Telewizja

Najważniejsze newsy z kraju. Telewizja, radio, internet.
Administrator
Administrator
Posty: 22728
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 21 wrz 2016, 18:58

Obrazek
Mucha: rozumiemy, że wybory mogą być przykrym przebudzeniem
Obrazek
- Nie da się nadrobić czasu za wszystkich polityków koalicji. Oni, tak jak ja, są blisko ludzi, ale muszą być aktywniejsi. Jeśli ich postępowanie się nie zmieni, to nadchodzące wybory mogą być dla nich przykrym przebudzeniem - mówiła Joanna Mucha, pełniąca obowiązki szefowej Platformy Obywatelskiej, po ogłoszeniu wyników przyspieszonych wyborów do trzech sejmików.

- Rozmów nigdy dość. Cały czas dowiadujemy się czegoś nowego. Potrzeby Polaków ewoluują wraz z rozwijającym i zmieniającym się światem wokół nas. Dlatego tak bardzo potrzebny jest bliski kontakt ludzi sprawujących władzę z Polkami i Polakami, którzy im to zadanie powierzyli. Nie znam takiego polityka, który znałby wszystkie bolączki ludzi, z perspektywy swojego gabinetu w Warszawie. Ważne dla wielu grup społecznych sprawy rozwiązujemy w ustawach. Ludzie jednak mają też swoje indywidualne problemy, które utrudniają im życie, i mają prawo porozmawiać o nich ze swoimi reprezentantami, a teraz mają do tego okazję. - mówiła p.o. szefowej Platformy Obywatelskiej, marszałek Joanna Mucha.

- Nie da się nadrobić czasu za wszystkich polityków. Politycy PO, PSL, PC i IW także są blisko ludzi, ale muszą być aktywniejsi. Chcę jednoznacznie zadeklarować, że politycy Platformy zrozumieli, że jeśli ich postępowanie się nie zmieni, to nadchodzące wybory mogą być dla nich przykrym przebudzeniem. Przyspieszone wybory do trzech sejmików pokazały, że na pewno trzeba coś zmienić. - zaznaczyła liderka KKW Porozumienie dla Polski.

- Zrobimy wszystko, żeby przedstawić wyborcom wiarygodną, atrakcyjną i realną ofertę. Nie sztuką jest obiecywać. Od tych wyborów zależy, w jakiej Polsce będziemy żyli przez najbliższe cztery lata. 7 czerwca Polacy zdecydują, czy wybierają Polskę nowoczesną, proeuropejską i bez kompleksów, w której wolność jest wartością najcenniejszą, w której granice ingerencji państwa w sprawy obywatela są jasno i precyzyjnie określone, czy też Polskę, w której rządzący mówią obywatelom, jak żyć, co jest dobre, a co złe, i w której Państwo ma zakusy, aby wpływać na osobiste wybory Polek i Polaków. - mówiła.

- Głęboko wierzę, że pokażemy zgodny obraz koalicji, która choć ma też słabsze strony, to jest mocno zaangażowana, zależy jej, ma dobry i konkretny program dla Polski na kolejne lata. Nie musimy się wstydzić wyglądu Polski, jej kondycji finansowej, pozycji na arenie międzynarodowej. Inwestorzy zagraniczni właśnie tu lokują swoje pieniądze, a mają przecież do wyboru cały świat. Przyjeżdżają do Polski, bo jesteśmy wiarygodni. - zakończyła Mucha.

Administrator
Administrator
Posty: 22728
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 21 wrz 2016, 19:12

Obrazek
Para Królewska z wizytą w Królestwie Danii
Obrazek
Polska Para Królewska rozpoczęła dzisiaj trzydniową wizytę w Królestwie Danii. Głównymi tematami rozmów będą m.in. współpraca w regionie Morza Bałtyckiego, współpraca obu krajów w ramach Unii Europejskiej i NATO, czy dwustronne stosunki gospodarcze. Wraz z parą królewską do Danii przybyli członkowie rządu i przedsiębiorcy.

Król Michał II i królowa Maria przybyli do Kopenhagi dzisiaj późnym popołudniem. W skład polskiej delegacji weszli również m.in. wicepremier i minister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik, minister spraw zagranicznych Maria Leniwa, oraz minister obrony narodowej Roman Polko, duńska tenisistka pochodzenia polskiego, Karolina Woźniacki, a także liczni przedsiębiorcy. Wieczorem na cześć Polskiej Pary Królewskiej oficjalną kolację wydała królowa Danii, Małgorzata II. Obie Pary Królewskie wymieniły się podarunkami - duńska monarchini podarowała królowi Michałowi i królowej Marii duńską wersję "Władcy pierścieni" z ilustracjami własnego autorstwa, natomiast król Polski w prezencie wręczył królowej Małgorzacie płytę z muzyką Fryderyka Chopina oraz lornetkę do obserwowania ptaków (królowa Danii jest zapalonym ornitologiem).

Drugiego dnia wizyty król Michał II odbędzie rozmowy z duńską monarchinią, a także premier Mette Frederiksen. Małżonka króla w trakcie wizyty spotka się z zastępcą sekretarza generalnego ONZ i z pracownikami UNICEF-u w duńskiej siedzibie organizacji. Trzeciego dnia wizyty król Michał II wraz z wicepremier Antoniszyn-Klik i przedsiębiorcami weźmie udział w Polsko-Duńskim Forum Biznesowym. Tematyką forum będzie: energetyka, ochrona zdrowia oraz rolnictwo i ochrona środowiska. Podczas forum zaplanowano m.in. wystąpienie szefowej resortu gospodarki. Tego samego dnia odbędą się również spotkania ministrów poszczególnych polskich resortów z duńskimi odpowiednikami.

Ostatni dzień wizyty król Michał II i królowa Maria poświęca na zwiedzanie Kopenhagi. Wieczorem Para Królewska spotka się z Polakami mieszkającymi w Danii, a król Michał II wręczy zasłużonym odznaczenia państwowe.

Administrator
Administrator
Posty: 22728
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 21 wrz 2016, 23:30

Obrazek
Ceremonia jak z bajki
Król Michał II i królowa Maria wzięli ślub kościelny
Obrazek
W sobotę 16 maja 2020 roku punktualnie o godzinie 11:00 rozpoczęły się uroczystości zaślubin króla Michała II i królowej Marii. Ceremonia odbyła się w warszawskim Kościele św. Anny, a przybyło na nią wiele zagranicznych koronowanych głów. Przypomnijmy, że Polska Para Królewska wzięła w 2016 roku ślub humanistyczny i pod koniec 2019 roku podjęła decyzję o zawarciu małżeństwa kościelnego.

W ceremonii zaślubin wzięli udział m.in. następczyni tronu Polski, królewna Monika, królewicz Karol, królewna Paulina i królewna Zofia, dzieci królowej Marii, księżniczka Anna Maria, księżniczka Karolina i książę Jerzy, siostry królowej, księżna płocka Anna Karwicka i Paulina Karwicka, książę Mikołaj Liściowski wraz z małżonką Anną, premier Marta Fornero-Piotrowska, a także liczni współpracownicy i przyjaciele pary królewskiej. Świadkami pary królewskiej byli była marszałek Sejmu Anna Bejca i marszałek Senatu Mikołaj Liściowski. Ślubu udzielił im ks. Kazimierz Sowa.

Z gości zagranicznych zaproszono m.in. króla Hiszpanii Filipa VI i królową Letycję, króla Belgii Filipa I i królową Matyldę, króla Niderlandów Wilhelma Aleksandra i królową Maksymę, wielkiego księcia Luksemburga Henryka i wielką księżną Marię Teresę, księcia-regenta Liechtenstainu Alojzego i księżną Zofię, następczynię tronu Szwecji księżniczkę Wiktorię i księcia Daniela, następcę tronu Norwegii księcia Haakona i księżną Mette-Marit, hrabiego Wessexu Edwarda i hrabinę Zofię, księcia duńskiego Joachima i księżną Marię. Wśród prywatnych gości pary królewskiej znaleźli się m.in. książę Sparty Paweł i księżna Marie-Chantal wraz z córką, księżniczką Maria Olimpią.

Po ceremonii zaślubin Para Królewska pokazała się w oknie Zamku Królewskiego, aby pozdrowić zgromadzony tłum. Następnie odbyła się uroczysta uczta na cześć króla i królowej, w której wzięli udział zaproszeni goście. Wieczorem miał miejsce pokaz sztucznych ogni.

Obrazek
Królowa Maria w sukni ślubnej tuż przed rozpoczęciem ceremonii.

Obrazek
Król Hiszpanii Filip VI i królowa Letycja.

Obrazek
Król Niderlandów Wilhelm Aleksander i królowa Maksyma.

Obrazek
Król Belgii Filip I i królowa Matylda.

Obrazek
Następczyni tronu Szwecji, księżniczka Wiktoria i książę Daniel.

Obrazek
Następca tronu Norwegii, książę Haakon i księżna Mette-Marit.

Obrazek
Książę Sparty Paweł i księżna Marie-Chantal.

Obrazek
Księżniczka Anna Maria.

Obrazek
Księżna płocka Anna Karwicka.

Obrazek
Świadkowa - Anna Bejca.

Obrazek
Świadek - Mikołaj Liściowski wraz z małżonką Anną.

Administrator
Administrator
Posty: 22728
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 23 wrz 2016, 18:13

Obrazek

Z ostatniej chwili: Laura Novak na czele listy Zjednoczonej Lewicy.
Obrazek
Podczas zakończonych obrad z udziałem partii i organizacji wchodzących w skład Zjednoczonej Lewicy podsumowano wybory do trzech sejmików wojewódzkich, zapadły decyzje na temat kształtów list. Na czele listy krajowej ZL stanie wiceprzewodnicząca Zjednoczonej Lewicy Laura Novak (SLD). Propozycję aby listę otworzyła liderka lubuskich struktur SLD zgłosiła przewodnicząca partii Janina Dobrzyńska ,, Czas na nową energię na lewicy i w polskiej polityce. Pięć lat temu lewica mogła zniknąć ze sceny politycznej w Polsce, My wszyscy oraz miliony Polaków do tego nie dopuściły. Na czele opozycji zawsze powinien stać jej przedstawiciel mający największe zaufanie społeczne, który poprowadzi ją do zwycięstwa- dziś jest to Laura Novak''.


Novak w swoim przemówieniu podkreśliła odpowiedzialność za Polskę jaka stoi przed lewicą oraz zapewniła, ze ,,tak jak ma to miejsce każdego dnia, tak podczas kampanii wyborczej jak i kolejnej kadencji sejmu lewica będzie blisko ludzi''.

Janina Dobrzyńska wystartuje z trzeciego miejsca na liście krajowej. Listy oraz skład sztabu zostaną zaprezentowane jutro.

Administrator
Administrator
Posty: 22728
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 23 wrz 2016, 18:50

Obrazek
Konwencja wyborcza KKW Porozumienie dla Polski w Poznaniu
Koalicja rozpoczyna kampanię i przedstawia program wyborczy
Obrazek
Na konwencji wyborczej Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Porozumienie dla Polski - PO+PSL+PC+IW zaprezentowany został program "Polska Przyszłości" - projekt łączący wolną gospodarkę i społeczną wrażliwość. W konwencji uczestniczyli m.in. liderzy czterech partii - Joanna Mucha, Ilona Atnoniszyn-Klik, Roman Giertych, Ewa Lieder, premier Marta Fornero-Piotrowska, a także członkowie rządu.

Apelując do wyborców szefowa Platformy Obywatelskiej Joanna Mucha prosiła o głos na koalicję Porozumienie dla Polski. - Proszę was o głos na ludzi, których będziecie spotykać na ulicy, z którymi niekiedy sąsiadujecie, którzy nie muszą niczego udawać. Którzy pracują dla Was każdego dnia i o każdej porze, by żyło Wam się lepiej! - mówiła Marszałek Sejmu. Przekonywała, że koalicja czterech partii - PO, PSL, PC i IW - jest zgodna. - Nie ma na polskiej scenie politycznej układu, który dogadywałby się tak dobrze. Ta koalicja pokazuje, że potrafimy ze sobą współpracować, potrafimy iść na ustępstwa i się porozumieć, jeśli chodzi o kluczowe sprawy. - zaznaczyła liderka koalicji.

Podkreślając gotowość całej koalicji do walki o zwycięstwo w nadchodzących wyborach parlamentarnych szefowa partii rządzącej dodała - Chcę wam dzisiaj zadeklarować lepszą, bezpieczną przyszłość. My chcemy być gwarantem tej dobrej zmiany i bezpiecznej przyszłości. Dzisiaj to obiecuję i jestem pewna, że dotrzymamy słowa. - zaznaczyła.

- "Polska Przyszłości" to program ekspercki, a nie populistyczny - odpowiada on na kluczowe postulaty Polaków. Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, Porozumienie Centroprawicy i Inicjatywa Wolność, jako partie odpowiedzialne, nie składają nierealnych obietnic wyborczych tak jak robią to partie opozycyjne. My bierzemy odpowiedzialność za słowa i wiemy, że nasz program to najlepszy wybór dla Polski. - powiedziała wicepremier, liderka PSL, Ilona Antoniszyn-Klik.

Program wyborczy KKW PdP - PO+PSL+PC+IW

1) Polityka socjalna i praca:
- wydłużenie urlopu rodzicielskiego
- zwiększenie nakładów finansowych na szkolenia i przekwalifikowanie zawodowe
- bezpłatne e-learningowe formy rozwoju kompetencji zawodowych
- zróżnicowana płaca minimalna na poziomie województw
- nowe miejsca w żłobkach i przedszkolach
- tworzenie sieci żłobków i przedszkoli na uniwersytetach i w zakładach pracy

2) Polityka fiskalna:
- wprowadzenie jednolitego podatku - zamiast PIT oraz składek ZUS i NFZ
- obniżka podatku CIT dla małych i średnich firm do 16 procent
- akcja informacyjna "Płacę podatki - w Polsce"
- zniesienie progu 85 tys. dochodu rocznego przy umowach o dzieło
- zerowy VAT na artykuły dziecięce

3) Polityka gospodarcza, rolna i energetyczna:
- otwarcie się gospodarki na nowe rynki, m.in. Azję, Afrykę i Australię
- bezpieczeństwo energetyczne w większym stopniu oparte o odnawialne źródła energii
- wprowadzenie programu gospodarowania wodą, czyli budowy zbiorników wodnych i meliorowania pól
- tworzenie warunków do bezpośredniej sprzedaży produktów spożywczych wytwarzanych przez rolników w sposób tradycyjny, domowy, z własnego gospodarstwa

4) Edukacja, kultura i sport:
- nowa, ulepszona podstawa programowa
- reforma systemu matur: przejście do modelu profilowanego
- zniesienie egzaminu szóstoklasisty
- nowe przedmioty szkolne: podstawy prawa, filozofia, fotografia, wiedza o filmie i teatrze, nauczanie zasad kodowania i programowania
- możliwość odpisu 1% podatku CIT na wspieranie kultury
- promocja sportu wśród dzieci i młodzieży poprzez rozwijanie istniejących już programów
- wsparcie finansowe dla sportu niepełnosprawnych

5) Zdrowie:
- wprowadzenie Powszechnego Programu Profilaktyki
- podwyżka wynagrodzeń dla pielęgniarek
- zmniejszenie kolejek i poprawa dostępności lekarzy
- informatyzacja służby zdrowia

6) Polityka zagraniczna:
- rozwijanie i zacieśnianie współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej oraz Trójkąta Weimarskiego
- dążenie do przystąpienia Ukrainy do Unii Europejskiej
- normalizacja stosunków z państwami za wschodnią granicą, m.in. Rosją i Białorusią
- poprawa sytuacji Polonii za granicą; zachęcanie Polonii do powrotu do kraju
- większa aktywność zagraniczna w obrębie państw basenu Morza Bałtyckiego

7) Polityka wewnętrzna:
- zwiększenie uprawnień Prokuratora Generalnego, by wzrosła jego kontrola nad prokuratorami
- rozszerzenie uprawnień policji oraz służb specjalnych
- większe cyberbezpieczeństwo w obrocie cywilnym i gospodarczym
- budowa przyjaznej dla obywatela e-administracji
- zabezpieczenie baz danych administracji publicznej czy przedsiębiorstw należących do sektora energetycznego i transportowego
- zapewnienie dostępu do szerokopasmowego internetu każdemu Polakowi do 2025 oraz każdym szkołom do 2022 roku
- wprowadzenie dowodów elektronicznych do 2024 roku

8) Infrastruktura:
- dokończenie sieci dróg ekspresowych i autostrad
- zwiększenie nakładów finansowych na naprawdę zniszczonych dróg
- kontynuacja programu rozwoju dróg wodnych
- rozwój sieci dróg rowerowych w mniejszych miastach
- ulepszenie zarządzania portami lotniczymi

Administrator
Administrator
Posty: 22728
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 24 wrz 2016, 12:41

Obrazek

Janusz Palikot wzywa do debaty kandydatów w swoim okręgu
Obrazek
Janusz Palikot zaproponował debatę kandydatom w okręgu numer 32. ,,Jednomandatowe Okręgi Wyborcze miały służyć aby poseł był na miejscu i bliżej mieszkańców. Tymczasem to ewidentnie kuleje, brakuje nawet rzeczowej i merytorycznej dyskusji pomiędzy politykami ubiegającymi się o mandat z danego okręgu. Dlatego uważam, że należy to zmienić . Proponuję debatę moim kontrkandydatom. porozmawiajmy o Polsce, ale także o Lubelszczyźnie i Lublinie aby wyborcy mogli bliżej zapoznać się z ofertą kandydatów, bo ona jest najważniejsza. Nie szyldy komitetów wyborczych. Dajmy przykład także innym kandydatom.''

O mandat z okręgu oprócz Janusza Palikota rywalizować będą m.in Joanna Mucha i Jan Wolański.

Administrator
Administrator
Posty: 22728
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 24 wrz 2016, 21:11

Obrazek

Zjednoczona Lewica prezentuje program na konwencji w Poznaniu
Obrazek
Podczas dzisiejszej konwencji Zjednoczona Lewica przedstawiła program, kolejno przemawiali poszczególni politycy prezentując zagadnienia programowe


Program Wyborczy 2020- Zbudujemy Lepszą Polskę

1. Praca, Polityka Społeczna, Mieszkalnictwo.

Opowiadamy się za prowadzeniem polityki pełnego zatrudnienia, będzie to proces ewolucyjny i wymagający aktywności państwa oraz odrzucenia dogmatycznego podejścia do polityki gospodarczej. Bez udziału państwa nie da się przeprowadzić reindustrializacji Polski podnieść jakości życia i wyjść z pułapki średniego rozwoju. W kewstii polityki społecznej opowiadamy się za podwyższeniem renty socjalnej, zasiłku pielęgnacyjnego oraz wprowadzenia Powszechnego Zasiłku Wychowawczego w powiązaniu z płacą minimalną. Zarazem likwidacji ulegną wszelkie ulgi na dzieci. W ten sposób zamiast części społeczeństwa skorzystają wszyscy. Opowiadamy się za zmianami w systemie emerytalnym i rentowym. Oraz reformą ZUS i KRUS. W kwestii mieszkalnictwa. Budowa mieszkań komunalnych, które będą własnością gmin, nie będą podlegały sprzedaży, zostanie na ten cel utworzony fundusz z BGK, podejmiemy niezbędne działania na forum Unii Europejskiej, pierwsze są udziałem naszych europosłów, teraz czas na rząd. Podejmiemy także kroki na rzecz ograniczenia eksmisji, docelowo jej likwidacji.

2. Finanse publiczne
Wymagają przede wszystkim kontroli ze strony państwa jak dotychczas wiele firm korzysta z luk w prawie i wykazuje zerowe dochody. Naprawdę zyski są jednak transferowane do rajów podatkowych, uwzględniają te firmy czasem państwo macierzyste. Proponujemy także podatek od banków i korporacji, czas aby Ci którzy do teraz unikali uiszczania podatków, a osiągali zyski w Polsce zaczęli uiszczać daniny.

3. Sądownictwo

Potrzebujemy gruntownej zmiany prawa przepisy powinny być precyzyjne, a jeśli dochodzi do zmian to mowy przepis
nie powinien budzić wątpliwości co do jego zastosowania. W przeciwnym razie pogłębia się nierówność wśród obywateli. Silny przy pomocy prawników poradzi sobie i uniknie odpowiedzialności. Słaby poniesie konsekwencje swoich czynów, niekiedy zaś zostanie skazany bez popełnionej winy. Jasne przepisy to także znaczne ułatwienie dla przedsiębiorców i firm niezależnie od formy wlasności.

4. Polityka Edukacyjna

Szkolnictwo podstawowe
Powrót do ośmioklasowej szkoły podstawowej reforma programów nauczania wprowadzenie podstaw prawa od 7 klasy. zwiększenie liczby godzin matematyki, reforma nauczania języków obcych. Licea czteroletnie, technika pięcioletnie.

Szkoły średnie licea profilowane jako przygotowujące do studiów.

Szkolnictwo wyższe
Wbrew obiegowej opinii dotacja dydaktyczna stanowi często zdecydowanie poniżej połowy środków jakie przypadają uczelniom. Rozwiązaniem jakie należy naszym zdaniem zastosować w tak trudnym momencie jest zmniejszanie ilości studentów w grupach ćwiczeniowych. Widzimy w tym nie zagrożenie lecz szansę, Szansę na podniesienie poziomu kształcenia na studiach. Studenci w mniejszych grupach będą bardziej zmotywowani do regularnego przygotowywania się na zajęcia i pozwoli więcej się nauczyć podczas zajęć. Duże grupy ćwiczeniowe dominowały szczególnie na kierunkach społecznych i humanistycznych. Czas skończyć z pojmowaniem edukacji jako towaru, a traktować jako szansę na rozwój i zdobycie umiejętności. Pozwoli to na brak dezorganizacji siatki godzin, a więc uniknięcia zwolnień. uważamy że należy zwiększyć kwotę dotacji dydaktycznej o niewielki odsetek niemniej kilkuprocentowy wzrost byłby pożądany. Należy uprościć procedury grantowe tak aby badania nie sprowadzały się do wypełniania formularzy . Zwiększenie środków na badania oraz zadbanie o ochronę patentową także pomoże przetrwać trudny czas, ale także czas, wyzwań i nowych szans.

Proponujemy powrót do jednolitych studiów 5 letnich. Powołanie Polskiego Instytutu Języków Obcych wzorowany na Pekińskim Uniwersytecie Języków Obcych. My jednak będziemy kształcić też w obszarach języków rzadkich suahili shona, sygaleski. Czyli takich, których znajomość wśród obywateli przyda się państwu oraz zagrożonych wyginięciem lub wymarłych np pruski.

5. Zdrowa Polska

Zdrowa Polska

Co zrobimy?

Poprawimy warunki na salach porodowych, Zmiana standardów zarówno żywieniowych jak i kontakt matki i dziecka ,, skóra w skórę jest bardzo ważny w pierwszych momentach życia. Poród nie może kojarzyć się z cierpieniem i wielogodzinnym oczekiwaniem na pomoc
Narodowy Program Leczenia Chorób Oczu
Program usunięcia zaćmy choroby narządów zmysłu są jednymi z najbardziej dotkliwych uniemożliwiających samodzielne funkcjonowanie, leki także są kosztowne
Leczenie jaskry to kolejne schorzenie, którego leczenie jest w Polsce sukcesywnie zaniedbywane, chorzy mają ograniczony dostęp do leków,

Powrót opieki stomatologicznej do szkól we współpracy samorządów i Ministerstwa Zdrowia. Istotny jest także walor edukacyjny aby kształtować świadomość potrzeby dbałości o zdrowie. W szkołach będą odbywały się także badania okresowe

Zwiększenie środków na protezy rąk i nóg, kilkuletnie oczekiwanie na protezy to przede wszystkim przejaw dehumanizacji ludzi chorych i potrzebujących.
Leczenie chorób przewlekłych, w Polsce przewlekle choruje już 20% dzieci (wedle raportu MZ)

Program kształcenia geriatrów i pediatrów aby poprawić dostęp do służby zdrowia dla dzieci i seniorów

W tym celu zostanie podniesiony podatek dochodowy o 1 punkt procentowy, w całej Europie Polska jest jednym z krajów, które wydają najmniej na służbę zdrowia. Zdrowa Polska warta jest wspólnego wysiłku.

6.Sprawy wewnętrzne i administracja.

Powrócimy do dawnej formuły dużego ministerstwa w którego obrębie znajdą się te dwa bardzo istotne z punktu widzenia wnętrza Państwa działy. Bezpieczeństwo wewnętrzne i właściwe administrowanie powodują, że Państwo jest Przyjacielem Obywatela

Musimy sprostać współczesnym wymaganiom dotyczącym zwalczania przestępczości w tym zorganizowanej, ale także być przygotowana na nowe asymetryczne zagrożenia z zewnątrz.
Dlatego należy przeznaczyć dodatkowe środki na szkolenia policjantów, zarówno dotyczące strzelania, technik obronnych czy ćwiczeń wspomagających kondycję mundurowych.
Chcemy także rozwijać klasy w szkołach średnich o profilu policyjnym czy szerzej ujmując bezpieczeństwa wewnętrznego.

Przeznaczymy dodatkowe środki na Wyższą Szkołę Policyjną.

Głębokiej dyskusji wymagają także ustawy regulujące funkcjonowanie służb specjalnych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne państwa.

Administracja

rozszerzanie e- administracji, biurokracja jako synonim kompetencji, a nie tworzenia nowych miejsc pracy dla rodziny i znajomych
Ograniczanie zatrudnienia w urzędach
Praca tylko na etat

Koniec z tworzeniem księstw, co naraża urzędy ma koszty w związku z dostosowywaniem m.in nazewnictwa.

7. Obrona Narodowa
Lata zaniedbań w tym sektorze powodują, że czas przystąpić do zdecydowanych reform. Polskie firmy zbrojeniowe nie mogą funkcjonować bez kontraktów, to hamuje proces doskonalenia oferty i zagraża ich istnieniu. Obecnie o potencjale armii nie stanowi już jak bywało dawniej liczba żołnierzy, ale ich wyszkolenie, broń jaka dysponują i technika. Rozwój techniki to m.in posiadanie zaawansowanej broni, ale także odporność na zagrożenia . Będziemy także promować służbę wojskową wśród kobiet oraz opracujemy program przeszkolenia wojskowego. Armia ma mieć charakter obronny.

8. Polityka Zagraniczna

Polityka zagraniczna stanowi środek do realizacji interesów Państwa i Narodu. Polska będzie aktywnie uczestniczyła w pracach na rzecz reform wewnątrz UE oraz kształtowania jej polityk w wymiarze wschodnim, północnym, południowym. Członkostwo w UE daje Polsce nowe możliwości działalności na arenie międzynarodowej. których Polska zaniechała z niewiadomych powodów.


Reforma Grupy Wyszehradzkiej. Przyjęcie nowych członków spowoduje ożywienie współpracy pomiędzy państwami członkowskimi. Ponadto Grupa Wyszehradzka zaktywizuje się we współpracy z innymi organizacjami regionalnymi np. ASEAN czy Unią Arabskiego Maghrebu.

Polska poza UE

Reforma programów
Go China
Go Africa.

Go Arctic
Utworzymy
Go India- Indie są pomijane w przez polskie władze w polityce, marnowana jest zatem okazja na promocję gospodarki i wzajemne korzyści. Dlatego po wyborach zaproponujemy szczyt Polska - Indie z udziałem rządów i firm z obydwu państw

Go America Latina- nie możemy pomijać rosnącego znaczenia tego regionu w skali globalnej

9. Gospodarka, Skarb Państwa i Energetyka
Państwo powinno odgrywać znaczącą rolę w gospodarce, nie zaś wycofywać się i udawać, że rynek wszystko zorganizuje lepiej. Sprzeciwiamy się prywatyzacji spółek skarbu państwa, opowiadamy się za inwestycje w górnictwo, budowę elektrowni, czy poszukiwanie surowców. W ostatnich latach wszelkie te obszary zostały zaniedbane.Musimy zatrzymać proces dekarbonizacji z jednej strony, z drugiej pracować nad odnawialnymi źródłami energii. Jest to doniosła i odpowiedzialna rola rządu, Państwo i obywatele potrzebują także bezpiecznej i taniej energii, to buduje markę państwa i wzmacnia pozycję. Opowiadamy się za zmianami w polityce morskiej, gdyż Polska racja stanu to morska racja stanu.

10. Rolnictwo, Rozwój regionalny. Środowisko
Będziemy wspierać rozwój rolniczej przedsiębiorczości, opowiadamy się za dwukierunkową polityką rolną. Małe o duże gospodarstwa wzajemnie się uzupełniają. Jednak rolą państwa jest stworzyć przestrzeń i możliwości. Będziemy rozwijać współpracę pomiędzy regionami polskimi i przygranicznymi.

11. Kultura i Sport
Pielęgnowanie i propagowanie kultury buduje tożsamość oraz związek narodów zamieszkujących dane państwo z państwem i relacje pomiędzy nimi. To również sposób aby zachowywać związki z Polonią. Nie zrobimy jednak tego poprzez cięcia na funkcjonowanie szkół przy ambasadach. Sport jest także kulturą, kulturą fizyczną pozwala na rozwijanie pasji, umiejętności lub dbałość o zdrowie. Aby zachęcić dzieci, młodzież oraz dorosłych do uprawiania należy po pierwsze poprawić infrastrukturę sportowa w szkołach. Jeśli obiekty nie są remontowane przez wiele lat lub przepełnione z powodu nieadekwatnego dostosowania godzin w-f to nie stanowi zachęty do aktywnego uczestnictwa w lekcjach wf,

12. Transport
Transport kolejowy międzyregionalny oraz Szybka Kolej Miejska, transport autobusowy. Wprowadzenie bezpłatnych przejazdów dla osób bezrobotnych ( szczególnie istotne przy poszukiwaniu pierwszej pracy i dla osób długotrwale bezrobotnych). Sprawny transport stwarza nowe możliwości rozwoju gospodarczego, stanowi pozytywny bodziec dla turystyki.

Inny Świat jest możliwy, Inna Polska jest Konieczna!.

Zjednoczona Lewica. Maj 2020.


W konwencji udział wzięli politycy ugrupowań tworzących ZL, kandydaci do sejmu, senatorowie, europosłowie, radni, prezydenci miast oraz członkowie honorowego komitetu poparcia m. in Marek Borowski, Izabella Sierakowska, Wojciech Fortuna. Obecni byli przedstawiciele partii zagranicznych SPD, PS (Francja i Portugalia), PSOE, SAP, DNA, CSSD, Smer, PVDA, PASOK, Sojusz Sił Lewicy (Ukraina).

Laura Novak w przemówieniu podkreśliła historyczną rolę lewicy w walce o prawa pracownicze i politykę społeczną we współczesnej Europie. ,, Przed nami nowe wyzwania, konieczność dokonania wielu reform, w wielu obszarach, które spowodują, że Polska będzie lepsza. Dzień jutrzejszy będzie kojarzył się ze spokojem i poczuciem bezpieczeństwa, nie zaś jak ma to miejsce dziś ze strachem o najbliższa przyszłość swoją i rodziny. Chcemy Polski egalitarnej i tolerancyjnej w której koegzystencję stanowi dialog, nie zaś wzajemne uprzedzenia''.


Administrator
Administrator
Posty: 22728
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 26 wrz 2016, 17:15

Obrazek
Obrazek
Leśniewska: Król desygnuje lidera najsilniejszego ugrupowania
Obrazek
Rzeczniczka króla Małgorzata Leśniewska powiedziała w programie Babilon na antenie TVN24 BiŚ, że król desygnuje na premiera lidera najsilniejszej formacji w parlamencie.

Według Leśniewskiej Michał II jest zwolennikiem wywodzącego się z brytyjskiej tradycji politycznej zwyczaju, wedle którego premierem jest lider partii, która zwyciężyła w wyborach. Rzeczniczka monarchy podkreśliła, że król nie krył nigdy jaki jest stosowany przez niego klucz przy desygnowaniu kandydata na premiera. Zaznaczyła, że władca traktuje to też jako przejaw swojej neutralności w bieżących rozgrywkach politycznych. Chociaż konstytucja pozostawia monarsze swobodę w wyznaczaniu kandydata na premiera, król ogranicza się do potwierdzenia woli wyborców wyrażonej w głosowaniu. Szanuje realia wytworzone przez układ sił w parlamencie - powiedziała.

W związku z tym, w ostatnich miesiącach za naturalnego kandydata na przyszłego premiera uznany być może Joszua Barycz. Choć ostatnio zaczął mu wyrastać konkurent w osobie Krzysztofa Szczerskiego. Małgorzata Leśniewska przypomniała, że zwycięzcą wyborów jest nie ten komitet, który zdobył najwięcej głosów, a ten który zdobył najwięcej mandatów - bo choć zazwyczaj idzie to w parze, niekoniecznie musi. Wynik wyborów rozstrzygnie się więc w dużej mierze w JOWach.

Zdaniem Leśniewskiej za formalnych liderów koalicyjnych komitetów wyborczych uznać należałoby osoby otwierające ich listy krajowe i stanowiące niejako wizytówkę danej koalicji. I tak w wypadku zwycięstwa Porozumienia dla Polski predestynowana do stanięcia na czele rządu byłaby Joanna Mucha, a Zjednoczonej Lewicy - Laura Novak. Pewne wątpliwości powstać mogą po wiktorii Bloku Prawicy - czy za lidera uznać otwierającego listę krajową prezesa PiS Krzysztofa Szczerskiego czy oficjalną przewodniczącą Marię Ludwikę Chotolską.

Rzecznik Leśniewska przypomniała też, że według nowej konstytucji rząd musi uzyskać wotum zaufania w obydwu izbach parlamentu, układ sił w nich prawdopodobnie będzie się różnić. Wyraziła też przypuszczenie, że frakcja senacka związana z dworem raczej nie zagłosuje przeciw osobie desygnowanej przez monarchę na premiera, ale też trudno wyobrazić sobie, by poparła gabinet kierowany przez formację której przedstawiciele atakują króla personalnie lub wręcz zwalczają samą instytucję monarchii.

Administrator
Administrator
Posty: 22728
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 26 wrz 2016, 22:29

Obrazek

Zesłanie Ducha Świętego okazją do omówienia wyborów

Obrazek

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, które jest jednym z najważniejszych świąt katolickich, bowiem wspomina posłanie I Kościoła na cały świat jest też okazją do tematycznych kazań biskupów, którzy wiążą tematy Ewangelii ze współczesną sytuacją Kościoła i kraju. Arcybiskup Hoser nawiązał do rosnącej w kraju liczbie katolików oraz trosce o rodzinę. "Rodzina zawsze była w centrum zainteresowania Kościoła. Rodzina była, jest i będzie filarem wspólnot parafialnych. Coraz więcej rodzin uczestniczy we Mszach Świętych i nabożeństwach zgodnie z październikowym spisem wiernych. Jest to radująca Kościół wiadomość. Troskę o rodzinę wyraża nie tylko Kościół, ale również organizacje rządowe i pozarządowe. Dlaczego więc pragnie się zniszczyć tę jednostkę społeczną ideologią gender, zrównującą Sakrament Małżeństwa z bezwstydnym związkiem partnerskim osób tej samej płci, potępionym przez Pismo Święte? Dlaczego pragnie się mieszać w naturalnych sprawach organizmu człowieka i sztucznie "produkować człowieka"? Dlaczego niektórzy pragną uśmiercać ludzi w imię "humanitarnej śmierci"? Hiob bowiem mówi "Dał Pan i zabrał Pan", oddajmy więc wolę dawania i odbierania życia Jedynemu Bogu. W tych trudnych czasach wyborów pomyślcie, zastanówcie się, poddajcie refleksji słowa polityków. Czy ich cele i intencje są moralnie dobre i czy są zgodne z nauką Jezusa Chrystusa, oświecającego nas przez Ducha Świętego."

Obrazek

W niedalekim Włocławku biskup Mering upominał Polaków, aby głosowali zgodnie z sumieniem - a sumienie czyste jest tylko z Chrystusem. "Nie rozumiem myślenia niektórych katolików. Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek. Co tydzień wiernie uczestniczą we Mszy św., a jak tylko opuszczą świątynię głoszą hasła przeciw Kościołowi, uważając to za humanitarne. Nauczanie Kościoła definitywnie zabrania aborcji, in vitro czy eutanazji. Słowa Chrystusa zakazują ciemiężenia rodziny i pracowników, podnoszenia podatków i grabieży, defraudacji pieniędzy. "Oddajcie cesarzowi co cesarskie, a Bogu co Boskie" jak również "Nie martwcie się o swoje życie, co będziecie jeść lub co pić będziecie; ani o swoje ciało, czym się przyodziejecie. Czy życie nie jest ważniejsze od pokarmu, a ciało od odzienia? ". A przecież "Zabiegajcie najpierw o królestwo i o jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane." I tak czyńcie w najbliższych wyborach.


[/quote]

Administrator
Administrator
Posty: 22728
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 26 wrz 2016, 23:01

Obrazek
Fornero-Piotrowska na szczycie Rady Europejskiej
Obrazek
Premier Marta Fornero-Piotrowska wzięła udział w czerwcowym szczycie Rady Europejskiej. Jest to pierwsze i prawdopodobnie również ostatnie spotkanie obecnej premier w tym gronie, ponieważ stoi ona na czele rządu tymczasowego.

W Brukseli odbył się szczyt Rady Europejskiej, w którym wzięła udział polska premier Marta Fornero-Piotrowska. W związku z tym, że stoi ona na czele rządu tymczasowego, jest to prawdopodobnie jej pierwsze i zarazem ostatnie spotkanie w gronie przywódców europejskich, bowiem za kilka dni - 7 czerwca - odbędą się przyspieszone wybory do polskiego Sejmu.

Przywódcy państw UE zaapelowali o "szybkie i zdecydowane postępy", jeżeli chodzi o: inicjatywy na rzecz wolnego i bezpiecznego jednolitego rynku cyfrowego, wprowadzanie paszportu usługowego, który pozwoliłby przedsiębiorcom z kluczowych sektorów oferować usługi w innych państwach UE, działania dotyczące unii rynków kapitałowych i działania na rzecz lepszego stanowienia prawa. Z zadowoleniem Rada przyjęła przedstawienie globalnej strategii na rzecz polityki zagranicznej i bezpieczeństwa UE oraz zachęciła stosowne instytucje do kontynuowania prac w tym zakres. W agendzie spotkania znalazły się również tematy gospodarcze, w tym koordynacja polityk w ramach Unii Gospodarczej i Walutowej oraz zagadnienia finansowe, w tym nowa perspektywa finansowa na lata 2021-2027.

Premier Marta Fornero-Piotrowska przed posiedzeniem Rady Europejskiej spotkała się z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claudem Junckerem. Rozmowa dotyczyła analizy zgodności z prawem unijnym niemieckiej ustawy o płacy minimalnej oraz reformy górnictwa węgla kamiennego w Polsce. Szefowa rządu wzięła także udział w spotkaniu szefów rządów i państw Unii Europejskiej z przewodniczącą Parlamentu Europejskiego Ditą Charanzovą. Rozmawiała również z szefami państw-członków Grupy Wyszehradzkiej.


Wróć do „Wiadomości z kraju”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości