Internet

Najważniejsze newsy z kraju. Telewizja, radio, internet.
Administrator
Administrator
Posty: 22724
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Internet

Postautor: Administrator » 25 lis 2018, 22:31

Obrazek
Jest pierwszy kandydat w wyborach uzupełniających w Stalowej Woli. Z ramienia... Konserwatywnych Liberałów

Konserwatywni Liberałowie przedstawili dzisiaj swojego kandydata w wyborach uzupełniającech do Sejmu w okręgu stalowowolskim. To lokalny działacz partii Bartłomiej Kania. - Wystawiamy kandydata w wyborach uzupełniających w Stalowej Woli bo Polsce potrzeba alternatywy wobec coraz groźniejszych działań socjalistycznego rządu i krypto socjalistów z KR. Przedstawimy zdecydowaną prawicową ofertę dla Polaków. Rząd zapowiedział wydanie 90 miliardów (sic!). Dwudziestu na mieszkania co ma zapewnić socjalistom poparcie ich bazy za rozdawnictwo i 70 na walkę o tzw. czyste powietrze. Rzekomej prawicy rządzące ZJEDNOCZENIE SOCJALISTYCZNE, tak powinna nazywać się partia obecnie rządzących, za sprawą JE Dobrzyńskiej zaserwowało temat zastępczy o związkach homosiów. oni skupili się na tym a czerwoni uprawiają rozdawnictwo publicznych pieniędzy. My jesteśmy jedyną siłą, która chce w Polsce normalności.- napisał w poście na Facebooku senator Janusz Korwin-Mikke wspierając kandydata KonLibu.

Administrator
Administrator
Posty: 22724
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Internet

Postautor: Administrator » 29 lis 2018, 15:10

Obrazek
Jak głęboka będzie rekonstrukcja rządu?
Obrazek
Na konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej w Gdański dymisję z funkcji ministra obrony narodowej zapowiedziała Alicja Mikołajczyk. Kto jeszcze pożegna się ze stanowiskiem w trzecim rządzie Radziwiłłki?

W trakcie konwencji w Gdańsku Mikołajczyk, która ma otworzyć listę Koalicji Obywatelskiej na Pomorzu, dymisję z funkcji szefowej resortu obrony narodowej tłumaczyła tym, że nie chciałaby zaniedbywać obowiązków w trakcie trwania kampanii wyborczej. - Nie chcę oszukiwać, chcę skupić się na jednej rzeczy. Chcę zdobyć zaufanie wyborców, aby postawili na mnie w majowych wyborach. - mówiła minister wywiadzie udzielonym kilka dni po konwencji. Spekulacje na temat tego, kto zasiądzie po niej w fotelu ministra obrony, rozpoczęto już niemal kilka godzin po ogłoszeniu decyzji. W roli ewentualnych kandydatów wymienia się obecnego wiceministra Bogdana Klicha, byłego ministra Tomasza Siemoniaka, czy pełniący tą funkcję w gabinecie cieni ZLew - Stanisław Wziątek.

Bardzo prawdopodobne jest, że wraz ze zmianą kierownictwa ministerstwa obrony, w rządzie dojdzie do głębszej rekonstrukcji. Od kilku miesięcy spekuluje się, że stanowisko, lub część kompetencji może utracić wicepremier i minister finansów i gospodarki Janina Dobrzyńska, która ma co raz słabszą pozycję we własnej partii. W lutym ma odbyć się kongres i nie wiadomo, czy Dobrzyńska pozostanie na stanowisku szefowej ugrupowania rządzącego. Ze źródeł zbliżonych do rządu płyną informacje, że bardzo prawdopodobny jest scenariusz wydzielenia z jej ministerstwa osobnego resortu gospodarki. Do objęcia tego resortu przymierza się byłą wicepremier Ilonę Antoniszyn-Klik, byłą minister infrastruktury Grażynę Piotrowską-Oliwę, senatora Jarosława Gowina, wiceministra Piotra Capaldiego (pełniących tą funkcję w dawnym GC PD), czy przewodniczącego SD Pawła Piskorskiego.

Do zmiany może także dojść w ministerstwie spraw wewnętrznych i administracji - tutaj do objęcia stanowiska po Mirosławie Suchoniu typuje się byłą przewodniczącą klubu poselskiego PD Oliwię Popowską, wiceminister Andżelikę Możdżanowską, wiceminister Alicję Florek i byłego ministra Marka Biernackiego.

Administrator
Administrator
Posty: 22724
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Internet

Postautor: Administrator » 02 gru 2018, 23:54

Obrazek
Księżna płocka Anna w ciąży
Obrazek
Jak poinformowała Kancelaria Zamku książąt mazowieckich w Płocku, księżna płocka Anna wraz z mężem Mikołajem spodziewają się swojego pierwszego dziecka.

W oświadczeniu wydanym dla prasy czytamy, że księżna Anna jest w drugim miesiącu ciąży. Kancelaria informuje, że ciąża jest zagrożona, dlatego większość obowiązków reprezentacyjnych przejmie jej córka, księżniczka Monika, która wypełniała je także, kiedy jej matka była Ambasadorem RP w Imperium Rosyjskim (w latach 2023-2028). Księżna Anna i Mikołaj Fajkowski pobrali się w czerwcu 2026 roku po półrocznym okresie narzeczeństwa. Para spotykała się jednak mniej oficjalnie od 2019 roku. Siostra królowej Marii od kilku lat jest mniej obecna w życiu publicznym.

Administrator
Administrator
Posty: 22724
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Internet

Postautor: Administrator » 03 gru 2018, 21:47

Obrazek
Nowy polsko-fiński satelita już w przestrzeni kosmicznej

Satelita polsko-fiński ICEYE-XY 3 został ostatniego dnia stycznia umieszczony na orbicie okołoziemskiej. Jest to satelita obserwacyjny mający obserwować ruch innych obiektów w przestrzeni kosmicznej i pierwszy z planowanych do wyniesienia w tym roku.

W czerwcu br. planowane jest wyniesienie satelity obserwacyjnego do monitorowania ruchu morskiego na Bałtyku, w budowie jest natomiast satelita do monitorowania ruchu morskiego na północy jeden polski, drugi polsko- norweski. Ponadto planowana jest budowa satelitów meteorologicznego i telekomunikacyjnego. Jak mówi Klaudia Otte: Polska aby móc wzmacniać potencjał gospodarczy, uzyskiwać autonomiczny dostęp do danych i budować swą pozycję w gospodarczym wykorzystaniu kosmosu musi w sposób znaczący wzmocnić swoją aktywność w przestrzeni kosmicznej.

Administrator
Administrator
Posty: 22724
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Internet

Postautor: Administrator » 03 gru 2018, 22:03

Obrazek

Bezpartyjny ekspert pokieruje MON?

Obrazek

Jak podaje Polska Zbrojna następcą Alicji Mikołajczyk na stanowisku ministra obrony narodowej będzie dr Michał Krzyżanowski, były żołnierz GROM, obecnie pracownik naukowy wojskowych uczelni. Od roku 2024 jest ekspertem Zjednoczonej Lewicy. Poza pracą naukową i doradztwem politycznym jest zaangażowany w działalność Towarzystwa Kultury Świeckiej oraz Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów

Administrator
Administrator
Posty: 22724
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Internet

Postautor: Administrator » 04 gru 2018, 22:34

Obrazek
Zmiany w zarządzie Postępowych Demokratów
Obrazek
Była premier nie będzie już wiceprzewodniczącą PD.

Przewodnicząca Postępowych Demokratów, wicepremier Aleksandra Olszańska poinformowała o przesunięciach kadrowych, do jakich doszło w zarządzie jej partii.

- Ze stanowiska wiceprzewodniczącej partii zrezygnowała była premier Weronika Ryszkowska. Jak argumentowała, chce więcej uwagi skupić na pracy parlamentarnej, ale także poświęcić czas swoim dzieciom. - poinformowała na konferencji prasowej przewodnicząca Postępowych Demokratów Aleksandra Olszańska. Była szefowa polskiego rządu w ostatnich miesiącach bardzo mało uczestniczyła w życiu publicznym, znikając niemal całkowicie z mediów. Olszańska dodała, że na jej miejsce zarząd zdecydował się powołać wicemarszałek Sejmu Agnieszkę Pomaskę.

W miejsce Pomaski jako członek do zarządu wejdzie wiceminister kultury Maja Ostaszewska. Z miejsca w zarządzie zdecydowała się ponad to zrezygnować prezydent Warszawy Małgorzata Kidawa-Błońska. Jak sama powiedziała, ostatnie niecałe już dwa lata kadencji chciałaby w pełni poświęcić na pracę w stołecznym ratuszu. - To jest moja ostatnia kadencja, jeszcze trochę mam do zrobienia, dlatego podwijam rękawy i w pełni chcę się na tym skupić. Miejsca w zarządzie ustępuję dla młodszego pokolenia. - argumentowała. Członkiem w jej miejsce zostanie prezydent Wrocławia Michał Jaros.

Olszańska mówiła także o rozpoczynającej się w tym miesiącu kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. - Przedstawiliśmy silną, europejską drużynę. Sondaże pokazują, że mamy szanse na zwiększenie liczby mandatów, ale my nie się nimi nie sugerujemy. W trakcie kampanii będziemy starali się dotrzeć ze swoim przekazem do jak największej ilości obywatelek i obywateli. - przekonywała wicepremier.

Administrator
Administrator
Posty: 22724
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Internet

Postautor: Administrator » 06 gru 2018, 0:25

Obrazek

Stan Wyjątkowy w SCD! Trwa nadzwyczajny kongres partii.


Stronnictwo Centrowo - Demokratyczne ogłosiło pewnego rodzaju stan wyjątkowy w swoich strukturach. W tym celu w Krakowie od trzech dni trwa nadzwyczajny kongres partii który debatuje co zrobić. Powodem takiego stanu rzeczy jest upadek partii w sondażach oraz nieefektywne zarządzanie partią przez Katarzynę Kajkowską która podała się do dymisji. W swoim ostatnim przemówieniu mówiła:
Zostawiam partię w dosyć niekomfortowej sytuacji nad którą nie umiałam zapanować za co obwiniam tylko siebie jak i bardzo was przepraszam. Stoimy obecnie na rozdrożu przy którym zdecydujemy czy iść razem czy po prostu odejdziemy i w atmosferze pokoju wybierzemy własną drogę. Obecnie jesteśmy bowiem z mojej winy w dosyć trudnej sytuacji przez którą możemy nie przejść przez kolejne wybory. Mamy idee i pomysły ale musimy znaleźć sposób aby wyjść z tej sytuacji. Możecie zatem na mnie buczeć i niestety ale w milczeniu opuszczę tą mównice gdyż wiem że zawaliłam i na te buczenie zasłużyłam. - mówiła była już Prezes Katarzyna Kajkowska która kończąc przemowę została wybuczana przez przez kolegów i koleżanki z partii.

Podczas trwającego kongresu SCD ustalono już że:
- Pełniącą obowiązki Prezes SCD zostaje Aleksandra Jasnewska
- Katarzyna Kajkowska odchodzi całkowicie z zarządu partii i zostawia sobie funkcje doradczą
- Nowy skład zarządu partii wygląda tak:
Prezydium Partii:
Prezes - Aleksandra Jasnewska
Sekretarz generalny - Michał Hans
Wiceprezesi: Aleksandra Satorka, Anna Dancewska (zastępczynie Prezesa) oraz
Patrycja Wirzbicka - odpowiedzialna będzie za sprawy regionalne partii
Aleksandra Klatka - odpowiedzialna będzie za kadry w
Felicja Kierynek - odpowiedzialna będzie za tworzenie spotkańi imprez w ramach partii
Aleksandra Grzęska - odpowiedzialna będzie za przekształcenia w partii mające usprawnić jej działanie
Tatiana Roksa - odpowiedzialna będzie za współprace zewnętrzną z podmiotami zagranicznymi i zewnętrznymi
Agata Czyżewska - odpowiedzialna będzie za sprawy finansowe partii
Karolina Czyżewska - odpowiedzialna będzie ona za kierowanie pracami zarządców następujących agend tematycznych wchodzących :
Agenda ds. obywatelskich - Tatiana Niczyń
Agenda ds. państwowych i wewnętrznych - Agnieszka Morecka
Agenda ds. administracji - Angelika Niedziałkowicz
Agenda ds. eksperckich - Dominika Zapędka
Agenda ds. walki z biurokracją - Ewa Bilan
Agenda ds. dworskich - Pola Popowska
Agenda ds. rynku konsumenckiego - Celina Dymska
Agenda ds. Polonii - Roksana Świdrewicz
Agenda ds. międzynarodowych - Katarzyna Wiśnicka
Agenda ds. wschodnich - Katarzyna Czarkowska
Agenda ds. kontaktu z obcokrajowcami - Petra Klava
Agenda ds. gospodarki - Joanna Rębina
Agenda ds. ubezpieczeń - Edyta Czekała
Agenda ds. energii - Anna Czermińska
Agenda ds. restrukturyzacji i modniernizacji - Joanna Ewańska
Agenda ds. handlu - Joanna Gracjańska
Agenda ds. przemysłu - Aleksandra Zadrecha
Agenda ds. transportu - Iwona Maciejewska
Agenda ds. infrastruktury - Aleksandra Laskowska
Agenda ds. motoryzacji - Anna Lipska
Agenda ds. środowiska - Anna Dancewska
Agenda ds. wody i rybołóstwa - Mara Tylewska
Agenda ds. młodzieżowych - Emilia Skarzyk (agendą to będzie tym samym młodzieżówka SCD Młodych którą to kieruje)
Agenda ds. rodziny - Joanna Myśnik
Agenda ds. ludzi starszych - Joanna Ciesińska
Agenda ds. palitycznych - Aleksandra Strzyżycka
Agenda ds. organizacji- Anna Krytko
Agenda ds. artystycznych - Karolina Modzelewska
Agenda ds. kultury - Dominika Chwaska
Agenda ds. dziedzictwa narodowego - Maria Molińska
Agenda ds. turystyki - Marjetka Wolkiewicz
Agenda ds. historii - Lucyna Cedynewicz
Agenda ds. etniczności i kultury ludowej - Tatiana Wordenko
Agenda ds. językowych - Sylwia Majawska
Agenda ds. mniejszości narodowych - Elena Gierjan
Agenda ds. sportu - Zuzanna Alman
Agenda ds. rozrywki - Roksana Traj
Agenda ds. muzyki - Karolina Czymlewicz
Agenda ds. mody i trendów - Joanna Krakus
Agenda ds. miejskich - Joanna Kajska
Agenda ds. osób niepełnosprawnych i wykluczeń - Patryk Dalicki
Agenda ds. przestępstw i walki z korupcją - Justyna Skutka
Agenda ds. sondaży - Ewa Mirecka
Agenda ds. kontaktu- Karolina Czyżewska
Agenda ds. rolnych - Katarzyna Polkiewicz
Agenda ds. mniejszości seksualnych - Monika Sawlińska
Agenda ds. nauki i rozwoju- Natalia Jakowska
Agenda ds. mediów publicznych - Katarzyna Stężowska
Agenda ds. telewizji i radia komercyjnego - Katarzyna Seń
Agenda ds. prasy - Małgorzata Myszewska
Agenda ds. telekomunikacji - Polina Makowska
Agenda ds. internetu - Laura Merch
Agenda ds. cyfryzacji - Anna Melińska
Agenda ds. technologii - Edyta Słowacka
Agenda ds. pracy - Renata Cizia
Agenda ds. bezpieczeństwa - Agnieszka Skorzytnicka
Agenda ds. manifestacji - Agnieszka Bylicka
Agenda ds. obronności i bezpieczeństwa - Ewelina Puszka
Agenda ds. służb mundurowych - Ewa Kopka
Agenda ds. polityki społecznej - Zuzanna Leńska
Agenda ds. równouprawnienia - Nikola Narewska
Agenda ds. panów - Jan Trucz
Agenda ds. kobiet - Sylwia Matejka
Agenda ds. dzieci - Magdalena Musielnicka
Agenda ds. edukacji - Anna Wolna
Agenda ds. nauki i szkolnictwa wyższego - Edyta Slowacka
Agenda ds. ochrony zwierząt - Marcela Kwitkowska
Agenda ds. kryzysowych i specjalnych - Żaneta Skrzylińska
Agenda ds. interwencyjnych - Miłka Marecka
Agenda ds. prawnych - Anna Żyżycka
Agenda ds. analiz - Joanna Lawrecka
Agenda ds. agencyjnych - Lidia Szylecka
Agenda ds. public relations - Marta Czarnecka
Agenda ds. negocjacji - Urszula Kanlewicz
Agenda ds. strategii - Joanna Gajewska
Agenda ds. logistycznych - Roksana Świętek
Agenda ds. stowarzyszeniowych i unijnych - Nella Skitsom
Agenda ds. eventowych (wydarzeń o szerokim zasięgu) - Aleksandra Dróżka
Agenda ds. innowacyjności i nowoczesności - Anna Krytko
Agenda ds. technicznych - Beata Szczurkowicz
Agenda ds. zdrowia - Dorota Szczecińska
Agenda ds. kontrowersyjnych - Marta Rachwał
Agenda ds. pozostałych - Nikola Stanec - Rabecka

Komitet Polityczny:
Prezes, Sekretarz Generalny, Wiceprezesi oraz
Joanna Kajska
Katarzyna Kajkowska
Joanna Alońska
Ewelina Spytkowska
Agnieszka Milowska
Mirosława Mielkno
Alexa Molińska
Paulina Sabicka
Marcela Kwitkowska 
Marta Cedyńska 
Joanna Woźniak
Celina Szylowska
Aleksandra Lamparska
Joanna Wieczorek
Joanna Zadurska

Komisja Etyki:
Paulina Chińczewska (przewodnicząca)
Ewa Wieńska
Joanna Myśnik
Nella Skitson
Zuzanna Leńska
 Paweł Żołędź
Krystian Trawski

Doradczynie Prezesów - Katarzyna Walewska (szefowa doradców), Paulina Kaskowska, Katarzyna Kajkowska, Joanna Kajska, Anna Rol
Asystentki Prezesów- Magdalena Morecka, Alexa Molińska, Julia Szelińska
Biuro Prasowe - dotychczasowe pracowniczki Centrum Prasowego
Rzeczniki prasowe - Aleksandra Szyszka (szefowa biura prasowego) , Anna Cystka (sprawy partyjne), Milena Dagmarska (krajowe sprawy bieżące), Marta Grzegórzek (zagraniczne sprawy bieżące) i Aleksandra Mokrzycka (sprawy lokalne)
Biuro Finansowe podlegające pod wiceprezes ds. finansów) - Joanna Lawrecka, Alexa Wiśnicka, Tatiana Milis, Urszula Skolewska, Żaneta Żylińska

Dział kontaktowy czyli sekretarki partii- Marzena Styl (szefowa działu), Iwona Czyżewska, Monika Towarska, Joanna Zarzecka

Stałe Przedstawicielki przy Parlamencie:
Aleksandra Sępińska - szefowa zespołu parlamentarnego
Joanna Cieplicka
Małgorzata Milewska
Anna Klin
Ewa Treszczyńska

- wszystkie inne jednostki poza strukturami lokalnymi (Radą Regionów) zostają rozwiązane a ich członkowie z centr doradczych jak i specjaliści wchodzą w skład odpowiadających agend jako ich pracownicy.
- Agendy tworzą piony doradcze będące odpowiednikami w Gabinecie Cienii który też ulega zmianie.
- Rada Podokręgowa łączy się z Radą Regionów a kompetencje Rad Politycznych i Wykonawczych przejmuje Komitet Partii
- Każdy członek partii dostanie możliwość odejścia jeżeli wyrazi takie chęci.
- Zlikwidowany zostaje think thank Activ Polska jego członkowie przechodzą do SCD

Powyższe zmiany wchodzą w życie od razu przez co partia zostanie nieco odświeżona i usprawniona.

Administrator
Administrator
Posty: 22724
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Internet

Postautor: Administrator » 07 gru 2018, 13:45

Obrazek
Marek Jakubiak zakłada nową partię. Nazywa się Wielka Federacja Narodowa
Obrazek
Dziś w Warszawie odbył się kongres nowego prawicowego ugrupowania - Wielkiej Federacji Narodowej. Na jej czele stanął znany browarnik Marek Jakubiak. Partia ma zamiar wystartować w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Kongres założycielski Wielkiej Federacji Narodowej zgromadził kilka tysięcy działaczy prawicy z całej Polski. Wśród nich znalazło się kilku znanych polityków dotychczas istniejących partii - m. in. były poseł Robert Winnicki (dotąd w Partii Polaków), dotychczasowy poseł SNK Adam Andruszkiewicz czy były europoseł LPR Sylwester Chruszcz. Z list ugrupowania w majowych wyborach europejskich mają wystartować też działacze kilku prawicowych partii - My Naród Polski, Konserwatywnych Liberałów, Unii Polityki Realnej i Obozu Narodowo Radykalnego. - Naszym celem jest wprowadzenie do Parlamentu Europejskiego prawdziwie narodowej polskiej reprezentacji, która nie będzie robiła wszystkiego co nakażą im decydenci w Brukseli. Unia Europejska to zbiurokratyzowany socjalistyczny twór, który z każdym dniem coraz bardziej pozbawia nas suwerenności. Teraz rząd chce jeszcze wprowadzić Euro - musimy pokazać, że Polacy tego nie akceptują - mówił prezes nowej partii Marek Jakubiak. Dodał również, że decyzję o założeniu partii podjął widząc upadek starych partii prawicy i coraz większe szanse na realizację przez lewicę postulatów takich jak legalizacja małżeństw homoseksualnych i wprowadzenie w Polsce euro.
Na kongresie WFN pojawił się także senator i doradca króla Michała II Janusz Korwin-Mikke, nie zabrał jednak głosu.

Na kongresie poza głównymi założeniami programowymi przedstawiono także liderów okręgowych list WFN w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Marek Jakubiak ma otwierać listę partii w okręgu olsztyńskim, były poseł PLK Jakub Kulesza (obecnie w UPR) w lubelskim, Jacek Wilk w warszawskim, jedyna eurodeputowana KonLibu Klaudia Witczak na Dolnym Śląsku, prezes KonLibu Artur Dziambor na Pomorzu, były poseł Artur Zawisza w okręgu radomskim, Jerzy Małys (MNP) w łódzkim, Sylwester Chruszcz w gorzowskim, Barbara Poleszuk (ONR) w Wielkopolsce, Adrianna Gąsiorek (ONR) na Górnym Śląsku, Katarzyna Jarocka (MNP) na Podkarpaciu, Paweł Skutecki w okręgu kujawsko-pomorskim a w Małopolsce Joanna Szczepańska (MNP).

Administrator
Administrator
Posty: 22724
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Internet

Postautor: Administrator » 07 gru 2018, 15:51

Obrazek

SCD z nowym programem! Wiele nowych spraw i podtrzymanie starych postulatów


Stronnictwo Centrowo - Demokratyczne po zmianach kadrowych ogłosiło nowy program partii. Lokuje on SCD po prawej stronie polityki w Polsce. Tym samym partia znajdzie się na mapie politycznej w gronie partii takich jak Postępowi Demokraci, Konserwatyści Razem czy Stronnictwo Narodowo - Konserwatywne. Partia już w 100 procentach nie będzie lewicowa ale zapowiada współprace z Zjednoczoną Lewicą choć tylko przy ważnych sprawach.

Nowy program Stronnictwa Centrowo - Demokratycznego prezentuje się następująco:
Nowy program Stronnictwa Centrowo - Demokratycznego

1. Państwo
* ogólna poprawa sytuacji naszego kraju związanej z sprawami społecznymi i wewnętrznymi ale też z finansami, gospodarką i polityką zagraniczną.
* powszechne wybory prokuratora generalnego
* wprowadzenie wyboru Premiera przez wyborców w wyborach i dopiero jego rządu przez niego i partie polityczną
* likwidacja Trybunału Stanu i Trybunału Konstytucyjnego i przekazanie ich kompetencji do Sądu Najwyższego
* wprowadzenie publicznego rejestru pedofilów i tzw. bestii na wzór amerykański
* wsparcie dla średnich i małych partii politycznych
* profesjonalna i stabilna administracja - zarówno od strony krajowej, terytorialnej jak i samorządowej.
* eliminacja celebryctwa z życia dworskiego i politycznego
* wzmocnienie instytucji referendum
* konfiskata majątków przestępców
* zwrot nieuczciwie zabranego majątku także w czasach ustrojów totalitarnych


2. Bezpieczeństwo i polityka zagraniczna
* zwiększenie wydatków na Służby Mundurowe (w tym takze Służbę Zdrowia), Policję oraz Straż w celu udoskonalenia i ułatwienia ich pracy
* likwidacje starych numerów alarmowych z 99 na początku i wyodrębnienie numeru 112 0-9 bezpośrednio dla danych służb m.in 1122 dla Pogotowia Ratunkowego czy 1120 dla Policji
* wzmocnienie przemysłu mundurowego i zbrojeniowego
* modernizacja technologiczna oraz odbudowa rezerw osobowych Wojska Polskiego przy ograniczonym poborze do wojska
* powołanie wojsk cybernetycznych
* obecność wojsk amerykańskich i NATO w Polsce i naszej części regionu
* wzmocnienie obronności granic kraju
* otwartość na obywateli zagranicznych i szacunek dla ludzi z mnogimi obywatelstwami z jednoczesnym zabezpieczeniem przed terroryzmem
* umocnienie Grupy Wyszehradzkiej poprzez powrót do jej naturalnego kształtu i zastąpienie jej obecnej formy Grupą Międzymorza
* odnowa współpracy w ramach Trójkąta Weimarskiego
* zniesienie wiz do wszystkich krajów Ameryki Północnej

3. Polityka prorodzinna
* bezpłatny okres nauki od żłobka do końca szkoły podstawowej
* emerytury matek zwiększą się o od 10% do 15% za każde wychowane przez nią dziecko, w przypadku dziecka niepełnosprawnego wysokość jest ta pomnożona przez 1,8%.
* higienistka lub pielęgniarka ale także i psycholog w każdej szkole bo nie tylko zdrowie fizyczne jest najważniejsze, psychiczne także.
* poparcie dla tworzenia funkcji pomagających rodzinom
* wspieranie młodych ludzi i ich startu w przyszłość
* bezpłatne obiady (dwudaniowe a nawet dwudaniowe z deserem dla każdego dziecka dziennie + bezpłatne drugie śniadanie
* większe przywileje dla rodzin wielodzietnych

4. Gospodarka, przedsiębiorczość, rolnictwo
* podatek obrotowy od 0,5 do 3,0% (w zależności od skali i rodzaju działalności)
* Uga od zysków kapitałowych dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz projektów badawczo-rozwojowych w wysokości od 40 do nawet 60 proceny
* poparcie dla deregulacji systemowej i innych regulacji postulowanych przez kolegów z SN-K pomagających mikro, małym i średnim przedsiebiorstwą oraz rozpoczynających własną działalnośc gospodarczą oraz podmiotom lokalnym
* zmniejszenie uciążliwości procedur a tym samym także biurokracji
* racjonalność ubezpieczeń i podatków + likwidacja tych niepotrzebnych
* optymalizacja cen za produkty i usługi (w tym reż za prąd, gaz etc.) a także proobywatelska polityka ceniwa
* opodatkowanie banków, KRUS'u i ZUS'u tak by zniknęła pałacowość tych obiektów a same te urzędy były blisko klientów
* stabilne finansowanie rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich
* pomoc ofiarom przemocy rodzinnej - w kwestii zakwaterowania i oddzielenia od osób agresywnych.
* wsparcie dla inicjatyw społecznych i na rzecz rodziny, dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych i starszych
* opodatkowanie dużych sieci handlowych
* utworzenie jednej Agencji Rozwoju Obszarów Wiejskich poprzez zespolenie istniejących obecnie
* zapewnienie sprawnej administracji działającej na rzecz rolnictwa i rozwoju wsi

5. Edukacja, nauka, kultura
* likwidacja godzin karcianych
* publiczny dostęp do wszystkich instytucji
* możliwość przeprowadzania egzaminów wstępnych na studia
* stypendia przyznawane będą dla każdego doktoranta
* likwidacja obowiązku habilitacji
* repolonizacja mediów i szerokie działania mające na celu zmianę ich działania m.in relokalność sieci
* wzmocnienie szkolnictwa zawodowego i ogólnokształcącego
* zmniejszenie cen dla osób zdających po raz kolejny egzamin na prawo jazdy

6. Sprawy społeczne, zdrowie
* całkowity zakaz aborcji
* poparcie dla in vitro oraz małżeństw homoseksualnych i adoptowania przez nie dzieci pod warunkiem niezaburzania przez nich dzieciom naturalnego porządku rodziny
* zwiększenie płac dla pielęgniarek i lekarzy
* zwiększenie limitu przyjęć na studia medyczne
* promocja kultury fizycznej, m.in. poprzez poparcie dla tak zwanej aktywnej turystyki
* poprawa opieki zdrowotnej nad seniorami
* działanie na rzecz ekologii w tym dostosowanie przemysłu do życia ludzkiego poprzez ograniczanie spalin
* lekarz rodzinny szybko dostępny dla każdego
* poprawa profilaktyki zdrowotnej, opieki nad dziećmi w domu i w szkole

7. Sprawy pozostałe
* kontynuuacja i dalsze poparcie planów zawartych w poprzednich programach, zadaniach dodatkowych (także kwestii niezawartych w tym programie) czy deklaracji ideowej partii gdyż nie da się wszystkiego uwzględnić w jednym programie gdyż spraw jest naprawdę sporo.
* przegląd i dostosowanie tychże planów jak i tego do obecnych czasów.
* podtrzymanie centrowych, konserwatywnych i demokratycznych wartości celów i samej partii i nawiązywanie współpracy przede wszystkim z prawicowymi partiami politycznymi oraz w miarę potrzeb z innymi.
* realizacja dodatkowych zadań które będą potrzebowały rozwiązań na bieżąco i w przyszłości.


- Nowy program lokuje partie w szeregu centroprawicowych partii konserwatywnych w gronie takich partii jak Ruch Konserwatywny czy Stronnictwo Narodowo - Konserwatywne a demokracja zawarta w nazwie partii pozwala na działanie także z Postępowymi Demokratami. Możliwa teź jest współpraca z lewicą przy ważnych dla kraju sprawach - to daje z kolei bycie partii w centrum świata politycznego mówi nowa prezes partii Aleksandra Jasnewska.

Przy okazji zlikwidowano dosyć spory i skomplikowany gabinet ekspertów wraz z ich jednostkami. W ich miejscach pojawiły się uproszczone formy eksperckie w postaci jednolitych agend tematycznych gdzie zatrudnienie znaleźli dotychczasowi eksperci oraz którzy pochodzą Activ Polska i dawnej Mojej Polski. Pracownicy tych jednostek pracować będą przede wszystkim lokalnie jak i na rzecz centralnego zarządu partii podlegając pod Gabinety Cieni.
Wszystko według dwóch kluczy:
Dotychczasowi pracownicy Gabinetów Eksperckich -> Agendy -> jednostki Gabinetu Cienii -> Zarząd Gabinetu Cienii -> Komitet Polityczny -> Zarząd Partii
Dotychczasowi pracownicy Gabinetów Eksperckich -> Agendy -> (Zarządy Regionalne -> ) Rada Regionów -> Komitet Polityczny -> Zarząd Partii

Pracami agend pokieruje Karolina Czyżewska która będzie przełożoną szefów poszczególnych komórek. Zmianie też ulega Rada Regionów która zmienia się w podległy Komitetowi Politycznemu tak zwany Komitet Regionalny. Pokieruje nim Patrycja Wirzbicka - była szefowa Rady Regionów a teraz także wiceprezes partii.

Nowy program jak i powyżeze zmiany są jednymi z tych które mają usprawnić jej działanie a także utrzymać i wzmocnić jej działanie w najbliższych latach.

Administrator
Administrator
Posty: 22724
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Internet

Postautor: Administrator » 07 gru 2018, 22:31

Obrazek
Zbigniew Gryglas przechodzi do klubu DPS
Obrazek
Radny sejmiku i członek zarządu województwa warszawskiego Zbigniew Gryglas ogłosił dzisiaj dołączenie do klubu Demokratycznego Porozumienia Samorządowego.

- Partia Liberalno-Konserwatywna utraciła wyrazistość, przewodnicząca Miriam Shaded traci nad nią kontrolę. Po rozwiązaniu klubu PL-K w sejmiku warszawskim zdecydowałem o ostatecznym odejściu z partii i przystąpieniu do klubu Demokratycznego Porozumienia Samorządowego. Uznałem, że będę miał większą szansę na działanie w największym sejmikowym klubie, współrządzącym województwem. - powiedział na konferencji prasowej przed sejmikiem radny Zbigniew Gryglas.

Na konferencji towarzyszyła mu przewodnicząca sejmiku Kornelia Wróblewska. - Witamy Zbyszka w klubie i bardzo cieszymy się, że zdecydował się na współpracę. Razem możemy więcej. - powiedziała senator. Gryglas, który w przeszłości był posłem na Sejm, ogłosił decyzję kilka dni po rozpadzie klubu PL-K i odejściu z partii Jacka Wilka.


Obrazek
Demokracja Bezpośrednia pójdzie do wyborów europejskich
Obrazek
Aleksandra Korczak, która w piątek została nową przewodniczącą zarządu Demokracji Bezpośredniej, poinformowała, że partia wystartuje w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Prowadzimy rozmowy z kilkoma małymi partiami nad utworzeniem wspólnych list. - powiedziała.

- Polityka jest prosta, wbrew temu, co mówią politycy. Wiemy, że nie wierzycie już w wyborcze obietnice, dlatego my nie zamierzamy Wam ich składać. Art. 3 Konstytucji pozwala Wam sprawować władzę. Bezpośrednio! - mówiła na konferencji prasowej w Warszawie nowa przewodnicząca zarządu Demokracji Bezpośredniej, Aleksandra Korczak. jak poinformowała, jej partia wraz z innymi mniejszymi ugrupowaniami prowadzi rozmowy na temat utworzenia wspólnego komitetu w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. - Zapraszamy wszystkich was do udziału w tych rozmowach, nawet do startu w wyborach. Jeżeli macie taką możliwość, zróbcie to! - przekonywała.

Jak dodała Korczak, DB prowadzi rozmowy m.in. ze stowarzyszeniem Rządzić Inaczej i Unią Europejskich Demokratów. - Jesteśmy organizacją spoza układu politycznego, chcemy zmiany podejścia do polityki. Jesteśmy partią stworzoną przez ludzi takich jak Wy. - mówiła przewodnicząca, która na co dzień pracuje jako kelnerka w jednych z warszawskich restauracji. - Naszym celem jest zmiana reguł gry w polityce, abyśmy mogli decydować o tym, co dla Nas ważne. Nie pozwólmy na to, by rządziła nami garstka ludzi, która utrzymuje się przy władzy od ćwierć wieku. Zmieńmy to, postawmy na nową jakość, zaangażujmy się. - apelowała.

Demokracja Bezpośrednia to partia polityczna założona 24 marca 2012 w drodze reakcji na wydarzenia związane z podpisaniem umowy ACTA oraz obywatelskim wnioskiem o referendum w sprawie ustawy emerytalnej. Partia jest formą organizacyjną oddolnego, obywatelskiego ruchu, zawiązanego w Internecie na rzecz wprowadzenia w Polsce ustroju demokracji bezpośredniej. Demokracja Bezpośrednia jest partią zadaniową, skupia zatem osoby o różnych poglądach gospodarczych oraz politycznych i nie zajmuje oficjalnego stanowiska w tych kwestiach.


Wróć do „Wiadomości z kraju”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości