Piękna Polska nie zwalnia tempa!Najmniejsza partia polityczna w polskim parlamencie zgłosiła się do samodzienego startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego przygotowała też szereg ustaw dla parlamentu krajowego, w tym wnioski o dymisje dla członków rządu Weroniki Ryszkowskiej.Piękna Polska na swojej stronie internetowej potwierdziła że ma zamiar startować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W tym celu wysłała ona do Państwowej Komisji Wyborczej swoją listę kandydatów którzy to będą startować we wszystkich 13 okręgach. Piękna Polska skorzysta w pełni z obowiązujacego prawa i wystawi aż 130 kandydatów. Co ciekawe będzie w
śród nich aż 65 mężczyzn co w partii, określanej jako w pełni żeńską jest nowością. Jak tłumaczy przewodnicząca partii Piękna Polska, Felicja Gratecka:
Celem aktywnego udziału w wyborach zdecydowaliśmy się odejść od przyjętej formuły i postawić na także męskicj kandydatów choć postanowiliśmy pozostawić nasz Gabinet Cieni w niezmienionej żeńskiej formie.
Po liście kandydatów widać że partia stawia wszystko na jedną kartę i tak w stolicy jedynką jest Katarzyna Kajkowska, w Małopolsce Krzysztof Hans, w Łódzkim Tamara Starska a sama przewodnicząca partii wystartuje na Podkarpaciu. Do akcji włączyły się też think thanki partii które wspomogą partie w innych województwach i tak na przykład Agnieszka Milowska czyli przewodnicząca Mojej Polski wystartuje w Gdańsku, Joanna Myśnik z Młodych dla Polski wystartuje w Radomiu a Edyta Słowacka z Activ we Wrocławiu.
Piękna Polska to także młodość - w Poznaniu na jedynce zadebiutuje Aleksandra Satorka - utalenowana dyrektor Centrum Projektowego partii.
Lista Piękna Polska do Parlamentu Europejskiego to część szerszej nowej strategii partii. Stacja rozbudowała swoja sieć oddziałów i teraz ma ich aż 40 w różnych częściach kraju. Opowiada nam o nich Tamara Starska, vice przewodnicząca partii:
Mamy 40 okręgów partyjnych z których aż połowa pełni rolę wojewódzkich centrów dowodzenia partii. W przypadku wyborów do Parlamentu Europejskiego takich centrów jest zgodnie z zasadami trzynaście. Okręgi te tworzymy we współpracy z Activ, Moją Polską i Młodymi dla Polski czyli zaprzyjaźnionymi z nami organizacjami. To one zarządzaja tymi mniejszymi okręgami i pomagają w zarządzaniu tymi większymi. Okręgi te mają swoich przewodniczących którzy to podlegają władzom wojewódzkim a ci zaś władzy krajowej partii. W niektórych regionach odpowiedzialność spoczywa również na barkach przedstawicieli władzy krajowej. Wszak nie jesteśmy partią ograniczająca się tylko do Warszawy.
Obecnie partia zatrudnia wraz z wspierajacą ją organizacjami blisko 300 ludzi. Organizacje te pomagają też w tworzeniu projektów ustaw które czekają na rozpatrzenie w Lasce Marszałkowskiej. Priorytetem Pięknej Polski są sprawy społeczne jak na przykład odnawianie miejsc użyteczności publicznej, czy poprawa stanu polskich dróg. Partia chce też decentralizacji obecnych mediów sieciowych, nowej bardzo ujednoliconej formuły mediów publicznych, powrotu abonamentu RTV w formie wliczonej w inne rachunki, skrócenie obowiązku szkolnego o dwa lata i wyrównania samej objętej obowiązkiem szkolnym edukacji do 10 lat przy jednoczesnej reformie edukacji w postaci likwidacji gimnazjów. Ponadto partia chce równieź aktualizacje prawnej strony procesu cyfryzacji radia i telewizji czy wyrównanie liczby województw do 20. Piękna Polska chce też obciąć VAT sprowadzając go do granicy minimum 5% dla wszystkich produktów oraz wprowadzić karty rabatowe dla najuboższych, rodzin wielodzietnych oraz niepełnosprawnych i ich rodziców.
Ponadto partia złożyła wnioski o wotum nieufności dla większości osób z rządu Weroniki Ryszkowskiej dając jednak samej Pani Premier oraz rzeczniczce rządu Miriam Shaded zielone światło do działania.
Na ukończeniu jest też sprawa związana ze skrótem partii. Piękna Polska chce przejąć skrót PPol w zamian za zrzeknięcie się skrótu PP. Jednocześnie wszystkie oskarżenia medialne wynikające z tego zobowiązania bierze na siebie odciążając od tego Partię Polaków. Partia po wygranych wyborach chce też być aktywna w Parlamencie Europejskim opowiadając się mimo centrowego swojego charakteru za integracją europejską. Chce między innymi działać społecznie między innymi międzygraniczny transport naziemny czy walczyć oto aby głos Polski jak i Grupy Wyszehradzkiej był słyszalny w Europie. Chce między innymi wspierać europejskie media jak Euronews czy Eurosport ale też pomagać w rozwoju TV Biełsat, anglojęzycznym publicznym stacjom europejskim czy też doprowadzić do powstania telewizji regionu wyszehradzkiego czy także zespołu polskich anglojęzycznych kanałów publicznych które to będą tworzyły między innymi informacyjny Poland 24, i półinformacyjny TVP World oraz ogólny TVP International. Ich uzupełnieniem ma być TVP Polonia oraz radia InterRadio (o charakterze ogólnym), informacyjne Poland 24 FM a także PR World o charakterze półinformacyjnym uzupełnieniem projektu po stronie polonijnej ma być reaktywowane Radio Polonia.
Podsumowując Piękna Polska wyraża swoją gotowość do działania w kraju jak i poza jego granicami choć w kwestii krajowej liczy na to że inne partie pomogą przenieść projekty do Sejmu składając tam poprawki (na które to partia jest otwarta) oraz rozpoczynając dyskusje na ich temat. Życzymy więc powodzenia Pięknej Polsce!