Nuda

Wszystko o wszystkim.
Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Nuda

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 03 cze 2018, 1:26

Myślę, że na to wpływały raz ferie świąteczne, a 2 awantura w Sejmie i pod nim. PiS irl by sobie na to nie pozwolił, bo to by oznaczało obniżenie bezpieczeństwa państwa, serio myślisz, że Banderowcy by się nie zemścili za taką deklarację? Opozycja może mogłaby sobie na to pozwolić, ale nie rząd ;)
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Awatar użytkownika
Szamir DeLeon
Posty: 3831
Rejestracja: 23 lip 2017, 20:37

Re: Nuda

Postautor: Szamir DeLeon » 03 cze 2018, 1:34

Zależy jaka byłaby retoryka w tej sprawie. :lol:
Następna taka przerwa dopiero w 2029 roku, gdy (jeśli nic w tym czasie się nie stanie) trzeba będzie: albo rozliczyć rządy lewicy, albo zatrzymać rządy lewicy :lol:

Awatar użytkownika
Laura
Posty: 9030
Rejestracja: 08 lip 2015, 0:29

Re: Nuda

Postautor: Laura » 03 cze 2018, 1:38

To może trafimy na intensywną kampanię do PE
Laura Novak
Wicepremier RP- Minister Skarbu i Energii.( 2026-2027 i 2028-2031)
Premier RP ( 2027)
Poseł na Sejm IV RP. I-VI kadencji
W latach 2020-2024 i od 2029 przewodnicząca SLD i ZL.
Przewodnicząca KP ZL w latach 2019-2026

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Nuda

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 03 cze 2018, 1:52

Podstawowym problemem jest to, że do was nie ma na tą chwilę w zasadzie do czego się przyczepić ;) Spraw światopoglądowych nie ruszacie, wolności gospodarczych też nie, więc w zasadzie jedynie opozycji kontroferta zostaje, chyba że wrócicie do konfliktu dwór-rząd :D
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Awatar użytkownika
Szamir DeLeon
Posty: 3831
Rejestracja: 23 lip 2017, 20:37

Re: Nuda

Postautor: Szamir DeLeon » 03 cze 2018, 2:10

Zawsze coś się znajdzie :lol: Ale rzeczywiście w najbliższym czasie może być trudniej o ile się nie pomylimy.

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Nuda

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 06 cze 2018, 15:46

Tak swoją drogą, to Hans swoim uparciem na cyfryzację zainspirował do pewnej analizy ;)

Odnoszę wrażenie, że standart DVB-T2 HEVC w realiach przypuśćmy 2032 byłby przestarzały i jeżeli już, to trzebaby było myśleć o standarcie DVB-T4 MPEG8, bo już się mówi, że 8K może wyprzeć 4K :lol:

Podstawowym jednak problemem jest to, że ciężko przewidzieć jakie będą standarty w 2027 roku :D
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Awatar użytkownika
Gniewomir Maj-Ołyński
Posty: 2230
Rejestracja: 13 lut 2017, 23:42

Re: Nuda

Postautor: Gniewomir Maj-Ołyński » 06 cze 2018, 21:36

Ostatnio, ogarniając Konstytucję na studia, wpadł mi do głowy kazusik z art. 131. Mamy uroczystość (3 maja/11 listopada czy coś w tym stylu) i podczas zamachu giną prezydent i obaj marszałkowie. Co wtedy? Kto jest głową państwa? Jedyne co mi przychodzi do głowy to najstarszy wiekiem wicemarszałek, bo w sumie to on podczas braku marszałka pełni obowiązki. Jaka byłaby jego legitymacja to inna rzecz, a Wy co o tym sądzicie?
Pytanie chyba najbardziej dla Marka :D
Gniewomir Maj-Ołyński - dr nauk humanistycznych z zakresu nauk o polityce, dziennikarz, menadżer kultury,
I wiceprzewodniczący Postępowych Demokratów, poseł na Sejm III i IV kadencji IV RP

Awatar użytkownika
Szamir DeLeon
Posty: 3831
Rejestracja: 23 lip 2017, 20:37

Re: Nuda

Postautor: Szamir DeLeon » 06 cze 2018, 22:23

Czy najstarszy wiekiem wicemarszałek Senatu czy Sejmu? :lol: Jest mowa tylko o tym, że wicemarszałek najstarszy wiekiem przejmuje zadania "Marszałka Sejmu wynikające z regulaminu Sejmu", a prezydentura wynikałaby w tym przypadku z Konstytucji. Mam wrażenie, że to taki kazus który nie ma odpowiedzi lub odpowiedzią jest "nieuwzględnienie tego piramidalnie niemożliwego przypadku przez prawodawcę- Prezydent czy Marszałkowie są objęci ponadprzeciętną ochroną". Tylko: czy tak można odpowiedzieć na zadanie akademickie, które rządzi się swoimi (też formalnymi) regułami? Nie wiem- nie byłem studentem prawa, ale myślę że nie można. :lol:

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Nuda

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 06 cze 2018, 22:53

Obowiązki przejmował marszałek senior, czyli najstarszy wiekiem wicemarszałek, albo poseł, znajomy się pytał co by było, gdyby Duda miał zostać przewodniczącym RE i podał się do dymisji wcześniej, swoją drogą była już tu o tym dyskusja ;)
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Awatar użytkownika
Gniewomir Maj-Ołyński
Posty: 2230
Rejestracja: 13 lut 2017, 23:42

Re: Nuda

Postautor: Gniewomir Maj-Ołyński » 06 cze 2018, 23:25

No zadając to pytanie, odpowiedzi nie uzyskałem :lol: Mimo wszystko (tej szczególnej ochrony), zamach mógłby mieć miejsce, choć jest mało prawdopodobny - to możliwy. i chyba w takiej sytuacji potrzebne są chyba jakieś nadzwyczajne rozwiązania i raczej skłaniałbym ku najstarszemu wiekiem wicemarszałku Sejmu, nawet licząc się z lekkim obejściem Konstytucji w tym zakresie. Bo chyba angażowanie premiera byłoby tu zbędne.
Gdyby Duda zrezygnował to prezydentem byłby obecnie Kuchciński. Tu nie ma tego problemu, który opisałem :D
Gniewomir Maj-Ołyński - dr nauk humanistycznych z zakresu nauk o polityce, dziennikarz, menadżer kultury,
I wiceprzewodniczący Postępowych Demokratów, poseł na Sejm III i IV kadencji IV RP


Wróć do „Spamowisko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości