Królewna Zofia wyszła za mąż!
Archikatedra św. Jana
Młoda Para
Panna młoda
Rodzice pana młodego
Król Michał II - ojciec panny młodej
królowa Maria - macocha panny młodej
W Boże Narodzenie w warszawskiej archikatedrze pw. św. Jana Chrzciciela odbył się ślub królewny Zofii i księcia Franciszka Liściowskiego. Wydarzenie stało się okazją dla spotkania rodzin królewskich i arystokratycznych z całej Europy.
Druga, nieślubna córka króla Michała II i młodszy syn marszałka senatu, księcia Mikołaja Liściowskiego, byli parą od około roku. Panna młoda jest druga w kolejce do tronu, zaraz za swoją starszą siostrą Moniką. Ma dwadzieścia pięć lat, mąż jest od niej dwa lata młodszy.
Uroczystość zawarcia małżeństwa odbywała się według tradycyjnego protokołu rodziny królewskiej. Była jednak mniej huczna niż niedawny ślub następczyni tronu, który miał miejsce na Wawelu. Mszy świętej przewodniczył prymas Wojciech Polak, a świadkami zostali przyrodnia siostra królewny - Małgorzata Tokarz i książę Roman Liściowski - brat Franciszka.
Po zawarciu sakramentu małżeństwa ucztę na cześć młodej pary wydał na Zamku Królewskim król Michał II, natomiast w świętego Szczepana goście weselni zgromadzili się w Pałacu Brühla, gdzie ugościł ich Mikołaj Liściowski. To w tej rezydencji zamieszka także już wkrótce młoda para.
Poza rodziną i znajomymi Zofii i Franciszka uroczystość zgromadziła wielu polityków i znamienitych zagranicznych gości. Pojawili się na nim m. in. premier Adrianna Wisłocka, księżna Anna Radziwiłł-Schmidt z rodziną czy marszałek sejmu Barbara Dolniak, a z gości zagranicznych m. in.: księżniczka Belgii i Modeny Maria Laura Habsburg-Este, księżniczka Tajlandii Sirivannavari Nariratana, księżniczka duńska Benedykta, hrabia Wessex Edward i hrabina Zofia, siostrzeniec króla Hiszpanii Don Felipe de Marichalar y de Borbón, książę Luksemburga Wilhelm i księżna Sybilla, książę-regent Liechtensteinu Aloizy wraz z księżną Zofią i księciem Józefem Wacławem; księżna Hanoweru Karolina, książę Jordanii Husajn oraz książę Värmlandu Karol Filip i księżna Zofia. Wielu władców przesłało także specjalne listy, swoją nieobecność tłumacząc chęcią pozostania w Boże Narodzenie z najbliższą rodziną.
Ślub odbył się dokładnie w drugą rocznicę objęcie tronu przez Michała II.