Komentarze do wiadomości z kraju

Najważniejsze newsy z kraju. Telewizja, radio, internet.
Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 25 lip 2018, 16:13

Paweł Malinowski odpowiada:

No a ja odnoszę wrażenie, że ma pan problem z odniesieniem się do moich słów. Skoro pan uważa te słowa za mądre, to nie dziwię się dlaczego ZLew jest w koalicji z GPR, a wcześniej z SCD.
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Awatar użytkownika
Janina Dobrzyńska
Posty: 2749
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:24

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Janina Dobrzyńska » 25 lip 2018, 16:18

Nie będę się odnosić do jednozdaniowego ataku z błędem logicznym.
Janina Dobrzyńska- Sojusz Lewicy Demokratycznej

Poseł na sejm IV, V, VI, VIII

2011-2017 przewodnicząca struktur SLD na pomorzu
2015-2020 przewodnicząca SLD
2015-2019 wiceprzewodnicząca KP SLD
2015-2019 wicemarszałek Sejmu
2015-2020 liderka ZL

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 03 sie 2018, 12:05

Paweł Malinowski do tematu zjednoczenia na prawicy w Polsacie News:
Nie będę mówił o przekręcaniu postulatów PL-K wedle uznania koalicjantów, bo to państwo widzicie. Jednakże większą ironią jest nazwa. My proponowaliśmy Prawicę Razem, nasi niedoszli partnerzy Unię Stronnictw Konserwatywnych. Wychodzi de facto na nazwę, którą proponował premier Wójtowicz. Czy to jest poważna polityka? Wyciągnijcie państwo sami wnioski. To pokazuje kto dąży do koryta po trupach, a kto chciał być uczciwy i kto chciał uczciwie podejść do tematu.
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Awatar użytkownika
Fryderyk Skarbinski
Posty: 1066
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:33

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Fryderyk Skarbinski » 03 sie 2018, 14:26

Fryderyk Skarbiński o zjednoczeniu prawicy

Stare partie zamiast rozwiązywaniem problemów Polaków zajmują się tylko sobą. Podziały i zjednoczenia pokazują tylko że niewiele się od siebie różnią. Działacze przechodzą z jednej partii do drugiej bo nie są ważne ideały tylko polityczne kalkulacje. Dyskusje toczą się wokół tego kto jaką nazwę proponował, czyje postulaty zostały zaakceptowane a czyje nie, kto z kim będzie lub nie będzie w koalicji. Rządzić Inaczej chce zmienić oblicze polskiej polityki. Chcemy zburzyć status quo i monopol zajmujących się sobą starych partii. Polityka jest dla nas służbą obywatelom, a dyskusje powinny toczyć się wokół merytorycznych tematów: jak zbudować model gospodarczy aby wyprzedzić inne kraje, jak skonstruować system emerytalny aby zapewnić naszym seniorom spokojną jesień życia, jak poprawić funkcjonowanie usług publicznych. To są tematy, o których powinniśmy dyskutować ale politycy starych partii unikają ich jak ognia. Taka dyskusja nie jest atrakcyjna dla mediów. Taka dyskusja nie rozpala emocji wyborców i nie pozwala zbić politycznego kapitału.
Fryderyk Skarbiński - przewodniczący Stowarzyszenia "Rządzić Inaczej", ekonomista behawioralny, doktor ekonomii i psychologii, project manager, działacz społeczny
Obrazek

Awatar użytkownika
Ignacy Schmidt
Posty: 1187
Rejestracja: 25 lip 2018, 19:48

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Ignacy Schmidt » 03 sie 2018, 17:25

Urszula Pasławska o dymisji DeLeona

W końcu premier przyznał, że nie jest w stanie kierować rządem, ale to są stracone miesiące dla Polski, gdy unikał spotkań z innymi przywódcami, unikał pracy czy pojawiania się w Sejmie. Czeka nas teraz duże zamieszanie, ponieważ dotychczasowa koalicja nie ma większości w Izbie, lewica będzie musiała albo znaleźć nowego koalicjanta, albo próbować przekupić pojedynczych posłów, ale mam nadzieję, że nikt się na to nie skusi, bo twarz ma się tylko jedną. Ciekawy okres przed nami, na razie jednak nie znamy nawet kandydata na premiera - wszystko przed nami.

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Krzysztof Hans » 03 sie 2018, 17:34

Katarzyna Kajkowska (SCD) o sytuacji w parlamencie w studiu TVN24:
Myślę wszystko jest teraz w rękach mniejszych partii (a zwłaszcza SCD i MNP) i to o nie w tym momencie powinny się bić te większe. Przykładowo Ruch Konserwatywny byłby pewnie w stanie dogadać się z Konserwatywnymi Razem, SCD trafiłby pewnie do Postępowych Demokratów choć dalej ma też zdolności do rozmawiania z lewicą. De facto dla lewicy pozostałoby MNP ale nie wiadomo czy oni by na to poszli.
Ostatnio zmieniony 03 sie 2018, 17:40 przez Krzysztof Hans, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 03 sie 2018, 17:39

Paweł Malinowski do tematu dymisji premiera DeLeona w Polsacie News:

Dymisja premiera DeLeona mnie nie zaskoczyła. Moim zdaniem jednak mandat do zostania premierem powinna mieć Maria Belka jako dwójka na liście krajowej, a niekoniecznie Laura Novak i nie daj panie Boże pani Dobrzyńska, która Króla Polski nazywała panem Michałem, czy uważała, że taka osoba jak ja, czy mój śp. brat nie ma prawa być w Sejmie.
Również co do stwierdzeń pana Hansa, to nie mamy zamiaru wspierać bezideowej koalicji, jaką są Konserwatyści Razem.
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Krzysztof Hans » 03 sie 2018, 17:54

Anna Cystka - vice dyrektor Centrum Prasowego Stronnictwa Centrowo-Demokratycznego o zmianach w rządzie w tym samym studiu co Paweł Malinowski:
Dla mnie dymisja premiera DeLeona nie była zaskoczeniem już od dawna. Dla nas najpoważniejszym kandydatem jest mimo wszystko Laura Novak którą to bardzo lubimy i nawet możemy poprzeć. Zgadzam się z panem natomiast co do pani Dobrzyńskiej - też jesteśmy na nie dla niej zwłaszcza za negatywne słowa skierowane pod adresem SCD i jej działaczy.
A co do stwierdzeń to chyba zrobił pan faux pas gdyż wypowiadała je prezes Kajkowska a nie Krzysztof Hans.

Awatar użytkownika
Fryderyk Skarbinski
Posty: 1066
Rejestracja: 26 lip 2017, 23:33

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Fryderyk Skarbinski » 03 sie 2018, 22:24

Fryderyk Skarbiński o dymisji DeLeona i inwestycji Renault

Stare partie znów prześcigają się w spekulacjach medialnych na temat następcy premiera. I chociaż ważne jest kto to jeszcze ważniejsze jest jak i co będzie chciał realizować jego następca.

Dziwi mnie, że bez większego echa przeszła inwestycja Renault w Goleniowie. Jestem ciekaw ile samorząd zapłacił francuskiemu koncernowi za umiejscowienie fabryki w Polsce. Oczywiście zapłata będzie w ulgach podatkowych i innych preferencjach. Tylko pozostaje pytanie dlaczego dotujemy przemysł francuski a nie rodzimy. Ile dzięki tym pieniądzom moglibyśmy wesprzeć polskich przedsiębiorców to już samorządowcy nie mówią.
Fryderyk Skarbiński - przewodniczący Stowarzyszenia "Rządzić Inaczej", ekonomista behawioralny, doktor ekonomii i psychologii, project manager, działacz społeczny
Obrazek

Awatar użytkownika
Janina Dobrzyńska
Posty: 2749
Rejestracja: 01 maja 2015, 10:24

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Janina Dobrzyńska » 03 sie 2018, 22:26

Damian Syjczak w odpowiedzi:

Jeśli Pan zna polskiego producenta samochodów, który zatrudni jednorazowo 1 800 osób, to ja chętnie posłucham.
Janina Dobrzyńska- Sojusz Lewicy Demokratycznej

Poseł na sejm IV, V, VI, VIII

2011-2017 przewodnicząca struktur SLD na pomorzu
2015-2020 przewodnicząca SLD
2015-2019 wiceprzewodnicząca KP SLD
2015-2019 wicemarszałek Sejmu
2015-2020 liderka ZL


Wróć do „Wiadomości z kraju”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości