Program wyborczy KKW PdP - PO+PSL+PC+IW
1) Polityka socjalna i praca:
- wydłużenie urlopu rodzicielskiego
- zwiększenie nakładów finansowych na szkolenia i przekwalifikowanie zawodowe
- bezpłatne e-learningowe formy rozwoju kompetencji zawodowych
- zróżnicowana płaca minimalna na poziomie województw
- nowe miejsca w żłobkach i przedszkolach
- tworzenie sieci żłobków i przedszkoli na uniwersytetach i w zakładach pracy
2) Polityka fiskalna:
- wprowadzenie jednolitego podatku - zamiast PIT oraz składek ZUS i NFZ
- obniżka podatku CIT dla małych i średnich firm do 16 procent
- akcja informacyjna "Płacę podatki - w Polsce"
- zniesienie progu 85 tys. dochodu rocznego przy umowach o dzieło
- zerowy VAT na artykuły dziecięce
3) Polityka gospodarcza, rolna i energetyczna:
- otwarcie się gospodarki na nowe rynki, m.in. Azję, Afrykę i Australię
- bezpieczeństwo energetyczne w większym stopniu oparte o odnawialne źródła energii
- wprowadzenie programu gospodarowania wodą, czyli budowy zbiorników wodnych i meliorowania pól
- tworzenie warunków do bezpośredniej sprzedaży produktów spożywczych wytwarzanych przez rolników w sposób tradycyjny, domowy, z własnego gospodarstwa
4) Edukacja, kultura i sport:
- nowa, ulepszona podstawa programowa
- reforma systemu matur: przejście do modelu profilowanego
- zniesienie egzaminu szóstoklasisty
- nowe przedmioty szkolne: podstawy prawa, filozofia, fotografia, wiedza o filmie i teatrze, nauczanie zasad kodowania i programowania
- możliwość odpisu 1% podatku CIT na wspieranie kultury
- promocja sportu wśród dzieci i młodzieży poprzez rozwijanie istniejących już programów
- wsparcie finansowe dla sportu niepełnosprawnych
5) Zdrowie:
- wprowadzenie Powszechnego Programu Profilaktyki
- podwyżka wynagrodzeń dla pielęgniarek
- zmniejszenie kolejek i poprawa dostępności lekarzy
- informatyzacja służby zdrowia
6) Polityka zagraniczna:
- rozwijanie i zacieśnianie współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej oraz Trójkąta Weimarskiego
- dążenie do przystąpienia Ukrainy do Unii Europejskiej
- normalizacja stosunków z państwami za wschodnią granicą, m.in. Rosją i Białorusią
- poprawa sytuacji Polonii za granicą; zachęcanie Polonii do powrotu do kraju
- większa aktywność zagraniczna w obrębie państw basenu Morza Bałtyckiego
7) Polityka wewnętrzna:
- zwiększenie uprawnień Prokuratora Generalnego, by wzrosła jego kontrola nad prokuratorami
- rozszerzenie uprawnień policji oraz służb specjalnych
- większe cyberbezpieczeństwo w obrocie cywilnym i gospodarczym
- budowa przyjaznej dla obywatela e-administracji
- zabezpieczenie baz danych administracji publicznej czy przedsiębiorstw należących do sektora energetycznego i transportowego
- zapewnienie dostępu do szerokopasmowego internetu każdemu Polakowi do 2025 oraz każdym szkołom do 2022 roku
- wprowadzenie dowodów elektronicznych do 2024 roku
8) Infrastruktura:
- dokończenie sieci dróg ekspresowych i autostrad
- zwiększenie nakładów finansowych na naprawdę zniszczonych dróg
- kontynuacja programu rozwoju dróg wodnych
- rozwój sieci dróg rowerowych w mniejszych miastach
- ulepszenie zarządzania portami lotniczymi
Kandydaci KKW Porozumienie dla Polski - PO+PSL+PC+IW prowadzili kampanię wyborczą w województwie dolnośląskim, w okręgach od 1 do 18.
Dotychczasowy przewodniczący KP PO i PC, Jarosław Obremski, kandydat w okręgu nr 18 mówił o jednym z głównych postulatów KKW, o wydłużeniu urlopu rodzicielskiego: - By dziecko mogło budować relację z obojgiem rodziców, a opiekunowie z dzieckiem potrzebne są urlopy rodzicielskie. Ojcowie też mają obowiązek, ale przede wszystkim prawo do opieki nad dzieckiem. Nasz program zakłada wydłużenie urlopu rodzicielskiego aż do dwóch miesięcy. Chcemy, by rodzice mogli nawiązać wspaniałe relacje z dziećmi, które zaprocentują w przyszłości.
Kandydat KKW w okręgu 15, Ryszard Petru, kandydatka w okręgu 16, Ilona Antoniszyn-Klik oraz kandydatka w okręgu 14, Grażyna Piotrowska-Oliwa prowadzili kampanię na ulicach Wrocławia. Wspólnie omówili problemy polskiej polityki podatkowej, ale też przekonywali do propozycji zerowego VATu na artykuły dziecięce.
- Nasze dzieci to nasza przyszłość, nasz skarb. Oni pomogą rozruszać gospodarkę w przyszłości, będą płacić podatki. Ale dziś potrzebujemy pomóc im i dać możliwość rodzicom kupowania rzeczy dla dzieci bez podatku. Zapewniam, że to wszystko zwróci się w przyszłości, gdy dzieci wejdą na rynek pracy - mówił Petru. Prezes PSL mówiła o wspieraniu odnawialnych źródeł energii: - Musimy dbać o nasze środowisko, a jak dbać o nie, jeśli nie działaniem? Planujemy wspierać elektrownie wodne, budowę wiatraków czy elektrowni geotermalnych, które praktycznie nie wykazują żadnych "skutków ubocznych" dla środowiska.
Piotrowska-Oliwa mówiła natomiast, że obniżenie podatku CIT do 16% nie wpłynie negatywnie na gospodarkę, a wręcz pomoże ją stymulować.
Robert Kropiwnicki, kandydat w okręgu nr 3, spotkał się z wyborcami w Jeleniej Górze. - Zwiększenie uprawnień Prokuratora Generalnego pozwoli poprawić wydajność śledztw, przyśpieszyć je i korygować błędy tak szybko, jak się da. Większy nadzór równa się większej odpowiedzialności. Oczywiście, te zmiany nie będą w żadnym stopniu ingerowały w niezależność prokuratorów, co już sugeruje opozycja. To czysta bzdura - mówił członek PO.
Z wyborcami w swoich okręgach wyborczych spotkali się także m.in. Zofia Czernow, Elżbieta Stępień, Wojciech Murdzek, Alicja Chybicka, Izabela Mrzygocka oraz Sławomir Piechota.
Kandydaci KKW Porozumienie dla Polski - PO+PSL+PC+IW prowadzili kampanię w województwie kujawsko-pomorskim w okręgach 19-31.
Radosław Sikorski prowadził kampanię w okręgu 22. Na spotkaniu z wyborcami, szef MON zwrócił uwagę na potrzebę rozszerzenia uprawnień policji i służb specjalnych. - Bycie w wojsku to misja, powinność dla ojczyzny, podobnie jest z policją i służbami specjalnymi. To ogromna presja, ogromna odpowiedzialność, ale też wielka satysfakcja. W dobie walki z terroryzmem, z Państwem Islamskim, potrzebujemy zwiększyć uprawnienia tych służb, by mogły skutecznie zwalczać te ataki, w których giną niewinni ludzie. Musimy to powstrzymać - mówił minister.
Kandydatka w okręgu 28, Joanna Scheuring-Wilgus mówiła o potrzebie skutecznej, nowoczesnej edukacji. - Program Porozumienia dla Polski daje taką możliwość. Musimy uczyć tak, by to procentowało w przyszłości. Dlatego PdP chce nowych przedmiotów szkolnych, rozwijających wiedzę i umiejętności. Filozofia pozwoli rozwijać zdolność myślenia, podstawy prawa pozwolą zaznajomić się z obowiązującym w Polsce prawem. Wiedza o filmie i teatrze da pewność, że polska, jakże wspaniała, kultura nie zniknie w gąszczu natłoku filmów zagranicznych, głównie amerykańskich. Młodzi ludzie muszę być zaznajomieni z kulturą i sztuką, przynajmniej na poziomie podstawowym. To minimum w innych krajach - mówiła posłanka.
Ewa Kierzkowska i Antoni Mężydło, odpowiednio kandydaci w okręgach 30 i 31 prowadzili wspólnie kampanię na ulicach Włocławka, rozmawiając z ludźmi o problemach współczesnej Polski. - Spotkaliśmy się z wieloma wyrazami sympatii, ludzie byli nastawieni pozytywnie, przekazywali nam swoje propozycje, o które będziemy, jeśli będzie dane, z Ewą walczyć w Sejmie. Ludziom naprawdę żyje się lepiej - mówił Mężydło, z kolei Kierzkowska dodała: - Ale najczęściej spotkaliśmy się z problemem zbyt niskich płac. Szczególnie w sektorze ochrony zdrowia. Musimy podwyższyć płace pielęgniarek, one są zbyt niskie, coraz mniej kobiet wybiera taką drogę kariery, muszą łączyć, dwa, trzy, a czasem nawet cztery etaty, by wyżywić rodzinę. Musimy to zmienić.
Z wyborcami w swoich okręgach spotkali się także m.in. Krzysztof Brejza, Teresa Piotrowska, Piotr Pręgowski, Eugeniusz Kłopotek, Tomasz Lenz i Andrzej Walkowiak.
Kampania KKW PdP - PO+PSL+PC+IW w okręgach od 32 do 44
Liderka KKW Porozumienie dla Polski - PO+PSL+PC+IW, Marszałek Sejmu Joanna Mucha wraz z innymi kandydatkami - Magdaleną Gąsior-Marek i Elżbietą Seredyn spotykała się z wyborcami na ulicach Lublina. Panie promowały programowe propozycje komitetu w sprawach socjalnych, a także mówiły o dotychczasowych dokonaniach. - W ciągu tych kilku ostatnich miesięcy w polityce prorodzinnej udało nam się zrobić bardzo dużo. Wprowadziliśmy m.in. obowiązek założenia przedszkola na podstawie wniosku rodziców, a nie tak jak było dotychczas, czyli na podstawie decyzji ministerstwa. - mówiła była minister pracy, która startuje w okręgu nr 34. Gąsior-Marek z kolei mówiła, że bardzo ważne jest stworzenie sieci przyzakładowych żłobków i przedszkoli.
Kandydat w okręgu nr 39, Arkadiusz Bratkowski odbył w Radzyniu Podlaskim spotkanie z wyborcami, na którym zwracał uwagę na niesłowność Zjednoczonej Lewicy. - Kilka miesięcy temu przypominaliśmy lewicy, że zapowiedzieli ustawę o powołaniu Rzecznika Praw Pracowniczych. Koalicja była gotowa ją poprzeć, zapowiedzieliśmy to już wcześniej. Nam udało się powołać Rzecznika Praw Przedsiębiorców, wywiązaliśmy się z obietnicy. Tymczasem ustawy o Rzeczniku Praw Pracowniczych jak nie ma, tak nie było. Rozumiemy, że trzeba odbyć szerokie konsultacje, ale te konsultacje nie mogą trwać w nieskończoność. - powiedział.
W Zamościu Franciszek Stefaniuk mówił o zwiększeniu roli odnawialnych źródeł energii w zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego Polsce. - OZE jest energią, którą możemy pozyskiwać z własnych zasobów, nie musimy ich kupować, importować z obcych krajów, tak więc każdy kilowat wyprodukowany przez odnawialne źródła energii, to o kilowat większe bezpieczeństwo Polski. - mówił kandydat w okręgu nr 40.
Z wyborcami w swoich okręgach spotkali się także m.in. Agnieszka Puchcińska, Janusz Grobel, Cezary Kucharski, Lucjan Orgasiński, Piotr Olszówka i Henryk Smolarz.
Kandydaci KKW Porozumienie dla Polski - PO+PSL+PC+IW prowadzili kampanię w województwie łódzkim w okręgach 51-66.
Iwona Śledzińska-Katarasińska, posłanka nieprzerwanie od 1989 roku wraz z innymi łódzkimi kandydatkami, Katarzyną Lubnauer, Elżbieta Więcławska-Sauk oraz Elżbieta Hibner, spotykały się z wyborcami na ulicach Łodzi. - Rozwój edukacji pozwoli na mocniejsze, lepsze wejście w życie młodzieży. Młode Polki i Polacy będą przygotowani do studiów, będą lepiej orientować się w prawie, będą lepiej i efektywniej myśleć, będą rozwijać swoje umiejętności. I o to chodzi - mówiła posłanka IW, Katarzyna Lubnauer. Z kolei Elżbieta Hibner przekonywała do programu socjalnego i pracowniczego PdP. Kandydatka mówiła o zwiększeniu nakładów na szkolenia, co pozwoli na większe zróżnicowanie na rynku pracy, by obywatele mogli przekwalifikować się i robić to, o czym marzą.
W okręgu 61 kampanię prowadziła Joanna Skrzydlewska. Kandydatka przekonywała do programu PdP w zakresie polityki zagranicznej. - Polska musi być liderem w regionie bałtyckim, i tak rzeczywiście jest. Chcemy dążyć, wspólnie z innymi państwami do normalizacji stosunków z Roją i Białorusią, bo ocena sytuacja przypomina trochę "zimną wojnę". To jest na zasadzie - wy coś zrobicie nam, my wam. To nie ma sensu i musimy dążyć do zmiany - podkreślała Skrzydlewska.
Cezary Tomczyk w okręgu 65 spotkał się z wyborcami i mówił o informatyzacji służby zdrowia. - Musimy starać się i dążyć do tego, by wszystkie informacje o pacjencie, przebieg chorób i leczenia był dostępny dla lekarzy wszędzie, w smartfonie, w tablecie, w stacjonarnych komputerach, by odciążyć pielęgniarki, które biegają ciągle z kartami pacjentów - mówił Tomczyk.
W swoich okręgach z wyborcami spotkali się m.in. Adam Macierewicz, Krystyna Ozga, Elżbieta Radziszewska, John Godson, Krystyna Mikita, Michał Pacholski oraz Agnieszka Hanajczyk.
Kampania KKW PdP - PO+PSL+PC+IW w okręgach od 45 do 50
W Gorzowie Wielkopolskim posłanka Krystyna Sibińska, która ubiega się o poselską reelekcję w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym nr 45 poruszyła potrzebę wprowadzenia nowych przedmiotów do szkół. - Trzeba większy nacisk położyć na kształcenie praktyczne. Chcemy w szkołach wprowadzić takie zajęcia jak podstawy prawa, fotografia, czy podstawy programowania i kodowania, aby młodzież mogła już w gimnazjach i szkołach średnich przygotować się do wyboru uczelni wyższej. Teraz często jest tak, że nawet maturzyści nie wiedzą, jaki kierunek studiów wybiorą. Trzeba im pomóc w podejmowaniu tych decyzji. - przekonywała.
Z kolei w Międzyrzeczu Barbara Kucharska mówiła o proponowanej przez KKW Porozumienie dla Polski reformie systemu matur. - Trzeba pójść w kierunku systemu profilowanego, bo teraz przecież mamy trzy obowiązkowe matury: z języka polskiego, z matematyki i jednego języka polskiego. I zawsze jest kłopot z klasami przykładowo humanistycznymi, które mają problem ze zdaniem obowiązkowej matematyki. Trzeba dać maturzystom wolny wybór, tak aby podejmowali decyzję zgodnie ze swoimi przyszłymi planami. - mówiła kandydatka z okręgu nr 46
Bożenna Bukiewicz, która startuje do Sejmu z Jednomandatowego Okręgu Wyborczego nr 48 omawiała w Zielonej Górze propozycje koalicji na polu informatyzacji kraju. - Teraz są w Polsce takie miejscowości, w których nie ma dostępu do internetu. Chcemy to zmienić, chcemy wprowadzić szerokopasmowy internet najpierw do szkół, a później do każdego gospodarstwa domowego. Nie może być tak, że jedni mają dostęp do tego medium, a inni nie. Żyjemy w XXI wieku. - powiedziała.
Była minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak w Żaganiu tłumaczyła zalety wydłużenia urlopu rodzicielskiego, który jest jednym z punktów programu KKW PdP. - Nie stoję na stanowisku, że tylko zmiany w polityce prorodzinnej czy wydłużenie urlopów macierzyńskich spowodują lawinowy wzrost dzietności, ale jest to jeden z klocków całej układanki, który może temu sprzyjać. - mówiła.
Honorowy Komitet Poparcia KKW PdP - PO+PSL+PC+IW
- Donald Tusk - były Przewodniczący Rady Europejskiej (2014-2019), były Premier RP (2007-2014)
- Anna Radziwiłł-Schmidt - była Premier RP (2015-2020)
- Lech Wałęsa - były Prezydent RP (1990-1995)
- Hanna Suchocka - była Premier RP (1992-1993)
- Waldemar Pawlak - były Premier RP (1992; 1993-1995)
- Jan Krzysztof Bielecki - był Premier RP (1991)
- Jerzy Buzek - były Przewodniczący Parlamentu Europejskiego (2009-2012), były Premier RP (1997-2001)
- Ewa Kopacz - była Premier RP (2014-2015), wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej (od 2019)
- Bronisław Komorowski - były Marszałek Sejmu RP (2007-2011)
- Bogdan Borusewicz - były Marszałek Senatu RP (2005-2015)
- Agnieszka Holland - reżyserka
- Andrzej Grabowski - aktor
- Piotr Adamczyk - aktor
- Jolanta Fraszyńska - aktorka
- Zbigniew Zamachowski - aktor
- Violetta Arlak - aktorka
- Małgorzata "Margaret" Jamroży - piosenkarka
- Ryszard Rynkowski - piosenkarz
- Muniek Staszczyk - piosenkarz, lider zespołu T. Love
- Jacek Łągwa - piosenkarz, członek zespołu Ich Troje
- Izabela Trojanowska - piosenkarka
- Krzysztof Hołowczyc - kierowca rajdowy
- Sylwia Gruchała - florecistka, czterokrotna olimpijka
- Maja Włoszczowska - kolarka górska, dwukrotna wicemistrzyni olimpijska
- Jerzy Dudek - piłkarz
- Adam Małysz - skoczek narciarski, multimedalista olimpijski
- Kamil Stoch - skoczek narciarski, dwukrotny mistrz olimpijski
- Justyna Kowalczyk - biegaczka narciarska, mistrzyni i multimedalistka olimpijska
- Tatiana Okupnik - piosenkarka, była wokalistka zespołu Blue Cafe
- Juliusz Braun - dziennikarz, były prezes TVP
- Tomasz Zimoch - dziennikach sportowy
- Michał Ogórek - dziennikarz i satyryk
- Tadeusz Sznuk - dziennikarz
- Tomasz Lis - dziennikarz
- Hanna Lis - dziennikarka
Kampania KKW PdP - PO+PSL+PC+IW w okręgach od 67 do 88
W Myślenicach wiceminister pracy i polityki społecznej Małgorzata Marcińska tłumaczyła, jak bardzo dla młodych rodziców jest ważne utworzenie sieci przyzakładowych żłobków i przedszkoli. - Rodzice mając możliwość pozostawienia swojego dziecka tuż przy swoim miejscu pracy nie będą musieli martwić się o to, że zabraknie miejsca dla dziecka w przedszkolu, nie będzie trzeba "na złamanie karku" po to dziecko jechać, kiedy wiemy, że jest niedaleko. - mówiła Marcińska, która startuje do Sejmu w JOW nr 67. W Chrzanowie Marta Patena (JOW nr 70) z kolei mówiła o potrzebie wydłużenia urlopów rodzicielskich.
Startujący w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym nr 73 wiceminister spraw zagranicznych Paweł Kowal mówił podczas spotkania z wyborcami Wieliczki o problemach polityki zagranicznej. - Oczywiście, nasza polityka zagraniczna nie jest idealna, ale staramy się ją udoskonalać. Już teraz widać, że Polska jest krajem liczącym się w Unii Europejskiej i na świecie. Musimy zacieśniać stosunki z państwami w ramach Trójkąta Weimarskiego i Grupy Wyszehradzkiej, także postarać się o poszerzenie tej ostatniej o nowe państwa. - mówił.
W krakowskich dzielnicach wspólnie kampanię prowadzili Jagna Marczułajtis-Walczak (JOW nr 77), Katarzyna Matusik-Lipiec (JOW nr 78), bezpartyjny Łukasz Gibała (JOW nr 79), Ireneusz Raś (JOW nr 80) oraz szefowa małopolskich struktur PO Wigilia Jankowska (JOW nr 81). Była minister edukacji narodowej stwierdziła, że do szkoły muszą zostać wprowadzone nowe przedmioty. - Naszym uczniom potrzeba przedmiotów, które będą ich praktycznie przygotowywały do życia, które będą wykształcały nowe zainteresowania. Nie możemy pozwolić na to, żeby oni się w szkołach nudzili, a potem nie wiedzieli, jaki kierunek studiów wybrać. - mówiła Matusik-Lipiec.
W Nowym Sączu były minister skarbu państwa Andrzej Czerwiński przekonywał do głosowania na KKW PdP, które ma spójny i realny program. - My nie obiecujemy gruszek na wierzbie, co teraz robią opcje opozycyjne. My składamy obietnice, które mają pokrycie, na które znajdą się pieniądze. Jako koalicja jesteśmy też bardzo zgodni, wiecie, że możecie na nas polegać. - mówił.
W swoich okręgach wyborczych z wyborcami spotykali się również m.in. Zbigniew Biernat, Paweł Janas, Marek Lasota, Jerzy Federowicz, Urszula Augustyn, Anna Czech, Dorota Niedziela, Tomasz Brzozowski, Andrzej Gut-Mostowy i Bronisław Dutka.
Kampania KKW PdP - PO+PSL+PC+IW w okręgach od 86 do 115
W Płocku posłanka Kinga Gajewska-Płochocka, która ubiega się o poselską reelekcję w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym nr 86 przekonywała, że młodzi ludzie muszą mieć większy wpływ i udział w polityce. - Młodzi ludzie muszą się czuć wolnymi i pełnoprawnymi obywatelami, czuć się podmiotową częścią naszego społeczeństwa i chcemy im to dać. To jest kwestia polskiej szkoły, szkoły wyższej, dlatego chcemy zreformować m.in. system matur, ale także wprowadzić nową podstawę programową. Z myślą o nowych ludziach i ich przyszłym wykształceniu. - mówiła. Gajewskiej-Płochockiej towarzyszył były przewodniczący Rady Europejskiej, a także były premier Donald Tusk - członek honorowego komitetu poparcia koalicji.
Maria Radziwiłł, kandydatka na posłankę w okręgu nr 91 w Radomiu w towarzystwie prezydenta miasta Radosława Witkowskiego i byłej premier, obecnie wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej Ewy Kopacz, zaznaczyła że najistotniejszą kwestią w odniesieniu do młodych ludzi jest stworzenie im warunków do godnego życia, tak aby chcieli tutaj mieszkać, chcieli tutaj pracować, tutaj być. - Muszą się czuć częścią naszych ostatnich lat i muszą widzieć swoją przyszłość w Polsce. - mówiła. Również w Radomiu z wyborcami spotykała się kandydatka z JOW nr 92 - Bożena Żelazowska. Wskazywała ona na potrzebę zmniejszenia kolejek do lekarzy i informatyzacji służby zdrowia.
Na ulicach Warszawy pojawili się m.in. Rafał Trzaskowski (JOW nr 107), Aleksandra Gajewska (JOW nr 108), Kamila Gasiuk-Pihowicz (JOW nr 109), Blanka Zienkiewicz (JOW nr 110), Hanna Gronkiewicz-Waltz (JOW nr 112), Paweł Poncyliusz (JOW nr 113) i Aleksandra Olszańska (JOW nr 115). Towarzyszyła im również prezydent Warszawy Małgorzata Kidawa-Błońska. - Polska przez ostatnie lata pod względem infrastrukturalnym zmieniła się nie do poznania. Wybudowaliśmy setki kilometrów dróg, najważniejsze odcinki dróg krajowych i autostrad już za niedługo będą całkowicie skończone. To dzięki rządowi, który potrafił te środki racjonalnie wykorzystać. - mówiła Gasiuk-Pihowicz. Z kolei była prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz wskazywała, że trzeba zadbać o cyberbezpieczeństwo w obrocie cywilnym i gospodarczym, a także nadal informatyzować kraj - Chcemy, aby w ciągu pięciu lat internet szerokopasmowy był dostępny w każdym gospodarstwie domowym. - powiedziała.
Była wicepremier i minister infrastruktury i rozwoju Katarzyna Pucz-Swarzewska (JOW nr 14) w towarzystwie premier Marty Fornero-Piotrowskiej rozmawiała z wyborcami na warszawskim Wilanowie - Walczymy nie po to, żeby utrzymać się władzy, żeby wygrać wybory. Walczymy o to, żeby poprawić tę naszą sytuację, poprawić Polskę. Poprawić to, co nie udało się w ostatnich latach. Bo przecież nie wszystko mogło się udać. - mówiła wicemarszałek Sejmu. - Chcemy pokazać, że potrafimy rozmawiać, potrafimy rozmawiać inaczej ze sobą, to znaczy, że potrafimy też inaczej rozmawiać z Polakami. Potrafimy bardziej i lepiej słuchać, potrafimy słyszeć - bo to jest najważniejsze w polityce. - dodała.
W innych okręgach z wyborcami spotykali się m.in. Walentyna Rakiel-Czarnecka, Mirosław Orliński, Aleksander Sopliński, Michał Kamiński, Ludwik Dorn, Bożenna Pacholczak, Andrzej Szeptycki, Czesław Mroczek, Joanna Raczyńska, Andrzej Kania, Jacek Ozdoba, Jacek Kozaczyński, Jolanta Hibner, Andrzej Halicki, Jadwiga Zakrzewska, Alicja Orzechowska, Maciej książę Radziwiłł, Roman Giertych i bezpartyjny Henryk hrabia Grocholski.
Wróć do „Platforma Obywatelska”
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości