Komentarze do wiadomości z kraju

Najważniejsze newsy z kraju. Telewizja, radio, internet.
Awatar użytkownika
Wincenty Grabowski
Posty: 286
Rejestracja: 15 gru 2016, 8:45

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Wincenty Grabowski » 08 lut 2017, 12:11

Wincenty Grabowski dla Polsat News

Koalicja zalicza w ostatnim czasie serię wpadek nie chcecie tego wykorzystać i jak najszybciej doprowadzić do przedterminowych wyborów?

Dla nas liczy się przede wszystkim interes Polski i Polaków. Nie jest w interesie obywateli szybkie przeprowadzenie przedterminowych wyborów, gdy nie jest przyjęty budżet na przyszły rok. To jest najpilniejsza sprawa. Dlatego apeluję o wszystkie ręce na pokład. Dlatego chcemy odroczenia debaty na temat samorozwiązania Sejmu. Jasno stawiamy nasze priorytety i nasza Ojczyzna jest w nich na pierwszym miejscu. Jeśli przez to, przez późniejsze wybory, stracimy część głosów, ale dzięki temu uda się rozwiązać problemy naszego kraju to nie uznam tego za porażkę Narodowej Demokracji.

Rząd wyraźnie gubi się w swoich działaniach w ostatnim czasie.

Okazuje się, że jedynym sposobem na zarządzanie i rozwiązywanie problemów w koalicji są dymisje. Zaczęło się od wicepremiera Piotra Wiśniewskiego, później mieliśmy szefa URE Macieja Bando i na koniec dziennikarza TVP Marcina Świeczko. Myślę, że nie przypadkowo mamy taki zalew dymisji koalicja po prostu pogubiła się w swoich działaniach. Sam PR jaki serwowali nam przez ostatnie tygodnie nie rozwiąże problemów Polaków. Samym PR-em nie da się przykryć niekompetencji i lenistwa. Jak inaczej wyjaśnić przekroczenie terminów określonych w prawie na przygotowanie ustawy budżetowej?

Opóźnienia w przygotowaniu budżetu to jedno, a sam przedstawiony projekt chyba również pozostawia sporo do życzenia?

To jest fatalny budżet. Budżet, w którym brakuje rekordowych 70 miliardów złotych. Budżet przygotowany na kolanie, w którym realnie rosną tylko wydatki na urzędników. Postępowcy od lat serwują nam budżety bez strategicznej wizji zmian. Jak widać nikt w ministerstwie finansów nie planuje budżetu w perspektywie długofalowej. Wydatki państwa planuje się z dnia na dzień. To nie buduje dobrego klimatu dla polskiej gospodarki, trzeba to natychmiast zmienić.

Znów wyjdziecie na ulice protestować?

Nigdy z nich nie zeszliśmy. A insynuowanie, że protesty są inspirowane przez Rosjan to skandal. Jedyną inspiracją dla naszych działań jest fatalna postawa rządu i niezdolność do zarządzania Polską. Ludzie podchodzą do mnie na ulicach i mówią "zróbcie coś zanim pogrążą nasz ukochany kraj". Musimy działać. Po raz kolejny mamy dowody na to, że Polska potrzebuje radykalnej zmiany. Będący obecnie u władzy politycy zapomnieli, że Polska nie jest ich własnością i nie mogą z nią robić co im się żywnie podoba. Potrzeba nam teraz uspokojenia sytuacji i wspólnego rozwiązania kwestii budżetu na przyszły rok. Później jednak rozliczymy koalicję z ich działań.
dr Wincenty Grabowski - pułkownik dyplomowany w stanie spoczynku, doktor nauk ekonomicznych, przedsiębiorca, polityk, przewodniczący Narodowej Demokracji

Awatar użytkownika
Marek Kohn
Posty: 1150
Rejestracja: 28 gru 2016, 17:48

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Marek Kohn » 08 lut 2017, 20:45

O materiale TVP ws. łapówki, dla TVN24:

Panie prezesie, TVP twierdzi, że była łapówka dla byłego szefa URE, wręczona przez pana, za zgodę na podwyżkę cen gazu...

- Oczywiście, najpierw dałem łapówkę całej PGNiG, żeby przygotowała nową taryfę, następnie dałem ją UKE, żeby taką bezprawną decyzję "przyklepać". Pociągam za wszystkie sznurki przy pomocy milionów wyciąganych z tylnej kieszeni. Pozostałe 10 miliardów majątku trzymam bezpiecznie na Kajmanach. No, naprawdę, działania TVP - inspirowanej przez rząd - są co raz bardziej gorszące. Materiały TVP tylko potwierdzają to, co mówi środowisko dziennikarskie - jest "zlecenie na opozycję" i na mnie osobiście. To pokazuje, jak obecna władza się nas boi. Bo wie, że dokonamy jednoznacznych rozliczeń.
Marek Kohn - dr hab. nauk prawnych, były prezes Partii Liberalno-Konserwatywnej, były premier Rzeczypospolitej Polskiej (2022), poseł na Sejm RP (2020-2025), senator II kadencji (od 2025).

Awatar użytkownika
Dominik Święcicki
Posty: 560
Rejestracja: 30 kwie 2016, 19:19

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Dominik Święcicki » 08 lut 2017, 21:14

Święcicki dla Polsat News:
Materiał TVP jest bardzo intrygujący. Widać panikę rządu, bo to pewnie przez naciski rządu został opublikowany taki materiał. Obecna koalicja w moim mniemaniu kończy swój "złoty wiek".
Dominik Święcicki historyk, poseł na sejm II i III kadencji.

Awatar użytkownika
Dominik Święcicki
Posty: 560
Rejestracja: 30 kwie 2016, 19:19

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Dominik Święcicki » 10 lut 2017, 14:48

Święcicki dla Radia Łódź:
Mam nadzieje, że odejście Rzymkowskiego to nie jest prowokacja ND. Dziwi mnie, że zaraz po rozpoczęciu rajdu po Łodzi, w którym on brał udział nagle odchodzi.
Dominik Święcicki historyk, poseł na sejm II i III kadencji.

Awatar użytkownika
Laura
Posty: 9030
Rejestracja: 08 lip 2015, 0:29

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Laura » 10 lut 2017, 20:37

Laura Novak dla Polsat News o wypowiedzi Wincentego Grabowskiego.

Pan prezes Grabowski ma rację krytycznie oceniając rząd w kwestii polityki energetycznej, zapomina jednak, że endecja głosowała przeciw wnioskowi lewicy, który dotyczył debaty na temat inwestycji strategicznych. Umożliwiając tym samym rządowi dalsze milczenie, także na temat energetyki, która wymaga wielu zmian i odpowiedzialności ze strony władz, ale też dialogu różnych ugrupowań politycznych. Myśl endecką niegdyś cechowała dbałość o edukację, niestety przedstawiciele ND nie zasiedli do rozmów na temat szkolnictwa wyższego aby poszukiwać rozwiązań naprawczych dla szkolnictwa na szczeblu wyższym. Rewolucja ma to do siebie, że jest obarczona ryzykiem iż pożre własne dzieci. Wystawianie Polski na ryzyko z tym związane godzi w bezpieczeństwo państwa i obywateli.
Laura Novak
Wicepremier RP- Minister Skarbu i Energii.( 2026-2027 i 2028-2031)
Premier RP ( 2027)
Poseł na Sejm IV RP. I-VI kadencji
W latach 2020-2024 i od 2029 przewodnicząca SLD i ZL.
Przewodnicząca KP ZL w latach 2019-2026

Awatar użytkownika
Dominik Święcicki
Posty: 560
Rejestracja: 30 kwie 2016, 19:19

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Dominik Święcicki » 13 lut 2017, 20:08

Święcicki w Polsat News do Laury Novak
Ma pani rację. Wyczuwam w endekach woń hipokryzji.
Dominik Święcicki historyk, poseł na sejm II i III kadencji.

Awatar użytkownika
Marek Kohn
Posty: 1150
Rejestracja: 28 gru 2016, 17:48

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Marek Kohn » 13 lut 2017, 23:47

Kohn dla TVN24 o śmierci Wiśniewskiego:
Śmierć premiera Wiśniewskiego to ogromne strata. Jeszcze niedawno miałem okazję z nim rozmawiać. Profesjonalny, uśmiechnięty, patriota. Nie zawsze się zgadzaliśmy, ale Piotr miał ciekawe pomysły, zawsze myślał o Polsce, chodziło mu o "coś", o to, by Polska - także jego pracą - z dnia na dzień była lepsza. Wyrazy współczucia dla rodziny i najbliższych.
Marek Kohn - dr hab. nauk prawnych, były prezes Partii Liberalno-Konserwatywnej, były premier Rzeczypospolitej Polskiej (2022), poseł na Sejm RP (2020-2025), senator II kadencji (od 2025).

Awatar użytkownika
Karol Malinowski
Posty: 1447
Rejestracja: 21 sie 2016, 3:59

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Karol Malinowski » 14 lut 2017, 0:18

Malinowski do tematu śmierci Piotra Wiśniewskiego:
Polska traci jednego z lepszych polskich polityków, co jest bardzo smutną wiadomością. Był bardzo sympatyczną osobą, z Piotrem zdążyłem się zaprzyjaźnić, co dla mnie osobiście również jest tragedią. Cześć jego pamięci!
Członek zarządu Partii Polaków. Poseł na Sejm II i III kadencji.

Dawniej:
Wicepremier, Minister Sportu i Turystyki, pełnomocnik do spraw reformy administracyjnej, prezes Partii Polaków.

Awatar użytkownika
Laura
Posty: 9030
Rejestracja: 08 lip 2015, 0:29

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Laura » 14 lut 2017, 0:40

Laura Novak dla TVP Info o śmierci Wiśniewskiego

Z głębokim żalem przyjęłam wiadomość o śmierci premiera Wiśniewskiego. Jest to wielka strata dla Polski, gdyż odszedł człowiek pełen chęci do pracy i twórca wielu inicjatyw, zawsze skory do niesienia pomocy potrzebującym.Wyrazy współczucia dla rodziny.
Laura Novak
Wicepremier RP- Minister Skarbu i Energii.( 2026-2027 i 2028-2031)
Premier RP ( 2027)
Poseł na Sejm IV RP. I-VI kadencji
W latach 2020-2024 i od 2029 przewodnicząca SLD i ZL.
Przewodnicząca KP ZL w latach 2019-2026

Awatar użytkownika
Dominik Święcicki
Posty: 560
Rejestracja: 30 kwie 2016, 19:19

Re: Komentarze do wiadomości z kraju

Postautor: Dominik Święcicki » 15 lut 2017, 19:24

Święcicki o śmierci Piotra Wiśniewskiego w TVP Info:
Strata, strata. Dla PSL, dla PD, dla polskiego parlamentu i przede wszystkim dla narodu. Dzieliło nas wiele, bardzo wiele. Teraz już go nie ma. Jestem zszokowany. Jeżeli było to samobójstwo....Jak można tak nie szanować życia? Jeśli słyszy mnie jego rodzina. Proszę przyjąć kondolencje.
Dominik Święcicki historyk, poseł na sejm II i III kadencji.


Wróć do „Wiadomości z kraju”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości