Telewizja

Najważniejsze newsy z kraju. Telewizja, radio, internet.
Administrator
Administrator
Posty: 22728
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 13 lip 2017, 22:32

Obrazek
Partia Polaków w terenie. "Odbudujemy zaufanie do nas"

Obrazek

Prezes Partii Polaków w raz ze swoimi współpracownikami rozpoczął objazd po Polsce. Dziś prezes PP pojawił się w Sosnowcu i Lublinie.

Karol Malinowski z Piotrem Spyrą i Robertem Raczyńskim rozpoczęli objazd po Polsce. Pierwszym celem są Sosnowiec i Lublin. Karol Malinowski przekonywał mieszkańców obu miast do programu, i że są rzeczywistą alternatywą dla rządów PLK-PiS, oraz dla Postępowych Demokratów. "To szansa dla państwa, jeżeli chcą państwo, żeby rządziła Partia Polaków, to wiecie państwo co miają robić (uśmiech)."
Malinowski także pokazał, co partia osiągnęła, jak reformę administracyjną, autonomię dla Śląska, czy programy prosportowe, jak Program dla Sportu, gdzie młodzi sportowcy mają szansę w wielu dziedzinach na wsparcie na wzór Hiszpanii, USA, Wielkiej Brytanii, czy Niemiec.

Administrator
Administrator
Posty: 22728
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 14 lip 2017, 17:32

Obrazek
Polskie posłanki ofiarami przemocy psychicznej w internecie
Obrazek
"Złapać i ogolić na łyso", "do gazu", "powiesimy ciebie i twoją rodzinę" - groźby tego typu miały otrzymać polskie parlamentarzystki. Jak wynika z danych, ponad połowa posłanek zasiadających w Sejmie obecnej kadencji zetknęła się lub była ofiarą przemocy psychicznej w internecie.

Była minister kultury, posłanka Aleksandra Olszańska w związku ze swoim wyznaniem (polityk jest Żydówką) wielokrotnie miała otrzymywać groźby śmierci, była także obrzucana antysemickimi wyzwiskami. Byłej premier Annie Radziwiłł-Schmidt oraz jej siostrze, wicemarszałek Marii Radziwiłł grożono "porwaniem, wywiezieniem i zamordowaniem za zdradę Polski". Posłanka Agnieszka Pomaska wielokrotnie otrzymała anonimowe groźby, na przykład "że zostanie powieszona, razem z rodziną". Z kolei jeden z internautów z Pomorza po jednym z kampanijnych wystąpień posłanki zachęcał na swoim profilu na Facebooku, by Pomaskę "złapać i ogolić na łyso". Nawołujący do przemocy post wzbudził wiele kontrowersji. Pomaska złożyła wtedy w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na publicznym nawoływaniu do naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. W większości były to jednak wpisy anonimowe.

Najczęściej groźby tego typu otrzymywały właśnie posłanki Postępowych Demokratów, Zjednoczonej Lewicy, czy Partii Polaków (czyli w większości przedstawicielki opozycji), ale w dużej mierze były to też posłanki Partii Liberalno-Konserwatywnej oraz Prawa i Sprawiedliwości, w tym te główne - m.in. premier Weronika Ryszkowska, czy wicepremier Renata Budzyńska. Zjawisko jest zatem bardzo powszechne.

Rzecznik Praw Obywatelskich Marek Antoni Nowicki z zaniepokojeniem przyjmuje takie informacje. - Kiedy grozi się funkcjonariuszom publicznym, najważniejszym osobom w państwie, to skala hejtu jest już na bardzo wysokim poziomie. Rozumiem, że polityk to jest zawód podwyższonego ryzyka, ale jednak powinniśmy się starać robić wszystko, by ten hejt zmniejszyć. Krokiem w dobrą stronę, powtarzam to od kilku lat, tak jak robili to również moi poprzednicy, byłoby wprowadzenie instytucji "ślepego pozwu". Niedawno taka ustawa pojawiła się w parlamencie, jednak została odrzucona. Apeluję do parlamentarzystów, którzy na własnej skórze doświadczyli tej nienawiści, aby przemyśleli jednak tą możliwość. - powiedział.

Administrator
Administrator
Posty: 22728
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 15 lip 2017, 8:23

Obrazek
Sprawiedliwi prezentują swój program

Partia Sprawiedliwi zaprezentowała swój program polityczny. Program został przedstawiony na stronie internetowej partii.

Poniżej prezentujemy dla państwa program.
1. 500+ na drugie i każde kolejne dziecko
2. Połączenie funkcji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości
3. Demokratyzacja Senatu i zwiększenie powszechnego wyboru Senatorów.
4. Wspieranie polskiej gospodarki.
5. Zwiększenie wydatków na Służby Mundurowe, Policję oraz Straż w celu udoskonalenia i ułatwienia ich pracy.
6. Ustanowienie wymagania przepracowania 5 lat w zawodzie prawniczym w konkursach na sędziego.
7. Reorganizacja spółek państwowych wcelu sprawnego działania jednostek oraz zatrzymanie prywatyzacji spółek państwowych.
8. Zniżenie podatków dla najuboższych przy braku podnoszenia danin dla bogatych.
9. Renegocjacja niekorzystnego dla Polski paktu klimatycznego oraz wspieranie wszelkich elektrowni opierających się na węglu.
10. Odnowa i upaństwowienie stoczni w Gdańsku, Gdyni i Szczecinie. Rozbudowa kanału wobec mierzei wiślanej do portu w Elblągu.

Administrator
Administrator
Posty: 22728
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 18 lip 2017, 23:13

Obrazek
Piękna Polska powołuje "Activ" i "Młodych dla Polskich"

Po dosyć znakomitym debiucie na polskiej scenie politycznej i w Sejmie ludzie zreszeni w Pięknej Polsce nie odpuszczają i powołują analityczny think-thank "Activ" oraz własną młodzieżówkę "Młodzi dla Polski" która to podobnie jak "Activ" będzie wspierać główną partie od strony aktywnościowej i merytorycznej.

Nowe jednostki powstały dzięki stowarzyszeniom "Activ '15" i "Piękna Polska" które to prowadzą wspólną partię polityczną pod szyldem Pięknej Polski i to stąd pochodzić będą działacze nowych jednostek. Omówmy zatem je obydwie.

Obrazek
Think thankowa jednostka "Activ" powstała w miejscu stowarzyszenia "Activ '15" której to działacze w ramach umowy przeszli do Pięknej Polski.
Obrazek
Jak mówi nam przewodnicząca jednostki Edyta Słowacka:
Nowa jednostka którą to będe miała zaszczyt kierować jest wykorzystaniem w słusznym celu tego co zostało po Activ'15. Activ poza pełnieniem think-thankowej jednostki dla Pięknej Polski będzie nie jako odpowiedzią na "Instytut Obywatelski" jednej z konkurencyjnych partii gdyż też będzie stawiać na obywateli oraz na pomoc w rozwiązywaniu ich problemów

Activ posiadać będzie też swoja vice przewodniczącą w osobie Eweliny Spytkowskiej widocznej na zdjęciu poniżej:
Obrazek
W rozmowie z naszą redakcją Ewelina Spytkowska wyjaśniła że o ile "Piękna Polska" jest sporym przedsięwzięciem o tyle "Activ" będzie pełnić rolę skromnej aczkolwiek aktywnej przybudówki będącej jeszcze bliżej ludzkich spraw, gdyż większość pracowników tejże instytucji to lokalni działacze Pięknej Polski.
Obrazek
Osoba na zdjęciu powyżej to Zuzanna Leńska czyli dyrektor zarządzająca "Activ" która to będzie swoim doświadczeniem i pomysłowością a także bardzo dobrym kontaktem z ludźmi wspierać zarządzanie nowopowstałą jednostką. Skarbnikiem nowej jednostki została Paulina Kaskowska a najmłodsza w zespole Karolina Czymlewicz została rzecznikiem prasowym jednostki.
Obrazek
Activ posiada swojego analityka do spraw ekonomicznych w postaci widocznej na zdjęciu powyżej Edyty Głębki. Poza nią w zespole jest też 5 innych analityczek, zajmujących się dosłownie każdą sprawą.
Obrazek
Łączniczkami między "Activ" a "Piękną Polską" mają być przewodniczące oraz jedna z analityczek Julia Szelińska która to w Pięknej Polsce specjalistką do spraw analiz.
Obrazek
Staraniem "Pięknej Polski" rusza również młodzieżówka "Młodzi dla Polski" która to di tej pory była odrębną strukturą z kilkoma członkami "Pięknej" na pokładzie. W nowej formie "Młodzi dla Polski" to dosyć barwna młodzieżówka pod żeńskim nadzorem. Jej szefową jest młoda Joanna Myśnik widoczna na zdjęciu poniżej:
Obrazek
W rozmowie z nami przewodnicząca MDP mówi:
Młodzi dla Polski to jedyna taka młodzieżówka gdzie w 100 procentach od strony zarządczej na sprawy ludzi młodych patrzymy żeńskim okiem. Naszym celem jest pokazanie politykom głosu młodych w dotyczących ich sprawach oraz pokazanie społecznej a zarazem świeżej z racji wieku ludzkiej twarzy polityki.

Przewodniczącą MDP wspierać będzie czwórka vice przewodniczących oraz dział strategiczny pod nadzorem widocznej poniżej Katarzyny Wielickiej:
Obrazek
Pod jej nadzorem jak i pracujących z nią specjalistek Jagody Sajki oraz najmłodszej bo 19 letniej Agnieszki Jaworskiej będzie cała strategia jednostki. Skarbniczką młodzieżówki została Sylwia Olejna a rzeczniczką prasową Emilia Skarzyk.
Obrazek
MDP będzie odpowiadało nie tylko za siebie ale i za strategię Pięknej Polski gdyż przewodnicząca Joanna Myśnik oraz widoczna powyżej Magdalena Trzyska to dyrektorki Pięknej Polski do spraw młodych.
Obrazek
Jedną z dwóch opiekunek młodzieżówki pełniącej także rolę koordynatorki merytorycznej i honorowej przewodniczącej będzie polka czeskiego pochodzenia Petra Klava a dodatkowo w pracę jednostki jako będzie drugi opiekun i doradczyni przewodniczącej będzie angażować się też dyrektor struktur eksperckich Dominika Zapędka (widoczna na zdjęciu poniżej) która to dotychczas przed oficjalnym "wykupem" MDP przez Piękną Polskę była przewodniczącą stowarzyszenia.
Obrazek
Warto przy okazji dodać że wszyscy którzy są w jednostkach będą łączyć stanowiska z tymi w Pięknej Polsce.
Nie pozostaje zatem nic innego jak życzyć nowopowstałym jednostkom "Pięknej Polski" powodzenia w ich pracy.

Administrator
Administrator
Posty: 22728
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 21 lip 2017, 21:22

Obrazek
Kolejny sukces rządu!
Obrazek
Podczas właśnie zakończonych głosowań w Senacie, mimo nieuzasadnionego sprzeciwu opozycji, przegłosowano rządowy projekt ustawy o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym!

Za przyjęciem ustawy było 65 senatorów, 55 przeciw (przedstawicieli lewicy oraz Postępowych Demokratów), a 3 wstrzymało się od głosu.

Ustawa zakłada, że źródłem finansowania świadczeń będą środki publiczne oraz prywatne - w formie dopłaty z kieszeni pacjenta lub w ramach dobrowolnych ubezpieczeń.

Składkę za obywatela (a także obywateli krajów UE i cudzoziemców na terenie Polski) będzie opłacało państwo w postaci "bonu zdrowotnego".

Wprowadza również konkurujące ze sobą Fundusze Zdrowia. Konkurencja Funduszów o ubezpieczonych i świadczeniodawców o pacjenta - zdecydują o tym, że podmiotem systemu będzie obywatel (ubezpieczony i pacjent).

Ustawa przewiduje wprowadzenie elektronicznej karty ubezpieczenia zdrowotnego, służącej również rejestracji i kontroli udzielanych świadczeń, co pozwoli zapobiec nadużyciom.

Obywatele po przyjęciu ustawy wyszli na ulicę cieszyć się z kolejnej reformy rządu.W rozmowie z nami, chwalili PLK oraz krytykowali opozycję za protesty przeciwko dobrej ustawie.

Administrator
Administrator
Posty: 22728
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 23 lip 2017, 16:25

Obrazek
I Kongres Samorządowców dla Rzeczypospolitej.

Obrazek

Zakończył się I kongres Samorządowców dla Rzeczypospolitej. Przewodniczący ugrupowania Wojciech Szczurek otrzymał wotum zaufania od działaczy. Zaprezentowano także wiceprzewodniczących ugrupowania i program.

Wiceprzewodniczącymi zostali Małgorzata Mańka-Szulik, Zygmunt Frankiewicz, Roman Nowosielski i Daniel Chomicki.
Potwierdzono także także wotum zaufania do przewodniczącego SdRP Wojciech Szczurka.
Na koniec zaprezentowano program polityczny partii:

Zagadnienia społeczne
1.W zakresie polityki rodzinnej partia proponuje likwidację obecnych mechanizmów polityki prorodzinnej (uznawanych przez nią za nieefektywne) i proponuje:

a) wprowadzenie bonu wychowawczego
b) zwiększenie roli rodziców w systemie edukacji

2. Postulujemy likwidację gimnazjów i zastosowanie systemu 9+3/4. Szkoły zawodowe miałyby zostać zastąpione specjalistycznymi szkołami branżowymi.

Zagadnienia ustrojowe
1. System głosowania rodzinnego: rodzice lub opiekunowie otrzymaliby dodatkowe głosy w imieniu swoich niepełnoletnich dzieci
2. Możliwość podwyżki podatków tylko w drodze referendum
3. Konstytucyjny zakaz uchwalania budżetu z deficytem

[/quote]

Administrator
Administrator
Posty: 22728
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 28 lip 2017, 15:34

Obrazek
RELACJA NA ŻYWO: Strajki nauczycieli w całej Polsce
Kilka dni po rozpoczęciu roku szkolnego nauczyciele wyszli na ulice. Zobaczmy jak wygląda w tej chwili sytuacja w Warszawie pod Sejmem.
Obrazek

- Potrzebujemy poważnej debaty o stanie szkolnictwa w Polsce. Poważnej, a nie licytowania się na coraz głupsze pomysły. Już kilkanaście razy prosiliśmy rządzących o dialog. Nasze apele, petycje i pisma nie przyniosły żadnych skutków. Dlatego od dzisiaj zaczynamy strajk generalny, który potrwa dopóki szanowny rząd nie rozpocznie z nami rozmów.- przemawiał Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego

- My, młodzi nauczyciele nie możemy ciągle otrzymywać dziewięciomiesięcznych kontraktów nauczycielskich, które nie zapewniają nam pensji w czasie wakacji. Nie powinniśmy w wakacje szukać pracy dorywczej!- mówiła Karolina Grzegorczak, przewodnicząca Klubu Młodego Nauczyciela, nauczycielka z Bochni

W Poznaniu nauczyciele też wyszli na ulice.

Obrazek

- Apelowałem już kilka razy do Rady Miasta o rozmowy z nauczycielami. Prosiłem odpowiednie komisje o zajęcie się sprawą. One też zignorowały nauczycieli. Dlatego Zjednoczona Lewica wyszła razem z nauczycielami.- mówił Szamir DeLeon, członek Rady Miasta Poznania, członek SLD (Klub Radnych Zjednoczonej Lewicy)

- W szkołach jest za mało nauczycieli, a w klasach za dużo uczniów. Za często uczniowie spotykają się ze zmianą nauczycieli. Przez to i my, i uczniowie źle czujemy się w szkołach.- mówiła Danuta Kowalczak, nauczycielka z Lubonia

- Nakłady na edukację powinny być powiązane z PKB. Jest to sektor tak ważny, że powinien mieć ustawowo zapewnione wysokie finansowanie.- postulowała Krystyna Łybacka, Minister Edukacji i Kultury w Gabinecie Cieni Zjednoczonej Lewicy

Dosyć sporo nauczycieli pojawiło się również w Lublinie.

Obrazek

- Potrzebujemy wyższych płac i mniejszej ilości godzin. Nasza praca to nie tylko zajęcia lekcyjne. To również spotkania z rodzicami, Rady Pedagogiczne, wycieczki, a przede wszystkim praca w domu, sprawdzanie testów, przygotowywanie się do zajęć. Bo my, w przeciwieństwie do rządzących jesteśmy przygotowani w czasie pracy na wszystko.- powiedziała Ewa Rutkowska, nauczycielka z Lublina

- W szkołach z gorszymi wynikami powinno być więcej nauczycieli. W takich szkołach zazwyczaj prowadzimy zajęcia wyrównawcze i dodatkowe,
dla uzdolnionych.
- mówiła Hanna Jaskólczak, nauczycielka z Lublina

Nauczyciele domagają się także zmian w dotyczących programów nauczania oraz wyposażenia szkół, to ostatnie jest szczególnie widoczne w szkołach zawodowych i technikach. Brak odpowiedniej bazy dydaktycznej nie pozwala na nabywanie praktycznych umiejętności aby potem móc je wykorzystywać w miejscu pracy. Wiele szkół ogranicza liczbę klas, szczególnie trudna sytuacja jest w województwach zachodnich, gdzie już po gimnazjum niektórzy z uczniów wybierają szkoły za zachodnią granicą, gdyż tam czekają ich nie tylko płatne praktyki, ale miejsca pracy juź po zakończeniu szkoły. W Polsce wschodniej szkoły starają się przyciągać młodzież z Ukrainy aby nie likwidować klas, ale problem zaplecza dydaktycznego pozostaje.
Nauczyciele wyszli na ulice w każdym mieście wojewódzkim.

Awatar użytkownika
Człowiek-Media
Posty: 630
Rejestracja: 28 lip 2015, 13:25

Re: Telewizja

Postautor: Człowiek-Media » 30 lip 2017, 13:39

Obrazek
Kongres programowy Postępowych Demokratów w Poznaniu
Obrazek
Zapowiadany kilka tygodni temu kongres PD odbywa się w stolicy Wielkopolski. W trzydniowym kongresie biorą udział członkowie zarządu, wszyscy parlamentarzyści oraz samorządowcy Postępowych Demokratów, a także przedstawiciele stowarzyszenia "Młodzi Demokraci" i zwolennicy partii.

Kongres rozpoczęła przewodnicząca Anna Radziwiłł-Schmidt, dokonując pobieżnej oceny gabinetu Weroniki Ryszkowskiej. - Rząd wykonuje dobrą pracę i złą pracę. Wydaje się, że jest bardzo aktywny, ale w dużej mierze są to niestety zagrywki PR-owe, "ciepła woda w kranie". PL-K-PiS w większości lekceważy opozycję, zaprzeczając swoim obietnicom. Odrzucają nasze propozycje, nie rozmawiają, a teraz jeszcze na ulice wychodzą protestujący nauczyciele. Gdzie jest ten zapowiadany dialog, proszę państwa? - pytała.

Tuż po byłej premier głos zabrała wiceprzewodnicząca PD, prezydent Warszawy Małgorzata Kidawa-Błońska, która mówiła: - Samorządy to nasza siła. Podczas wyborów udało nam się zdobyć olbrzymie zaufanie obywateli - nasze zwycięstwo to, przede wszystkim, ich sukces! Kandydaci PD wygrali w większości dużych miast, udało się także wygrać bezpośrednie wybory na marszałków w 14 województwach. Nigdy nie pozwolimy zniszczyć samorządów. Obywatele chcą samorządności, chcą rozwoju, co pokazali w wyborach. - zaznaczyła.

Głos zabrał także wiceprzewodniczący PD, europoseł Jarosław Gowin, który skrytykował ostatnie projekty partii rządzącej m.in. o zmianie kodeksu wyborczego w zakresie wyborów do PE. - Likwidacja progu to manipulacja, która pozwoli zabrać mandaty niewygodnej opozycji, a niektóre małe partie nie mają szans wygrać mandatu. Rozdrobnienie służy najsilniejszemu - w świetle sondaży - PLK. To cios poniżej pasa, próba kompletnego zmarginalizowania opozycji. - mówił.

Następnie przewodnicząca Anna Radziwiłł-Schmidt ponownie wyszła na mównicę i w krótkim przemówieniu poprosiła członków partii o wotum zaufania. Po chwili ogłoszono krótką przerwę, a tuż po niej wyłoniono komisję skrutacyjną w składzie Marek Biernacki, Błażej Moder, Władysław Kosiniak-Kamysz, Gniewomir Maj-Ołyński (jako przewodniczący) oraz Elżbieta Kersten. Elektronicznie delegaci mieli wyrazić wotum zaufania dla przewodniczącej. Spośród tysiąca delegatów, 963 było za udzieleniem wotum, nikt nie był przeciw, wstrzymało się 37.

Po głosowaniu Anna Radziwiłł-Schmidt podziękowała za poparcie i poprosiła na scenę prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, partii zrzeszonej w ramach Postępowych Demokratów. Andżelika Możdżanowska podczas kongresu podziękowała przewodniczącej Radziwiłł-Schmidt za wsparcie wielu samorządowców Ludowców, mówiła również o dobrej współpracy i zapowiedziała kolejne wspólne projekty. Głos zabrała także przewodnicząca Stowarzyszenia "Młodzi Demokraci", Anita Mikołajczyk.

Pod koniec dokonano jeszcze zmian w zarządzie partii - jednogłośnie Klarę Kozłowską zastąpił były wicemarszałek Senatu Wadim Tyszkiewicz.

Administrator
Administrator
Posty: 22728
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 30 lip 2017, 17:55

Obrazek
11 września startują nowe ramówki TV Puls, Puls 2, Tele 5, Polonii 1 i Zoom TV
Obrazek

11 września 2023 roku nastąpi ważny dzień dla rozwoju kilku stacji telewizyjnych - przejdą one kompletną metamorfozę - w przypadku Tele 5 i Polonii 1 będzie ona całkowita.

Już 11 września nastąpi nowe otwarcie w historii kilku stacji które to nie tylko połączą się pod szyldem Puls Media i przejdą kompletną metamorfozę.
Nim omówimy co znajdzie się w ich ramówkach wspomnijmy o zarządzie nowego koncernu medialnego. Przesem nowej jednostki medialnej został Dariusz Dąbski, dotychczasowy prezes Telewizji Puls. Radę Nadzorczą będzie stanowić Dariusz Dąbski razenmz udziałowcami z ramienia RTL Group i News Corporation, Dariuszem Dąbskim i jednym bardzo tajemniczym inwestorem.
Pracę w sracjach utrzyma dotychczasowa załoga stacji do których to dołączą stare twarze sprzed lat i tak. Pionem informacji pokieruje ponownie Amelia Łukasiak, Pionem publicystyki Michał Adamczyk a pionem interwencyjnym Joanna Klimek. Szefem wydawców został Krzysztof Karwowski. Pionem pogody pokieruje zaś Katarzyna Trzaskalska.
W historii TV Puls i innych stacji a zwłaszcza Tele 5 i Polonii 1 będzie to nowy i bardzo znaczący etap nadawanego programu - powiedział w wywiadzie dla Zoom TV prezes Puls Media pan Dariusz Dąbski
Jego zdaniem powstająca ramówka odpowiena zapotrzebowania widza na telewizję spokojną, rodzinną, z dużą ilością publicystyki, w której to każdy znajdzie coś dla siebie.
Puls Media w założeniu ma być jednostką obiektywną dlatego też będzie obserwować to co się dzieje w kraju i zagranicą – Chcemy byćponad podziałami między partiami i ludźmi – podkreśla Amelia Łukasiak. - Chcemy pokazywać więcej dobra, a rzeczywistość oceniać w jak najlepszym świetle - dodaje Michał Adamczyk
Najważniejszymi programami stacje będą wiadomości i publicystyka. - Czym blok informacyjny będzie się wyróżniał od innych stacji, to jestjeszcze naszą tajemnicą – zastrzega Amelia Łukasiak. – Zachęcam do oglądanianewsów za kilka tygodni – dodaje.
Jesteśmy nastawieni na rozwój stacji, nadając dobre programy informacyjne, publicystyczne, rozrywkowe i tematycznd chcemy, by nadze telewizjd docierała do jak najszerszej grupy widzów – podkreśla Dariusz Dąbski.
A oto co zobaczymy w nowej ramówce każdej ze stacji:
TV Puls
Obrazek
Puls Raport - program informacyjny codziennie o 15:00, 18:00 (wydanie główne), 21:00 , 00:00
Serwisy prowadzi zespół prezenterski w którego to skład wchodzą: Paulina Guzik, Michał Adamczyk, Renata Karolewska, Janusz Zadura, Katarzyna Trzaskalska, Katarzyna Olubińska, Katarzyna Niedźwiedź - Szałajko, Jarosław Olechowski i Olga Ptasińska.
Wydania o 15:00 będą nadawane z newsroomu a te o 18:00 i 21:00 i 00:00 z głównego studia. Puls Raport będzie posiadał sporą sieć reporterów w kraju jak i zagranicą.
Obrazek
Puls Sportu - codziennie o 18:50 i 21:30. Serwis prowadzi między innymi Mariusz Jankowski
Obrazek
Puls Pogoda - codziennie o 15:45, 19:00 i 21:40
prowadzą Ewa Strzyżewska, Aleksandra Kot, Paulina Koziejowska, i Katarzyna Trzaskalska
Puls Polski - codzienny program publicystyczny TV Puls w dni powszednie o 15:25. Prowadzi jeden z prowadzących Puls Raportu
Obrazek
Reporterzy - magazyn interwencyjny w dni powszednie o 15:55
prowadzą Joanna Klimek i Janusz Zadura
Studio Pulsu - lifestylowy program publicystyczny prezenterów Puls Media od poniedziałku do piątku o 17:25.
Puls Dnia - codzienny program publicystyczny TV Puls w dni powszednie o 18:30. Prowadzi jeden z prowadzących Puls Raportu
Obrazek
Puls Wieczoru - podsumowanie wydarzeń dnia w formie publicystycznej.
Prowadzą Paulina Guzik i współpracujący ze stacją publicyści. Od poniedziałku do piątku o 21:50.
Puls Kościoła - religijny magazyn informacyjno-publicystyczny w niedziele od 11:30 do 13:00
Program poprowadzą w parach Agnieszka Porzezińska i Piotr Dardziński, na zmianę z Moniką Białek i Marcinem Styczniem. 
Puls o Poranku - codzienny program poranny nadawany od poniedziałku do soboty od 05:30 do 09:25 z przerwą od 08:00 do 08:15.
10 minut - poranny program publicystyczny publicystów TV Puls od poniedziałku do soboty o 08:00.
Temat numer 1 - autorski program jednego z współpracujacych ze stacją publicystów który to będzie emitowany w poniedziałki o 20:00
Reporterzy Extra - cotygodniowy magazyn Janusza Zadury z najlepszymi materiałami z progranu Reporterzy. Emisja w poniedziałki o 20:30
Puls Talk - dyskusja prowadzona przez Jowitę Budnik na temat spraw lekkich. Emisja we wtorki o 20:00
Wokół nas - cotygodniowy program publicystyczny we środy o 20:00
Piątka u Semki - cotygodniowa debata Piotra Semki która po latach wraca na antenę stacji. Emisje zaplanowano na czwartki o 20:00 
Puls Rozrywki - informacyjno -publicystyczny program Aleksandry Kot i Pauliny Koziejowskiej emitowany w piątki o 20:00
Exclusiv - program plotkarski Aleksandry Kot i Pauliny Koziejowskiej - w dni powszednie o 17:40. Godzinne wydanie weekendowe w soboty o 17:00.
Extra - cotygodniowy magazyn reporterski - w poniedziałki o 22:30
30 minut Polska - magazyn pełnometrażowych reportaży w poniedziałek o 23:15
Fakt Magazyn - magazyn redakcji dziennika Fakt i TV Puls we wtorki o 22:30
Press Club - magazyn reportażowo-publicystyczny dziennikarzy prasowych i TV Puls we środy o 22:30
Puls Świata - program publicystyczny emitowany w soboty o 20:00
Obrazek
Puls Tygodnia - cotygodniowy program publicystyczny w niedziele o 20:00.
Obrazek
Puls Kultury - magazyn kulturalny Katarzyny Olubińskiej i Ewy Strzyżewskiej emitowany od poniedziałku do piątku o 11:15.
W ramówce znajdą się również pozycje bardziej rozrywkowe:
Muzyczny Budzik - program muzyczny wypełniony tylko teledyskami - codziennie o 04:30
Puls Muzyki - program muzyczny w dni powszednie o 14:00 (1 godzina) i w soboty o 15:30 (2 godziny)
Puls Kabaretu - program kabaretowy w niedziele o 16:00. Prowadzi Piotr Bałtroczyk
Poza tym z czasem pojawi się jeszcze więcej produkcji własnej ale tym bardziej od strony rozrywkowej. Emitowane będą one głównie w paśmie dziennym, we wybrane dni w późnym paśmie wieczornym oraz w weekendy. Zmniejszy się za to ilość pasm filmowych i serialowych których to emisja zostanie rozdysponowana pomiędzy wszystkimi antenami. Nie znaczy to że ich zabraknie w TV Puls gdyż i tu będą miały swoje miejsce.

Puls 2
Na antenie tej stacji dominować będą filmy i seriale a także powtórki z innych anten poza kilkoma wyjątkami:
Twój Puls - dodatkowy magazyn poranny od poniedzialku do soboty od 09:00 do 11:30. Prowadzą Joanna Klimek, Katarzyna Cichopek, Katarzyna Trzaskalska i Aleksandra Kot
Flesz - pietnastominutowy magazyn informacyjny codziennie o 17:00 i 20:00 prowadzą prowadzący Puls Raportu.
Explosiv - magazyn tabloidowy w dni powszednie o 18:00
Puls Quiz - teleturniej Krzysztofa Tyńca. Emisja w dni powszednie o 18:30
Puls Express - magszyn informacyjno-rozrywkowy. Emisja w dni powszednie o 19:00.
Puls Obiektyw - magazyn ciekawostkowy w dni powszednie o 19:25
Puls Extra - weekendowy program ciekawostkowy w soboty o 9:10
Rankingi Pulsu - weekendowy program ciekawostkowy w soboty o 17:00


Tele 5
Sercem tej stacji będą filmy i seriale oraz nowoczesna produkcja własna dotycząca informacji na którą to składać się będą:
Punkt - magazyn informacyjno-publicystyczno-rozrywkowy w dni powszednie o 06:00,09:00,12:00 (wydanie dwugodzinne) i 16:00 prowadzą Joanna Dunikowska i Konrad Warchulec
Aktualności - magazyn informacyjno-publicystyczny prowadzą prowadzący Puls Raportu o 15:00. Emisja codziennie o 20:00. Po nich serwis pogodowy w formie planszowej a od połowy października prezenterskiej. Emisja "Pogody" codziennie o 20:55
Inforama - magazyn interwencyjny Katarzyny Olubińskiej i Adama Kuklewicza od poniedziałku do czwartku o 19:30
Telerama - magazyn informacyjno - rozrywkowy od piątku do niedzieli o 19:30. Prowadzi Małgorzata Jarecka
Kalejdoskop - magazyn informacyjno-publicystyczny stacji PIKE w poniedziałki, środy, piątki oraz niedziele o 21:00.
Widziane z Polski - magazyn reporterów stacji PIKE we wtorki o 21:00
Gwiazdy na Talerzu - magazyn rozrywkowy Agaty Solarskiej we czwartki o 21:00
Prosto z Mostu - sonda uliczna w dni powszednie o 15:40. Prowadzą Katarzyna Metza, Anna Czarnecka, Iza Kuna oraz Michał Malinowski
Bliżej - magazyn reporterów PIKE od poniedziałku do piątku o 15:00
Gwiazdy Cejrowskiego - magazyn showbiznesowy Marcina Cejrowskiego w soboty o 19:00
Blok Zoom TV autorstwa PIKE - codziennie 10:00 - 12:00, 17:00 - 19:30, 21:30 - 22:00
Także i tu z czasem zwiększy się ilość produkcji własnej. Stacja szykuje między innymi kilka show opartych na formułach teleturniejów i show muzycznych. Inspiracją tutaj będą produkcje RTL w krajach niemieckojęzycznycb.

Polonia 1
Wstawaj Polsko! - specjalne poranne informacyjno - publicystyczne pasmo dzienne redakcji Puls Raportu i PIKE w P1 codziennie w paśmie 05:00 - 07:00
Blok Zoom TV autorstwa PIKE - codziennie 07:00 - 10:00, 15:00 - 17:00, 19:30 - 21:30.
P1 Na żywo - specjalne informacyjno - publicystyczne pasmo dzienne redakcji Puls Raportu i PIKE codziennie w paśmie 10:00 - 14:00
14:00 LIVE - magazyn informacyjno-publicystyczny autorstwa PIKE od poniedziałku do piątku o 14:00
Plusy dodatnie, plusy ujemne - program publicystyczny Tomasza Wołka w soboty o 14:00
Oko na Polskę - program publicystyczny Piotra Najsztuba w niedziele o 14:00
Strefa Biznesu - magazyn ekonomiczny od poniedziałku do piątku o 17:00
Public Cafe - program realizowany w jednej z warszawskich kawiarni od poniedziałku do piątku o 17:20
Studio Weekend - weekendowy program publicystyczny w soboty i niedziele o 17:00
TV Avisen - dziennik Polonii 1 - magazyn informacyjny redakcji Puls Raportu codziennie o 17:50 (nagrywany) i 21:30 (na żywo)
Kronika - magazyn informacyjny PIKE codziennie o 22:15
Zdarzyło się w Polsce - magazyn informacyjny PIKE i P1 codziennie o od 23:00 do 00:30
Poza tym na dobry początek stacja będzie emitować powtórki z innych anten. Dodatkowo takźe i tu z czasem zwiększy się ilość produkcji własnej.

Zoom TV:
W ofercie nowej telewizji Zoom TV pojawią się między innymi wszystkie programy produkowane przez PIKE dla innych telewizji oraz:
Zoom na Polskę - magazyn poranny o charakterze informacyjno-publicystycznym autorstwa PIKE od codziennie od 06:00 do 07:45
Gość Dnia - program publicystyczny codziennie o 07:45
8 po 8 - magazyn informacyjno-publicystyczny autorstwa PIKE od codziennie o 08:00
Kronika - wydanie główne serwisu PIKE codziennie o 18:30.
Rozmowa Dnia - program publicystyczny codziennie o 19:10
Kraj - codzienny magazyn reporterów od poniedziałku do piątku o 19:30
Studio Otwarte - cotygodniowy magazyn publicystyczny od poniedziałku do piątku o 16:00
Spotkanie Polityczne - cotygodniowy magazyn publicystyczny w soboty o 16:00
Echa Regionów - debata międzyregionalna w niedziele o 16:00
Młoda Polska - cotygodniowy magazyn publicystyczny młodych we środy o 20:00
Odkrywamy Polske - magazyn turystyczny na żywo autorstwa PIKE w soboty i niedziele od 14:00 do 16:00
Po Piątej - popołudniowy blok informacyjno-publicystyczno-reporterski od poniedziałku do piątku od 17:15 do 18:30
Na żywo - magazyn reporterski z miejsca ważnego zdarzenia w soboty od 17:00 do 18:30
Sport Magazyn - magazyn sportowy na żywo w niedziele od 17:00 do 18:30

Dodatkowo stacje Polonia 1 i Tele 5 zmienią loga i oprawy graficzne na poniższe:
P1 - Polonia1:
Obrazek
Tele 5:
Obrazek
Wkrótce nowe logo mają otrzymać także TV Puls i Puls 2. Niespodziankami są za to nie dwa ale aż trzy studia informacyjne - duże (wzorowane na studiu duńskiej stacji DR1: https://youtu.be/qZNcaVf3LXI ), odbudowane małe studio które ostatnio służyło stacji w 2007 roku oraz studio newsroomowe. Zmiany będą szeroko reklamowane na antenie i w mediach zewnętrznych. Dodatkowo 11 września Zoom TV przejdzie do trybu dostępności kablowo-satelitarnej a Tele 5 pojawi się w ósmym multipleksie telewizji naziemnej. Oferta telewizji Zoom TV w dalszym ciągu będzie tworzona wyłącznie przez stacje zrzeszone w Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej.
Obrazek
11 września również dotychczasowa oferta Polonii 1 trafii pod skrzydła stacji TOP TV której to logo przedstawione jest poniżej a 12 września swój osobny kanał otrzyma Junior TV którego to logo widoczne jest poniżej:
Obrazek
Zmiany we wszystkich stacjach mają zostać wsparte odpowiednimi kampaniami informacyjnymi i promocyjnymi zarówno na antenach jak i na zewnątrz.

Awatar użytkownika
Człowiek-Media
Posty: 630
Rejestracja: 28 lip 2015, 13:25

Re: Telewizja

Postautor: Człowiek-Media » 31 lip 2017, 7:08

Obrazek
Konwencja programowa Postępowych Demokratów
Dzień drugi: Rodzina, Zdrowie, Edukacja i Kultura
Obrazek
Pierwszy dzień konwencji programowej, oprócz inauguracji był poświęcony trzem działom nowego programu Postępowych Demokratów - Rodzinie, Zdrowiu oraz Edukacji i Kulturze. Postulaty na scenie prezentowali członkowie partyjnego Gabinetu Cieni - Karolina Flinta (MPS), Marian Zembala (MPS), Gniewomir Maj-Ołyński (MOiK) oraz Filip Serafin (MOiK).

- Dzieci to ogromna radość dla rodziców, ale też wielka odpowiedzialność. Wiedzą o tym szczególnie polskie rodziny. Choć pracują bardzo ciężko, wciąż zarabiają zbyt mało, by ze spokojem patrzeć w przyszłość. Zadaniem państwa jest tworzenie dla nich lepszych warunków do życia. Ma im dawać poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji, wspierać w trudnych momentach, zachęcać do aktywności. Rozwiązywać realne problemy. Tylko wtedy Polacy będą chcieli zakładać rodziny tu w Polsce, a nie na emigracji. Dla nas zawsze, co udowodniliśmy swoimi działaniami, polityka rodzinna nie jest kosztem – jest najlepszą inwestycją. - mówiła Karolina Flinta, Minister Polityki Społecznej w Gabinecie Cieni.

- Zdrowie i ludzkie życie jest najwyższą wartością. Obowiązkiem państwa jest dbanie o nie. Każdy obywatel powinien mieć dostęp do opieki lekarskiej na jak najwyższym poziomie. To jedna strona medalu. Drugą są pracownicy służby zdrowia. Oni dbają o naszą opiekę. Państwo powinno zapewnić im jak największy komfort pracy. Polscy lekarze i personel medyczny już dziś należy do najwybitniejszego grona eksperckiego na świecie. Stwórzmy system łączący satysfakcję pacjentów z usług i pracowników z warunków swojej służby. - mówił z kolei Marian Zembala, wiceminister Polityki Społecznej ds. zdrowia.

- Wiele osób zarzuca nam, że nie jesteśmy realistami. Mogę to z dumą powiedzieć - jesteśmy marzycielami! Marzymy o pięknej Polsce i odpowiedzialnej polityce. To właśnie rządy Postępowych Demokratów postawiły na edukację i kulturę - mówił Gniewomir Maj-Ołyński. Dodał również: - Ale to rząd PLK uniemożliwia młodzieży poznanie języka migowego dyskryminując prawie milion obywateli. To rząd PLK zlikwidował edukację seksualną, która w stosunkowo krótkim czasie pozwoliła uchronić setki nastolatek przed niechcianą ciążą. To właśnie rząd PLK powoli doprowadza instytucje kultury do rozbiórki. Nie pozwolimy na to! - mówił.

Rodzina

1) Godzina dla Rodziny
Polacy należą do najwięcej pracujących narodów na świecie. Najbardziej uderza to w najmłodsze dzieci, bo rodzicom zostaje niewiele czasu na spędzenie wspólnie czasu. Zmienimy to! Skrócimy o godzinę czas pracy rodzicom dzieci do 10. roku życia. Taką możliwość mają już dziś matki karmiące maluchy w pierwszych latach życia. Rozszerzymy ją również na rodziców, którzy odwożą dzieciaki do przedszkola czy do szkoły. Zyskają na tym wszyscy – najmłodsi, rodzice i ich pracodawcy.

2) Ziemia dla młodych
Wiemy, jak ważne dla młodych małżeństw jest posiadanie własnego miejsca na ziemi. Własnego, nie wynajmowanego. Pomożemy polskim rodzinom zrealizować to marzenie. Dla wszystkich rodzin, które chcą osiedlić się poza miastem przygotowaliśmy program "Ziemia dla młodych". Dzięki niemu osoby do 35. roku życia będą mogły nabywać za symboliczną złotówkę działkę budowlaną z zasobów państwowych. Wraz z działką uzyskają pozwolenie na budowę i plan domu energooszczędnego.

3) Żłobki za złotówkę
Wszyscy rodzice powinni mieć wybór, czy po urodzeniu dziecka chcą zostać w domu czy wrócić do pracy. W pierwszym roku życia dziecka to proste, bo wprowadziliśmy roczne urlopy rodzicielskie. A co później? Pierwszym krokiem powinno być podwojenie liczby żłobków i klubów dziecięcych. Tak zrobimy. To jednak nie wystarczy. Musimy sprawić, żeby placówki stały się dostępne dla wszystkich rodziców. Dlatego zagwarantujemy 20 godzin tygodniowo darmowej opieki żłobkowej.

4) Niższy wiek emerytalny dla matek
Każda pracująca matka będzie mogła przechodzić na emeryturę o rok wcześniej za każde urodzone dziecko. Wychowanie co najmniej czwórki dzieci przez niepracującą matkę będzie traktowane na równi z zatrudnieniem i uprawniać do emerytury na poziomie minimalnym. Wprowadzimy możliwość przechodzenia na emeryturę przez pracowników posiadających co najmniej 40 letni staż pracy, bez względu na wiek.

5) Emerytury bez podatku
Seniorzy w czasie całego okresu aktywności zawodowej opłacali podatki i składki ubezpieczeniowe. Niemoralnym jest ponowne pobieranie od nich danin. Dla zapewnienia seniorom godnych warunków życia spowodujemy zwolnienie emerytur z podatku dochodowego oraz składek na ubezpieczenie społeczne. Umożliwi to wzrost emerytur o około 25%, co w istotny sposób poprawi ich sytuację materialną.


Zdrowie

1) 9% PKB na zdrowie
Dla zapewnienia lepszej jakości usług i rozwoju służby zdrowia w Polsce potrzebne są większe środki. Kroplówkę z niezbędnymi pieniędzmi powinno zapewniać państwo. Proponujemy stopniowe zwiększanie nakładów na system ochrony zdrowia – z obecnego poziomu 6,5% PKB do 9% w 2030 r. Pieniądze powinny pochodzić z przesunięcia środków ze składki rentowej, tak aby obciążenia podatników z tytułu składki zdrowotnej nie wzrosły.

2) Gwarancja darmowego leczenia
Państwo musi wziąć odpowiedzialność za służbę zdrowia. Zapewnienie równego dostępu obywatelom do świadczeń opieki zdrowotnej to nie tylko gwarancja zawarta w Konstytucji, ale i moralny obowiązek władzy zwierzchniej. Nie można dopuścić do dzielenia pacjentów na lepszych i gorszych. Leczenie powinno być gwarantowane dla każdego obywatela bez względu na zasobność portfela czy status społeczny.

3) Wprowadzenie opieki farmaceutycznej
Farmaceuci od zawsze służyli poradą w zakresie leków i podstawowej opieki zdrowotnej. Pozwala im na to gruntowna wiedza zdobyta podczas wymagających studiów. W ostatnich latach etos tego zawodu jednak podupadł. Zawód farmaceuty coraz bardziej ograniczał się do roli pracownika apteki. Zmieńmy to. Dzięki większemu zaangażowaniu w system opieki nad pacjentem uda nam się odciążyć lekarzy i zmniejszyć kolejki przed gabinetami. Nie ucierpi przy tym jakość świadczonych usług i bezpieczeństwo pacjentów.

4) Zwiększenie liczby lekarzy i pielęgniarek
Polska pozostaje na szarym końcu pod względem liczby lekarzy w Europie. Według danych Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju na 1000 mieszkańców przypada u nas zaledwie 2,2 lekarza. To zdecydowanie za mało. Nie lepiej kształtuje się sytuacja z pielęgniarkami. Musimy stworzyć takie warunki pracy w służbie zdrowia, by pracownicy nie musieli wyjeżdżać za granicę. Ważnym elementem tych zmian jest reforma w kształceniu przyszłych lekarzy i pielęgniarek.

5) Wzmocnienie roli samorządów
Nikt lepiej nie zna potrzeb małych ojczyzn i jej mieszkańców niż samorząd. To tutaj władza jest najbliżej mieszkańców i ich problemów. Nie inaczej jest ze służbą zdrowia. Zwiększmy rolę samorządów w kształtowaniu i koordynacji regionalnej polityki zdrowotnej. Wykorzystajmy w tym celu doświadczenie i wiedzę samorządowców. Jednocześnie wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec przerzucaniu kosztów finansowania służby zdrowia na samorząd!

6) Rozwój turystyki zdrowotnej
Wiedza i profesjonalizm polskich lekarzy oraz placówek medycznych są cenione na całym świecie. Polska w szybkim tempie staje się ważnym ośrodkiem dla światowej turystyki medycznej. Może być jeszcze lepiej! Mamy realną szansę objęcia pozycji lidera "turystyki zdrowotnej" wśród państw Europy Środkowej. Na naszą korzyść wpływają konkurencyjność i wysoki poziom usług. Ułatwmy jednostkom wykorzystanie tego potencjału.

7) Rozwój geriatrii
Osoby starsze przez całe życie pracowały na spokojną jesień życia. Zatroszczmy się o seniorów i zadbajmy o jak najlepszą opiekę ich zdrowia. W tym celu muszą zostać stworzone warunki do zwiększenia różnorodności form opieki i ich upowszechniania: domy dziennego pobytu, wykorzystanie zdobyczy technologicznych w postaci teleopieki i telemedycyny, zorganizowana pomoc sąsiedzka i wolontariat, programy profilaktyczne z zakresu zdrowego trybu życia, sieć profesjonalnych firm do realizacji usług opieki domowej.


Edukacja i kultura

1) Dualny system szkół zawodowych
Zawodówka – to powinno brzmieć dumnie. I tak będzie. Szkoły zawodowe staną się prawdziwą kuźnią przyszłych specjalistów. Nowy system kształcenia współtworzyć będziemy wspólnie z przedsiębiorcami. Oprzemy program nauki na ich doświadczeniach oraz potrzebach rynku pracy. Zajęcia w szkołach zawodowych to jednak nie tylko nauka. Kształcenie odbywać się będzie w systemie dualnym: 2 dni nauki i 3 dni płatnych zajęć praktycznych. Postawmy na profesjonalistów.

2) Minimum 6% PKB na edukację
Skok jakościowy polskiej szkoły jest możliwy. Wymaga jednak wzrostu nakładów finansowych przeznaczanych na edukację z budżetu państwa. To jest możliwe! Ludowcy proponują dokładną mapę drogową zwiększania środków na oświatę. Najpóźniej do 2030 r. będzie to aż 6% PKB. Jest to znaczny wzrost z obecnego poziomu 4,8% PKB, który będzie gwarantem zmian na lepsze. Najlepszą inwestycją zawsze są nasze dzieci.

3) Posiłek dla każdego ucznia
Polscy uczniowie należą do najzdolniejszych w Europie. Motywacja i pracowitość to jednak nie wszystko. Musimy zapewnić im komfortowe warunki nauki. Obecnie wiele uczniów nie tylko przychodzi głodna do szkoły, ale i bez posiłku z niej wychodzi. Tak dalej być nie może! Zagwarantujmy uczniom przynajmniej ciepły posiłek w szkole. Niezależnie od statusu majątkowego ich rodziców. Niech żadne dziecko nie będzie w szkole głodne.

4) Ograniczenie liczebności klas
Przeludnione klasy stają się prawdziwą zmorą polskich szkół. Mimo wysoko wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej, taki system uniemożliwia zapewnienie edukacji na odpowiednio wysokim poziomie. Rozwiązaniem jest propozycja ograniczenia liczby uczniów w klasie do maksymalnie 20 osób. W pierwszym etapie liczebność klas zostałaby zmniejszana do 25 osób w 2027 r. Docelowy pułap osiągnęlibyśmy w 2030 r.

5) Program "Miesiąc z"
Wprowadzimy narodowy program, który będzie zobowiązywał samorządy i różnego rodzaju instytucje do realizowania i promowania wybranego artysty w konkretnym miesiącu. Co miesiąc artystę będzie wybierać Kolegium złożone z ministra odpowiedniego do spraw kultury, przedstawicieli klubów parlamentarnych, prezesów TVP i PR, reprezentantów twórców oraz reprezentantów samorządów.


Wróć do „Wiadomości z kraju”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości