Nuda

Wszystko o wszystkim.
Awatar użytkownika
Wincenty Nowak
Posty: 2498
Rejestracja: 07 lip 2015, 11:57

Re: Nuda

Postautor: Wincenty Nowak » 19 gru 2018, 21:53

Laura pisze:
Wincenty Nowak pisze:
Laura pisze:Chyba w miesiąc nie zostanie wszystko zmienione, gra musi mieć ( a przynajmniej powinna) jakiś realny wymiar. Sprawy MON dzieją się obecnie bardziej na forum rządu.


Stara wymówka... Ehh... Było dużo czasu, a nic się nie zmieniło w obronności. Przyznajcie się, że po prostu nie ogarniacie wojskowości.


Ty się znasz, nie?


Od długiego czasu mogę powiedzieć, że tak.

Awatar użytkownika
Laura
Posty: 9030
Rejestracja: 08 lip 2015, 0:29

Re: Nuda

Postautor: Laura » 19 gru 2018, 22:04

Nie mniej w toku gry nie dowiodłeś w sposób szczególny, że tak jest. A jaka jest ta wiedza poza grą , to nie wiem. Nie wiem na jakiej podstawie oceniasz sytuację,że nic się nie zmieni. Nowy minister, określił kierunek reform,a ig jest od 2 miesięcy. Działania PLK miały bardzo wycinkowy charakter, sprowadzały się do lotnictwa. Budowa OT jest trochę archaiczna przy dzisiejszym sposobie walki, prowadzenia wojen, o mechanizmie odstraszania nie mówiąc. Państwa skandynawskie tworzyły te formacje po II wojnie światowej, kiedy czynnik ludzki miał niepomiernie większe znaczenie niż dziś. Jeśli czytałeś na temat wojny w Zatoce 1991, to wiesz jaki charakter miała tamta wojna i że była to dominacja technologii i zabezpieczenia technologicznego w użyciu broni, aktywność wywiadowcza. Dziś walczą małe oddziały, to było widoczne we wszystkich wojnach od lat 90 i pod tym kątem tworzone są jednostki
Laura Novak
Wicepremier RP- Minister Skarbu i Energii.( 2026-2027 i 2028-2031)
Premier RP ( 2027)
Poseł na Sejm IV RP. I-VI kadencji
W latach 2020-2024 i od 2029 przewodnicząca SLD i ZL.
Przewodnicząca KP ZL w latach 2019-2026

Awatar użytkownika
Wincenty Nowak
Posty: 2498
Rejestracja: 07 lip 2015, 11:57

Re: Nuda

Postautor: Wincenty Nowak » 19 gru 2018, 23:58

Laura pisze:Nie mniej w toku gry nie dowiodłeś w sposób szczególny, że tak jest. A jaka jest ta wiedza poza grą , to nie wiem. Nie wiem na jakiej podstawie oceniasz sytuację,że nic się nie zmieni. Nowy minister, określił kierunek reform,a ig jest od 2 miesięcy. Działania PLK miały bardzo wycinkowy charakter, sprowadzały się do lotnictwa. Budowa OT jest trochę archaiczna przy dzisiejszym sposobie walki, prowadzenia wojen, o mechanizmie odstraszania nie mówiąc. Państwa skandynawskie tworzyły te formacje po II wojnie światowej, kiedy czynnik ludzki miał niepomiernie większe znaczenie niż dziś. Jeśli czytałeś na temat wojny w Zatoce 1991, to wiesz jaki charakter miała tamta wojna i że była to dominacja technologii i zabezpieczenia technologicznego w użyciu broni, aktywność wywiadowcza. Dziś walczą małe oddziały, to było widoczne we wszystkich wojnach od lat 90 i pod tym kątem tworzone są jednostki


Hmm... Bo może jednak, jak grałem, to analizowałem pewne rzeczy przed dokonaniem czegoś, bo bez tego rezygnowałem z danego działania, gdzie mnie zjadał czas. Kierunki, plany, a to co będzie, to dwie różne rzeczy np. BWP Borsuk albo nasz ,,wspaniały" ORP Ślązak. Jak może wiesz, nasz wymóg pływalności osłabia szansę stworzenia dobrego bwpa i nawet już większość znaczących państw od takiego wymogu odstąpiła, nie będzie on dorównywał innym albo będzie drogi, bo system obrony aktywnej jest drogi, ba Izrael nawet nie na wszystkich Namerach i Merkavach są zainstalowane. Drugi przykład jest znany. Wojska OT tworzą też zaplecze innym rodzajom sił zbrojnym, a szczególnie Wojskom Lądowym. Poza tym, wojsku wyznacza się zadania pod konkretnego przeciwnika, a nie byle by były, a po działaniach lewicy nie widzę nic. Rosjanie dalej są na systemie pół poborowym, co można określić jako M&S, czyli twarda skorupa otaczająca (zawodowi), a miękki środek (poborowi), co nie wskazuję, że jeśli dojdzie do starcia Rosja-NATO, nie będzie walki małych oddziałów, a rzucenie dużej ilości wojska. Jak się utrzymamy na Wiśle to będzie sukces, ale na pewno zostaniemy zepchnięci do Odry, ale terytorialsi mogą prowadzić działania opóźniające i osłaniać wycofywanie się wojska. Lotnictwo jest ważne, bo chociaż stworzyłem w PL-K większe szansę Polski na przetrwanie w powietrzu, do przybycia lotnictwa NATO.

Awatar użytkownika
Laura
Posty: 9030
Rejestracja: 08 lip 2015, 0:29

Re: Nuda

Postautor: Laura » 20 gru 2018, 1:53

Do walki NATO Rosja nie dojdzie, a jakby to po pierwsze lotnictwo i walka o przewagę w powietrzu, ( w tym zakłócanie łączności, uniemożliwianie działań via satelita) na pewno byłaby konfrontacja na morzu. Wojska terytorialne w takich warunkach nie byłyby w stanie walczyć z silniejszym przeciwnikiem. To,że zostali włączeni do sił zbrojnych nie oznacza, że są nimi w pełnym tego słowa znaczeniu To, iż mogą wykonywać działania w czasie pokoju, równie dobrze Ci ludzie, którzy są w WOT mogliby zasilić inne instytucje. Nie każda wojna łączy się też z operacją lądową, w centrum kraju.Zależy to już od celu jaki został zdefiniowany przed. Lewica to też był rząd De Leona.
Laura Novak
Wicepremier RP- Minister Skarbu i Energii.( 2026-2027 i 2028-2031)
Premier RP ( 2027)
Poseł na Sejm IV RP. I-VI kadencji
W latach 2020-2024 i od 2029 przewodnicząca SLD i ZL.
Przewodnicząca KP ZL w latach 2019-2026

Awatar użytkownika
Ignacy Schmidt
Posty: 1183
Rejestracja: 25 lip 2018, 19:48

Re: Nuda

Postautor: Ignacy Schmidt » 21 gru 2018, 14:07

Może, jak to było w zwyczaju, wydłużymy ten miesiąc ig na dwa tygodnie? Wiadomo, przygotowania, potem Święta itd. ;)

Administrator
Administrator
Posty: 22008
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Nuda

Postautor: Administrator » 21 gru 2018, 15:07

Teraz to już nie bardzo, jest zaplanowany kalendarz wyborczy.

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Nuda

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 21 gru 2018, 15:46

Będzie event o katastrofie kopalni CSM? Myślę, że wypadałoby.
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Administrator
Administrator
Posty: 22008
Rejestracja: 19 kwie 2015, 13:04

Re: Nuda

Postautor: Administrator » 22 gru 2018, 23:42

Pospieszcie się trochę z odpowiadaniem na pytania w debacie. Jak tak dalej pójdzie, to nie skończymy jej do wyborów. Rozumiem, że część graczy ma jakieś ważne sprawy związane z przygotowaniem o świąt, ale nie wszyscy - niektórzy zajmują się jakimiś mało palącymi sprawami, typu pisanie ustaw.

Awatar użytkownika
Michał Ajna
Posty: 5230
Rejestracja: 20 wrz 2015, 21:57

Re: Nuda

Postautor: Michał Ajna » 23 gru 2018, 14:26

A jaki jest sens kopiowania w grze wszystkich realnych eventów?
Michał II, Król Senior

Awatar użytkownika
Aleksander Beski
Posty: 2028
Rejestracja: 31 lip 2017, 20:30
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nuda

Postautor: Aleksander Beski » 24 gru 2018, 2:57

Może te SCD w końcu stanie się normalne.
Aleksander Beski - Poseł IV kadencji, członek Rządzić Inaczej.


Wróć do „Spamowisko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości