Polityka w rzeczywistości

Wszystko o wszystkim.
Awatar użytkownika
Szamir DeLeon
Posty: 3831
Rejestracja: 23 lip 2017, 20:37

Re: Polityka w rzeczywistości

Postautor: Szamir DeLeon » 12 cze 2018, 19:16

Chodzi o całe mechanizmy instytucjonalne- jak wielkie byłoby to wyjście. Wlk. Brytania do dzisiaj wychodzi z Unii nie dlatego, że mają to w prawie konstytucyjnym, ale nie wszystko zostało jeszcze ustalone. Unia to bardzo wiele spraw. Znając nas to po drodze zmieniłby się jeszcze raz rząd, który zarządziłby jeszcze jedno referendum, ale dopiero za rok i tak pięknie grałby na czas, żeby tylko nie ponieść za dużej odpowiedzialności za wyjście i złe decyzje w tej sprawie :lol:
Tylko, że jeśli w nadchodzącym referendum zagłosujemy NIE to przecież nie będzie oznaczało PolExitu. Po prostu nie będziemy chcieli mieć tego w Konstytucji i ewentualnie wtedy zarzuty eurosceptyków będą bardziej modne.

Administrator
Administrator
Posty: 22474
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Polityka w rzeczywistości

Postautor: Administrator » 12 cze 2018, 22:53

Łukasz, przecież Wielka Brytania w ogóle nie ma konstytucji, przynajmniej w znaczeniu formalnym.
Głosowanie w parlamencie w przypadku PolExitu oczywiście byłoby konieczne. Art. 22a ustawy o umowach międzynarodowych przewiduje, że w tej sprawie konieczne byłoby uchwalenie specjalnej ustawy.

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Polityka w rzeczywistości

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 13 cze 2018, 0:11

Apropo konstytucji, to był to mój skrót myślowy ;)

A no to chyba, że tak, to nie wiedziałem.

Najbardziej dziwaczne jest ostatnie pytanie, tak naprawdę Bóg wie o co w nim chodzi. Czy o wpisanie wpisanie do konstytucji obecnego podziału terytorialnego, czy po prostu o wpisanie do konstytucji "miast", "powiatów" i "województw". PAD sugerował to pierwsze, ale... Co ja tam wiem ;) Jeżeli to drugie, to też po jaką cholerę? Jak wygra np. SLD, albo Kukiz, to będą się musieli pytać Polaków o likwidację powiatów :lol:
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Awatar użytkownika
Gniewomir Maj-Ołyński
Posty: 2230
Rejestracja: 13 lut 2017, 23:42

Re: Polityka w rzeczywistości

Postautor: Gniewomir Maj-Ołyński » 13 cze 2018, 14:54

W ogóle to referendum to poroniony pomysł - po pierwsze to są miliony wydane raczej na próżno, bo ani to nie ma żadnej mocy, ani niczego. Poza tym, te pytania są tak bzdurne (zamiast pytać o aborcję, prawa kobiet, związki jednopłciowe, rozdział państwa od kościoła, sprawy edukacji), pytania o wpisanie Boga do preambuły, 500+ (to to już jest w ogóle apogeum idiotyzmu tego referendum) czy pytanie, czy chcemy zmiany/nowej konstytucji. Szkoda pieniędzy na kampanię PiS-u za publiczną kasę.
Gniewomir Maj-Ołyński - dr nauk humanistycznych z zakresu nauk o polityce, dziennikarz, menadżer kultury,
I wiceprzewodniczący Postępowych Demokratów, poseł na Sejm III i IV kadencji IV RP

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Polityka w rzeczywistości

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 13 cze 2018, 16:12

Akurat niektóre pytania są dobre, jak to o referendum, zbierzesz milion, będzie referendum, ogólnie ja jestem za szerszymi kompetencjami prezydenta, bo jakby miał być system kanclerski, to z dwojga złego zamiast prezydenta wolę monarchię :lol:
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Polityka w rzeczywistości

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 17 cze 2018, 20:49

Prawica Marka Jurka z prezesem partii... Krzysztofem Kawęckim :lol:
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Awatar użytkownika
Marek Kohn
Posty: 1150
Rejestracja: 28 gru 2016, 17:48

Re: Polityka w rzeczywistości

Postautor: Marek Kohn » 18 cze 2018, 11:11

Jeszcze co do referendum: przy całej sympatii do prezydenta Dudy (choć Polska, jak tak sobie to ostatnio analizowałem, do prezydentów szczęścia raczej nie ma), rzeczywiście - w zasadzie chyba tylko pytanie o pozycję prezydenta ma jakikolwiek sens. Reszta jest od czapy. Nie rozumiem, kto mu takie pytania doradził i dlaczego on się na to zgodził.
Marek Kohn - dr hab. nauk prawnych, były prezes Partii Liberalno-Konserwatywnej, były premier Rzeczypospolitej Polskiej (2022), poseł na Sejm RP (2020-2025), senator II kadencji (od 2025).

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Polityka w rzeczywistości

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 18 cze 2018, 14:17

Akurat pytanie o referendum na żądanie też jest dobre. Ale reszta nie jest warta referendum.
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Awatar użytkownika
Gniewomir Maj-Ołyński
Posty: 2230
Rejestracja: 13 lut 2017, 23:42

Re: Polityka w rzeczywistości

Postautor: Gniewomir Maj-Ołyński » 28 cze 2018, 16:58

Wczorajsze wydarzenia to chyba upadek polskiego parlamentaryzmu. Takiego ekspresu to chyba jak żyję nie widziałem.
Gniewomir Maj-Ołyński - dr nauk humanistycznych z zakresu nauk o polityce, dziennikarz, menadżer kultury,
I wiceprzewodniczący Postępowych Demokratów, poseł na Sejm III i IV kadencji IV RP

Awatar użytkownika
Janina Dobrzyńska
Posty: 2749
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:24

Re: Polityka w rzeczywistości

Postautor: Janina Dobrzyńska » 27 lip 2018, 1:31

To dziwne uczucie- gram Jerzym Śniegiem, który jest moim przewodniczącym w kole i w regionie, blisko współpracujemy, gram Syjczakiem, Klimasarą- moi znajomi z FMSu ;-)
Janina Dobrzyńska- Sojusz Lewicy Demokratycznej

Poseł na sejm IV, V, VI, VIII

2011-2017 przewodnicząca struktur SLD na pomorzu
2015-2020 przewodnicząca SLD
2015-2019 wiceprzewodnicząca KP SLD
2015-2019 wicemarszałek Sejmu
2015-2020 liderka ZL


Wróć do „Spamowisko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości