Pomaska:
W związku z dobiegającą końca kadencją Rzecznika Praw Dziecka - Haliny Nowary-Barcz - Sejm musi wybrać jej następcę. Proszę o zgłaszanie kandydatów.
Pani Marszałek,
Wysoka Izbo,
w imieniu Konserwatystów Razem zgłaszam kandydaturę pana Pawła Kukiza-Szczucińskiego.Paweł Kukiz-Szczuciński - urodził się w Warszawie 17 kwietnia 1973 roku. Ukończył Liceum Ogólnokształcące imienia Stefana Batorego w Warszawie oraz I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ukończył specjalizację z psychiatrii w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
Po doświadczeniu związanym z pracą z dziećmi z rodzin trędowatych w Ośrodku Jeevodaya w Indiach otworzył kolejną specjalizację - z pediatrii. Etatowo związany jest ze Szpitalem Powiatowym w Staszowie, przyjmuje też w Kielcach w przychodni przy ulicy Karczówkowskiej. Mieszka w okolicach Kielc. Jako lekarz łączący wiedzę pediatryczną z psychiatryczną Paweł Szczuciński specjalizuje się w kompleksowej terapii rodzin. Jest również biegłym sądowym. Od kilku lat jest członkiem Zespołu Ratunkowego Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. Był między innymi uczestnikiem misji humanitarnych w Peru, na pograniczu Syria/Liban, oraz w Irackim Kurdystanie niosąc pomoc dzieciom - ofiarom konfliktu z ISIS.
Uwzględniając powyższe, uważam, że pan Kukiz-Szczuciński posiada kompetencje do objęcia tego urzędu.
Dziękuję.
Sylwia Spurek (ur. 29 stycznia 1976) – polska prawniczka, doktorka nauk prawnych Uniwersytetu Warszawskiego, radczyni prawna, legislatorka, feministka. Zajmuje się prawem karnym, prawem administracyjnym, prawem antydyskryminacyjnym, prawem międzynarodowym i prawem konstytucyjnym. Od 1999 roku angażuje się w działania na rzecz praw człowieka. W latach 2015-2020 Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich ds. Równego Traktowania.
Od 2002 do 2005 roku w Sekretariacie Pełnomocnika Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn zajmowała się rządowym projektem ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. W latach 2008 - 2015 była członkinią Zespołu do spraw Europejskiego Trybunału Praw Człowieka przy Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W latach 2010-2012 była przedstawicielką Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Komitecie Ochrony Praw. Do 2014 roku współpracowała z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów jako radca Prezesa Rady Ministrów w Departamencie Prawnym. Do czerwca 2015 roku była wiceszefową Biura Pełnomocniczki Rządu do Spraw Równego Traktowania. W latach 2015-2020 Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich ds. Równego Traktowania.
W 2000 roku stypendystka Legal Fellowship Program, uczestniczka zajęć International Women's Human Rights Clinic na City University of New York. W 2004 ukończyła aplikację legislacyjną. Dr Sylwia Spurek była wykładowczynią na Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Polskiej Akademii Nauk na studiach podyplomowych Gender Mainstreamingu. Jest autorką publikacji z zakresu problemu przemocy w rodzinie, równego traktowania i dyskryminacji. Napisała rozprawę doktorską na temat prawnych aspektów przeciwdziałania przemocy w rodzinie, ze skupieniem na izolacji sprawcy od ofiary.
Specjalistka w zakresie prawa organizacji pozarządowych, działalności lobbingowej w procesie stanowienia prawa i dostępie do informacji publicznej. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego oraz Polskiego Towarzystwa Legislacyjnego. Posiada certyfikat specjalistki w zakresie pomocy ofiarom przemocy Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ PTP.
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości