Samorządy - działania

Liczba posłów: 57 Liczba senatorów: 45
Przewodnicząca: Oliwia Popowska

Moderator: Anna Radziwiłł-Schmidt

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8238
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samorządy - działania

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 29 sty 2017, 15:10

Obrazek
Łódź. Innowacyjny dystrykt zbrojeniowy
Obrazek
Pod patronatem prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej utworzony został "Łódzki Dystrykt Zbrojeniowy". Jest to rodzaj klastra, który zaczął od realizacji wspólnych projektów związanych z branżą zbrojeniową, a później – dla ułatwienia działania zrzeszył się w "dystrykt".

Reprezentanci czterech firm, dwóch uniwersytetów, trzech startupów oraz fundacji i instytutu podpisali porozumienie o utworzeniu klastra. Według dokumentu "Łódzki Dystrykt Zbrojeniowy" został powołany w celu "kreowania pozycji regionu łódzkiego jako ważnego centrum zbrojeniowego oraz jako podmiot służący zwiększaniu konkurencyjności pomiędzy przemysłem militarnym". Celem stowarzyszenia jest realizacja wspólnych działań zmierzających do rozwoju technologii i usług w obszarze branży zbrojeniowej i branż z nią współpracujących. Te działania mają polegać m.in. na: stymulowaniu innowacyjności branży zbrojeniowej i branż z nią współpracujących, budowaniu sieci współpracy umożliwiającej uzyskanie efektu synergii dzięki połączeniu i wykorzystaniu potencjału wszystkich uczestników Dystryktu i koordynacji inwestycji infrastrukturalnych w regionie.

Grupę inicjatywną Klastra tworzy 10 partnerów: Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych w Łodzi, a także przedsiębiorstwa z obszaru branży zbrojeniowej i branż z nią współpracujących, m.in. Zilch.Space zajmująca się zaawansowanymi technologiami medycznymi, Port Arthur zajmująca się sprzedażą specjalistycznego ekwipunku dla wojska i policji, czy Firma Ottim Apps zajmująca się wdrażaniem projektów z zakresu lotnictwa, medycyny i edukacji.

Dystrykt ma charakter otwarty, co oznacza, że mogą do niego przystąpić nowi członkowie.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8238
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samorządy - działania

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 06 lut 2017, 16:57

Obrazek
Warszawa. Przetarg na niskopodłogowe tramwaje
Obrazek
Tramwaje Warszawskie ogłosiły przetarg na zakup tramwajów jedno i dwukierunkowych, niskopodłogowych. Zamówienie obejmuje 213 tramwajów, w tym 123 pojazdów w zamówieniu podstawowym oraz 90 w ramach opcji. Szacunkowa wartość zamówienia to blisko 2 mld zł.

- Zgodnie z ostatnimi badaniami, 87% mieszkańców stolicy pozytywnie ocenia funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Staramy się stale poprawiać standardy, dlatego modernizujemy tabor, tak aby warszawiakom jeździło się dobrze, wygodnie i komfortowo – mówiła w trakcie konferencji prasowej Małgorzata Kidawa-Błońska, prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. O przetargu poinformowała na konferencji prasowej z prezesem Tramwajów Warszawskich, Krzysztofem Karosem.

W ramach zamówienia podstawowego będzie to 85 tramwajów dwukierunkowych oraz 18 tramwajów jednokierunkowych o długości do 33 m, a także 20 tramwajów niskopodłogowych jednokierunkowych o długości do 24 m. W ramach opcji spółka zamawia 45 tramwajów dwukierunkowych o długości do 33 m i 45 tramwajów jednokierunkowych o długości do 33 m. Tramwaje zostaną skierowane na trasy w ramach powstających projektów współfinansowanych przez Unię Europejską.

Zamówienie obejmuje specjalistyczne wyposażenie obsługowe, pakiet naprawczy, pakiet eksploatacyjny, pakiet materiałów niezbędnych do wykonania naprawy głównej oraz wykonywanie napraw powypadkowych w okresie trwania gwarancji. Tramwaje w ramach zamówienia podstawowego powinny być dostarczone do 30 stycznia 2023 roku, a w ramach opcji do 30 września 2023 roku. Spółka skorzysta z prawa opcji pod warunkiem posiadania na to środków finansowych. Dostawa pierwszego tramwaju w ramach zamówienia podstawowego planowana jest na przełomie II i III kwartał
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Piotr M. Wiśniewski
Posty: 1175
Rejestracja: 13 lis 2015, 19:18

Re: Samorządy - działania

Postautor: Piotr M. Wiśniewski » 07 lut 2017, 0:00

Obrazek

Ciechanów uruchamia system bezpłatnych ostrzeżeń

Obrazek

Prezydent Ciechanowa, Krzysztof Kosiński, jako pierwszy zapisał się do systemu ostrzeżeń i zachęcał na ulicach miasta mieszkańców do uczynienia tego samego.

- Zdecydowaliśmy się uruchomić ten system, by każdy mieszkaniec wiedział, co się dzieje w mieście - jakie mamy wydarzenia kulturalne, sportowe, jakie aktualnie zagrożenia, czy meteorologiczne, czy jakiekolwiek inne, mogą występować na terenie miasta; pojawią się też SMS-y o awariach i utrudnieniach na drogach - mówił prezydent Kosiński. - Ten system jest bardzo prosty, docieramy do wszystkich z łatwością, bo każdy ma przy sobie telefon - wystarczy wysłać SMS-a o treści TAK pod numer 321 321 321 lub zarejestrować się na stronie Urzędu Miasta, by być na bieżąco z wszystkimi sprawami miasta.


Obrazek

IKEA przekazuje żarówki dla Ciechanowa

Obrazek

Szwedzka firma IKEA podpisała porozumienie z prezydentem Ciechanowa i zobowiązała przekazać się 6 tysięcy żarówek LED.

- Urzędnicy przeszli od wczoraj już 300 mieszkań, 65% osób było zainteresowanych zmianą żarówek w mieszkaniu. Te bloki są stare, mieszkają tam głównie osoby starsze. Były zachwycone opcją oszczędności na energii - mówił prezydent Kosiński. - W takich domach liczy się każy grosz i dlatego dajemy komplet żarówek, mieszkańcy zaś powiedzą nam, ile energii zaoszczędzili.

- IKEA stara się wdrażać ideę zrównoważonego rozwoju, czego przykładem jest współpraca ze Słupskiem. Staramy się rozwijać energię odnowialną, także zieloną energię, ale przede wszystkim, należy zmienić nawyki ludzi i pozwolić im oszczędzać, bo obecnie - sami podnoszą sobie rachunku tzw. "zwykłymi" żarówkami - mówiła prezes IKEA Polska, Anna Pawlak-Kuliga.
Piotr Michał Wiśniewski - zmarł 3 stycznia 2022 r.

wiceprzewodniczący Postępowych Demokratów

poseł na Sejm VIII kadencji III RP oraz I i II kadencji IV RP

wiceprezes RM, minister edukacji i kultury (22 listopada 2020 - 25 listopada 2021)

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8238
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samorządy - działania

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 10 lut 2017, 14:38

Obrazek
Częstochowa. Umowa na finansowanie remontu drogi wylotowej na Opole
Obrazek
Nic już nie odbierze funduszy europejskich, które Częstochowa dostała na modernizację ulic Głównej i Przejazdowej (DK 46). Prezydent Leszek Kulawik podpisał w Warszawie umowę na dofinansowanie inwestycji.

Umowa o finansowaniu przebudowy ulic Przejazdowej i Głównej wraz z budową obejścia ul. św. Barbary została podpisana w Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Swoje umowy sfinalizowały też Łomża, Rybnik i Zamość. – Działanie jest przeznaczone dla miast na prawach powiatu, przez które przebiegają drogi krajowe – wyjaśnił wiceminister infrastruktury Sławomir Kowal. – To ważne inwestycje dla miast, przyczynią się do usprawnienia komunikacji i sprawią, że część ruchu opuści ścisłe centrum – dodał.

Cała inwestycja ma zamknąć się w kwocie 120 mln zł (w tym 96 mln z funduszy unijnych. – Zostanie przebudowanych ok. 5,5 km dróg, powstanie też nowy odcinek o długości 1,7 km. Dzięki dofinansowaniu zostanie całkowicie przebudowany wylot na Opole – podkreślał prezydent Leszek Kulawik. Miasto długo rozważało, który wariant rozbudowy wybrać. Pod uwagę brało dwa, znacząco różniące się od siebie. Ostatecznie po spotkaniach z mieszkańcami i przedsiębiorcami wybrano do realizacji wariant, który przewiduje wytyczenie na środku ulic Głównej i Przejazdowej trzeciego pasa, służącego do lewoskrętów.

– Samorząd postawił na dobre skomunikowanie terenów mieszkaniowych i inwestycyjnych z węzłami autostrady – mówił Kulawik. Umowa, którą podpisano, zapewni finansowanie budowy dojazdu do węzła Częstochowa Blachownia. Także przy wsparciu unijnym powstanie dojazd do węzła Częstochowa Południe, czyli przedłużenie al. Bohaterów Monte Cassino wraz drogą wojewódzką 908 (kierunek Tarnowskie Góry). Prace już trwają, miasto i wykonawca mają nadzieję, że inwestycję uda się zakończyć w przyszłym roku. Częstochowa otrzymała również fundusze na modernizację DK1 wraz z budową dwóch estakad, które powstaną w miejscu skrzyżowań z ulicami Legionów i Krakowską. Dzięki temu łatwiej będzie dostać się do węzła Częstochowa Północ.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8238
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samorządy - działania

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 11 lut 2017, 12:42

Obrazek
Łódź. Do 2025 budynki miejskie w centrum bez starych pieców
Obrazek
- W ramach rewitalizacji, do 2025 r. we wszystkich budynkach miejskich w centrum Łodzi zostaną zlikwidowane stare piece - zapowiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Podczas konferencji prasowej prezydent Zdanowska mówiła o obecnej sytuacji smogowej w Łodzi oraz o działaniach miasta podejmowanych w tym temacie. - Walka ze smogiem to nie jest walka, którą wygra się na zasadzie jednodniowych decyzji. Musi być ona prowadzona permanentnie i systemowo - zaznaczyła. Wskazała, że - tylko 20 proc. pyłów prowadzących do groźnych schorzeń jest "produkowana" przez przemysł i transport, a 80 proc. pochodzi z indywidualnych gospodarstw domowych.

Jak mówiła w Łodzi, "już ponad 200 budynków w ramach remontów w programie "Mia100 Kamienic" zostało podłączonych do miejskiej sieci cieplnej; to średnio licząc oznacza zlikwidowanie ok. 4 tys. pieców". - Przeszło 200 placówek - edukacyjnych i służby zdrowia - zostało poddanych termomodernizacji. Ograniczamy także ilość emisji spalin w środkach transportu zbiorowego, wydłużając o przeszło 6 km linie tramwajowe oraz poprzez zakup 22 tramwajów - poinformowała Zdanowska. Dodała, że w Łodzi trwają ciągłe kontrole pracowników wydziału ochrony środowiska, czym łodzianie palą w piecach. Łącznie w obecnym okresie grzewczym nałożono ponad 500 mandatów m.in. za palenie starych mebli, śmieci czy butelek typu PET.

- W ramach rewitalizacji do 2025 r. we wszystkich budynkach miejskich w centrum Łodzi zlikwidujemy wszystkie źródła energii w postaci starych pieców. Zyska na tym ok. 20 tys. mieszkańców. W całym śródmieściu zostanie rozprowadzona sieć ciepłownicza, do której mogą zostać podłączone również prywatne lokale - zapowiedziała. W tym przypadku zwróciła uwagę na potrzebę systemowych rozwiązań ze strony rządu. Jak tłumaczyła, włączenie jednego lokalu to koszt ok. 15 tys. zł. Zdaniem obecnego na konferencji dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska UMŁ Michała Baryły, niepodłączonych do sieci miejskiej pozostaje w Łodzi obecnie kilkadziesiąt tysięcy lokali.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8238
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samorządy - działania

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 18 lut 2017, 18:24

Obrazek
Radom. Rusza program "Przedsiębiorczy Radom"
Obrazek
Do 25 lutego potrwa rekrutacja osób chętnych do udziału w programie Przedsiębiorczy Radom. Został on opracowany przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości oraz Urząd Miejski. Jest on skierowany do mieszkańców Radomia chcących rozpocząć prowadzenie własnego biznesu bez potrzeby rejestrowania firmy i płacenia składek ZUS. Uczestnicy programu otrzymają możliwość pozyskania 100 tysięcy złotych w formie wejścia kapitałowego w ramach rozwoju przedsięwzięcia.

- Przedsiębiorczy Radom jest szansą dla wszystkich, którzy marząc o założeniu własnego biznesu, chcą bez zbędnego ryzyka sprawdzić się w roli przedsiębiorcy i otrzymać wsparcie na każdym etapie swojego rozwoju. Z oferty może skorzystać każdy, bez względu na wiek, niezależnie czy pomysł dotyczy produktu czy usług i nawet jeśli ktoś już realizuje podobny. W projekcie nie ma znaczenia, czy jest się uczniem, pracownikiem czy bezrobotnym. Warunek jest jeden – trzeba być mieszkańcem Radomia. - powiedział prezydent miasta, Radosław Witkowski, na konferencji prasowej.

Uczestników programu wyłoni Komisja Konkursowa. Wybierze ona autorów 15 projektów, którzy otrzymają darmowe 4 miesiące na testowanie swojego pomysłu w AIP, wraz z treningami, mentoringami, darmowym prowadzeniem księgowości i porad prawnych oraz pełnym dostępem do biur wraz z wyposażeniem. Konkurs podsumuje wyjątkowa Gala. Uczestnicy zaprezentują tam swoje pomysły przed Komisją Konkursową, która otworzy przed zwycięzcą drogę do zdobycia 100 tysięcy złotych wejścia kapitałowego w ramach rozwoju prezentowanej koncepcji biznesowej.

Wszystkich zainteresowanych organizatorzy zapraszają na otwarte szkolenie z zakresu tworzenia biznesplanów, które odbędzie się w Urzędzie Miejskim przy ul. Kilińskiego 30.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Gniewomir Maj-Ołyński
Posty: 2230
Rejestracja: 13 lut 2017, 23:42

Re: Samorządy - działania

Postautor: Gniewomir Maj-Ołyński » 01 mar 2017, 22:00

Obrazek
Poznań. Nowe patrole policji na ulicach miasta.
Obrazek

Prezydent Jacek Jaśkowiak na konferencji prasowej wraz z Komendantem Miejskim Policji w Poznaniu, mł. insp. Maciejem Nestorukiem ogłosił utworzenie nowych oddziałów w mieście.

Jedna z nowości to patrole rowerowe, które będzie odbywać sześć par policjantów. Sprzęt, wyposażenie oraz przeprowadzenie szkoleń zostało pokryte w połowie przez miasto, a w połowie przez budżet komendy. Patrole będą poruszać się m.in. po nadwarteńskich bulwarach, a także centrum miasta. Pierwsze policyjne rowery pojawią się na ulicach w okolicach marca.

Kolejnym wprowadzonym patrolem jest patrol konny. Na ekipę składa się 8 koni w wieku od 3 do 8 lat oraz 8 oficerów, w tym aż 5 kobiet. Konne patrole pojawią się na ulicach Poznania na przełomie marca i kwietnia.

Policja została wyposażona również w cztery drony, które będą przekazywane patrolom pieszym w razie potrzeb.

Planowane jest też utworzenie jednostki policji "internetowej", które będą zajmowały monitorowaniem się bezpieczeństwa w sieci oraz starały się wyłapywać jak najwięcej przestępstw. Tylko za udokumentowany przypadek przestępstwa, będą otrzymywać zapłatę.
Gniewomir Maj-Ołyński - dr nauk humanistycznych z zakresu nauk o polityce, dziennikarz, menadżer kultury,
I wiceprzewodniczący Postępowych Demokratów, poseł na Sejm III i IV kadencji IV RP

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8238
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samorządy - działania

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 04 mar 2017, 23:20

Obrazek
Mysłowice. Ruszył nabór wniosków do MBO
Obrazek
Masz pomysł, jak zmienić na lepsze miejską przestrzeń? Wiesz, czego potrzebują mieszkańcy? Możesz wziąć sprawy w swoje ręce i zgłosić swój projekt do kolejnej edycji Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego. 17 marca otwarto nabór formularzy zgłoszeniowych!

Budżet obywatelski polega na wydzieleniu części środków z miejskiego budżetu i przeznaczeniu ich na zadania zaproponowane przez samych mieszkańców. Jest zatem prostym narzędziem, które umożliwia mieszkańcom realne współdecydowanie o wydatkowaniu części środków z miejskiego budżetu. Do dyspozycji mieszkańców jest okrągły milion złotych. Do 15 maja każdy mieszkaniec Mysłowic, który ukończył 15. rok życia i ma pomysł na realizację zadania na terenie swojego miasta może złożyć formularz zgłoszeniowy.

W zeszłorocznej edycji złożono do magistratu 24 różnorodne pomysły. Największą liczbę głosów – 2457 – zebrał projekt pn. "Utworzenie parku rekreacyjno-sportowego Promenada wraz z zagospodarowaniem Trójkąta Trzech Cesarzy i budową wieży widokowej”. Poczyniono już pierwsze kroki zmierzające ku realizacji tego zadania, 9 lutego została podpisana umowa zlecająca opracowanie dokumentacji projektowej. W pierwszej edycji Mysłowiczanie wykazali się dużym zaangażowaniem, na swoich faworytów zagłosowało aż 34% mieszkańców.

– Nie będę ukrywała, że jestem pod wrażeniem frekwencji w ostatniej edycji naszego budżetu. Robiliśmy oczywiście pewne założenia, ale wynik przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. To też dla nas ważny sygnał, czego mieszkańcy od nas oczekują. – podkreśla Dorota Konieczny-Simela, Prezydent Miasta Mysłowice.

Po ostatniej edycji nastąpiły pewne zmiany. Od tego roku nie będzie można zgłaszać projektów opiewających na projekt techniczny czy będących tylko planami inwestycyjnymi. Pomysły nie mogą też dotyczyć jednostek i zakładów budżetowych (szkół, ośrodków kultury, urzędów czy zakładów podlegających miastu). Jest to owoc podsumowujących spotkań w dzielnicach, gdzie mieszkańcy mogli przedyskutować z magistratem swoje oczekiwania i pomysły na tegoroczną edycję Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8238
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samorządy - działania

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 05 mar 2017, 21:08

Obrazek
Poznań. Mieszkańcy miasta pojadą Gammą
Obrazek
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne podpisało umowę z firmą Modertrans na dostawę 50 nowych tramwajów. Pierwsze supernowoczesne i komfortowe Moderusy Gamma wyjadą na poznańskie tory wiosną przyszłego roku.

30 jednokierunkowych i 20 dwukierunkowych, całkowicie niskopodłogowych tramwajów kosztować będzie 350 mln zł. Dzięki zakupowi Poznań już wkrótce będzie dysponował w pełni nowoczesnym taborem.

- Podobnie jak tysiące poznaniaków cieszę się, że będę mógł jeździć tak wygodnymi tramwajami. Przekonujemy mieszkańców do pozostawiania samochodów w garażach i korzystania z transportu publicznego. A wygodne przemieszczanie się to chyba najlepsza zachęta - mówił podczas uroczystego podpisania umowy w zajezdni na Franowie, prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. - Jestem przekonany, że te tramwaje będą jeździły nie tylko w Poznaniu, ale też w innych miastach. Trzymam teraz kciuki za terminowe dostawy - dodał.

Pierwsze tramwaje wyjadą na ulice Poznania już wiosną przyszłego roku. - Na pewno nigdy dotąd nie stawaliśmy w tak dużym przetargu i przed tak dużym wyzwaniem. Naszą ambicją jest wyprodukować te tramwaje w terminie i z należytą starannością - zadeklarował Andrzej Bręczewski, prezes Modertrans. - Nasze tramwaje jeżdżą już na Śląsku. Są to bardzo nowoczesne pojazdy, które są w stanie przewieźć do 240 pasażerów. Mam nadzieję, że poznaniacy je polubią. - dodał.

Moderusy Gamma nie są jedynymi nowymi pojazdami, które wkrótce zasilą flotę MPK. Firma w ostatnim czasie mocno stawia na wymianę taboru tramwajowego. - Do 2025 roku wymienimy niemal 50% taboru tramwajowego - zapowiedział Wojciech Tulibacki, prezes MPK Poznań. - W sumie na zakup 80 nowych tramwajów, których dostawcę wyłoniono w trzech przetargach, wydamy ponad pół miliarda złotych. Duży udział w tych zakupach ma Unia Europejska. Zamierzamy dalej zabiegać o środki unijne na projekty podnoszące standard podróżowania po Poznaniu. - zaznaczył.

Po realizacji wszystkich dostaw, obejmujących oprócz 50 Moderusów Gamma, także 20 Moderusów Beta jednokierunkowych i 10 dwukierunkowych, do wymiany pozostanie już tylko 10% należących do MPK tramwajów. W praktyce oznacza to, że prawie cała poznańska flota tramwajowa będzie niskopodłogowa.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).

Awatar użytkownika
Anna Radziwiłł-Schmidt
Posty: 8238
Rejestracja: 22 kwie 2015, 15:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samorządy - działania

Postautor: Anna Radziwiłł-Schmidt » 08 mar 2017, 19:48

Obrazek
Warszawa. Rozpoczęto budowę Mostu na Zaporze
Obrazek
Wczoraj ruszyły prace na budowie mostu na zaporze w Warszawie. Trasa wraz z mostem Na Zaporze będzie połączeniem lokalnym i będzie mieć za zadanie obsługiwać ruch międzydzielnicowy pomiędzy Wawrem, a Mokotowem i Wilanowem, odciążając tym samym most Siekierkowski i budowany most Południowy (Południowej Obwodnicy Warszawy). Projektowana Trasa Na Zaporze połączy się z ulicami, które mają bardzo ważne znaczenie dla obsługi ruchu zewnętrznego, a więc z ul. Wał Miedzeszyński, z budowaną Trasą Olszynki Grochowskiej, z ul. Trakt Lubelski, z ul. Patriotów. Trasa i most Na Zaporze, będzie zasadniczo przebiegać po "nowym śladzie", bez wykorzystania istniejących ulic. Początek trasy będzie w okolicy ul. Zawodzie w dzielnicy Wilanów na odcinku od skrzyżowania z ul. Augustówki do skrzyżowania z ulicami Łuczniczą i Kobylańską. Ul. Zawodzie jest ulicą zbiorczą o przekroju 1x2.

Od skrzyżowania z ul. Augustówki do skrzyżowania z ul. Łuczniczą i Kobylańską trasa będzie przebiegać w korytarzu istniejącej ul. Zawodzie. Od skrzyżowania z ul. Łuczniczą i Kobylańską do skrzyżowania z ul. Sytą trasa będzie przebiegać po południowej stronie torów kolejowych prowadzących do EC "Siekierki". Od skrzyżowania z ul. Sytą do skrzyżowania z ul. Wał Zawadowski trasa będzie usytuowana po południowej stronie torów kolejowych, obok oczyszczalni ścieków "Południe". Następnie trasa będzie przechodzić nad torami kolejowymi, skręcając w lewo tuż przy ogrodzeniu oczyszczalni ścieków i pobiegnie przez tereny nieużytków w kierunku Wału Zawadowskiego. Od skrzyżowania z ul. Wał Zawadowski do skrzyżowania z ul. Wał Miedzeszyński trasa będzie przebiegać nad terenami zalewowymi i korytem rzeki Wisły.

Od skrzyżowania z ul. Wał Miedzeszyński do wiaduktu nad ul. Trakt Lubelski trasa będzie przebiegać przez tereny nieużytków, w okolicy skrzyżowania z Wałem Miedzeszyńskim przecinając rozproszoną zabudowę jednorodzinną, a przed skrzyżowaniem z traktem Lubelskim przechodząc przez tereny składów budowlanych. Od ul. Trakt Lubelski do skrzyżowania ul. Zwoleńskiej i Motylkowej trasa będzie przechodzić przez tereny zabudowy jednorodzinnej i szeregowej. Trasa będzie mijać od strony północnej teren cmentarza w Zerzeniu.

Od skrzyżowania ul. Zwoleńskiej i Motylkowej do skrzyżowania z ul. Mrówczą trasa będzie przebiegać w korytarzu istniejącej ul. Zwoleńskiej z gęstą zabudową jednorodzinną i szeregową. Koniec trasy zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie linii kolejowej, tzw. linii otwockiej. Budowa trasy i mostu Na Zaporze będzie zatem jednym z działań prowadzących do realizacji generalnego celu polityki transportowej miasta, przyczyniając się do usprawnienia systemu transportowego, tworząc ułatwienia w przemieszczaniu się osób i towarów przez Wisłę, zwiększając integrację południowej części miasta i ułatwiając funkcjonowanie układu komunikacyjnego.

Część mostowa Trasy Na Zaporze obejmuje obszar pomiędzy wałem przeciwpowodziowym na lewym brzegu Wisły i wałem przeciwpowodziowym na brzegu prawym oraz estakady nad ul. Czerniakowską-bis i ul. Wał Miedzeszyński. Łączny koszt inwestycji to ponad 490 milionów złotych, z czego prawie 300 milionów to koszt budowy mostu. Większość zostanie jednak pokryta ze środków Unii Europejskiej. Jej realizacja ma się zakończyć w połowie 2025 roku.
Anna Radziwiłł-Schmidt - sekretarz generalna NATO (od 2032).

Premier RP (2015-20; 2028-32), szefowa PE (2027-28), szefowa AFET (2024-2027), wicepremier, MSZ (2021-22), liderka PD (2021-24; 2030-32).


Wróć do „Kongres na rzecz Demokracji i Postępu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości