Debata Polityczna - Piękna Polska i ZLew

Debaty w telewizji, spotkania na uniwersytetach itp.
Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: Debata Polityczna - ZLew i Piękna Polska

Postautor: Krzysztof Hans » 25 wrz 2017, 22:38

Felicja Gratecka (Piękna Polska) :
Tutaj to właściwie nie wiemy czy takie małe terytorialnie województwo jest przydatne:
Patrząc na mapę proponujemy łącznie następujące projekty:
1. Województwo środkowopomorskie z siedzibą wojewody w Koszalinie a sejmiku w Słupsku: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojew%C3% ... opomorskie
2. Województwo środkowopolskie z siedzibą wojewody i sejmiku w Kaliszu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojew%C3% ... owopolskie
3. Województwo silezyjskie z siedzibą wojewody i sejmiku w aglomeracji Silesia, mieście Katowice: https://pl.wikipedia.org/wiki/G%C3%B3rn ... opolitalny
4. Województwo górnośląskie z siedzibą wojewody i sejmiku w Bielsko-Białej
5. Województwo centralnośląskie z siedzibą wojewody i sejmiku w Opolu
6. Województwo radomskie z siedzibą wojewody i sejmiku w Radomiu - obejmowałby teren radomszczyzny i północnej części województwa lubelskiego.
Łącznie byłyby 23 województwa :)

Awatar użytkownika
Karol Malinowski
Posty: 1447
Rejestracja: 21 sie 2016, 3:59

Re: Debata Polityczna - ZLew i Piękna Polska

Postautor: Karol Malinowski » 25 wrz 2017, 23:39

Bartyla:
To jak mam rozumieć akcja "województwo dla każdego miasta" rozpoczynamy? (Śmiech) Co dalej, podział kujawsko-pomorskiego, czy lubuskiego? Jeszcze raz się zapytam, dlaczego chcecie działać wbrew mieszkańcom województwa jurajsko-dąbrowskiego i przede wszystkim górnośląskiego, bowiem jak mam rozumieć jesteście przeciwni autonomii? Więc jak mam rozumieć nie stawiacie na elektorat z tych województw?

I tak na koniec mam kartkę, więc ją pokażę.

Województwo jurajsko-dąbrowskie
Liczba mieszkańców ok 1.5 mln mieszkańców

Województwo środkowopomorskie
Liczba mieszkańców ok. 980 tys mieszkańców

Województwo środkowopolskie
Liczba mieszkańców ok. 1.2 mln mieszkańców

Województwo radomskie
Liczba mieszkańców ok. 600 tys mieszkańców

Województwo opolskie
Liczba mieszkańców ok. 980 tys mieszkańców

Województwo bielskie
Liczba mieszkańców ok. 800 tys mieszkańców


Naprawdę, po co tak kadłubowe województwa? Rzecz jasna mówię o województwach waszego autorstwa, bowiem idząc państwa logiką moglibyście pomyśleć o jurajsko-dąbrowskim, ale zmartwię państwa, bo nie myślimy tak i zmartwię państwa, bo mieszkańcy Zagłębia nie chcą wracać do województwa śląskiego, tym bardziej z taką nazwą (uśmiech). Więc za chwilę mam się spodziewać, że zaproponujecie za chwilę (patrzy się w stronę Hansa) przeniesienie stolicy do Trzciany? (Śmiech w studio)
Członek zarządu Partii Polaków. Poseł na Sejm II i III kadencji.

Dawniej:
Wicepremier, Minister Sportu i Turystyki, pełnomocnik do spraw reformy administracyjnej, prezes Partii Polaków.

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: Debata Polityczna - ZLew i Piękna Polska

Postautor: Krzysztof Hans » 29 wrz 2017, 23:24

Felicja Gratecka (Piękna Polska) :
Postanowiliśmy wyjść na przeciw wszystkim krytykującym i stworzyliśmy szkic granic województw:
Obrazek
Finalne granice mogą się trochę różnić od tych zaprezentowanych powyżej.

Awatar użytkownika
Karol Malinowski
Posty: 1447
Rejestracja: 21 sie 2016, 3:59

Re: Debata Polityczna - ZLew i Piękna Polska

Postautor: Karol Malinowski » 30 wrz 2017, 0:39

Bartyla łapie się za głowę:
Odważni jesteście. Wydaje mi się, że chyba prędzej monarchię się zniesie, niż autonomię, bowiem jak mam się wydaje jesteście przeciwni autonomii? I jak mam rozumieć za 20 minut zaproponujecie województwo np. Bocheńskie, bo jednak do Krakowa też za daleko? (Śmiech) Poza tym wedle mapy, którą państwo prezentują Wrocław będzie w województwie opolskim! Naprawdę, czy ja jeszcze rozmawiam z normalnymi ludźmi, czy nie do końca? Ta zmiana odnoszę wrażenie jest robiona na siłę, a nie, żeby pomóc obywatelom.
Członek zarządu Partii Polaków. Poseł na Sejm II i III kadencji.

Dawniej:
Wicepremier, Minister Sportu i Turystyki, pełnomocnik do spraw reformy administracyjnej, prezes Partii Polaków.

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: Debata Polityczna - ZLew i Piękna Polska

Postautor: Krzysztof Hans » 30 wrz 2017, 11:34

Katarzyna Kajkowska (Piękna Polska) :
Dziękujemy za poprawienie odnośnie mapy - po korektach nasza propozycja przedstawia się następująco:
Obrazek
Co do autonomii to jesteśmy za nią ale w naszym odczuciu powinna ona bardziej obejmować bardziej proponowane województwa znajdujące się na Górnym Śląsku a proponowane województwo opolskie już nie.

Awatar użytkownika
Karol Malinowski
Posty: 1447
Rejestracja: 21 sie 2016, 3:59

Re: Debata Polityczna - ZLew i Piękna Polska

Postautor: Karol Malinowski » 30 wrz 2017, 13:05

Bartyla:
To może mam pytanie, jak znajdziecie 2/3 na zmianę ustawy organicznej?
Drugie pytanie, jak województwo górnośląskie proponowane przez państwa ma się utrzymać bez wsparcia reszty obecnego województwa? Czy bierzecie pod uwagę ew. bankructwo nowego województwa górnośląskiego?
Członek zarządu Partii Polaków. Poseł na Sejm II i III kadencji.

Dawniej:
Wicepremier, Minister Sportu i Turystyki, pełnomocnik do spraw reformy administracyjnej, prezes Partii Polaków.

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: Debata Polityczna - ZLew i Piękna Polska

Postautor: Krzysztof Hans » 30 wrz 2017, 22:21

Tamara Starska (Piękna Polska) :
Po to organizujemy debaty by te 2/3 znaleźć. To samo tyczy się innych sugerowanych przez nas projektów ustaw.
Nowe "górnośląskie" jest właśnie dobrym pomysłem bo pieniądze będą tam trafiać bezpośrednio a nie po przemieleniu ich przez Katowice i spółkę, tak by obszar beskidzki dostał ochłapy a nie porządny zastrzyk gotówkowy. Sosnowiec i Częstochowa po ucieczce z województwa śląskiego sporo zyskały. Bielsko-Białs wraz z jej okolicami chcą zrobić podobnie.

Awatar użytkownika
Karol Malinowski
Posty: 1447
Rejestracja: 21 sie 2016, 3:59

Re: Debata Polityczna - ZLew i Piękna Polska

Postautor: Karol Malinowski » 30 wrz 2017, 22:25

Bartyla:
Proszę jeszcze raz przeczytać reformę administracyjną, którą wprowadziliśmy i ustawę organiczną...
Członek zarządu Partii Polaków. Poseł na Sejm II i III kadencji.

Dawniej:
Wicepremier, Minister Sportu i Turystyki, pełnomocnik do spraw reformy administracyjnej, prezes Partii Polaków.

Awatar użytkownika
Krzysztof Hans
Posty: 1775
Rejestracja: 26 cze 2017, 20:49
Lokalizacja: Małopolska
Kontaktowanie:

Re: Debata Polityczna - ZLew i Piękna Polska

Postautor: Krzysztof Hans » 30 wrz 2017, 22:41

Felicja Gratecka (Piękna Polska) :
Prosimy zatem o przekazanie odnośnika do jej treści. Nasz projekt reformy administracyjnej wprowadzony poprzez ustawę będzie takim aneksem do uchwalonych przez was aktów prawnych.

Awatar użytkownika
Karol Malinowski
Posty: 1447
Rejestracja: 21 sie 2016, 3:59

Re: Debata Polityczna - ZLew i Piękna Polska

Postautor: Karol Malinowski » 30 wrz 2017, 23:40

Członek zarządu Partii Polaków. Poseł na Sejm II i III kadencji.

Dawniej:
Wicepremier, Minister Sportu i Turystyki, pełnomocnik do spraw reformy administracyjnej, prezes Partii Polaków.


Wróć do „Debaty i spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

cron