Biografie działaczy PLK

Odpowiedz

Kod potwierdzający
Wprowadź kod dokładnie tak, jak jest wyświetlony na obrazku. Wielkość znaków nie ma znaczenia.
Emotikony
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] włączony
Emotikony włączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Biografie działaczy PLK

Re: Biografie działaczy PLK

Post autor: Jakub Nowak » 28 paź 2023, 10:01

Obrazek
Jakub Nowak - ur. 19 marca 2009 roku w Łodzi, prawnik, samorządowiec.

Ukończył jednolite studia magisterskie na kierunku prawo (specjalizacja publicznoprawna) na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

W latach 2026-2028 członek Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi, wchodząc w skład Komisji Transportu oraz Komisji Sportu i Rekreacji. Na początku 2029 roku dołączył do Partii Liberalno-Konserwatywnej, angażując się w działania łódzkiej struktury tej partii. W 2030 roku został radnym miasta Łodzi z ramienia Prawicy Razem. W swojej działalności jako radny skupiał się, oprócz spraw mieszkańców dawnych dzielnic Śródmieście i Widzewa, na transporcie zbiorowym, a także kwestiach rozwoju sportu na terenie miasta Łodzi. Angażował się też w działania, mające na celu tworzenie w Łodzi nowych obszarów zielonych i ogólne tzw. "odbetowywanie" miasta. W marcu 2034 roku uzyskał mandat posła z listy krajowej Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Prawica z poparcia PL-K. Rok później został opiekunem Młodych Liberalno-Konserwatywnych, młodzieżówki PL-K, która powstała z połączenia wielu organizacji młodzieżowych współpracujących z PL-K.

Syn byłego wicepremiera i ministra spraw skarbowych, a obecnego kasztelana wolborskiego Wincentego Nowaka i Kai Górskiej. Jest fanem piłki nożnej i kibicem Widzewa Łódź, a także entuzjastą kolei. Był długoletnim wolontariuszem Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Re: Biografie działaczy PLK

Post autor: Wincenty Nowak » 08 maja 2023, 19:56

Obrazek
Bartosz Kucharski - ur. 26 listopada 1988 r. w Suwałkach, informatyk, przedsiębiorca, polityk, radny sejmiku województwa podlaskiego.

W młodości grał na regionalnych turniejach szachowych. W 2013 roku skończył studia na kierunku informatyka na Politechnice Wrocławskiej. Po ukończeniu studiów pracował jako informatyk dla koncernu Siemens, opracowując m.in. oprogramowania do produktów kolejowych, medycznych. Z czasem zajął kierownicze stanowisko w ramach tego koncernu. W 2021 roku powrócił do Suwałk, zakładając przedsiębiorstwo, które działa w branży IT, odchodząc tym samym z Siemensa. W 2024 roku jego przedsiębiorstwo miało zatrudnionych 40 osób, w tym większość stanowili mieszkańcy Suwałk i okolic. Od czasu powrotu do Suwałk aktywnie angażuje się w wiele inicjatyw lokalnych.

W 2024 roku dołączył też do Partii Liberalno-Konserwatywnej, w której działał na poziomie lokalnym. W 2025 roku został kandydatem PL-K w wyborach uzupełniających w Jednomandatowym Okręgu Wyborczym nr 135 (Suwałki), rozpisanych na skutek rezygnacji posła PL-K Krzysztofa Kowalewskiego z mandatu. Przegrał te wybory z kandydatką Zjednoczonej Lewicy, Aleksandrą Trosą. W 2026 roku startował znowu do Sejmu w tym samym okręgu, ale nie uzyskał mandatu. W 2026 roku startował w wyborach samorządowych jako kandydat PL-K i PPol do sejmiku podlaskiego, ale nie został wybrany radnym. W 2030 roku startował z list Prawicy Razem w wyborach do sejmiku woj. podlaskiego i został wybrany radnym. W 2035 roku został wybrany na wiceprezesa lokalnych struktur PL-K w woj. podlaskim.

Jest żonaty, ma dwójkę dzieci.


Obrazek
Wiktoria Morawska - ur. 11 lutego 1997 r. w Łodzi, administratywistka, samorządowiec, polityk.

W młodości uczyła się baletu, osiągając niemałe sukcesy. Jako nastolatka angażuje się w działalność organizacji monarchistycznych, a z czasem dołączyła do Młodych Razem dla Najjaśniejszych. W latach 2014-2016 była członkiem Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi. W 2021 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku administracja na Uniwersytecie Łódzkim.

W 2018 roku została kandydatką na radną z list Koalicji Prawicy do sejmiku woj. łódzkiego z rekomendacji MRdNu. Na początku 2021 roku dołącza do nowopowstałej Partii Liberalno-Konserwatywnej, z której ramienia w 2022 roku startuje do sejmiku woj. łódzkiego, uzyskując mandat radnej. W 2022 roku została wybrana jako członek zarządu województwa łódzkiego VIII kadencji. Nie uzyskała reelekcji w wyborach samorządowych w 2026 roku, startując z list PL-K, po czym pracowała w urzędzie marszałkowskim w Łodzi. W 2030 roku ponownie kandydowała do sejmiku woj. łódzkiego z list Prawicy Razem. W 2035 roku została wybrana na szefową lokalnych struktur PL-K w woj. łódzkim.

W 2023 roku wyszła za mąż za Adriana Góreckiego, byłego działacza MRdN, a obecnie radca prawny, z którym ma syna i córkę. Angażuje się w lokalne inicjatywy i akcje społeczne.


Obrazek
Sonia Jakubowska - ur. 18 lipca 1999 r. w Mysłowicach, samorządowiec, urzędnik.

Jako nastolatka dołączyła do Młodych Razem dla Najjaśniejszych, określając się jako monarchistka. W 2018 roku została kandydatką do sejmiku woj. śląskiego z list Koalicji Prawicy z rekomendacji MRdN. W 2021 roku przeszła z MRdNu do PL-K. W 2022 roku została kandydatką PL-K do sejmiku woj. górnośląskiego, ale nie została wybrana. W 2023 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku Transport na Politechnice Śląskiej, a po stażu w Ministerstwie Infrastruktury zaczęła pracę w departamencie odpowiedzialnym za organizację transportu kolejowego w urzędzie marszałkowskim woj. śląskiego, a później pracowała w Kolejach Śląskich. W 2033 roku wznowiła swoją działalność polityczną w Partii Liberalno-Konserwatywnej. W 2034 roku została wybrana z list Prawicy do sejmiku woj. górnośląskiego i została później członkiem Górnośląskiej Rady Wojewódzkiej ds. transportu publicznego, infrastruktury i inwestycji.

Ma męża i dziecko. Jest zaangażowana w lokalne inicjatywy promowania transportu zbiorowego, a także brała udział jako ekspertka w panelach dot. transportu kolejowego.


Obrazek
Sylwia Czartoryska - ur. 3 października 1996 r. we Włoszczowie, lekarka, samorządowiec, polityk

Pochodzi z arystokratycznej rodziny Czartoryskich. Jej rodzice są lekarzami, którzy to przenieśli się do Włoszczowej po przemianach ustrojowych, angażując się w działalność charytatywną. W młodości trenowała taniec. W 2021 roku ukończyła studia medyczne na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W 2017 roku zaangażowała się w działalność Młodych Razem dla Najjaśniejszej, stając się rok później kandydatką z listy Koalicji Prawicy do sejmiku woj. świętokrzyskiego. W 2018 roku została wybrana do sejmiku woj. świętokrzyskiego. Pod koniec 2021 roku brała udział w powstawaniu Partii Liberalno-Konserwatywnej. W 2022 roku została wybrana na posłankę liczbą 20 060 głosów w JOW nr 286 (Włoszczowa). Nie uzyskała reelekcji w 2026 roku, kandydując w JOW nr 167 (Jędrzejów). Po porażce w wyborach postanowiła zawiesić swoją karierę polityczną i skupić się na karierze medycznej, aż do 2034 roku, kiedy powróciła do działalności w PL-K. W 2035 roku została wybrana na szefową lokalnych struktur PL-K w woj. świętokrzyskim.

Ma męża-lekarza, z którym ma trójkę dzieci. Jak jej rodzice działa charytatywnie, angażując się także w działalność społeczną. Jest damą z prawa Zakonu Rycerzy św. Łazarza. Jest katoliczką. Określa się jako zielona konserwatystka i po 2026 roku była inicjatorką akcji popularyzujących zieloną energię, do której zalicza także atom.

Re: Biografie działaczy PLK

Post autor: Mateusz Goldenberg » 10 kwie 2022, 13:36

Mateusz Goldenberg (ur. 27 grudnia 1992 w Kłodzku) - polski polityk, przedsiębiorca, samorządowiec.

Obrazek

Radny Rady Miasta Duszniki-Zdrój w latach 2014-2022, Burmistrz Miasta Duszniki-Zdrój od 2022, właściciel firmy transportowej GoldenTrans, grupy sklepów internetowych Just4 (Just4you, Just4pets, Just4sports, Just4home), właściciel hotelu Złote Duszniki w Dusznikach-Zdrój, Złota Polanica w Polanicy-Zdrój oraz Złota Kudowa w Kudowie-Zdrój.

Życiorys

Syn Szymona Goldenberga (1959-2018) oraz Jolanty z domu Witkowskiej. Jego rodzina od strony ojca posiada korzenie niemiecko-żydowskie. Wychowywał się w Dusznikach-Zdrój. W młodości uprawiał biathlon, lecz bez większych sukcesów.

W 2014 roku ukończył studia I stopnia na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku Zarządzanie w specjalizacji Zarządzanie przedsiębiorstwem. W tym samym roku wystartował w wyborach samorządowych z listy KWW Piotra Lewandowskiego niespodziewanie zdobywając mandat.
W 2016 roku ukończył studia II stopnia na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu na kierunku Zarządzanie w specjalizacji Zarządzanie w biznesie i sektorze publicznym. W tymże roku ukończył zaocznie studia II stopnia na kierunku Międzynarodowe stosunki gospodarcze w specjalności Biznes międzynarodowy.

W 2018 roku ukończył zaoczne studia II stopnia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Bezpieczeństwo Międzynarodowe. Po ukończeniu studiów planował podjęcie nauki na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, ale zrezygnował z podjęcia kolejnych studiów z powodu poważnej choroby ojca. W lipcu 2018 roku u jego ojca wykryto rak trzustki, dwa miesiące później jego ojciec zmarł. Po śmierci ojca przejął kontrolę nad firmą GoldenTrans. W tym samym roku z powodzeniem ubiegał się o reelekcję mandatu radnego w wyborach samorządowych 2018. Ponownie wystartował z listy KWW Piotra Lewandowskiego.

W 2019 roku otworzył swój pierwszy sklep internetowy Just4you. Po sukcesie pierwszego sklepu postanowił otworzyć kolejne sklepy Just4pets, Just4sports oraz Just4home. W tym samym roku rozpoczęta została budowa jego pierwszego hotelu Złote Duszniki w Dusznikach-Zdrój.

W 2020 roku ożenił się ze swoją wieloletnią partnerką Anną (1990-2028). W tym samym roku odszedł ze stronnictwa burmistrza Duszników-Zdrój Piotra Lewandowskiego. Swoją decyzję uzasadniał pogarszającym się stanem budżetu miejskiego Duszników-Zdrój. Od tego czasu został głównym przeciwnikiem burmistrza Piotra Lewandowskiego. W kuluarach dużo mówiło się o romansie Piotra Lewandowskiego z jego ówczesną narzeczoną. O romansie Goldenberg miał dowiedzieć się na otwarciu hotelu Złote Duszniki.

W 2022 roku postanowił wystartować w wyborach samorządowych na stanowisko burmistrza miasta Duszniki-Zdrój. W pierwszej turze wyborów uzyskał 48% głosów, o jeden punkt procentowy mniej od swojego oponenta Piotra Lewandowskiego. W drugiej turze wyborów uzyskał 51% głosów, wygrywając wybory.

W 2023 roku urodził się jego pierwszy syn Mieszko. W 2025 roku urodziła się jego drugi syn Leon.

W 2026 roku skutecznie ubiegał się o reelekcję na stanowisko burmistrza miasta Duszniki-Zdrój, wygrywając wybory już w pierwszej turze, uzyskując 66% głosów. Tuż po wyborach u jego żony Anny został wykryty rak złośliwy szyjki macicy. Pomimo długiej walki Anna zmarła w 2028 roku.

W 2029 roku otrzymał propozycję startu w wyborach parlamentarnych z list Partii Liberalno-Konserwatywnej.

Do 2028 roku był praktykującym katolikiem, od śmierci żony uważa siebie za agnostyka. Nie jest w żadnym stałym związku od 2028 roku.

Re: Biografie działaczy PLK

Post autor: Lukasz Wojtowicz » 12 mar 2018, 19:25

Paweł Malinowski - ur. 5 sierpnia 1998 r. w Będzinie. Polski polityk.

Życiorys
Ukończył Liceum ogólnokształcące w Dąbrowie Górniczej.
Do śmierci Karola Malinowskiego nie angażował się politycznie, ani publicznie, prowadził warsztat samochodowy.
Po jego śmierci dzięki namowie Łukasza Wójtowicza zaangażował się w działalność polityczną w Partii Liberalno-Konserwatywnej.

Życie prywatne
Zaręczony z Ewą, nie ma dzieci. Jego bratem był Karol Malinowski.

Re: Biografie działaczy PLK

Post autor: Lukasz Wojtowicz » 20 lis 2017, 0:12

Łukasz Wójtowicz - ur. 3 grudnia 1994 r. w Sosnowcu. Polityk, samorządowiec.

Życiorys.
Ukończył Liceum ogólnokształcące w Sosnowcu, a później studia lekarskie w Bytomiu. W 2022 zaangażował się w działalność partyjną w ramach Partii Polaków, gdzie był jednym ze współpracowników Karola Malinowskiego (zm. 2024) i dostał się do rady miasta Sosnowca. Po smierci Malinowskiego odszedł z Partii Polaków i zaangażowal się w Partię Liberalno-Konserwatywną.

Życie prywatne
Jest żonaty, ma córkę i syna, jego matka jest Nigeryjką.

Re: Biografie działaczy PLK

Post autor: Gabriela Dawidowska » 14 paź 2017, 14:59

Obrazek
Gabriela Dawidowska h. Prus III (ur. 24 maja 1985 roku w Chełmie) – polska japonistka i samorządowiec.
Córka Piotra, przedsiębiorcy i Iwony z Kwiatkowskich, lekarz pediatry. Jej rodzina wywodzi się z miasta Skole na obecnej Ukrainie (dawniej w województwie stanisławowskim), a do Chełma przybyła po II wojnie światowej. Jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie.
W 2009 roku uzyskała tytuł magistra filologii orientalnej – japonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Później podjęła pracę tłumacza oraz nauczyciela japońskiego w szkole językowej w Chełmie. Regularnie pisze także artykuły do kwartalnika "Silva Iaponicarum".
W 2018 roku zdobyła mandat radnej Chełma z ramienia KWW Karoliny Południowej. W 2021 roku dołączyła do Partii Liberalno-Konserwatywnej. W 2022 roku z powodzeniem ubiegała się o reelekcję z listy tego ugrupowania. Na pierwszym posiedzeniu nowej rady została wybrana na jej wiceprzewodniczącą.

Otwarcie przyznaje się do biseksualizmu. W 2010 roku wyszła za mąż za Adama Balickiego, jednak para rozwiodła się w 2015 roku. Wkrótce później rozpoczął się jej homoseksualny związek z Joanną Szmyt, w którym pozostaje do dzisiaj.

Re: Biografie działaczy PLK

Post autor: Felix Sapieha-Goldschmit » 07 wrz 2017, 23:38

Felix Sapieha-Goldschmit ur. 11.05.1991 we wsi Tartak (powiat suwalski)

Młodość:
Urodził się jako jedyne dziecko polskiego szlachcica Aleksandara Sapiehy i żydówki Sary Goldschmit. Związek jego rodziców by nieakceptowany przez rodzinę ojca, co przyczyniło się do jego antymonarchistycznych poglądów. W 2005 roku jego ojciec tragicznie zmarł (sprawa nigdy nie została wyjaśniona) a on wraz z matką przeniósł się do Izraela gdzie uczęszczał do szkoły średniej.

Służba w armii:
W roku 2009 został powołany do izraelskiego wojska. Po odbyciu 2 przymusowej służy postanawia zostać w armii. Związany głównie z Mosadem, w 2016 awansowany do stopnia Majora. W 2017 w dziwnych okolicznościach przechodzi na wcześniejszą emeryturę.
Tego samego roku wraca do Polski i zaciąga się do Wojska Polskiego, gdzie odnosi sukcesy różnych jednostkach specjalnych. W 2020 podczas tajnej operacji traci dłoń co wyklucza go z dalszej służby.

Działalność publiczna:
W latach 2020-2022 pracownik Ministerstwa Obrony Narodowej.W 2022 wstępuje do PLK i w tym samym roku zdobywa mandat poselski z listy krajowej, z ramienia tej partii.

Życie prywatne:
Mam mieszkanie w Warszawie i dom w Tel Awiwie. Włada 4 językami (polskim,angielskim,hebrajskim i arabskim). Posiada kolekcje zabytkowej broni. Kawaler. Bezdzietny.

Re: Biografie działaczy PLK

Post autor: Anna Kozak » 21 sie 2017, 14:19

Obrazek
Anna Kozak - ur. 26 VIII 1993 r. w Kudowie-Zdrój w rodzinie zamożnych przedsiębiorców, ma dwie siostry oraz przyrodniego brata. Absolwentka nauk politycznych (2015 - licencjat na Uniwersytecie Jagiellońskim; 2017 - magisterium na Uniwersytecie Warszawskim) i prawa (2020 - magisterium na UW). W takcie studiów dwa razy wyjeżdżała do Niemiec w ramach programu Erasmus: do Drezna i do Berlina. W latach 2015-2019 pracowała w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. Po odejściu z pracy w administracji publicznej prowadziła działalność inwestycyjną. Należała do Partii Liberalnej. Zniechęcona dekompozycją tej formacji wstąpiła do Partii Liberalno-Konserwatywnej, z której ramienia została w roku 2022 wybrana posłanką z listy krajowej.

W działalności publicznej inspiruje się filozofią Ayn Rand. Nie we wszystkim zgadza się jednak z tą myślicielką, nie podobają jej się na przykład całkowite odrzucenie altruizmu w filozofii Rand i ateizm tej autorki. Sama Anna regularnie przekazuje duże sumy na rzecz chorych dzieci oraz bezdomnych zwierząt oraz jest "niedzielną" katoliczką.

Biegle włada językami angielskim i niemieckim oraz w stopniu komunikatywnym rosyjskim i francuskim. Jest miłośniczką muzyki poważnej, często bywa w filharmonii i operze. Lubi też literaturę piękną (Austen, King, Grisham). Od początku studiów nie ogląda telewizji, programowo nie czyta też "Gazety Wyborczej". Interesuje się bronią palną, na którą posiada zezwolenie i białą, trenuje też sztuki walki. Kilka razy biegła w maratonie. Jej partner pracuje w Brukseli w Komisji Europejskiej. Anna mieszka na warszawskim Mokotowie w bezpośrednim sąsiedztwie Łazienek Królewskich. Ma dwa psy i dwa koty.

Re: Biografie działaczy PLK

Post autor: Damian Jakubowski » 13 lip 2017, 22:54

Damian Jakubowski - ur. 15 czerwca 1981 roku w Głogowie

Działalność polityczna
Działał od 2003 roku w Platformie Obywatelskiej,gdzie w 2005 roku zdobył mandat posła na Sem V kadencji, po czym w 2006 roku przeszedł do Prawa i Sprawiedliwości, gdzie reprezentował wolnorynkową frakcję. W 2007 roku skutecznie ubiegał się o reelekcję. W 2010 odszedł do Polska Jest Najważniesza. Nie ubiegał się o reelekcję w 2011 rok, w 2014 roku został członkiem partii Polska Razem, która połączyła się z PJN. Bez powodzenia startował do Parlamentu Europejskiego w tym samym roku z list Polski Razem. W 2014 roku wystartował do Sejmiku województwa Dolnośląskiego z list PiS (z rekomendacji PR) i uzyskał mandat. Rok później beZ powodzenia startował do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości. W 2016 roku przeszedł do Prawa i Sprawiedliwości. W 2019 roku bez powodzenia startował z listy krajowej PiS do Sejmu, podobnie jak w 2020 roku z list Bloku Prawicy. W 2020 roku przeszedł do Partii Liberalno-Konserwatywnej. W 2022 dostał się do Sejmu z listy krajowej PL-K.

Życie prywatne
Jest żonaty z Ewą, ma dwóch synów.

Re: Biografie działaczy PLK

Post autor: Jarosław Kędziora » 03 mar 2017, 21:14

Obrazek

Jarosław Kędziora - (ur. 29 stycznia 1970 r. w Warszawie) polski piłkarz grający na pozycji defensywnego pomocnika, trener piłkarski posiadający dyplom UEFA Pro, współwłaściciel Legii Warszawa.

Wychowanek Hutnika Warszawa. W latach 1989-1991 grał w Legii Warszawa gdzie rozegrał łącznie 30 meczy w pierwszym zespole. W 1991 roku przeszedł do Hull City. W Hull City przez 4 lata rozegrał łącznie 90 meczy zdobywając łącznie 5 bramek i 19 asyst. Na skutek spadku Hull City do niższej ligi w sezonie 1995/1996 przeszedł do AJ Auxerre gdzie w pierwszym sezonie zdobył mistrzostwo Francji. W 1999 roku za namową agenta i żony wyjechał do Dynama Moskwa gdzie zakończył karierę piłkarską w wieku 32 lat.

W 2003 dołączył oficjalnie do sztabu szkoleniowego Dynama Moskwa, stał się jednym z asystentów głównego trenera. W 2007 roku powrócił do Polski, kierował zespołem Korony Kielce z którą wywalczył awans do Ekstraklasy. Ukończył w Polsce studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i po trwających 5 lat przygodach z Koroną Kielce dostał ofertę pracy głównego trenera Jiangsu Suning i w 2012 roku przeniósł się do Chin. W 2017 roku znowu powrócił do Polski i został dyrektorem ds. sportowych Legii Warszawa. Z uwagi na wakat na stanowisku trenera w klubie, przejął także funkcję trenera pierwszego zespołu na 6 miesięcy w 2019 roku i dzięki dobrym występom klubu pod jego kierownictwem zdobył mistrzostwo Polski i awansował do 1/8 finału Ligi Europy gdzie jego zespół odpadł z Anderlechtem Bruksela po przegranej w dwumeczu 1:2. Od 2020 roku zakupił razem z żoną 100% udziałów w Legii Warszawa mianując się przy tym prezesem klubu.

W 1998 roku ożenił się z Lizą Berezucki, córką bogatej rosyjsko-francuskiej-żydowskiej rodziny. W 2022 roku został posłem Partii Konserwatywno-Liberalnej i zrzekł się funkcji prezesa Legii Warszawa.

Ma czwórkę dzieci - Natalię (ur. 1999), Maksyma (ur. 2001), Aleksandra i Nicolasa (obaj ur. 2003). Biegle mówi po angielsku, francusku i rosyjsku, zna podstawy mandaryńskiego.

Na górę