Telewizja

Najważniejsze newsy z kraju. Telewizja, radio, internet.
Administrator
Administrator
Posty: 22010
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 26 lis 2016, 12:07

Obrazek
Zakończył się kongres Partii Liberalnej. Barbara Dolniak nową przewodniczącą.
Obrazek
Dziś niemal cały dzień trwał kongres Partii Liberalnej. O przywództwo największego ugrupowania w sejmie rywalizowało aż ośmiu kandydatów. Przewodniczącą udało się jednak wybrać dopiero w siódmej turze. Została nią Barbara Dolniak, która od początku miała przewagę nad pozostałymi kandydatami i ostatecznie pokonała w ostatnim głosowaniu p. o. szefa partii Krzysztofa Truskolaskiego.

Wyniki pierwszej tury
Barbara Dolniak - 32%
Krzysztof Truskolaski - 25%
Andrzej Rzońca - 17%
Adam Szłapka - 12%
Joanna Ellmann - 5%
Leszek Jażdżewski - 5%
Michał Jaros - 2%

Jacek Władysław Bartyzel - 1%

Bartyzel w II turze popiera Dolniak.

Wyniki drugiej tury
Barbara Dolniak - 30%
Krzysztof Truskolaski - 23%
Andrzej Rzońca - 16%
Adam Szłapka - 10%
Leszek Jażdżewski - 8%
Joanna Ellmann - 4%

Michał Jaros - 3%

Jaros w III turze popiera Rzońcę.

Wyniki trzeciej tury
Barbara Dolniak - 32%
Krzysztof Truskolaski - 26%
Andrzej Rzońca - 21%
Adam Szłapka - 11%
Leszek Jażdżewski - 5%

Joanna Ellmann - 4%

Ellmann w IV turze popiera Szłapkę.

Wyniki czwartej tury
Barbara Dolniak - 37%
Krzysztof Truskolaski - 29%
Adam Szłapka - 16%
Andrzej Rzońca - 14%

Leszek Jażdżewski - 4%

Jażdżewski w V turze popiera Rzońcę.

Wyniki piątej tury
Barbara Dolniak - 38%
Krzysztof Truskolaski - 33%
Andrzej Rzońca - 17%

Adam Szłapka - 10%

Szłapka w VI turze popiera Rzońcę.

Wyniki szóstej tury:
Krzysztof Truskolaski - 40%
Barbara Dolniak - 40%

Andrzej Rzońca - 20%

Rzońca w VII turze popiera Dolniak.

Wyniki siódmej tury:
Barbara Dolniak - 51%
Krzysztof Truskolaski - 49%


Dolniak podziękowała członkom partii za swój wybór i pozostałym kandydatom za godną rywalizację. Zapewniła jednocześnie, że jej przewodnictwo będzie łączyło, a nie dzieliło partię, jak miało to miejsce podczas krótkich, tymczasowych rządów Krzysztofa Truskolaskiego. - Nie może być tak, że zgadzamy się na wszystkie propozycje naszych koalicjantów. Obecnie, mimo, że to my wygraliśmy wybory, rządzi tak naprawdę Porozumienie dla Polski. To ich reprezentantka została premierem przez bierność pana Truskolaskiego - mówiła Dolniak. Komentatorzy podkreślają, że taka postawa może wkrótce doprowadzić do tarć wewnątrz koalicji. Wewnątrz liberałów panuje duże niezadowolenie z faktu objęcia funkcji premiera przez Adriannę Wisłocką, czego wyrazem był fakt, że nie wszyscy posłowie partii poparli wotum zaufania dla niej.
Zaraz po wyborach przewodniczącego, wybrano pozostałych członków zarządu partii. Na stanowisku wiceprzewodniczących pozostali wicepremier Andrzej Rzońca i Joanna Ellmann, natomiast reelekcji nie uzyskał Krzysztof Truskolaski, którego zastąpił Jacek Władysław Bartyzel. Poza dotychczasowymi członkami, do zarządu partii wszedł europoseł Jerzy Meysztowicz.
Obrazek
Równocześnie z kongresem odbył się zjazd Młodzieży Liberalnej. Tu także doszło do zmiany władz - po prawie dwóch latach ze stanowiskiem przewodniczącej pożegnała się Małgorzata Tokarz, prywatnie przyrodnia siostra królewny Zofii. Zastąpiła ją działaczka młodzieżówki z Ostrołęki, dwudziestotrzyletnia Joanna Wrembska.

Administrator
Administrator
Posty: 22010
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 26 lis 2016, 15:53

Obrazek
Platforma Obywatelska świętuje 20 lat istnienia
Wielka konwencja w gdańskiej Hali Olivia
Obrazek
24 stycznia, w 20 rocznicę zjazdu założycielskiego Platformy Obywatelskiej w gdańskiej Hali Olivia zorganizowana została specjalna konwencja, aby uczcić tak ważną dla niej rocznicę. Hala wypełniła się po brzegi, a wśród najważniejszych gości znaleźli się byli prezydenci, premierzy, a także szefowie partii.

Na konwencji w Gdańsku pojawili się wszyscy żyjący byli przewodniczący partii - Donald Tusk (2003-2014), Ewa Kopacz (2014-2015) i Anna Radziwiłł-Schmidt (2015-2020), a także obecny przewodniczący Radosław Sikorski i obecne kierownictwo partii, w tym wiceprzewodniczące Maria Radziwiłł, Marta Fornero-Piotrowska i Karolina Młynarczyk oraz sekretarz generalna Maria Leniwa. Pojawili się również m.in. były prezydent Lech Wałęsa, byli premierzy Jan Krzysztof Bielecki, Hanna Suchocka oraz Jerzy Buzek, a także prezydenci: Warszawy, Małgorzata Kidawa-Błońska, Gdańska, Jarosław Wałęsa, Wrocławia Bogdan Zdrojewski, Łodzi, Hanna Zdanowska, Poznania, Jacek Jaśkowiak a także Olsztyna, Lidia Staroń oraz wielu innych parlamentarzystów i samorządowców.

- 24 stycznia 2001 roku trzech liderów – Donald Tusk, Andrzej Olechowski i Maciej Płażyński – a wraz z nimi tysiące aktywistów z całego kraju dało gigantyczny zastrzyk dobrej energii i gotowości do działania ludziom w całej Polsce. Kilka miesięcy później Platforma Obywatelska po raz pierwszy weszła do parlamentu, aby przez kolejne lata piąć się coraz wyżej, by w 2007 roku objąć stery rządów. - powiedziała premier i przewodnicząca partii w latach 2014-2015, obecna wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Ewa Kopacz, która przemawiała jako pierwsza. - Miałam niezwykły przywilej, aby przez rok sprawować funkcję Prezesa Rady Ministrów. Przywilej, który był wielką odpowiedzialnością. - dodała.

- W roku 2007 nasze ugrupowanie po raz pierwszy wygrało wybory parlamentarne, powtarzając ten sukces również w roku 2011, 2015 i 2019 roku. W czasie rządów PO nasz kraj rozwijał się dynamicznie, a międzynarodowa pozycja Polski z roku na rok wzrastała. Na poziomie lokalnym zainwestowaliśmy największe w historii pieniądze w budowę i modernizację lokalnych dróg i ulic, sieci wodociągowych i energetycznych. Pomimo globalnego kryzysu udało nam się przeprowadzić Polskę przez ten trudny czas bezpiecznie, jako jedynemu państwu w skali UE udało nam się utrzymać ścieżkę wzrostu i rozwoju. W tym czasie udało nam się też znacząco ograniczyć bezrobocie. Udało się osiągnąć bardzo dużo - powiedziała w swoim przemówieniu premier i przewodnicząca partii w latach 2015-2020, Anna Radziwiłł-Schmidt.

- Jesteśmy na scenie politycznej od 20 lat i na razie nie zamierzamy z niej schodzić! - rozpoczął swoje przemówienie obecny przewodniczący, wicepremier Radosław Sikorski. - W ciągu niemal 13 lat naszych rządów wiele udało nam się osiągnąć. Oczywiście nasi oponenci będą mówić, że to były tylko i wyłącznie lata zmarnowane, ale wystarczy spojrzeć przez okno a okaże się, ze są to zwykłe oszczerstwa. Polska zmieniła się zdecydowanie na lepsze. Polepszyliśmy polską gospodarkę, infrastrukturę. Oddając rządy pozostawiliśmy bezrobocie na najniższym poziomie od lat, rosnące PKB. Dziękujemy, że przez te wszystkie lata byliście razem z nami. Dziś, w tym szczególnym czasie dla Polski, tej wspólnoty potrzeba jeszcze bardziej niż kiedykolwiek. Działajmy dalej razem – dla Polski! - dodał.

Jako ostatni przemawiał jeden z założycieli PO, przewodniczący w latach 2003-2014, premier w latach 2007-2014, przewodniczący Rady Europejskiej w latach 2014-2019 Donald Tusk. - To niezwykłe, że Platformie Obywatelskiej przez 20 lat udało się utrzymać na scenie politycznej jedną z wiodących ról. Oczywiście, były wzloty i upadki, ale tak się dzieje zawsze. Najważniejsze jest, żeby tylko nie poddawać się po drodze. Jestem dumny z tego, że mój projekt polityczny, który powołałem do życia tak dawno temu nadal się rozwija i nadal ciężko pracuje na rzecz Polski i Polaków. - zakończył, nagrodzony burzą oklasków.

Administrator
Administrator
Posty: 22010
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 27 lis 2016, 15:00

Obrazek
Wojciechowska kandydatką koalicji w wyborach uzupełniających
PL, PdP i PPol pod jednym szyldem
Obrazek
- Była minister Anastazja Wojciechowska będzie wspólną kandydatką Porozumienia dla Polski, Partii Liberalnej oraz Partii Polaków w wyborach uzupełniających w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym nr 147 - poinformowała na konferencji prasowej pierwsza wiceprzewodnicząca PO Maria Radziwiłł.

- Tą kandydaturą chcemy pokazać przede wszystkim jedność koalicji, która rządzi Polską. Gdyby każdy wystawił kandydatów, to zdecydowanie podzieliłoby elektorat, a w obliczu podziałów na prawicy my musimy pokazać się jako zgodni. Anastazja jest również osobą młodą i energiczną, co podkreśla, jak dużą wagę przywiązujemy do spraw ludzi młodych. - powiedziała pierwsza wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej Maria Radziwiłł podczas konferencji prasowej w Sejmie, w której uczestniczyli Anastazja Wojciechowska, a także osoby z kierownictwa Partii Liberalnej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Porozumienia Centroprawicy, Inicjatywy Wolność oraz Partii Polaków.

W 2015 roku po raz pierwszy uzyskała mandat poselski w okręgu gdyńskim, wraz ze swoją siostrą bliźniaczką Maria była najmłodszą posłanką tej kadencji. W latach 2016-2018 pełniła funkcję rzeczniczki rządu. W wyborach parlamentarnych w 2019 uzyskała poselską reelekcję w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym nr 151, zdobywając 44 694 głosów (41,2%). 23 listopada 2019 roku została powołana na ministra-członka Rady Ministrów i przewodniczącą Komitetu Stałego Rady Ministrów. Obie funkcje pełniła do lipca 2020 roku, kolejno w drugim rządzie Anny Radziwiłł-Schmidt i rządzie Marty Fornero-Piotrowskiej. W czerwcu 2020 roku bez powodzenia ubiegała się o poselską reelekcję.

Administrator
Administrator
Posty: 22010
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 27 lis 2016, 22:46

Obrazek
Kolejne wzmocnienie OWP! Front nacjonalistyczny się powiększa.
Adam Gmurczyk z Narodowego Odrodzenia Polski (NOP) przeszedł do Obozu Wielkiej Polski. W swoich dotychczasowych wypowiedziach na ten temat mówił o potrzebie utworzenia wielkiej narodowej siły, która zmiecie w pył komunizm i postkomunizm.
Obrazek
Wspominano również, że OWP z NOP łączą się. Od teraz NOP jest częścią OWP. Teraz nacjonalistów z tegoż obozu w sejmie jest pięciu, ale Dominik Święcicki jest przekonany, że wkrótce to się zmieni.
"Obóz Wielkiej Polski to organizacja skupiająca wszystkich ludzi o poglądach prawicowych. Jesteśmy otwarci na przybywanie do nas nowych członków." Takie słowa Dominik Święcicki wypowiedział na konferencji prasowej.
Ponad to warto wspomnieć iż pan prezes Święcicki już wcześniej zapowiadał jednoczenie się organizacji nacjonalistycznych. Do tej pory jego słowa się spełniają. Najpierw połączenie się Ruchu Narodowego z Razem dla Najjaśniejszej, następnie Obóz Narodowo Radykalny i Młodzież Wszechpolska również włączają się do OWP a teraz Narodowe Odrodzenie Polski. Co będzie ich następnym krokiem?

Administrator
Administrator
Posty: 22010
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 29 lis 2016, 17:54

Obrazek
Książę oleśnicki Jerzy III złożył hołd lenny królowi Michałowi II.
Obrazek
Obrazek
Podczas dzisiejszej uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie książę Jerzy III de Afif złożył hołd lenny swojemu teściowi, królowi Michałowi II. Tym samym mąż królewny Moniki oficjalnie objął rządy w księstwie oleśnickim.
Homagium odbyło się według tradycyjnych zwyczajów monarchii. Książę przysięgał: ""Ja Jerzy III, książę oleśnicki, przysięgam wiernie służyć Miłościwie Panującemu Michałowi II, z Bożej łaski i woli Narodu królowi Polski, księciu mazowieckiemu, podlaskiemu, śląskiemu, cieszyńskiemu i pomorskiemu, hrabiemu kłodzkiemu, Panu Ziemi Lubuskiej etc. etc. etc. , gdzie mnie Jego Królewska Miłość raczy obrócić albo posłać, we wszystkich państwach, wszędzie wiernym, posłusznym być zwierzchności, której mię ziemię nadawszy poruczyć będzie raczył, Jego Możności strzec i pożytek mnożyć, a w tych rzeczach, na których mię w posługi Jego Królewskiej Mości obstalowano, zawżdy wiernie i mężnie się stawić, jako wiernego i cnotliwego sługę zależeć będzie.Tak mi dopomóż Bóg."
Samodzielne księstwo oleśnickie powstało w 1313 r. w wyniku podziału księstwa głogowskiego pomiędzy synów Henryka III. Księciem oleśnickim został wówczas Bolesław. Stan ten utrzymał się się do 1321 r., kiedy to po bezpotomnej śmierci Bolesława władzę objął tam jego brat Konrad I. Książę ten w 1329 r. złożył hołd lenny królowi czeskiemu Janowi Luksemburskiemu. Odtąd władztwo Piastów i ich następców należało do korony królestwa czeskiego jako jego lenno. Stan ten uległ zmianie dopiero 1742 r. w wyniku wojen śląskich, kiedy księstwo weszło w skład królestwa pruskiego. W skład księstwa oprócz stołecznej Oleśnicy wchodziły wówczas także Milicz, Bierutów, Syców i Kąty Wrocławskie.
W rękach potomków Konrada I księstwo oleśnickie pozostało, aż do wymarcia miejscowej linii Piastów tj. do 1492 r. Następnie księstwo znalazło się kolejno we władzy: Podiebradów, książąt wirtemberskich, książąt brunszwickich, Welfów, wreszcie jako uposażenie dla następcy tronu niemieckiego. Ostatnim księciem do 1945 roku był kronprinz Wilhelm Hohenzollern. Książę Jerzy jest trzecim władcą o tym imieniu. Wcześniejsi to Jerzy I (1498-1502) i Jerzy II Młodszy (1536-1553) z dynastii Podiebradów.

Oficjalną rezydencją Jerzego III na terenie księstwa będzie Zamek w Oleśnicy. Ponadto rodzina książęca uzyskała kilka innych rezydencji na terenie władztwa oraz posiada w Warszawie Pałac pod Blachą, który jest rezydencją następczyni tronu - królewny Moniki.

Administrator
Administrator
Posty: 22010
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 30 lis 2016, 23:09

Obrazek
Krzysztof Truskolaski wyrzucony z Partii Liberalnej
Obrazek
Były przewodniczący Partii Liberalnej, Krzysztof Truskolaski został wyrzucony z partii. Stało się to po zamieszaniu wywołanym w mediach. Witold Zembaczyński, Eryk Smulewicz i Piotr Waglowski zostali ukarani ostrzeżeniami.

Krzysztof Truskolaski, były przewodniczący Partii Liberalnej oraz poseł z okręgu nr 139, został wyrzucony z partii. Stało się tak po jego wypowiedzi w kuluarach sejmowych, która brzmiała: ,,Jako pełniący obowiązki przewodniczącego Partii Liberalnej tak naprawdę nie mogłem nic. Pani Marszałek Barbara Dolniak celowo działała na szkodę partii, blokując moją kandydaturę na premiera i buntując posłów przeciwko mojej osobie. W ten sposób chciała zwiększyć swoje szanse na wygranie wyborów na kongresie. Ta partia upadnie pod jej przewodnictwem.". Skomentowała to nawet przewodnicząca PL, też Marszałek Sejmu Barbara Dolniak, której wypowiedź brzmiała: ,,Jest to niedorzeczne. Ktoś kto rozdziela partię, działając na jej szkodę, nie zasługuje na zostanie a tym bardziej na zostanie premierem.". Białostocki poseł skomentował tę całą sprawę następującą wypowiedzią:
- Pani Marszałek boi się jak najwyraźniej prawdy oraz nie chce stracić poparcia wśród wyborców. Mam nadzieje, że sprawiedliwość ją kiedyś dosięgnie.

Trzech posłów zostało ukaranych ostrzeżeniami, w związku z swoimi wypowiedziami. Byli to Witold Zembaczyński, Eryk Smulewicz i Piotr Waglowski. Nieuniknione jest, że może ich to spotkać co Truskolaskiego.

Administrator
Administrator
Posty: 22010
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 01 gru 2016, 17:43

Obrazek
Nowy poseł w szeregach Partii Liberalno-Konserwatywnej
Obrazek
Partia Liberalno-Konserwatywna poszerza się o nowego posła. Jest nim Krzysztof Truskolaski, który niedawno został wyrzucony z partii rządzącej. Teraz, koło poselskie Partii Liberalno-Konserwatywnej będzie liczyło 12 posłów.

- Co się dzieje w Partii Liberalnej jest niedorzeczne. Władze partii karzą działaczy, swojej partii, za wygłaszanie własnych poglądów. Pan poseł Truskolaski został nawet wyrzucony. W naszej partii nie będzie czegoś takiego, że za wygłaszanie komentarzy niewygodnych dla partii. Cieszę się, że pan poseł postanowił, że dołączy do nas. - mówił wiceprezes PLK Wincenty Nowak.

- Mam nadzieję, że dołączenie do PLK będzie zmianą na lepsze. Ta partia ma bardzo duży potencjał i mam nadzieje, że pomogę. - mówił Krzysztof Truskolaski.

Administrator
Administrator
Posty: 22010
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 01 gru 2016, 19:24

Obrazek
Zjazd zarządu Obozu Wielkiej Polski!
Obrazek
Dotychczasowy zarząd OWP był wybrany spontanicznie i właśnie dlatego dziś wybrano oficjalnie zarząd oraz uchwalono program. Prezesem jednogłośnie został Dominik Święcicki i tutaj nie ma zaskoczeń a wiceprezesem pan Robert Winnicki. Na zorganizowanej przez Krzysztofa Bosaka konferencji prasowej przedstawiono zarząd i program OWP.
W skład zarządu OWP weszli:
Adam Gmurczyk,
Krzysztof Bosak,
Artur Zawisza,
Grzegorz Karpiniuk
Adam Andruszkiewicz

Logo OWP:
Obrazek

Administrator
Administrator
Posty: 22010
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 01 gru 2016, 22:47

Obrazek
Lewica o pracy MSZ
Obrazek
Podczas expose premier Wisłocka zapowiedziała, że w niedługim czasie minister Pisarska przedstawi program działania ministerstwa. Jak dotychczas tego nie uczyniono, co jednoznacznie negatywnie zaświadcza o polskiej dyplomacji pod rządami minister Pisarskiej. Poza wizytą w Brukseli nie ma także żadnych działań. Brak jest jakiejkolwiek aktywności na rzecz wzmocnienia pozycji Polski na arenie międzynarodowej. Czy jedyną drogą jest wniosek o debatę, interpelacja albo wniosek o wotum nieufności. Czyżby od czasów minister Mikołajczyk i Leniwej nic się nie zmianiło- Powiedziała Wiktoria Anastazja Skolska

Administrator
Administrator
Posty: 22010
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Telewizja

Postautor: Administrator » 02 gru 2016, 14:43

Obrazek

Joanna Dworaczyk opuszcza Partię Liberalną
Obrazek
Poseł Joanna Dworaczyk odchodzi z Partii Liberalnej i wstępuje do Zjednoczonej Lewicy. Jak powiedziała ,, Partia Liberalna została całkowicie rozbita, nie przedstawia żadnych koncepcji, czas który powinna wypełniać merytoryczna dyskusja i rozmowy o rozwiązywaniu problemów jest marnotrawiony na kłótnie personalne i wzajemne oskarżanie się liderów o zrobienie z PL wasali mniejszych koalicjantów. Zjednoczona Lewica jako jedyne ugrupowanie przedstawia spójną wizję rozwoju i zabiega o sprawy zwykłych ludzi. Jest jedyną postępową siłą polityczną mającą faktyczne znaczenie w polityce ogólnokrajowej'. Komentatorzy zwracają uwagę na wykruszanie się socjalliberałów z szeregów PL, gdyż odejście Dworaczyk zapewne nie będzie ostatnim.


Wróć do „Wiadomości z kraju”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości