Kandydaci na marszałków województw
Województwo dolnośląskie - Robert Iwaszkiewicz
Województwo kujawsko-pomorskie - Andrzej Walkowiak
Województwo lubelskie - Andrzej Stanisławek
Województwo lubuskie - Robert Anacki
Województwo łódzkie - Adam Koniecpolski
Województwo małopolskie - Agata Banasik
Województwo mazowieckie - Gabriela Jurkiewicz
Województwo warszawskie - Krzysztof Woźniak
Województwo podkarpackie - Władysław Ortyl (PiS) - poparcie
Województwo podlaskie - Szczepan Barczewski
Województwo pomorskie - Krzysztof Włodarski
Województwo górnośląskie - Marek Migalski
Województwo jurajsko-dąbrowskie - Dominik Charasim
Województwo świętokrzyskie - Dawid Lewicki
Województwo warmińsko-mazurskie - Łukasz Nosarzewski
Województwo wielkopolskie - Oliwia Gruzel
Województwo zachodniopomorskie - Paweł Szut
Kandydaci na prezydentów miast
Wrocław - Paulina Matuszewska
Zielona Góra - Paweł Pudłowski
Rzeszów - Kazimierz Jaworski
Szczecin - Ewa Chmielewskia
Łódź - Artur Lingfeld
Olsztyn - Mirosław Pampuch
Opole - Marcin Ociepa
Poznań - Paweł Lisiewicz
Katowice - Marcin Krupa (Forum Samorządowe) - poparcie
Kielce - Dawid Lewicki
Kraków - Konrad Berkowicz
Lublin - Jakub Kulesza
Warszawa - Piotr Waglowski
Białystok - Krzysztof Truskolaski
Bydgoszcz - Piotr Najzer
Gdańsk - Karol Rabenda
Gorzów Wielkopolski - Jacek Wójcicki (Porozumienie Ruchów Miejskich Ludzie dla Miasta) - poparcie
Radom - Robert Dębicki
Sosnowiec - Konrad Szuliński
Częstochowa - Tomasz Jaskółka
Inne miasta (wybory odgrywane w grze):
Chełm - Mariusz Kałużny
Hel (burmistrz)- Klemens Kohnke (Lepsza przyszłość dla Helu) - poparcie
Siedlce - Andrzej Celiński (UED; wybrany z ramienia IW) - poparcie
Mysłowice - Agnieszka Białek
Ciechanów - Marek Jakubiak - poparcie
Nowa Sól - Sławomir Kowal
Piła - Grzegorz Piechowiak
Kalisz - Grzegorz Sapiński (Wspólny Kalisz) - poparcie
Słupsk - Krzysztof Włodarski
Nowy Sącz - Barbara Liściowska-Zachara (PD) - poparcie
Świdnica - Jarosław Kozłowski
Gdynia - Artur Dziambor
PL-K prowadzi kampanię w całym kraju
Inauguracja kampanii przed wyborami samorządowymi odbyła się w Krakowie, z udziałem prezes Partii Liberalno-Konserwatywnej Weroniki Ryszkowskiej, natomiast w całym kraju samorządowcy i partyjni kandydaci na marszałków, włodarzy miast i radnych spotykali się z wyborcami."Mamy niepowtarzalną okazję, by rozbić te układy które panują w samorządach od kilkunastu lat. Często robią to nieskutecznie, lub po prostu są figurantami. Niejednokrotnie także was zawiedli, nie spełnili swoich wyborczych obietnic. My proponujemy alternatywę. Chcemy przede wszystkim ustabilizowania władzy w Polsce. Nie chcemy, żeby Polki i Polacy byli ofiarami walki politycznej. Dlatego apeluję, abyście oddawali swoje głosy na Partię Liberalno-Konserwatywną" - mówiła prezes PL-K, desygnowana na premiera Weronika Ryszkowska w trakcie wystąpienia w Krakowie. Jak dodała, równowaga sił jest potrzebna w demokratycznym państwie.
Kandydat na prezydenta Krakowa, Konrad Berkowicz mówił:
"Kraków aspiruje do miana polskiej metropolii i chce konkurować z takimi ośrodkami miejskimi jak Poznań, Wrocław, Warszawa, Gdańsk. Niestety bazując na samej jego historii nie jesteśmy w stanie tego uczynić. Mimo korzyści płynących z turystyki władze miasta nie przekładają ich na korzyści dla jego mieszkańców. Czas to zmienić. Nie możemy Polakom kojarzyć się tylko z Wawelem, Kościołem Mariackim i Sukiennicami. Szybko zamienimy się w jedno wielkie muzeum. Trzeba wychodzić w przyszłość, szukać nowych rozwiązań i szans, by Kraków stał się miejscem jakie pielęgnuje swoją historię, przeszłość, ale potrafi też dać pokaz swojej innowacyjności. To jest przesłanie mojej kampanii. Oro mój program.
1. Jeśli czerpiemy korzyści ze swoich walorów turystycznych, kulturalnych, sprawmy najpierw by stały się one maksymalnie największe. Niestety prezydent Majchrowski nie zrobił nic dla uporządkowania Starego Miasta, a jest ono w opłakanym stanie. Może nie z punktu widzenia wizualnego, ale tego jaką ofertę przedstawia turystom, ale również jego mieszkańcom. Chyba nie muszę rozwijać tego jak wygląda dzisiaj sytuacja na Starym Mieście. Jakie punkty usługowe możemy spotkać przy jego głównych ulicach, kto z nich korzysta, czym to skutkuje. Choćby tym, że magistrat planował sieć ścisłego monitoringu w centrum dla zwiększenie bezpieczeństwa, ale tej obietnicy nie zrealizował. Prawdziwy Krakus nie spełnia wolnego czasu na Starym Mieście, ale na Kazimierzu. Potrzeba w tym sensie zmian.
2. Metro. W Krakowie mówi się o tym od lat. Prezydent Majchrowski próbował, ale w końcu zapomniał. Ja chcę do tego pomysłu powrócić. Jest potrzebny z punktu widzenia komunikacyjnego, bo rozwiąże problem korków, ale nie tylko. To oręż w walce z zanieczyszczonym powietrzem, które psują przecież również samochodowe spaliny.
3. Rewitalizacja Nowej Huty. Nie ma co ukrywać, że po okresie PRL ta część miasta pogrążyła się w kryzysie. Magistrat bardzo często zapominał o inwestowaniu w ten obszar, przez co dzisiaj jest jaki jest. Chcę dać mu szansę. Chciałbym, aby stało się miejscem nowoczesnych technologii i rozwoju sektora usług w naszym mieście. Nowa Huta Przyszłości Krakowa.
4. Nowy szpital uniwersytecki. Miastu, ale również całej Polsce potrzebny jest rozwój sektora medycznego. Nasze społeczeństwo starzeje się i potrzebuje co raz większej opieki medycznej. Rozwiązaniem dla tych problemów jest budowa nowego szpitala uniwersyteckiego, a jednocześnie rewitalizacja części już istniejących.
5. Wieloletnia perspektywa rozwoju Krakowa. Jako architekt wiem, że ośrodkom miejskim, a szczególnie tym rozwijającym się, potrzebny jest ścisły plan w którym zostaną określone kierunki jego rozwoju, aby miasto zachowało harmonię, równowagę, swoisty ład przestrzenny. Będę chciał stworzyć taką perspektywę dla Krakowa. Wszystkie wymienione plany doskonale wpisują się w nią i odpowiadają wyzwaniom jakie stawia czas.
Rozpoczęcie tych wszystkich planów jest jak najbardziej realne. Do tego dochodzą projekty już wskazane, realizowane we współpracy z władzami województwa, z których korzyści będzie czerpało nasze miasto. Jeśli chcecie rządów z głową czekam na was przy urnach. Dziękuję."
W Bydgoszczy swój program przedstawił Piotr Najzer:
"Z jasnych powodów, na sercu najbardziej leży mi zmiana dla Bydgoszczy. Ubiegając się o urząd prezydenta tego miasta naprawdę wiem jaka jest jego sytuacja, co zostało zrobione, a co potrzeba zrobić by żyło się w nim jak najlepiej. Prawda jest smutna. Bydgoszcz jest dużym ośrodkiem miejskim drugiej kategorii. Nie jest konkurencyjny w porównaniu z największymi metropoliami Polski: Warszawą, Poznaniem, Gdańskiem, co ze względu na jego możliwości jest zrozumiałe, ale ma wiele do nadrobienia jeśli spojrzymy na takie miejsca jak chociażby Szczecin. Musimy ostro wziąć się do pracy i wygrać te wybory! Niech wygra Bydgoszcz!
Moim celem jest uczynić Bydgoszcz miastem silnym i ważnym w strukturze gospodarczej Polski. Żeby stało się atrakcyjne, potrzeba konkretnego wsparcia dla jego rozwoju gospodarczego, aby biznes w nim od razu wydawał się przede wszystkim pewny, stabilny, opłacalny, po prostu korzystny dla wszystkich stron.
Dlatego chciałbym powołać do życia spółki branżowe z kapitałem miejskim, po to, aby młodzi ludzie, mieszkańcy mojego miasta, nauczyli się przedsiębiorczości i nabyli odwagi do podejmowania własnych biznesowych przedsięwzięć. W kolejnym etapie rozwoju tych spółek, umożliwiłabym wykupienie ich udziałów od miasta, zapewniając źródło przychodów dla budżetu miejskiego. Przedsiębiorcom proponuję dofinansowanie kosztów zatrudnionego pracownika, dając upust w realnym koszcie utrzymania pracownika, tym sposobem bezrobotnemu pracę, gdyż pracodawcom łatwiej będzie wtedy tworzyć nowe miejsca zatrudnienia, a miastu pewność, że pieniądze są w obiegu i dają szansę rozwoju.
Dalej, chciałbym powiązać ceny gruntów należących do miasta z możliwościami tworzenia nowych miejsc pracy. Uzyskanie lepszych warunków zakupu gruntu byłoby uzależnione od liczby zatrudnionych pracowników. Firma będzie mogła uzyskać dodatkowy upust w cenie gruntu, gdy spełni dodatkowe warunki: zapewni określoną liczbę miejsc pracy, na godnych warunkach zatrudnienia.
Bydgoszcz musi podjąć się bardzo aktywnej akcji promocyjnej, aby przyciągnąć inwestorów, turystów, dla zapewnienia mu dodatkowych dochodów. Jak to zrobić? Zagospodaruję zaniedbane lub już niefunkcjonujące przedsiębiorstwa poprzez wykorzystanie logo, marki lub receptur, powszechnie rozpoznawanych przez rzesze Polaków. Działania te będą miały na celu wzmocnienie firm, które jeszcze funkcjonują w mieście i mają silną historię gospodarczą."
Kampania PL-K w województwie łódzkim
Partia Liberalno-Konserwatywna może nie prowadzi dość aktywnej kampanii w województwie łódzkim, ale efektywną i na każdym spotkaniu kandydaci przekazują istotne postulaty oraz mówią o problemach, które przemilczą inni kandydaci.
Kampania kandydata PL-K na prezydenta Łodzi nabiera rozpędu. W ostatnim tygodniu odbywał aż 9 spotkań przeważnie w Śródmieście i Widzewie. W spotkaniach towarzyszą mu kandydaci na radnych miasta oraz kandydaci na radnych do sejmiku z Łodzi. Na największym spotkaniu poseł Artur Lingfeld przedstawił swój program:1. Zakończymy zadłużanie Łodzi - To jest ten czas kiedy trzeba zakończyć tą rozrzutność miasta, bo to się skończy fatalnie.
2. Łódzkie spółki będą rentowne - po rządach obecnej pani prezydent widać jak kuleje zarządzanie łódzkimi spółkami większość notuje ogromne straty. Wprowadzimy tam dobre zarządzanie.
3. Zwiększenie budżetu obywatelskiego - W poprzednich wyborach słyszeliśmy obietnice o zwiększeniu tego budżetu składane przez obecną panią prezydent Łodzi. Po wyborach ani nie usłyszeliśmy o planach realizacji tej obietnicy,
ani tym bardziej działań.
4. Łódź nie będzie tylko piękne z zewnątrz - Łódź dzięki inwestycją wygląda pięknie z zewnątrz, ale wewnątrz już nie koniecznie. Niektóre kamienice grożą zawaleniu i są zakrywane, że łodzianom, którzy przechodzą nie spadła część tego budynku.
Aktywność kampanii kandydata PL-K na marszałka województwa nie odstaje od kampanii Artura Lingfelda. Adam Koniecpolski robi aż 3 spotkania dziennie w województwie łódzkim. W kampanii pomagają mu kandydaci na radnych do sejmiku wojewódzkiego, którzy też promują siebie w tych wyborach. Na niektórych spotkaniach można też zobaczyć posłów PL-K, którzy udzielają poparcia kandydatom.
Billboard kandydata na prezydenta Łodzi:
Kampania PL-K w województwie warszawskim i mazowieckim
Kampania Partii Liberalno-Konserwatywnej w województwie mazowieckim i warszawskim jest bardzo aktywna, pomijając mały falstart kandydatów.
Tak jak w województwie łódzkim, kandydaci prezentują swoje postulaty oraz punktują rywali w walce o mandat radnego, bądź stanowisko prezydenta lub marszałka.
Piotr Waglowski prowadzi bardzo aktywną kampanię i przeciąga dość sporą grupę na swoje spotkania. Na jego spotkaniach pojawiają się kandydaci na radnych sejmiku warszawskiego i na radnych do rady miasta. Przedstawił też swój program:1. Koniec wojny z kierowcami Proponujemy wprowadzenie polityki antydyskryminacyjnej przy remontach i modernizacjach stołecznych ulic, placów i skwerów. Wprowadzimy żelazną zasadę, żeby przy następnych remontach nie likwidować kolejnych miejsc parkingowych, póki w ich pobliżu nie powstaną podziemne parkingi.
2. Budżet bardziej obywatelski Powinien zostać zwiększony, żeby warszawiacy mieli realny wpływ na gospodarowaniem finansów
3. Urzędnicy dla mieszkańców Dostosujemy godziny pracy urzędów tak by obywatele nie musieli zwalniać się z pracy, by załatwiać niezbędne sprawy w urzędach. Dlatego zmienimy godziny otwarcia Wydziałów Obsługi Mieszkańców, żeby były otwarte tak samo, jak okoliczne placówki handlowe i usługowe – np. w godzinach 11:00-19:00 zamiast 8:00-16:00.
4. Warszawa się opłaca Karta Warszawiaka musi przestać być rozszerzeniem Warszawskiej Karty Miejskiej. Doprowadzimy do zwiększenia zasięgu programu na punkty usługowe, spożywcze, gastronomiczne prowadzone przez warszawiaków dla warszawiaków. Należy w końcu zacząć promować lokalne marki, lokalnych przedsiębiorców, którzy zatrudniają mieszkańców i płacą podatki w stolicy.
5. Strefy wolnego handlu Umożliwimy warszawiakom handel uliczny w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach, w których nie będą musieli się obawiać nalotu straży miejskiej.
6. Nowy stadion RKS Skra Warszawa Kiedy mamy i mieliśmy wspaniałych lekkoatletów, którzy trenują na tym obiekcie jest on w fatalnym stanie, ale trzeba to zmienić. Stworzymy nowy stadion RKS Skra Warszawa.
Kampanię prowadzi też Krzysztof Woźniak i Gabriela Jurkiewicz, którzy kandydują na marszałków województwa kolejno warszawskiego i mazowieckiego. W kampanii pomagają im kandydaci na radnych do sejmików oraz parlamentarzyści PL-K, którzy ich popierają.
Billboard kandydatki na marszałek województwa mazowieckiego:
Wróć do „Partia Liberalno-Konserwatywna”
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości