Telewizja

Najważniejsze newsy z kraju. Telewizja, radio, internet.
Administrator
Administrator
Posty: 22475
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 07 gru 2016, 0:00

Obrazek

Ruch Autonomii Śląska nowym kołem poselskim.
Obrazek
Ruch Autonomii Śląska jest od dziś nowym kołem poselskim, stało się to możliwe dzięki inicjatywie poseł Katarzyny Cichos, która opuściła Partię Liberalną. Poseł od lat sympatyzowała z ideą autonomii dla Śląska ,, teraz po referendum, w którym mieszkańcy potwierdzili wolę autonomii nadszedł czas aby dopilnować na szczeblu centralnym uchwalenia statusu. Kto zrobi to lepiej niż my autonomiści''. Koło poselskie RAŚ liczy troje posłów oprócz Katarzyny Cichos są to Jerzy Gorzelik i Barbara Wystryk- Benigier. W senacie przedstawicielem RAŚ jest Andrzej Roczniok.

Administrator
Administrator
Posty: 22475
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 07 gru 2016, 0:14

Obrazek

Dominika Więcek i Marta Zagrobelna dołączają do Zjednoczonej Lewicy.
Obrazek
Dwie posłanki reprezentujące dotychczas Partię Liberalną przeszły do Zjednoczonej Lewicy. Marta Zagrobelna mówiąc o swoim dołączeniu do lewicy podkreśliła, że jest to jedyne środowisko polityczne z jasno sprecyzowaną wizją rozwoju Polski. Do podjęcia ostatecznej decyzji przekonała mnie Joanna Dworaczyk bardzo pochlebnie mówiąc o atmosferze i tytanicznej pracy jaką wykonują posłowie, senatorowie i członkowie gabinetu cieni'' Dominika Więcek podkreśliła, że cieszy się z dołączenia do kompetentnej i pracowitej drużyny oraz z możliwości pomocy ,,w budowie lepszej Polski''.

Administrator
Administrator
Posty: 22475
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 07 gru 2016, 16:39

Obrazek
Posłowie Wojciech Zubowski i Bartosz Kownacki odchodzą do PLK
Obrazek
Na dzisiejszej konferencji prasowej dwóch posłów poinformowali, że odchodzą do Partii Liberalno-Konserwatywnej. To byli posłowie PiS: Wojciech Zubowskii Bartosz Kownacki.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Wojciech Zubowski i Bartosz Kownacki poinformowali, że odchodzą do Partii Liberalno-Konserwatywnej. Jako powód podali:
Wojciech Zubowski - PiS to nie jest pracowita partia. Uruchamia się podczas wyborów a później biorą kasę i nic nie robią. Nie chcę być też taki.
Bartosz Kownacki - Zwodzono nas szansą pracy i polepszenia sytuacji w Polsce, ale znowu PiS zaczyna osiadać na laurach, oczywiście nie słusznie, i nic nie robi. Ja chcę, żeby moje pomysły się nie zmarnowały.

Administrator
Administrator
Posty: 22475
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 08 gru 2016, 23:02

Obrazek

Lewica krytycznie o pracy koalicji w parlamencie.
Obrazek
Posłowie Zjednoczonej Lewicy na dzisiejszej konferencji prasowej krytycznie ocenili sposób pracy koalicji w sejmie i senacie. Laura Novak zwróciła uwagę na zbyt długie oczekiwanie na odpowiedź ze strony przedstawicieli rządu jak i brak odpowiedzi na pytania zadawane w trakcie debaty w senacie nad PFZM, oraz utknięcie debaty w sejmie nad rządowym projektem ustawy o ławnikach ,, Nie wiemy czy rząd nadal zamierza forsować projekt w pierwotnym kształcie, a może pojawiły się nowe koncepcje, ewentualnie sejmowa większość poprze zgłoszoną przez nas poprawkę. W senacie także nie udzielono odpowiedzi na pytania jakie zdali senatorowie Zjednoczonej Lewicy i Partii Liberalno- Konserwatywnej. Czym spowodowane jest tak długie oczekiwanie na odpowiedź tego niestety nie wiadomo''

Administrator
Administrator
Posty: 22475
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 09 gru 2016, 22:05

Obrazek
Paweł Janas i Paweł Pudłowski odchodzą do Partii Liberalno-Konserwatywnej
Obrazek
Na konferencji prasowej Paweł Janas i Paweł Pudłowski ogłosili, że odchodzą do PLK. Na konferencji pojawił się też Wincenty Nowak.

Dwóch posłów z Partii Liberalnej postanowili odejść do Partii Liberalno-Konserwatywnej. Poinformowali o tym, na konferencji prasowej. Byli to Paweł Janas i Paweł Pudłowski a na konferencji pojawił się Wincenty Nowak. Podczas tej konferencji podali swoje powody:
Paweł Janas - Cieszę się, że mogę odejść od takiej partii. Upada po zniknięciu Barycza. Nasze pomysł giną gdzieś tam w szufladach wyższych stref partii i koalicji. Słysząc od Krzysztofa Truskolaskiego o tej partii mam wielkie nadzieje.
Paweł Pudłowski - Można powiedzieć, że wreszcie mamy szansę, że nasze pomysły się nie zmarnują.

Później powitał ich Wincenty Nowak:
- Wraz z zarządem PLK, cieszymy się z nowych posłów, ponieważ dają oni nam szansę rozwoju oraz rozwiązań. Cieszę się, że mogę ich powitać.

Administrator
Administrator
Posty: 22475
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 09 gru 2016, 22:29

Obrazek
Gibała i Zembaczyński przystępują do PdP
Obrazek
Dwóch niezależnych do tej pory posłów - Łukasz Gibała i Witold Zembaczyński - przystąpiło do klubu poselskiego Porozumienie dla Polski.

- Startowałem do Sejmu ze wsparciem Porozumienia dla Polski, wspieram również koalicję rządzącą. Od początku bardzo dobrze mi się współpracowało z parlamentarzystami PdP, dlatego teraz zdecydowałem się wstąpić w jego szeregi. Musimy jednoczyć siły. - powiedział poseł z Krakowa, Łukasz Gibała. Dzisiaj rano, wraz z posłem Witoldem Zembaczyńskim, przystąpił do drugiego co do wielkości klubu w Sejmie. Syn byłego prezydenta Opola zastrzegł, że nie przystępują do żadnej partii wchodzącej w jego skład.

Porozumienie dla Polski stało się drugim co do wielkości klubem w Sejmie po kolejnym rozłamie w Prawie i Sprawiedliwości. Po zasileniu jego szeregów przez dwóch kolejnych posłów będzie posiadał 55 mandatów.

Administrator
Administrator
Posty: 22475
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 10 gru 2016, 0:05

Obrazek

Magdalena Netzel w Zjednoczonej Lewicy.
Obrazek
Poseł Magdalena Netzel jest od dziś członkinią klubu Zjednoczona Lewica. Decyzję ogłosiła rano. ,, Do sejmu zostałam wybrana dzięki moim wyborcom, a nie szyldowi, w Partii Liberalnej już nikt nawet nie dyskutuje o projektach ustaw. Konieczność pracy dla Polski przysłoniły koleżankom i kolegom wzajemne animozje i pretensje. Zjednoczona Lewica w tym czasie składa projekty do laski marszałkowskiej i nieustannie pracuje, rozmawia z Polakami. Taka postawa jest mi bliska dlatego zdecydowałam się na dołączenie do Zjednoczonej Lewicy aby razem zmieniać Polskę'' -powiedziała Netzel.

Administrator
Administrator
Posty: 22475
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 10 gru 2016, 10:54

Obrazek
Chrzciny królewicza Fryderyka
Obrazek
W niedzielę ochrzczono królewicza Fryderyka Kazimierza Mikołaja Stanisława Jana, najmłodsze dziecko króla Michała II i królowej Marii. Uroczystość odbyła się w Bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie, królewicz został ochrzczony w obrządku rzymskokatolickim.

Mały królewicz będzie miał trzy pary rodziców chrzestnych: zostali nimi król Hiszpanii Filip z księżniczką Anną Marią, królewna Zofia z mężem Franciszkiem Liściowskim oraz były prezydent Stanisław Goszczyński z małżonką Joanną, szefową BBN. Na uroczystość, oprócz najbliższej rodziny, zaproszono również m.in. marszałka Senatu Mikołaja Liściowskiego wraz z żoną Anną, a także premier Adriannę Wisłocką.

Królewicz Fryderyk urodził się w styczniu i jest szósty w kolejce do tronu, po królewnie Monice, królewnie Zofii, królewiczu Karolu, królewnie Paulinie i królewnie Matyldzie.

Obrazek
Król Hiszpanii Filip z królową Letycją

Obrazek
Królewna Zofia

Obrazek
Joanna Goszczyńska

Administrator
Administrator
Posty: 22475
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 12 gru 2016, 17:51

Obrazek
Renata Budzyńska nową prezes PiS!
Obrazek
W Warszawie właśnie zakończył się kongres Prawa i Sprawiedliwości. Wybrano na nim nowe władze partii. O reelekcję na stanowisku prezesa nie ubiegał się Krzysztof Szczerski. Poparł on natomiast startującą na to stanowisko szefową klubu parlamentarnego partii Renatę Budzyńską. Jej kontrkandydatami byli wiceprezesi Ryszard Czarnecki i Kazimierz Michał Ujazdowski. Ostatecznie w drugiej turze głosowania prezesem wybrano Renatę Budzyńską.

I tura:
Renata Budzyńska 42%

Ryszard Czarnecki 39%
Kazimierz Michał Ujazdowski 19%

II tura:
Renata Budzyńska 52%

Ryszard Czarnecki 48%

W najwyższych władzach partii poza stanowiskiem prezesa nie przeprowadzono większych zmian. Zastępcami Budzyńskiej pozostali Ryszard Czarnecki, Adam Lipiński, Jolanta Szczypińska i Kazimierz Michał Ujazdowski. Zmienił się natomiast rzecznik prasowy partii, którym został Paweł Szefernaker w miejsce sprawującej tą funkcję od czterech lat Elżbiety Witek.
Do nieznacznych zmian doszło także w składzie Komitetu Politycznego partii. W jego skład weszli związani z nową prezes europoseł Ryszard Legutko, była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga oraz posłanki Wiktoria Wiedeńska i Małgorzata Strzecharz. Stanowiska w tym gremium stracili natomiast ustępujący prezes Krzysztof Szczerski oraz byli posłowie Jacek Sasin i Ryszard Terlecki, którzy nie uzyskali reelekcji w ostatnich wyborach.

Renata Budzyńska ma 41 lat. Ukończyła Nauczycielskie Kolegium Języka Angielskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo uczyła języka angielskiego w szkołach publicznych, społecznych oraz w prywatnych szkołach językowych. Zajmowała się też przekładami kryminałów, literatury młodzieżowej, kobiecej i biblijnej. 

W 2006 r. wstąpiła do Platformy Obywatelskiej, gdzie wspólnie z grupą członków kościołów protestanckich próbowała budować "frakcję ewangeliczną". Aktywnie uczestniczyła w kampanii Hanny Gronkiewicz-Waltz. Zniechęcenie do PO narastało w niej przez poczucie instrumentalnego traktowania jej środowiska przez władze partii oraz niezadowolenia z ogólnego kształtu rządów. Jesienią 2009 wystąpiła z PO, wkrótce zaproponowano jej członkostwo w PiS. W 2019 zdobyła mandat poselski, wkrótce zostając przewodniczącą klubu parlamentarnego tej partii. W 2020 roku z powodzeniem ubiegała się o reelekcję z ramienia Bloku Prawicy (którego częścią był PiS)

Jest baptystką, żoną pastora jednego ze zborów. Renata śpiewa w zespole podczas niedzielnych nabożeństw. Mają z mężem dwie córki. 
Budzyńska uchodzi za przedstawicielkę umiarkowanego stronnictwa w PiS, otwartego na współpracę z królem i mówi się, że jest zwolenniczką przyjęcia przez partię roli konstruktywnej opozycji, którą zresztą partia realizowała przez większą część rządów Krzysztofa Szczerskiego (za wyjątkiem ostrej kampanii wyborczej w zeszłym roku). Pytanie tylko, czy elektorat udzieli jeszcze poparcia od dawna tracącemu w sondażach PiSowi?

Administrator
Administrator
Posty: 22475
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 12 gru 2016, 21:05

Obrazek
Pogrzeb Stanisława Goszczyńskiego
Obrazek
Była pierwsza dama Joanna Goszczyńska.

Były prezydent RP Stanisław Goszczyński, który zmarł w wieku 73 lat został dzisiaj pochowany w warszawskiej Świątyni Opatrzności Bożej. W uroczystości oprócz rodziny zmarłego wzięli również udział przedstawiciele instytucji państwowych, a także goście zagraniczni.

W pogrzebie wzięli udział żona zmarłego, była pierwsza dama i szefowa BBN Joanna Goszczyńska z urodzonym niedawno synem Janem oraz jego dzieci z pierwszego małżeństwa - Oskar i Zofia, król Michał II, królowa Maria oraz inni członkowie Rodziny Królewskiej, a także przedstawiciele najwazniejszych instytucji państwowych - premier Adrianna Wisłocka, Marszałek Sejmu Barbara Dolniak, Marszałek Senatu Mikołaj Liściowski, prezydent Warszawy Małgorzata Kidawa-Błońska, a także ministrowie kilku resortów i byli urzędnicy kancelarii Goszczyńskiego w latach 2010-2015. Wśród gości zagranicznych znaleźli się m.in. prezydent Ukrainy Julia Tymoszenko, prezydent Litwy Algirdas Butkevičius, prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarović, premier Czech Andrej Babis, premier Słowacji Robert Fico, oraz wicekanclerz Niemiec Sigmar Gabriel. Na pogrzebie pojawił się również minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Philip Hammond - były prezydent RP posiadał bowiem przez wiele lat brytyjskie obywatelstwo.

Obrazek
Król Michał II.

Obrazek
Królowa Maria.

Obrazek
Premier Adrianna Wisłocka.

Obrazek
Marszałek Senatu Mikołaj Liściowski.

Obrazek
Prezydent Ukrainy Julia Tymoszenko.

Obrazek
Minister Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii Philip Hammond z małżonką.


Wróć do „Wiadomości z kraju”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości