Wyborczy rekordziściWiększość posłów wybranych w Jednomandatowych Okręgach Wyborczych zdobyła po kilkanaście tysięcy głosów. Kilkunastu zdobyło jednak o wiele wyższe poparcie, a kilku mandat zdobyło uzyskując mniej niż 10 tysięcy głosów.
Anna Radziwiłł-Schmidt (PO) 66 644 (65,9%) Zdecydowaną rekordzistką zarówno w bezwzględnej liczbie głosów jak i poparciu w procentach jest niewątpliwie premier Anna Radziwiłł-Schmidt. Na tak wysoki wynik nakłada się wysoka frekwencja i relatywnie słabi przeciwnicy w jej okręgu. Niewielu chciało rywalizować z popularną szefową rządu.
Łukasz Gibała (bezp.) 52 245 (46,3%) Drugi najlepszy wynik w kraju zdobył kandydujący w jednym z krakowskich okręgów niezależny Łukasz Gibała. Były poseł i kandydat na prezydenta stolicy Małopolski uzyskał w wyborach poparcie PO i PC.
Anastazja Wojciechowska (PO) 44 694 (41,2%) Świetny wynik, dający trzecie miejsce w skali kraju uzyskała kandydująca w Gdyni była rzeczniczka rządu Anastazja Wojciechowska. Jedna ze słynnych bliźniaczek z PO to bliska współpracowniczka premier, choć niedawno pojawiły się informacje o pęknięciu pomiędzy nimi.
Leo Beenhakker (IW) 43 416 (42,2%)Czwarty najlepszy wynik uzyskał kandydujący w jednym z poznańskich okręgów znany polityk Inicjatywy Wolność Leo Beenhakker. Wywodzący się z Holandii były trener piłki nożnej do polskiej polityki wszedł w 2016 roku, kiedy wystartował w wyborach uzupełniających do senatu. Co prawda mandatu nie zdobył, jednak zyskał dużą rozpoznawalność.
Joanna Schmidt (IW) 42 876 (41,6%)W innym poznańskim okręgu świetny wynik uzyskała inna działaczka Inicjatywy Wolność Joanna Schmidt.
Bogusław Ziętek (Zlew) 39 922 (50,3%) Lider należącej do koalicji Zjednoczona Lewica Polskiej Partii Pracy – Sierpień 80 i były kandydat na preyzdenta RP Bogusław Ziętek jest jedynym politykiem kandydującym z ramienia komitetu, który uzyskał ponad 30 tys. głosów. Ugrupowanie wygrywało bowiem przeważnie w małych okręgach z niską frekwencją.
Ryszard Petru (IW) 38 952 głosy (45,6%)Wydawało się, że kandydujący w jednym z wrocławskich okręgów lider IW Ryszard Petru może mieć problem z uzyskaniem mandatu, bowiem jego rywalką była szefowa Porozumienia Centroprawicy Mirosława Stachowiak-Różecka. W niedzielę okazało się jednak, że Petru nie ma się o co martwić – zdobył ponad 45% głosów.
Adrian Zandberg (bezp) 36 087 (32,5%) Wręcz sensacyjny wynik uzyskał lewicowy polityk Adrian Zandberg, który na uchodzącym za bastion PO warszawskim Mokotowie pokonał wicepremier Katarzynę Pucz-Swarzewską, uchodzącą za jedną z poważnych kandydatek na następczynię obecnej premier.
Kazimierz Moskal (PiS) 35 885 (47,1%) Najlepszy wynik spośród kandydatów PiS zdobył szerzej nieznany, choć będący w sejmie od lat poseł Kazimierz Moskal, kandydujący w okręgu dębickim.
Paweł Poncyliusz (PC) 35 735 (34,2%) Dobry wynik uzyskał kandydujący w jednym z warszawskich okręgów polityk PC Paweł Poncyliusz. Pokonał m. in. Piotra Gadzinowskiego ze Zjednoczonej Lewicy.
Tomasz Trela (ZLew) 35 029 (34,7%) Niespodziewanym zwycięzcą w jednym z łódzkich okręgów został Tomasz Trela, pokonując m. in. posłankę PO Beatrice Delaunay.
Alicja Chybicka (PO) 34 257 głosów (35,9%) Dotychczasowa senator, znana wrocławska profesor medycyny Alicja Chybicka pewnie wygrała w swoim okręgu we Wrocławiu, pokonując m. in. Byłą kandydatkę na prezydenta miasta Dalię Wilmańską z SLD.
Sławomir Neumann (PO) 34 153 (47%)W cuglach w jednym z gdańskich okręgów zdobył znany poseł i były wiceminister zdrowia Sławomir Neumann.
Rafał Trzaskowski (PO) 33 488 (30,2%) Kolejny najwyższy wynik zdobył w Warszawie były minister cyfryzacji Rafał Trzaskowski z PO, pokonując m. in. długoletniego posła lewicy Ryszarda Kalisza.
Paweł Szałamacha (PC) 33 048 (42,9%) Wicepremier Paweł Szałamacha z PC będzie jedynym posłem komitetu PO+PC z Poznania. Mimo słabego wyniku koalicji w Wielkopolsce polityk w swoim okręgu zdobył zaufanie ponad 40% wyborców.
Jadwiga Zakrzewska (PO) 31 991 (31,9%) Wysoki wynik w okręgu pruszkowskim zdobyła długoletnia posłanka i była wiceminister obrony Jadwiga Zakrzewska. Pokonała m. in. byłego prezesa PSL Janusza Piechocińskiego.
Henryk hrabia Grocholski (bezp) 31 965 (28,3%) Prawie 32 tysiące głosów zdobył w Warszawie prezes Związku Szlachty Polskiej, kandydujący jako niezależny z poparciem PO i prawicy hrabia Henryk Grocholski. Mandat nie przyszedł mu jednak łatwo – tylko nieznacznie wyprzedził wicemarszałek senatu Barbarę Nowacką czy lidera Republikanów Fryderyka Grabskiego.
Kazimierz Gołojuch (PiS) 31 940 (45,8%) Drugi najlepszy wynik spośród posłów PiS zdobył inny szerzej nieznany podkarpacki poseł ugrupowania Kazimierz Gołojuch. Choć żadko pojawia się w mediach, jest popularny w regionie, czego przejawem jest poparcie prawie połowy mieszkańców jego okręgu.
Adam hrabia Zamoyski (PC) 30 788 (31,8%) Mandat w okręgu londyńskim z wysokim wynikiem zdobył znany historyk, hrabia Adam Zamoyski. Nowy poseł PC wychował się w środowisku angielskiej Polonii - jego rodzice opuścili Polskę po II wojnie światowej.
Radosław Sikorski (PO) 30 452 (45,5%)Bardzo wysoki wynik w Bydgoszczy zdobył były już szef klubu PO Radosław Sikorski. Były marszałek sejmu zawsze w swoim regionie zdobywał fenomenalne poparcie. W niedzielę wyborcy też go nie zawiedli.
Joszua Barycz (Partia Liberalna) 30 278 (44,5%)Czarnym koniem wyborów okazała się nowopowstała Partia Liberalna. Przedstawicieli tego ugrupowania nie mogło zatem zabraknąć wśród posłów z najwyższym poparciem. Absolutnym rekordzistą okazał się Joszua Barycz reprezentujący liberałów w przedwyborczej debacie, przez wielu uznawany za jej zwycięzcę. W okręgu swarzędzkim zdobył prawie połowę wszystkich głosów.
3 listopada odbędzie się II tura wyborów do senatu. W pierwszej ponad połowę głosów zdobyło jednak 9 kandydatów, wobec czego w ich okręgach nie będzie potrzebna dogrywka.
Anna Maria Anders (bezp.) 82% (128 412 głosów) W wyborach senackich bezapelacyjnie najwyżej wygrała startująca w okręgu polinijnym Anna Maria Anders, dotąd zajmująca stanowisko doradczyni króla. Zdobyła rekordowe 82% głosów!
Nelli Rokita-Arnold (PC) 56% (219 796 głosów) Senator PC Nelli Rokita-Arnold zdecydowanie wygrała w okręgu podwarszawskim, zdobywając najwięcej głosów w Polsce, prawie 220 tysięcy!
Andżelika Możdżanowska (PSL) 51% (166 701 głosów) W okręgu kaliskim z powodzeniem o reelekcję ubiegała się marszałek senatu Andżelika Możdżanowska. Zdobyła drugi najlepszy wynik w kraju.
W pięciu okręgach do zostania posłem wystarczyła bardzo mała ilość głosów – mniej niż 10 tysięcy.
Józef Kotyś (Mniejszość Niemiecka) 9 092 (24,9%)Po czterech latach przerwy do sejmu wraca Mniejszość Niemiecka. Mandat uzyskał jednak nie lider ugrupowania Rafał Bartek, a radny sejmiku opolskiego Józef Kotyś. Do sejmu dostał się po raz pierwszy.
Leszek Korzeniowski (PO) 9 158 (26,6%) O szczęściu może mówić długoletni poseł PO i jeden z liderów partii na Opolszczyźnie Leszek Korzeniowski. W okręgu kluczborskim tylko nieznacznie pokonał kandydata Mniejszości Niemieckiej. Tak słaby wynik to zdecydowanie żółta kartka dla tego polityka.
Aleksander Sopliński (PSL) 9 429 (22,6%)Bardzo nieznacznie, różnicą zaledwie niewiele ponad 100 głosów wygrał także w okręgu mławskim były wiceminister zdrowia Aleksander Sopliński z PSL. Pokonał jednak znanego polityka TOR Jacka Kurskiego, wobec czego może mówić o sukcesie.
Henryk Milcarz (Zlew) 9 547 (24,3%)Po ośmiu latach przerwy do sejmu wraca starachowicki poseł SLD Henryk Milcarz, któremu udało się nieznacznie pokonać m. in. Krystiana Jarubasa z PSL.
Sylwia Jaskulska (PSL) 9 798 (22,5%) Posłanka Sylwia Jaskulska (PSL) z Ełku będzie w sejmie nowicjuszką. Dotąd przez kilka kadencji była radną wojewódzką.