Nuda

Wszystko o wszystkim.
Awatar użytkownika
Marek Kohn
Posty: 1150
Rejestracja: 28 gru 2016, 17:48

Re: Nuda

Postautor: Marek Kohn » 21 maja 2018, 0:45

Jak jest z Regulaminami izb? Jak przywołam podstawę IRL, to mnie zastrzelicie? :D Pomijając szczegóły (co do klubów), to zakładam, że struktura i numeracja jest zbliżona :D? Zwłaszcza w Senacie.
Marek Kohn - dr hab. nauk prawnych, były prezes Partii Liberalno-Konserwatywnej, były premier Rzeczypospolitej Polskiej (2022), poseł na Sejm RP (2020-2025), senator II kadencji (od 2025).

Awatar użytkownika
Laura
Posty: 9030
Rejestracja: 08 lip 2015, 0:29

Re: Nuda

Postautor: Laura » 21 maja 2018, 0:54

Pytaj GM-a
Laura Novak
Wicepremier RP- Minister Skarbu i Energii.( 2026-2027 i 2028-2031)
Premier RP ( 2027)
Poseł na Sejm IV RP. I-VI kadencji
W latach 2020-2024 i od 2029 przewodnicząca SLD i ZL.
Przewodnicząca KP ZL w latach 2019-2026

Administrator
Administrator
Posty: 22483
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Nuda

Postautor: Administrator » 21 maja 2018, 1:04

Nie pamiętam, żeby się coś zmieniało jeśli chodzi o Regulamin Senatu, ale nie dam sobie ręki uciąć.

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Nuda

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 21 maja 2018, 20:46

Aleksander Beski pisze:Od środy do piątku mnie nie będzie, jadę do Budapesztu :)


Ale tak serio mówiąc, to jak jedziesz samochodem, to nie polecam jazdy przez Czechy, lepiej przez Żywiec i Milówkę zaraz na Słowację.
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Awatar użytkownika
Aleksander Beski
Posty: 2028
Rejestracja: 31 lip 2017, 20:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nuda

Postautor: Aleksander Beski » 21 maja 2018, 20:48

Lukasz Wojtowicz pisze:
Aleksander Beski pisze:Od środy do piątku mnie nie będzie, jadę do Budapesztu :)


Ale tak serio mówiąc, to jak jedziesz samochodem, to nie polecam jazdy przez Czechy, lepiej przez Żywiec i Milówkę zaraz na Słowację.

Nie jadę samochodem, to wycieczka klasowa ;) (I chyba autocar będzie jechać przez Czechy xD)
Aleksander Beski - Poseł IV kadencji, członek Rządzić Inaczej.

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Nuda

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 21 maja 2018, 20:53

O to współczuję, bo zaraz za granicą z Czechami jest betonowa droga w sam raz na połamanie zębów :lol: Jeżeli jechałbyś kiedyś na Węgry, czy to do Budapesztu, czy to na tor (tor nie leży na terenie Budapesztu ;) ), to najlepiej z Żywca i Milówki prosto na Słowację, drogi bardzo fajne. Na Węgrzech potrzeba jest winieta na każdą drogę, a na Słowacji tylko na autostrady i drogi ekspresowe. Podejrzewam, że będziesz jechał przez Bratysławę i Żylinę ;)
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Nuda

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 21 maja 2018, 21:21

Ten moment, gdy dopiero teraz mój kumpel się pokapował, że prezydent może, ale nie musi być członkiem partii politycznej :lol:
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Awatar użytkownika
Marek Kohn
Posty: 1150
Rejestracja: 28 gru 2016, 17:48

Re: Nuda

Postautor: Marek Kohn » 21 maja 2018, 21:29

Czy może, to też ciekawe zagadnienie.
Rymarz chyba twierdził, że to wymóg kultury prawnej, a nie prawa. Winczorek, że jednak jest obowiązek. Na stronie Kancelarii Prezydenta w FAQ można znaleźć pogląd, że prezydent nie może.
Przepis zakazuje łączenie z innymi funkcjami publicznymi. Pytanie, czy członkostwo w partii to funkcja publiczna.
Marek Kohn - dr hab. nauk prawnych, były prezes Partii Liberalno-Konserwatywnej, były premier Rzeczypospolitej Polskiej (2022), poseł na Sejm RP (2020-2025), senator II kadencji (od 2025).

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Nuda

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 21 maja 2018, 21:37

Lech Kaczyński był członkiem PiS prawie pół roku będąc prezydentem i konstytucjonaliści uważali to za zgodne z prawem. Inna kwestia, że cały początek kadencji PLK był dość specyficzny, de iure był przez prawie 2 miesiące dalej prezydentem Warszawy będąc prezydentem, co komicznie wyglądało i wydaje mi się, że niezgodnie z prawem, co też pokazuje lekką absurdalność konstytucji i aż mnie dziwi, że na niej bazujemy.
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Awatar użytkownika
Marek Kohn
Posty: 1150
Rejestracja: 28 gru 2016, 17:48

Re: Nuda

Postautor: Marek Kohn » 21 maja 2018, 22:00

Tak, mam to na uwadze - stąd właśnie mam wątpliwości.
To, że mamy bardzo słabą Konstytucję - to fakt, przez niektórych zaprzeczany z przyczyn politycznych / osobistych etc.
W dużej mierze jest podobna do w ogóle konstytucji posowieckich. Ma mnóstwo w istocie pustych gwarancji, jest przeciążona etc. Jest chyba zresztą jedną z najdłuższych Konstytucji w regionie (chociaż nie sprawdzałem wszystkich).
Marek Kohn - dr hab. nauk prawnych, były prezes Partii Liberalno-Konserwatywnej, były premier Rzeczypospolitej Polskiej (2022), poseł na Sejm RP (2020-2025), senator II kadencji (od 2025).


Wróć do „Spamowisko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości