Nuda

Wszystko o wszystkim.
Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Nuda

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 28 kwie 2018, 1:32

PL-K to wlaśnie taka typowa partia konserwatywno-liberalna, więc w zasadzie nie ma co czyścić ;) Trochę Wincenty, Marek i Weronika przesadzali z tymi transferami, ale teraz jest ok i chyba ten model się sprawdza ;)
Są znani koliberalni samorządowcy (Szczurek, Frankiewicz, Krzystek, czy Roman), ramach satelity też Raczyński, są koliberowie z Korwina (bo ogólnie Korwin to libetarianin), trochę kolibrów od Gowina i PiS, no i monarchiści, którzy nie obrazili się na moją propozycję dla kasztelanów ;)
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Awatar użytkownika
Szamir DeLeon
Posty: 3831
Rejestracja: 23 lip 2017, 20:37

Re: Nuda

Postautor: Szamir DeLeon » 28 kwie 2018, 1:43

No i rzeczywiście od dołu to wygląda całkiem dobrze. Ale góra partii- do likwidacji ;) Wtedy byłoby rzeczywiste odcięcie od miernej prawicy korwina.

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Nuda

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 28 kwie 2018, 1:56

Wiesz, gdybym mógł to zrobić, to bym to zrobił ;)
Ogólnie KORWiN z tego co się zorientowałem, to stał się bardziej umiarkowany po odejściu Korwina do Króla i kiedy władzę przejął Wipler, ogólnie na Wiplera i całą resztę w partii wpływał Korwin, bo Wipler wydaje się sensownym facetem, zresztą w PiSie nie walił tak radykalnych poglądów jak właśnie tam. Ogólnie tutaj, gdybym głosował, to w pierwszej kolejności zagłosowałbym na PL-K, w drugiej na PD, a w trzeciej na ZLew. PL-K, logiczne dlaczego, vo jest ona najbliżej moich poglądów. PD blisko, ale nie idealnie. ZLew może niespecjalnie spełnia moje poglądy, ale jest barwną i umiarkowaną koalicją, są też ludzie bardziej kojarzeni z prawicą, niż lewicą. Na PiS raczej bym tu nie zagłosował, bo jest bezbarwny, odwrotność do reala.
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Awatar użytkownika
Janina Dobrzyńska
Posty: 2749
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:24

Re: Nuda

Postautor: Janina Dobrzyńska » 28 kwie 2018, 10:25

Cześć ludziki, co się działo przez te kilka miesięcy? Lewica rządzi, to wiem, a tak poza tym?
Janina Dobrzyńska- Sojusz Lewicy Demokratycznej

Poseł na sejm IV, V, VI, VIII

2011-2017 przewodnicząca struktur SLD na pomorzu
2015-2020 przewodnicząca SLD
2015-2019 wiceprzewodnicząca KP SLD
2015-2019 wicemarszałek Sejmu
2015-2020 liderka ZL

Awatar użytkownika
Szamir DeLeon
Posty: 3831
Rejestracja: 23 lip 2017, 20:37

Re: Nuda

Postautor: Szamir DeLeon » 28 kwie 2018, 11:07

Wipler częściej odwołuje się do empirycznych danych, ale wciąż jego celem jest poniżenie współrozmówcy.
Tak właściwie to nic wielkiego. Jeszcze :lol:
Może ciebie to zainteresuje- miałaś problemy, ale dość dobrze nam poszło odbielanie ciebie :D

Administrator
Administrator
Posty: 22483
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Nuda

Postautor: Administrator » 28 kwie 2018, 13:00

No ja w każdym razie tego eventu o Korwinie nie pisałem. ;)
Chociaż faktycznie jemu i jego ludziom może się nie podobać obecna linia PLK.

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Nuda

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 28 kwie 2018, 13:04

Czy ja wiem, jest dość liberalna, o dziwo etatystycznie na samorząd patrzał nawet Nowak, nie mówiąc o Ryszkowskiej i Korwiniści, albo jak kto woli Kuce nic nie mówili :P
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Administrator
Administrator
Posty: 22483
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Nuda

Postautor: Administrator » 28 kwie 2018, 13:12

Ale jednak wprowadzaliście też trochę reform typowo przez nich popieranych, ten nurt koliberalny był dominujący i w zasadzie nie było dla PLK alternatywy (a teraz jest KonLib). Przede wszystkim też byliście u władzy i mieliście lepszą prasę. Pewien poziom etatyzmu dla nich akceptowalny przekroczyło Twoje expose.

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Nuda

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 28 kwie 2018, 13:18

Też racja, ale z drugiej strony porównując myślenie o samorządach dawnego PL-K (jednak etatyzm), a obecne (liberalizm, wolny rynek), to jednak trochę to dziwnie to wygląda ;) Też bym się sprzeczał, czy moje expose było etatystyczne, ale nie kłócę się :P
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Administrator
Administrator
Posty: 22483
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Nuda

Postautor: Administrator » 28 kwie 2018, 13:29

Aż takie etatystyczne to dawne PLK w samorządzie nie było. W sumie trudno zresztą powiedzieć, bo nie wykazywało w tej kwestii jakiejś większej działalności. Obecnie też ten program jest taki bardziej hasłowy (przy czym część tych haseł nie jest wyjaśniona i myślę, że przeciętny wyborca kompletnie nie wie, o co chodzi), mam też wrażenie, że wewnętrznie trochę sprzeczny. Na przykład w Sosnowcu chcesz jednocześnie budować nowy stadion i prywatyzować klub.
Korwina mogła też wkurzyć zapowiedź inwestowania w tramwaje. On od lat zwalcza ten rodzaj transportu jako zacofany. ;)


Wróć do „Spamowisko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości