Nuda

Wszystko o wszystkim.
Awatar użytkownika
Gniewomir Maj-Ołyński
Posty: 2230
Rejestracja: 13 lut 2017, 23:42

Re: Nuda

Postautor: Gniewomir Maj-Ołyński » 14 wrz 2018, 22:27

Myślę, że nie ma takiej potrzeby, nie jest to niezbędne w grze ;)
Gniewomir Maj-Ołyński - dr nauk humanistycznych z zakresu nauk o polityce, dziennikarz, menadżer kultury,
I wiceprzewodniczący Postępowych Demokratów, poseł na Sejm III i IV kadencji IV RP

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Nuda

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 15 wrz 2018, 13:56

Tak w ogóle Wiackiewicz w ogóle miał zgodę na taką samowolę?
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Administrator
Administrator
Posty: 22539
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Nuda

Postautor: Administrator » 15 wrz 2018, 17:00

Miał na wszystko zgodę.

Awatar użytkownika
Janina Dobrzyńska
Posty: 2749
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:24

Re: Nuda

Postautor: Janina Dobrzyńska » 15 wrz 2018, 17:24

Ale system prezydencki w Królestwie polskim... No bez jaj.
Janina Dobrzyńska- Sojusz Lewicy Demokratycznej

Poseł na sejm IV, V, VI, VIII

2011-2017 przewodnicząca struktur SLD na pomorzu
2015-2020 przewodnicząca SLD
2015-2019 wiceprzewodnicząca KP SLD
2015-2019 wicemarszałek Sejmu
2015-2020 liderka ZL

Awatar użytkownika
Katarzyna Kajkowska
Posty: 1374
Rejestracja: 09 sie 2018, 22:24

Re: Nuda

Postautor: Katarzyna Kajkowska » 15 wrz 2018, 18:46

Lukasz Wojtowicz pisze:Wyrażę własne zdanie na temat tych zmian medialnych. Pierwsze primo ten ostatni event, co zapodałeś jest otwartą próbą zablokowania reform proponowanych przez zespół RKon-PD-ZLew, bo inaczej nie da się tego nazwać. To, że nie zostałeś zaproszony do tych prac coś znaczy. Druga kwestia te remonty, co się dzieją irl nie mają znaczenia na grę. Trzy, te serwisy informacyjne są dużo za długie w związku z tym serwisy będą informowały o dupie marynie. Jeżeli już, to byłabym za połączeniem Gościa Wiadomości i Minęła 20 w Monitor. Kolejna kwestia, nie ma Olechowskiego w TVP irl, jest w... Pulsie, bo sam dałeś taką rozpiskę. Swoją drogą niech Gniewomir wytypuje nowego szefa TAI, bo TVP zajmuje się on.

Zanim przedstawie projekty eventów to odpowiem na twoje wątpliwości.
1. Jeżeli chodzi o telewizję naziemną to tutaj postanowiłam ostatecznie zorganizować wokół czwartego multipleksu z docelowym rozdysponowaniem części jego stacji na inne multipleksy. Chętnie porozmawiam o reformach.
2. Przy okazji remontu zawarłam informacje o innych zmianach więc nie tylko o tym jest mowa.
3. W kwestii rozszerzeń inspiracjami są dla mnie rozszerzenia w Faktach czyli m.in Fakty po południu. Propozycja Monitora została uwzględniona.
4. Uznajmy że co do Olechowskiego był drobny transfer a on sam jest pełniącym obowiązki szefa TAI.
A oto eventy które proponuje:
Obrazek
"Antena" po 25 latach od zamknięcia powróci na rynek prasowy!


TVP powróci do wydawania tygodnika "Antena". Tym razem partnerem będzie Wydawnictwo Bauer.

Obrazek
Telewizja Polska SA będzie znów wydawać tygodnik z programem telewizyjnym "Antena" - informuje "Media&Marketing Polska". 

Plany dotyczące wydawania pisma mają być sprecyzowane w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Wiadomo jednak że gazeta tak jak wcześniej wróci na rynek w maju, zawierać będzie tak jak wcześniej program stacji telewizyjnych i tylko tutaj także radiowych a nowym partnerem będzie Wydawnictwo Bauer. Wydawnictwo te szykuje zresztą ofensywę na rynku pism telewizyjnych - wraz z "Anteną" wrócą też Imperium TV i TV Movie które to wcześniej były obecne na rynku. Planowane są też nowe tytuły w tym po raz pierwszy na polskim rynku miesięczniki telewizyjne.

TVP SA jest właścicielem tytułu, który ukazuje się od roku 1926 r. W maju 2001 r. tytuł został wydzierżawiony na 5 lat firmie należącej do spółki 4 Media, która dziś już nie istnieje. We wrześniu 2002 r. tytuł przejął właściciel tygodnika społeczno-politycznego "Przegląd", potem jednak zawieszono wydawanie tytułu. 


Obrazek
Medialne inwestycje będą ale jednak inną całkiem nie drastyczną drogą! Nowy, płatny czwarty multipleks DVB-T.

Obrazek
Już od wiosny całkiem nowy kształt zyska czwarty multipleks naziemny który z TV Mobilnej zmieni nazwę na MUXplus lecz nadal będzie realizowany przez Cyfrowy Polsat lecz tym razem we współpracy z nadawcami z którymi największa polska platforma satelitarna się porozumiała. Ciekawe zmiany pojawiły się też na antenie radiowej.

Nowy zestaw kanałów ruszy już na wiosne. Dzięki zastosowaniu podwójnej kompresji zwiększającej w ramach DVB-T2 (do której to podniesienie nastąpiło kilka lat temu w ramach pilotażu) liczbę slotów do osiemnastu odbierać będzie można jeszcze więcej stacji w ramach już istniejącej krajowej infrastruktury multipleksu.

Ofertę nowego multipleksu stanowić będą następujące stacje:
- 1P (Puls Media)
- Tele 5 (Puls Media)
- FOX Polska (FOX Entertaiment)
- RTL (RTL Group)
- RTL 2 (RTL Group)
- RTL 7 (RTL Group)
- VOX (RTL Group)
- Sat 1 (ProSiebenSat1 Media)
- Sat 2 (ProSiebenSat1 Media)
- Kabel 1 (ProSiebenSat1 Media)
- TV8 (Viasat World)
- Polsat News (Telewizja Polsat)
- Super Polsat (Telewizja Polsat)
- TMF TV (Grupa RMF)
- Telewizja Zet (Czech Media Invest)
- Telewizja Plus (Porozumienie Radiowe Plus i ZPR Media)
- TOK TV (Agora)
- EWTN Polska (EWTN Europe - Wspólnota Wiekuistego Słowa)

Dodatkowo w multipleksie pozostanie też paczka stacji radiowych.
Wartym odnotowania jest tu inwestycja w multipleks dotychczasowych udziałowców Puls Media którzy w przekazanych nam informacjach podali nam szersze informacje na temat swojej działalności która to zostanie przekazana niebawem w osobnej informacji przez samych nadawców.
Multipleks ruszy już na wiosnę i początkowo do 2032 roku będzie płatny na dotychczasowych zasadach lecz będzie większym uzupełnieniem telewizji naziemnej. Przy okazji startu multipleksu miejscami w telewizji naziemnej zamienią się stacje Polsat 2 i Super Polsat - dzięki czemu ta pierwsza, nadająca od 1997 roku stacja stanie się bezpłatna dla polskich widzów w ramach MUX2 telewizji naziemnej.


Obrazek
Dotychczasowi udziałowcy Puls Media pozostają w Polsce!

Obrazek
RTL Group, ProSiebenSat 1 i Viasat World - dotychczasowi udziałowcy Puls Media na wspólnej konferencji prasowej potwierdzili pozostanie na polskim rynku. Ogłosili też swoje plany na najbliszą przyszłość.

RTL Group swoje kanały uruchomi już pod koniec marca najpierw w kablówkach i na satelicie a potem też na płatnym czwartym multipleksie naziemnym. Miesiąc po starcie tych stacji w tych samych miejscach reaktywowany zostanie kultowy kanał RTL7 oraz filmowo-serialowy VOX TV. Ofertę w warstawie ogólnej uzupełnią kablowo-satelitarne kanały Super RTL (który wzorem odpowiednika z Niemiec będzie stacją familijną) i RTL Plus.
Kolejne inwestycje są zaplanowane na przyszły oraz 2030 rok. Niemiecki nadawca planuje uruchomić w Polsce następujące stacje tematyczne: GEO, RTL Living, RTL Passion, RTL Crime oraz informacyjny n-tv. Możliwe że n-tv zastąpi Superstacje do której to zakupu nadawca się przymierza. Nadawca planuje też kanał premium NOW! który dystrubowany byłby też drogą internetową w serwisach VOD na czele z Iplą i drogą tradycyjną poprzez kablówki i satelitę. Nadawca chce w Polsce bazować na doświadczeniu z Chorwacji i krajów niemieckojęzycznych gdzie jest bardzo popularny.

Obrazek
Podobne plany zakłada rywal stacji na niemieckim rynku czyli ProSiebenSat Media który w lipcu uruchomi trzy główne stacje Sat 1, Sat 2 i Kabel 1. Od następnego roku nadawca konsekwentnie przez pięć lat planuje wprowadzić kablowo-satelitarne stacje tematyczne. Sat 1 Fun, Sat 1 Emotions, Sat. 1 Gold, Sat. 1 Maxx, Sixx, Kabel 1 Classic i Sat. 1 Doku bazowane na ich niemieckich odpowiednikach. Na późniejszy czas jest też planowany kanał informacyjny I24.

Obrazek
Swoje plany ogłosił też Viasat World który uruchomi tylko kanał TV8 i reaktywuje filmową stacje TV1000. Nadawca planuje też nowe kanaly ale jak zaznacza plany są jeszcze w budowie. Nowa stacja nadawcy czyli TV8 będzie miksem propozycji ze wszystkich stacji z portfolio nadawcy w kraju i zagranicą. Zawierać też będzie własne propozycje na czele z serwisem informacyjnym pt. 24 Godziny. Start stacji zaplanowano na 8 sierpnia 2028 roku.

Jak zaznaczaja. trzej nadawcy odpowiednie wnioski zostały już wysłane do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.



Obrazek
Spore zmiany w polskim eterze!

Już w tym roku zmiany mogą dotknąć nie tylko telewizji ale i radia. Pojawią się nowe stacje radiowe a z eteru zniknie kilka innych.

Pierwsze zmiany zostały przeprowadzone już jesienią. Wtedy to Eurozet należący do czeskiej spółki Czech Media Invest w miejscu stacji Chillizet, Antyradio i Meloradio utworzył jedną dużą sieć Europa 2 działającą z powodzeniem w Czechach i na Słowacji. Nowa stacja ma w założeniu być uzupełnieniem dla Radia Zet i być drugą flagową rozgłośnia nadawcy prezentującą najnowsze przeboje. Z tej okazji format na podobny do Radia Zet zmienił jej czeski imiennik zaś polska Zetka bazować od strony programowej będzie na formule swojego czeskiego odpowiednika czyli Frekvence 1.

Grupa RMF zmienia właściciela
Ostatnio jednak miały miejsce kolejne zmiany w eterze. Otóż należąca do tej pory do Wydawnictwa Bauer nadawca stacji RMF FM, RMF Maxxx i RMF Classic czyli Grupa RMF w wyniku jej sprzedaży zmieniła właściciela. Z początkiem roku stała się nią Grupa Polsat wspierana przez założyciela rozgłośni Stanisława Tyczyńskiego. Ruch ten jest efektem tego że najwięksi nadawcy radiowy i telewizyjni już od dawna ze sobą współpracują. Jak informuje nas dotychczasowy właściciel krakowskich rozgłośni zmiana podyktowana jest chęcią szerszego skupienia się Wydawnictwa Bauer na rynku prasowym.

Jednocześnie Grupa Polsat poinformowała o swoich pierwszych planach programowych. Jak informuje on już jesienią wzmocniona zostanie oferta prograkowe największej rozgłośni komercyjnej w Polsce o głosy znane ze słonecznej telewizji.
Dodatkowo słoneczny nadawca szykuje nową, autorską rozgłośnie Radio Polsat (nazwa alternatywna: Polsat FM) która nadawać będzie na największych częstotliwościach stacji RMF Maxxx, RMF Classic oraz Muzo FM oraz w pozostałych lokalizacjach tychże rozgłośni które się nie powielają ze sobą. Pozostałe częstotliwości rozdysponowane zostaną przez alternatywną stacje Muzo FM i klasyczną RMF Classic. Bez zmian nadawana będzie studencka Radiofonia w Krakowie a stacje dotąd współpracujące (m.in Radio 90 i Radio Jura) zasilą Polsat FM. W ramówkach stacji RMF FM i Polsat FM programy będą miały zarówno dotychczasowe głosy z krakowskiej stacji jak i anten Telewizji Polsat w tym należącej do nadawcy stacji Muzo FM która to przejmie też prowadzących z RMF Maxxx.

Radio na Wizji reaktywacja!
W ramach planowanych zmian RMF FM i Telewizja Polsat uruchomią też w kablówkach i na satelicie w lipcu RMF TV i Muzo TV jako telewizyjne uzupełnienie i poszerzenie radiowych ofert swoich stacji. Muzo TV było zresztą już kiedyś obecne na rynku ale zostało zastąpione zostało przez Polsat Music. Nowe stacje częściowo będą radiem na wizji ale mają w planach także swoje audycje.
Równocześnie ale w środku jesieni ruszą na czwartym multipleksie telewizji naziemnej stacje muzyczno-rozrywkowo-informacyjna Telewizja ZET, stricle informacyjne TOK TV oraz Telewizja Plus zawierająca między innymi audycje muzyczne, rozrywkowe, informacyjne i religijne.

Teraz DAB+ czyli Czwórka wraca na FM a Dwójka dzieli się na dwie stacje.
Zmiany szykuje również Polskie Radio która szerzej postawi na DAB+ doprowadzając do ogólnopolskiego zasięgu swojego multipleksu.
Po dokonaniu tego w razie potrzeby jeszcze we wrześniu podzieli obecny Program II na dwie rozgłośnie a mianowicie nową stacje tematyczną czyli Polskie Radio Kultura z dotychczasową ofertą Dwójki i "nowy" program drugi który to wzorem swojego telewizyjnego odpowiednika będzie dodatkowym kanałem ogólnym obok Jedynki ale szerzej nastawionym na rozrywkę. Dodatkowo do tradycyjnego eteru FM wrócić ma Czwórka w miejscu Polskiego Radia 24 który zostaje jednak na rynku w internecie, kablówkach, satelicie i cyfrowym radiu DAB+. W te miejsca wróci po wielu latach także popularnonaukowa rozgłośnia Polskie Radio Bis której jednak nie będzie w zwyczajnym radiu FM. Poza tym nadawcy naziemni mający swoje kanały w telewizji czyli planują udostępnić swoje stacje radiowe w ramach telewizji hybrydowej i jako dodatkowe ścieżki dźwiękowe stacji telewizyjnych - w przypadku Polskiego Radia użyte zostaną stacje Telewizji Polskiej.
Szykuje się nam zatem gorący rok w mediach!



Obrazek
Media inwestują w jakość informacji.

Obrazek

Od początku grudnia 2027 roku „Wiadomości”, dzielą jedno studio z "Panoramą" i "Telekspressem".. Powodem tej zmiany jest trwający remont pomieszczenia studyjnego zajmowanego przez TVP1. Dodatkowo Telewizja Polska również rozpoczęła budowę nowego studia dla TVP Info które stanie na najwyższym piętrze siedziby przy Placu Powstańców w Warszawie. Równolegle prace są prowadzone w prywatnej stacji Polsat News a inne stacje telewizyjne planują drobne zmiany w swoich programach informacyjnych.

Pierwszą informacje na temat rozpoczęcia remontu studia „Wiadomości” opublikował Jarosław Olechowski na swoim profilu na Twitterze. - Zmiany, zmiany, zmiany... już niedługo informacja i publicystyka w nowej odsłonie - napisał szef dzienników oraz Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.
- Nowa odsłona informacji i publicystyki TVP coraz bliżej! Właśnie rozpoczęliśmy instalację nowego sprzętu i wyposażenia w studiu. Efekty zobaczą Państwo już niedługo. Zapraszam juź wkrótce do Telewizji Polskiej! - napisał w innym wpisie na Twitterze.
Jak zdradził nam kilkanaście dni po publikacji ostatniego tweeta w studiach trwa już montaż oświetlenia, scenografii i wyposażenia. Zdradził że całość ma być w nowej, ekscytującej oprawie. Informuje też że prace wchodzą w decydującą fazę - Wyposażamy studio w nowy sprzęt i w nowe rozwiązania, to będzie duża niespodzianka dla widzów - mówi.
Nie omieszkał również skomentować postępu w pracach budowlanych studia TVP Info.
- Nowe studio TVP Info nabiera kształtów. Już niedługo z tego miejsca będziemy prezentować Państwu najświeższe informacje, a goście będą toczyli dyskusje w programach publicystycznych. Całość w nowej, ekscytującej oprawie – stwierdził Olechowski.
Dodał też, że „pod płytami, które tymczasowo chronią podłogę w czasie prac montażowych, na widzów czeka pierwsza niespodzianka”. - Już niedługo „Wiadomości” TVP będą miały studio i oprawę graficzną, jakich nie ma żaden program informacyjny w Polsce - zapowiedział szef TAI.
Jarosław Olechowski w rozmowie z Wirtualnemedia.pl nie chciał zdradzić daty uruchomienia nowych studiów informacyjnych.
Dodał, że „to będzie najwyższa półka i najlepsza technologia, jaka jest obecnie dostępna na rynku”. Według niego zmiany pozytywnie wpłyną na jakość programu która stanie się jeszcze lepsza.
W tej chwili kończą się prace budowlane i robotnicy będą przystępowali do instalacji, montażu scenografii i wyposażenia studia.

Obecna siedziba Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (która to odpowiedzialna jest za informacje i publicystykę w TVP) mieścu się przy placu Powstańców Warszawy 7 w Warszawie. Flagowy serwis Jedynki czyli "Wiadomości" zajmują tzw. pomieszczenie „A”. Studio „Panoramy” (nazywane pomieszczeniem „B”.) mieści się w tym samym budynku i ono na czas remontu obsługuje takźe program informacyjny z anteny TVP1. Wszystkie serwisy stacji TVP Info są natomiast obecnie emitowane z zajmowanego od lat pomieszczenia "C" i będa tam do czasu zakończenia remontów. Z kolei "Dziennik Regionów" zajmuje pomieszczenie "D" a TVP3 Warszawa pomieszczenie "E". Serwis informacyjny TVP Polonia jako jedyny nadawany jest ze studia na ulicy Woronicza 17 w Warszawie. Docelowo tam za trzy lata (lub minimalnie jeszcze w 2030 roku) powstanie kompleks mieszczący studia informacyjne dla TVP Info, wszystkich serwisów informacyjnych Telewizji Polskiej oraz potężny newsroom.
Obecnie natomiast plan jest taki by w pomieszczeniu "A" skupić trzy główne serwisy czyli Wiadomości, Panoramę i Dziennik Regionów. W pomieszczeniu "B" znalazłyby się zaś Teleexpress, Agrobiznes, Polonia24 i mniejsze serwisy realizowane dla TVP Info. Pomieszczenie "C" które takźe zostanie poddane remontowi przejąłby anglojezyczny kanał Telewizji Polskiej a pomieszczenie "D" przerobione zostałoby na dodatkowe studio dla TVP3 Warszawa. Istnieje też opcja by "pomieszczenie" C zamienić na szerszy newsroom a w pomieszczeniu "D" po szerszej jego przebudowie umiejscowić kanał anglojęzczny - rzecz jasna oznaczałoby to korektę nazewniczą pomieszczeń. Nowo powstałe studio oznaczone literą "F" dedykowane kanałowi TVP Info znajdzie się na samej górze obiektu przy placu Powstańców Warszawy 7 w Warszawie. Ze względu na problemy finansowe Telewizji Polskiej zmiany będą realizowane etapowo a nowe studia w pomieszczeniach A i F są tego początkiem. Kolejne ma być zmodernizowane pomieszczenir C oraz zlifftingowane studio B głównie w warstwie oświetlenia i tła. W zależności od formy zmian w studiu mieszczącym się w pomieszczeniu C zmienione zostanie na końcu te oznaczona literą D. Studio TVP3 Warszawa w pomieszczeniu E zostanie bez zmian. - Nie mamy pieniędzy by utrzymywać tak dużą liczbę studiów więc redukujemy ich liczbę do pięciu nie licząc szóstego dla lokalnej stacji TVP3 Warszawa. Z racji ograniczonych funduszy zmiany zostaną etapowo gdyż oszczędzamy też na budowę nowej siedziby dla programów informacyjnych "w domu" czyli na ulicy Woronicza. Nie możemy robić wszystkiego na raz. - mówi Agnieszka Odorowicz, prezes Telewizji Polskiej.

Nowa oprawa i studia poszczególnych serwisów wraz z uruchomieniem nowego studia stacji newsowej ma zostać wprowadzona wiosną tego roku, ale nie od marca.
- Nowe studia nie wystartują z nową ramówką, tego nigdy nie twierdziliśmy. Nastawiamy się generalnie na wiosnę. Dobrze byłoby obsłużyć najbliższe wybory przez przynajmniej jedno studio w nowej scenografii - głównych serwisów lub TVP Info. To byłby zatem raczej kwiecień. Priorytetem jest jakość a nie tempo
- komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Agnieszka Odorowicz, prezes Telewizji Polskiej.

Ostatnia zmiana oprawy „Wiadomości” TVP1 miała miejsce w styczniu 2015 roku i została przygotowana samodzielnie przez TVP. W czołówce serwisu widać przelot przez trzy polskie miasta: Kraków, Gdańsk i Warszawę. Po zmianie władz TVP, w styczniu 2016 roku, czołówka została zmodyfikowana - Pałac Kultury i Nauki zastąpiono Zamkiem Królewskim w Warszawie.

Zmiany w formie serwisów informacyjnych:
W związku z planowanym na jesień oddaniem do użytku nowych studiów informacyjnych na widzów czekają także zmiany poszczególnych serwisów i programów:
- Wzorem działań konkurencji wydania "Wiadomości" o 12:00 i 15:00 zostaną poszerzone w ten sposób że pierwsze 15 minut będzie w TVP1 a dalsza trwająca kolejno 60 i 105 minut będzie emitowana w TVP Info. Analogicznie będzie z "Monitorem Wiadomości" który to zastąpi "Gościa Wiadomości" i część programu "Minęła 20" który to zniknie z anteny. Program ten będzie trwał 35 minut. Dopiero o tym programie o 20:30 będzie Gość Wiadomości a o 20:45 kolejny program publicystyczny "Prosto w Oczy".
- Panorama w Dwójce skupi się wyłącznie na sprawach krajowych i społecznych co już miqło miejsce w 2005 roku. Serwis emitowany będzie z nową oprawą w odsłonach o 14:00, 18:00 i 22:00 przy czym ta ostatnia będzie 40 minutowym podsumowaniem dnia tylko w TVP Info. Po serwisie o 18:00 w TVP Info pojawi się nowy program publicystyczny pod tytułem "Panorama Opinii" a po wydaniu o 14:00 program "Gorący temat" w którym to omówiona zostanie szerzej jedna sprawa z serwisu. Po wydaniu o 22:00 emitowany będzie program "Po Przecinku".
- Poszerzony zostanie takźe "Teleexpress" który zyska emitowane w TVP Info o 17:15 dwudziesto minutowe rozszerzenie w programie Teleexpress Extra. W przyszłości ma się również jeszcze bardziej lekki weekendowy program "Teleexpress" na deser. W przypadku wyodrębnienia się TVP3 od ośrodków serwis ma być programem informacyjnym tej stacji migrując z TVP1.
- Uporządkowane zostanie pasmo informacyjne stacji TVP Polonia. Które to ma być emitowane już od 20:00 naszego czasu. W paśmie ma być emitowany informacyjny program "Polonia 24" a tuź potem "Polonia 24 - Rozmowa". O 22:30 ma być emitowany program "Halo Polonia". Po programie będzie emitowana powtórka "Wiadomości". O 18:30 oraz w nocy będzie można zobaczyć anglojęzyczny serwis "Poland 24" którego to polska odsłona będzie emitowana jako program "Polska 24" o godzinie 16:00. Poland 24 i będący po nim program "Polska 24 - Talk" będą punktem wyjścia dla serwisów planowanych stacji międzynarodowych - TVP International i TVP News które powstać mają w przyszłości. Po polskim programie "Polska 24" ma być emitowany program "Polska 24 - Komentarze" i serwis Pogoda.pl który będzie też po Polonii 24. Według redakcji programu "Polska 24" ma być skupiona jak "Panorama" w Polsce na sprawach polskich a "Polonia 24" poruszać teź tematykę polonijną, także z światowego punktu widzenia.
- Lifftingu oprawy i studia doczeka się "Agrobiznes" który emitowany będzie jak zawsze o 12:15 razem z Agropogodą w TVP1. Podobnie zmiany w formie studia dotkną też Dziennik Regionów który to w TVP3 zastąpi też program "Co niesie dzień" o 09:10 i 13:10 który to stanie się emitowanym od 05:30 do 07:00 porannym programem stacji. Z tej racji kolejne wydania "Dziennika Regionów" nadawane będą o 16:10 i 22:10.
- Pasm regionalnych w TVP3 będzie więcej przez co wzrośnie liczba informacji będzie więcej. Będą one teraz o 07:30, 08:30, 12:30, 15:30, 18:30, 21:30 i 23:30 a o 17:30 w części ośrodków ma być emitowane lokalny magazyn informacyjny.
- O 08:15 w TVP1 emitowany będzie program "Polityczne Cafe" a o 16:45 inny program publicystyczny "Gość Jedynki".
Dodatkowo zmiany czekają też widzów TVP Info. Nowe oblicze stacji ma bowiem być tworzone przez wszystkie redakcje informacyjne.
W ramówce odnowionej stacji zobaczymy odnowiony "Poranek" który będzie emitowany od 05:25 do 10:00 z tym że jego pierwszą część nazwaną "Wstaje Dzień" poprowadzą Adam Giza i Anna Popek a resztę pasma obejmą dotychczasowi prezenterzy tego pasma którzy też będą obecni w części wspomnianego duetu która potrwa do godziny 08:00. W paśmie będzie też dużo rozmów z gośćmi w pasmach "Info Gość" i "Minęła 8". Głównym serwisem anteny pozostanie "Info Serwis" które swoje podsumowanie będzie mieć o godzinie 21:00. Po 14:00 z kolei pojawi się magazyn informacyjno-publicystyczny "Info Extra" zaś w ciągu dnia obecne będą programy "Info Dzień" i "Wiadomości Plus". W ofercie nowej anteny pojawią się też między innymi program publicystyczny "Tematy Dnia", a także reporterski "Alarm", międzynarodowa "Agenda" i polityczne "Nie da się ukryć". Dzień kończyć będą programy "W Akcji" o 23:20 od poniedziałku do soboty, "Info Tydzień" w niedziele o 23:20 oraz "Minał Dzień" czyli najpóźniejsze podsumowanie dnia emitowane codziennie o 23:50.
W soboty w publicystycznym paśmie od godziny 11:00 emitowane będą programy "Woronicza 17" , "Salon Dziennikarski" i "Kobiecym Okiem" i "Z Bliska" a całe pasmo potrwa aż dwie godziny i 30 minut gdyż będzie przeplatne z serwisami informacyjnym. W ramówce znajdą się też nowy religijny magazyn informacyjny "Czas" oraz program o charakterze godzinnej debaty "Konfrontacja" poświęcony osobie o której dużo mówiło się w ostatnim tygodniu. Będzie też "Goniec Dworski"; reportersko-publicystyczny "Info Raport" i wszystkie programy jakie znają widzowie z dotychczasowej ramówki stacji.
Zmiany proponowane przez media publiczne mają na celu wzmocnienie marki "Wiadomości" jako wiodącej marki serwisów TVP oraz rozróżnienie tematyczne serwisów by nie emitowały one tego samego w swojej treści będąc tym samym wyjątkowe.

Remont studia Polsat News:
Równolegle z publicznym nadawcą Telewizja Polsat przeprowadza remont studia swojej stacji informacyjnej Polsat News. Dlatego serwisy informacyjne, pasmo poranne „Nowy dzień”, i „Wydarzenia” nadawane są ze studia zastępczego.
Od końca grudnia na czas remontu studia Polsat News emisja serwisów informacyjnych, „Wydarzeń” oraz porannych i wieczornych pasm publicystycznych została przeniesiona do studia Polsat News 2.
O zmianie poinformowała widzów w sobotę Joanna Górska, prowadząca poranka „Dobry dzień z Polsat News”. - Dziś w innej odsłonie. W zupełnie innym studiu niż do tej pory. Tak będzie przez jakiś czas - stwierdziła dziennikarka.
Powodem zmian w scenografii Polsatu News jest zużycie używanych przez wiele lat części studia a także reakcja na działania konkurencji. Nowe studio pojawi się wraz z nową oprawą nieco wcześniej od Telewizji Polskiej bo już od września. Wtedy także część programów (na czele z informacyjnym "Newstelegrafem" z anteny tej stacji staną się flagowymi pozycjami Polsatu 2 wraz z premierowym kontentem własnym przejętym od TV4 który to zrezygnuje wraz z siostrzanym TV6 skupi się nieco bardziej na powtórkowej i serialowo-filmowej treści ramówkowej.

Konkurencja nie śpi:
Zmiany tyle że drobniejsze w sferze informacji i publicystyki planują też inni nadawcy:
- TVN poszerzy informacje na głównej antenie. Pierwsza informacyjna część "Faktów w południe" i "Faktów po południu" pojawi się w dni powszednie o 12:00 i 16:00 na antenie głównego TVN'u podobnie jak program "Fakty po Faktach" o 19:25. Wróci też program "Kropka nad I" Moniki Olejnik w formie powtórkowej rano i późnym wieczorem. Premiery jak zawsze w TVN24. TVN produkować też będzie w dalszym ciągu "Express" dla TTV do którego to dołączą informacyjny "MetroNEWS" (nadawany o 11:00 i 18:00) i będący zaraz po nim publicystyczny "MetoCAFE" dla Telewizji Metro a także 10 minutowe "Aktualności" dla stacji TVN7. Stacje TVN7 i Metro pokażą też "Teleserwis' z TVN24. Nadawca będzie też szerzej korzystał ze swoich studiów informacyjnych używając w nich najnowszych technogii. Na lipiec 2028 zaplanowano zmianę oprawy graficznej i studyjnej "Faktów" poprzedzonym półtora miesięcznym remontem w studiu Faktów.
-  Informacyjno-publicystyczny kanał na naTemat.tv ruszy z informacyjnym serwisem pt. Dziennik. 
- Superstacja będzie produkować i pokazywać serwis informacyjny "24 godziny" tworzony wspólnie z nową telewizją TV8 która ruszy już wkrótce. Informacje Dnia jednak zostaną w stacji bez zmian jako serwis cogodzinny mimo że tak samo nazywa się także serwis w TV Trwam.
- Telewizja WP wróci do wspólnych produkcji z portalem Wirtualna Polska będzie zatem główny serwis #Dziejesię , wieczorna #Infoteka o formule Teleexpressu. informacyjno-publicystyczne nadawane codziennie na żywo od 06:00 do 11:00, 15:30 - 16:30, 17:00 - 18:00, 18:40 - 20:00 i od 23:00 do 00:30 jako uzupełnienie pasm informacyjnych. 
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2022, 11:31 przez Katarzyna Kajkowska, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek
Katarzyna Kajkowska
Więcej Słońca!

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Nuda

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 15 wrz 2018, 18:59

Katarzyna Kajkowska pisze:
Lukasz Wojtowicz pisze:Wyrażę własne zdanie na temat tych zmian medialnych. Pierwsze primo ten ostatni event, co zapodałeś jest otwartą próbą zablokowania reform proponowanych przez zespół RKon-PD-ZLew, bo inaczej nie da się tego nazwać. To, że nie zostałeś zaproszony do tych prac coś znaczy. Druga kwestia te remonty, co się dzieją irl nie mają znaczenia na grę. Trzy, te serwisy informacyjne są dużo za długie w związku z tym serwisy będą informowały o dupie marynie. Jeżeli już, to byłbym za połączeniem Gościa Wiadomości i Minęła 20 w Monitor. Kolejna kwestia, nie ma Olechowskiego w TVP irl, jest w... Pulsie, bo sam dałeś taką rozpiskę. Swoją drogą niech Gniewomir wytypuje nowego szefa TAI, bo TVP zajmuje się on.

Zanim przedstawie projekty eventów to odpowiem na twoje wątpliwości.
1. Jeżeli chodzi o telewizję naziemną to tutaj postanowiłem ostatecznie zorganizować wokół czwartego multipleksu z docelowym rozdysponowaniem części jego stacji na inne multipleksy. Chętnie porozmawiam o reformach.
2. Przy okazji remontu zawarłem informacje o innych zmianach więc nie tylko o tym jest mowa.
3. W kwestii rozszerzeń inspiracjami są dla mnie rozszerzenia w Faktach czyli m.in Fakty po południu. Propozycja Monitora została uwzględniona.
4. Uznajmy że co do Olechowskiego był drobny transfer a on sam jest pełniącym obowiązki szefa TAI.
A oto eventy które proponuje:
Obrazek
"Antena" po 25 latach od zamknięcia powróci na rynek prasowy!


TVP powróci do wydawania tygodnika "Antena". Tym razem partnerem będzie Wydawnictwo Bauer.

Obrazek
Telewizja Polska SA będzie znów wydawać tygodnik z programem telewizyjnym "Antena" - informuje "Media&Marketing Polska". 

Plany dotyczące wydawania pisma mają być sprecyzowane w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Wiadomo jednak że gazeta tak jak wcześniej wróci na rynek w maju, zawierać będzie tak jak wcześniej program stacji telewizyjnych i tylko tutaj także radiowych a nowym partnerem będzie Wydawnictwo Bauer. Wydawnictwo te szykuje zresztą ofensywę na rynku pism telewizyjnych - wraz z "Anteną" wrócą też Imperium TV i TV Movie które to wcześniej były obecne na rynku. Planowane są też nowe tytuły w tym po raz pierwszy na polskim rynku miesięczniki telewizyjne.

TVP SA jest właścicielem tytułu, który ukazuje się od roku 1926 r. W maju 2001 r. tytuł został wydzierżawiony na 5 lat firmie należącej do spółki 4 Media, która dziś już nie istnieje. We wrześniu 2002 r. tytuł przejął właściciel tygodnika społeczno-politycznego "Przegląd", potem jednak zawieszono wydawanie tytułu. 


Obrazek
Medialne inwestycje będą ale jednak inną całkiem nie drastyczną drogą! Nowy, płatny czwarty multipleks DVB-T.

Obrazek
Już od wiosny całkiem nowy kształt zyska czwarty multipleks naziemny który z TV Mobilnej zmieni nazwę na MUXplus lecz nadal będzie realizowany przez Cyfrowy Polsat lecz tym razem we współpracy z nadawcami z którymi największa polska platforma satelitarna się porozumiała. Ciekawe zmiany pojawiły się też na antenie radiowej.

Nowy zestaw kanałów ruszy już na wiosne. Dzięki zastosowaniu podwójnej kompresji zwiększającej w ramach DVB-T2 (do której to podniesienie nastąpiło kilka lat temu w ramach pilotażu) liczbę slotów do osiemnastu odbierać będzie można jeszcze więcej stacji w ramach już istniejącej krajowej infrastruktury multipleksu.

Ofertę nowego multipleksu stanowić będą następujące stacje:
- 1P (Puls Media)
- Tele 5 (Puls Media)
- FOX Polska (FOX Entertaiment)
- RTL (RTL Group)
- RTL 2 (RTL Group)
- RTL 7 (RTL Group)
- VOX (RTL Group)
- Sat 1 (ProSiebenSat1 Media)
- Sat 2 (ProSiebenSat1 Media)
- Kabel 1 (ProSiebenSat1 Media)
- TV8 (Viasat World)
- Polsat News (Telewizja Polsat)
- Super Polsat (Telewizja Polsat)
- TMF TV (Grupa RMF)
- Telewizja Zet (Czech Media Invest)
- Telewizja Plus (Porozumienie Radiowe Plus i ZPR Media)
- TOK TV (Agora)
- EWTN Polska (EWTN Europe - Wspólnota Wiekuistego Słowa)

Dodatkowo w multipleksie pozostanie też paczka stacji radiowych.
Wartym odnotowania jest tu inwestycja w multipleks dotychczasowych udziałowców Puls Media którzy w przekazanych nam informacjach podali nam szersze informacje na temat swojej działalności która to zostanie przekazana niebawem w osobnej informacji przez samych nadawców.
Multipleks ruszy już na wiosnę i początkowo do 2032 roku będzie płatny na dotychczasowych zasadach lecz będzie większym uzupełnieniem telewizji naziemnej. Przy okazji startu multipleksu miejscami w telewizji naziemnej zamienią się stacje Polsat 2 i Super Polsat - dzięki czemu ta pierwsza, nadająca od 1997 roku stacja stanie się bezpłatna dla polskich widzów w ramach MUX2 telewizji naziemnej.


Obrazek
Dotychczasowi udziałowcy Puls Media pozostają w Polsce!

Obrazek
RTL Group, ProSiebenSat 1 i Viasat World - dotychczasowi udziałowcy Puls Media na wspólnej konferencji prasowej potwierdzili pozostanie na polskim rynku. Ogłosili też swoje plany na najbliszą przyszłość.

RTL Group swoje kanały uruchomi już pod koniec marca najpierw w kablówkach i na satelicie a potem też na płatnym czwartym multipleksie naziemnym. Miesiąc po starcie tych stacji w tych samych miejscach reaktywowany zostanie kultowy kanał RTL7 oraz filmowo-serialowy VOX TV. Ofertę w warstawie ogólnej uzupełnią kablowo-satelitarne kanały Super RTL (który wzorem odpowiednika z Niemiec będzie stacją familijną) i RTL Plus.
Kolejne inwestycje są zaplanowane na przyszły oraz 2030 rok. Niemiecki nadawca planuje uruchomić w Polsce następujące stacje tematyczne: GEO, RTL Living, RTL Passion, RTL Crime oraz informacyjny n-tv. Możliwe że n-tv zastąpi Superstacje do której to zakupu nadawca się przymierza. Nadawca planuje też kanał premium NOW! który dystrubowany byłby też drogą internetową w serwisach VOD na czele z Iplą i drogą tradycyjną poprzez kablówki i satelitę. Nadawca chce w Polsce bazować na doświadczeniu z Chorwacji i krajów niemieckojęzycznych gdzie jest bardzo popularny.

Obrazek
Podobne plany zakłada rywal stacji na niemieckim rynku czyli ProSiebenSat Media który w lipcu uruchomi trzy główne stacje Sat 1, Sat 2 i Kabel 1. Od następnego roku nadawca konsekwentnie przez pięć lat planuje wprowadzić kablowo-satelitarne stacje tematyczne. Sat 1 Fun, Sat 1 Emotions, Sat. 1 Gold, Sat. 1 Maxx, Sixx, Kabel 1 Classic i Sat. 1 Doku bazowane na ich niemieckich odpowiednikach. Na późniejszy czas jest też planowany kanał informacyjny I24.

Obrazek
Swoje plany ogłosił też Viasat World który uruchomi tylko kanał TV8 i reaktywuje filmową stacje TV1000. Nadawca planuje też nowe kanaly ale jak zaznacza plany są jeszcze w budowie. Nowa stacja nadawcy czyli TV8 będzie miksem propozycji ze wszystkich stacji z portfolio nadawcy w kraju i zagranicą. Zawierać też będzie własne propozycje na czele z serwisem informacyjnym pt. 24 Godziny. Start stacji zaplanowano na 8 sierpnia 2028 roku.

Jak zaznaczaja. trzej nadawcy odpowiednie wnioski zostały już wysłane do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.



Obrazek
Spore zmiany w polskim eterze!

Już w tym roku zmiany mogą dotknąć nie tylko telewizji ale i radia. Pojawią się nowe stacje radiowe a z eteru zniknie kilka innych.

Pierwsze zmiany zostały przeprowadzone już jesienią. Wtedy to Eurozet należący do czeskiej spółki Czech Media Invest w miejscu stacji Chillizet, Antyradio i Meloradio utworzył jedną dużą sieć Europa 2 działającą z powodzeniem w Czechach i na Słowacji. Nowa stacja ma w założeniu być uzupełnieniem dla Radia Zet i być drugą flagową rozgłośnia nadawcy prezentującą najnowsze przeboje. Z tej okazji format na podobny do Radia Zet zmienił jej czeski imiennik zaś polska Zetka bazować od strony programowej będzie na formule swojego czeskiego odpowiednika czyli Frekvence 1.

Grupa RMF zmienia właściciela
Ostatnio jednak miały miejsce kolejne zmiany w eterze. Otóż należąca do tej pory do Wydawnictwa Bauer nadawca stacji RMF FM, RMF Maxxx i RMF Classic czyli Grupa RMF w wyniku jej sprzedaży zmieniła właściciela. Z początkiem roku stała się nią Grupa Polsat wspierana przez założyciela rozgłośni Stanisława Tyczyńskiego. Ruch ten jest efektem tego że najwięksi nadawcy radiowy i telewizyjni już od dawna ze sobą współpracują. Jak informuje nas dotychczasowy właściciel krakowskich rozgłośni zmiana podyktowana jest chęcią szerszego skupienia się Wydawnictwa Bauer na rynku prasowym.

Jednocześnie Grupa Polsat poinformowała o swoich pierwszych planach programowych. Jak informuje on już jesienią wzmocniona zostanie oferta prograkowe największej rozgłośni komercyjnej w Polsce o głosy znane ze słonecznej telewizji.
Dodatkowo słoneczny nadawca szykuje nową, autorską rozgłośnie Radio Polsat (nazwa alternatywna: Polsat FM) która nadawać będzie na największych częstotliwościach stacji RMF Maxxx, RMF Classic oraz Muzo FM oraz w pozostałych lokalizacjach tychże rozgłośni które się nie powielają ze sobą. Pozostałe częstotliwości rozdysponowane zostaną przez alternatywną stacje Muzo FM i klasyczną RMF Classic. Bez zmian nadawana będzie studencka Radiofonia w Krakowie a stacje dotąd współpracujące (m.in Radio 90 i Radio Jura) zasilą Polsat FM. W ramówkach stacji RMF FM i Polsat FM programy będą miały zarówno dotychczasowe głosy z krakowskiej stacji jak i anten Telewizji Polsat w tym należącej do nadawcy stacji Muzo FM która to przejmie też prowadzących z RMF Maxxx.

Radio na Wizji reaktywacja!
W ramach planowanych zmian RMF FM i Telewizja Polsat uruchomią też w kablówkach i na satelicie w lipcu RMF TV i Muzo TV jako telewizyjne uzupełnienie i poszerzenie radiowych ofert swoich stacji. Muzo TV było zresztą już kiedyś obecne na rynku ale zostało zastąpione zostało przez Polsat Music. Nowe stacje częściowo będą radiem na wizji ale mają w planach także swoje audycje.
Równocześnie ale w środku jesieni ruszą na czwartym multipleksie telewizji naziemnej stacje muzyczno-rozrywkowo-informacyjna Telewizja ZET, stricle informacyjne TOK TV oraz Telewizja Plus zawierająca między innymi audycje muzyczne, rozrywkowe, informacyjne i religijne.

Teraz DAB+ czyli Czwórka wraca na FM a Dwójka dzieli się na dwie stacje.
Zmiany szykuje również Polskie Radio która szerzej postawi na DAB+ doprowadzając do ogólnopolskiego zasięgu swojego multipleksu.
Po dokonaniu tego w razie potrzeby jeszcze we wrześniu podzieli obecny Program II na dwie rozgłośnie a mianowicie nową stacje tematyczną czyli Polskie Radio Kultura z dotychczasową ofertą Dwójki i "nowy" program drugi który to wzorem swojego telewizyjnego odpowiednika będzie dodatkowym kanałem ogólnym obok Jedynki ale szerzej nastawionym na rozrywkę. Dodatkowo do tradycyjnego eteru FM wrócić ma Czwórka w miejscu Polskiego Radia 24 który zostaje jednak na rynku w internecie, kablówkach, satelicie i cyfrowym radiu DAB+. W te miejsca wróci po wielu latach także popularnonaukowa rozgłośnia Polskie Radio Bis której jednak nie będzie w zwyczajnym radiu FM. Poza tym nadawcy naziemni mający swoje kanały w telewizji czyli planują udostępnić swoje stacje radiowe w ramach telewizji hybrydowej i jako dodatkowe ścieżki dźwiękowe stacji telewizyjnych - w przypadku Polskiego Radia użyte zostaną stacje Telewizji Polskiej.
Szykuje się nam zatem gorący rok w mediach!



Obrazek
Media inwestują w jakość informacji.

Obrazek

Od początku grudnia 2027 roku „Wiadomości”, "Teleekspress" i "Panorama" nadawane są ze starego studia zajmowanego obecnie przez TVP Info. Powodem tej zmiany jest trwający remont pomieszczeń studyjnych. Dodatkowo Telewizja Polska również rozpoczęła budowę nowego studia dla TVP Info które stanie na najwyższym piętrze siedziby przy Placu Powstańców w Warszawie. Równolegle prace są prowadzone w prywatnej stacji Polsat News a inne stacje telewizyjne planują drobne zmiany w swoich programach informacyjnych.

Pierwszą informacje na temat rozpoczęcia remontu studia „Wiadomości” opublikował Jarosław Olechowski na swoim profilu na Twitterze. - Zmiany, zmiany, zmiany... już niedługo informacja i publicystyka w nowej odsłonie - napisał szef dzienników oraz Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.
- Nowa odsłona informacji i publicystyki TVP coraz bliżej! Właśnie rozpoczęliśmy instalację nowego sprzętu i wyposażenia w studiu. Efekty zobaczą Państwo już niedługo. Zapraszam juź wkrótce do Telewizji Polskiej! - napisał w innym wpisie na Twitterze.
Jak zdradził nam kilkanaście dni po publikacji ostatniego tweeta w studiach trwa już montaż oświetlenia, scenografii i wyposażenia. Zdradził że całość ma być w nowej, ekscytującej oprawie. Informuje też że prace wchodzą w decydującą fazę - Wyposażamy studio w nowy sprzęt i w nowe rozwiązania, to będzie duża niespodzianka dla widzów - mówi.
Nie omieszkał również skomentować postępu w pracach budowlanych studia TVP Info.
- Nowe studio TVP Info nabiera kształtów. Już niedługo z tego miejsca będziemy prezentować Państwu najświeższe informacje, a goście będą toczyli dyskusje w programach publicystycznych. Całość w nowej, ekscytującej oprawie – stwierdził Olechowski.
Dodał też, że „pod płytami, które tymczasowo chronią podłogę w czasie prac montażowych, na widzów czeka pierwsza niespodzianka”. - Już niedługo „Wiadomości” TVP będą miały studio i oprawę graficzną, jakich nie ma żaden program informacyjny w Polsce - zapowiedział szef TAI.
Jarosław Olechowski w rozmowie z Wirtualnemedia.pl nie chciał zdradzić daty uruchomienia nowych studiów informacyjnych.
Dodał, że „to będzie najwyższa półka i najlepsza technologia, jaka jest obecnie dostępna na rynku”. Według niego zmiany pozytywnie wpłyną na jakość programu która stanie się jeszcze lepsza.
W tej chwili kończą się prace budowlane i robotnicy będą przystępowali do instalacji, montażu scenografii i wyposażenia studia.

Obecna siedziba Telewizyjnej Agencji Informacyjnej (która to odpowiedzialna jest za informacje i publicystykę w TVP) mieścu się przy placu Powstańców Warszawy 7 w Warszawie. Flagowy serwis Jedynki czyli "Wiadomości" zajmują tzw. pomieszczenie „A”. Studio „Panoramy” (nazywane pomieszczeniem „B”.) mieści się w tym samym budynku i ono na czas remontu obsługuje takźe program informacyjny z anteny TVP1. Wszystkie serwisy stacji TVP Info są natomiast obecnie emitowane z zajmowanego od lat pomieszczenia "C" i będa tam do czasu zakończenia remontów. Z kolei "Dziennik Regionów" zajmuje pomieszczenie "D" a TVP3 Warszawa pomieszczenie "E". Serwis informacyjny TVP Polonia jako jedyny nadawany jest ze studia na ulicy Woronicza 17 w Warszawie. Docelowo tam za trzy lata (lub minimalnie jeszcze w 2030 roku) powstanie kompleks mieszczący studia informacyjne dla TVP Info, wszystkich serwisów informacyjnych Telewizji Polskiej oraz potężny newsroom.
Obecnie natomiast plan jest taki by w pomieszczeniu "A" skupić trzy główne serwisy czyli Wiadomości, Panoramę i Dziennik Regionów. W pomieszczeniu "B" znalazłyby się zaś Teleexpress, Agrobiznes, Polonia24 i mniejsze serwisy realizowane dla TVP Info. Pomieszczenie "C" które takźe zostanie poddane remontowi przejąłby anglojezyczny kanał Telewizji Polskiej a pomieszczenie "D" przerobione zostałoby na dodatkowe studio dla TVP3 Warszawa. Istnieje też opcja by "pomieszczenie" C zamienić na szerszy newsroom a w pomieszczeniu "D" po szerszej jego przebudowie umiejscowić kanał anglojęzczny - rzecz jasna oznaczałoby to korektę nazewniczą pomieszczeń. Nowo powstałe studio oznaczone literą "F" dedykowane kanałowi TVP Info znajdzie się na samej górze obiektu przy placu Powstańców Warszawy 7 w Warszawie. Ze względu na problemy finansowe Telewizji Polskiej zmiany będą realizowane etapowo a nowe studia w pomieszczeniach A i F są tego początkiem. Kolejne ma być zmodernizowane pomieszczenir C oraz zlifftingowane studio B głównie w warstwie oświetlenia i tła. W zależności od formy zmian w studiu mieszczącym się w pomieszczeniu C zmienione zostanie na końcu te oznaczona literą D. Studio TVP3 Warszawa w pomieszczeniu E zostanie bez zmian. - Nie mamy pieniędzy by utrzymywać tak dużą liczbę studiów więc redukujemy ich liczbę do pięciu nie licząc szóstego dla lokalnej stacji TVP3 Warszawa. Z racji ograniczonych funduszy zmiany zostaną etapowo gdyż oszczędzamy też na budowę nowej siedziby dla programów informacyjnych "w domu" czyli na ulicy Woronicza. Nie możemy robić wszystkiego na raz. - mówi Agnieszka Odorowicz, prezes Telewizji Polskiej.

Nowa oprawa i studia poszczególnych serwisów wraz z uruchomieniem nowego studia stacji newsowej ma zostać wprowadzona wiosną tego roku, ale nie od marca.
- Nowe studia nie wystartują z nową ramówką, tego nigdy nie twierdziliśmy. Nastawiamy się generalnie na wiosnę. Dobrze byłoby obsłużyć najbliższe wybory przez przynajmniej jedno studio w nowej scenografii - głównych serwisów lub TVP Info. To byłby zatem raczej kwiecień. Priorytetem jest jakość a nie tempo
- komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Agnieszka Odorowicz, prezes Telewizji Polskiej.

Ostatnia zmiana oprawy „Wiadomości” TVP1 miała miejsce w styczniu 2015 roku i została przygotowana samodzielnie przez TVP. W czołówce serwisu widać przelot przez trzy polskie miasta: Kraków, Gdańsk i Warszawę. Po zmianie władz TVP, w styczniu 2016 roku, czołówka została zmodyfikowana - Pałac Kultury i Nauki zastąpiono Zamkiem Królewskim w Warszawie.

Zmiany w formie serwisów informacyjnych:
W związku z planowanym na jesień oddaniem do użytku nowych studiów informacyjnych na widzów czekają także zmiany poszczególnych serwisów i programów:
- Wzorem działań konkurencji wydania "Wiadomości" o 12:00 i 15:00 zostaną poszerzone w ten sposób że pierwsze 15 minut będzie w TVP1 a dalsza trwająca kolejno 60 i 105 minut będzie emitowana w TVP Info. Analogicznie będzie z "Monitorem Wiadomości" który to zastąpi "Gościa Wiadomości" i część programu "Minęła 20" który to zniknie z anteny. Program ten będzie trwał 35 minut. Dopiero o tym programie o 20:30 będzie Gość Wiadomości a o 20:45 kolejny program publicystyczny "Prosto w Oczy".
- Panorama w Dwójce skupi się wyłącznie na sprawach krajowych i społecznych co już miqło miejsce w 2005 roku. Serwis emitowany będzie z nową oprawą w odsłonach o 14:00, 18:00 i 22:00 przy czym ta ostatnia będzie 40 minutowym podsumowaniem dnia tylko w TVP Info. Po serwisie o 18:00 w TVP Info pojawi się nowy program publicystyczny pod tytułem "Panorama Opinii" a po wydaniu o 14:00 program "Gorący temat" w którym to omówiona zostanie szerzej jedna sprawa z serwisu. Po wydaniu o 22:00 emitowany będzie program "Po Przecinku".
- Poszerzony zostanie takźe "Teleexpress" który zyska emitowane w TVP Info o 17:15 dwudziesto minutowe rozszerzenie w programie Teleexpress Extra. W przyszłości ma się również jeszcze bardziej lekki weekendowy program "Teleexpress" na deser. W przypadku wyodrębnienia się TVP3 od ośrodków serwis ma być programem informacyjnym tej stacji migrując z TVP1.
- Uporządkowane zostanie pasmo informacyjne stacji TVP Polonia. Które to ma być emitowane już od 20:00 naszego czasu. W paśmie ma być emitowany informacyjny program "Polonia 24" a tuź potem "Polonia 24 - Rozmowa". O 22:30 ma być emitowany program "Halo Polonia". Po programie będzie emitowana powtórka "Wiadomości". O 18:30 oraz w nocy będzie można zobaczyć anglojęzyczny serwis "Poland 24" którego to polska odsłona będzie emitowana jako program "Polska 24" o godzinie 16:00. Poland 24 i będący po nim program "Polska 24 - Talk" będą punktem wyjścia dla serwisów planowanych stacji międzynarodowych - TVP International i TVP News które powstać mają w przyszłości. Po polskim programie "Polska 24" ma być emitowany program "Polska 24 - Komentarze" i serwis Pogoda.pl który będzie też po Polonii 24. Według redakcji programu "Polska 24" ma być skupiona jak "Panorama" w Polsce na sprawach polskich a "Polonia 24" poruszać teź tematykę polonijną, także z światowego punktu widzenia.
- Lifftingu oprawy i studia doczeka się "Agrobiznes" który emitowany będzie jak zawsze o 12:15 razem z Agropogodą w TVP1. Podobnie zmiany w formie studia dotkną też Dziennik Regionów który to w TVP3 zastąpi też program "Co niesie dzień" o 09:10 i 13:10 który to stanie się emitowanym od 05:30 do 07:00 porannym programem stacji. Z tej racji kolejne wydania "Dziennika Regionów" nadawane będą o 16:10 i 22:10.
- Pasm regionalnych w TVP3 będzie więcej przez co wzrośnie liczba informacji będzie więcej. Będą one teraz o 07:30, 08:30, 12:30, 15:30, 18:30, 21:30 i 23:30 a o 17:30 w części ośrodków ma być emitowane lokalny magazyn informacyjny.
- O 08:15 w TVP1 emitowany będzie program "Polityczne Cafe" a o 16:45 inny program publicystyczny "Gość Jedynki".
Dodatkowo zmiany czekają też widzów TVP Info. Nowe oblicze stacji ma bowiem być tworzone przez wszystkie redakcje informacyjne.
W ramówce odnowionej stacji zobaczymy odnowiony "Poranek" który będzie emitowany od 05:25 do 10:00 z tym że jego pierwszą część nazwaną "Wstaje Dzień" poprowadzą Adam Giza i Anna Popek a resztę pasma obejmą dotychczasowi prezenterzy tego pasma którzy też będą obecni w części wspomnianego duetu która potrwa do godziny 08:00. W paśmie będzie też dużo rozmów z gośćmi w pasmach "Info Gość" i "Minęła 8". Głównym serwisem anteny pozostanie "Info Serwis" które swoje podsumowanie będzie mieć o godzinie 21:00. Po 14:00 z kolei pojawi się magazyn informacyjno-publicystyczny "Info Extra" zaś w ciągu dnia obecne będą programy "Info Dzień" i "Wiadomości Plus". W ofercie nowej anteny pojawią się też między innymi program publicystyczny "Tematy Dnia", a także reporterski "Alarm", międzynarodowa "Agenda" i polityczne "Nie da się ukryć". Dzień kończyć będą programy "W Akcji" o 23:20 od poniedziałku do soboty, "Info Tydzień" w niedziele o 23:20 oraz "Minał Dzień" czyli najpóźniejsze podsumowanie dnia emitowane codziennie o 23:50.
W soboty w publicystycznym paśmie od godziny 11:00 emitowane będą programy "Woronicza 17" , "Salon Dziennikarski" i "Kobiecym Okiem" i "Z Bliska" a całe pasmo potrwa aż dwie godziny i 30 minut gdyż będzie przeplatne z serwisami informacyjnym. W ramówce znajdą się też nowy religijny magazyn informacyjny "Czas" oraz program o charakterze godzinnej debaty "Konfrontacja" poświęcony osobie o której dużo mówiło się w ostatnim tygodniu. Będzie też "Goniec Dworski"; reportersko-publicystyczny "Info Raport" i wszystkie programy jakie znają widzowie z dotychczasowej ramówki stacji.
Zmiany proponowane przez media publiczne mają na celu wzmocnienie marki "Wiadomości" jako wiodącej marki serwisów TVP oraz rozróżnienie tematyczne serwisów by nie emitowały one tego samego w swojej treści będąc tym samym wyjątkowe.

Remont studia Polsat News:
Równolegle z publicznym nadawcą Telewizja Polsat przeprowadza remont studia swojej stacji informacyjnej Polsat News. Dlatego serwisy informacyjne, pasmo poranne „Dobry dzień”, i „Wydarzenia” nadawane są ze studia zastępczego.
Od końca grudnia na czas remontu studia Polsat News emisja serwisów informacyjnych, „Wydarzeń” oraz porannych i wieczornych pasm publicystycznych została przeniesiona do studia Polsat News 2.
O zmianie poinformowała widzów w sobotę Joanna Górska, prowadząca poranka „Dobry dzień z Polsat News”. - Dziś w innej odsłonie. W zupełnie innym studiu niż do tej pory. Tak będzie przez jakiś czas - stwierdziła dziennikarka.
Powodem zmian w scenografii Polsatu News jest zużycie używanych przez wiele lat części studia a także reakcja na działania konkurencji. Nowe studio pojawi się wraz z nową oprawą nieco wcześniej od Telewizji Polskiej bo już od września. Wtedy także część programów (na czele z informacyjnym "Newstelegrafem" z anteny tej stacji staną się flagowymi pozycjami Polsatu 2 wraz z premierowym kontentem własnym przejętym od TV4 który to zrezygnuje wraz z siostrzanym TV6 skupi się nieco bardziej na powtórkowej i serialowo-filmowej treści ramówkowej.

Konkurencja nie śpi:
Zmiany tyle że drobniejsze w sferze informacji i publicystyki planują też inni nadawcy:
- TVN poszerzy informacje na głównej antenie. Pierwsza informacyjna część "Faktów w południe" i "Faktów po południu" pojawi się w dni powszednie o 12:00 i 16:00 na antenie głównego TVN'u podobnie jak program "Fakty po Faktach" o 19:25. Wróci też program "Kropka nad I" Moniki Olejnik w formie powtórkowej rano i późnym wieczorem. Premiery jak zawsze w TVN24. TVN produkować też będzie w dalszym ciągu "Express" dla TTV do którego to dołączą informacyjny "MetroNEWS" (nadawany o 11:00 i 18:00) i będący zaraz po nim publicystyczny "MetoCAFE" dla Telewizji Metro a także 10 minutowe "Aktualności" dla stacji TVN7. Stacje TVN7 i Metro pokażą też "Teleserwis' z TVN24. Nadawca będzie też szerzej korzystał ze swoich studiów informacyjnych używając w nich najnowszych technogii. Na lipiec 2028 zaplanowano zmianę oprawy graficznej i studyjnej "Faktów" poprzedzonym półtora miesięcznym remontem w studiu Faktów.
-  Informacyjno-publicystyczny kanał na naTemat.tv ruszy z informacyjnym serwisem pt. Dziennik. 
- Superstacja będzie produkować i pokazywać serwis informacyjny "24 godziny" tworzony wspólnie z nową telewizją TV8 która ruszy już wkrótce. Informacje Dnia jednak zostaną w stacji bez zmian jako serwis cogodzinny mimo że tak samo nazywa się także serwis w TV Trwam.
- Telewizja WP wróci do wspólnych produkcji z portalem Wirtualna Polska będzie zatem główny serwis #Dziejesię , wieczorna #Infoteka o formule Teleexpressu. informacyjno-publicystyczne nadawane codziennie na żywo od 06:00 do 11:00, 15:30 - 16:30, 17:00 - 18:00, 18:40 - 20:00 i od 23:00 do 00:30 jako uzupełnienie pasm informacyjnych. 


...
Że tak powiem.
Olechowski był od kiedy pamiętam jest prawicowy, to przeszedłby do centrolewicowej TVP? WTF?!
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Awatar użytkownika
Katarzyna Kajkowska
Posty: 1374
Rejestracja: 09 sie 2018, 22:24

Re: Nuda

Postautor: Katarzyna Kajkowska » 15 wrz 2018, 19:02

Na razie dałem Olechowskiego - jak się dowiem kto faktycznie ma TAI to podmienie.
Obrazek
Katarzyna Kajkowska
Więcej Słońca!

Awatar użytkownika
Gniewomir Maj-Ołyński
Posty: 2230
Rejestracja: 13 lut 2017, 23:42

Re: Nuda

Postautor: Gniewomir Maj-Ołyński » 15 wrz 2018, 19:05

Akurat Olechowski to karierowicz :D
---
Boże, widzisz i nie grzmisz. Serio, daj sobie z tym spokój i zajmij się czymś innym. To, że nie ma o tym pierdyliarda eventów, nie znaczy, że żadne zmiany programowe w TVP nie zaszły - Odorowicz wymieniła szefów anten, to wystarczy, niech oni sobie robią co chcą.

Zrozum, że wydawanie prasy nie ma sensu, skoro wszystko można dodać w internecie. Spadki prasy są, w niektórych przypadkach, dramatyczne, a ty chcesz ładować Odorowicz w niegospodarność za wyrzucanie pieniędzy w błoto.

1. Bez komentarza.
2. Nie będzie żadnych remontów, studio sprawdza się dobrze, jest nowoczesne w sam raz.
3. Nie wmanewrujesz Odorowicz w kopiowanie konkurencji.
4. Nie jesteś tu od zmian personalnych w TVP. Programowych tym bardziej.

Dziękuję, dobranoc.
Gniewomir Maj-Ołyński - dr nauk humanistycznych z zakresu nauk o polityce, dziennikarz, menadżer kultury,
I wiceprzewodniczący Postępowych Demokratów, poseł na Sejm III i IV kadencji IV RP

Awatar użytkownika
Katarzyna Kajkowska
Posty: 1374
Rejestracja: 09 sie 2018, 22:24

Re: Nuda

Postautor: Katarzyna Kajkowska » 15 wrz 2018, 19:15

1. W kwestii "Anteny" to tutaj Odorowicz mogła sobie poszukać dodatkowe źródło zarobku skoro u TVP jest krucho z kasą. Kasa z dzierżawy tytułu Bauerowi i wpływów z wydawania gazety by nie gryzła. Jak to mówią pieniądze nie śmierdzą zwłaszcza że można zarobić je w prosty sposób.
2. Odnośnie remontów bazowałem się tym co jest teraz w realu gdzie remontuje się studio Wiadomości i TVP Info. Tu też są oszczędności bo nieco studiów będzie mniej a pozostałe zostaną racjonalniej wykorzystane.
3. Co masz na myśli z tym kopiowaniem? Poszerzenia? Tutaj zamierzeniem jest zachęcenie do oglądania TVP Info poprzez prezentacje rozszerzeń programów informacyjnych. Skoro TVN czy Polsay może to czemu nie Telewizja Polska?
4. Dlatego to opublikowałem by dać wam do analizy - ostateczną decyzję zostawie wam.
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2018, 19:24 przez Katarzyna Kajkowska, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Katarzyna Kajkowska
Więcej Słońca!

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Nuda

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 15 wrz 2018, 19:22

Gniewomir Maj-Ołyński pisze:Akurat Olechowski to karierowicz :D


Adamczyka, Holecką, Cholewińskich, czy Wolnego może i bym tak nazwał, ale czy Olechowskiego? Nie powiedziałbym :D On od zawsze pracował w prawicowych mediach ;)
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.


Wróć do „Spamowisko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości