Sondaże

Badania opinii publicznej, poparcie dla partii politycznych.
Administrator
Administrator
Posty: 22483
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Sondaże

Postautor: Administrator » 27 sty 2018, 16:39

Obrazek
Sondaże w wybranych okręgach:

Okręg nr 13- Łódź: 
Renata Beger (ZLew) 62%

Hanna Zdanowska (PD) 38%


Okręg nr 17- Bielsko-Biała: 
Andrzej Pająk (PiS)  54%

Jarosław Gowin (PD) 46%


Okręg nr 45- Szczecin: 
Marcin Napieralski (ZLew) 69%

Sławomir Rybicki  (PD) 31%

Administrator
Administrator
Posty: 22483
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Sondaże

Postautor: Administrator » 30 sty 2018, 16:45

Obrazek
Sondaże w wybranych okręgach:
Okręg nr 9- Siedlce:
Luiza Fronczewska (ZLew) 64%

Mieczysław Ryba (PiS)  36% 


Okręg nr 10- Zielona Góra: 
Dariusz Ejchart (ZLew) 58%

Wadim Tyszkiewicz (PD) 42%


Okręg nr 20- Warszawa (Bemowo (...) Żoliborz): 
Barbara Nowacka (ZLew) 61%

 Aleksandra Szymańczyk (PD) 39%


Okręg nr 23- Rzeszów: 
Sylwia Mazur (ZLew) 51%

Janina Sagatowska (PiS)  49%


Okręg nr 32- Katowice: 
Marian Zembala (PD) 57%

Marcelina Zawisza (ZLew) 43%

Administrator
Administrator
Posty: 22483
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Sondaże

Postautor: Administrator » 05 lut 2018, 20:30

Obrazek

Zjednoczona Lewica 37%
Postępowi Demokraci 27%
Stronnictwo Szlachecko-Konserwatywne 11%
Prawo i Sprawiedliwość 8%
Stronnictwo Centrowo-Demokratyczne 6%
Partia Liberalno-Konserwatywna 4%
Radykalna Lewica 1%
Partia Polaków 1%
inni 5%

Podział mandatów na liście krajowej:
ZLew 28
Postępowi Demokraci 21
SS-K 8
PiS 6
SCD 4
PLK 3



Komentarz politologa Kosmy Drzewińskiego:

Pierwsze tygodnie po wyborach do Senatu przebiagają w dość burzliwej atmosferze, szczególnie na prawicy. Expose nowego premiera Łukasza Wójtowicza zostało powszechnie skrytykowane, nawet przez jego własnych ministrów i nie wiadomo, czy rządowi uda się uzyskać wotum zaufania.
Poparcie dla Zjednoczonej Lewicy nie zmieniło się od wyborów. Ugrupowanie jest aktywne, poszerzyło się o Polską Partię Lewicy i wydaje się, że jeśli nie stanie się nic nadzwyczajnego, wygra wybory do Sejmu z dość sporą przewagą.
Nie drgnęły także notowania Postępowych Demokratów. Partia również jest dość aktywna, dokonała po wyborach niewielkich zmian we władzach. Większe przetasowania zaszły u koalicjanta PD, w PSLu, gdzie na funkcji prezesa Andżelikę Możdżanowską zastąpił Władysław Kosiniak-Kamysz. Popularny europoseł jawi się jako ostatnia nadzieja dla partii, która od dawna boryka się z odpływem rolniczego elektoratu, ostatnio na rzecz lewicy.
Niezły wynik notuje Stronnictwo Szlachecko-Konserwatywne. Decydując się na odejście z koalicji i nie popieranie rządu Łukasza Wójtowicza partia ocaliła twarz. Dla prawicowych wyborców jest dzisiaj jedyną alternatywą wobec skompromitowanych rządzących. Partia ma szansę na stanie się główną siłą na prawicy po marcowych wyborach.
Niedawne opuszczenie przez PiS wyborczej koalicji z PLK było, jak się wydaje, ostatnim momentem na podjęcie tej decyzji i utrzymanie poparcia. Wspólny start do Senatu z największą partią w Sejmie okazał się dla PiS decyzją brzemienną w skutkach. Żaden z kandydatów ugrupowania nie zdobył mandatu. Startując samodzielnie PiS ma szansę może nie na jakiś bardzo wysoki wynik, ale utrzymanie w Sejmie rozsądnej reprezentacji. Przy utrzymaniu wyborczej koalicji z PLK pod przywództwie nieprzewidywanego premiera Wójtowicza wynik byłby natomiast nieprzewidywalny. Paradoksalnie PiS nie traci na expose premiera Wójtowicza – jego etatystyczne postulaty są bowiem dość zgodne z programem partii Morawieckiego, czego nie można powiedzieć o PLK.
SCD zalicza nieznaczny wzrost. Partia odzyskała parlamentarną reprezentację dzięki przejściu do niej jednego z posłów PPol Damiana Bartyli. Jednocześnie jest bardzo aktywna zgłaszając do Sejmu kolejne kilka projektów ustaw w ramach Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej. Może ich jakość nie jest wysoka, ale dzięki temu ugrupowanie ma szansę wypromować się w mediach, które informują o projektach.
Sondaż ukazuje kompletny upadek partii rządzącej. Porażka w wyborach do Senatu, a także późniejsze wydarzenia skutecznie zniechęcają wyborców do głosowania na PLK i pokazują, że najprawdopodobniej czas liberalnych konserwatystów przeminął raz na zawsze. Przede wszystkim exspose premiera Łukasza Wójtowicza zostało bardzo negatywnie ocenione przez wyborców. Wielu potraktowała je de facto jako zdradę programu, z jakim partia dotąd funkcjonowała. Premier z dotąd opierającej się na postulatach wolnorynkowych formacji zapowiedział bowiem intensywne inwestycje gospodarcze, charakterystyczne raczej dla partii etatystycznych a nie liberalnych. Duża część postulatów z expose z powodzeniem mogłaby funkcjonować w programie idącej po władzę Zjednoczonej Lewicy, ale nie PLK. Wygląda na to, że premier po raz kolejny uznał, że wzorując się na programie ZLewu pozyska wyborców tego ugrupowania. Jest to oczywiście błędny pogląd – zamiast zyskiwać nowych wyborców, partia traci dotychczasowych i to tych najbardziej zagorzałych. Przez mętne zapowiedzi reformy Senatu straciła monarchistycznych konserwatystów, teraz traci wolnorynkowców. W dodatku partii grozi rozpad – już odeszło kilku posłów, a krytyka kilku prominentnych członków sugeruje, że i oni mogą ją niedługo opuścić.

Ranking zaufania do polityków:

Królowa Maria
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 91%
Nie ufa: 4%
Brak zdania: 5%


Król Michał II
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 86%
Nie ufa: 8%
Brak zdania: 6%


Królewna Monika
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 77%
Nie ufa: 8%
Brak zdania: 15%





Mikołaj Liściowski
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 67%
Nie ufa: 16%
Brak zdania: 17%



Szamir DeLeon
Obrazek
Rozpoznaje: 99%
Ufa: 60%
Nie ufa: 24%
Brak zdania: 15%


Jerzy, książę Oleśnicki
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 54%
Nie ufa: 20%
Brak zdania: 26%




Joanna Poniatowska
Obrazek
Rozpoznaje: 98%
Ufa: 51%
Nie ufa: 25%
Brak zdania: 22%


Bogusław Ziętek
Obrazek
Rozpoznaje: 89%
Ufa: 43%
Nie ufa: 24%
Brak zdania: 22%



Wigilia Jankowska
Obrazek
Rozpoznaje: 76%
Ufa: 39%
Nie ufa: 15%
Brak zdania: 22%





Laura Novak
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 38%
Nie ufa: 25%
Brak zdania: 37%



Aleksander Beski
Obrazek
Rozpoznaje: 62%
Ufa: 35%
Nie ufa: 17%
Brak zdania: 10%



Łukasz Wójtowicz
Obrazek
Rozpoznaje: 69%
Ufa: 28%
Nie ufa: 28%
Brak zdania: 13%


Mateusz Morawiecki
Obrazek
Rozpoznaje: 96%
Ufa: 28%
Nie ufa: 42%
Brak zdania: 26%


Renata Budzyńska
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 28%
Nie ufa: 49%
Brak zdania: 23%


Maria Radziwiłłówna
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 26%
Nie ufa: 26%
Brak zdania: 48%


Anna Radziwiłł-Schmidt
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 26%
Nie ufa: 29%
Brak zdania: 45%




Gniewomir Maj-Ołyński
Obrazek
Rozpoznaje: 99%
Ufa: 21%
Nie ufa: 23%
Brak zdania: 55%


Jacek Żalek
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 21%
Nie ufa: 50%
Brak zdania: 29%



Aleksandra Olszańska
Obrazek
Rozpoznaje: 96%
Ufa: 19%
Nie ufa: 25%
Brak zdania: 52%



Weronika Ryszkowska
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 18%
Nie ufa: 50%
Brak zdania: 32%





Adrianna Wisłocka
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 16%
Nie ufa: 30%
Brak zdania: 54%



Krzysztof Hans
Obrazek
Rozpoznaje: 74%
Ufa: 12%
Nie ufa: 47%
Brak zdania: 15%



Człowiek dwóch miesięcy:
Obrazek
Szamir DeLeon

Awatar użytkownika
Człowiek-Media
Posty: 630
Rejestracja: 28 lip 2015, 13:25

Re: Sondaże

Postautor: Człowiek-Media » 10 lut 2018, 13:56

Obrazek
Zjednoczona Lewica 35%
Postępowi Demokraci 26%
Stronnictwo Narodowo-Konserwatywne 16%
Prawo i Sprawiedliwość 9%
Partia Liberalno-Konserwatywna 6%
Stronnictwo Centrowo-Demokratyczne 5%
inni 3%


Komentarz politolog prof. Ireny Raczkiewicz
Na czele stawki bez zmian utrzymuje się Zjednoczona Lewica. Partia pozostaje bardzo aktywna po wyborach do Senatu i jest na dobrej drodze, aby zwyciężyć nadchodzącą elekcję do izby niższej. Wydawać by się mogło, że wraz z Postępowymi Demokratami, którzy zajmują drugą pozycję na podium, zakopali topór wojenny, zgłaszając razem ustawę o zmianach w Trybunale Konstytucyjnym. Obecnie największej partii opozycyjnej udało się wybrać swojego przedstawiciela - Marcina Schmidt - na Marszałka Senatu RP.
Na porażce rządu Wójtowicza i po zjednoczeniu z innymi małymi prawicowymi partiami, najwięcej zyskuje Stronnictwo Narodowo-Konserwatywne. Partia Poniatowskiej-Pawłowskiej utwierdza swoją pozycję jako najsilniejszej formacji po prawej stronie sceny politycznej, deklasując jednocześnie swoich byłych koalicjantów. Ugrupowanie może liczyć na zdobycie całkiem pokaźnej reprezentacji parlamentarnej (szczególnie na wschodzie kraju).
Prawo i Sprawiedliwość dzięki decyzji o opuszczeniu koalicji wyborczej z PL-K i uniezależnieniu się od większego koalicjanta chwilowo przezwycięża tendencję spadkową, ale nie wiadomo, czy uda się im w tym wytrwać aż do marca, na kiedy królowa-regentka rozpisała wybory. Bardzo dużo będzie zależało od kampanii wyborczej i ewentualnego poparcia kandydatów w Jednomandatowych Okręgach Wyborczych.
Poparcie nieco ponad progiem wyborczym otrzymuje rządząca Partia Liberalno-Konserwatywna. Po porażce w głosowaniu nad wotum zaufania, w którym najważniejsi politycy opowiedzieli się przeciwko rządowi - była premier Weronika Ryszkowska, wyciągnęła nawet kartę do głosowania, a w jej ślady poszła zapewne część frakcji i do przegłosowania zabrakło jedynie głosów. Dzisiaj bardzo mało prawdopodobne wydaje się, że ugrupowanie utrzyma władzę, czy chociaż klub poselski i zdają się to widzieć sami jej politycy, zgłaszając na premiera kandydata technicznego, Stanisława Kluzę.
Dość dobre poparcie utrzymuje także Stronnictwo Centrowo-Demokratyczne kontrowersyjnego Krzysztofa Hansa. Wyborcy widzą w nim antyestablishmentowca, gotowego rozsadzić obecny "układ polityczny" od środka.

Możliwe konfiguracje koalicyjne po wyborach to: wielka koalicja Zjednoczonej Lewicy plus Postępowych Demokratów, która zdaje się po współpracy nad ustawą o TK nie jest wcale taka nieprawdopodobna. Choć partie przed wyborami do Senatu zakończyły współpracę na poziomie sejmików wojewódzkich, to nadal łączą ich punkty wspólne. Kolejna możliwość koalicji to Zjednoczona Lewica i Prawo i Sprawiedliwość - partie już teraz współpracują na poziomie sejmików, i choć taka ogólnopolska koalicja mogłaby się wydawać kontrowersyjna, to nie jest niemożliwa. I wreszcie na końcu, jest także możliwość koalicji centro-prawicowej - Postępowych Demokratów ze Stronnictwem Narodowo-Konserwatywnym oraz Prawem i Sprawiedliwością.

Administrator
Administrator
Posty: 22483
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Sondaże

Postautor: Administrator » 19 lut 2018, 15:00

Obrazek

Zjednoczona Lewica 37%
Postępowi Demokraci 25%
Stronnictwo Narodowo-Konserwatywne 14%
Prawo i Sprawiedliwość 5%
Partia Liberalno-Konserwatywna 5%
Stronnictwo Centrowo-Demokratyczne 4%
Partia Polaków 3%
Konserwatywni Liberałowie 2%
inni 5%

Podział mandatów na liście krajowej:
ZLew 29
Postępowi Demokraci 19
SS-K 10
PiS 3
SCD 3
PLK 3
PPol 2
KonLib 1



Komentarz politologa Kosmy Drzewińskiego:

Ostatnimi tygodniami starego roku wstrząsnęły kryzys rządowy i wydanie demaskatorskiej książki "Ogień i lód", która ujawniła wstydliwe szczegóły życia prywatnego króla Michała II i jego świty. Poznaliśmy datę wyborów do Sejmu – odbędą się one 8 marca.
Nie zmieniły się notowania Zjednoczonej Lewicy. Ugrupowaniu nie można w zasadzie nic zarzucić – zgłasza kolejne inicjatywy ustawodawcze w Sejmie, jest też aktywne w mediach. Rywalom trudno będzie zagrozić jej pozycji.
Nieznacznie tracą Postępowi Demokraci. Wydaje się, że w obecnej sytuacji te dwadzieścia kilka procent głosów to dla PD szklany sufit. Aby z sukcesem rywalizować o zwycięstwo partia musiałaby dokonać znacznego przegrupowania i przedstawić jakieś propozycje programowe, które pozwoliłyby jej zjednać większą rzeszę wyborców.
Dość wysoki wynik notuje powstałe ze zjednoczenia SS-K i kilku mniejszych prawicowych partii Stronnictwo Narodowo-Konserwatywne. Z niezłym programem i nieskompromitowanym aktywem ugrupowanie jest dobrą alternatywą dla prawicowych wyborców wobec staczających się PLK i PiS.
Spadek poparcia odnotowuje mało aktywny PiS. Jeśli partia chce uzyskać przyzwoity wynik w wyborach do Sejmu, powinna opracować nową strategię działania i najlepiej postawić wypromować nowe twarze, nie rezygnując jednocześnie z doświadczonych polityków – ci zawsze byli mocną stroną tej partii.
Minimalny wzrost po wyborze na prezesa Miriam Shaded zanotowało PLK. Poparcie wciąż jednak jest tragicznie niskie i jeśli działacze partii nie wezmą się do pracy, to ugrupowaniu nadal będzie groziła dekompozycja, a już na pewno utrata zdecydowanej większości mandatów w Sejmie. Może to i dobrze, że to nie polityk partii, a Mikołaj Liściowski stanął na czele rządu – pozwoli to partii bardziej skupić się na przygotowaniu do wyborów i uchroni ją od krytycznych ocen poczynań w rządzie.
Spadek poparcia odnotowało mało aktywne SCD, które od porażki swoich projektów zgłoszonych w ramach Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej nie robiło zbyt wiele. Nie widać specjalnie przygotowań ugrupowania do wyborów do Sejmu.
Po zmianie prezesa PPol wzrosło poparcie dla tego ugrupowania. Trudno jednak powiedzieć, na ile trwała jest to tendencja. Być może jednak niezłe wyniki sondażowe pozwolą na wzmocnienie pozycji partii w ewentualnych rozmowach o koalicji wyborczej z większymi ugrupowaniami.
Nie napawa optymizmem poparcie dla rozłamowców z PLK, Konserwatywnych Liberałów. Wydaje się, że nowe wolnorynkowe ugrupowanie nie odniesie większego sukcesu. Zwycięstwo Miriam Shaded w wewnętrznych wyborach w PLK najpewniej spowoduje na powrót głosowanie korwinistów właśnie na partię rządzącą.

Ranking zaufania do polityków:

Królowa Maria
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 81%
Nie ufa: 15%
Brak zdania: 5%


Król Michał II
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 66%
Nie ufa: 28%
Brak zdania: 6%


Królewna Monika
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 62%
Nie ufa: 18%
Brak zdania: 20%





Mikołaj Liściowski
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 62%
Nie ufa: 21%
Brak zdania: 17%



Szamir DeLeon
Obrazek
Rozpoznaje: 99%
Ufa: 61%
Nie ufa: 23%
Brak zdania: 15%


Joanna Poniatowska
Obrazek
Rozpoznaje: 98%
Ufa: 52%
Nie ufa: 24%
Brak zdania: 22%


Bogusław Ziętek
Obrazek
Rozpoznaje: 90%
Ufa: 44%
Nie ufa: 24%
Brak zdania: 22%


Marcin Schmidt
Obrazek
Rozpoznaje: 80%
Ufa: 40%
Nie ufa: 10%
Brak zdania: 30%

Laura Novak
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 39%
Nie ufa: 25%
Brak zdania: 36%



Jerzy, książę Oleśnicki
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 39%
Nie ufa: 30%
Brak zdania: 31%




Aleksander Beski
Obrazek
Rozpoznaje: 63%
Ufa: 35%
Nie ufa: 18%
Brak zdania: 10%


Wigilia Jankowska
Obrazek
Rozpoznaje: 76%
Ufa: 29%
Nie ufa: 20%
Brak zdania: 27%


Łukasz Wójtowicz
Obrazek
Rozpoznaje: 84%
Ufa: 28%
Nie ufa: 43%
Brak zdania: 13%


Anna Radziwiłł-Schmidt
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 25%
Nie ufa: 29%
Brak zdania: 46%



Mateusz Morawiecki
Obrazek
Rozpoznaje: 96%
Ufa: 25%
Nie ufa: 45%
Brak zdania: 26%


Renata Budzyńska
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 25%
Nie ufa: 50%
Brak zdania: 25%



Maria Radziwiłłówna
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 24%
Nie ufa: 26%
Brak zdania: 50%





Gniewomir Maj-Ołyński
Obrazek
Rozpoznaje: 99%
Ufa: 19%
Nie ufa: 24%
Brak zdania: 56%



Weronika Ryszkowska
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 19%
Nie ufa: 49%
Brak zdania: 32%



Jacek Żalek
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 16%
Nie ufa: 55%
Brak zdania: 29%

Marek Kohn
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 15%
Nie ufa: 44%
Brak zdania: 41%

Aleksandra Olszańska
Obrazek
Rozpoznaje: 98%
Ufa: 14%
Nie ufa: 37%
Brak zdania: 47%






Adrianna Wisłocka
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 11%
Nie ufa: 35%
Brak zdania: 54%




Krzysztof Hans
Obrazek
Rozpoznaje: 74%
Ufa: 10%
Nie ufa: 49%
Brak zdania: 15%



Człowiek miesiąca:
Obrazek
Mikołaj Liściowski

Administrator
Administrator
Posty: 22483
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Sondaże

Postautor: Administrator » 25 lut 2018, 16:16

Obrazek

Zjednoczona Lewica 36%
Postępowi Demokraci 22%
Stronnictwo Narodowo-Konserwatywne 11%
Prawo i Sprawiedliwość 7%
Partia Liberalno-Konserwatywna 6%
Stronnictwo Centrowo-Demokratyczne 6%
Radykalna Lewica 3%
Partia Polaków 2%
Konserwatywni Liberałowie 2%
inni 5%


Podział mandatów na liście krajowej:
ZLew 28
Postępowi Demokraci 17
SN-K 8
PiS 5
SCD 4
PLK 4
RadLew 2
PPol 1
KonLib 1



Komentarz politologa Kosmy Drzewińskiego:

Styczeń upłynął na przygotowaniach do zbliżająych się wyborów do Sejmu oraz eskalacji skandalu związanego z dworem królewskim. Do współżycia z monarchą przyznała się działaczka Radykalnej Lewicy, oczekiwanych rezultatów uspokojenia sytuacji nie przyniósł także wywiad królewny Zofii, który zgodnie uznano za skandalizujący. Tymczasem królowa Maria opuściła Polskę, co sugeruje powolny rozkład małżeństwa pary królewskiej.
Pierwsze działania podjął rząd Mikołaja Liściowskiego – premier uczestniczył w szczycie Rady Europejskiej w Brukseli. Jego wcześniejsze expose spotkało się z dość pozytywnym przyjęciem – Sejm udzielił mu wotum zaufania przy zaledwie jednym głosie sprzeciwu. Taki wynik nie udał się dotąd żadnemu szefowi rządu.
Minimalnie spadło poparcie dla Zjednoczonej Lewicy. Ma to związek zapewne z wzięciem pod uwagę w sondażu nienotowanej wcześniej Radykalnej Lewicy. ZLew musi być jednak nieco aktywniejszy, jeśli chce uzyskać bezwzględną większość w Sejmie – jak pokazały dotychczasowe badania, do tego potrzebny będzie trochę wyższe poparcie.
Tracą Postępowi Demokraci. Poza dołączeniem dwójki polityków tej partii do rządu technicznego, nie widać zbytnio działalności ugrupowania. Sprawowanie funkcji w rządzie daje jednak PD szansę na raczej mało kontrowersyjną aktywność, która może być pozytywnie odebrana przez opinię publiczną. Przede wszystkim nadzieje należy tu pokładać w Eugeniuszu Kłopotku – premier zapowiedział w expose kilka projektów, których wprowadzeniem miałby się zająć jego resort.
Spadło także poparcie dla SN-K. Mija powoli efekt świeżości, który powstał w wyniku zjednoczenia SS-K i kilku mniejszych partii. Teraz Stronnictwo musi przedstawić więcej postulatów i ruszyć z aktywną kampanią wyborczą, a wtedy ma szansę zostać czarnym koniem tych wyborów.
Nieoczekiwany wzrost notuje Prawo i Sprawiedliwość. Wydaje się, że może to mieć związek z pełnieniem funkcji premiera przez Mikołaja Liściowskiego. Mimo, że zostając prezydentem odszedł on z partii już przed dekadą, to wciąż jest kojarzony z tą partią przez dużą część elektoratu. Trudno jednak powiedzieć, czy tendencja wzrostowa utrzyma się do wyborów – na pewno konieczna do tego będzie aktywna kampania wyborcza.
Minimalny wzrost, mimo rozłamu, notuje także PLK. Partia wciąż jest w kryzysie i tylko naprawdę dobra kampania może ją uratować. Wydaje się, że nie ma szans na zdobycie więcej niż kilkunastu mandatów w nowym Sejmie.
Wzrosło także poparcie dla Stronnictwa Centrowo-Demokratycznego. Partia wydaje się dobrze przygotowana do wyborów do Sejmu, a jej politycy w ostatnim czasie nie zaliczyli większych gaf. Przy dobrej kampanii ma szansę stać się po wyborach języczkiem u wagi i to od niej może zależeć, czy powstanie rząd Zjednoczonej Lewicy.



Ranking zaufania do polityków:

Królowa Maria
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 76%
Nie ufa: 15%
Brak zdania: 10%



Szamir DeLeon
Obrazek
Rozpoznaje: 99%
Ufa: 60%
Nie ufa: 23%
Brak zdania: 16%


Królewna Monika
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 57%
Nie ufa: 18%
Brak zdania: 25%



Mikołaj Liściowski
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 57%
Nie ufa: 22%
Brak zdania: 21%


Król Michał II
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 56%
Nie ufa: 33%
Brak zdania: 11%







Joanna Poniatowska
Obrazek
Rozpoznaje: 98%
Ufa: 49%
Nie ufa: 24%
Brak zdania: 25%


Bogusław Ziętek
Obrazek
Rozpoznaje: 90%
Ufa: 43%
Nie ufa: 24%
Brak zdania: 23%


Laura Novak
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 38%
Nie ufa: 25%
Brak zdania: 37%



Marcin Schmidt
Obrazek
Rozpoznaje: 80%
Ufa: 37%
Nie ufa: 10%
Brak zdania: 33%



Aleksander Beski
Obrazek
Rozpoznaje: 64%
Ufa: 35%
Nie ufa: 19%
Brak zdania: 10%

Jerzy, książę Oleśnicki
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 34%
Nie ufa: 30%
Brak zdania: 36%




Łukasz Wójtowicz
Obrazek
Rozpoznaje: 85%
Ufa: 29%
Nie ufa: 43%
Brak zdania: 13%


Mateusz Morawiecki
Obrazek
Rozpoznaje: 96%
Ufa: 26%
Nie ufa: 44%
Brak zdania: 26%

Renata Budzyńska
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 26%
Nie ufa: 49%
Brak zdania: 25%


Miriam Shaded
Obrazek
Rozpoznaje: 75%
Ufa: 25%
Nie ufa: 10%
Brak zdania: 40%


Wigilia Jankowska
Obrazek
Rozpoznaje: 76%
Ufa: 24%
Nie ufa: 20%
Brak zdania: 32%



Anna Radziwiłł-Schmidt
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 22%
Nie ufa: 29%
Brak zdania: 49%




Maria Radziwiłłówna
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 21%
Nie ufa: 27%
Brak zdania: 52%




Weronika Ryszkowska
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 20%
Nie ufa: 48%
Brak zdania: 32%




Jacek Żalek
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 17%
Nie ufa: 54%
Brak zdania: 29%


Gniewomir Maj-Ołyński
Obrazek
Rozpoznaje: 99%
Ufa: 16%
Nie ufa: 25%
Brak zdania: 58%


Marek Kohn
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 16%
Nie ufa: 43%
Brak zdania: 41%

Aleksandra Olszańska
Obrazek
Rozpoznaje: 98%
Ufa: 11%
Nie ufa: 40%
Brak zdania: 47%




Krzysztof Hans
Obrazek
Rozpoznaje: 75%
Ufa: 11%
Nie ufa: 49%
Brak zdania: 15%


Adrianna Wisłocka
Obrazek
Rozpoznaje: 100%
Ufa: 10%
Nie ufa: 36%
Brak zdania: 54%







Człowiek miesiąca:
Obrazek
Alicja Kaczmarska

Administrator
Administrator
Posty: 22483
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Sondaże

Postautor: Administrator » 28 lut 2018, 21:41

Obrazek
Zjednoczona Lewica 32%
Postępowi Demokraci 21%
Stronnictwo Narodowo-Konserwatywne 12%
Prawo i Sprawiedliwość 9%
PLK-PPol 8%
Stronnictwo Centrowo-Demokratyczne 7%
Radykalna Lewica 5%
Konserwatywni Liberałowie 1%
My Naród Polski 1%
inni 4%


Podział mandatów na liście krajowej:

ZLew 24
Postępowi Demokraci 16
SN-K 9
PiS 7
PLK-PPol 6
SCD 5
RadLew 3

Administrator
Administrator
Posty: 22483
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Sondaże

Postautor: Administrator » 02 mar 2018, 13:54

Obrazek
Sondaże w wybranych okręgach

12. Wrocław (Fabryczna):
Alicja Chybicka (PD) 42%

Małgorzata Tracz (Zieloni)  29%
Przemysław Czarnecki (PiS) 8%
Maciej Gryf (SCD) 7%
Daniel Kownacki (PL-K) 7%
Zofia Branicka-Popow (RadLew) 6%
inni 1%

15. Wrocław (Stare Miasto, Śródmieście): 
Weronika Ryszkowska (PL-K) 31%

Rafał Dutkiewicz (PD) 27%
Filip Pawlicki (ZLew) 24%
Edyta Słowacka (SCD) 6%
Jacek Protasiewicz (UED) 5%
Paweł Laskoś-Grabowski (RadLew) 5%
inni 2%


28. Zabrze:
Jerzy Gorzelik (GPR) 26% 

Adam Pluszka  (ZLew) 25%
Krzysztof Gadowski (PD) 20%
Małgorzata Mańka-Szulik (PL-K) 18%
Tadeusz Wita (PiS) 6%
inni 5%


44. Częstochowa (Ostatni Grosz (...) Stradom ):
Marian Dąbrowski (ZLew) 48%

Aleksander Beski (PD) 28%
Konrad Głębocki (PiS) 7%
Mirela Mociek (SCD) 7%
Dominik Charasim (PL-K) 5%
inni 5%

47. Zawiercie:
Bogusław Ziętek (ZLew) 51%

Dorota Korus (PD) 26%
Katarzyna Mołecka (SCD) 11%
Grzegorz Dyla (PL-K) 7%
inni 5%


50. Sosnowiec:
Katarzyna Kidawa-Kałka (PPL) 47%

Wojciech Saługa (PD) 16%
Łukasz Wójtowicz (PL-K) 15%
Krzysztof Szwej (RadLew) 7%
Aleksandra Mol (SCD) 5%
Ewa Malik (PiS) 4%
Marek Drożyński (SD) 3%
inni 3%


55. Bydgoszcz (Górny Taras, Zachodnie Osiedla Willowe, Południowo-wschodnia Dzielnica Przemysłowa):
 Jan Szopiński (ZLew) 33%

Eugeniusz Kłopotek (PD) 30%
Piotr Tkaczowski (RadLew) 24%

Joanna Alońska (SCD) 6%
Paweł Skutecki (PP) 6%
inni 1%

79. Siedlce:
Andrzej Smosarski (ZLew) 27%

Anna Siarkowska (SN-K) 24%
Piotr Gliński (PiS) 24%
Katarzyna Stężowska (SCD) 7%
Dariusz Stopa (PP) 7%
Paweł Wyrzykowski (KonLib) 4%
Maria Polakówna (Republikańska Prawica)  4%
inni 3%


80. Garwolin: 
Wiktoria Wiedeńska (PiS) 52% 

Agnieszka Karbowska (ZLew) 25%
Tomasz Sommer (PL-K) 9%
Paulina Lichota(SCD) 8%
Roman Zwaliński (SD) 3%
inni 3%

82. Międzyrzecz: 
Patryk Lewicki (ZLew) 41%

Helena Hatka (PD) 26%
Daniela Tarkiewicz (SCD) 9%
Marek Surmacz (PiS) 8%
Adrianna Ruszkowska (RadLew) 6%
Remigiusz Lorenz (PP) 6%
inni 4%

84. Zielona Góra:
Laura Novak (ZLew) 53% 

Bożenna Bukiewicz (PD) 16%
 Krzysztof Bosak (SN-K) 12%
Paweł Pudłowski (PL-K) 8%
Marek Ast (PiS) 5%
Aleksandra Klatka (SCD) 5%
inni 1%


103. Bielsko-Biała:
 Jadwiga Emilewicz (PD) 33%

Wiktoria Grytel (ZLew) 29%
Adam Rakszawski (PL-K) 24%
Tatiana Niczyń (SCD) 7%
Mateusz Trzeciak (RadLew) 5%
inni 2%

105. Żywiec: 
Antoni Szlagor (PD) 33%

Bartosz Łukaszyński (ZLew) 28%
Stanisław Szwed (PP) 25%
Katarzyna Staszyk (SCD) 8%
inni 6%

109. Kraków (Czernichów (...) Zielonki): 
Władysław Kosiniak-Kamysz (PD) 31%

Marcin Chmielowski (PL-K) 23%
Magdalena Środa (ZLew) 20%
Andrzej Adamczyk (PiS) 9%
Marta Sakiewicz (SCD) 6%
Piotr Musiał (RadLew) 4%
Andrzej Prochownik (SD) 4%
inni 3%


112. Dąbrowa Tarnowska: 
Scholastyka Kowalska (PLK) 51% 

Kacper Pluta (PPP) 23%
Anna Czech  (PD) 16%
Tatiana Wordenko (SCD) 8%
inni 2%

Administrator
Administrator
Posty: 22483
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Sondaże

Postautor: Administrator » 02 mar 2018, 23:25

Obrazek
Zaskakujący sondaż: PD z przewagą jednego mandatu nad ZLewem!
Postępowi Demokraci 30%
Zjednoczona Lewica 30%
Stronnictwo Narodowo-Konserwatywne 13%
Prawo i Sprawiedliwość 7%
Stronnictwo Centrowo-Demokratyczne 7%
PLK-PPol 5%
Radykalna Lewica 3%
Konserwatywni Liberałowie 1%
My Naród Polski 1%
inni 3%

Podział mandatów na liście krajowej:
Postępowi Demokraci 23
ZLew 23
SN-K 9
PiS 5
SCD 5
PLK-PPol 3
RadLew 2


Podział mandatów z uwzględnieniem JOWów:
Postępowi Demokraci 114
ZLew 113
SN-K 23
PiS 19
PLK-PPol 12
SCD 8
GPR 8
RadLew 3
SD 1
Mniejszość Niemiecka 1
Niezależny 1



Podział mandatów w JOWach według województw:
warszawskie:
PD 6
ZLew 4
SN-K 3
PiS 1
SD 1
Niezależny 1

dolnośląskie:
PD 9
ZLew 8
PLK-PPol 2

kujawsko-pomorskie:
PD 6
ZLew 4
SN-K 2
RadLew 1

lubelskie: 
PD 6
ZLew 5
SN-K 2
PLK-PPol 1
PiS 1


lubuskie:
ZLew 3
PD 2
PLK-PPol 1


łódzkie:
ZLew 10
PD 5
PiS 1


małopolskie:
PD 6
ZLew 5
PiS 4
SN-K 3
SCD 3
PLK-PPol 1


mazowieckie:
ZLew 3
PD 2
PiS 2

podkarpackie:
PiS 5
ZLew 4
PD 2
SN-K 1
PLK-PPol 1


podlaskie:
ZLew 4
PD 4


pomorskie:
PD 9
ZLew 3
PLK-PPol 1


górnośląskie:
GPR 8
PD 7
ZLew 5
PLK-PPol 2
Mniejszość Niemiecka 1

jurajsko-dąbrowskie:
ZLew 7
PD 2

świętokrzyskie:
ZLew 5
PD 5
SN-K 2

warmińsko-mazurskie:
PD 5
ZLew 3

wielkopolskie:
ZLew 11
PD 9

zachodniopomorskie:
ZLew 5
PD 5

Zagranica:
SN-K 1
ZLew 1
PD 1

Administrator
Administrator
Posty: 22483
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Sondaże

Postautor: Administrator » 03 mar 2018, 21:29

Obrazek
Sondaże w wybranych okręgach

116. Kraków (Dzielnica VIII, Dzielnica IX, Dzielnica X, Dzielnica XI, Dzielnica XII): 
Krzysztof Hans (SCD) 25%

Katarzyna Matusik-Lipiec (PD) 24%
 Elżbieta Koterba (ZLew) 23%
Konrad Berkowicz (PL-K) 20%
Jerzy Meysztowicz (SD) 5%
Beata Stach (RadLew) 2%
inni 1%





119. Nowy Sącz: 
Władysława Rosenfelder (PiS) 33%

Arkadiusz Mularczyk (PL-K) 31%
Dorota Budacz (ZLew) 20%
Katarzyna Flin (SCD) 9%
Barbara Żytkowicz 4%
inni 3%



122. Limanowa: 
Wiesław Janczyk (SN-K) 29%

Małgorzata Wasserman (PiS) 22%
Urszula Nowogórska (PD) 18%
Jacek Śliwiński (ZLew) 14%
Jan Puchała (PL-K) 9%
Paulina Kaskowska (SCD) 6%
inni 2%


129. Ostrołęka: 
Mateusz Morawiecki (PiS) 43%

Andrzej Rozenek (ZLew) 23%
Katarzyna Kowalczyk (Ruch Autonomii Mazowsza) 9%
Martyna Zawaszyńska (SCD) 9%
Stanisław Kubeł (PL-K) 8%
Wojciech Zarzycki (SD) 2%
inni 6%


139. Rzeszów (rzeszowski): 
Magdalena Ostrowska (SN-K) 28%

Kazimierz Jaworski (PL-K) 18%
Karolina Buż (ZLew) 16%
Krystyna Skowrońska (PD) 15%
Andrzej Szlachta (PiS) 14%
Wojciech Stawiński (SCD) 6%
Bogusław Inglot (SD) 2%
inni 1%

147. Bielsk Podlaski:
Bożena Kotkowska (ZLew) 55%

Adam Rybakowicz (PD) 21%
Marek Citko (PL-K) 18%
Seweryn Prokopiuk (RadLew) 3%
inni 3%


149. Białystok (Osiedla: Nr 1 - Centrum (...) Nr 27 - Zawady): 
Wiktoria Anastazja Skolska (ZLew) 33%

Jacek Żalek (PL-K) 27% 
Damian Raczkowski (PD) 23%
Olga Malicka(SCD) 6%
Tadeusz Rutkowski (SD) 4%
Beata Kazimierczak (MNP)  4%
inni 3%


160. Gdynia:
Wojciech Szczurek (PL-K) 30%

Grzegorz Furgo (PD) 28%
Dorota Gardias (ZLew) 20%
Artur E. Dziambor  (KonLib) 13%
Piotr Swrakowicz (SCD) 5%
inni 4%


162. Wejherowo: 
Adrianna Wisłocka (PD) 58%

Żaneta Borejko (RSS)  27%
Dorota Szczecińska (SCD) 8%
Gabriela Lisius (PP) 4%
inni 3%


173. Radom (Południe (...) Wólka Klwatecka): 
Maria Radziwiłł (PD) 53%

Marcin Dąbrowski (ZLew) 24%
Rafał Brusieński (SCD) 7%
Robert Dębicki (PL-K) 4%
Krystyna Suszyńska (UED) 4%
Alicja Czubek (RadLew) 3%
inni 5%


176. Zwoleń: 
Renata Budzyńska (PiS) 53%

Rafał Czajkowski (ZLew) 25%
Patrycja Wirzbicka (SCD) 12%
Robert Gajda (PL-K) 5%
ini 5%



185. Mińsk Mazowiecki: 
Miriam Shaded (PL-K) 38%

Karolina Grzegorzewska (PD) 27%
 Konrad Gołota (ZLew) 19%
Elena Gierjan (SCD) 6%
Marta Nowak (RadLew) 3%
Andrzej Machowski (SD) 3%
inni 4%



200. Warszawa (Wola): 
Aleksandra Olszańska (PD) 51%

Agnieszka Dziemianowicz- Bąk (ZLew) 31%
Paulina Sabicka(SCD) 7%
Fryderyk Kowalski (PL-K) 5%
Anna Halbersztat (RadLew) 4%
inni 2%

218. Poznań (Grunwald, Jeżyce): 
 Szamir DeLeon (ZLew) 52%

Paweł Szałamacha (PD) 37%
Ewa Gajowicz (SCD) 4%
Tomasz Górski (PL-K) 3%
inni 4%


224. Świnoujście: 
Gniewomir Maj-Ołyński (PD) 50%

Dorota Subicka-Bednarczyk (ZLew) 34%
Paulina Gasiowska (SCD) 6%
Artur Szałabawka (PiS) 5%
Stefan Oleszczuk (PL-K) 4%
inni 1%


Wróć do „Sondaże”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości