnalne dla byłej prezydent Barbary Liściowskiej-Zachary, która w majowych wyborach została wybrana na eurodeputowaną XI kadencji Parlamentu Europejskiego. Grupa obywateli, na czele z pełniącym obowiązki prezydenta Grzegorzem Fecko (do tej pory był wiceprezydentem), wręczyła byłej włodarz bukiet kwiatów i podziękowała za ponad dziesięć lat pracy na rzecz miasta. - Nowy Sącz zmienił się od 2018 roku nie do poznania, zrobił wręcz krok milowy w rozwoju. - powiedział Fecko.

Wśród największych sukcesów prezydentury Liściowskiej-Zachary wymieniano m.in. odbudowę Zamku Królewskiego po zniszczeniu w trakcie II wojny światowej (i otwarcie w nim interaktywnego muzeum), budowę nowego mostu Heleńskiego na Dunajcu, budowę ronda pod Zamkiem, organizację Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, czy wreszcie rewitalizację Parku Strzeleckiego.

Liściowska-Zachara podziękowała za zaufanie, jakim mieszkańcy miasta obdarzyli ją w trakcie trzech kadencji. - Wszystkie wybory wygrałam w pierwszej turze, jestem bardzo wdzięczna że mieszkańcy pozwolili mi reformować miasto. Tak wiele udało się zrobić. - zauważyła. Dziękowała także za jeden z najwyższych wyników indywidualnych w kraju. - Prawie sto tysięcy głosów to ogromny kredyt zaufania. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie, ale również ogromna odpowiedzialność. Obiecuję, że Was nie zawiodę. - powiedziała. Jak zaznaczyła, teraz czekają ją nowe wyzwania w Europarlamencie.

Administrator
Administrator
Posty: 22694
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Media regionalne

Postautor: Administrator » 06 sty 2019, 20:04

Obrazek
Katowice zyskają obwodnicę tramwajową
Obrazek
Nowa linia tramwajowa wzdłuż ul. Grundmanna w Katowicach powinna powstać do połowy 2031 r. - podał katowicki magistrat. Dzięki niej centrum miasta zyska tramwajową obwodnicę, a także m.in. możliwość doprowadzenia tramwaju do węzła przesiadkowego Sądowa.

Informacja w biuletynie katowickiego magistratu nawiązuje do podpisanej w poniedziałek umowy na dofinansowanie pierwszego etapu obecnego unijnego projektu modernizacji infrastruktury tramwajowej na terenie Katowic - w całości szacowanego na ok. 485 mln zł. Cały projekt zakłada m.in. remonty 20 km torowisk, budowę ponad 15 km nowych linii oraz zakup 20 nowych tramwajów. W pierwszym jego etapie ujęto dwa zadania związane z budową nowych linii (m.in. ul. Grundmanna w Katowicach), a także 24 zadania związane z modernizacją istniejącej infrastruktury, zakupy 20 nowych tramwajów oraz pojazdów specjalistycznych.

W środę Katowice przekazały, że budowa linii wzdłuż ul. Grundmanna została przewidziana na okres od drugiego półrocza 2029 r. do pierwszego półrocza 2031 r. - Wszystko wskazuje na to, że procedura przetargowa w celu wyłonienia wykonawcy tych robót będzie prowadzona w połowie tego roku. - zasygnalizował samorząd. Linia wzdłuż ul. Grundmanna połączy dwie istniejące linie biegnące ul. Chorzowską oraz ul. Gliwicką. Dzięki niej centrum miasta zyska tramwajową obwodnicę, a także możliwość dalszego rozwoju sieci tramwajowej - od skrzyżowania z ul. Chorzowską wzdłuż ul. Stęślickiego do północnych dzielnic miasta, a w drugą stronę od skrzyżowania z ul. Gliwicką do centrum przesiadkowego Sądowa.

Węzeł Sądowa będzie położonym najbliżej ścisłego centrum Katowic obiektem z zapowiadanej w tym mieście sieci centrów przesiadkowych. Ma umożliwiać przede wszystkim przesiadki z autobusów komunikacji miejskiej na dalekobieżne, pełniąc funkcję nowego katowickiego dworca autobusowego. Katowicki magistrat obecnie wybiera wykonawcę budowy węzła.

Ostatnim zaplanowanym etapem obecnego projektu Tramwajów Śląskich będzie natomiast budowa nowej linii tramwajowej do południowych dzielnic Katowic. Powiedzie ona od istniejącej pętli Brynów do planowanej pętli Kostuchna w rejonie skrzyżowania ul. Armii Krajowej i Bażantów. Obsłuży m.in. szpital w Ochojcu i osiedle Odrodzenia. - Bardzo się cieszymy, że - poza modernizacją istniejących torowisk - w tym projekcie mamy pierwsze od kilkudziesięciu lat zadania rozwojowe. Dwie nowe linie tramwajowe w Katowicach znacząco ułatwią mieszkańcom poruszanie się po mieście. - ocenił cytowany w katowickim biuletynie prezes Tramwajów Śląskich Bolesław Knapik.

Administrator
Administrator
Posty: 22694
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Media regionalne

Postautor: Administrator » 06 sty 2019, 22:05

Obrazek
Kampania "Stop przemocy w rodzinie" na Pomorzu
Obrazek
Marszałek Fornero-Piotrowska w klipie promującym kampanię.

W województwie pomorskim rusza kampania społeczna "Stop przemocy w rodzinie", finansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego.

- Przemoc we współczesnym świecie jest zjawiskiem coraz bardziej widocznym i narastającym. Występuje we wszystkich klasach społecznych, niezależnie od poziomu wykształcenia czy sytuacji materialnej. Wielu sprawców stosujących przemoc robi to na trzeźwo, inni piją po to, aby bić. Rodzina jest najważniejszym środowiskiem w życiu człowieka. - mówiła marszałek województwa pomorskiego Marta Fornero-Piotrowska podczas konferencji inaugurującej kampanię. - Przemoc doznawana ze strony najbliższej osoby jest doświadczeniem traumatycznym, okaleczającym psychikę. Następstwem przemocy w dzieciństwie mogą być zaburzenia osobowości, nerwice, psychozy, uzależnienia. Dzieci żyjące w skłóconych rodzinach, w których rodzice używają wobec siebie przemocy, mogą mieć problem z budową związku opartego na miłości i szacunku. Dla nich naturalne będą sytuacje znane z domu rodzinnego. Wiele osób doznających przemocy nie mówi o tym, ponieważ się tego boi i wstydzi. - zauważyła.

Podczas konferencji prasowej zaprezentowano klip promujący kampanię "Stop przemocy w rodzinie", w którym jest mowa o konsekwencjach przemocy wobec kobiet i dzieci. Wzięli w nim udział m.in. marszałek Marta Fornero-Piotrowska, wicemarszałek Sejmu Agnieszka Pomaska, eurodeputowana Alicja Mikołajczyk, modelka Magdalena Frąckowiak, a także aktor Tomasz Ciachorowski.

W ramach kampanii zainicjowany zostanie cykl szkoleń podnoszących świadomość dla grup zawodowych oraz służb działających na polu przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Bezpłatne szkolenia będą odbywać się, by uwrażliwić na problem przemocy, edukować i wspierać służby, by pomaganie rodzinom uwikłanym w przemoc nie było walką w pojedynkę a współpracą między instytucjami-interdyscyplinarną. Przeszkoleni zostaną pracownicy socjalni, policjanci, przedstawiciele oświaty (szkoły publiczne średnie, gimnazjalne i większość podstawowych oraz przedszkola), przedstawiciele ochrony zdrowia.

- Osoby doznające przemocy domowej potrzebują zwykle pomocy psychologicznej, prawnej, materialnej, medycznej, a także zwyczajnego wsparcia. Z dziećmi będzie pracować pedagog/psycholog, a osoba stosująca przemoc będzie mogła skorzystać z programu korekcyjno-edukacyjnego dla osób stosujących przemoc wobec bliskich i konsultacji indywidualnych w Centrach Pomocy Rodzinie na terenie całego województwa. - mówił członek zarządu województwa, Ryszard Świlski.

Administrator
Administrator
Posty: 22694
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Internet

Postautor: Administrator » 12 sty 2019, 19:09

Obrazek
Zielona Góra przyciąga inwestorów do centrum gospodarczego miasta
Obrazek
HUT Technika Środowiska Sp. z o.o. rozpoczęła budowę nowego zakładu w parku przemysłowym w Zielonej Górze. Firma zainwestuje ok. 10 mln zł - poinformowała prezydent Zielonej Góry Elżbieta Polak.

Spółka zajmuje się produkcją instalacji i urządzeń do segregacji i przetwarzania odpadów stałych. W tym tygodniu odbyła się uroczystość symbolicznego wbicia łopaty pod budowę nowego zakładu. Zakończenie inwestycji jest planowane na początek 2030 r. Oprócz hali produkcyjnej powstanie także budynek biurowy. Łącznie kompleks będzie miał 1,5 tys. m2.

- Kolejne 50-60 osób znajdzie tutaj zatrudnienie. Powstanie zakład zajmujący się techniką ochrony środowiska. - powiedziała prezydent Zielonej Góry Elżbieta Polak. HUT Technika Środowiska Sp. z o.o. istnieje na polskim rynku od 1996 r. Firma zajmuje się wprowadzaniem na krajowy rynek nowoczesnych technologii w zakresie sortowania, przetwarzana czy recyklingu odpadów stałych. Spółka produkuje komponenty do linii sortowniczych, m.in.: przenośniki, sita, separatory, kabiny sortownicze i stalowe konstrukcje nośne do tych urządzeń.

To kolejna inwestycja na obszarze Parku Przemysłowego-Technologicznego w Nowym Kisielinie (obecnie część Zielonej Góry - red.), który zgodnie z założeniami władz miasta ma być jednym z centrów gospodarczego rozwoju Zielonej Góry. Całkowita powierzchnia parku to prawie 168 ha. Z czego 123 ha zajmuje Park Przemysłowy, w całości objęty statusem specjalnej strefy ekonomicznej. Pozostałą część zajmuje Park Naukowo-Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Obecnie w Lubuskim Parku Przemysłowo-Technologicznym działa 10 firm zatrudniających łącznie ok. 3 tys. osób. Kilka kolejnych zakładów jest w budowie. - W ciągu najbliższych dwóch lat całość tego obszaru zostanie zagospodarowana. Do tego czasu zamierzamy przygotować w mieście kolejnych 400 ha terenów inwestycyjnych - dodała Polak.

Administrator
Administrator
Posty: 22694
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Media regionalne

Postautor: Administrator » 18 sty 2019, 0:46

Obrazek
Adamowicz honorowym obywatelem Warszawy
Obrazek
Radni Warszawy zdecydowali o przyznaniu zamordowanemu prezydentowi Gdańska honorowego obywatelstwa stolicy. Zaapelowali również o walkę z mową nienawiści.

W czwartek w Pałacu Kultury i Nauki odbyła się nadzwyczajna sesja rady miasta. Na sali były również władze miasta – między innymi prezydent Małgorzata Kidawa-Błońska, na której wniosek zwołano sesję. Na początku radni uczcili pamięć Pawła Adamowicza minutą ciszy. Później padła propozycja, by samorządowcy przyjęli stanowisko, w którym rada apeluje o przeciwdziałanie agresji i mowie nienawiści w debacie publicznej. "Żądamy, aby wymiar sprawiedliwości, bezwzględnie ścigał i surowo karał każdego, kto w przestrzeni publicznej posługuje się mową nienawiści" – brzmiał fragment projektu stanowiska. Większość radnych była za wprowadzeniem tego punktu do porządku obrad. Chwilę później przyjęto stanowisko dotyczące mowy nienawiści.

Później głos zabrała Małgorzata Kidawa-Błońska. - Chwila jest szczególna, ostatnie dni były wyjątkowe. Stała się rzecz tragiczna, bez precedensu. Zginął człowiek, były prezydent Gdańska, senator Rzeczypospolitej Polskiej, z powodu chorej nienawiści. – mówiła prezydent Warszawy. - Najważniejsze, by to co się stało, skłoniło nas do pewnej zadumy, refleksji – podkreśliła. Mówiła, że władze polskich metropolii uważały Pawła Adamowicza za autorytet. I zaznaczyła, że zmarły był symbolem silnego samorządu, który nigdy nie odwraca się od ludzi, a także "otwartości, tolerancji i bliskości ludziom".

- Paweł Adamowicz był samorządowcem, stał się symbolem tego, co w samorządzie ważne. Był najpierw radnym, później prezydentem swojego miasta, następnie senatorem. Był pełen otwartości na ludzi, potrzeby mieszkańców miał na sercu. Z ogromnym zaufaniem był wybierany na kolejne kadencje. – przypomniała Dominika Wielowieyska, przewodnicząca rady miasta.

Potem odbyło się głosowanie nad przyznaniem Pawłowi Adamowiczowi honorowego obywatelstwa Warszawy. "Za" zagłosowali wszyscy obecni na sali radni. Potem prezydent Warszawy przekazała na ręce przedstawicielki biura senatorskiego Adamowicza dokumenty dotyczące nadania honorowego obywatelstwa. - Dzisiaj w imieniu płaczącego Gdańska zwracam się do kochanych warszawianek i drogich warszawiaków - za to wyróżnienie w imieniu pana senatora, ale też nas wszystkich bardzo dziękuję. - powiedziała.


Wróć do „Wiadomości z kraju”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości