Radziwiłł:
W związku z dobiegającą końca kadencją Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych - Edyty Bielak-Jomaa (og: nie wiem czy się odmienia ) - Sejm musi wybrać jej następcę. Proszę o zgłaszanie kandydatów.
og: do północy jutro.
Adam Piotr Bodnar (ur. 6 stycznia 1977 w Trzebiatowie) – polski prawnik i nauczyciel akademicki, doktor nauk prawnych, działacz na rzecz praw człowieka, były wiceprezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.
W 1999 ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, następnie w 2000 studia LLM (prawo konstytucyjne porównawcze) na Central European University w Budapeszcie. W 2006 uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych w Instytucie Nauk Prawno-Administracyjnych UW na podstawie pracy zatytułowanej Obywatelstwo wielopoziomowe w europejskiej przestrzeni konstytucyjnej.
W drugiej połowie lat 90. współpracował ze Stowarzyszeniem „Nigdy Więcej”. Do 2004 pracował w prywatnej kancelarii prawnej. Następnie został pracownikiem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Początkowo był koordynatorem Programu Spraw Precedensowych prowadzonego przez tę fundację. W 2008 został sekretarzem zarządu HFPC, a w 2010 objął stanowisko wiceprezesa zarządu tej instytucji. W międzyczasie zatrudniony jako adiunkt w Zakładzie Praw Człowieka WPiA Uniwersytetu Warszawskiego. W 2008 został także ekspertem Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej, gdzie zajął się doradztwem w zakresie przestrzegania praw człowieka w Polsce.
Powoływany w skład rady ekspertów Europejskiego Instytutu na rzecz Równości Płci i rady dyrektorów Funduszu ONZ na rzecz Ofiar Tortur. Został przewodniczącym rady programowej Fundacji Panoptykon i prezesem Stowarzyszenia im. prof. Zbigniewa Hołdy.
Dr Joanna Maria Studzińska (Nowińska) urodziła się w dniu 25 marca 1975 r. w Lublinie. W 1990 r. ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Hetmana Zamoyskiego w Lublinie. W latach 1994 – 1999 odbyła studia historyczne na Wydziale Humanistycznym, gdzie obroniła pod kierownictwem prof. dr hab. Janusza Droba pracę magisterską pt. Poczucie prawa i sprawiedliwości w „Diariuszu życia mego” Marcina Matuszewicza”. W latach 1995 – 2000 odbyła studia prawnicze na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
Przygotowała pracę magisterską pod kierownictwem prof. dr hab. Henryka Ciocha pt. Testamenty szczególne. W latach 2002 – 2006 uczestniczyła w studiach doktoranckich na Wydziale Prawa KUL prowadząc ćwiczenia z postępowania karnego, prawa cywilnego i postępowania cywilnego. W 2006 r. obroniła pod kierownictwem prof. dr hab. Piotra Pogonowskiego pracę doktorską pt. Status prawny powoda cywilnego w procesie karnym. W październiku 2006 r. została zatrudniona na stanowisku adiunkta i prowadzi do chwili obecnej ćwiczenia z postępowania cywilnego.
Od roku akademickiego 2009/2010 prowadzi także wykład fakultatywny ,,Pisma procesowe i sądowe w postępowaniu cywilnym’’, zaś od roku akademickiego 2010/2011 wykład kluczowy ,,Postępowanie nieprocesowe’’. Od 2010 r. członek Oddziału Lubelskiego Polskiej Akademii Nauk, zaś w latach 2007 – 2012 sekretarz Komisji XIV Prawniczej Oddziału Lubelskiego Polskiej Akademii Nauk. Od 2006 roku opiekun praktyk studenckich dla studentów prawa. Od 2011 roku koordynator merytoryczny z zakresu prawa projektu europejskiego „Najlepsze praktyki w strategicznej transformacji KUL”.
Zainteresowania naukowe dr Joanny Studzińskiej dotyczą przede wszystkim zagadnień wiążących się z cywilnym postępowaniem rozpoznawczym ze szczególnym uwzględnieniem postępowania dowodowego i nieprocesowego. W sferze Jej zainteresowań naukowych znajdują się również zagadnienia z międzynarodowego postępowania cywilnego oraz wzajemnego wpływu postępowania cywilnego i postępowania karnego.
Wróć do „Sejm IV RP III kadencji”
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości