Media regionalne

Najważniejsze newsy z kraju. Telewizja, radio, internet.
Administrator
Administrator
Posty: 22724
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Media regionalne

Postautor: Administrator » 04 gru 2016, 19:02

Obrazek
Łukasz Cora nadal prowadzi kampanię
Obrazek
Łukasz Cora (ZL-WP) przekonywał wyborców do poparcia jego kandydatury jak mówił jego program stanowi odpowiedź na nihilizm i pustosłowie obozu rządzącego, który jest oderwany od spraw zwykłych ludzi do tego stopnia, że nie pamięta za czym głosował w parlamencie. Z drugiej strony jest skrajna prawica zapowiadająca demontaż państwa pod kątem jego działalności na rzecz zapewnienia nawet podstawowych praw, które są standardem w Europie. Co doprowadzi do jeszcze większego rozwarstwienia w społeczeństwie, oraz wielu wypchnie poza nawias społeczeństwa. Trzeba zatrzymać hipokryzję i szaleństwo.

Administrator
Administrator
Posty: 22724
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Media regionalne

Postautor: Administrator » 14 gru 2016, 20:56

Obrazek
Ruszają nowe linie tramwajowe w Sosnowcu.

Obrazek

Linia nr. 15 w Dąbrowie Górniczej, otwarcie centrum przesiadkowego w Dańdówce, to tylko część zmian w komunikacji miejskiej w Zagłębiu Dąbrowskim.

Od Poniedziałku ruszą nowe połączenia tramwajowe w Sosnowcu. Trasy tramwajowe z dzielnicy Zagórze będą łączyć Dańdówkę i Dąbrowę Górniczą. Również trasy do Mysłowic i Kazimierza Górniczego doczekały się drugiego toru.
W uroczystości otwarcia tras uczestniczyli prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, oraz prezydent Dąbrowy Górniczej.

Przedstawiamy najważniejsze zmiany w komunikacji tramwajowej w Zagłębiu Dąbrowskim:
T15- Dąbrowa Górnicza Huta Katowice-Katowice Plac Wolności
T21- Dąbrowa Górnicza Huta Katowice-Milowice Pętla
T24- Czeladź Pętla-Konstantynów Okrzei
T26- Milowice Pętla-Mysłowice Dworzec PKP
T27- Będzin Zajezdnia-Kazimierz Górniczy Pętla
T35- Uruchomienie nowej linii na trasie Dańdówka Skrzyżowanie-Katowice Plac Wolności
T47- Uruchomienie nowej linii na trasie Kazimierz Górniczy Pętla-Mysłowice Dworzec PKP

Administrator
Administrator
Posty: 22724
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Media regionalne

Postautor: Administrator » 28 gru 2016, 18:54

Obrazek
Wzmocnione patrole policji na Śląsku
Obrazek
Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach poinformowała, że we wszystkich większych miastach wzmocnione zostaną patrole policji.

- Sprawcy zamachu zostali zatrzymani, nie ma zagrożenia kolejnymi atakami, jednak nie możemy stracić kontroli nad sytuacją, która już teraz jest napięta. - powiedział komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, inspektor Krzysztof Justyński. Głównym zadaniem mundurowych będzie m.in. zdecydowane reagowanie na wszelkie przejawy zakłócania porządku i nawoływanie do nienawiści na tle etnicznym.

- Ślązacy muszą czuć się bezpiecznie, czego nie ułatwiają kłótnie polityków na najwyższym szczeblu. Potrzeba nam spokojnej debaty na temat autonomii, o której zdecydowaliśmy w referendum. Ślązacy są za przyznaniem autonomii, ostatnie czego nam trzeba, to przyrównywanie nas do ekstremistów. - powiedział w trakcie konferencji prasowej prezydent Katowic, Marcin Krupa.

Administrator
Administrator
Posty: 22724
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Media regionalne

Postautor: Administrator » 16 sty 2017, 18:53

Obrazek
Joanna Czerska-Thomas inauguruje kampanię
Z poparciem Porozumienia dla Polski
Obrazek
Kandydatka Partii Liberalnej w wyborach uzupełniających w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym nr 22, Joanna Czerska-Thomas zainaugurowała dzisiaj w dzielnicy Fordon swoją kampanię wyborczą. W spotkaniu udział wzięli również: prezydent miasta Rafał Bruski, sekretarz generalny Partii Liberalnej Leszek Jażdżewski, wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej, wicepremier Ewa Lieder oraz pierwsza wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Andżelika Możdżanowska.

- Nie akceptuję chamstwa, oszustwa i braku szacunku. Uwielbiam w ludziach pasję, otwartość i zaangażowanie. Ważne, żeby było zaufanie i chemia - to pomaga nie tylko w sprawach zawodowych. Warto wierzyć w marzenia i dążyć do ich realizacji. Pasja to nie tylko hobby, ale może także stać się sposobem na życie. Warto wierzyć w "niemożliwe" i dążyć do wyznaczonego celu - poprzez pasję, pracę, zdobyte doświadczenia. Pomimo trudności, na przekór wszystkiemu! Właśnie dlatego kandyduję w wyborach uzupełniających, bo wiem że nie ma rzeczy niemożliwych. Chciałabym państwa prosić o zaufanie. - powiedziała Joanna Czerska-Thomas w trakcie przemówienia otwierającego kampanię.

Podczas spotkania w bydgoskiej dzielnicy Fordon kandydatkę wsparli prezydent Rafał Bruski, wicepremier Ewa Lieder oraz była marszałek Senatu Andżelika Możdżanowska. Zwracali uwagę, że wyborom uzupełniającym zazwyczaj towarzyszy niska frekwencja - Ale musimy dołożyć wszelkich starań, aby Asia została wybrana do Sejmu, bo będzie nas godnie reprezentowała. Jest działaczką społeczną, do tej pory niezwiązaną z polityką, za to bardzo bliską Bydgoszczy. Będzie dobrą posłanką, jeśli tylko oddacie na nią swoje głosy. - powiedział prezydent miasta.

O kandydaturze Czerskiej-Thomas na spotkaniu pozytywnie wypowiadali się mieszkańcy Fordonu. - Oddam na nią swój głos, bo jest spoza polityki i widzę pasję w jej działaniach. Chcę, żeby była moją posłanką. - powiedziała Halina, 46 letnia właścicielka kwiaciarni. - Brakuje nam takich ludzi w Sejmie, bardziej skupionych na nas, niż na polityce. Właśnie dlatego pani Joanna ma mój głos. - powiedział Robert, student Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

Administrator
Administrator
Posty: 22724
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Media regionalne

Postautor: Administrator » 17 sty 2017, 23:22

Obrazek
Czerska-Thomas prowadzi aktywną kampanię
Obrazek
- 26 września będziemy głosować. Proszę, apeluję i namawiam - wybierzcie osobę, która naprawdę pracuje dla regionu. Nie gada, skłóca albo widzi Polskę w ruinie - tylko pracuje. Joanna Czerska-Thomas to właśnie taka kandydatka. - powiedziała przewodnicząca Partii Liberalnej, marszałek Sejmu Barbara Dolniak w trakcie spotkania z wyborcami w dzielnicy Dolny Taras, wspierając kandydatkę w wyborach uzupełniających.

Czerska-Thomas startuje do Sejmu w wyborach uzupełniających w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym nr 22 z poparciem Partii Liberalnej i Porozumienia dla Polski. które - jak twierdzą obaj politycy - odzwierciedla jego aktywność m.in. w sprawach drogowych. - Moje hasło wyborcze to "Trzymam z regionem", bo chcę być jego rzeczniczką w Warszawie. W Sejmie potrzeba ludzi spoza polityki, działaczy lokalnych. Właśnie dlatego zdecydowałam się kandydować. Będę walczyła o inwestycje drogowe, m.in. o budowę obwodnicy wokół Sępólna Krajeńskiego i Kamienia Krajeńskiego. - powiedziała w trakcie spotkania w dzielnicy Dolny Taras.

Kandydatka zapewniła, że lobbowanie na rzecz regionu i miasta to zadanie, z którego będzie się wywiązywała bardzo sumiennie. Podczas spotkania towarzyszyły jej przewodnicząca Partii Liberalnej, marszałek Barbara Dolniak oraz wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej, minister Marta Fornero-Piotrowska. - Inni kandydaci mówią o przywracaniu Polski Polakom, inni krytykują wszystko jak leci. Asia jest natomiast poza tym sporem, bo ona zawsze była całym sercem poświęcona pracy na rzecz regionu. Tak będzie również w Sejmie, będzie skupiała się na konkretach. - mówiła Marszałek Sejmu, namawiając wyborców do oddania głosu na Czerską-Thomas.

W dzielnicy Północny Pas Rekreacyjny Czerska-Thomas mówiła . - W Sejmie potrzebni są ludzie, którzy na poważnie zajmują się swoją pracą. Niejednokrotnie zdarza się, kandydaci są wybierani do parlamentu przez znane nazwisko, czy koneksje i to tyle, nie mają się czym innym pochwalić. Ja pracuję, a nie celebruję. Chciałabym w Sejmie walczyć o realne inwestycje dla naszego regionu. Nie rzucam słów na wiatr. - mówiła kandydatka. W trakcie spotkania poparła ją posłanka z sąsiedniego okręgu, Małgorzata Piotrowska-Skrzypek.

Administrator
Administrator
Posty: 22724
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Media regionalne

Postautor: Administrator » 18 sty 2017, 1:00

Obrazek

Minister Edukacji i Kultury na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Obrazek

Minister Piotr M. Wiśniewski pojawił się na wszystkich pokazach Konkursu Głównego, którego jurorami byli m. in.: reżyserka Joanna Kos-Krauze, pisarz Jacek Dehnel, aktorka Magdalena Kuta czy dyrektor warszawskiego Nowego Teatru Krzysztof Warlikowski.

W tegorocznym konkursie zaprezentowano 15 filmów. Pojawiły się dzieła takich twórców jak Małgorzata Szumowska, Wojciech Smarzowski, Tomasz Wasilewski, Agnieszka Holland czy Jan Komasa. "Złote Lwy" trafiły do filmu "Skamander" w reż. Marii Sadowskiej, opowiadającym o twórczości tytułowej grupy literackiej z czasów dwudziestolecia międzywojennego z genialnymi kreacjami Łukasza Simlata jako Juliana Tuwima, Borysa Szyca jako Antoniego Słonimskiego czy Kamilli Baar-Kochańskiej w roli Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Film otrzymał również Nagrodę Prezesa TVP.

Nagrodę za najlepszą główną rolę męską otrzymał Łukasz Simlat, a najlepszą rolę kobiecą według jury zagrała Maja Ostaszewska w filmie Małgorzaty Szumowskiej. Nagrodę za całokształt twórczości - "Platynowego Lwa" otrzymała Krystyna Janda za prawie 50-letnią pracę artystyczną, tworzenie nowych doznań oraz promowanie teatru zrozumiałego dla prostego widza.

- Wspaniale było uczestniczyć w pokazach tych filmów, bowiem polskie kino to najlepsze kino. Kino otwarte, choć hermetyczne. Nowoczesne, choć tradycyjne. Kino intrygujące, każące cały czas myśleć i analizować. - mówił minister Wiśniewski po zakończeniu gali. Dodał także: - To, że spotykamy się na tym Festiwalu już po raz 46. to oznaka, że polskie kino nigdy nie zginie i będzie tylko rosło w siłę. Jestem dumny, że mogłem uczestniczyć w tym przedsięwzięciu jako widz i nie musiałem podejmować decyzji, bo nie byłbym w stanie wybrać spośród tych wspaniałych filmów jednego. Ale niewątpliwie, "Skamander" zasłużył na nagrodę .

Festiwal odbył się w dniach 6-11 września, zaś przyszłoroczna edycja ma mieć miejsce w dn. 19-24 września.

Administrator
Administrator
Posty: 22724
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Media regionalne

Postautor: Administrator » 19 sty 2017, 19:42

Obrazek
Rafał Wójcikowski, radny sejmiku łódzkiego zginął w wypadku
Obrazek
Rafał Wójcikowski zginął w czwartek w wypadku samochodowym - potwierdziła policja.
''Dziś nad ranem zginął w wypadku nasz Przyjaciel'' - napisał na Facebooku Marek Jurek. Jak dodał, radny z ramienia Prawicy Królestwa Polskiego pozostawił żonę i dwoje dzieci. ''Nie jestem w stanie teraz napisać nic więcej... Ogromny żal'' - pisze Jurek.
W ostatnich wyborach do sejmiku w 2020 roku Rafał Wójcikowski uzyskał mandat z listy Bloku Prawicy, z rekomendacji Ruchu Narodowego. Miał 47 lat.
Do wypadku doszło w czwartek ok. godz. 7 rano na drodze S8 w powiecie skierniewickim. Jak informuje rzeczniczka łódzkiej policji Joanna Kącka, jadący volkswagenem bora w kierunku Warszawy kierowca utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery. Wówczas zatrzymały się osoby jadące renault kangoo (5 osób), by udzielić mu pomocy. Wówczas w ich pojazd uderzył ford transit, którym podróżowało siedem osób.
W wyniku zderzenia tych dwóch pojazdów lekko ranne zostały dwie osoby, natomiast kierujący volkswagenem bora w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Podczas oględzin miejsca wypadku i zabezpieczania śladów policjanci odnaleźli dokumenty wskazujące na to, że ofiarą śmiertelną jest 47-letni mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego - radny sejmiku łódzkiego.
Na miejscu trwają policyjne czynności z udziałem prokuratora.
Rafał Wójcikowski ukończył Uniwersytet Łódzki na kierunku finanse i bankowość oraz informatyka i ekonometria. Doktorat uzyskał na Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Z zawodu był nauczycielem akademickim.
Wójcikowski należał do stowarzyszenia KoLiber.

Administrator
Administrator
Posty: 22724
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Media regionalne

Postautor: Administrator » 24 sty 2017, 14:42

Obrazek
Para królewska odwiedziła Nowy Sącz
Obrazek
W zeszłym tygodniu król Michał II i królowa Maria wraz z częścią dworzan dowiedzili Nowy Sącz. Para monarsza została przyjęta z wielkimi honorami przez tłumy sądeczan.
Król Michał zatrzymał się w posiadłości książąt Liściowskich w Zawadzie na przedmieściach Nowego Sącza.
W pierwszym dniu wizyty król Michał odsłonił swój pomnik na skwerze swojego imienia. Ten powstał na miejscu dawnego dworca autobusowego, który został niedawno przeniesiony w okolice dworca kolejowego. Pomnik powstał z inicjatywy władz miasta, w tym prezydent Barbary Liściowskiej-Zachary. Król Michał II spotkał się także na specjalnej uroczystej sesji z Radą Miasta, która przyjęła specjalną okolicznościową uchwałę. - Pragniemy złożyć najpokorniej u stóp Twoich wyrazy wiernopoddańczego hołdu i najgłębszej czci - mówi jej fragment. - Nowosądeczanie bardzo cieszą się z trzeciej już wizyty Waszej Królewskiej Mości w naszym mieście. Jesteś, Najjaśniejszy Panie pierwszym monarchą odwiedzającym Nowy Sącz od 1851 roku, kiedy pojawił się tu cesarz Franciszek Józef - mówił przewodniczący rady miasta Grzegorz Fecko. Król otrzymał w prezencie od władz miasta obraz przedstawiając ratusz:
Obrazek
Monarcha wmurował także kamień węgielny pod Zamkiem Królewskim w Nowym Sączu, tym samym uroczyście inaugurując jego odbudowę po zniszczeniu podczas II wojny światowej.
Obrazek
W drugim dniu wizyty na cześć hrabiostwo Stadniccy wydali na Zamku w Nawojowej bal na cześć Jego Królewskiej Mości, który zgromadził całą śmietankę towarzyską regionu. Król Michał dokonał z tej okazji kilka nadań urzędów honorowych ziemskich. Hrabia Andrzej Stadnicki h. Drużyna został podkomorzym sądeckim, Pan na Szczawnicy, Krzysztof Mańkowski h. Zaremba stolnikiem, dyrektor sądeckiego szpitala - Ludwik Ligęza h. Półkozic podczaszym, były senator Krzysztof Pawłowski podstolim a przedsiębiorca Piotr Zachara h. Hipocentaur burgrabią.
Podczas swojej wizyty król Michał zwiedził także okoliczne miejscowości i zabytki, w tym m. in. cerkwie i kościoły leżące na szlaku architektury drewnianej, z których część wpisano na listę UNESCO.
W ostatnim dniu wizyty, jakim była niedziela król wziął także udział w nabożeństwie w luterańskim Kościele Przemienienia Pańskiego.

Awatar użytkownika
Człowiek-Media
Posty: 630
Rejestracja: 28 lip 2015, 13:25

Re: Media regionalne

Postautor: Człowiek-Media » 24 sty 2017, 16:39

Obrazek
Rowerowe inwestycje w Bydgoszczy
Obrazek
W tym i kolejnym roku ruszą kolejne zadania związane z budową dróg rowerowych. Wygodny i bezpieczny ciąg rowerowy połączy centrum Bydgoszczy z osiedlami Okole, Czyżkówko i Osową Górą. Będzie liczył aż 7 kilometrów.

Najwięcej nowych ścieżek powstanie wraz z rozbudową ulic oraz budowa nowych połączeń. Jeszcze w tym roku rowerzyści będą mogli skorzystać z nowej drogi rowerowej wzdłuż budowanej ulicy Matki Teresy z Kalkuty. Pozwoli ona bezpiecznie dotrzeć na osiedle Eskulapa. Na Akademickiej będzię łączyć się z infrastrukturą wybudowaną w ramach budowy linii tramwajowej do Fordonu, czyli pośrednio z trasą w kierunku Fordonu i Myślęcinka.

W bieżącym roku rozpocznie się też rozbudowa ul Kujawskiej (wraz z południowym odcinkiem Bernardyńskiej) i budowa II etapu Trasy Uniwersyteckiej. Oba zadania powiązano z budową dróg rowerowych. Inwestycja przy trasie Uniwersyteckiej obejmuje również modernizację ul. Glinki od ul. Jana Pawła II do Magnuszewskiej, gdzie zaprojektowano drogę dla rowerów po północnej stronie ulicy. Wiosną gotowa będzie też droga dla rowerów na południowym wiadukcie przy ul. Wojska Polskiego.

Największym zadaniem uruchomionym w 2022 roku będzie stworzenie 7-kilometrowego łączącego centrum miasta z Osową Górą wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Zadanie będzie realizowane etapami. W ramach rozbudowy ul. Grunwaldzkiej o drugą jezdnię infrastruktura rowerowa (wydzielone drogi dla rowerów, wspólne ciągi pieszo – rowerowe, jezdnie serwisowe) budowana będzie od węzła Zachodniego do granicy miasta (w zależności od zagospodarowania i dostępnego miejsca infrastruktura będzie po jednej bądź po obu stronach ul. Grunwaldzkiej).

Na granicy miasta ścieżka ma łączyć się z drogą serwisową, która zbudowana zostanie wokół węzła na trasie S5. Wartość całej inwestycji to około 150 mln zł. Osobny przetarg ogłoszony zostanie na odcinek od ronda Grunwaldzkiego do ul. Kraszewskiego. Tam projekt zakłada wytyczenie po obu stronach ulicy infrastruktury rowerowej (w formie wydzielonych dróg rowerowych lub z wykorzystaniem dróg jezdni serwisowych). Na to zadanie w tegorocznym budżecie zarezerwowano 3,5 mln zł. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zaplanował też na lata 2022-23 dobudowanie drogi rowerowej wzdłuż ul. Kruszwickiej i wokół ronda Grunwaldzkiego..

Awatar użytkownika
Człowiek-Media
Posty: 630
Rejestracja: 28 lip 2015, 13:25

Re: Media regionalne

Postautor: Człowiek-Media » 29 sty 2017, 15:37

Obrazek
Transport zbiorowy na Pomorzu ze wspólnym biletem
Obrazek
Dzięki wspólnemu biletowi będzie można zapłacić za przejazdy np. smartfonem.

Blisko pół roku trwały negocjacje pomiędzy samorządami Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot dotyczące kształtu i zakresu wspólnego systemu biletowego dla metropolii. Ostatecznie w zeszłym miesiącu udało się złożyć wspólny projekt w tej sprawie, który z sukcesem został zatwierdzony.

Jak informuje biuro prasowe gdańskiego magistratu, w wyniku szeregu spotkań oraz warsztatów związanych z wprowadzeniem nowych technologii, udało się złożyć wspólny projekt dotyczący wspólnego biletu dla metropolii, który został z sukcesem zatwierdzony i wpisany na listę projektów pozakonkursowych Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego (SzOOP RPO). Jednocześnie Zarząd Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot podjął decyzję o rozszerzeniu projektu i podzieleniu się doświadczeniem z zakresu integracji taryfowo-biletowej z całym regionem.

Samorządy Obszaru Metropolitalnego, współpracujące do tej pory głównie na forum Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej, zdecydowały się na połączenie sił z woj. pomorskim w zakresie wprowadzenia wspólnego, dla wszystkich organizatorów transportu, operatorów i przewoźników, systemu poboru opłat za przewozy w transporcie zbiorowym oraz jednolitej informacji pasażerskiej.

- Nowy system biletowy to możliwość różnych form płatności dokonywanych w pojeździe oraz budowy oferty taryfowej dostosowanej do indywidualnych potrzeb – mówił Jarosław Wałęsa, prezydent Gdańska. – Dzięki niemu będziemy mogli zapłacić za przejazdy zarówno gotówką, kartą płatniczą lub kartą miejską, smartfonem czy w niedalekiej przyszłości elektronicznym dowodem osobistym. Niezależnie od środków transportu i ilości przesiadek system wybierze najkorzystniejszą dla pasażera ofertę – dodał.

Na wspólny projekt metropolia przeznaczyła ponad 21 mln zł. Pierwsze zabezpieczone pieniądze pochodzić będą ze środków ZIT dla Obszaru Metropolitalnego. Docelowo, cały program regionalny kosztować ma ponad 60 mln zł.


Wróć do „Wiadomości z kraju”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron