Komentarze do wiadomości z kraju

Najważniejsze newsy z kraju. Telewizja, radio, internet.
Awatar użytkownika
Mikołaj Wlazły
Posty: 204
Rejestracja: 30 lis 2016, 16:49

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Mikołaj Wlazły » 15 lut 2017, 22:40

Mikołaj Wlazły dla TVP info
Śmierć pana Wiśniewskiego to zatrważająca sytuacja. Nie miałem okazji go poznać jednak jest mi niezwykle żal z powodu jego śmierci. Chciałbym złożyć najszczersze kondolencje jego rodzinie oraz bliskim.

Awatar użytkownika
Janina Dobrzyńska
Posty: 2749
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:24

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Janina Dobrzyńska » 19 lut 2017, 22:18

Jak się jedzie przez 7 godzin do studia na wywiad, bo jest zima, jest ślisko, a moja honda ma ponad 30 lat to jest się zmęczonym i nietrudno o przejęzyczenie. Oczywiście sprostowałam na bieżąco. Gratuluję "rzetelnego" dziennikarstwa.
Janina Dobrzyńska- Sojusz Lewicy Demokratycznej

Poseł na sejm IV, V, VI, VIII

2011-2017 przewodnicząca struktur SLD na pomorzu
2015-2020 przewodnicząca SLD
2015-2019 wiceprzewodnicząca KP SLD
2015-2019 wicemarszałek Sejmu
2015-2020 liderka ZL

Awatar użytkownika
Gniewomir Maj-Ołyński
Posty: 2230
Rejestracja: 13 lut 2017, 23:42

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Gniewomir Maj-Ołyński » 19 lut 2017, 22:26

Przechodząca nieopodal Rakiel-Czarnecka kwituje to stwierdzeniem: Cudowne tłumaczenie. Srali muchy, będzie wiosna, jak to mówią ludzie na wsi.
Gniewomir Maj-Ołyński - dr nauk humanistycznych z zakresu nauk o polityce, dziennikarz, menadżer kultury,
I wiceprzewodniczący Postępowych Demokratów, poseł na Sejm III i IV kadencji IV RP

Awatar użytkownika
Janina Dobrzyńska
Posty: 2749
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:24

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Janina Dobrzyńska » 22 lut 2017, 20:11

W odpowiedzi dla Newsweeka:

Nie widzę żadnego związku ani mojego wpływu na wynik głosowania klubu. Skład rządu owszem był przeze mnie krytykowany z panem Rzeplińskim na czele. Jednak również zastrzeżenia wyrażał Gabinet Cieni Zjednoczonej Lewicy, w osobie pana Stanisława Wziątka. Ta krytyka oczywiście jest słuszna, ale nie mam z nią nic wspólnego- nie jestem członkiem Gabinetu, proszę kierować swoje liberalne ataki bardziej celnie. Dziękuję.
Janina Dobrzyńska- Sojusz Lewicy Demokratycznej

Poseł na sejm IV, V, VI, VIII

2011-2017 przewodnicząca struktur SLD na pomorzu
2015-2020 przewodnicząca SLD
2015-2019 wiceprzewodnicząca KP SLD
2015-2019 wicemarszałek Sejmu
2015-2020 liderka ZL

Awatar użytkownika
Wincenty Nowak
Posty: 2498
Rejestracja: 07 lip 2015, 11:57

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Wincenty Nowak » 24 lut 2017, 19:53

Wincenty Nowak dla RMF FM o rzekomym polubieniu wpisu poseł Klimasary:

Nie polubiłem tego wpisu. Jest to kłamstwo zaserwowane przez niemieckie media, ale to jest znak, że nawet niemieckie media boją się PL-K. Nie wykluczam podjęcia kroków prawnych.

Awatar użytkownika
Marek Kohn
Posty: 1150
Rejestracja: 28 gru 2016, 17:48

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Marek Kohn » 24 lut 2017, 20:42

Ws. "afery na Śląsku":

Te zarzuty w mediach tylko potwierdzają jedno: bardzo się nas boją, bo PL-K śmiało kroczy drogą, która doprowadzi do pozytywnych zmian w Polsce. Zarzuty są absurdalne, a każdego, kto będzie chciał ze sprawowania funkcji wyciągać jakieś "frukty" dla siebie, będziemy zdecydowanie dyscyplinować. Zapewniam.
Marek Kohn - dr hab. nauk prawnych, były prezes Partii Liberalno-Konserwatywnej, były premier Rzeczypospolitej Polskiej (2022), poseł na Sejm RP (2020-2025), senator II kadencji (od 2025).

Awatar użytkownika
Laura
Posty: 9030
Rejestracja: 08 lip 2015, 0:29

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Laura » 24 lut 2017, 21:10

Olga Novak o artykule w Trybunie.

Z materiału prasowego wyłania się obraz środowiska politycznego PL-K jako chciwego na wladzę i profity związane z jej sprawowaniem oraz oczekiwań użycia drastycznych środków jeśli takie uznano by za konieczne.

I wypowiedzi Marka Kohna:

Fakt, że do mediów przedostały się prawdziwe intencje jakie przyświecają niektórym działaczom PL-K, nie świadczy o tym, że ktoś boi się działań tej partii, ale o osobach wypowiadających te słowa, powodach dla których chcą być w polityce i ocenie przez nich własnej formacji.
Laura Novak
Wicepremier RP- Minister Skarbu i Energii.( 2026-2027 i 2028-2031)
Premier RP ( 2027)
Poseł na Sejm IV RP. I-VI kadencji
W latach 2020-2024 i od 2029 przewodnicząca SLD i ZL.
Przewodnicząca KP ZL w latach 2019-2026

Awatar użytkownika
Wincenty Nowak
Posty: 2498
Rejestracja: 07 lip 2015, 11:57

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Wincenty Nowak » 24 lut 2017, 21:41

Wincenty Nowak dla Radio Łódź o wypowiedzi pani przewodniczącej Laury Novak

Ja mam taki krótki apel do polityków ZLew:
Nie mylcie waszych intencji z intencjami PL-K. Gdybyśmy byli chciwi na władzę to teraz byli członkowie RdN! byliby w Postępowych Demokratach a reszta partii w Bloku Prawicy, który by się nie rozpadł. Jeżeli nie chcemy dobro Polaków to może wytłumaczycie nam to:
- Obniżyliśmy pensję dla parlamentarzystów
- Obniżyliśmy podatek PIT
- Zlikwidowaliśmy podatek od spadków i darowizn
- Wprowadziliśmy zasadę milczącej zgody w administracji publicznej, samorządowej i w urzędach skarbowych, która wydanie automatycznej decyzji pozytywnej w przypadku braku negatywnej dla obywatela decyzji wydanej przez urząd w regulaminowym czasie

To nie wszystko co zrobiliśmy, ale pokazuje, że nam nie chodzi o władzę, tylko o Polskę. Nie tak jak paru ważnym partią i nie tak jak wam, Szanowna Lewico.

Awatar użytkownika
Laura
Posty: 9030
Rejestracja: 08 lip 2015, 0:29

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Laura » 24 lut 2017, 21:51

Olga Novak

Poseł Nowak jest dziś wyjątkowo zdenerwowany, proszę pamiętać, że słowa przytoczone w artykule zostały wypowiedziane przez polityków pana partii.

Tak Wam chodzi o Polskę, że wasza formacja jest współodpowiedzialna za dziurę w budżecie, że poprzez próbę zmiany konstytucji chcieliście doprowadzić do zablokowania działania wielu instytucji państwowych, dokonujecie systematycznych ataków na prawa pracownicze, a Pan był najgorzej ocenianym ministrem w pierwszym rządzie premier Radziwiłł- Schmidt.
Laura Novak
Wicepremier RP- Minister Skarbu i Energii.( 2026-2027 i 2028-2031)
Premier RP ( 2027)
Poseł na Sejm IV RP. I-VI kadencji
W latach 2020-2024 i od 2029 przewodnicząca SLD i ZL.
Przewodnicząca KP ZL w latach 2019-2026

Awatar użytkownika
Wincenty Nowak
Posty: 2498
Rejestracja: 07 lip 2015, 11:57

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Wincenty Nowak » 24 lut 2017, 22:05

Wincenty Nowak

Jeżeli dostaniemy jakieś dowody, że to są słowa naszych działaczy, to wtedy możecie coś państwo mówić. Jak na razie możemy powiedzieć, że to tylko słowa wymyślone przez autorów tego artykułu, którzy nie mogą znieść, że partia, która nie jest lewicowa a idzie po władze, chce dać Polakom wolność.

Jeśli chodzi o naszą rzekomą współodpowiedzialność za dziurę w budżecie to iść waszą logiką. Jesteście, jako spadkobiercy PZPR, współodpowiedzialni za ucieczkę wielu milionów Polaków podczas PRL, stan wojenny oraz za zadłużenie wynoszące 68 miliardów dolarów. Oczywiście wydaję się to absurdalne, ale to wychodzi jak się idzie waszą logiką. Wracając do Pani wypowiedzi. Jeżeli Pani teraz chce wypominać mi pewne moje błędy to chciałbym tylko przypomnieć, że posłowie ZLew nie potrafili dodać do ustawy przepisu o wejście w życie. Jak wy chcecie rządzić!? Zaczniecie coś robić a tu się okaże, że przeszła ustawa, która nie wejdzie nigdy w życie.


Wróć do „Wiadomości z kraju”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nikodem Kepp i 38 gości