Telewizja

Najważniejsze newsy z kraju. Telewizja, radio, internet.
Administrator
Administrator
Posty: 22728
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 18 sie 2015, 22:06

Obrazek
Prezydent na pochodzie pierwszomajowym.
Obrazek
Jak niemal co roku pierwszego maja ulicami Warszawy przeszedł pochód pierwszomajowy zorganizowany przez środowiska robotnicze, w tym głównie związki zawodowe, m. in. OPZZ i Solidarność. W tym roku nieoczekiwanie pojawił się na nim także prezydent Mikołaj Liściowski – 1 maja to bardzo ważne święto. Podkreśla ono wagę ludzkiej pracy. To dzięki niej Polska może rozwijać się w takim tempie jak dzisiaj. Dlatego tak ważne jest też, aby pracownicy byli w godny sposób wynagradzani za swój trud. Wszyscy powinniśmy o to dbać. Święto pracy w opinii wielu z nas ma negatywne zabarwienie związane z czasami komunizmu. Moim zdaniem dzisiejszy dzień, bez względu nie powinien być sprowadzany do święta konkretnej ideologii, bo jest przede wszystkim świętem wszystkich ludzi pracy. Chciałbym im wszystkim życzyć dalszej, jak najowocniejszej pracy, a bezrobotnym jej znalezienia – powiedział prezydent.
Po pochodzie prezydent i niektórzy uczestnicy pochodu wzięli udział w mszy w Archikatedrze św. Jana z okazji wspomnienia św. Józefa Rzemieślnika

Administrator
Administrator
Posty: 22728
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 18 sie 2015, 22:38

Obrazek
Wielki powrót IW?
Po przejściu pani senator Barbary Nowackiej do IW i zmianach w zarządzie partii, nagle lista członkowska się ożywiła i wstąpili do niej dawni członkowie Ruchu Palikota, samorządowcy oraz przedsiębiorcy.

Obrazek

Bardzo się cieszymy, że możemy zawitać w progach naszej partii, aż tyle nowych osób, które dążą do stworzenia nowoczesnego i przyjaznego państwa. (...) Razem możemy spokojnie startować w wyborach parlamentarnych (...) - powiedziała Barbara Nowacka na oficjalnym spotkaniu nowych członków partii.

Wśród nowych przedstawicieli partii są nazwiska takie jak:
Rafał Brzoska, Joanna Scheuring-Wielgus, Adam Kądziela, Anna Aseńko, Kamila Gasiuk-Pihowicz; jak i również Małgorzata Marcinkiewicz, Andrzej Rozenek, Marek Siwiec, Piotr Bauć, Adam Rybakowicz, Kazimiera Szczuka, Agnieszka Stupkiewicz-Turek, Paulina Banaś oraz Leo Been-Hakker

Nowe twarze w Inicjatywie Wolność są sporym zaskoczeniem, zwłaszcza, że w ostatnich miesiącach IW nie istniała w mediach.

Awatar użytkownika
Człowiek-Media
Posty: 630
Rejestracja: 28 lip 2015, 13:25

Re: Telewizja

Postautor: Człowiek-Media » 20 sie 2015, 9:32

Obrazek
Premier: liczymy na powrót Polaków do kraju
Obrazek
Podczas konferencji prasowej w KPRM premier Anna Radziwiłł-Schmidt zapowiedziała, że rząd przyjął do realizacji program współpracy z Polonią i Polakami za granicą na lata 2016-2021. W planach ma m.in. tworzenie zachęt dla mieszkających w innych państwach Polaków, by wracali do kraju.

Za granicą żyje obecnie ok. 18-20 mln Polaków i osób polskiego pochodzenia. – Dla naszego rządu kontakt z Polakami za granicą ma ogromne znaczenie. (...) Chcemy, by dobrze zidentyfikować potrzeby różnych grup Polonii i dobrze dopasować do nich politykę państwa (...) tak, by ich powrót do kraju, na który przecież liczymy, nie wiązał się z dodatkowymi problemami – mówiła w poniedziałek premier Anna Radziwiłł-Schmidt, zapowiadając przyjęcie przez Radę Ministrów programu współpracy z Polonią i Polakami za granicą na lata 2016-2021.

Dokument ma zaktualizować założenia przyjmowanego w 2007 roku Rządowego programu współpracy z Polonią i Polakami za granicą. Nowy program ma być też uszczegółowieniem zadań dla poszczególnych resortów w ramach przyjętych w marcu 2012 roku "Priorytetów polskiej polityki zagranicznej 2012-2016” określających najważniejsze kierunki i zadania polityki polonijnej Rządu.

Autorzy programu wskazują na przebywanie za granicą kilku zupełnie różnych grup Polaków: mniejszości polskich, Polonii, emigracji z okresu w trakcie i po II wojnie światowej oraz migrantów po akcesji Polski do Unii Europejskiej z 2004 roku.

W programie określono pięć strategicznych celów polityki rządu wobec Polonii i Polaków za granicą:
1. Wspieranie nauczania języka polskiego, w języku polskim i wiedzy o Polsce wśród Polonii i Polaków zamieszkałych za granicą oraz dzieci pracowników migrujących. W praktyce ma to oznaczać m.in. rozwijanie nauki języka polskiego i w języku polskim w systemach szkół publicznych innych państw.
2. Zachowanie i umacnianie polskiej tożsamości; zapewnienie możliwości uczestniczenia w kulturze narodowej. "W ramach polskiej oferty kulturalnej kierowanej za granicę należy uwzględniać potrzeby Polonii i Polaków za granicą".
3. Wzmacnianie pozycji środowisk polonijnych poprzez podnoszenie efektywności ich działania, wzrost aktywności w życiu publicznym w krajach zamieszkania oraz popularyzowanie wiedzy o przysługujących im prawach. Oznaczać ma to m.in. wspieranie nowoczesnych form komunikowania się Polonii i Polaków za granicą.
4. Wspieranie powrotów Polaków do kraju; tworzenie zachęt do osiedlania się w Polsce osób polskiego pochodzenia. Rząd zamierza zachęcać migrantów do powrotów, a także usprawnić politykę informacyjną, m.in. w temacie emerytur i podatków. "Koniecznie jest ponadto popularyzowanie możliwości osiedlania się w Polsce osób pochodzenia polskiego."
5. Rozwój kontaktów - młodzieżowych, naukowych, kulturalnych, gospodarczych, sportowych oraz współpracy samorządów z Polską, czyli m.in. promowanie bezpośrednich kontaktów i podróży do Polski czy wspieranie biznesu polonijnego.

To nie pierwszy raz, kiedy rząd próbuje namówić Polaków za granicą do powrotu do kraju. W ramach szczegółowych zadań w tym zakresie planuje się "Promowanie w środowiskach miejscowego biznesu polonijnego Polski jako potencjalnego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej". Przyjęty program określa zadania na lata 2016-2017, po czym dwukrotnie będzie aktualizowany – wyznaczając zadania na lata 2018-2019 oraz 2020-2021.

Awatar użytkownika
Człowiek-Media
Posty: 630
Rejestracja: 28 lip 2015, 13:25

Re: Telewizja

Postautor: Człowiek-Media » 20 sie 2015, 17:47

Obrazek
Królowa Anna? "Nie rozważam tego"
Obrazek
Prasa spekuluje, że obecna premier Anna Radziwiłł-Schmidt może zastanawiać się nad możliwością objęcia tronu. Zapytana o plotki z uśmiechem odpowiada, że "nie rozważa takiej możliwości".

W związku z decyzją obywateli na temat wprowadzenia w Polsce monarchii pojawiają się pytania, kto miałby zostać w przyszłości monarchą. Prasa i dziennikarze spekulują, że premier Anna Radziwiłł-Schmidt może zastanawiać się nad taką możliwością. Jako główny argument podają, że szefowa polskiego rządu ma powiązania ze szlacheckim rodem Radziwiłłów - jest kuzynką księcia Jana Radziwiłła.

Dziennikarze naszej redakcji postanowili zapytać premier Radziwiłł-Schmidt. - Nie rozważam takiej możliwości. Jestem obecnie pochłonięta pracą na stanowisku premiera, postawiłam sobie cele do 2019 roku, a jeśli obywatele tak zdecydują, to może i na dłużej. - odpowiada z uśmiechem Anna Radziwiłł-Schmidt. Zaznacza dodatkowo, że obecna koalicja rządząca (Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe i Razem dla Najjaśniejszej!) wystawi wspólnego kandydata na monarchę, ale nie będzie to ona.

Premier nie zdradziła, kto miałby być kandydatem koalicji.

Awatar użytkownika
Człowiek-Media
Posty: 630
Rejestracja: 28 lip 2015, 13:25

Re: Telewizja

Postautor: Człowiek-Media » 21 sie 2015, 10:51

Obrazek
Janina Kozłowska: 40 % Sejmu to lenie!

Obrazek

Kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej z Torunia do Sejmu właśnie zakończyła swoją konferencje prasową. Mogliśmy na niej usłyszeć m.in., że PiS i RdN! czyli "twarda prawica" to są lenie! Minęło ponad pół roku od wyborów, a oni nie zgłosili ani jednego projektu ustawy lub uchwały. Nie możemy na to pozwolić i popierać osoby, które nic nie robią. To na prawdę niebywała i skandaliczna sytuacja. Nie może być sytuacji, w której 180 leni w Sejmie i 40 w Senacie zgarnia po kilkanaście tysięcy miesięcznie, będąc tylko maszynkami do glosowania i nie wnosząc niczego nowego do obowiązującego w Polsce prawa. Stąd, z Torunia, apeluje do wszystkich tutaj obecnych i osób przed telewizorami- wyraźmy swój przeciw dla lenistwa w sondażach! Nie głosujcie na nich w kolejnych wyborach!

Administrator
Administrator
Posty: 22728
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 22 sie 2015, 21:18

Obrazek
Nagany dla posłów Klubów PO i PSL za nieobecności na głosowaniu

Obrazek

Po nieobecności posłów Koalicji na głosowaniu ws. ustawy autorstwa SLD o minimum socjalnym, wicemarszałek Dobrzyńska zgłosiła wniosek do Komisji Etyki Poselskiej o ukaranie posłów. Komisja przychyliła się do wniosku i posłowie otrzymali naganę. Ich zachowanie zostało uznane za złamanie zasady rzetelności.

Janina Dobrzyńska już wcześniej komentowała dla naszej stacji tłumaczenie pani rzecznik Agnieszki Piesiewicz: Tłumaczenia pani rzecznik Agnieszki Piesiewicz są to brednie wyssane z dwudziestego pierwszego palca *śmiech* Posiedzenie Klubu PO w terenie odbyło się dużo po czasie posiedzeń na których były głosowania ws. projektu ustawy o zmianie Konstytucji oraz naszego o minimum socjalnym.

Stenogram z posiedzenia komisji trwa zaledwie pięć minut i ogranicza się do wypowiedzi Pauliny Piechny-Więckiewicz z SLD oraz Elżbiety Witek z PiS. Zadziwiający jest fakt, że obronie posłów swoich Klubów nie stanęły Jolanta Fedak z PSL i Małgorzata Kidawa-Błońska z PO.

To dosyć duży cios dla koalicji rządzącej, który zadaje lewicowa opozycja. Ciekawe czy przewodniczący klubów PO i PSL zostaną rozliczeni?

Administrator
Administrator
Posty: 22728
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 22 sie 2015, 22:13

Obrazek
Halina Szymiec-Raczyńska przechodzi z PSL do SLD

Właśnie zakończyła się wspólna konferencja prasowa przewodniczącej SLD i wicemarszałek Sejmu Janiny Dobrzyńskiej oraz posłanki Haliny Szymiec-Raczyńskiej. Pani poseł ogłosiła na niej, że odchodzi z Klubu i partii PSL do sojuszu Lewicy Demokratycznej, uzasadniając swój wybór w ten sposób: - Gdy przechodziłam do PSL ta partia nie szla w stronę konserwatyzmu, lecz jawiła się jako centrowa alternatywa, teraz PSL jest partią stricte konserwatywną. Głosowali przeciw odrzuceniu weta prezydenta w ustawie o związkach partnerskich, stawiają się w rzędzie partii podobnych do PiS i RdN!. Również nie podoba mi się kierunek w jakim idzie cała koalicja, poszerzając się o prawicową RdN!. Martwi mnie i niepokoi polityka bierności partii, co skutkuje tym, że sondaże dają PSL poparcie na granicy progu wyborczego, a ostatni nawet poniżej. Mam nadzieję na owocną współpracę w Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Halina Szymiec-Raczyńska odeszła wraz z trzema posłami Inicjatywy Dialogi po rozłamie Twojego Ruchu w Sejmie poprzedniej kadencji. Reelekcję uzyskała tylko ona jedna.

Awatar użytkownika
Człowiek-Media
Posty: 630
Rejestracja: 28 lip 2015, 13:25

Re: Telewizja

Postautor: Człowiek-Media » 23 sie 2015, 10:25

Obrazek
Antoniszyn-Klik: Powinniśmy mieć ambicje, by być liderem
Obrazek
Polska powinna mieć ambicje, by być liderem Europy Środkowo-Wschodniej m.in. w obszarze koordynacji badań naukowych i przenoszenia ich rezultatów do praktyki gospodarczej – mówiła w poniedziałek w Krakowie wicepremier, minister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik.

Szefowa resortu gospodarki odwiedziła krakowską siedzibę KIC InnoEnergy, europejskiego projektu wspierającego rozwój innowacji w obszarze energetyki. Zapoznała się tam z założeniami kilku przedsięwzięć realizowanych przy wsparciu KIC InnoEnergy, m.in. prac nad przemysłowym zagospodarowaniem CO2 prowadzonych przez Tauron Wytwarzanie oraz proponowanych przez spółkę Gradis rozwiązań z zakresu zaawansowanego energooszczędnego sterowania oświetleniem ulicznym.

Nawiązując do prowadzonych przy wsparciu KIC działań badawczo-wdrożeniowych i edukacyjnych na szczeblu akademickim, Antoniszyn-Klik zaapelowała o przełamanie myślenia wewnątrzbranżowego. Akcentowała, że rozwój wymaga m.in. współpracy z innymi partnerami - także europejskimi. - Naszą ambicją powinno być, abyśmy byli liderem Europy Środkowo-Wschodniej także w wymiarze nauki - koordynacji badań, przenoszenia ich do praktyki gospodarczej. Również poprzez ściąganie naukowców, pomysłów z tamtej strony do naszego obiegu gospodarki, infiltrowanie, analizowanie i budowanie pewnych przewag konkurencyjnych - uznała wicepremier.

W kontekście prezentowanych w KIC InnoEnergy projektów minister gospodarki zwróciła uwagę na nacisk w zgłoszonych przez przemysł tzw. programach sektorowych na efektywność zużycia i wytwarzania energii. Zaapelowała do partnerów KIC InnoEnergy o rozważenie np. możliwości wykorzystania wypracowywanych przez nich rozwiązań np. do potrzebującego energooszczędności sektora motoryzacyjnego. - Każda energia najtańsza – to energia niezużyta. To główny kierunek: inteligentne miasta, inteligentne domy, inteligentne zarządzanie, a także wprowadzenie do obiegu publicznego inteligentnego licznika, (…) którego jesteśmy pionierem europejskim i gigantycznym wytwórcą. To przy okazji także sprzedawanie swojej technologii - zaznaczyła.

Awatar użytkownika
Człowiek-Media
Posty: 630
Rejestracja: 28 lip 2015, 13:25

Re: Telewizja

Postautor: Człowiek-Media » 24 sie 2015, 13:13

Obrazek
Premier Radziwiłł-Schmidt w USA
Obrazek
Premier Anna Radziwiłł-Schmidt wraz z kilkoma ministrami udała się na dwudniową wizytę do Stanów Zjednoczonych. Spotkała się tam m.in.: z prezydentem Barackiem Obamą, wiceprezydentem Joe Bidenem, sekretarzem stanu Johnem Kerrym, a także kandydatką na prezydenta USA Hillary Clinton.

Premier Anna Radziwiłł-Schmidt udała się w swojąkolejną zagraniczną podróż. Tym razem za cel wybrała Stany Zjednoczone. Towarzyszą jej tam minister spraw zagranicznych Majida Karwan, minister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik, a także minister obrony narodowej Czesław Mroczek. Premier Radziwiłł-Schmidt spotkała się z prezydentem USA Barackiem Obamą i rozmawiała z nim m.in.: o polsko-amerykańskiej współpracy na rzecz wzmocnienia demokracji na świecie, o bezpieczeństwie energetycznym, wymianie handlowej i dwustronnej współpracy obronnej.

Jednym z tematów poruszanych podczas rozmowy była kwestia wspólnych działań na rzecz promocji demokracji w krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz w Afryce Północnej. Polska i USA od dawna blisko współpracują w celu popierania demokracji i praw człowieka na świecie, m.in w ramach Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Prezydent Barack Obama i premier Anna Radziwiłł-Schmidt podkreślili wagę współpracy obu krajów w dziedzinie bezpieczeństwa energetycznego. Chodzi o współpracę między rządami i firmami prywatnymi związaną z rozwojem niekonwencjonalnych źródeł energii, w tym szczególnie gazu łupkowego. Wymiana doświadczeń i technologii będzie służyła tworzeniu sektora gazowego na zasadach zrównoważonych i przyjaznych dla środowiska.

Minister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik i sekretarz handlu USA Penny Pritzker poruszyły kwestię wzmocnienia wzajemnej współpracy gospodarczej. - Polska jest dla USA ważnym partnerem handlowym. - mówiła sekretarz handlu. Oba państwa wspólnie poszukują sposobów na poszerzenie działań w obszarze gospodarczym, ponieważ USA są największą światową gospodarką, a Polska jednym z najszybciej rozwijających się państw UE.

Szefowa polskiego rządu i prezydent Obama odnieśli się także do współpracy wojskowej pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi oraz w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego. Polska i USA posiadają bardzo dobre doświadczenia w sferze obronnej na trwale usytuowane w NATO. Oba kraje współpracują w obszarze transatlantyckim wyznając te same wartości i demokratyczne zasady. Budowa wzajemnego partnerstwa dotyczy współpracy w zakresie szkolenia wojskowego, modernizacji, obrony przeciwrakietowej, wymiany informacji, przemysłów obronnych i badań naukowych.

Szefowa polskiego rządu spotkała się również z kandydatką Partii Demokratycznej na Prezydenta USA Hillary Clinton.

Awatar użytkownika
Człowiek-Media
Posty: 630
Rejestracja: 28 lip 2015, 13:25

Re: Telewizja

Postautor: Człowiek-Media » 25 sie 2015, 14:17

Obrazek
Polska walczy o miejsce w RB ONZ
Obrazek
Wicepremier i szefowa MSZ Majida Karwan, która wraz z premier Anną Radziwiłł-Schmidt przebywa w Stanach Zjednoczonych, będzie m.in. walczyła o poparcie polskiej kandydatury na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa. Spotka się również z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym.

- Minister Karwan będzie zabiegała o poparcie polskiej kandydatury na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ w latach 2019-2020, a także wraz z premier Anną Radziwiłł-Schmidt, szefową polskiej delegacji, uda się do bazy wojskowej Sojuszu Północnoatlantyckiego w Norfolk - dodała powiedziała wiceminister Alicja Mikołajczyk. W skład Rady Bezpieczeństwa ONZ wchodzi obecnie 15 członków, w tym 5 stałych oraz 10 niestałych. Członkowie niestali wybierani są na okres 2 lat, co roku skład połowy z nich jest odnawiany. Polska ostatni raz była w Radzie Bezpieczeństwa w latach 1996-1997.

Następnie wicepremier Karwan uda się w podróż m.in.: do Chin. W drodze powrotnej odwiedzi Niemcy, Francję i Wielką Brytanię. W kolejnej turze podróży uda się do Litwy, Łotwy, Estonii i Bułgarii, aby tam przekonywać do poparcia polskiej kandydatury, która miałaby byś wspólna dla Europy Środkowo-Wschodniej.


Wróć do „Wiadomości z kraju”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości

cron