Pytania, zapytania i interpelacje

Rząd w latach w latach 2022-2025.
Awatar użytkownika
Janina Dobrzyńska
Posty: 2749
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:24

Pytania, zapytania i interpelacje

Postautor: Janina Dobrzyńska » 23 mar 2017, 0:04

(...)
Janina Dobrzyńska- Sojusz Lewicy Demokratycznej

Poseł na sejm IV, V, VI, VIII

2011-2017 przewodnicząca struktur SLD na pomorzu
2015-2020 przewodnicząca SLD
2015-2019 wiceprzewodnicząca KP SLD
2015-2019 wicemarszałek Sejmu
2015-2020 liderka ZL

Awatar użytkownika
Gniewomir Maj-Ołyński
Posty: 2230
Rejestracja: 13 lut 2017, 23:42

Re: Pytania, zapytania i interpelacje

Postautor: Gniewomir Maj-Ołyński » 23 mar 2017, 16:38

og: są pytania w Sejmie, temat zbędny imho
Gniewomir Maj-Ołyński - dr nauk humanistycznych z zakresu nauk o polityce, dziennikarz, menadżer kultury,
I wiceprzewodniczący Postępowych Demokratów, poseł na Sejm III i IV kadencji IV RP

Administrator
Administrator
Posty: 22728
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Pytania, zapytania i interpelacje

Postautor: Administrator » 23 mar 2017, 17:15

OG: W formie interpelacji też można przecież zadawać pytania rządowi, poza tym tam mogą je zadawać tylko posłowie określonych ugrupowań. ;)

Awatar użytkownika
Marek Kohn
Posty: 1150
Rejestracja: 28 gru 2016, 17:48

Re: Pytania, zapytania i interpelacje

Postautor: Marek Kohn » 17 cze 2017, 14:24

Ryszkowska w odpowiedzi Senatorowi Napieralskiemu ws. pytań z expose

Szanowny Panie Senatorze,

Odpowiadając krótko na Pana pytania, informuję, co następuje:

1. W naszym przeświadczeniu, system podatkowy powinien być przyjazny dla wszystkich obywateli. Właśnie w związku z tym, zrealizowany został postulat podatku od funduszu płac, który spełnia to kryterium. Podatek progresywny daje wyraz odmiennej idei - a mianowicie wyraz negatywnego podejścia do zarabiania większej ilości pieniędzy.

W kwestii uszczelnień, rząd widzi szansę w zniesieniu podatku CIT, który jest systemem, mówiąc wprost, bardzo dziurawym i nieszczelnym. Zgodnie z propozycją wyrażoną w expose - podejmiemy kroki w kierunku zastąpienia go podatkiem przychodowym. W ten sposób, każdy przychód (który jest przecież wyraźnym znakiem prowadzenia działalności) będzie opodatkowany, co oznacza, że niemożliwe będą manipulacje oparte na sztucznym generowaniu kosztów (zwłaszcza poprzez realizowany w nich transfer zysków do zagranicznych central).

2. Rząd dostrzega ten problem. Jest jednak bardzo ostrożny w kwestii konstrukcji programów mieszkaniowych, ze względu na dotychczasowe doświadczenia - wskazujące na niską efektywność. W największym stopniu państwowe programy zwiększały zyski firm deweloperskich, a nie poprawiały realnie sytuacji mieszkaniowej. Rząd podejmie szeroką dyskusję z samorządami, w jaki sposób można skonstruować najefektywniejsze rozwiązania w tej dziedzinie.

3. Rząd rozpoczął inicjatywę w kierunku dwutorowego rozwoju gospodarczego. Z jednej strony - procesy reindustrializacyjne, których widocznym znakiem będzie fabryka Renault w Łodzi, czy aktywność KGHM na rynku wydobywczym. Z drugiej - podnoszenie konkurencyjności, innowacyjności i wydajności polskiej gospodarki - czego wyrazem jest wsparcie dla inwestycji "kreatywnych", m.in. centrum kreatywne w motoryzacji, które powstanie w przyszłym roku w Łodzi. Będziemy kontynuować tę politykę.

[-] Weronika Ryszkowska,
Prezes Rady Ministrów
Marek Kohn - dr hab. nauk prawnych, były prezes Partii Liberalno-Konserwatywnej, były premier Rzeczypospolitej Polskiej (2022), poseł na Sejm RP (2020-2025), senator II kadencji (od 2025).

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: Pytania, zapytania i interpelacje

Postautor: Krzysztof Hans » 14 lip 2017, 10:46

Administrator pisze:OG: W formie interpelacji też można przecież zadawać pytania rządowi, poza tym tam mogą je zadawać tylko posłowie określonych ugrupowań. ;)

Dokładnie. Tam na przykład Piękna Polska nie ma możliwości zadania pytań a tu jak najbardziej. Dlatego też w formie interpelacji PP chciałaby zadać następujące pytanie:

Anna Nieszkowska (Vice dyrektor Pięknej Polski ds. Rynku Medialnego) i poseł Jolanta Gonta do Renaty Budzyńskiej, Beaty Żołnieruk z Rady Ministrów i Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej Marcina Cichego

Szanowne Panie Minister, Szanowny Panie Prezesie
Kilka lat temu bodajże w okolicach lat 2015 - 2017 zapadły decyzje na temat przeznaczenia pasma 700 MHz pod technologie internetu 5G kosztem Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Moje pytanie dotyczy tego jak państwo planują zabezpieczyć interesy widzów NTC (DVB-T) przy okazji wdrażania lub jeżeli plan jest już wdrożony organizacji na przyszłość postanowień instytucji w tym zakresie? Nie ukrywamy że w przypadku zabezpieczenia multipleksów naziemnych konieczne jest przejście do systemu DVB-T2 więc chcieliśmy się zapytać co rząd i UKE robią w tej sprawie ważnen dla wielu polskich obywateli.

Poseł na Sejm RP
(-) Jolanta Gonta

Vice Dyrektor Pięknej Polski ds. Rynku Medialnego
(-) Anna Nieszkowska






Awatar użytkownika
Marek Kohn
Posty: 1150
Rejestracja: 28 gru 2016, 17:48

Re: Pytania, zapytania i interpelacje

Postautor: Marek Kohn » 15 lip 2017, 16:50

Beata Żołnieruk do Poseł Jolanty Gonty

Szanowna Pani Poseł
Jolanta Gonta

Na wstępie wyjaśniam Pani Poseł, że zgodnie z art. 115 Konstytucji, precyzowanym art. 191 ust. 1 Regulaminu Sejmu, interpelacje kierowane są wyłącznie do członków Rady Ministrów. W zakresie, w jakim pytania adresowano do pana Marcina Cichego, przysługują pani poseł odrębne mechanizmy prawne, jako, że drogą interpelacji nie zostanie - ponieważ nie istnieją w tym zakresie ramy prawne - udzielona interpelacja w tym zakresie. Ponadto, interpelacje kierują posłowie, jednakże podpis pani Anny Nieszkowskiej uznaję za - w tej sprawie - irrelewantny, w kontekście podpisania interpelacji przez Panią Poseł.

Nie do końca precyzyjnie zostało sformułowane pytanie Pani Poseł, zatem nie jestem w stanie - w imieniu swojego resortu, jak i całej Rady Ministrów - odpowiedzieć w zakresie, w jakim pytanie pozostaje nieprecyzyjne. Wyjaśniam jednakże, że nadawcy telewizji naziemnej pozostają w możliwości z korzystania z częstotliwości 470-694 MHz.

[-] Beata Żołnieruk,
Minister Infrastruktury
Marek Kohn - dr hab. nauk prawnych, były prezes Partii Liberalno-Konserwatywnej, były premier Rzeczypospolitej Polskiej (2022), poseł na Sejm RP (2020-2025), senator II kadencji (od 2025).

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: Pytania, zapytania i interpelacje

Postautor: Krzysztof Hans » 15 lip 2017, 17:26

Anna Nieszkowska (Vice dyrektor Pięknej Polski ds. Rynku Medialnego) i poseł Jolanta Gonta do Renaty Budzyńskiej, Beaty Żołnieruk z Rady Ministrów

Szanowna Rado Ministrów
Zadane przez nas pytanie w ramach interpelacji dotyczy tego w jaki sposób jest realizowane jest zwalnianie przez polski rząd częstotliwości 694 - 790 MHz na rzecz usług internetowych oraz wzmacnianie telewizji naziemnej dostępnej na częstotliwościach 174 - 230 i 470-694 MHz. Czy rząd ma w tej kwestii jakiś plan a jeśli tak to czy można wiedzieć jak on wygląda? Chcielibyśmy się teź zapytać jak planują państwo zabezpieczyć interesy nadawców i widzów naziemnej telewizji cyfrowej przy okazji tej zmiany, w tym teź czy sugerowane przez portale medialne podniesienie naziemnej telewizji cyfrowej z technologii DVB-T do DVB-T2 jest możliwe. Przy okazji jak państwo widzą przyszłość naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce już po zwolnieniu tzw. pasma 700 MHz przez telewizję na potrzeby internetu.
Jeżeli juź pytamy w sprawach medialnych to też chcielibyśmy wysłać dwa dodatkowe zapytania:
1. Czy polski rząd planuje wdrożenie w szerszym stopniu naziemnej radiofonii cyfrowej DAB+ oraz doprowadzenie do obniżenia cen odbiorników zawierających tą technologię jak i możliwość słuchania radia przez internet?
2 Jakie jest stanowisko rządu wobec sygnalizowanego przez Piękną Polskę nadmiernego sieciowania stacji radiowych czyli nadawania przez cały dzień tego samego programu przez stacje działające na lokalnych koncesjach?
Podsumowując oczekujemy od rządu informacji na temat bieżących działań w kwestii cyfryzacji radia i telewizji oraz sposobu na zapobieganie szkodliwego dla polskich mediów (a zwłaszcza radia) procesu sieciowanua mediów.
Poseł na Sejm RP
(-) Jolanta Gonta

Vice Dyrektor Pięknej Polski ds. Rynku Medialnego
(-) Anna Nieszkowska



Awatar użytkownika
Marek Kohn
Posty: 1150
Rejestracja: 28 gru 2016, 17:48

Re: Pytania, zapytania i interpelacje

Postautor: Marek Kohn » 15 lip 2017, 17:48

Beata Żołnieruk do Poseł Jolanty Gonty

Szanowna Pani Poseł
Jolanta Gonta

Odpowiadając na interpelację Pani Poseł, spieszę z informacjami.

Za realizację zadań administracji publicznej w tym zakresie odpowiadają - w odpowiednich zakresach - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz, a może przede wszystkim, Urząd Komunikacji Elektronicznej. W zakresie szczegółów, należy się zwrócić do tych instytucji. Rada Ministrów wspiera wszelkimi dostępnymi metodami mechanizmy szerokiej dostępności usług teleinformatycznych - zarówno w formie tradycyjnej (radio, telewizja), jak i rozszerzania dostępu do sieci internetowej.

W odniesieniu do radiofonii cyfrowej, informuję, że radiofonia DAB+ jest wdrożona w Polsce w paśmie VHF. Informuję, że polski rząd nie podejmuje interwencji w kierunku "obniżania cen odbiorników" - niezależnie od technologii, jednakże wskazać należy na konsekwentne stosowanie przez gabinety Marka Kohna i Weroniki Ryszkowskiej polityki w zakresie obniżania opodatkowania w każdym możliwym - z uwzględnieniem sytuacji gospodarczej - zakresie, co przełoży się także i na poprawę sytuacji w tym zakresie.

Polski rząd nie uznaje istnienia problemu "sieciowania mediów", wskazując na konieczność wstrzemięźliwości organów władzy publicznej w zakres wykonywania programu instytucji mediów w Polsce, z poszanowaniem zasad wolnej konkurencji oraz wolności słowa.

[-] Beata Żołnieruk,
Minister Infrastruktury
Marek Kohn - dr hab. nauk prawnych, były prezes Partii Liberalno-Konserwatywnej, były premier Rzeczypospolitej Polskiej (2022), poseł na Sejm RP (2020-2025), senator II kadencji (od 2025).

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: Pytania, zapytania i interpelacje

Postautor: Krzysztof Hans » 15 lip 2017, 19:08

Poseł Jolanta Gonta do Beaty Żołnieruk z Rady Ministrów
Jak rozumiem w pani sektorze ministerialnym nie ma już pionu cyfryzacji który to w czasach gdy był on jeszcze ministerstwem odpowiadał on za wdrażanie nowych technologii do radia i telewizji jak i towarzyszącą im kampanie informacyjną.
Poza tym czytając tą odpowiedź z pani strony wnioskuje że pani resort jak i cała Rada Ministrów nie robi nic w celu rozwoju cyfryzacji w Polsce a mało tego zrzuca całą odpowiedzialność do UKE i KRRiT. Stąd nie dziwię się że nie mogę otrzymać informacji od rządu w zakresie wdrażania w Polsce technologii radiowo - telewizyjnych i realizacji w naszym kraju postanowień unijnych w tym zakresie.

Dziwi mnie też brak reakcji rządu na problem sieciowania mediów działających w oparciu o koncesje i inne dokumenty działające na zasadzie lokalnej. W praktyce oznacza to że dołączają państwo chociażby do SLD którego to Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji kilka dekad temu zabroniła używania radiu RMF FM sieci ośrodków regionalnych. Martwi mnie też to że podobnie jak i inne rządy zezwalają państwo na niszczenie lokalnego eteru radiowego przez sieci radiowe pokroju Radia Eska które to lokalność upychają po porankach a przez dzień nadają w całej Polsce ten sam program oszukując nie jako polskie prawodawstwo. Przez tego typu działania lokalne media radiowo - telewizyjne są na etapowej fazie wymarcia. Można zrozumieć to co państwo piszą ale z drugiej strony trzeba mieć też na uwadze lokalnych fachowców w dziedzinie radia i telewizji którzy przez sieci są bez pracy. Włączajac radio czy telewizję chciałabym usłyszeć lokalne informacje, publicystykę czy rozrywkę a nie ten sam program którzy słyszą inni ludzie w różnych regionach Polski.


Poseł na Sejm RP
(-) Jolanta Gonta

Awatar użytkownika
Marek Kohn
Posty: 1150
Rejestracja: 28 gru 2016, 17:48

Re: Pytania, zapytania i interpelacje

Postautor: Marek Kohn » 15 lip 2017, 20:13

Beata Żołnieruk do Poseł Jolanty Gonty

Szanowna Pani Poseł
Jolanta Gonta

Skierowane pismo nie jest interpelacją, zatem pragnę wskazać Pani Poseł na inne formuły wyrażania swoich poglądów.

Jednocześnie informuję, że polski rząd wypełnia wszystkie zobowiązania międzynarodowe oraz działa w celu realizacji polskiego prawa. Jeżeli w opinii Pani Poseł gdziekolwiek dochodzi do naruszenia prawa, które Pani Poseł sugeruje, proszę o skierowanie odpowiednich zawiadomień do istniejących organów zajmujących się ochroną praworządności.

[-] Beata Żołnieruk,
Minister Infrastruktury
Marek Kohn - dr hab. nauk prawnych, były prezes Partii Liberalno-Konserwatywnej, były premier Rzeczypospolitej Polskiej (2022), poseł na Sejm RP (2020-2025), senator II kadencji (od 2025).


Wróć do „Rząd Weroniki Ryszkowskiej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość