Komentarze do wiadomości z kraju

Najważniejsze newsy z kraju. Telewizja, radio, internet.
Awatar użytkownika
Julia Sapieha
Posty: 79
Rejestracja: 17 wrz 2016, 21:17

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Julia Sapieha » 18 wrz 2016, 23:16

Julia Sapieha w RMF FM

Obrazek

Nie żałuję ani słowa, które padło z moich ust podczas spotkania z wybitnymi polskimi obywatelami narodowości ukraińskiej. Ostrzegłam ich przed politycznymi skutkami popierania prawicy i wszystkie wyrażone przeze mnie obawy się sprawdzają. Dzisiaj PiS idzie ramię w ramię z Młodzieżą Wszechpolską przeciwko Ukraińcom niczym NSDAP organizujące antyżydowskie pochody. Nie ma się co dziwić, skoro wzorem państwa jest dla PiS-u dyktatura Piłsudskiego niedopuszczająca nawet myśli, że Ukraińcy mogliby mieć pełnię praw obywatelskich. Ja powiem tak: kiedy mój dziadek przed wojną poszedł do urzędu i zaczął mówić po ukraińsku, urzędniczka zaśmiała mu się w twarz i powiedziała, że go nie rozumie. A to przecież był jego kraj. To była zachodnia Ukraina, dzisiaj szczęśliwie zjednoczona z resztą kraju.

Awatar użytkownika
Felicjan Dulski
Posty: 149
Rejestracja: 09 wrz 2016, 20:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Felicjan Dulski » 19 wrz 2016, 18:57

Felicjan Dulski dla TV Republika w programie Wolne Głosy na temat stosowania przez komunistkę Julię Sapiehę mowy nienawiści wobec Kościoła Katolickiego.

Obrazek

Mamy tutaj pewien problem radykalizacji lewicy. Ponownie, po prawie stu latach lewicy znów odbija i rozpocznie się krwawy terror. Wpierw rozpoczęło się od zwykłej ustawce w gdańskim ONR, następnie gloryfikacja antypolskich idei - dzisiaj mamy wezwanie do zaprowadzenia krwawego porządku z Kościołem Katolickim. My na to nie pozwolimy. Będziemy stać murem za Chrystusem, wiarą i dziedzictwem Kościoła - jak nasi dziadowie i pradziadowie, którzy ginęli za polskość i katolicką wiarę. Nie wstydźmy się powiedzieć "stop" lewicy! Drodzy Państwo, jak można wspierać idee rewolucyjne dążące do obalenia monarchii oraz stabilizacji jaką niesie ze sobą Kościół? A to proponuje nam i lewica i liberałowie. Czy takiej Polski chcemy? Polski, w której ponownie rządzić będzie krwawa rewolucja? Absolutnie. Na dniach przygotuję wraz z przyjaciółmi specjalne oskarżenie do sądu z prośbą o zakaz publicznych wystąpień dla pani Sapiehy. Mam nadzieję, że sympatycy prawicy przyłączą się w tej batalii o chrystusowy pokój i sprawiedliwość!
(-) Felicjan Dulski - biznesmen, polityk, doktor filologii francuskiej, członek Stronnictwa Narodowo-Konserwatywnego

Awatar użytkownika
Joszua Barycz
Posty: 527
Rejestracja: 24 cze 2016, 17:38

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Joszua Barycz » 20 wrz 2016, 0:06

Odżywa tradycyjny spór lewicy i prawicy. Gospodarczo te partie niczym się nie różnią natomiast istnieje pomiędzy nimi ostry spór światopoglądowy. Ta dyskusja ideologiczna od lat trapi polską politykę. Zamiast rozmawiać o niezbędnych reformach lewica i prawica giną w odmętach tego sporu. Sporu, który do niczego nie prowadzi, bo ani jedni ani drudzy nie zamierzają ustąpić ze swoich stanowisk politycznych.

Chciałbym także przypomnieć, że Konstytucja RP nie zabrania propagowania komunizmu jako takiego lecz tylko i aż totalitarnych metod i praktyk działania związanych z jego historycznymi formami. Zgodnie z Konstytucją zabrania się funkcjonowania partii politycznych, których program "dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa". Tak więc fundamentem tego przepisu konstytucyjnego nie jest konkretna ideologia, ale metody i praktyki, które zagrażają porządkowi społecznemu i nawołują do ograniczenia wolności obywateli za pomocą przemocy.

Z drugiej strony skandalem byłoby, gdyby zatrzymany wbrew wszelkim prawom człowieka był w jakikolwiek sposób torturowany w celu uzyskania obciążających jedną ze stron zeznań. Ten spór jak widać prowadzi do głębokich patologii i wynaturzeń. Nie pozwólmy żeby takie działania stały się codziennością. Mówmy o tych problemach, edukujmy, aby skrajne ideologie nie doprowadziły do wypaczeń w umysłach Polaków.
Joszua Barycz - prezes Rady Ministrów, przewodniczący Partii Liberalnej, poseł na Sejm IV RP I i II kadencji,

Awatar użytkownika
Joszua Barycz
Posty: 527
Rejestracja: 24 cze 2016, 17:38

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Joszua Barycz » 20 wrz 2016, 23:02

Wyciekły poufne maile działaczy Partii Liberalnej komentarz w Polsacie News

TVN w swoim materiale tuż przed rozpoczęciem ciszy wyborczej opublikował oczywiste kłamstwa i może spodziewać się pozwu sądowego. W jawny sposób zostały naruszone moje i Partii Liberalnej dobra osobiste. Materiał został opublikowany z naruszeniem wszelkiej dziennikarskiej etyki. Po pierwsze nie została w żaden sposób potwierdzona prawdziwość opublikowanych maili, a po drugie nikt nie skontaktował się ze mną, ani z przedstawicielami partii, abyśmy mogli odnieść się do tych zarzutów.

Oczywistą nieprawdą jest też to, że nie płacę podatków w Polsce. Na dowód mam tutaj zeznania podatkowe z wszystkich lat od początku mojej pracy zarobkowej. (Wyciąga plik dokumentów z teczki) Wszystkie moje firmy również działają w Polsce i tutaj płacą podatki. Nikt z redakcji TVN nie pokwapił się żeby zweryfikować te oskarżenia u źródła.

Termin puszczenia materiału jak i brak weryfikacji podanych tam oskarżeń może budzić wątpliwości co do obiektywności redakcji TVN. Nie chcę mówić, że materiał był inspirowany politycznie, ale na pewno ktoś miał w tym interes, aby mnie i Partię Liberalną oczernić tuż przed wyborami. Przypomnę również naczelną zasadę polskiego prawa wyrażoną w Konstytucji RP czyli domniemania niewinności. Dlatego tak kategoryczne sformułowania jakobym skłamał w oświadczeniu majątkowym nie powinny pojawić się w obiektywnych mediach w trakcie kampanii wyborczej dopóki te zarzuty nie zostałyby potwierdzone przez sąd. Co oczywiście nie będzie miało miejsca, bo jest to oczywiste kłamstwo.
Joszua Barycz - prezes Rady Ministrów, przewodniczący Partii Liberalnej, poseł na Sejm IV RP I i II kadencji,

Jan Wolański
Posty: 192
Rejestracja: 10 wrz 2016, 17:04

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Jan Wolański » 22 wrz 2016, 16:33

Komentarz prof. Jana Wolańskiego do artykułu wSieci pt. "Czy Polsce grozi monopartia?"

Temat poruszony przez autorów artykułu jest niezwykle na czasie, bo oto na naszych oczach Liberałowie idą ramię w ramię z Porozumiem dla Polski w sejmikach wojewódzkich. W mojej opinii to zapowiedź przyszłej koalicji parlamentarnej, która może na długie lata zabetonować scenę rodzimą scenę polityczną. Mam jednak nadzieję, iż wyborcy spostrzegą zawczasu ten fortel, a odpowiedzialni politycy - zwłaszcza kieruję te słowa do działaczy Porozumienia Centroprawicy - odejdą z tego szkodliwego tworu, którego nic nie łączy prócz chęci obrony własnych interesów. Zapraszam Was do Bloku Prawicy. Razem zmieniajmy Polskę!

Awatar użytkownika
Joszua Barycz
Posty: 527
Rejestracja: 24 cze 2016, 17:38

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Joszua Barycz » 23 wrz 2016, 5:50

Koalicje w samorządach zawiązuje się żeby załatwić konkretne sprawy dla mieszkańców województw. Z PdP mieliśmy wiele wspólnych punktów programowych i udało się szybko uzyskać porozumienie. Wierzę, że ta decyzja będzie najlepsza dla mieszkańców. Zresztą jaka była alternatywa? Dopuścić do zniszczenia województw PiS z ubożącą zmianą lub ZL z ich socjalnymi pomysłami?

To nie jest zapowiedź koalicji rządowej. Wybory do Sejmu dopiero przed nami. Naszym celem jest zdobycie większości głosów, która pozwoli nam rządzić samodzielnie. Mamy bardzo mocnych kandydatów, wielu z nich odnosiło sukcesy poza polityką, a teraz chcą swoje doświadczenie wykorzystać w Sejmie. Chcemy wziąć pełną odpowiedzialność za rządzenie krajem.
Joszua Barycz - prezes Rady Ministrów, przewodniczący Partii Liberalnej, poseł na Sejm IV RP I i II kadencji,

Awatar użytkownika
Laura
Posty: 9030
Rejestracja: 08 lip 2015, 0:29

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Laura » 23 wrz 2016, 19:01

Aleksandra Hańska - Bondariu (kandydatka w okręgu polonijnym) dla TVN 24

,, Koalicja PdP zamierza zachęcać Polaków do powrotu. Nie wiemy jednak czym?. Czy ma być to nadal nazywanie rozdawnictwem i populizmem oraz blokada wszelkich rozwiązań legislacyjnych, które obowiązują w wielu państwach Europy Zachodniej. Do wyjazdu sposobią się kolejni obywatele Polski. Z ust polityków PO już w roku 2007 słyszeliśmy, że ,,praca tutaj będzie się opłacać'' i na słowach się skończyło. W jaki sposób ma być realizowane wsparcie dla środowisk polskich zagranicą, tego też nie wiemy''
Laura Novak
Wicepremier RP- Minister Skarbu i Energii.( 2026-2027 i 2028-2031)
Premier RP ( 2027)
Poseł na Sejm IV RP. I-VI kadencji
W latach 2020-2024 i od 2029 przewodnicząca SLD i ZL.
Przewodnicząca KP ZL w latach 2019-2026

Awatar użytkownika
Joszua Barycz
Posty: 527
Rejestracja: 24 cze 2016, 17:38

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Joszua Barycz » 25 wrz 2016, 8:07

Poproszony o komentarz do Śmierć na zawołanie poza kontrolą!

Całkowicie poza kontrolą proces eutanazji jest obecnie. Nikt nie wie naprawdę do ilu takich zabiegów dochodzi w zaciszu domowym. Jest „eutanazja domowa” czy raczej „rodzinna”. Bywa bowiem tak, że śmiertelnie chora osoba w ciągu kilku tygodni poprzedzających śmierć dochodzi do jakiegoś milczącego porozumienia z rodziną: ja chcę już odejść, a wy też godzicie się na to. To, że proceder ten jest poza wszelką kontrolą to jest istota problemu. Formalna (symboliczna), a tym bardziej faktyczna penalizacja ani nie przyczynia się do ograniczenia tego zjawiska, ani w ogóle nie daje się skutecznie wcielić w życie, gdyż wykrywalność takich czynów nie jest i nie może być wysoka. W niektórych, być może bardzo nielicznych przypadkach, pobudki samobójstwa lub dopomożenia w samobójstwie mogą być szlachetne lub przynajmniej godne uszanowania.
Joszua Barycz - prezes Rady Ministrów, przewodniczący Partii Liberalnej, poseł na Sejm IV RP I i II kadencji,

Awatar użytkownika
Julia Sapieha
Posty: 79
Rejestracja: 17 wrz 2016, 21:17

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Julia Sapieha » 26 wrz 2016, 22:57

Julia Sapieha w TVN24

Obrazek

Nie ma żadnej wątpliwości, że obowiązkiem państwa jest ochrona obywateli przed dyskryminacją i wykluczeniem, a dzisiaj państwo tego obowiązku nie wypełnia. Małżeństwa homoseksualne muszą zostać jak najszybciej zalegalizowane. Każdy dzień bez nich to dzień, w którym godzimy się na wykluczenie 2 milionów obywateli wyłącznie z powodu ich orientacji seksualnej. Na to nie było, nie ma i nie będzie mojej zgody. Będę walczyła jak lwica o równość wszystkich obywateli.

Awatar użytkownika
Laura
Posty: 9030
Rejestracja: 08 lip 2015, 0:29

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Laura » 27 wrz 2016, 1:08

Bogusław Ziętek dla TVP Info

Rząd za pięć dwunasta przypomina sobie o tym, że polskie górnictwo jest w ciężkim stanie i próbuje podejmować rozpaczliwe działania na arenie międzynarodowej. Dotychczas nie zrobiono nic, kiedy górnicy prosili o dialog rządzący udawali, że nie słyszą. Kiedy my jako Zjednoczona Lewica mówiliśmy i podtrzymujemy swoje stanowisko, że należy zorganizować szczyt unijny poświęcony temu problemowi czy szerzej dotyczący energetyki także nie było żadnej reakcji rządu. To nieprzygotowana próba ratowania twarzy i zwodzenia górników, że obecna koalicja rządząca jest w stanie zrobić cokolwiek w ich interesie, dla ich dobra.
Laura Novak
Wicepremier RP- Minister Skarbu i Energii.( 2026-2027 i 2028-2031)
Premier RP ( 2027)
Poseł na Sejm IV RP. I-VI kadencji
W latach 2020-2024 i od 2029 przewodnicząca SLD i ZL.
Przewodnicząca KP ZL w latach 2019-2026


Wróć do „Wiadomości z kraju”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości

cron