Wybory Uzupełniające do Sejmu 2024
: 28 paź 2017, 15:07
SCD ruszyło do walki o wyborców.
Ruszyła kampania wyborcza kandydatów SCD w wyborach uzupełniających do Sejmu.
Partia ma na pieńku z PKW z powodu uchybień związanych ze zgłoszeniem dwóch kandydatów. Jednostka polityczna Krzysztofa Hansa stara się rozwiązać ten problem a poza tym prowadzi kampanie na podobnych co reszta partii zasadach.
Pierwsze dni kandydaci poświęcili na bezpośrednim spotkaniom z wyborcami w swoich okręgach. W swoich wystąpieniach skupili się na kwestiach związanych z opieką zdrowotną oraz szkolnictwem i bezpieczeństwem na drogach które to zamierzają oni polepszyć.[/b]
W Warszawie Krzysztof Hans podkreślał, że należy stale poprawiać bezpieczeństwo na drogach. "Żyjemy w kraju, gdzie często zdarzają się ruchliwe drogi dlatego też SCD złożyło projekt ustawy pod nazwą "Bezpieczna droga" który ma za zadanie poprawić bezpieczeństwo na drogach między innymi poprzez poprawę stanu dróg (w tym też znaków drogowych które to w ruchliwych miejscach zostaną zmienione) czy ograniczenie ruchu aut ciężarowych. Jako ogólnopolski przykład podam tu mieszkańców Łapczycy koło Bochni w Małopolsce którzy to mają problem z przechodzeniem na drugą stronę jezdni z powodu nie tylko ruchliwej starej krajowej "czwórki" i likwidacji przejść dla pieszych. Nie dopuszcze do takich sytuacji gdyż zależy mi na tym by widzieć ludzi przechodzących bezpiecznie przez jezdnie, a nie ich zwłoki na drodze. - podkreślał Prezes SCD podczas spotkania z wyborcami, pod Pałacem Kultury i Nauki. W kampanii wsparli go działacze zarówno SCD jak i jej młodzieżówki.
Na przedmieściach Starogardu Gdańskiego swoją kampanię zainaugurowała Agnieszka Krenna. Mówiła o zmianach dotyczących szkolnictwa. "Dzieci dlatego nie lubią szkoły gdyż ta zdecydowanie przesadza jak niezbyt długim i dawno nie reformowanym obowiązkiem szkolnym to zbyt trudną i nie zrozumiałą podstawą programową to zbyt ciężkimi plecakami lub zbyt dużą ilością lekcji czy uczniów w klasie. Skoro za waszych czasów był z tym problem, to niedopuśćmy by podobny los spotkał nasze dzieci które to są przyszłością Polski. " - zaznaczała kandydatka SCD. Przy okazji spotkania zbierane były podpisy pod Obywatelską Inicjatywą Ustawodawczą dotyczącą wniosków o oddzielenie ministerstwa kultury od nauki czy dymisji niektórych członków rządu - pełnomocnikiem projektu jest Krenna.
Na placu miejskim przy fontannie w Malborku z mieszkańcami spotkała się Felicja Gratecka. Podczas rozmów z obywatelami zwracał uwagę, że władza musi dbać o zdrowie swoich obywateli także poprzez wspieranie opieki medycznej. "Nasi politycy często decydując o sprawach opieki zdrowotnej niezdają sobie sprawy że sami tej opieki mogą w przyszłości potrzebować. Niech się nie zdziwią gdy w sytuacji kryzysowej dla ich zdrowia usłyszą że są politykami którzy nie wspierali opieki zdrowotnej więc pomoc lekarska im się nie należy. Wtedy mimo nieudzielenia pomocy przez lekarza wina będzie po stronie polityka sejmowego który gdy miał na to czas zaniedbał sprawy związane z medycyną. " - wspomniała była przewodnicząca Pięknej Polski. Spotkaniu towarzyszyła dyskusja na temat dużych projektów, które mogłyby zostać zrealizowane w Parlamencie przez posłów o senatorów
W Chełmie kampanię również od spotkania z mieszkańcami rozpoczęła Katarzyna Czyżewska. "Mimo że mam stosunkowo młody wiek wiem, czym żyją ludzie i jakie są ich potrzeby dlatego będę działać właśnie w ich sprawach. Chciałabym tu zwrócić uwagę na potrzeby młodych którzy po zakończeniu edukacji są pozostawieni sami sobie. Będę chciała znaleźć sposób na to by znaleźli oni pracę lub w prosty sposób stworzyli oni swoją jednostkę gospodarczą. Zrobić to možna tylko kierując taki ZUS bliżej ludzi a nie ludzi w nim pracujących w nim ludzi czy polityków" - podkreślała lubelska działaczka SCD. Opowiadała mieszkańcom o wielu przykładach przedsiębiorstw społecznych, które aktywnie zatrudniają młodych ludzi czy pomagają im utworzyć własny biznes na polskim rynku gospodarczym.