Nuda

Wszystko o wszystkim.
Awatar użytkownika
Marek Kohn
Posty: 1150
Rejestracja: 28 gru 2016, 17:48

Re: Nuda

Postautor: Marek Kohn » 19 maja 2018, 22:21

O! To jeśli rząd padnie, to - jak to polityk - będę sobie przypisywał nieswoje zasługi :D
Marek Kohn - dr hab. nauk prawnych, były prezes Partii Liberalno-Konserwatywnej, były premier Rzeczypospolitej Polskiej (2022), poseł na Sejm RP (2020-2025), senator II kadencji (od 2025).

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Nuda

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 19 maja 2018, 23:02

Gdybym umiał pisać ustawy i uczył się prawa, to ZLew mógłby się bać o swoją pozycję ;) Moim problemem jest to, że nie umiem pisać ustaw :D
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Awatar użytkownika
Szamir DeLeon
Posty: 3831
Rejestracja: 23 lip 2017, 20:37

Re: Nuda

Postautor: Szamir DeLeon » 19 maja 2018, 23:06

Jak się okazuje, nie trzeba umieć pisać ustaw ;) Wystarczy umieć szukać w Internecie, co jest trudniejsze jeśli korzysta się tylko z komórki.

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Nuda

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 19 maja 2018, 23:07

Wiesz, ja wolę być oryginalny, niż robić wyłącznie kopiuj/wklej i tu wychodzi moja totalna nieznajomość prawa ;)
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Awatar użytkownika
Szamir DeLeon
Posty: 3831
Rejestracja: 23 lip 2017, 20:37

Re: Nuda

Postautor: Szamir DeLeon » 19 maja 2018, 23:12

Można robić takie kopiuj/wklej, że się będziesz systematycznie uczył jak to powinno wyglądać. Przeczytanie całych Zasad techniki prawodawczej byłoby za nudnym zajęciem ;)

Awatar użytkownika
Marek Kohn
Posty: 1150
Rejestracja: 28 gru 2016, 17:48

Re: Nuda

Postautor: Marek Kohn » 19 maja 2018, 23:14

Zgadzam się z Szamirem. Podstawa to taki research ;) Problem jest niestety taki, że bardzo wiele razy projekty realnych są bzdury (jak właśnie zagadnienie z "nową inwestycją" w ustawie powołującej PSI vs. "inwestycja początkowa" w GBERze oraz sprzeczność art. 13 ust. 6 i 8*)... trafiło na temat, który ja monitoruję z racji, hm, zawodowych, więc tutaj było dużo ciężej.

* - ogólnie, cała ta sprawa to wierzchołek. cały proces prac był masakryczny. najpierw nad projektem -> RM przyszło na posiedzenie komisji, w 5 minut zgłosiło poprawki, nieznane posłom, po czym następuje 10 minut na wydrukowanie tych poprawek, a potem od razu dyskusja - W WYNIKU CZEGO SKREŚLONO 4 SŁOWA W ZDANIU (bo Biuro Legislacyjne nie zrozumiało MPiT, a MPiT nie umiał wyjaśnić, bo pewnie sam nie wiedział, bo treść tego dostał tak naprawdę od kogoś innego, więc nie rozumiał), POWODUJĄC SPRZECZNOŚĆ MIĘDZY USTĘPAMI :D co ciekawe, o ile jest nagranie, to nie ma wciąż pisemnego stenogramu (chociaż jest z posiedzenia przed i posiedzeń po tych obradach :D ), potem szybkie uchwalenie o 23:30. ludzie obecni na posiedzeniu nie mieli pojęcia o czym rozmawiają w ogóle :D, specjalne dni w posiedzeniu Senatu (15, 16 maja), ale przy tym brak wcześniejszych informacji, gdy się pytało Kancelarię Senatu etc. :P

W związku z tym stwierdzam, że to, co się dzieje w grze, naprawdę nie jest jakoś dużo gorsze od poziomu rzeczywistej legislacji czasami :D
Marek Kohn - dr hab. nauk prawnych, były prezes Partii Liberalno-Konserwatywnej, były premier Rzeczypospolitej Polskiej (2022), poseł na Sejm RP (2020-2025), senator II kadencji (od 2025).

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Nuda

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 19 maja 2018, 23:20

A niekoniecznie, gdybym nie chciał się uczyć tych zasad, to bym to olał, studia wyłącznie do gry mi się nie przydadzą, bo jakbym miał iść w politykę, to i tak bym nie poszedł, bo podstawowym problemem jest to, że do Kukiza i PiSu wciąż mi daleko, a w DG liczące się komitety bezpartyjne to lewicowe, więc wchodzenie do polityki z zaprzeczeniem moich poglądów jest z lekka słabe, bo aktorem jestem słabym, poza tym taki komitet mógłby mnie nie wziąć czytając moje przemyślenia w mediach społecznościowych ;)
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Awatar użytkownika
Szamir DeLeon
Posty: 3831
Rejestracja: 23 lip 2017, 20:37

Re: Nuda

Postautor: Szamir DeLeon » 19 maja 2018, 23:29

Media społecznościowe można wyczyścić (warto albo wyczyścić albo zablokować szukając nowej pracy ;) ). Jednak z samej polityki za bardzo się nie wyżywisz. :lol: Wiedza prawnicza i do gry, i do polityki jest ważna, ale nie bardzo ważna. Jednak istotniejsze jest to, że prawo jest nieodzownym elementem życia i warto mieć jakąś wiedzę w tym zakresie.

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Nuda

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 19 maja 2018, 23:49

To racja ;)
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.

Awatar użytkownika
Lukasz Wojtowicz
Posty: 2667
Rejestracja: 19 lis 2017, 23:06

Re: Nuda

Postautor: Lukasz Wojtowicz » 20 maja 2018, 22:18

Swoją drogą uparcie Hansa na tą biedną autonomię jest z lekka śmieszne :D To już się ZLew, RadLew, czy narodowcy pogodzili z tym, że autonomia nie zostanie uchylona, a Hans swoje :lol:
Były prezydent Sosnowca, Były premier RP, były członek Partii Liberalno-Konserwatywnej, prezes stowarzyszenia Ruch Konserwatywny.

Wg. Katarzyny Kajkowskiej jej lokaj.


Wróć do „Spamowisko”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości