Internet

Najważniejsze newsy z kraju. Telewizja, radio, internet.
Administrator
Administrator
Posty: 22694
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Internet

Postautor: Administrator » 08 paź 2017, 21:45

Plankton polityczny- polski blog o małych partiach politycznych

Zmartwychwstanie Samoobrony


Obrazek

Warto odnotować wyjątkową działalność, jaką przed samymi wyborami do Parlamentu Europejskiego wykazała się Samoobrona. Jej dotychczasowy lider- Lech Kuropatwiński, zorganizował wielki kongres (jak na warunki partii) w Sali Kongresowej PKiN. Było to wydarzenie wyjątkowe, ponieważ wzięli w nim udział byli czołowi politycy tej partii, m. in. Anna Kalata- europosłanka, twarz kampanii eurowyborczej Zjednoczonej Lewicy, Zofia Grabczan- była posłanka Samoobrony, przewodnicząca Sejmiku lubelskiego, Sandra Lewandowska- była posłanka Samoobrony, współpracowała z Ruchem Palikota, obecnie jest radną w Sejmiku woj. dolnośląskiego z ramienia ZL, Renata Beger- była posłanka Samoobrony, w swoim czasie druga liderka partii obok Andrzeja Leppera, obecnie senator ZL, przewodnicząca senackiej komisji ds. rolnictwa i rozwoju wsi, Tomasz Lepper- syn Andrzeja Leppera, poseł ZL.

Podczas Kongresu honorowymi członkami partii zostali wszyscy wspomniani wcześniej goście. Zadeklarowali oni poparcie dla "agrarnych ideałów, które przyświecają partii", wszyscy sentymentalnie wyrażali się o latach świetności Samoobrony 2001-2007 oraz o ś. p. Andrzeju Lepperze, którego samobójstwo dla wielu do dziś jest mistyfikacją. Podpisano odezwę, będącą założeniami partii na najbliższe lata, w której zapowiedziano ścisłą i korzystną współpracę w ramach Zjednoczonej Lewicy. Odczytano listy poparcia dla partii, m. in. od Leszka Millera, który przez jakiś czas był członkiem Samoobrony.

Administrator
Administrator
Posty: 22694
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Internet

Postautor: Administrator » 09 paź 2017, 19:59

Obrazek
Rządzić Inaczej jednoczy wolnościowców

Po olbrzymim sukcesie Komitetu Otwarta Europa w wyborach do Parlamentu Europejskiego stowarzyszenia wchodzące w jego skład zdecydowały na zacieśnieniu współpracy na scenie politycznej. Pod szyldem Stowarzyszenia Rządzić Inaczej będą startować w kolejnych wyborach i wystawią wspólnych kandydatów już w najbliższych wyborach uzupełniających do Sejmu.

Obrazek

Na prośbę przewodniczącego RI Fryderyka Skarbińskiego wszystkie stowarzyszenia podjęły decyzję o połączeniu na podstawie decyzji Walnego Zgromadzenia Członków. Zdecydowano również, że stowarzyszenia będą kontynuowały swoją działalność, a działacze, którzy będą chcieli włączyć się aktywniej w działalność polityczną dołączą do stowarzyszenia Rządzić Inaczej. "Oczywiście wszyscy przejdą standardową ścieżkę weryfikacji przez nasze lokalne koła. Już przygotowujemy je na zwiększoną liczbę zgłoszeń." - wyjaśniał członek zarządu RI Marek Śliboda.

Porozumienie o współpracy pod szyldem Rządzić Inaczej podpisały następujące organizacje: Stowarzyszenie Rządzić Inaczej, Stowarzyszenie Libertariańskie, Stowarzyszenie Demokracji Bezpośredniej, Stowarzyszenie Projekt: Polska, Stowarzyszenie Liberalni Demokracji, Stowarzyszenie Wolnego Oprogramowania. "Współpraca naszych stowarzyszeń w trakcie kampanii w wyborach do PE przebiegała bardzo pomyślnie, łączy nas wspólne rozumienie wolności jako najważniejszej wartości" - podkreślał prezes SL Przemysław Hankus.

Przewodniczący RI zapowiedział, że już wkrótce odbędą się prawybory kandydatów przed wyborami uzupełniającymi w czterech JOWach. "Zbieramy zgłoszenia kandydatur z naszych stowarzyszeń, ale także osób dotychczas niezaangażowanych politycznie. Jednym z najważniejszych dla nas kryterium jest to, aby osoba chcąca kandydować w danym JOW faktycznie była związana z Okręgiem. Nie chcemy spadochroniarzy." - tłumaczył Fryderyk Skarbiński.

Lider Rządzić Inaczej pytany przez dziennikarzy odniósł się też po raz pierwszy do rewelacji tygodnika "Sieci Prawdy". "Nie ulega wątpliwości, że ten artykuł był wymierzony w moich kolegów startujących w wyborach do PE. Establishment boi się nas i tego, że pokazujemy jak można rządzić inaczej. Jestem przekonany, że te oszczerstwa wpłynęły na końcowy wynik wyborów. Z pełną determinacją będę wyjaśniał tą sprawę aż winni tych kłamstw nie zostaną ukarani. Wolność słowa ma swoje granice, jedną z nich jest kłamliwe oczernianie." - mówił.

Administrator
Administrator
Posty: 22694
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Internet

Postautor: Administrator » 11 paź 2017, 21:01

Obrazek
Prognoza podziału mandatów w sejmie w oparciu o ostatni sondaż CBOS

Podział mandatów w JOWach:
ZLew 114

Solidarni Demokraci 47
Rządzić Inaczej 31
PLK-PiS 10
PPol 9
GPR 8
SS-K 4
Razem dla Wielkopolski 3
Stronnictwo Centrowo-Demokratyczne 2
Mniejszość Niemiecka 1
Ruch Autonomii Mazowsza 1
Mniejszość Ukraińska 1
UED 1
Niezależny 1

Z uwzględnieniem listy krajowej: (w nawiasie zmiana w stosunku do ostatnich wyborów do sejmu)
ZLew 138 (+107)
Solidarni Demokraci 61 (-7)
Rządzić Inaczej 43 (+43)
PLK-PiS 17 (-146)
PPol 15 (-4)
GPR 8 (+5)
Stronnictwo Szlachecko-Konserwatywne 8 (+8)
SCD 5 (+5)
Razem dla Wielkopolski 3 (+3)
Mniejszość Niemiecka 1 (-)
Ruch Autonomii Mazowsza 1 (+1)
Mniejszość Ukraińska 1 (+1)
UED 1 (-)
Niezależny 1 (-1)

Możliwe warianty koalicyjne:
ZLew + SolDem = 199 mandatów
ZLew + RI = 181 mandatów


[b]Mandaty w regionach:

warszawskie:
ZLew 7
SolDem 7
RI 1
PLK-PiS 1

dolnośląskie:
ZLew 10
SolDem 5
RI 3
PPol 1



kujawsko-pomorskie:
ZLew 11
SolDem 2

lubelskie:
ZLew 9
RI 2
SolDem 2
PLK-PiS 1
SS-K 1

lubuskie:
ZLew 6

łódzkie:
ZLew 8
RI 7
SolDem 1

małopolskie:
ZLew 9
SolDem 6
PLK-PiS 5
SS-K 2

mazowieckie:
ZLew 3
SolDem 2
RI 1
RAM 1

górnośląskie:
ZLew 8
GPR 8
SolDem 4
RI 2
MN 1

podkarpackie:
ZLew 6
SolDem 2
SCD 2
RI 1
PLK-PiS 1
SS-K 1

podlaskie:
ZLew 3
SolDem 3
RI 1
PLK-PiS 1

pomorskie:
ZLew 7
SolDem 5
PPol 1

jurajsko-dąbrowskie:
ZLew 3
PPol 3
RI 2
SolDem 1

świętokrzyskie:
ZLew 5
PPol 4
RI 2
SolDem 1

warmińsko-mazurskie:
ZLew 3
SolDem 3
RI 1
MU 1

wielkopolskie:
ZLew 7
RI 6
SolDem 3
RdW 3
UED 1

zachodniopomorskie:
ZLew 8
RI 1
Niezależny 1

Zagranica:
PLK-PiS 1
ZLew 1
RI 1

Administrator
Administrator
Posty: 22694
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Internet

Postautor: Administrator » 13 paź 2017, 12:08

Obrazek
Rządzić Inaczej pracuje nad ustawą o głosowaniu przez internet

Na konferencji prasowej przedstawiciele Stowarzyszenia Rządzić Inaczej zaprezentowali założenia ustawy o głosowaniu przez internet nad którą pracują. Ustawa ma wprowadzić przepisy, które umożliwią głosowanie bez wychodzenia z domu we wszystkich wyborach i referendach. Zdaniem działaczy stowarzyszenia ustawa mogłaby wejść w życie już w przyszłym roku.

Obrazek

Rządzić Inaczej chce, aby głosowanie było możliwe z wykorzystaniem ePUAP a w przyszłości również za pomocą elektronicznych dowodów osobistych. "Nie możemy czekać na rząd czy polityków, że wprowadzą rozwiązania na które czekamy od lat. Małej Estonii udało się wprowadzić głosowanie przez internet to czemu u nas ma się nie udać?" - pytał retorycznie przewodniczący RI Fryderyk Skarbiński.

"Rozwiązanie głosowania elektronicznego umożliwi nam również wprowadzenie budżetu obywatelskiego w skali kraju. To jest kolejny projekt nad którym pracujemy w oparciu o możliwość głosowania przez internet. Chcemy, aby 1% budżetu państwa był dysponowany na budżet obywatelski." - podkreślał działacz RI Adam Kotucha. Zdaniem Rządzić Inaczej obecnie brakuje podstawy prawnej i mechanizmów głosowania, które umożliwiłyby takie dysponowanie budżetem państwa.

"Nie zgadzamy się, że Polska pod względem cyberbezpieczeństwa nie jest gotowa na przeprowadzenie takich wyborów. Profil zaufany działa od lat i nie było żadnych poważnych incydentów dotyczących bezpieczeństwa tego systemu." - podkreślał Filip Pawczyński prezes Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin, z którym współpracuje RI. Dodał również, że zawsze może być lepiej w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, ale to wymaga całkowitej zmiany podejścia i wykorzystania technologii blockchain.

Fryderyk Skarbiński zwrócił uwagę, że w Estonii system działa od 2005 roku. "Estończycy nigdy nie mieli problemów z zapewnieniem integralności, tajności i bezpieczeństwa takiego głosowania, między innymi, dzięki publicznemu testowaniu sytemu przez hakerów" - mówił. Jego zdaniem polscy politycy nie ufają obywatelom dlatego wolą tworzyć systemy zamknięte, które kończą się spektakularnymi porażkami jak choćby informatyzacja ZUS.

Administrator
Administrator
Posty: 22694
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Internet

Postautor: Administrator » 14 paź 2017, 13:33

Obrazek
Partia Polaków ujawnia swoich kandydatów w wyborach uzupełniających.

Prezes Partii Polaków Robert Raczyński ujawnił kandydatów PP w wyborach uzupełniających.

Będą to Mirosław Czech z Chełmna, Paweł Lenarczyk z Ursynowa i Wilanowa, Paweł Dziwosz z Malborku i Janusz Stachowiak z powiatów starogardzkiego i gdańskiego.

Jak zaznacza Robert Raczyński, to połączenie młodości z doświadczeniem. "Wierzymy i uważamy, że te wybory będą dla nas bardzo udane. Mamy młodych i doświadczonych kandydatów i myślę, że uda się skutecznie to połączyć."

Wybory uzupełniające odbędą się 29 września.

Administrator
Administrator
Posty: 22694
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Internet

Postautor: Administrator » 17 paź 2017, 19:04

Obrazek
PLK i PiS razem w wyborach uzupełniających do sejmu
ObrazekObrazek
- Koalicja rządząca wystawi wspólnych kandydatów do sejmu w zaplanowanych na 29 września wyborach uzupełniających – taką informację podali dzisiaj wiceprezes PLK Zofia Sokołowska i prezes PiS Mateusz Morawiecki. Podczas wspólnej konferencji prasowej w sejmie przedstawieni zostali kandydaci tych partii. Tym samym koalicja będzie kontynuować współpracę z wcześniejszych wyborów uzupełniających oraz wyborów europejskich.

Obrazek
W okręgu chełmskim o utrzymanie mandatu po Karolinie Południowej powalczy wiceprzewodnicząca rady miasta Chełma i japonistka Gabriela Dawidowska (PLK). - W sejmie zamierzam zabiegać o intensyfikację kontaktów, szczególnie tych gospodarczych, z państwami Dalekiego Wschodu – zadeklarowała polityk. Jako ciekawostkę warto dodać, że polityk pozostaje w związku homoseksualnym, deklarując się oficjalnie jako biseksualistka.

Obrazek
Kandydatką koalicji w okręgu ursynowsko-wilanowskim jest Władysława Rosenfelder, radna do sejmiku warszawskiego z ramienia PiS. - Zdaję sobie sprawę, że okręg nr 114 zawsze głosował na kandydatów liberalnych i także teraz sondaże nie są dobre dla prawicy, ja jednak chciałabym w mojej kampanii wskazać plusy działalności rządu premier Ryszkowskiej, który przez ostatnie dwa lata wiele zrobił dla przyspieszenia rozwoju naszego kraju, jak też podjął działania na rzecz pomocy najbiedniejszym. Wiem jednak, że wciąż wiele dziedzin życia w Polsce wymaga poprawy i o to chciałabym zabiegać w sejmie – mówiła Rosenfelder.

Obrazek
Kandydatem w okręgu malborskim został Karol Rabenda, radny sejmiku pomorskiego z PLK, który w sejmie zamierza zajmować się kwestiami gospodarczymi.

Obrazek
W okręgu gdańskim wystartuje była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga (PiS), która w sejmie chciałaby zająć się właśnie sprawami międzynarodowymi – Dziś, gdy tak wiele mówi się o reformie UE, a władzę we Wspólnocie przejmą nowi ludzie, ważny jest silny mandat polskiego rządu do prowadzenia negocjacji na temat spraw ważnych dla Polski i Polaków – mówiła polityk.

- Wystawiamy mocną drużynę, która ma wysokie kompetencje do reprezentowania Państwa w sejmie. Do wszystkich zwolenników rządu Weroniki Ryszkowskiej, zwolenników wprowadzanych w ostatnich latach reform, apeluję o ich poparcie – mówiła Zofia Sokołowska.

Administrator
Administrator
Posty: 22694
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Internet

Postautor: Administrator » 20 paź 2017, 10:32

Obrazek
Rządzić Inaczej przedstawia projekt ustawy o głosowaniu przez internet

Na konferencji prasowej Rządzić Inaczej przedstawiło projekt ustawy o głosowaniu przez internet. Taką możliwość mieliby wszyscy obywatele uprawnieni do głosowania poprzez profil zaufany ePUAP. W myśl ustawy przez internet można byłoby głosować zarówno w wyborach jak i referendach.

Obrazek

"To pierwszy krok do zwiększenia udziału obywateli w sprawowaniu władzy. Prosta możliwość głosowania przez internet ułatwi wielu ludziom oddanie głosu w szczególności gdy np. przebywają poza swoim miejscem zamieszkania. To także duże ułatwienie dla osób niepełnosprawnych." - podkreślał działacz RI Adam Kotucha związany również ze Stowarzyszeniem Demokracja Bezpośrednia.

"Ustawa tworzy także przestrzeń do wprowadzenia na szczeblu ogólnokrajowym budżetu obywatelskiego. Poprzez tani i prosty mechanizm głosowania obywatele mogliby wybierać, które projekty chcieliby z takiego budżetu zrealizować." - dodawał lider Rządzić Inaczej Fryderyk Skarbiński i zaznaczał, że stowarzyszenie pracuje już nad odpowiednią ustawą w tym zakresie.

Działacze Rządzić Inaczej podkreślali również, że bezpieczeństwo takich wyborów mogą zapewnić rozwiązania oparte o technologię blockchain, w których to rozproszona sieć komputerów przechowuje kopię bazy danych, a nie jedna centralna baza danych. "Funkcjonująca od lat w oparciu o blockchain kryptowaluta Bitcoin udowadnia bezpieczeństwo tego typu rozwiązań. Platforma do głosowania online umożliwiłaby też niespotykaną dotychczas transparentność wyborów i w przyszłości możliwość obserwowania wyników na żywo" - tłumaczył członek zarządu RI Marek Śliboda.

RI liczy na to, że któraś z partii pomoże im zgłosić ustawę w Sejmie. Jeśli żadne ugrupowanie nie wyrazi takiej woli to planują uruchomić kolejną obywatelską inicjatywę ustawodawczą. To jednak wydłuży czas wprowadzania ustawy w życie, bo konieczne będzie zebranie odpowiedniej liczby podpisów. "Stare partie od dawna zapowiadały głosowanie przez internet, propozycje zmian pojawiały się już nawet 15 lat temu. Teraz my dajemy im gotowy projekt ustawy dzięki któremu mogą spełnić swoje obietnice wyborcze." - podkreśla przewodniczący Skarbiński.


Ustawa
z dnia
o głosowaniu przez internet

Art. 1. Przepisy ustawy stosuje się do wszystkich wyborów i referendów przeprowadzanych na podstawie przepisów ustawy z dnia 5 stycznia 2011 roku - Kodeks Wyborczy, ustawy z dnia 14 marca 2003 roku o referendum ogólnokrajowym, ustawy z dnia 15 września 2000 roku o referendum lokalnym oraz wszelkich innych głosowań ogólnokrajowych i lokalnych organizowanych i przeprowadzanych przez Państwową Komisję Wyborczą.

Art. 2. Głosowanie elektroniczne odbywa się przy wykorzystaniu profilu zaufanego ePUAP o którym mowa w ustawie z dnia 17 kwietnia 2005 roku o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.

Art. 3. Dla obwodowych komisji wyborczych oraz obwodowych komisji do spraw referendum spis obywateli uprawnionych do głosowania sporządza się również w postaci elektronicznej.

Art. 4. W ramach platformy ePUAP przygotowany zostanie moduł kont wyborczych umożliwiający głosowanie elektroniczne zapewniający:
1) uniemożliwienie powiązania oddanego głosu z danymi osobowymi wyborcy;
2) możliwość weryfikacji integralności danych przesłanych do komisji.

Art. 5. Minister właściwy do spraw informatyzacji, po zasięgnięciu opinii Państwowej Komisji Wyborczej określi w drodze rozporządzenia:
1) wymagania techniczne modułu w ramach ePUAP umożliwiającego głosowanie elektroniczne;
2) zasady tworzenia i funkcjonowania indywidualnych kont do głosowania;
3) zasady tworzenia i funkcjonowania systemu informatycznego obwodowych komisji;
4) zasady szyfrowania i deszyfrowania karty do głosowania elektronicznego.

Art. 6.
1. Wyborca biorący udział w głosowaniu elektronicznym, loguje się do indywidualnego konta do głosowania, korzystając z własnego profilu zaufanego ePUAP.
2. Po zalogowaniu do indywidualnego konta do głosowania, wyborca podpisuje oświadczenie o osobistym i tajnym oddaniu głosu w głosowaniu elektronicznym, przy użyciu własnego profilu zaufanego ePUAP.
3. Wyborca głosujący elektronicznie wypełnia elektroniczną kartę do głosowania zgodnie z załączoną instrukcją.
4. Po wypełnieniu elektronicznej karty do głosowania i sprawdzeniu poprawności danych, karta jest oznaczana unikalnym kodem przesyłki, złożonym z dwunastu znaków alfanumerycznych, szyfrowana w sposób zapewniający jej tajność i przesyłana w formie elektronicznej do systemu informatycznego właściwej obwodowej komisji.
5. Wysyłka elektronicznej karty do głosowania do systemu informatycznego właściwej obwodowej komisji jest możliwa nie wcześniej niż 7 dni przed dniem wyborów lub referendum i najpóźniej do godziny zakończenia głosowania.
6. Do godziny zakończenia głosowania, obywatel, który przesłał elektroniczną kartę do głosowania do systemu informatycznego właściwej obwodowej komisji może usunąć wysłaną elektroniczną kartę do głosowania z systemu informatycznego tej komisji oraz wysłać ją ponownie.

Art. 7. Obwodowa komisja ustalając wyniki w obwodzie uwzględnia również głosy oddane w formie elektronicznej za pomocą indywidualnych kont do głosowania i elektronicznych kart do głosowania na podstawie danych z systemu informatycznego obwodowej komisji.

Art. 8. W ustawie z dnia 5 stycznia 2011 roku – Kodeks wyborczy wprowadza się następujące zmiany:
1) w art. 38 §2 otrzymuje brzmienie:
„§ 2. Głosowaniem osobistym jest również głosowanie korespondencyjne i elektroniczne.”;
2) wszędzie, gdzie mowa jest o sposobie głosowania rozumie się przez to również głosowanie elektroniczne;
3) we wszystkich protokołach i zestawieniach obwodowych komisji wyborczych oprócz zbiorczej informacji podaje się również analogiczne informacje dla głosowania elektronicznego.

Art. 9.
1. Kto bez uprawnienia deszyfruje elektroniczną kartę do głosowania - podlega karze grzywny.
2. Tej samej karze podlega, kto w jakikolwiek sposób ingeruje w funkcjonowanie systemu informatycznego służącego do przeprowadzenia głosowania elektronicznego.

Art. 10. Ustawa wchodzi w życie po upływie 6 miesięcy od dnia ogłoszenia.

Administrator
Administrator
Posty: 22694
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Internet

Postautor: Administrator » 20 paź 2017, 21:28

Obrazek
Napisz list do posła

Akcję pisania listów do posłów zainaugurowała Federacja Młodych Socjaldemokratów w związku podejściem do obowiązków wielu parlamentarzystów, którzy albo nie wykazują zainteresowania pracami sejmu mechanicznie glosując nad projektami ustaw bez wyrażenia opinii na temat danych projektów, albo w ogóle są nieobecni na posiedzeniach sejmu. - W życiu są różnie zdarzenia losowe, ale nie możemy jako społeczeństwo tolerować lekceważenia swoich obowiązków przez posłów, skoro na niektórych głosowaniach nieobecnych jest 100 posłów lub więcej konieczna jest reakcja wyborców niezależnie od poglądów politycznych. Przecież każdy kto brał udział w wyborach i glosował na kandydata który uzyskał mandat w sejmie ma nie tylko prawo, ale obowiązek oczekiwać od niego rzetelnie wykonywanej pracy. Jeśli to się nie dzieje wówczas wzrasta zniechęcenie do polityki,ale My za swój obowiązek uznajemy przypomnienie posłom o tym jakie są ich obowiązki- powiedział Aleksander Sowa z mazowieckiej FMS. Do akcji przyłączyły się również inne organizacje młodzieżowe i społeczne. Angelika Morańska ze stowarzyszenia "Jesteśmy" mówi: - Listy można wysyłać zarówno drogą elektroniczną jak i pocztą tradycyjną. Ważny jest efekt końcowy aby posłowie mieli poczucie, że obywatele oczekują od nich aktywnej pracy przez całą kadencję , nie zaś zrywu w kampanii wyborczej w celu zapewnienia sobie mandatu na kolejne 4 lata.
Pisanie listów potrwa 4 dni, co symbolizowało będzie 4 lata kadencji.

Administrator
Administrator
Posty: 22694
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Internet

Postautor: Administrator » 23 paź 2017, 18:24

Obrazek
Kandydaci Zjednoczonej Lewicy apelują do kontrkandydatów o debaty
Obrazek

Kandydaci Zjednoczonej Lewicy zaapelowali o debatę przedwyborczą przed wyborami uzupełniającymi do sejmu. Jak powiedziała Natalia Kurluk ''Debata powinna być wymianą poglądów i przedstawieniem oferty programowej poszczególnych kandydatów i komitetów'' (...) Pojawiają się apele o nieprowadzenie kampanii negatywnej, pod czym ja się podpisuję. Chciałabym jednak uczciwego podejścia do debaty, bez unikania tematów trudnych także oceny dotychczasowej działalności polityków i ich partii." Van Ahn Dam, kandydująca w okręgu 114 również zaproponowała debatę swoim kontrkandydatom aby postulaty mogli sformułować precyzyjnie, istniała możliwość zadawania pytań. - "Debata może przyczynić się do wzrostu frekwencji w wyborach uzupełniających. Wszystkim kandydatom oraz siłom politycznym powinno zależeć na tym aby mandat posłów z poszczególnych okręgów był jak najsilniejszy." Łukasz Cora oraz Weronika Pogodna zgodnie przyznali, że mają nadzieję, iż tym razem wbrew dotychczasowym praktykom dojdzie do debat w okręgach

Administrator
Administrator
Posty: 22694
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Internet

Postautor: Administrator » 28 paź 2017, 13:34

Obrazek
Elżbieta Rafalska odchodzi z PiS i zakłada własną partię
Obrazek
Dziś o opuszczeniu rządu, jak i odejściu z PiS poinformowała wiceminister spraw społecznych Elżbieta Rafalska. Podczas konferencji prasowej towarzyszyło jej kilkunastu działaczy partii. Zapowiedziała jednocześnie założenie nowego stowarszyszenia na rzecz Emerytów i Rencistów - "Godność". Jak powiedziała Elżbieta Rafalska - "Nikt w sejmie nie upomina się o emerytów. Ustawa o systemie emerytalnym ugrzęzła na etapie konsultacji, nie udało mi się przeforsować swoich postulatów w starciu z partyjnymi machinami. Powołujemy nowe stowarzyszenie, aby stanowić głos emerytów i rencistów obecnych, ale i przyszłych. Bliskie nam jest nauczanie Kościoła Katolickiego. ale nie zamykamy się na osoby innych wyznań, religii czy bezwyznaniowców. Naszym celem jest przemodelowanie polityki społecznej, zmiany w systemie emerytalnym, poprawa opieki zdrowotnej. Także utrwalanie samorządności i dialogu społecznego. Proponujemy program mieszkanie plus, do dyskusji zapraszając wszystkich".
Gościem na konferencji była Zofia Romaszewska.
Po opuszczeniu KP PiS przez Elżbietę Rafalską ten skurczył się do 30 posłów i tym samym jest czwartą frakcją w sejmie.


Wróć do „Wiadomości z kraju”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron