Telewizja

Najważniejsze newsy z kraju. Telewizja, radio, internet.
Awatar użytkownika
Człowiek-Media
Posty: 624
Rejestracja: 28 lip 2015, 13:25

Re: Telewizja

Postautor: Człowiek-Media » 08 cze 2016, 22:19

Obrazek
Inauguracja programu "Horyzont 2025"
Obrazek
Minister nauki i szkolnictwa wyższego Mariusz Witczak wziął udział w pierwszym dniu konferencji inaugurującej Program Ramowy UE – "Horyzont 2025". Spotkanie "Nowa perspektywa dla badań naukowych i innowacji w latach 2019-2025" odbywa się w Poznaniu.

Minister Mariusz Witczak wygłosił wykład pt. "Inteligentny rozwój". Odbyły się też prelekcje dotyczące badań, rozwoju i innowacji w programach operacyjnych 2019-2025, inteligentnych specjalizacji i rozwoju regionu, a także badań i innowacji w Horyzoncie 2025.

Konferencja ma umożliwić pozyskanie informacji na temat poszczególnych priorytetów Horyzontu 2025 – ich struktury, budżetów, celów, zasad udziału i pierwszych ogłoszonych konkursów. Jest też okazją do spotkania z przedstawicielami Komisji Europejskiej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE oraz z realizatorami projektów Programu Ramowego.

Unijny program Horyzont 2025 to największe tego typu przedsięwzięcie na świecie, którego budżet to ponad 70 mld euro. Jego celem jest m.in. zapewnienie uproszczonego modelu finansowego, zachowanie równowagi pomiędzy małymi i dużymi projektami oraz wprowadzenie instrumentów wychodzących naprzeciw potrzebom krajów i regionów o niższym potencjale naukowym i innowacyjnym. Program wyróżnia spójny system finansowania innowacji: od koncepcji naukowej, przez etap badań, aż po wdrożenie nowych rozwiązań, produktów czy technologii.

Awatar użytkownika
Człowiek-Media
Posty: 624
Rejestracja: 28 lip 2015, 13:25

Re: Telewizja

Postautor: Człowiek-Media » 10 cze 2016, 19:55

Obrazek
Podsumowanie misji Antoniszyn-Klik i Mikołajczyk
Obrazek
Kilkaset spotkań, fora gospodarcze oraz spotkania na szczeblu rządowym to bilans miesiąca spotkań oraz wizyt wicepremier Ilony Antoniszyn-Klik i minister spraw zagranicznych Alicji Mikołajczyk w Azji Południowo-Wschodniej. Przedstawicielki polskiego rządu w piątek wróciły do Polski.

Podczas spotkań potwierdzono dotychczasowe umowy, a także odnowiono te których znacznie w ostatnich latach podupadło. Jednocześnie polscy przedsiębiorcy po specjalnych mityngach doszli do porozumień ze swoimi Azjatyckimi partnerami. Rząd ma uruchomić specjalny program, w którym będzie wspierał inwestycje zagraniczne, a także dofinansuje z Banku Gospodarstwa Krajowego zakupy surowców oraz rozbudowę przedsiębiorstw które będą rozszerzać produkcję.

Równocześnie w najbliższych miesiącach mają rozstrzygnąć się sprawy nadania licencji i koncesji na wydobycie surowców mineralnych oraz metali, a Indonezja ma w specjalnym procesie ustalić przyznanie koncesji dla PKN Orlen, którego przedstawiciele wyrazili zainteresowanie poszukiwaniem złóż.

W ciągu kilku tygodni wicepremier i minister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik ma przedstawić listę podmiotów, które rozpoczną produkcję w krajach azjatyckich oraz na specjalnym forum będzie zachęcała do rozwoju polskich przedsiębiorstw poprzez inwestowanie w rynki wschodzące, jakimi niewątpliwie będą teraz odwiedzone przez ministrów państwa.

Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 11 cze 2016, 9:39

Obrazek

ZLew: Platforma Obywatelska stoi na czele anty pracowniczego frontu.
Obrazek
Taką opinię wygłosili politycy ugrupowań wchodzących w skład Zjednoczonej Lewicy. Patryk Kosela powiedział, że Platforma Obywatelska kiedy przychodzi do głosowania nad ustawami mającymi zapewnić środki na rzeczywistą walkę z bezrobociem jest niedecyzyjna i wysługuje się przy tym innymi ugrupowaniami politycznymi. Nie dziwi nas postawa byłych posłów RdN, ale Platforma rozgrywa partię szachów, pozornie nie opowiada się za żadną ze stron, chroni jednak króla, czyli głosuje tak aby rozwiązania mające na celu efektywne zwalczanie bezrobocia nie weszły w życie. Nie możemy już mieć żadnych złudzeń, co do tego, że PO jest partią, którą interesują problemy ludzi pracy, ale także tych którzy jej nie mają.

Piotr Ikonowicz działanie PO określił jako ,, bezgraniczny cynizm premier'' . ,,Kiedyś Pani premier mówiła o lewym skrzydle w PO, wiedzieliśmy i potwierdza się to po raz kolejny, że jest to tylko gra pozorów mająca oszukać wyborców aby zagłosowali na partię władzy i pozwolili jej trwać na salonach. Oni nawet nie odpowiedzieli do dziś ile budynków w Warszawie jest zagrożonych reprywatyzacją, brak im pomysłów jak pomóc ludziom, którzy mogą wylecieć na bruk. To dla nich sprawy nieistotne liczy się balowanie na festiwalach i salonach, to pokazuje stan umysłu tych polityków i kompletne oderwanie od rzeczywistości''

Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 11 cze 2016, 18:23

Obrazek
Oceniamy rząd Radziwiłł-Schmidt
Obrazek
Kolejna kadencja Sejmu powoli dobiega końca i przychodzi czas na podsumowania. Tym razem w szkolnej skali od 1 do 6 postanowiliśmy ocenić ministrów rządu Anny Radziwiłł-Schmidt - zarówno urzędujących, jak i odwołanych ze stanowiska.

Anna Radziwiłł-Schmidt. Ocena: 5+
Szefowa rządu i jednocześnie przewodnicząca Platformy Obywatelskiej przez cały okres swojego urzędowania utrzymała zaufanie społeczeństwa powyżej 50 procent. Niezbyt wielu dotychczasowym premierom udało się utrzymać taki wskaźnik przez przeważającą część kadencji. Radziwiłł-Schmidt w ciągu czterech lat zyskała szacunek i zaufanie również za granicą, nawiązała przyjazne kontakty z licznymi przywódcami zagranicznymi, co tylko podwyższyło pozycję Polski na arenie międzynarodowej. Premier jest również sprawnym politykiem, PO dzięki niej wygrało w tej kadencji kolejne wybory - w 2018 samorządowe, a w maju 2019 do Parlamentu Europejskiego.

Katarzyna Pucz-Swarzewska. Ocena: 5
Wicepremier i minister infrastruktury i rozwoju jest jednym z najsprawniejszych członków polskiego rządu. Jednocześnie mało mówi, a dużo robi. Jest postacią mało medialną, ale jednak media dostrzegają jej pracę. Wśród najważniejszych osiągnięć możemy tutaj wyróżnić m.in. program "Rozwój i Modernizacja Dróg wodnych" na lata 2016-2021, do 2020 roku mają również zostać dokończone najważniejsze inwestycje drogowe, jak np. ostatni odcinek autostrady A2. Bardzo dużą wagę Pucz-Swarzewska przywiązała również do rozwoju Start-Upów.

Michał Ajna. Ocena: 5
Nie oceniamy tylko obecnie urzędujących ministrów, ale wszystkich szefów resortów, którzy zostali odwołani w trakcie kadencji. Obecny król Michał II był szefem ministerstwa sportu i turystyki aż do referendum w 2018 roku, kiedy został zaakceptowany przez społeczeństwo na tronie polskim. Od początku kadencji w 2015 roku starał się promować mniej znane dyscypliny sportowe, jak np. curling. Takie działania, oprócz oczywiście podstawowych programów promocji sportu wśród dzieci, oceniamy na plus.

Ilona Antoniszyn-Klik. Ocena: 5-
Choć szefowej Polskiego Stronnictwa Ludowego zdarzały się niekiedy drobne potknięcia, to bilans jej rządów w ministerstwie gospodarki jest pozytywny. Do najważniejszych sukcesów możemy zaliczyć m.in. nowe Prawo Działalności Gospodarczej, powołanie Rzecznika Praw Przedsiębiorcy, czy też tegoroczną podróż wicepremier do krajów Azji Środkowo-Wschodniej, która miała na celu promocję polskich przedsiębiorstw i zachęcenie do inwestycji.

Agnieszka Kostempska. Ocena: 5-
Szefowa resortu kultury i dziedzictwa narodowego do swoich sukcesów może zaliczyć m.in. kontynuację i rozszerzenie programu "Kultura dostępna", a także likwidację abonamentu radiowo-telewizyjnego - coś, o czym wielu jej poprzedników mówiło, a dopiero ona podjęła się tego zadania. Propozycja ta została pozytywnie przyjęta przez środowiska telewizyjne i eksperckie, a także przez samych Polaków. Minister Kostempska także do serca wzięła sobie organizację polskiej edycji Eurowizji we Wrocławiu, która okazała się międzynarodowym sukcesem.

Maria Leniwa. Ocena: 4+
Leniwa przejęła ministerstwo sportu i turystyki w bardzo dobrym stanie po obecnym królu Michale II. Postanowiła kontynuować rozpoczęte przez niego programy i plany, dorzucając do tego kilka swoich, nowych propozycji. Leniwa jest do tego osobą dość młodą, co zostało pozytywnie odebrane w mediach.

Alicja Mikołajczyk. Ocena: 4
Szefowa polskiej dyplomacji wywołuje liczne emocje zarówno w gronie koalicji rządzącej, jak i opozycji. Była mocno krytykowana przez swoją odpowiedniczkę w gabinecie cieni Zjednoczonej Lewicy, Laurę Novak, a także przez cały obóz lewicowy. Nie zmienia to jednak faktu, że dzięki jej zasługom udało się wywalczyć dla Polski niestałe członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych na lata 2017-2018 i zainicjować dyskusję na temat ewentualnego poszerzenia grona członków stałych. Mikołajczyk zdobyła również szerokie kontakty na arenie międzynarodowej.

Marta Fornero-Piotrowska. Ocena: 4
Ministerstwo Sprawiedliwości to nie jest zbyt medialny resort, ale Fornero-Piotrowska bardzo sprawnie nim zarządzała. Do jej najważniejszych sukcesów możemy zaliczyć m.in. kampanię "Mediacja. Rozmowa, zrozumienie, rozwiązanie", której celem jest zapewnienie wzrostu popularności mediacji jako metody rozwiązywania konfliktów i sporów przy pomocy medialnych kanałów komunikacji.

Magdalena Młochowska. Ocena: 4
Szefowa resortu administracji i cyfryzacji powołała zespół ds. koordynacji działań w obszarze e-administracji, udostępniania informacji sektora publicznego oraz rozwoju kompetencji cyfrowych. Młochowska uważa bowiem, że E-administracja to podstawa dla wszystkich filarów rozwoju silnej polskiej gospodarki. Dodatkowo szefowa tego resortu zapowiedziała, że do 2025 roku każdy Polak ma mieć dostęp do internetu szerokopasmowego, a do 2024 roku będziemy korzystać z dowodów elektronicznych.

Paweł Szałamacha. Ocena: 4-
Szałamacha zastąpił w resorcie finansów dość słabego Jarosława Nenemana. Wicepremier z ramienia Porozumienia Centroprawicy prowadzi politykę dość umiarkowaną, postanowił również nie przeprowadzać w roku wyborczym dużych zmian.

Felicja Maciejewska. Ocena: 4-
Maciejewska została szefową resortu środowiska jeszcze za rządów Ewy Kopacz i utrzymała to stanowisko w gabinecie Radziwiłł-Schmidt. Za jedną z ważniejszych dla siebie spraw potraktowała promocję Odnawialnych Źródeł Energii.

Katarzyna Matusik-Lipiec. Ocena: 4-
Jej przyszłość w gabinecie na stanowisku minister edukacji narodowej nie była pewna, kiedy ostro skrytykowała pomysł zniesienia reformy, która zakłada obowiązkowe posyłanie 6 latków do szkół. Polacy zdecydowanie sprzeciwili się jej w wiążącym referendum ogólnokrajowym. Początkowa burza medialna jednak ucichła, a Matusik-Lipiec zrehabilitowała się swoją działalnością. Zdecydowanie opowiedziała się przeciwko likwidacji gimnazjów zaproponowanej przez lewicę, a do swoich sukcesów może zaliczyć m.in. wprowadzenie darmowych podręczników do wszystkich klas szkół podstawowych i gimnazjów oraz walkę z dyskryminacją w szkołach.

Jan Radziwiłł. Ocena: 4-
Książę został wicepremierem i ministrem ds. wprowadzenia monarchii w Polsce po wejściu do koalicji Razem dla Najjaśniejszej! i pozostawał nim do wypadku, od którego pozostaje w śpiączce. Odgrywał ona bardzo ważną rolę przy pracach nad obecnie obowiązującą Konstytucją, a także innymi regulacjami związanymi z monarchią. Zastąpił go Adam Czartoryski.

Grzegorz Karpiński, Ocena: 3+
Szef resortu spraw wewnętrznych wypada dość blado na tle poprzednich ministrów, ale nie jest najgorzej z jego działalnością. Brał on czynny udział w przygotowaniu i realizacji strategii dla Polski "Wspólna przyszłość".

Elżbieta Seredyn. Ocena: 3+
Szefowa resortu pracy i polityki społecznej również jest politykiem dość mało medialnym, co tym razem odbiło się na ogólnej ocenie jej działalności. Nie znaczy to jednak, że nie ma zasług. Najważniejszym sukcesem jest przede wszystkim duży spadek bezrobocia - od 2015 roku m.in. dzięki jej działaniom zmniejszyło się ono o prawie pięć procent i osiągnęło, po raz pierwszy od wielu lat, wynik jednocyfrowy. Seredyn wprowadziła również nowe świadczenie prorodzinne dla rodzin o niewystarczających dochodach, czy wprowadziła waloryzację procentowo-kwotową rent i emerytur.

Marian Zembala. Ocena: 3+
Dużo można było się spodziewać po nowym szefie resortu zdrowia. Ale trzeba też powiedzieć, że ten resort jest bardzo trudny. Do tej pory każdy z ministrów, który pełnił tą rolę, niemal poległ, czy kończył swoją pracę z dużym wskaźnikiem nieufności. Zembala natomiast dużą wagę przywiązywał do zmian, które miały poprawić bezpieczeństwo dzieci i ich dostęp do szpitali, a także zaangażował się w promocję profilaktyki walki z rakiem.

Adam Czartoryski. Ocena: 3
Książę miał za zadanie właściwie dokończenie dzieła swojego poprzednika. Wkrótce po wprowadzeniu monarchii stanowisko ministra ds. wprowadzenia w Polsce monarchii został zlikwidowane.

Mariusz Witczak. Ocena: 3
Szef resortu nauki i szkolnictwa wyższego jest kolejnym ministrem, który w ostatnim czasie znalazł się pod ostrzałem i ostrą krytyką opozycji. Do jego najważniejszych sukcesów możemy zaliczyć m.in. program "Horyzont 2025". Minister Witczak bardzo promował również współpracę nauki z biznesem, która jest szansą dla polskiej gospodarki.

Andrzej Czerwiński. Ocena: 3
Czerwiński pracował w latach 2015-2019 w resorcie skarbu państwa na początku na stanowisku ministra, potem przez dłuższy czas jako sekretarz stanu, by na końcu ponownie powrócić na stanowisko szefa resortu. Do największych sukcesów może zaliczyć m.in. wniesienie akcji Kompanii Węglowej SA do Towarzystwa Finansowego Silesia i powstanie Nowej Kompanii Węglowej. Dzięki tym decyzjo, spółka Silesia przejęła 11 kopalń, utrzymała ich płynność finansową, a także zagwarantowała, by w przyszłości mogły one działać skutecznie, w oparciu o zasady rynkowe.

Czesław Mroczek. Ocena: 3-
Szef resortu obrony narodowej jest bardzo mało widoczny, co odbija się na dość średniej ocenie. To jednak on odpowiadał za przygotowanie szczytu NATO w Warszawie, który odbył się w 2016 roku i okazał międzynarodowym sukcesem.

Majida Karwan. Ocena: 3-
Po wyborach w 2015 roku Karwan została wicepremierem i stanęła na czele ministerstwa spraw zagranicznych. Odegrała bardzo ważną rolę w negocjowaniu niestałego członkostwa w RB ONZ dla Polski, na lata 2017-2018. Została powołana na Ambasadora RP we Francji, zastąpiła ją ALicja Mikołajczyk.

Andrzej Grzyb. Ocena: 3-
Ostatnim umiarkowanie dobrze ocenionym ministrem jest szef resortu rolnictwa i rozwoju wsi. O przedstawicielu Ludowców można mówić, że był raczej przeciętny. Choć nie można mu odmówić zasług, jak np. szybka i zdecydowana reakcja na susze i pomoc finansowa dla poszkodowanych rolników. Z jego inicjatywy został również powołany Fundusz Stabilizacji Dochodów Rolniczych, a w latach 2015-2019 zrealizowano ponad 25 tysięcy projektów inwestycyjnych w rolnictwie.

Igor Radziewicz-Winnicki. Ocena: 2+
Do najważniejszych sukcesów byłego ministra zdrowia można zaliczyć m.in. likwidację centrali Narodowego Funduszu Zdrowia. To jednak nie wystarczyło, aby utrzymał on swoje stanowisko. Był bardzo ostro krytykowany przez opozycję

Marek Sawicki. Ocena: 2
Były szef resortu rolnictwa i rozwoju wsi przepracował w nim dosłownie kilka miesięcy, dlatego nie ma zbytnio czegoś, co można by ocenić na plus. Zastąpił go Andrzej Grzyb.

Jarosław Neneman. Ocena: 2-
Były szef resortu finansów jest chyba ministrem, który był najbardziej krytykowany przez opozycję. Został zastąpiony przez Pawła Szałamachę.

Wincenty Nowak. Ocena: 1
Były wicepremier i szef resortu skarbu państwa jest bezdyskusyjnie najgorszym ministrem, jaki pracował w rządzie Radziwiłł-Schmidt. Jego działania były całkowicie nieskoordynowane i chaotyczne. Został zastąpiony przez swojego poprzednika, Andrzeja Czerwińskiego.

Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 11 cze 2016, 20:29

Obrazek
ZLew: Gdzie otwartość na debatę ze strony rządu. Czyżby premier zapomniała co mówiła w expose?

Podczas swojego expose premier wypowiedziała następujące stwierdzenie

'Zdajemy sobie sprawę z tego, że system edukacji w Polsce trzeba naprawiać. Dlatego będziemy otwarci na wszelkie dyskusje, debaty, nawet na propozycję likwidacji gimnazjów. W naszej opinii każdy pomysł jest do rozważenia, ale musi zostać przedyskutowany przez ogół.

Rzeczywistość pokazała i dowodzi nadal, że jest dokładnie odwrotnie. Na temat edukacji nie ma żadnych debat. Kiedy lewica złożyła projekt ustawy likwidujący gimnazja rząd zareagował niemal oburzeniem, minister Matusik -Lipiec, chciała umierać za gimnazja. Zasadność inicjatywy ustawodawczej lewicy starano się zbyć mówiąc , że powinien być to projekt obywatelski. PO nie zasiadła także do okrągłego stołu w sprawie szkolnictwa wyższego aby wspólnie poszukiwać rozwiązań- mówi Jakub Kwaśny.

Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 12 cze 2016, 10:07

Obrazek

Laura Novak w Faktach po faktach
Obrazek

D Pani przewodnicząca, w ocenach rządu opublikowanych dziś przez TVN minister Mikołajczyk otrzymała ocenę 4, jak Pani ocenia ten werdykt.

L.N Zasługa jaką niewątpliwie było uzyskanie przez Polskę niestałego członkostwa w Radzie Bezpieczeństwa ONZ została przypisana zarówno minister Mikołajczyk jak i Karwan. Nie było jednak istotnych następstw tego faktu. Debata na temat jak reformować ONZ trwa od kilkunastu lat, zatem Pani Mikołajczyk nie wykazała się niczym nowym. Zamarła także polityka w kierunku wschodnim. Mamy nadzieję, że w tym miesiącu lub na początku kolejnego odbędzie się w sejmie debata nad polityką zagraniczną Polski, która pozwoli na podsumowanie ostatnich czterech lat oraz na wyznaczenie nowych kierunków polityki zagranicznej Polski ponieważ tego ewidentnie brakuje. Moim zdaniem 4 to zdecydowanie zbyt wysoka i łaskawa ocena aktywności Pani minister.

D Projekty lewicy dotyczące likwidacji Funduszu Kościelnego oraz darmowych przejazdów komunikacją zbiorową zostały odrzucone przez sejm. Co się stało, że nie potrafiliście przekonać innych partii do swych projektów aby weszły w życie?

L.N Arytmetyka sejmowa okazała się nie ubłagana. Jesteśmy rozczarowani postawą Platformy Obywatelskiej u której strach i partykularne interesy gremiów przywódczych zwyciężyły nad rozsądkiem, a przede wszystkim nad rzeczywistą chęcią walki z bezrobociem. Aby wspomóc pozostających bez pracy długotrwale, ale również bezrobotnych absolwentów

D Wybiegnijmy nieco w przyszłość i przyjmijmy, że Zjednoczona Lewica wygrywa wybory parlamentarne. Czy wówczas powstanie rząd Janiny Dobrzyńskiej czy Laury Novak?.

L.N Przede wszystkim powstanie rząd na rzecz zmiany, którego priorytetem będzie realizowanie aspiracji społecznych Polaków i efektywna działalność na rzecz rozwiązywania problemów. Na czele takiego rządu stanie przewodnicząca SLD i Zjednoczonej Lewicy Janina Dobrzyńska.

D- A co w przypadku porażki ZL na jesieni. Stanie Pani na czele lewicy?

L.N Będziemy walczyć o zwycięstwo aby móc realizować nasz program, który wypływa z naszych idei oraz stanowi odpowiedź na aktualne problemy społeczne, polityczne, gospodarcze. Obecny rząd nie jest w stanie tego uczynić.

Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 13 cze 2016, 20:07

Obrazek
Piesiewicz: posunięcie propagandowe i skrajna desperacja
Obrazek
Zdaniem poseł Agnieszki Piesiewicz, rzeczniczki prasowej Platformy Obywatelskiej, wotum nieufności wobec Ministra Obrony Narodowej złożone przez Zjednoczoną Lewicą to nic innego jak "posunięcie propagandowe".

- Mamy dzisiaj do czynienia ze skrajną desperacją, z posunięciem czysto propagandowym. Do wyborów parlamentarnych zostały trzy miesiące i teraz nagle Zjednoczona Lewica sobie przypomniała, że istnieje coś takiego jak możliwość złożenia wniosku o wyrażenie wotum nieufności. Skoro w uzasadnieniu posłowie wymieniają, że pan minister przez cztery lata nic nie zrobił, to w takim razie dlaczego nie reagowali wcześniej? - pytała retorycznie w programie "Minęła Dwudziesta" na antenie TVP Info rzeczniczka prasowa Platformy Obywatelskiej Agnieszka Piesiewicz.

- To jest dość dziwne, że wniosek o wotum nieufności dla pana ministra Mroczka zbiegł się w czasie z najnowszym sondażem CBOS, w którym Zjednoczona Lewica sporo traci. Czy to jest państwa sposób na odrobienie strat? Tak jak powiedziałam wcześniej, uważam takie posunięcie za skrajną desperację. - powiedziała zdecydowanie posłanka. Rzeczniczka prasowa partii rządzącej była również pytana o przygotowania PO do nadchodzących wyborów. - Wszystkiego dowiecie się państwo pod koniec sierpnia, wtedy przedstawimy naszą wizję. - powiedziała.

Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 14 cze 2016, 15:35

Obrazek
Premier Radziwiłł-Schmidt stanie na czele listy krajowej PO+PC
Obrazek
Jak dowiedzieli się dziennikarze TVN24, to premier Anna Radziwiłł-Schmidt stanie na czele listy krajowej Platformy Obywatelskiej i Porozumienia Centroprawicy w nadchodzących wyborach do Sejmu. Wystartuje również w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym nr 114 obejmującym dzielnice Warszawy: Ursynów i Wilanów. Z listy krajowej do Sejmu wystartują również m.in. Mirosława Stachowiak-Różecka, Juliusz Norberg, Grażyna Piotrowska-Oliwa, Cezary Tomczyk i Marzena Okła-Drewnowicz.

Do Sejmu z listy krajowej zostanie wybranych 70 posłów. Koalicja wyborcza Platformy Obywatelskiej i Porozumienia Centroprawicy według ostatnich sondaży ma szansę na zdobycie 23 mandatów z tej puli. Jak wynika z najnowszych informacji dziennikarzy TVN24, na czele listy krajowej komitetu stanie premier Anna Radziwiłł-Schmidt, a zaraz za nią znajdzie się przewodnicząca PC Mirosława Stachowiak-Różecka. Obie panie wystartują również w Jednomandatowych Okręgach Wyborczych - pierwsza w okręgu nr 114, a druga w okręgu nr 15.

W ciągu kilku ostatnich tygodni dochodziły do nas przecieki, że z listy krajowej mieliby wystartować m.in. Grażyna Piotrowska-Oliwa, Juliusz Norberg, Aurelia Dębińska, Cezary Tomczyk i Marzena Okła-Drewnowicz. Przedwczoraj mówiło się w tym kontekście o dwóch senatorach - Jadwidze Rotnickiej i Marcie Fornero-Piotrowskiej. Te informacje zostały jednak bez potwierdzenia. Oficjalne listy wyborcze do Sejmu i Senatu Platforma Obywatelska i Porozumienie Centroprawicy mają przedstawić na przełomie sierpnia i września.

Wiemy na pewno, że ministrowie rządu Radziwiłł-Schmidt, Marszałek Sejmu Joanna Mucha, a także szefowie poszczególnych regionów Platformy Obywatelskiej wystartują w Jednomandatowych Okręgach Wyborczych. Na razie nie ma jednak konkretów co do pozostałych kandydatów i okręgów. Według informacji TVN24 do Sejmu ma wystartować również co najmniej kilku obecnych senatorów.

Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 15 cze 2016, 15:51

Obrazek

Zieloni i Samoobrona dołączają do Zjednoczonej Lewicy.

Zieloni oraz Samoobrona podjęły decyzję o starcie w wyborach parlamentarnych z list Zjednoczonej Lewicy, kandydaci tych partii wystartują także w kilku JOW-ach. Jak powiedział lider Samoobrony Lech Kuropatwiński ,, dołączenie Samoobrony do koalicji Zjednoczonej Lewicy jest najbardziej rozsądnym rozwiązaniem jakie możemy w tych wyborach zastosować. Prawica o różnych barwach przejęła Polskę i urządziła ją za pomocą zmiany konstytucji zgodnie z własnym światopoglądem. Nie zrobiono jednak nic dla zwykłych ludzi, elity o nich zapomniały. Samoobrona ma korzenie jako partia buntu, dziś swój sprzeciw i idee wolności, równości i sprawiedliwości społecznej manifestujemy włączając się do sił postępu''

Marek Kossakowski z Zielonych mówił, że ,,należy wzmacniać lewicę, a nie ją dzielić. Razem możemy skutecznie wałczyć o Polskę wolną od biedy i wykluczenia społecznego oraz sprawić, że wejdzie na drogę rozwoju, z którego skorzystają także mniej zamożni Polacy'.

Z poparciem ZL do sejmu wystartuje m.in Tomasz Lepper oraz część działaczy Młodych Socjalistów z Adrianem Zandbergiem na czele.

Administrator
Administrator
Posty: 21891
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 15 cze 2016, 19:57

Obrazek

Republikanie rozpoczynają działalność

Obrazek

Chcemy przywrócić w Rzeczpospolitej republikę, silna władza prezydencka to gwarant sprawnie działającego państwa.- powiedział w czasie pierwszego kongresu Partii Republikańskiej jej przewodniczący - Fryderyk Grabski. W czasie swojego wystąpienia omówił najważniejsze postulaty swojego ugrupowania. Podstawowym jest powrót do republiki, opartej na systemie prezydenckim. W trakcie kongresu zostali przedstawieni wiceprzewodniczący oraz członkowie zarządu. Rzecznikiem prasowym została Maria Polakówna.

Zmniejszenie liczby posłów do 100 czy likwidacja senatu to kolejne z propozycji, z którymi nowopowstałe ugrupowanie będzie szło do wyborów.
Zdaniem Grabskiego to sprawi, że władza ustawodawcza w naszym kraju będzie sprawniejsza i bardziej efektywna. Chcemy sprawić, że w polskim parlamencie będą zasiadać ludzie odpowiedzialni i otwarci na wyborców. Liczba stu reprezentantów wybieranych w JOWach jest w naszym przekonaniu najwłaściwsza. - zaznacza Grabski.

Likwidacja Trybunału Konstytucyjnego i Trybunału Stanu i włączenie kompetencji tych instytucji w zakres działania Sądu Najwyższego to najistotniejsze punkty reformy sądownictwa w Polsce. Przemawiający politycy podkreślali, że dziś w Polsce panuje bałagan prawny, a reforma by uporządkowała działanie sądów.

Ugrupowanie zapowiada walkę w najbliższych wyborach parlamentarnych, liczą na wysoki wynik. Jesteśmy przekonani, że nasza oferta znajdzie poparcie wśród obywateli. - podsumowuje Grabski.


Wróć do „Wiadomości z kraju”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości