Komentarze do wiadomości z kraju

Najważniejsze newsy z kraju. Telewizja, radio, internet.
Awatar użytkownika
Wincenty Grabowski
Posty: 286
Rejestracja: 15 gru 2016, 8:45

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Wincenty Grabowski » 26 sty 2017, 22:58

Grabowski w TVN24

Jak pan skomentuje powstanie Postępowych Demokratów?

Żadna kolejna zmiana szyldu nie przykryje niekompetencji obecnego rządu. Po raz kolejny Ci sami politycy chcą poprzez zmianę nazwy partii omamić społeczeństwo. Mieliśmy UW, mieliśmy PO, mieliśmy PdP teraz mamy PD. Te same osoby, ta sama niekompetencja. Polacy nie są głupi i nie dadzą się nabrać na nową markę tych samych skompromitowanych osób.

Rząd Wisłockiej wyszedł jednak ostatnio z cienia i pokazał sporo aktywnych działań.

Tylko spójrzmy jakie są te działania. Większość akcji nagłaśnianych przez media to pustosłowie. Zmiany, które proponuje rząd to jak wybranie się z pistoletem na wodę na niedźwiedzia. Rejestracja firmy przez telefon z koniecznością pójścia do urzędu? Od lat choćby rachunki bankowe możemy zakładać bez wychodzenia z domu. Przypomnę takie rozwiązania jak konto na przelew, czy coraz śmielej wchodząca na rynek wideoweryfikacja.

A co pan sądzi o proponowanej reformie administracji podatkowej?

To kolejna zmiana, która zajmuje się efektami, a nie przyczynami problemów gospodarczych. Konsolidacja organów skarbowych ma pomóc uszczelnić system podatkowy i poprawić efektywność prowadzonych kontroli. Przyczyna leży jednak w zawiłości i ilości przepisów podatkowych. Dlatego z przykrością przyjąłem informację, o rezygnacji z nowego modelu podatku CIT przez ministra Rzońcę, o którym w takich superlatywach wypowiadał się w kampanii wyborczej. Jak widać kampania a rządzenie to dwie różne rzeczy dla obecnej władzy.

W czym reforma podatku CIT mogłaby pomóc?

To przede wszystkim uproszczenie systemu i uniknięcie wszelkich niejasnych sytuacji prowadzących do nadużyć. Jak to mówią lepiej zapobiegać niż leczyć. Możemy zapobiec konieczności prowadzenia kontroli skarbowych wprowadzając prosty i przejrzysty system podatkowy od PIT i CIT, przez VAT do wszystkich innych danin publicznych.
dr Wincenty Grabowski - pułkownik dyplomowany w stanie spoczynku, doktor nauk ekonomicznych, przedsiębiorca, polityk, przewodniczący Narodowej Demokracji

Awatar użytkownika
Laura
Posty: 9030
Rejestracja: 08 lip 2015, 0:29

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Laura » 26 sty 2017, 23:18

Laura Novak dla Polsat News na temat powstania partii Postępowi Demokraci.

Cztery partie koalicyjne, z których dwie współrządzą Polską od 14 lat, zaś dwie pozostałe były małymi ugrupowaniami zmieniają nazwę i próbują mówić Polkom i Polakom, że rozwiążą takie problemy jak dostęp do lekarzy, że będą podwyżki, obiecują reformy w strukturze edukacji. A zatem wszystko to czego nie zrobiono przez kilkanaście lat. Nie mówią przy tym z czego będą finansowane podwyżki czy poprawa jakości leczenia gdyż wpływy do budżetu centralnego będą mniejsze z uwagi na transfer części podatków do samorządów jeśli wejdzie w życie ustawa proponowana przez PL-K i ND, rośnie także bezrobocie. Proponowane są zmiany podatkowe, które dalej będą zminiejszały wpływy do budżetu. Politycy nowej partii wspominają o ulgach dla przedsiębiorców, nie mówiąc jak będą one funkcjonowały. Dla pracowników nie mają żadnej oferty. Wykazują się nieznajomością potrzeb osób niepełnosprawnych, ważniejsze od sportu są inne kwestie takie jak dostęp do leków, wózków inwalidzkich, protez czy wsparcie dla opiekunów, którzy często rezygnują z pracy i codziennie zmagają się z wieloma problemami Mamy też kilka słów - kluczy o energetyce, bez żadnych precyzyjnych planów jak ma funkcjonować rozwój, brakuje planów, brakuje strategii, jest nowa nazwa i płonna nadzieja, że obywatele zapomną ultara konserwatywne reformy ze zmianą konstytucji i wprowadzeniem duchownych do senatu na czele. To dowód na specyficzne rozumienie postępu, a także wizerunkowa próba odcięcia się od nieudolnego rządzenia. Niezależnie od tego w jakiej partii jest pani Radziwiłł - Schmidt symbolem jej rządów będzie powrót monarchii, zaś symbolem rządu pani Wisłockiej jest nieudana reforma na Śląsku, obydwa łączy niespotykany wcześniej brak pomysłów na rozwiązywanie rzeczywistych problemów i niekompetencja większości ministrów.
Laura Novak
Wicepremier RP- Minister Skarbu i Energii.( 2026-2027 i 2028-2031)
Premier RP ( 2027)
Poseł na Sejm IV RP. I-VI kadencji
W latach 2020-2024 i od 2029 przewodnicząca SLD i ZL.
Przewodnicząca KP ZL w latach 2019-2026

Awatar użytkownika
Wincenty Grabowski
Posty: 286
Rejestracja: 15 gru 2016, 8:45

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Wincenty Grabowski » 27 sty 2017, 16:14

Klapa telefonicznej rejestracji firmy - prawie nikt nie dzwoni

Potwierdza się to o czym mówiliśmy. Rozwiązania proponowane przez minister przedsiębiorczości i innowacji nie przystają do obecnych czasów. Jestem ciekaw ile kosztowało postawienie i ile kosztuje utrzymanie tego call center. Na pewno można było te pieniądze wydać lepiej. To pokazuje skalę oderwania polityków od rzeczywistości. Kandydatów do NAKiOJP minister ogłasza na twitterze, a przedsiębiorca ma zasuwać do urzędu. Internet nie służy tylko do działań PR-owych drodzy rządzący.
dr Wincenty Grabowski - pułkownik dyplomowany w stanie spoczynku, doktor nauk ekonomicznych, przedsiębiorca, polityk, przewodniczący Narodowej Demokracji

Awatar użytkownika
Karol Malinowski
Posty: 1447
Rejestracja: 21 sie 2016, 3:59

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Karol Malinowski » 03 lut 2017, 23:48

Piotr Roman w TVN 24 o marszu niepodległości.

Zastanawia mnie to, że Paweł Kukiz jako dawniej zadeklarowany zwolennik autonomii, również jako radny województwa dolnośląskiego, czy poseł z ramienia Wolnej Polski chce dziś być przeciwnikiem. Ciekawe też jest to, że tematem tegorocznego MN nie było to, żeby Król był dyktatorem, ale to nie mój problem.
Członek zarządu Partii Polaków. Poseł na Sejm II i III kadencji.

Dawniej:
Wicepremier, Minister Sportu i Turystyki, pełnomocnik do spraw reformy administracyjnej, prezes Partii Polaków.

Awatar użytkownika
Wincenty Grabowski
Posty: 286
Rejestracja: 15 gru 2016, 8:45

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Wincenty Grabowski » 04 lut 2017, 18:54

Wincenty Grabowski w TVN24

Nie wiem skąd pan Roman wywnioskował że Paweł Kukiz zmienił swoje poglądy. Nie słyszałem z jego ust takich deklaracji. W Marszu Niepodległości biorą udział różne środowiska narodowe i w niektórych sprawach mamy różne stanowiska. Tym nie mniej łączy nas wspólna troska o dobro Polski i Polaków.

Nie wiem skąd też insynuacje o jakiekolwiek dyktatorskie zapędy środowisk narodowych. Co prawda jesteśmy zwolennikami silnej władzy, ale władzy pochodzącej od obywateli. Uważamy że krajem powinny rządzić osoby mające silny mandat demokratyczny. Obecna władza taki mandat w naszej opinii utraciła.
dr Wincenty Grabowski - pułkownik dyplomowany w stanie spoczynku, doktor nauk ekonomicznych, przedsiębiorca, polityk, przewodniczący Narodowej Demokracji

Awatar użytkownika
Dominik Święcicki
Posty: 560
Rejestracja: 30 kwie 2016, 19:19

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Dominik Święcicki » 05 lut 2017, 11:41

Święcicki dla TV Republiki:
Cieszę się, że MSiT w końcu zaczyna działać. W pewnym momencie wydawało się, że to ministerstwo nic nie robi. Dziś prowadzi atrakcyjne działania. Należy dbać o kulturę fizyczną ludzi. Warto przypomnieć, że Prawica KP również organizuje różne zawody itp. Które przy okazji czegoś uczą. Ostatnie miesiące działalności MSiT oceniam pozytywnie.
Dominik Święcicki historyk, poseł na sejm II i III kadencji.

Awatar użytkownika
Renata Budzyńska
Posty: 1300
Rejestracja: 12 gru 2016, 18:04

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Renata Budzyńska » 06 lut 2017, 15:46

Renata Budzyńska w Polsat News:
Bardzo dziwne jest ostatnie zachowanie polityków koalicji rządzącej, a chodzi mi tu o premier Wisłocką i byłego już wicepremiera Wiśniewskiego. Został on zdymisjonowany w dość dziwnej atmosferze. Pracując w sejmie od dawna miałam wrażenie, że pomiędzy nim a panią Wisłocką był jakiś konflikt. Wiśniewski był może i najaktywniejszym ministrem, ale nie jestem przekonana, czy aby wyniki jego pracy są korzystne dla kraju. Nie przekonuje mnie tworzenie kolejnych dziwnych instytucji, jak ta Akademia ds. Języka Polskiego. Być może premier uważała podobnie i stąd ta dymisja.
Szczególnie nieprzekonująca jest informacja o rzekomym romansie Wiśniewskiego z Wisłocką, którą podał ten pierwszy. Mam wrażenie, że była pomiędzy nimi raczej atmosfera rywalizacji, jeśli nie wrogości. Jeśli doniesienia te okazałyby się prawdziwe, byłoby to głęboko dyskredytujące dla obojga i budzi obawy o niezależność szefowej rządu.
Co zastanawiające, premier Wisłocka zdementowała informacje o romansie i ja jej wierzę. Tylko co otwarcie kłamiąc w tej sprawie chciał osiągnąć poseł Wiśniewski?
baronowa Renata Budzyńska - koordynator służb specjalnych, poseł na Sejm I, II, III, IV i V kadencji

Wicepremier (2022-24), Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji (2022-26) i prezes PiS (2021-24), Wicemarszałek Sejmu IV kadencji (2026-2030).

Awatar użytkownika
Adrianna Wisłocka
Posty: 356
Rejestracja: 09 lis 2016, 1:10

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Adrianna Wisłocka » 06 lut 2017, 17:40

Adrianna Wisłocka w radiowej Jedynce:
Jeszcze raz muszę wyjaśnić, że nigdy nie miałam żadnych bliższych relacji z posłem Wiśniewskim. Nie było żadnego, nawet przelotnego związku. Prawdą jest, że on mnie, jakby to powiedzieć, podrywał, ale udało mu się nic wskórać. Jest miłym mężczyzną, ale jednak zupełnie nie w moim typie, poza tym dość sporo starszym. Nie wiem, czemu teraz zmyśla na temat jakiejś rzekomej relacji. Chyba coś mu się pomyliło.
księżna Adrianna Wisłocka - księżna głogowska, senator II i III kadencji, wicemarszałek Senatu od 2031 r.

Prezes Rady Ministrów w latach 2020-2022. Poseł na Sejm I, II, III i IV kadencji

Awatar użytkownika
Wincenty Nowak
Posty: 2498
Rejestracja: 07 lip 2015, 11:57

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Wincenty Nowak » 06 lut 2017, 21:37

Wincenty Nowak zapytany przez dziennikarza Polsat News o gabinet cieni Prawicy KP:

Widziałem ten gabinet cieni i powiem szczerze, że się rozczarowałem. Mikołaj Wlazły jest wicepremierem w tym gabinecie, to jest polityk mało znany, któremu chodzi tylko o karierę i on ma być wicepremierem!? Ministrem Sprawiedliwości, jeżeli Prawica KP rządziłaby samodzielnie, byłby Dominik Święcicki, człowiek skompromitowany, jeden z autorów beznadziejnej ustawy, w której chcieli podpiąć przepis odnosił się do paragrafu w kodeksie karnym, który mówił o czym innym. Jacek Kurski według nich nadaję się na ministra infrastruktury!? Były dziennikarz miałby być odpowiedzialny za m.in. ruch drogowy!? Przypomina mi się pewne słowa, ,,Dobry rząd dobiera ludzi do stanowisk, zły stanowiska do ludzi".

Awatar użytkownika
Mikołaj Wlazły
Posty: 204
Rejestracja: 30 lis 2016, 16:49

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Mikołaj Wlazły » 06 lut 2017, 22:27

Odpowiedź Mikołaja Wlazłego na komentarz Wincentego Nowaka

Do tej pory ma pan do mnie żal, że odszedłem z Pana partii ? Nie miała ona dla mnie żadnych perspektyw rozwoju .
Czy moje przejście do Partii Marka Jurka było jakimś skokiem za karierą ? Nie, był to tylko krok na przód w moim życiu politycznym.
Ma Pan racje nasza ustawa jeśli chodzi o kwestie karne była niepoprawnie sformułowana.
Dominik Święcicki jest dobrym politykiem, absolutnie nie popieram jego radykalnych poglądów dotyczących spraw zagranicznych, uważam jednak że nadaje się on na to stanowisko.


Wróć do „Wiadomości z kraju”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości