Telewizja

Najważniejsze newsy z kraju. Telewizja, radio, internet.
Administrator
Administrator
Posty: 22728
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 23 maja 2015, 21:25

Obrazek
Solidarność poparła Liściowskiego
Obrazek

Obniżenie wieku emerytalnego, wyeliminowanie umów śmieciowych - to niektóre postulaty z „Umowy programowej” podpisanej między kandydatem PiS na prezydenta, a Komisją Krajową NSZZ Solidarność, która udzieliła poparcia Mikołajowi Liściowskiemu w wyścigu o fotel prezydencki.
– Głosujcie na Liściowskiego – mówił Piotr Duda, szef NSZZ Solidarność po podpisaniu porozumienia z kandydatem PiS na prezydenta. Apel ten skierował do członków związku i wszystkich pracowników. 

Według władz związku program kandydata PiS jest bliższy programowi związku niż program Anny Radziwiłł-Schmidt, a umowa programowa jest gwarantem jego realizacji. Zgodnie z Umową programową, kandydat PiS zobowiązał się m.in. do realizacji swojego programu, przedstawionego w czasie kampanii wyborczej.

W umowie kandydat PiS deklaruje, że będzie prowadził politykę zmierzającą do obniżenia wieku emerytalnego, a także zapewnienia rodzinom wychowującym dzieci dodatkowego wsparcia. Zobowiązuje się również do „przywrócenia odpowiedzialności państwa za zdrowie obywateli i reformy szkolnictwa”, skutecznej walki z ubóstwem i wykluczeniem społecznym, w tym zwiększenia wysokości progów dochodowych uprawniających do świadczeń socjalnych oraz do wprowadzenia sprawiedliwego systemu podatkowego. 


Umowa mówi również o zapewnieniu przez kandydata PiS wyeliminowania stosowania śmieciowych umów o pracę.
Kandydat PiS zobowiązał się również do tworzenia stabilnych miejsc pracy chroniących pracowników przed ubóstwem, wzmocnienia dialogu społecznego na szczeblu ogólnokrajowym, branżowym i zakładowym, zwiększenia uprawnień obywateli w zakresie referendów lokalnych i ogólnokrajowych oraz obywatelskich wniosków ustawodawczych, tak aby nie mogły być odrzucane w pierwszym czytaniu. 


W umowie przewodniczący Solidarności Piotr Duda, który podpisał ją w imieniu Komisji Krajowej, oświadczył, że elementy programu wyborczego kandydata PiS, „są zbieżne z celami programowymi NSZZ Solidarność zawartymi w statucie związku”. 

Według szefa Solidarności Polska jest krajem szczęśliwym dla tych, którzy "nie chcą żadnych zmian", którzy chcą budować swój kapitał „na krzywdzie drugiego człowieka i niskich kosztach pracy”. – My w tym temacie chcemy zmian i takie zmiany gwarantuje nam kandydat na prezydenta Mikołaj Liściowski – powiedział szef Solidarności. 


– – Dzisiejsze spotkanie jest historyczne. Po raz pierwszy podpisaliśmy Umowę programową z kandydatem na prezydenta – podkreślił szef Piotr Duda. Z kolei Mikołaj Liściowski zapewnił, że jako prezydent podejmie się stworzenia godnego życia w bezpiecznej Polsce. Zaznaczył też, że chce być patronem dialogu społecznego w naszym kraju. 

Mikołaj Liściowski i Piotr Duda podpisali umowę długopisem, który szefowi NSZZ Solidarność przekazał przed tragiczną śmiercią w katastrofie pod Smoleńskiem prezydent Lech Kaczyński. 

W czwartek na warszawskim Żoliborzu Mikołaj Liściowski i Piotr Duda złożyli wspólnie kwiaty przy grobie patrona NSZZ Solidarność bł. ks. Jerzego


Obrazek
Włodzimierz Julian Korab-Karpowicz i Stanisław Majdański poparli Liściowskiego
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na dzisiejszej konferencji prasowej do głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich na Mikołaja Liściowskiego wezwali dwaj kandydaci na prezydenta, którzy odpadli w pierwszej turze - Stanisław Majdański i Włodzimierz Julian Korab-Karpowicz. - Mikołaj Liściowski to kandydat, który lepiej od Anny Radziwiłł-Schmidt rozumie problemy rolników. Podczas swojej kampanii częściej od niej odnosił się do ich problemów. Jest też kandydatem o poglądach jasno prawicowych,. podobnie jak ja. Właśnie dlatego poprę go w drugiej turze i namawiam Was do tego samego - mówił Majdański. Włodzimierz Korab-Karpowicz podkreślił z kolei, że Liściowski ma bliskie mu konserwatywne poglądy, a Anna Radziwiłł-Schmidt jest raczej lewicowa, wobec czego poprze tego pierwszego kandydata.
Choć Grzegorz Braun oficjalnie nie poparł Mikołaja Liściowskiego, to wielokrotnie krytykował Annę Radziwiłł-Schmidt i pozytywnie wyrażał się o jej kontrkandydacie. Powiedział, że zagłosuje Liściowskiego, jeśli ten sprzeciwi się in vitro. Trudno konkretnie uznać, czy tak rzeczywiście się stanie, gdyż Liściowski nie wypowiedział się za całkowitym zakazem stosowania tej metody, choć ją skrytykował i zapowiedział likwidację dotowania z budżetu. Członek jego sztabu wyborczego Syriusz Schwarz oficjalnie poparł natomiast Liściowskiego słowami "z dwojga złego wolę kandydata odpowiadającego na pytania."
Liściowskiego nie poparł także oficjalnie Paweł Kukiz, wobec faktu, że obaj kandydaci poparli Jednomandatowe Okręgi Wyborcze. Słowa jego bliskiego doradcy Janusza Siemieńczuka mogą natomiast sugerować, że skłania się bardziej ku Liściowskiemu. Powiedział bowiem "Nie popieramy żadnego z kandydatów, lecz warto pamiętać, że PO miała 8 lat na wprowadzenie JOW. Do tej pory tego nie zrobiła."


og: wysłane do mnie przed ciszą wyborczą, więc jej nie łamią

Administrator
Administrator
Posty: 22728
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 24 maja 2015, 23:15

Obrazek
Szwecja triumfuje na Eurowizji. Umiarkowany sukces Polki.
Obrazek
Szwecja triumfuje w 60 Konkursie Piosenki Eurowizji. Widzowie i jurorzy przyznali największą liczbę punktów piosence "Heroes" Mansa Zelmerlöwa. To kolejna wygrana Szwecji – ostatnio ten kraj zwyciężył w Eurowizji w 2012 roku. Drugie miejsce w tegorocznym konkursie zajęła rosyjska piosenkarka Polina Gagaria, a trzecie włoskie trio "Il Volo". Polka – Monika Kuszyńska zdobyła 53 punkty i zajęła 10 pozycję.

W wielkim finale w Wiedniu konkurowało ze sobą 27 artystów, w tym Monika Kuszyńska z utworem "In the Name of Love". Szybko stało się jednak jasne, że wraz z głosami napływającymi od jurorów w 40 krajach i od publiczności walka o pierwsze miejsce toczy się między uznawanym za faworyta konkursu Zelmerlöwem a Rosjanką Poliną Gagariną. Ostatecznie górą był piosenkarz ze Skandynawii. Szwecja wygrała Eurowizję po raz szósty. Tylko Irlandia ma o jeden triumf w konkursie więcej.

Umiarkowany sukces odniosła natomiast reprezentantka Polski. Piosenka "In the Name of love" Moniki Kuszyńskiej zdobyła 53 punkty, co pozwoliło zająć 10 miejsce. Nasza reprezentantka otrzymała wsparcie z Francji, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Włoch, czyli z krajów, gdzie jest dość liczna Polonia. Reprezentujący w poprzednim roku Polskę Donatan i Cleo zajęli czternastą pozycję.

Impreza nie obyła się bez akcentów politycznych. Podczas występu Rosjanki część osób zgromadzonych na widowni zaczęła gwizdać, co komentatorzy wiążą z prowokowanym przez Rosję konfliktem na wschodniej Ukrainie. Reakcja widowni spotkała się z reprymendą jednej z prowadzących, która przypomniała, że motyw przewodni tegorocznej Eurowizji to "budowanie mostów", a "muzyka powinna być ponad polityką".

W tym roku w konkursie uczestniczyła Australia; reprezentant tego kraju Guy Sebastian wraz z utworem "Tonight Again" został entuzjastycznie przyjęty przez ok. 10 tys. ludzi zgromadzonych w wiedeńskiej Stadthalle, ale wbrew teoriom, że zwycięży jako zawodnik z dziką kartą, zajął dopiero piąte miejsce. Eurowizja cieszy się w Australii wielką popularnością (rok temu oglądało ją tam ok. 3 mln widzów), a australijski nadawca publiczny SBS należy do organizatora konkursu, Europejskiej Unii Nadawców (EBU).

Administrator
Administrator
Posty: 22728
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 24 maja 2015, 23:18

Obrazek
Radziwił-Schmidt złożyła mandat europosłanki
Obrazek
Była kandydatka Platformy Obywatelskiej na Prezydenta RP Anna Radziwiłł-Schmidt poinformowała na konferencji prasowej, że zrezygnowała z mandatu deputowanej do Parlamentu Europejskiego. Zastąpi ją Alicja Dąbrowska.

- W obecnej chwili chcę odpocząć od polityki, skupić się na rodzinie i życiu prywatnym. Zasiadałam w Parlamencie Europejskim od 2004 roku. Bardzo dziękuję moim wyborcom, że w kolejnych wyborach obdarzali mnie swoim zaufaniem. W moim przekonaniu wypełniłam już swoją misję i teraz czas na kogoś nowego. - powiedziała podczas konferencji prasowej Anna Radziwiłł-Schmidt, informując o swojej rezygnacji z zasiadania w Europarlamencie. Zastrzegła, że nie zamierza z polityki rezygnować. - To jest chwilowa przerwa, muszę naładować baterie. - podkreśliła.

Mówi się, że w jesiennych wyborach parlamentarnych Radziwiłł-Schmidt otworzy listę Platformy Obywatelskiej w okręgu nr 19 - Warszawie. Sama zainteresowana informacji ani nie potwierdziła, ani nie zdementowała. W tym okręgu partia rządząca zawsze otrzymuje dobre rezultaty - w wyborach w 2011 zdobyła tam 11 mandatów.

Radziwiłł-Schmidt zasiadała w Parlamencie Europejskim z okręgu nr 4 od 2004 roku. W 2014 roku uzyskała reelekcję, zdobywając 78 251 głosów (jej najwyższy wynik). Jej miejsce w Europarlamencie obejmie lekarz Alicja Dąbrowska, która była następna na liście Platformy.

Administrator
Administrator
Posty: 22728
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 24 maja 2015, 23:32

Obrazek
Zarząd Krajowy SLD: Nie ma wroga na lewicy! Będzie wspólna lista!

Obrazek

Dziś w Warszawie obradował Zarząd Krajowy SLD, w którym uczestniczyli również parlamentarzyści Klubu Poselskiego Sojuszu. Dokonano oceny kampanii prezydenckiej. Sojusz rozpoczyna także przygotowania do wyborów parlamentarnych, które odbędą się na jesieni.

Przewodniczący SLD Leszek Miller na specjalnej konferencji prasowej po pięciu godzinach obrad Zarządu Krajowego SLD stwierdził, że wynik wyborczy uzyskany przez Janinę Dobrzyńską w tych niesprzyjających warunkach jest to umiarkowany sukces. Dziękujemy zarazem wielu członkom i sympatykom SLD, zaprzyjaźnionym organizacjom i ruchom za wkład włożony w kampanię kandydatki oraz oddane głosy - powiedział Miller.

Na 30 czerwca zaplanowano posiedzenie Rady Krajowej SLD, która będzie początkiem przygotowań do wyborów parlamentarnych.Nie ma wroga na lewicy, dlatego apelujemy do wszystkich sił i organizacji na lewicy o mobilizację przeciw rosnącemu w siłę blokowi prawicy. Sojusz przyjął już katalog wartości i minimum programowego na mocy których może pracować z innymi na rzecz jednej listy lewicy. Musimy znaleźć sojuszników, z którymi moglibyśmy zatrzymać triumfalny pochód prawicy. Skupmy się wokół minimum programowego: Nierówność, to niesprawiedliwość; Rynek ma służyć ludziom; Praca jest lepsza od zasiłku; Konstytucja jest przed Ewangelią; Zdrowie nie może być towarem; Kobiety muszą być równe mężczyznom; Edukacja musi być powszechna, segregacja dzieci biednych i bogatych w dostępie do nauki jest niedopuszczalna... Mam nadzieję, że to minimum jest wystarczające, by zakończyć wyniszczające lewicę swary.- mówił szef SLD.

Zwracamy się do struktur, organizacji, także osób prywatnych o podjecie wysiłku, aby spotkać się we wspólnej pracy na rzecz lewicy - podsumował dyskusję Zarządu Miller. Przewodniczący SLD zapowiedział także szybką organizację II Kongresu Polskiej Lewicy, który będzie miał za zadanie scalić siły lewicowe w Polsce.

Administrator
Administrator
Posty: 22728
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 25 maja 2015, 16:16

Obrazek
Kopacz: Współpraca rząd-prezydent będzie jak najlepsza
Obrazek
- Współpraca między rządem a nowo wybranym prezydentem, będzie jak najlepsza - zadeklarowała premier Ewa Kopacz. Mikołaj Liściowski zdobył w wyborach prezydenckich nieco ponad 50 procent głosów.

- Chciałam pogratulować zwycięstwa Mikołajowi Liściowskiemu. To dobry wynik. A jako szef rządu zagwarantować, że współpraca między rządem a nowo wybranym prezydentem, będzie jak najlepsza - zadeklarowała premier Kopacz podczas konferencji prasowej po wtorkowym posiedzeniu rządu. - Rząd i prezydent służą temu samemu pracodawcy: narodowi - dodała w rozmowie z dziennikarzami. Jak podkreśliła, gwarantuje, że rząd "będzie bardzo dobrze współpracować z prezydentem" i "czynił wszystko, by ostatnie miesiące tej kadencji były jak najbardziej owocne".

Kopacz wyraziła też nadzieję, że współpraca rządu i Mikołaja Liściowskiego będzie dobrym sygnałem ze strony PO, że ugrupowanie chce przede wszystkim dobra tych, którzy w demokratycznych wyborach zdecydowali tak, jak zdecydowali. - Wszystko, co wydarzyło się podczas ostatnich miesięcy pokazuje, że nie można uprawiać polityki, nie będąc każdego dnia i w każdej minucie razem z Polakami - oceniła premier. Przez czas do jesiennych wyborów parlamentarnych - zdaniem szefowej rządu - PO będzie pokazywać się jako partia, która nie straciła kontaktu z obywatelami.

Administrator
Administrator
Posty: 22728
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 25 maja 2015, 19:54

Obrazek
Będzie rekonstrukcja rządu
Obrazek
Premier Ewa Kopacz poinformowała na konferencji prasowej, że do dymisji podali się minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk i minister środowiska, Maciej H. Grabowski, dlatego w niedługim czasie zostanie przeprowadzona rekonstrukcja rządu.

Na konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów premier Ewa Kopacz poinformowała o dymisji dwóch ministrów: sprawiedliwości, Cezarego Grabarczyka i środowiska, Macieja H. Grabowskiego. Jako powód swoich rezygnacji podali oni oboje sprawy osobiste.

Szefowa rządu powiedziała, że w ciągu kilku następnych dni zostaną przedstawieni kandydaci na stanowiska po ustępujących ministrach, następnie Ewa Kopacz zwróci się do urzędującego Prezydenta RP Stanisława Goszczyńskiego o powołanie nowych szefów resortów.

Administrator
Administrator
Posty: 22728
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 25 maja 2015, 22:34

Obrazek
Do zaprzysiężenia Liściowski będzie mieszkał w Pałacyku na Foksal
Obrazek
Obrazek
Prezydent-elekt zorganizował dziś w Pałacu Przezdzieckich swoją pierwszą oficjalną konferencję prasową po wygranych wyborach. To tu będzie mieszkał do zaprzysiężenia, które nastąpi 6 sierpnia. Liściowski zapowiedział, że już za kilka dni dojdzie do jego spotkania z ustępującym prezydentem Stanisławem Goszczyńskim, premier Ewą Kopacz i liderami pozostałych głównych sił politycznych. Według naszych informacji odbył już jednak kilka spotkań.
Rzeczniczką prasową prezydenta-elekta została Sylwia Ługowska, należąca do tzw. "aniołków" Kaczyńskiego z kampanii parlamentarnej w 2011 roku.
Podczas konferencji Liściowski poinformował także, że zrezygnował z członkostwa w PiS i mandatu poselskiego. - Prezydent jako arbiter w politycznych sporach powinien być bezpartyjny - uzasadniał swoją decyzję.
Trwają spekulacje, kto znajdzie się w kancelarii nowego prezydenta. Wśród kandydatów na jej szefa wymienia się członków prezydium sztabu wyborczego Liściowskiego - Tadeusza Schtolerberga, Beatę Kempę i Andrzeja Dudę. Media spekulują również, że doradcami nowego prezydenta mogą zostać Piotr Gliński, Krzysztof Szczerski czy Zyta Gilowska. Na pytanie o skład kancelarii prezydent-elekt odpowiedział jednak - Obecnie trwają na ten temat rozmowy. Skład mojej kancelarii zostanie ogłoszony prawdopodobnie w okolicach zaprzysiężenia.
Mikołaj Liściowski mieszka w Pałacyku na Foksal już od kilku dni. Jako nowosądeczanin nie ma bowiem domu w stolicy. Jedynie na czas posiedzeń sejmu mieszkał w hotelu poselskim. Razem z prezydentem do stolicy sprowadzić mają się jego żona Anna i trójka młodszych dzieci - osiemnastoletni Franciszek i czternastoletnia Oliwia. Do końca roku szkolnego mają jednak pozostać w Nowym Sączu. Starsze dzieci prezydenta-elekta - Roman i Paulina studiują w Krakowie.

Administrator
Administrator
Posty: 22728
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 26 maja 2015, 21:43

Obrazek
Znamy nazwiska nowych ministrów
Obrazek
Na konferencji prasowej premier Ewa Kopacz przedstawiła nowych ministrów swojego rządu. Stanowisko ministra sprawiedliwości obejmie bezpartyjna Marta Fornero-Piotrowska (z rekomendacji PO), a ministra środowiska - Felicja Maciejewska (z rekomendacji PSL). Premier jutro zwróci się do Prezydenta Stanisława Goszczyńskiego o ich powołanie w skład Rady Ministrów.

Premier Ewa Kopacz przedstawiła dzisiaj na konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów kandydatki na stanowiska ministerialne, opróżnione po dymisjach Grabarczyka i Grabowskiego. Ministerstwo Sprawiedliwości obejmie Marta Fornero-Piotrowska (bezpartyjna, z rekomendacji PO), a ministerstwo środowiska Felicja Maciejewska (z rekomendacji PSL). - To osoby bardzo pracowite, ręczę za nie osobiście - powiedziała premier, przedstawiając nowe panie minister. Poinformowała, że już jutro zwróci się do Prezydenta RP Stanisława Goszczyńskiego o ich powołanie.

Marta Fornero-Piotrowska (ur. 1977), która zastąpi Cezarego Grabarczyka na stanowisku ministra sprawiedliwości, miała już okazję pracować w resorcie, jako urzędniczka w latach 2011-2012, następnie w latach 2012-2013 w ministerstwie administracji i cyfryzacji, a od 2013 w ministerstwie spraw wewnętrznych. Jest absolwentką LO nr XIV im. Stanisława Staszica w Warszawie. Ukończyła studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego uzyskując tytuł doktora, odbyła aplikację prokuratorską w Prokuraturze Rejonowej w Siedlcach. Po odbyciu aplikacji pracowała w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie na stanowiskach: asesora i (od 2006) prokuratora. Kierowała Wydziałem Śledczym, a także Wydziałem ds. Zwalczania Przestępczości Zorganizowanej. Studiowała również w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Felicja Maciejewska (ur. 1974), która zostanie ministrem środowiska w miejsce Macieja H. Grabowskiego, ukończyła I LO im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, a następnie prawo na Uniwersytecie im. Ludwika Maksymiliana w Monachium, a także zarządzanie środowiskiem na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2014 roku zasiada w radzie powiatu poznańskiego. Zaskoczeniem może być, że PSL otrzymał trzecie ministerstwo (do tej pory miał dwa - pracy i rolnictwa). Politycy Platformy przekonują, że nie trzeba się kierować sztywnie określonymi ramami, a kompetencjami.

Administrator
Administrator
Posty: 22728
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 27 maja 2015, 15:05

Obrazek

Obrazek
Minister Środowiska na Polsko-Niemieckich Targach Ekologicznych.

Niedawno powołana minister środowiska, Felicja Maciejewska, odwiedziła Lubuskie Centrum Targowe w którym to w dniach 01.06-04.06.2015 odbywały się V Polsko-Niemieckie Targi Ekologiczne. Pani minister rozmawiała z wystawcami i zwiedzającymi. Podczas jednego z bloków tematycznych przemówiła:
"Mam świadomość, że końca kadencji zostało mało czasu, ale to nie oznacza, że nie będę starać się zrealizować swoich priorytetów. Pierwszym z nich jest zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza w Polsce, szczególnie w tej południowej. Potrzeba na to konkretnych działań: program zamiany kotłów węglowych na gazowe lub na pompy ciepła . Stawiam także na większą współpracę z samorządami w zakresie tworzenia tzw. "zielonych stref" w miastach, które obecnie istnieją właśnie w Niemczech. Inną ważną sprawą jest GMO - osobiście chciałabym ich całkowitego zakazania, jednak nie pozwala na to prawo UE. Możemy jednak wprowadzić pewne ograniczenia dotyczące uprawy poszczególnych gatunków GMO. Będziemy także zabiegać na forum Unii o całkowity zakaz uprawy organizmów genetycznie zmodyfikowanych.
Obiecuję, że jako minister będę pracowała rzetelnie i przez te parę miesięcy zrobię jak najwięcej."

Administrator
Administrator
Posty: 22728
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 27 maja 2015, 15:12

Obrazek
Porozumienie UP-SLD. Wanda Nowicka przystąpiła do Klubu SLD

Na dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej przez Sojusz Lewicy Demokratycznej i Unię Pracy liderzy obu partii ogłosili powrót do przyjacielskich stosunków. -Wybory prezydenckie pokazały, że lewica musi się łączyć, a nie dzielić. Nie ma wrogów na lewicy. Wszystkie ugrupowania zachęcamy do budowania silnego bloku lewicowego w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Zapraszamy na II Kongres Lewicy.- mówili liderzy UP i SLD.

- Sojusz Lewicy Demokratycznej to jedyny klub lewicowy w parlamencie. Lewica musi trzymać się razem. Łączą nas te same wartości. [...] Z niegdysiejszym ugrupowaniem Janusza Palikota zadziały się złe rzeczy. Odeszli od pierwotnych wartości i nie widzę perspektyw na współpracę. [...] Jednocześnie zrzekłam się stanowiska wicemarszałka sejmu. Nie zależy mi na stanowisku, a na słusznych lewicowych ideałach- mówiła Wanda Nowicka.


Wróć do „Wiadomości z kraju”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości