PD+SD+PSL prezentuje kandydatów w wyborach uzupełniających- Do styczniowych wyborów uzupełniających w trzech okręgach pójdziemy w tej samej koalicji, co do wyborów samorządowych. - poinformowała przewodnicząca Postępowych Demokratów Maria Radziwiłł, przedstawiając kandydatów do Sejmu.- Jesteśmy zadowoleni z współpracy, jaką udało nam się podjąć na wybory samorządowe i jesteśmy gotowi, żeby ją kontynuować. - powiedział podczas wspólnej konferencji prasowej w Sejmie przewodniczący Stronnictwa Demokratycznego Paweł Piskorski. Liderka opozycji, Maria Radziwiłł dodała, że chciałaby, aby ta współpraca była długoterminowa. - Zdecydowaliśmy się utworzyć wspólne kluby w sejmikach wojewódzkich i radach miejskich, być może będziemy chcieli rozszerzyć współpracę na polu ogólnopolskim. - powiedziała.
Kandydatem koalicji w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym nr 40 będzie
Andrzej Kotala, polski samorządowiec i przedsiębiorca, w latach 2010-2026 prezydent Chorzowa. Ukończył studia na Politechnice Śląskiej ze specjalnością w zakresie maszyn i urządzeń górniczych i wiertniczych. Na początku lat 90. zajął się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, w 1992 został prezesem zarządu spółki prawa handlowego. W 2008 objął stanowisko prezesa Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku. W 2002 wstąpił do Platformy Obywatelskiej, kilka lat później został jej przewodniczącym w Chorzowie. Również w 2002 po raz pierwszy uzyskał mandat radnego miasta. W wyborach w 2006 bez powodzenia ubiegał się o prezydenturę Chorzowa, ponownie będąc wybranym do rady miasta. Ponownie wystartował na prezydenta miasta w wyborach samorządowych w 2010. W drugiej turze pokonał ubiegającego się o reelekcję Marka Kopla, uzyskując 50,59% głosów. W 2014, 2018 i 2022 został wybrany na kolejne kadencje w pierwszej turze głosowania. W tegorocznych wyborach samorządowych nie ubiegał się o reelekcję.
Mirosław Suchoń, kandydat w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym nr 104 to polityk i ekonomista. Ukończył Liceum w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Michała Kaleckiego w Bielsku-Białej oraz w 2000 studia w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu (na wydziale zamiejscowym w Chorzowie), specjalizując się w zarządzaniu jakością. Zawodowo związany z branżą bezpieczeństwa systemów informatycznych. Powołany w skład rady nadzorczej Karpackiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Pełnił funkcję przewodniczącego rady Osiedla Karpackiego. Działał w Ruchu Światło-Życie, od 2001 do 2006 w Młodym Centrum (był przewodniczącym regionu śląskiego i członkiem rady) oraz w Stowarzyszeniu Projekt: Polska. Był członkiem Unii Wolności (zasiadał m.in. w zarządzie regionu śląskiego, był też wiceprzewodniczącym jej koła w Bielsku-Białej), Partii Demokratycznej – demokraci.pl (był m.in. członkiem jej zarządu i rady krajowej), Inicjatywy Wolność, Partii Liberalnej i Postępowych Demokratów, obecnie należy do Stronnictwa Demokratycznego. Od 2014 roku był radnym miejskim. W 2019 roku bez powodzenia ubiegał się o mandat poselski w JOWie nr 155. W przyspieszonych wyborach w 2020 został posłem z tego okręgu, otrzymując 50 448 (48,4%), w 2022 roku nie uzyskał reelekcji.
Ostatnim z kandydatów jest
Maciej Grubski, w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym nr 93. To polityk i samorządowiec, senator VII, VIII i IX kadencji III RP. W 1989 ukończył Medyczne Studium Zawodowe w Łodzi, odbył także studia licencjackie z zakresu administracji publicznej. Wyczynowo uprawiał zapasy, znajdował się w kadrze Polski. Pełnił funkcję dyrektora Domów Pomocy Społecznej w Konstantynowie Łódzkim, następnie pracował w III Domu Pomocy Społecznej w Łodzi. W 1993 przystąpił do Unii Demokratycznej, a w 1994 znalazł się w szeregach Unii Wolności. W latach 1994–1998 zasiadał w Radzie Miejskiej w Łodzi w klubie radnych Nowa Łódź, będącym reprezentacją Unii Wolności. W 1999 wstąpił do Akcji Wyborczej Solidarność. Ponownie był radnym miejskim od 2006 do 2007 z ramienia Platformy Obywatelskiej. Zajmował w tym okresie stanowisko przewodniczącego rady miejskiej, w łódzkim samorządzie koordynował sprawy związane ze sportem. W wyborach parlamentarnych w 2007 w okręgu łódzkim został wybrany na senatora VII kadencji Senatu RP z wynikiem 146 688 głosów. W wyborach parlamentarnych w 2011 został ponownie wybrany do Senatu (VIII kadencji) jako kandydat Komitetu Wyborczego PO. W 2015 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, otrzymując 72 276 głosów. Cztery lata później nie kandydował ponownie.